PDA

View Full Version : TeMa no литература



пебз
05-27-2007, 10:02
ако някой може да ми намери тези теми нека ми отговори моля Ви!:
Мъдрият няма идеали -Ив.Петров
Човек е всичко,всички възможности -Ем.Станев
Ако литературата не крепи човешката надежда,то тя не е литература -Н.Хайтов

п.п мерси предварително :smt006

pebz
05-27-2007, 10:03
написаното горе е от мене просто не си бях влязла с името :?

sexa_na_kompleksa
05-27-2007, 10:23
Човекът е всичко, всички възможности

Къде е границата между действителното и недействителното? Между осъществимото и мечтите? Между житийното и уникалното? Кой ги определя?
Несъмнено! Това е човекът. Създанието, изградило света такъв, какъвто го познаваме и аз, и ти, и всички останали. Светът, с който се съобразяваме; светът, който ни оформя спрямо неговите контури; светът, от който се учим; светът, който ни разочарова; светът, който ни радва. Човекът има тази възможност- да създаде всичко познато нам без притеснение, без задръжки или безотговорност. Колкото и да са различни хората, всички живеем в едно общество, представляваме една нация,
обградена от своите приятели и врагове; всички живеем в съществуващия хорски свят.
Всеки ден мога да виждам колко безкрайни са човешките възможности, но сякаш все по-често пред мен се описва тъжна картинка.
Знаем как да преживяваме, но не знаем как да живеем. Добавихме години към човешкия живот, но не добавихме живот към годините. Отидохме на Луната и се върнахме, но ни е трудно да прекосим улицата и да се запознаем с новите съседи. Пречистихме въздуха, но замърсихме душите си. Подчинихме атома, но не и предразсъдъците си. Пишем повече, но научаваме по-малко. Планираме повече, но постигаме по-малко. Научихме се да бързаме, но не и да чакаме.
Днес е времето на бързото хранене и лошото храносмилане, големите мъже и дребните души, лесните печалби и трудните връзки. Времето на по-красиви къщи и повече разбити домове. Времето на кратките пътувания, еднократните памперси и еднократния морал, връзките за една нощ и наднорменото тегло, и на хапчетата, които правят всичко- възбуждат ни, успокояват ни, убиват ни. Това ли е светът, който единствено човешките възможности са създали?!?
Или пък всеки един от нас сам за себе си, без ничия друга намеса, изгражда собствен мироглед и свят; всеки сам се стреми да направи всичко необходимо, за да се чувства добре!
Но все пак, отдели повече време на тези, които обичаш, защото те няма да са с теб завинаги. Горещо прегърни човека до себе си, защото това е единственото съкровище, което можеш да дадеш от сърцето си и не струва нито стотинка. Казвай “обичам те” на любимите си, но най-вече наистина го мисли. Целувка и прегръдка могат да поправят всяка злина, когато идват от сърцето. И знай, че може и да си никой за целия свят, но може да бъдеш целия свят за един човек. Ти имаш тази възможност.