PDA

View Full Version : Видисти, такива !



LunaTriCk
05-27-2007, 11:08
Влизали ли сте в кланница ? В приют ? А зад кулисите на цирк ? Лаборатория за експерименти ? Ами, влезте -
http://video.google.com/videoplay?docid=-6176563723666627529&q=earthlings
Документален филм за животните и нашата експлоатация над тях. Филмът е повече от брутален и наистина не е много препоръчителен за девойки в прекомерна възраст и нестабилно емоционално състояние(не че ще ги спра с това изречение, даже обратното сигурно).
Незнам дали ще станете вегитарианци(аз лично ще продължа с пържолките) или по-хуманни, но няма да е лошо малко да се замисли всеки един.
Официалното резюме:
ЗЕМЛЯНИ (EARTHLINGS) е пълнометражен документален филм за абсолютната зависимост на хората от животните (за домашни любимци, храна, ... all » облекло, забавление и научни изследвания), но освен това илюстрира нашето пълно неуважение към тези "донори." Филма е озвучен от награденият Joaquin Phoenix (ГЛАДИАТОР) и включва музиката на Moby.

С дълбок поглед в магазините за любимци, фабрики за кученца и подслони, както и фабриките за развъждане, търговията на козина и кожа, спортната и развлекателната индустрия, и накрая медицинската и научната професии, ЗЕМЛЯНИ използва скрити камери и не показвани досега кадри за да опише ежедневните практики на някои от най-големите индустрии в света, всички от които разчитат изцяло на животните за печалба. Мощен, информативен, и провокиращ размисли, ЗЕМЛЯНИ е най-обширния продуциран до сега филм за връзката между природата, животните, и човешките икономически интереси. Има много значими филми за правата на животните, но този ги надминава. ЗЕМЛЯНИ плаче да бъде видян. Препоръчваме ви го!

vignete
05-27-2007, 11:32
аз съм го пускала вече като тема, но явно отдавна...филмът е невероятен от гледна точка на това, че представя всички аспекти на истината, но е адски брутален. Не бях ревала толкова...

Disrespect
05-27-2007, 11:56
как се изкушавам да отида там...да ги сложа сичките тея дебели копелета да висят на тея куки и на всеки един така да му прережа гърлото и да го остая да кърви до смърт...преди това естествено без упойка да го кастрирам, да му отрежа ушите и да му извадя зъбите...

Swinkenhoffer
05-27-2007, 12:14
да, няколко души ще изпаднат в потрес, ще пуснат някоя и друга сълза, но после ще отидат да муат мърша за обяд. едва ли този филм ще има кой знае какъв ефект над повечето хора... под ефект разбирам да се направи нещо по тоя въпрос, а не да цивриш пред монитора за закланото прасенце. така и баба знае.

филмът е хубав предполагам, но не искам да го гледам. :-)

Disrespect
05-27-2007, 12:18
и вегани да станем се в гъз...

Swinkenhoffer
05-27-2007, 12:24
е, пак е нещо. :) колкото повече вегани, толкова по-малко търсене на животински продукти. нооо... в някой друг живот може би. :lol:

трябва да има някакво действие. организации, де да знам и аз. ама на кого му се занимава? той, експлойтед, ги цака тея работи.

SweetBunny
05-27-2007, 12:27
филмът е хубав предполагам, но не искам да го гледам. :-)

Disrespect
05-27-2007, 12:28
то онва беше в гигантски мащаби...стотици хиляди животни...ако 80% от планетата станем вегани, тогава ще има успех :lol: ...ама айде де...как да стане тая работа :lol:

Swinkenhoffer
05-27-2007, 12:35
а де :lol:

тогава съжалението ни над тези животни се превръща в лицемерие, което е още по-лошо. :arrow: нямаме право да дуднем, тъй като сме потребители на месо, кожа и другите там.

нещо като с гласуването е... като си гласувал - имаш право да се оплакваш, като не си - мълчиш. :lol:

Disrespect
05-27-2007, 12:37
чакай...ще изляза на балкона и ще почна да викам...brb :-)

Communist
05-27-2007, 13:10
Нужно е за да оцелее човекът. :!: Съжалявам, но не ме разчувства. По дяволите, хора умират :evil:

Edit: все пак отношението към животните е ужасно, трябва да ги убиват по безболезнено, но това никога няма да се промени

Swinkenhoffer
05-27-2007, 14:05
Нужно е за да оцелее човекът. :!: Съжалявам, но не ме разчувства. По дяволите, хора умират :evil:

най-мразя хора, които смятат, че човеците са нещо повече от останалите видове!
ще ме прощаваш, но двукраките са едни от най-глупавите, зли и жестоки индивиди.
факт!!!!

пък и не е нужно за оцеляването на човека. борбата с бикове, ловуването и от тоя характер, какво? жизненоважни ли са за нас? А?

ее, майка му стара, къде пък се намериха такива хуманисти като тебе? ходи в Африка да спасяваш умиращите от глад деца, прибери някой бездомник... стига си се правил на интересен по тийн форуми. :smt013

Disrespect
05-27-2007, 14:27
Нужно е за да оцелее човекът. :!: Съжалявам, но не ме разчувства. По дяволите, хора умират :evil:

не...НЕ е нужно да оцелее човекът...света ще е дооооооооста по-хубав без нас...

mesmer
05-27-2007, 14:29
Ако се самоубиеш, може би други хора ще те последват?
Дай да се гръмнем всичките.

mesmer

Disrespect
05-27-2007, 14:39
няма да е нужно :lol: след 5 години всичко ще измре тъй че... :lol:

magesniko
05-27-2007, 21:51
The four horsemen are drawning near.... :lol:

kuber
05-27-2007, 23:14
Да не забравяме, че човекът е хищник... вродено му е да убива... нима се опитваме да избягаме от себе си...
Ние също сме животни и въпреки развития си мозак сме част от цялата тая система и това няма да се промени... Еволюцията на един вид продължава до гибелта му, често предизвикана от самия него!

Дали краят е близо - никой не може да никаже, единсвено това можем да разберем, когато той настъпи...

Как е възможно да съществува израз като "хуманно убиване" ?
Дайте ми дафиниция за това...

05-27-2007, 23:45
ABE :smt013 HORATA NE SA HI6TNICI!!!!!!NE SA!NE SA! KOLKO PUTI E NUJNO DA SE POVTORI TOZI DOBRE IZVESTEN NA 4OVE4ESTVOTO FACT, ZA DA SI GI NABIQT NQKOI V TUPITE OGRANI4ENI GLAVI? :smt019

kuber
05-28-2007, 04:34
ABE :smt013 HORATA NE SA HI6TNICI!!!!!!NE SA!NE SA! KOLKO PUTI E NUJNO DA SE POVTORI TOZI DOBRE IZVESTEN NA 4OVE4ESTVOTO FACT, ZA DA SI GI NABIQT NQKOI V TUPITE OGRANI4ENI GLAVI? :smt019

Как пък да не са... хищници сме и то най опасните!

05-28-2007, 13:11
Нужно е за да оцелее човекът. :!: Съжалявам, но не ме разчувства. По дяволите, хора умират :evil:



Един път да съм съгласен с комуниста!

Кво ме боли? Ние сме определящата раса,ние определяме правилата на планетата Земя,тва кога ще го разберете? Щом е преценено,че трябва да бъдат избивани животни за да живее човека,ще бъдат избивани! Неслучайно хората създават свинеферми,кравеферми,птиц еферми и всякакви други ферми,отглеждат и правят умишлен разплод на животни,за да има повече и повече храна и същевременно да не се унищожи дадения животински вид.
Ние сме водещият фактор. Месото е нужно на човека и ТРЯБВА ДА БЪДАТ ИЗБИВАНИ ЖИВОТНИ без жал и в големи индустриални количества за да живеем ние.

По дяволите,хора умират от глад и от кво ли не,вие за разни тюлени,делфини,китове,прас та и всякви други животни сте се загрижили...Щом сте толкова жалостиви,вместо да се жалвате по форумите,пратете някой и друг лев на умиращите от глад деца в Сомалия или Камбоджа... Или дори на сираците в България... Не се занимавайте с глупости...

Нека ги убиват, и на мен не ми пречи! Но нека поне спазват някви норми за хигиена...
А представете си, ако тревопасните и всички животни избивани до сега, се отавят живи.. кво ше стане?! Ше се еВе цялата екосистема и равновесието контролирано до сега като изчезне и ще изчезне цялата трева(там марули, домати, тез онез растения използвани за храна И от човека) и ще остане да Идем самУ месоооооо... щот месото ще е изялло тревата...


ПП. Успех на тези които се опитат да разберат поста ми :smt005

Disrespect
05-28-2007, 13:26
да...тя тревата не расте щото...тъй или иначе след 5 години НИКВО месо няма да има на тая планета...бъдете спокойни...без паника :-D

05-28-2007, 14:02
да...тя тревата не расте щото...тъй или иначе след 5 години НИКВО месо няма да има на тая планета...бъдете спокойни...без паника :-D
Я малко се замисли бееее... :smt011

Disrespect
05-28-2007, 14:09
за кво да се замисля?!

05-28-2007, 14:15
за кво да се замисля?!
Че съм прав.