PDA

View Full Version : За детските..



05-28-2007, 15:59
Става дума за детските надбавки.До колкото знам се спират при 5 неизвинени отсъствия..моля ви кажете самите детски от кой до кой месец се дават иии сега наще мн ли ще ме убиват - за колко месеца ще им ги спрат.Дали не са от срок до срок?Демек само Юни остава? Моля ви кажете :(

deva
05-28-2007, 16:39
До колкото знам ги вземат само за един месец.

05-28-2007, 19:14
МОля ви ,дайте още мнения.Как така за един месец,само за тогава ли ще ги спрат? :(

cherinka
05-28-2007, 19:25
Значи, като напрайш 5 неизвинени и класния кат пусне неква молба ли кво е там до ония дето ти дават детските, и те ти ги спират само за 1 месец!!
След тва мисля, че ваще пак тряя подадат молба да взимат детски.

А доколкото знам, молби се подават до края на август за една година напред. И мисля, че сега ако ти ги спрат, ваще чак август тряя пуснат молба чак от септември да взимате детски.
За последните три реда не съм сигурна. :-D

05-28-2007, 20:58
Само ако си ги направила за 1 месец тези 5 неизвинени, ще ги спрат и се спират за един месец и доколкото си спомням обясняваха по телевизията, че не се пуска молба, защото те не те изхвърлят от списъка за цялата година, а само един месец се пропуска.

bulgarche
05-28-2007, 21:03
Закона е малко пообъркан. Спират ги ако имаш на за месеца 5 не извинени отсъствия, а по тази логика след 3 месеца пак ще ти дават детски, но ще са те изключили от училище.

Forslor
05-28-2007, 23:01
5 дни - детските
9 дни - мизерната стипендия

Та както казаха по- горе , закона е доста объркан. Всеки си го тълкува и прилага както знае (изключвам адвокатите, защото това им е работата).

KoRn
05-29-2007, 07:59
Според закона на тази държава на моето семейство не се полагат децки ....месечният ни доход бил твърде висок.... :smt005