PDA

View Full Version : Lubovta VS. Uchenieto + Roditelite



GVG2BG4eva
05-28-2007, 15:02
zdraveite! ami re6ih da potursq malko suveti kak da si hvana gadje, taka 4e eto go moq problem:

u4a v mnogo prestijen kolej vseki delni4en den do 18:00 4asa i usurdno u4a poneje imam golemi ambicii. predmetite mi iziskvat ogromno vnimanie, koncentracia i trud. poneje predi da vlezna v tozi kolej u4ih 2 godini v u4ili6te samo za mom4eta ne bqh sviknal da se razkoncetriram. sega oba4e kogato vijdam hubavi momi4eta v koleja mi, postoqnno gi zqpam i mi e trudno da se koncentriram. kakto i da e uspqvam v pove4eto no poneje imam mnogo domashni i t.n. toest nqmam vreme za socializirane. poneje, sum pod postoqnen stres i imam karanici s roditelite si se nau4ih da ne si pokazvam 4uvstvata i sum po-tujen i sku4en. na vsi4koto otgore sum i malko sramejliv - v smisul ne obi4am novite zapoznanstva osobeno s momi4eta za6toto vinagi si mislq 4e ako si dopadnem s nqkoq i stanem gadjeta - nqma da imam vreme za u4ene. izob6to prekaleno mnogo mislq za v bude6te i precenqvam vsqka situacia s + i -. dopulnitelno, roditelite mi sa mnogo striktni kum moq uspeh no v su6toto vreme ne mi otdelqt mnogo vnimanie da izslu6at moite problemi i vijdaniq poneje sme golqmo semeistvo (imam 2 malki sestri) puk i imame finansovi problemi. po tozi na4in te 4esto si izlivat gneva vurhy men ili mi davat prekaleno mnogo zada4i koito ne samo mi vzimat ot vremeto za u4ene puk kamo li za socializirane. poneje sum edinstveno mom4e ot 2 mi rodstveni linii vsi4ki raz4itat na men koeto me zaduljava nqkak si da se spravq dobre v u4enieto.

kakto i da az oba4e znam ot opit 4e ako nqkoi mi izslu6va problemite, proqvqva pove4e vnimanie kum men 6te se spravq i sus lubovta i sus u4enieto koeto e moqta cel!!!

blagodarq na vsi4ki, koito pro4etoha tova... hmm ese :o i 6te sum o6te pove4e blagodaren na suvet :)

luxury_f
05-28-2007, 15:10
Eeeee, ne moje si4ko navednuj .... to ako moje6e 6te6e da e super ... ama trqbva ednoto da se riskyva za smetka na drygoto :? Hmm.. na kolko si i koi klas si ?? :roll:

Valserp
05-28-2007, 15:10
Ми... не знам какъв съвет можеш да очакваш, ти си си избрал какво да правиш през близките години. Предполагам, че там си на стипендия и трябва да си пълен отличник? Верно, едва ли ще имаш много време за купони.

Единственото, което мога да ти кажа, е че непознатите не хапят(да, дори и момичетата) и няма да ти се случи нищо животозастрашаващо ако се запознаеш и изложиш пред няколко човека, докато свикнеш с новите контакти(освен ако тези хора не са серийни унийци, де... все пак внимавай малко).

А, и няма нищо лошо в това да си мълчалив, но защо пък тъжен?

GVG2BG4eva
05-28-2007, 15:19
ami na 17 sum no ne u4a v Bulgaria. ne sum otli4nik, prosto sum v nau4nata sreda - u4a matematika, fizika i geologiq i tova smqtam da kandidatsvam v universitet. a tova 4e sum tujen se porajda ot fakta 4e nqma s koi da spodelq problemite si i prosto poneje sum vinagi umoren ne sum v nikakvo nastroenie. 10x

alkobalko
05-28-2007, 15:23
В твоя случай наистина няма как да имаш и двете неща едновременно. Трябва да решиш кое е по-важно в този момент за теб.
Ако искаш съвет от мен, по-добре се съсредоточи върху училището. За момиета има много време, но не можеш да върнеш товяа време, ако го пропуснеш.

Your Moon Fairy
05-28-2007, 16:21
В твоя случай наистина няма как да имаш и двете неща едновременно. Трябва да решиш кое е по-важно в този момент за теб.
Ако искаш съвет от мен, по-добре се съсредоточи върху училището. За момиета има много време, но не можеш да върнеш товяа време, ако го пропуснеш.

Aleandra napalno sam saglasna s teb

koalka
05-28-2007, 18:40
Наистина до 6 часа да учиш си е много време и няма как да ти остава и за момичета.Може би сега трябва да си гледаш ученето, пък после да се съсредоточиш върху момичетата.А събота и неделя не можеш ли да намериш време?

hforce
05-28-2007, 21:15
koalka, predpolaga se 4e subota i nedelq si pomaga s u4eneto za prez sedmicata
ina4e na avtora ne mu zavijdam, tva da u4i6 do 6 4asa sledobed si e mu4enie, na negovo mqsto 6tqh da se hvurla ot nqkade ili da tegla edna na vsi4ki i da si jiveq taka kakto az izkam, a za u4eneto, awe i to si trqbva ama kakto se kazva6e v edna reklama: "ne stava samo s u4ene, trqbvat i vruzki"

nasty_f
05-28-2007, 21:22
По-добре си гледай първо ученето,защото то е най-важно.Другото само ще дойде.Гледай да съчетаваш някак си свободното си време,за да имаш време и да учиш и да излизаш и да разпускаш.Ако трябва си направи една седмична програма,знам ли,така може да ти е по-лесно и я спазвай.
И тук винаги има кой да прочете това,което искаш да споделиш.

RAWRRR
05-29-2007, 00:16
Учи.
Аз съм зарязала момчетата/момичетата още преди 2 години и ученето ме прави единствено щастлива.
Особено сега преди да стана студентка си забраних да мисля за любов,и който си мисли,че любовта е сляпа е наистина слепец и чете прекалено много френски романи на самозабравили се феминистки.
Както казва декстър от детското:
"Study now,party later"

Lilou
05-29-2007, 00:24
Изобщо не съм съгласен! Аз намирам време и за двете неща, отделям по равно време и за ученето и за приятелката ми и в едното и другото имам добри резултати!
Немога да си представя само да уча.. или пък само да се занимавам с приятелката ми.. трябва да има някакъв баланс и разнообразие иначе "издивяваме":)

lLady_MooN_RaiN
05-29-2007, 03:52
Ами или можеш да направиш избор между двете или да ги съчетаваш. Второто е по- трудно, но аз се спирам на него. Без любов не може. Тя окрилява и опиянява, с нея може да ти е по-лесно в училище и с родителите, защото, когато си влюбен си щастлив( с малко повече късмет)!

_[LiFe-StiLe]_F
05-29-2007, 05:32
училището наистина е важно - то гради твоя път в живота. то е един преход от детството към света на възрастните, на амбициите и големи битки. трудно е да съчетаваш нещата - учене, родители, връзки и приятелства... но щом има хора, които успяват защо да не можеш и ти ;)

AliceSw
05-29-2007, 06:32
пффффффффф, по принцип бих ти казала, че можеш да имаш време и за двете, но не е съвсем така, аз избрах училище, от него и курсове съм без време за мъже :-s странно, но съм по-щастлива от всякога, и по-спокойна :-s

05-29-2007, 14:14
= на разбито сърце,лоши оценки и изнервени родителите.

Presley
05-29-2007, 15:26
Наистина до 6 часа да учиш си е много време и няма как да ти остава и за момичета.Може би сега трябва да си гледаш ученето, пък после да се съсредоточиш върху момичетата.А събота и неделя не можеш ли да намериш време?

GVG2BG4eva
05-29-2007, 15:56
problema za weekenda e 4e obiknovenno navaksvam s u4eneto ili imam doma6ni zaduljenia kakto i da e mersi za suvetite do sega. btw opitval sum i 2te ednovremenno no ne sum takuv maistor na kombinaciite :)

RhytmiX
05-29-2007, 17:29
Emmm ne sum u4il ot 2 meseca :mrgreen:

bik4eto
05-30-2007, 15:15
ем наи хуу си учи штот и тай ли иначе няя успееш едновременно

Th3MaN
05-30-2007, 15:32
Първо като си толкова учен се научи да пишеш на кирилица.

А по темата Мисля че за любовата винаги има време. За сега не се расейвай да си търсиш момиче, но ако то те намери в никаквъв слючай не отказвай заради ученето. Ако има любов време ще се намери.

sasha_90
05-30-2007, 15:42
Избери едно от двете-не може и двете!Ако питаш мен по-добре първо завърши пък след това цял живот можеш да се занимаваш с любов.

BAYO
05-30-2007, 15:49
Абе който си го може, си го може. Никога не съм наблягал на ученето и въпреки тва не ми бяха лоши оценките. ТАка че съм имал време за всичко. Човек иска ли, намира си начини, не иска ли - си намира оправдание. Тфа е положението.

Vivienne Westwood
05-30-2007, 18:13
Ученето няма да ти даде това , което може да ти даде любовта.
Хубаво е че си амбициозен , но замисли се : отличен успех , добра и просперираща кариера и.........празно сърце!

аз съм абсолютна романтичка

GVG2BG4eva
05-30-2007, 18:27
sori 4e ne pi6a na kirilica no vse pak ne u4a na Kirilica a na Latinica poneje u4a v London puk i mi e po-lesno :) ina4e mn blagodarq kakto vijdate ima mn razli4ni mnenia koeto govori za volqta vi :) az vinagi sum uspqval bez ni nai-malko su4ustvie i do skoro nqmah nikakvi priqteli poneje bqh tolkova otdaden na u4ili6teto 4e ne iskah da si pileq vremeto - vse pak vremeto e pari :) a puk ina4e pozdravqm vsi4ki koito uspqvate da su4etaete i 2te... hmm moje bi naistina trqbva da produlja v su6tia duh puk kakto se kazva "6te mi doide vreme" i za lubov :)))

Vivienne Westwood
05-30-2007, 19:33
На колко години си?

GVG2BG4eva
05-30-2007, 20:10
На колко години си?

na sum 17 sum :)

Vivienne Westwood
05-30-2007, 20:19
Години в които е позволено да кривнеш леко от пътя.
:wink: