PDA

View Full Version : Moderated: Кажете ми какво знаете за рибеното масло



помогнете
05-28-2007, 16:04
здравеите ,, моля ви кажете ми какво знаете за рибено масло? за какво помага и има ли некав страничен ефект за него?

Moderated by ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!

05-28-2007, 17:03
айди моля не може един човекда не е чувал за него ида не знае за какво служи,, принципно въпроса ми е за надебеляване ли е/?/ ще чакам отг!!мерси предварително

Exothermic
05-28-2007, 17:05
Подобрява работата на сърце, мозък и стави!

СЪСТАВ

Всяка капсула съдържа 200 mg рибено масло, съдържащо около 40 % полиненаситени киселини EPA и DHA мастни киселини. Рибеното масло на Адифарм е извлечено от риби от семейството сардини и аншоа.

СВОЙСТВА:

Рибеното масло съдържа омега – 3 мастни киселини – полиненаситени киселини, които се набавят с храната или под формата на добавки към храната. Омега – 3 мастни киселини се съдържат в прясната дълбоководна риба, рибеното масло и някои растителни масла – ленено и орехово. Тези мастни киселини са от важно значение за всяка жива клетка на организма. Тъй като се съдържат във високи концентрации в нервната тъкан, полиненаситените мастни киселини подпомагат предаването на нервните импулси и са необходими за нормалното развитие и функциониране на мозъка. Те са необходими и за възстановяването и производството на нови клетки. Препоръчва се приема им от лица със сърдечно съдови заболявания, намаляват риска от атеросклероза, исхемичен инсулт и образуване на тромби.

ПОКАЗАНИЯ

Подобрява състоянието на кръвоносните съдове след сърдечносъдови заболявания
Действа благоприятно при високо кръвно налягане и нарушения на сърдечния ритъм
Понижава нивото на холестерола и триглицеридите
Подпомага възстановяването при чернодробни заболявания
Подобрява функционирането на мозъчната дейност и действа благоприятно при психични заболявания и депресии
Подпомага правилното функциониране на щитовидната жлеза и хипофизата
Противовъзпалително действие
Действа благоприятно при възпаления и болки в ставите, артрит и др. ставни заболявания и контузии
Стимулира зарастването на рани и изграждането на костна тъкан
Увеличава резистентността на организма към инфекциозни заболявания



ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ И ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ

Да се прилага с внимание при лица, които са на противосъсирваща терапия с аспирин, уорфарин или хепарин.

Да не се прилага при болни от диабет, поради високото съдържание на мазнини.

НАЧИН НА УПОТРЕБА

Препоръчва се прием по 1 капсула 2-3 пъти дневно по време на хранене.

ОПАКОВКА

Меки желатинови капсули с течен екстракт, опаковани в 2 блистера по 10 броя, поставени в картонена кутия с листовка.

xmxm
05-28-2007, 17:16
vse pak iskam da znam 4yvali li ste dali sa specialno za nadebelqvane?

malkoto_sladur4e
05-28-2007, 17:21
здравеите ,, моля ви кажете ми какво знаете за рибено масло? за какво помага и има ли некав страничен ефект за него?
Ами то е за натрупване на телесна мускулна маса..една моя фр го пие и е заприличала на изрод ](*,)