PDA

View Full Version : Американски Университет в Благоевград



krisito_07
05-28-2007, 21:26
Бих искала да чуя и вашето мнение за Американския Университет в Благоевград.Какво мислите за това учебно заведения?Има ли смисъл да се учи там и образуванието което получаваш от там дава ли ти добро бъдеще?Ще съм благодарна да чуя мнението и на хора учещи там.
Благодаря ви!

RoyTheReaper
05-29-2007, 07:12
Ами не е зле, стига да ти е по джоба. Защото мноого рядко ти отпускат достатъчно стипендия. Образованието е на по-високо ниво от това в БГ университетите и материалната база е по-добра. След завършването по-лесно можеш да заминеш за САЩ на магистратура. Естествено, по-полезно в това отношение е да си учила там, но ако не ти се ходи сега, АУБ е добра алтернатива. Също така се приготви за здраво учене - там ги гърчат.

Sevt
05-29-2007, 08:29
Ако искаш да ходиш в САЩ действай....
Аз лично избрах България и Български университет ;)

Nuclear91
01-11-2012, 14:04
Аз уча там вече втора година :) Много е добре, и база, и възможности, и врати които отваря. Има и много пълни стипендии сега :) Ако някой има въпроси: yhh100@aubg.bg или nuclear_91@abv.bg

Hex
01-12-2012, 10:47
Темата е доста стара, но си заслужава да напиша нещо за заинтересованите.

Ще започна директно с оценка - според мен е най-добрия университет в България, ако не и на Балканите. Казвам го не само като завършил АУБ, но и като човек, учил в български университети - незавършен бакалавър в СУ, както и магистратура в момента, отново в български университет.

Ще оставя настрана огромните различия между материалните бази, защото дори няма допирни точки. Най-голямото преимущество на университета са чуждестранните (за съжаление скъпо платени) преподаватели, които идват от най-различни места - Западна европа, Щатите, Индия, Китай и къде ли още не. Огромното разнообразие от знания, култура, дори комуникацията и купоните със студенти от цял свят, предоставят едно неповторимо преживяване както и набор от знания, които е абсурдно да бъдат получени в български университет. Ученето е яко и не може да става дума да се работи паралелно - всеки ден се задават въпроси върху материала, има ежеседмични тестове, както и два основни теста през семестъра по всеки предмет.

И като казах купони със студенти - другото ценно нещо в АУБ е създаването на връзки с десетки хора, които след това ще ви бъдат полезни цял живот - имам познати които работят в големи, добре платени фирми, и чрез които много лесно съм си намирал добре платена работа. Обратното е вярно също - аз съм помагал на познати по същия начин.

А какви са минусите - децата на мутрите от 90-те пораснаха, и като елитен университет голяма част от предпочетоха да влязат в него. Дали ще завършат или не зависи от техните знания, но парадирането с парите на татко винаги ще ви дразни много докато учите там. Това разбира се, е валидно и за българските университети.

Друг (вече донякъде несъществуващ) минус е цената на образованието. Аз плащах по $7к на година, защото нямаше като настоящите стипендии. В момента всеки със SAT над 1350 може да учи безплатно - с други думи ако си седнете на гъза, може да спестите много парички, а да получите образование признато в цял свят.

п.с. Сега виждам, че отгоре е писал настоящ студент - той ще е много по-наясно с прИмоциите.