PDA

View Full Version : kak da nakaram na6te da mi davat da pu6a



05-29-2007, 11:56
hora kajete kak maika mi ne pu6i ba6ta mi pu6i no i dvamata sa protiv.hva6tali sa me dosta puti i ne padat ot kosmosa.kakvo da napravq 4e da mi davat da pu6a????na 16 sum pls daite nekfo savet4e i molq nekfi hora deto sa protiv i takia ne6ta da si zapazqt komentarite za sebe si :arrow:

GiRo
05-29-2007, 12:06
като почнеш да си изкарваш парите сама :wink: :smt016

Merito_
05-29-2007, 12:23
Ами и аз пуша и в началото нашите незнаеха.Не съм полагала усилия да се крия.Разбраха и не ми даваха, много ми пискаха, че пуша, но им казах, че и да ми дават и да не ми дават ще пуша, в крайна сметка мога да си пуша тайно от тях и да се крия, но те са ми родители и предпочитам да знаят.А пък и гледам да пуша възможно най-малко.Казах им всичко това и те лека полека свикнаха.Ся не ми се карат.

NoTaLoNe
05-29-2007, 12:51
Моите отначало мноо бучаха...ама си имаше и за кво.Аз неква пикла на 10 години,че и по-малко ис цигарата в устата....но после свикнаха и сега си пуша пред наще.А за това как да ги накараш... хмммммм :-k #-o няма да успееш с думи :) с времето те сами ще свикнат :smt019

lady_bird
05-29-2007, 18:22
nikak ne moje6 da gi nakara6,tva si zavisi ot razbiraniqta im,dr variant e prosto s vr da se primirqt...kakto stana s na6ite. :lol:

LoVe_RuSlAn
05-29-2007, 19:30
Има различни родители моите например лесно свикнаха с мисълта че пуша и не ми се карат вече и си пуша с тях но примерно на наи-добрата ми приятелка майка и знае че тя пуши (ние почнахме по едно и също време) и все още не е свикнала с тази мисъл и и дига ебати скандалите ако я хване.Просто няма какво да направиш освен да изчакаш с времето да свикнат и сами да се примирят с тази мисъл!

sladko_momi4e
05-29-2007, 19:59
az pu6a ot 5 klas,sa sam v 8!na6te me xva6taxa po4ti sekipat za6toto ne se kriex(nqmq smisal da se krie6 rano ili kasno 6te te zvanat).
uspqx da pogvorq s na6te po toq vapros i te v na4aloto mi se karaxa.nakraq ne 4e mi razre6ixa no ve4e ne mi obra6tat vnimanie!
parvo nali ni si vredim na samite sebesi a ne na tqx!moite i dvamata

NFW`
05-29-2007, 20:18
Е и аз нз, обаче са те объркали с това, че като запалиш, не успокоява.

Само че нервността ти си е предизвикана главно от това, че ти се пуши. ^^

Seducti0n
05-29-2007, 21:50
Здравей.Не съм напълно съгладна с това че с времето родителите ще свикнат с мисълта че съзнателно си вредиш.Все пак замисли се и се постави на тяхно място едва ли би ти било лесно.Просто поговори с тях че няма как че това е твоя порок че няма как да се промениш че е твое решение как ще живееш и какво ще правиш.Просто бъди умерена и искрена в думите си и ги накарай да разберат че има къде къде по лоши неща.Тютюнопущенето не те прави пропаднал човек както казват някой.Аз лично не съм против пушачите тъй като и аз съм една от тях. :oops: Айде мила успех ти желая и дано си случила на свестни родители които да разерат правилно нуждите ти макар и вредни.

PoisoNGirL
05-30-2007, 01:24
nito edin roditel ne e esuglasen deteto mu da pushi primiri se s tova.Ediniqt variant e da ne se pokazvash pred tqh,a ako te usetqt prosto da im kajesh,che veche si sviknal/a i ne mojesh da gi spresh ili ako ti se zamazva situaciqta po-dobre da im kajesh,che shte provash da gi spresh.
Maika mi predi kazvashe " az si izkarvam parite i shte pusha,no ti ne".Kato se hvanah na rabota i pochnah da si izkarvam parite sama veche nqma kvo da kaje.E i sega kato me vidq s cigarata predi 5minuti mnogo qko se razvika..kakto vinagi..shtoto ne e polezno bla bla ama nishto ne moje da napravi! skoro shte svikne.S vremeto shte go razberat.No ako si po-maluk/malka e dobre da si mulchish za sega nali se seshtash za da ne kajat "az ako ne ti davam pari da te vidq kak shte pushish :mrgreen: " Obshto vzeto...vreme 8)

05-30-2007, 13:47
abe na6te ne mi razre6avat i tva si e a mejfu drugoto sam mom4e

Slave4You
05-30-2007, 15:15
Знам хора които пушат пред техните и даже те им купиват цигарите. Просто кажи им някво ограничение. Кажи че ще пушиш по една цигара на ден или нещо такова. Само че спазвай това ограничение ;)

05-30-2007, 20:00
божееееееееее мой то аз съм на 15 и ми дават още от 13 ми казаха ако искам да пуша моя си работа просто ме съветват да не почвам ама ако иискам да не се крия ама аз не започнах(цигари а трева си пуша ама цигари не)съветвам те и тебе да направиш така или нищо или трева по добре е поне има ефект и даже и по малко си вредиш а цигарите хем ти скапват здравето хем пари даваш хем нищо не ти правят това е доста тъпо да пушиш циагри

DirtyDogg
05-30-2007, 20:07
ми тряя да ги убедиш че и пред тях и не ти пак си пушиш и трябва да се примирят с това :roll:

swords1010
06-26-2007, 13:52
hora kajete kak maika mi ne pu6i ba6ta mi pu6i no i dvamata sa protiv.hva6tali sa me dosta puti i ne padat ot kosmosa.kakvo da napravq 4e da mi davat da pu6a????na 16 sum pls daite nekfo savet4e i molq nekfi hora deto sa protiv i takia ne6ta da si zapazqt komentarite za sebe si :arrow:
Vqrvai ako vashite sa protiv, se opitvat da te predpazqt ot mnogo loshi neshta. Imam rodnini i poznati koito cql jivot sa pushili prosto si nqmash predstava za kakvi problemi stava vapros (sled godini neprestanno pushene organizma se sriva totalno) :smt011 . Az lichno te syvetvam da se vslushash v tqhnite dumi :-$ , no vse pak reshenieto si e tvoe i ako znaesh kakvo te ochakva i si sigurna che go iskash prosto trqabva da govorish s tqh che e po dobre da ne te spirat zashtoto ako go pravqt ti sve shte namerish nachin da pushih (shte se kriesh). Tova e ot men :D

06-26-2007, 14:01
еми просто ще си пушиш без да се криеш като мишка и ако/като те хванат пак,ще видят 4е явно мислиш да си пушиш за в бъдеще и предполагам ще те оставят

06-26-2007, 19:09
Аз не пуша и никога няма да пропуша просто ,защото мразя усещането(веднъж си дръпнах и щях да се изповръщам)Мразя тия дето пушат не защото пушат(те да правят квото си искат),а щото вредят и на тия дето не пушат(некаде по-горе в темата беше писано ,че вредиш само на себе си-тотална грешка.За повечето дето пушат знам ,че го правят или да се успокояват, или да се правят да гъзари(както целия ми стар клас-влачат се с пушачи и наркомани-не виждам кво му е "гъзарското",но все пак те си решават)нямаше да сам против ако не трябваше да им гълтам дима.

paola_Rey
07-04-2007, 18:53
ми тряя да ги убедиш че и пред тях и не ти пак си пушиш и трябва да се примирят с това :roll: emi mnogo to4no kazano =D>

plah4eto_
07-05-2007, 08:20
nqma na4in da gi nakara6 da ti razre6at,nqma roditel,koito v prav tekst bi kazal na deteto si "bravo na teb,pu6i6!mn se radvam!eto ti kinti za viktory", kato propu6ih blizo 2 godini i polovina nekvi adski skandali,nakazaniq i t.n.ama v edin momenta razbraha,4e nqma da spra,kvoto i da pravqt i me ostaviha na mira.kazaha mi samo,4e ne iskat da pu6a pred tqh ili v ky6tata.proso iz4akai izvetsno vreme i 6te se otkajat da ti melqt na glavata

tuka6na
07-05-2007, 10:02
:lol: мне вярвам да ги убедиш в нещо подобно,ако са нормални родители ;/
А какъв ти е на теб зора,точно пред тях да пушиш... :smt011

JOPETO
07-05-2007, 11:43
Уф, това с цигарите е долнопробно.
Особено кат' видя момиче с цигара..циганска работа.Отвращавам се. :smt013

Sasuke
07-07-2007, 01:41
Ами фащаш ги ваще и сядате и вадиш и палиш пред тех една цигара и рецитираш:

"Вище,сега пуша и съм сигурна че си вреда и ще ми дойде акъла в главата някой ден и ше ги спра,но немисля че има смисъл аз да се крия от вас и да се притеснявам,предпочитам да споделям с вас и се чуствам комфортно когато знам че ме разбирате."

При мене помогна