PDA

View Full Version : предсърдно мъждене



propaphenone
05-29-2007, 21:13
Здрасти на всички ...
неотдавна вече излезнах от тийнейджърската възраст, но реших все пак да пиша в този форум.
Преди повече от година започнах да получавам пристъпи на предсърдно мъждене. От тогава досега съм имал около 4-5. Налага се всеки пък да ходя в бърза помощ да ме връщат в ритъм с лекарства. Оттогава взимах първо бетаблокери, а като се видя че не ми помагат - Ритмонорм. Същевременно ми направиха изследвания на какво ли не и всички изследвания до едно показаха, че съм напълно здрав и накрая ми казаха че вероятно спадам към малкия процент на такива случаи които стават неизяснени завинаги... което някакси ... не ми харесва :( Ако се открие някаква причина поне ще мога да се лекувам или нещо такова - сега нямам никаква идея докога ще продължава така и докога ще пия по шепа лекарства на ден :(
Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем ... !?! Или ако може да ме насочи към кого да се обърна - вече ходих в почти всички реномирани болници да ме изследват - включително Национална Кардиологична Болница в София :(

DrSmurph
05-31-2007, 19:39
Predsardnoto majdene e mnogo seriozno nabludavan problem v poslednite godini. Iziskva mnogo vnimatelno proslediavane! Fakt e che NKB i Sv. Ekaterina sa nai-dobrite v podobni zaboliavania no vse pak da popitam dali sa praveni izsledvania za povecheto vazmojni prichini za podobno sastoianie kato .... Diabet ? ili Hipertonia? ili Levokamerna Disfunkcia?

propaphenone
05-31-2007, 21:21
за диабет и хипертония са правени - нямам такива проблеми
А за левокамерна дисфункция как точно се изследва? Ако е с ехокардиография - правени са ми 4 от различни лекари, включително в НКБ от доц. Костова. Всички бяха на мнение, че там проблем няма.

DrSmurph
06-02-2007, 21:23
Малко вероятно е да се касае за психосоматичен произход, но не е изключено ... мисля, че е редно да продължиш изследванията и да се установи проблема за да не попаднеш в 20-те процента с неизяснен произход .... Изследванията в НКБ Д-р Борислав Георгиев или Св. Екатерина Доц. Дреновски... Клинична база Лозенец ...... и Медицинска академия - - доц. Денчев....там са спецовете!!!

propaphenone
06-07-2007, 21:30
Благодаря много за препоръките!
Засега всички ме пращат точно в тия 20 процента, но все пак не губя надежда :)