PDA

View Full Version : СПЕШНО ПостиНор - Цикъл



фъстък
05-29-2007, 21:07
Искам да пиТам някой който е взимал постинор..или пък просто ако някой знае да помогне..
ЗНачи въпроса ми е..след като сте взели постинора..дошло ви е..и след това..как стои цикъла ви..
Защото на мене парво ми закасня с 2 седмици а сега ми закаснява с 3 седмици и 4 дни и сечудя дали това е от хапчето или нещо друго...
плс хелп..спешно е :cry:

Sunny_stz
05-29-2007, 21:13
Аз не съм използвала това хапче до сега ,но е напълно възможно да е от него,защото съм чела факти че то така малко прецаква цикъла,ама спокойно ще се оправи ;)

фъстък
05-29-2007, 21:19
ами дано..макар че през този период един път го правих без презерватив..ама не е ставал никакав гаф де..просто много се притеснявам щото това е адски много време....

05-29-2007, 22:13
Ако се притесняваш, вземи си един тест за бременност и готово. Аз така направих - пет лева не е толкова висока цена за собственото ми спокойствие.
Относно постинора, да, взимала съм го. Взех го на нова година, сега, пет месеца по-късно ми закъснява вече с една седмица. Досега нямах някакви проблеми с цикъла си, той принципно е доста нередовен, кога 20, кога 30дена, може при мен да е било от стреса, знам ли.
Но да ти кажа и друго - не знам на каква възраст си, но до 20 години хормоналните нива на момичетата са нестабилни (затова и не им се препоръчват противозачатъчни - ще ти нормализират и цикъл и всичко, обаче в момента, когато ги спреш... ужас) и постинора, който е много силен хормонален препарат, може доста да разстрои положението.
Моят съвет - иди до аптеката. Направи си теста, успокой се (защото фактор може да бъде и стреса) и ако искаш да ти дойде, пробвай следния трик - когато си в банята след като си се изкъпала преди да излезнеш нагласи водата на хладна температура (не задължително студена, просто по-ниска от телесната) и обливай корема си няколко минутки. Това дава ефект, или поне при мен - факт е, че температурата влияе.

05-30-2007, 13:45
vurzmojno e da e ot postinora na men kato pih mi doide to4no kogato trqbva6e..no v lista pi6e e vuzmojno da zakusenee zatova kakto i dr kazaha kupi si test

vikipf
05-30-2007, 13:46
Постинора е хормонална бомба... Така че нвсичко е възможно... :-D Честито.. :lol:

SladkoBeBChe
05-30-2007, 13:47
mi pri vsek idva razlichno men pak mi idva dvampati v meseca ot tqh tui 4e nese pritisnqvai v kraen slu4ei vzemi si test :)

фъстък
05-31-2007, 15:48
Така..днес си Взех тест..обаче като го отворих точно тогава не можах да се изпишкам и пих вода..макар че не трябва и го направих на гладно...1-2 капки капнахa ..имаше една чертичка но мисля че не е много сигрно..защото ако не сам бременна защо закаснява 3 седмици и 4 дни :cry:

krem4et0
05-31-2007, 15:54
Направи друг тест. сега видях в аптеката едни тестове по 1 лв.

фъстък
05-31-2007, 15:57
ами евтини са да..този беше 3 лева Shur Check ... нО пише че следващ тест трябва да се направи след 48 часа..оф хора много ми е притеснено...никой ли не е пил постинор и не знае как стои цикъла му след това е .. :cry:

05-31-2007, 17:29
Ами както виждаш има доста хора, които са пили постинор. Въпросът е, че това е нещо строго индивидуално - защо според теб се правят изследвания като идеш на гинеколог, за да ти предпише противозачатъчни? Защото хормоналните нива за всяка жена са различни, респективно и ефекта от постинора е различен.
Просто си вземи друг тест и следващия път бъди напълно сигурна, че спазваш инструкциите правилно. Аз съм си правила тест за бременност един път само и на него пишеше, че струйката трябва да е поне 10сек, затова и пих повече вода, нахраних се и изчаках няколко часа.
Освен това, още един съвет от мен: повечето жени имат някакви признаци, по които разпознават, че скоро ще им дойде. При мен например е световъртеж, който се появява в седмицата преди менструацията ми ;) Ако корема ти е подут, ако събираш течности и всичко останало, характерно за теб, значи просто закъснява поради някакви причини :)

MaKiNgMeCraZy
05-31-2007, 17:33
никой ли не е пил постинор и не знае как стои цикъла му след това е .. :cry:


Когато на мен ми се случи подобно нещо бях супер уплашена и не знаех какво да правя.Пих постинор без да съм особенно наясно, че после ще ми е разбъркан цикъла.Но за мой огромен късмет за 2-3 месеца всичко се беше нормализирало.Направо бях изтръпнала .. Мисля, че е от Постинора, защото някои не се оправят и по 6-7 месеца.Купи си тест и го направи сутринта, когато се събудиш и отиваш да пишкаш за първи път. Късмет! :)

roken
05-31-2007, 20:09
abre kvo se pritesnqvate shte vidite rezultata sled oshte okolo 8 meseca spokoino bez bezpokoistvo

05-31-2007, 21:51
ми по принцип при всеки действа ралично постинора...при мен лично ми дойде няколко дни по-рано но съм чувала от мои приятелки за закъснения със седмици та дори и месец...но не се притеснявай ако си го пила на време не би трябвало да има някви проблеми ще ти дойде...вярно можеш и тест да вземеш за собствено успокоение :) успех

sladko_momi4e
05-31-2007, 22:02
az sam pila i ne se bezpokoi!i na men miu zakasnqva6e gore dolu taka kakto tvoq!no sled izvestno vreme se normalizira!no po sigurno e da si napravi6 testovete!i az se pritesnix taka i si napravix 4 testa dokato ne se ubedix 4e ne sam bremenna daje i xodix pri doktor!!!

06-01-2007, 08:12
spokoino nqma problem,sled prostinora e taka , na men mi zakasnq s 2 meseca :) no vsi4ko e nared

malkoto_sladur4e
06-01-2007, 12:26
На мен ми закъсня с 6 дни след като го пих,ама на мене винаги ми е закъснявало де :roll: