PDA

View Full Version : KOSATA MI....... POMO6T



05-30-2007, 06:09
neznam za6to i po kakva pri4ina no kasata mi zapo4na da kape dosta osileno.kazaha mi 4e trqbva da izpolzvam maska za kosa s jivotinski kosten mozak,tova i napravih,no efekta be6e nulev!dr.puk mi kazaha 4e se dalji na mnogo golqmo koli4estvo tretirane s presa i se6oar,no neznam. molq vi ako nqkoi e imal tozi problem ili e 4uval za priqtelite mu 4e sa go imali da mi pomogne! molq Vi!! [-o< #-o :-k
kajete mi kakva maska,6ampoan,vitamini,babe6ki devitini i t.n. da napravq :(

cherinka
05-30-2007, 06:19
Ми айде спри малко тва сушене и изправяне.
И след всяко къпане ползвай балсам, мама му дейба.
Толкова ли е трудно да спреш, верно - да си третираш косата.
Ай.

krasivata_luvica
05-30-2007, 07:20
ВИЖ какво първо подлагаш косата си на такъв тормоз че как няма да укапе това къдрене и изправяне всекидневно на косата естествено е че ще ти опада косата аз се права 1, 2 пъти в месеца с преса даже вече изопщо не се права нямам и нужда излишно да си мъча косата майка му стара как може да сте толко тъпи да не разбирате че така още от млади си увреждате косата мойта коса например си е достатъчно хубава пухкава и мека зада я третирам излишно спри да я третираш къпи се със бебешки шампоани поне няколка месеца и ще видиш че ще ти се оправи и ще спре да пада а аз така преди години на морето на албена и отидох на фризиьор да ми сплетат косата и после след 2 седмици ми падаше коса ама се оправи пък и аз не обичам да си третирам излишно косата

Sladkata_Nansi
05-30-2007, 07:31
Moiata sa6to kapi dosta.Probvai s ampuli protiv kosopad.Na men li4no ne mi podeistvaha, no na teb moje i da ti pomognat.Drugo, koeto moje6 da probva6-vzemi si ot aptekata edno paket4e kopriva i q ostavi da povri s 1 lajica ocet i sled kapane izplakni kosata si s tazi otvara,bez da q mie6 nanovo posle.

Seducti0n
05-30-2007, 07:47
Здравей.Като за начало се спри с тея третирания преси сешоари ала бала.Вземи си от маслта на Икаров много са хубави цената им е между 2-3.50 лв.втривай ги в корена независимо че така косатат ти ще се омазни но поне ще бъда подхранена.За бабешки резепти се сещам за една газ мас и оцет и още една със жълтък примесен с кисело мляко.Можеш да си вземаш и възтановяваща маска за коса направи нещо иначе положението ще се влоши още повече.Успех. :wink:

05-30-2007, 09:17
ВИЖ какво първо подлагаш косата си на такъв тормоз че как няма да укапе ....

Ееей... голяма любов към тва "У"

_[LiFe-StiLe]_F
05-30-2007, 09:21
с това нерекъснато миене, сушене и изправяне направо си съсипала косата си. незнам дали не се и боядисваш, но ако е така, то тогава никак не се учудвам, че косата ти пада. моята също се скубе доста, но аз примерно през живота си не съм я боядисвала, а съм я изправяла само веднъж и то за балната ми вечер!
опитай също така и нов шампоан. аз се мия с бебешки и поне на моята коса ми действа доста добре. колкото до балсама - не винаги е за предпочитане :?

чесън
05-30-2007, 09:42
И аз имах косопад,понеже наскоро ми откриха киста на яйчника и единствено което ми помогна беше тази маска 1с.л. газ 1с.л. мас и 1с.л. оцет така с маската седиш около 3 часа.Знам,че звучи гадно.но наистина помага и сгъстява косата

Presley
05-30-2007, 10:07
ПРди иэвестно вереме и аэ много я третирах с преса и эапочна да пада.Решението е само едно-намали употребата на преси,сешоари,маши и т.н!Нещо друго няма да ти помогне ,а и може да стане още по-эле-каэвам ти го от личен опит.Може би косата ти е станала прекалено суха,купи си подхранващ шампоан на Хърбъл Есенсис-на мен много ми помогна!

radito
05-30-2007, 15:51
Тия бабини дивотини на мене хич не ми помагат...косата ми започна да капе от тях.преди да започна да ги правя косата ми беше по-хубава. Сега ги спрях и косата пак си възвърна предишото състояние! :D

05-30-2007, 20:05
Shte ti dam nqkolko syveta,dano sa ti ot polza. Kato za na4alo, svedi do minimum izpolzvane na presa i seshoar. Mii kosata si na 2-3 dena,ako mojesh i po-radko. Ako imash izgoreli kraishta e dobre da idesh na frizjor,no shtom i po princip iskash nqkakyv vyzstanovqvasht rejim za kosata si e dobre da q poskysish.Nz dali kosata i e boqdisvana.Ako ne e, prepory4vam ti bezcvetna kyna na Aroma ili nqkakva druga.Cvetyt nqma da ti se smeni vyobste, a kosata ti shte stanedosta po-jiva,zdrava i blestqshta!Pravi q na 2-3 sedmici,shte ima efekt!Efikasno e,2-3 4asa predi kypane,da nanesesh v korenite i po cqlata dyljina na kosyma bademovo/racinovo maslo.Izmii dobre sys shampoan sled tova. Domashno prigotvena maska-mn dobra e-jyltyk,bademovo/racinovo maslo,vitamin A i E,med,gaz. Stoi se okolo2-3 4asa,izmiva se. Na pazara ima bogat izbor ot ampuli za kosa,te syshto sa dobyr variant.AMi tova sa moite syveti,sigurna sym 4e s postoqnstvo i staranie,shte podobrish kosata si :) I kogato ti se naloji presa, a neka tova da e po-rqdko, polzvai predi presata kristali sa kosa ili nqkakyv balsam.Aide, kysmet :)

rakiQ
05-30-2007, 20:43
а аз кфо да напраа като вчера си изгорих косата и на 1 место имам 3-4 см коса аааааааааааа
то не се види ама нишо... :-D :(

05-31-2007, 12:39
Moiata sa6to kapi dosta.Probvai s ampuli protiv kosopad.Na men li4no ne mi podeistvaha, no na teb moje i da ti pomognat.Drugo, koeto moje6 da probva6-vzemi si ot aptekata edno paket4e kopriva i q ostavi da povri s 1 lajica ocet i sled kapane izplakni kosata si s tazi otvara,bez da q mie6 nanovo posle.

mersi 6te go probvam :mrgreen:

pyx4eto
06-01-2007, 14:32
Ами спри с тия преси.Ако я даваш така не само ще ти капе,но ще останеш с максимум 10 косама.Иначе на мен всяко лято периодично си ми пада косата(примерно по няколко кичура)и после става още по буина.Просто ми оредява малко.Понякога си мисля,че съм като котките и си сменям "козината" :lol: :lol:

neusan88
06-02-2007, 07:34
спри да я тормозиш със сешоар и преса и всички продукти като пяна и лак и т.н и започни да използваш някакъв продукт за третиране на изтощена коса демек ... грижи се правилно за косата си!и ако я боядисваш спри с боите и най добре пробвай с къна - по дълготраен е цвета и е по полезно за косата!

rali4ka91
06-02-2007, 09:50
Причините за косопад могат да са много.Попринцип косата непрекъснато се обновява.Но има 2 периода в годината когато пада изключително много(след което се възстановява, но по бавно) - пролетта и есента.На мен всяка есен ми пада страшно много косата, но до средата на зимата се възстановява.Други причини поради които може да ти пада косата са:
-На 1во място многото третиране с препарати, преса, сешоар, маша и пр.
-Хормонални смущения
-Липса на витамини и минерални вещества.
Голяма грешка при повечето хора е, че когато започне да им пада косата, започват да използват най-различни продукти против косопад.Смесицата от тази химия затормозява допълнително косата.
Като за начало престани да я третираш.Може да не ти харесва формата и без намеса на преса или маша, но за известно време прекрати употребата им.
Разресвай редовно косата(НО БЕЗ ДА Я ТЕГЛИШ И СКУБЕШ!!!) и я остави да пада свободно.Връзването на косата със ластик е също толкова вредно, колкото и третирането.
Можеш да си позволиш да използваш маска против косопад (НО САМО 1!!!)
Другото, което можеш да направиш за нея е една стара рецепта, която знам от бабичките на село ;)
Набери си от някъде листа от брашлян.Можеш да си го купиш и от аптеките.Но по добре да не са изсушени листата.
Слагаш една тенджера с вода на котлона и вариш листата(за препоръчване е около 2 шепи листа в малка тенджерка).От всичко това, ще се получи отвара(няма никакъв мирис спокойно).Прецеждаш я в едно шишенце и след всяко измиване на косата с напоен памук в тази отвара си мажеш корените на косата.Не се измива нито трие с кърпа.Просто остави после косата да си изсъхне сама.
Е надявам се да съм ти била полезна ;)

06-02-2007, 15:37
mii macka nai-veroqtno e ot prekaleno tretirane..isto6tila se e..sega moga da ti preporu4am da si vzeme6 tabletki folieva kiselina-ot li4en opit znam,4e pomagat i ne samo za ukrepvane na kosata,aa i zazdravqvane na noktite..spoks nqma da ti navredi preporu4va se i za bremenni jeni, taka 4e e bezvredna..a ina4e namali upotrebata na presata za kosa,a ako se nalaga izpolzvai kristali za kosa..mi tva e dr ne se se6tam.. :P

be3by
06-02-2007, 16:07
http://www.tialoto.bg/article.php?id=1852
шампоан на Jalid за косопад и съм много доволна. С дълга коса съм и с другите обикновено падат по цели кичури докато се къпя, а с този само два три косъма

be3by
06-02-2007, 16:08
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=3535.msg70503 напрао ви6 ту
к