PDA

View Full Version : Безплодие?Ужас!



malkoto_sladur4e
05-30-2007, 10:02
Ей хора вчера разбрах,че м-четата които стоят по повече от 8 часа дневно на компютъра,може да страдат от безплодие!Искам да ви питам дали е вярно,и ако някой знае нещо повече да каже! :( :( :(

HopeLesss
05-30-2007, 10:03
И аз чух нещо такова по телевизията, но не знам доколко е вярно. Споко, нали не си мъж :lol:

05-30-2007, 10:04
Ей хора вчера разбрах,че м-четата които стоят по повече от 8 часа дневно на компютъра,може да страдат от безплодие!Искам да ви питам дали е вярно,и ако някой знае нещо повече да каже! :( :( :(

Висенето пред компютъра води до безплодие на мъжа
29 май 2007 / News.dir.bg
Програмистите и работещите повече от 8 часа на компютър мъже са най-застрашени от безплодие сред всички професии.
Йонизиращата радиация от монитора е на трето място сред причините за стерилитет при мъжете, заяви урологът д-р Юрий Бъчваров, консултант към АГ болница „Д-р Щерев”. Дори защитените монитори са опасни, ако се работи повече от 8 часа дневно на компютър, уточни той, цитиран от БГНЕС. Изложени на риск от безплодие са още шофьорите и работещите с петролни продукти. На второ място сред причинителите на безплодие са хормоналните проблеми, резултат от наднормено тегло и стрес. Половите инфекции са основната причина за безплодие при мъжете. В 40% от случаите на стерилитет при мъжете причината е в нелекуването на половите инфекции, сред които гонореята, хламидията и трихомонас вагиналис, които запушват семепроводите. Често те протичат без симптоми и стават хронични. До безплодие водят и стресът, тютюнопушенето и алкохолът, тъй като намаляват броя и подвижността на сперматозоидите. По-рядко срещани причини за безплодие при мъжете са заушка, бъбречни, чернодробни и генетични заболявания, тясно бельо и прекалено излагане на тестисите на топлина, например в сауна. В България близо 2/3 от причините за безплодието се дължат на мъжа, допълни д-р Бъчваров, цитиран от БТА. Статистиката сочи, че близо 230 хиляди български двойки нямат деца поради стерилитет у жената или мъжа. На 2 и 3 юни АГ болница „Д-р Щерев” ще проведе безплатни профилактични прегледи за мъже, обяви още д-р Бъчваров.

malkoto_sladur4e
05-30-2007, 10:06
:( Тц тц ужас!Абе аз не съм мъж ама...

Levane
05-30-2007, 10:09
:( Тц тц ужас!Абе аз не съм мъж ама...
kat nablija osmiq 4as stavam :-D

гого
05-30-2007, 10:11
аз вися всеки ден по 8-12 часа

дано не е вярно и е само рекламен трик на някоя фарматцефтична компания

Sevt
05-30-2007, 10:11
Не е вярно в общия случай. Зависи от количеството и продължителността разбира се но не е правило. Както не е и правило че всички пушачи страдат от безплодие ;)

05-30-2007, 10:12
Споко това е факт от 19 и балканската! С LCD мониторите всичко си е ок ...висете си:)

malkoto_sladur4e
05-30-2007, 10:18
Хахах :) Миси ,че ме поуспокоихте

05-30-2007, 10:19
Хахах :) Миси ,че ме поуспокоихте

Ще се успокоя ако ми дадеш да ти направя близнаци и след това да продължа да си вися на компа ;)

malkoto_sladur4e
05-30-2007, 10:26
Хахах :) Миси ,че ме поуспокоихте

Ще се успокоя ако ми дадеш да ти направя близнаци и след това да продължа да си вися на компа ;)
:smt018

assd
05-30-2007, 10:31
Хахах :) Миси ,че ме поуспокоихте

Ще се успокоя ако ми дадеш да ти направя близнаци и след това да продължа да си вися на компа ;)
:smt018

Охх..малката, това пръстче да ти го набутам нежно между крачетата и да потъркам благо клиторчето ти с него. Как ще ми ти стане хубавко и не близнаци, цяла детска градинка ще си ми народиш. Как само сладко ще те наебa о ла, ла. Пyтенцето ти ще потръпва от кеф и мерак по мене, а сърчицето ти ще заиграва щом те докосна с дебелия си, масивен, жилав и твърд млад кyр.
леко баце, леко... да не свършиш докато пишеш че си загорял явно като филия в тостер :lol:

ГостЪТ
05-30-2007, 10:31
Хахах :) Миси ,че ме поуспокоихте

Ни бързай съ' успокоявъш! Имъ си упаснуст, ко' се праи' - не малък е рискъ'!

P.S.: Добре, че не съм програмист! :smt044

malkoto_sladur4e
05-30-2007, 10:32
:smt005 Мечтай си ! И по-добре си го начукай сам!

05-30-2007, 10:33
:smt005 Мечтай си ! И по-добре си го начукай сам!

в дупето с вибратор и много хубаво

Schnitzer
05-30-2007, 10:34
Споко това е факт от 19 и балканската! С LCD мониторите всичко си е ок ...висете си:)Офф,добре че ми е ЛЦС иначе дося да са ми виснали топките. =; Тука имам навъртяни сиг 3000 часа... :-D

assd
05-30-2007, 10:35
Споко това е факт от 19 и балканската! С LCD мониторите всичко си е ок ...висете си:)Офф,добре че ми е ЛЦС иначе дося да са ми виснали топките. =; Тука имам навъртяни сиг 3000 часа... :-D
батка ти си за кастрация вече :lol:

malkoto_sladur4e
05-31-2007, 15:48
pi6ete be :smt010

krem4et0
05-31-2007, 15:51
Да, възможно е. Учих тези дни компютърна ергономия за 1 изпит и там си пише тези неща. Преподавателя обаче сподели, че въпросните лъчения са до 50 см от монитора(а тестисите не са на 50 см, а повече сигурно) и то, ако мониторът е електронно-лъчева траба. по същата логика,ако гледаш ТВ отблизо има същия риск. При плазмите подобен риск не съществува.

sexito0
05-31-2007, 16:01
Ей хора вчера разбрах,че м-четата които стоят по повече от 8 часа дневно на компютъра,може да страдат от безплодие!Искам да ви питам дали е вярно,и ако някой знае нещо повече да каже! :( :( :(

Висенето пред компютъра води до безплодие на мъжа
29 май 2007 / News.dir.bg
Програмистите и работещите повече от 8 часа на компютър мъже са най-застрашени от безплодие сред всички професии.
Йонизиращата радиация от монитора е на трето място сред причините за стерилитет при мъжете, заяви урологът д-р Юрий Бъчваров, консултант към АГ болница „Д-р Щерев”. Дори защитените монитори са опасни, ако се работи повече от 8 часа дневно на компютър, уточни той, цитиран от БГНЕС. Изложени на риск от безплодие са още шофьорите и работещите с петролни продукти. На второ място сред причинителите на безплодие са хормоналните проблеми, резултат от наднормено тегло и стрес. Половите инфекции са основната причина за безплодие при мъжете. В 40% от случаите на стерилитет при мъжете причината е в нелекуването на половите инфекции, сред които гонореята, хламидията и трихомонас вагиналис, които запушват семепроводите. Често те протичат без симптоми и стават хронични. До безплодие водят и стресът, тютюнопушенето и алкохолът, тъй като намаляват броя и подвижността на сперматозоидите. По-рядко срещани причини за безплодие при мъжете са заушка, бъбречни, чернодробни и генетични заболявания, тясно бельо и прекалено излагане на тестисите на топлина, например в сауна. В България близо 2/3 от причините за безплодието се дължат на мъжа, допълни д-р Бъчваров, цитиран от БТА. Статистиката сочи, че близо 230 хиляди български двойки нямат деца поради стерилитет у жената или мъжа. На 2 и 3 юни АГ болница „Д-р Щерев” ще проведе безплатни профилактични прегледи за мъже, обяви още д-р Бъчваров.

Това е съвсем вярно!!! Аз за т'ва не искам програмист.... ха -ха -ха :)

koalka
05-31-2007, 16:59
Не знам защо, но твоите теми винаги стават едни...И внимавай с обидите все пак.
Да, това и аз го чух.При такива професии, при които много се седи има риск мъжа да не може да прави деца.Става въпрос за програмисти, които се занимават по доста време на ден с компютър -така става от радиацията.А и при шофьори-от многото седене.