PDA

View Full Version : Мишчица



Ice_Queen_
05-30-2007, 12:00
Хихи,аз съм бая некомпетентна на тема гризачи и гледането им.
Интересувам ме,докато купя аквариум,в какво пространство може да живее едно малко хамстерче?С какво се храни? Взимат му се трици нали?Може ли да пие вода от паничка или трябва да е задължително онова,приличащо на капкумер ? 8-[ :oops: :-D :lol: .
Хайде помагайте.Спешно е за 30 мин трябва да ме осветлите

Ice_Queen_
05-30-2007, 12:02
Апф ,сетих се - помпичка за вода ! :-D
Тя на кава цена е ?

Айде хелпппппппппппппппппппппп пппп

Jamalska
05-30-2007, 12:04
ми аз имах мишка живееща в една голяма тенекия в която някога е имало близалки.
ако не се мъчи да избяга може и в кутия от сладолед(ама поне 2литра)...
отдолу се слага талаж и се сменя 2 пъти седмично.Принципно яде каквото му сложиш там ама си има спец храна за гризачи,в която има каквото му е необходимо.
Поилката си е важна..аз не съм виждала хамстер да пие от чинийка...
И струва около 1-2 лева,....1,60 беше на моя плъх

i'm so excited!
05-30-2007, 12:06
трябва да е капкОмер това, от паничка не става, много трудно му е да пие.
можеш да го сложиш в някой по-дълбок леген с трици или пък от ония голеееемите буркани (не забравяй да направиш дупки (големи) по капачката, няма да го правиш на компот, нали...
пак с трици...
вместо аквариум по добре му вземи клетка с малко пространство между решетките, щото обичат да се катерят, а аквариума му действа депресиращо с тия гладки стени :-D
също някаква къщичка можеш да му вземеш, щото трябва да има място, където да се скрие ако го е страх, иначе ще стане злобен.
можеш да го храниш с моркови, някаква зеленина. можеш да му сложиш в капачка примерно малко кисело мляко, било много полезно за козината. или някакви обезсолени ядки, мръвка също може, ама по-внимателно с нея.
иначе е добре да му вземеш хамстерска храна

bulgarche
05-30-2007, 12:10
Поилка за гризачи ползвай. Може да го гледаш в 3 литров буркан. Слага се стърготина естествено. Яде...всичко :) Зеленчици: моркови, маруля, зеля и т.н. сух хляб, сирене, кашкавал...Продават и храни...попитай в някой магазин за домашни животни.

sh3_1s_7h3_0n3
05-30-2007, 12:12
аз имах хамстер... ядеше к'во ли не... солети, морковчета, малко парченце краставица... абе мн неща... задължително капкОмер..
отдолу му слагаш талашит (ли как се казваше не помня)...
можеш да го гледаш вв... хмз...да речем голям буркан... но само за малко докато му вземеш аквариум. НЕ за ПОСТОЯННО!
моя мишок си имаше въртележка... 'начи..т'ва беше няк'во безумно въртене... аз само докато го гледах и ми се завиваше свят... ОБАЧЕ т'ва е нож с 2 остриета... 'щото хитреца си събаряше колелото... катереше се на него и излизаше... и после 1седм върви го търси... накрая далматинеца ми ги намери в единия ъгъл.. (леле добре, че не се заигра с него, че к'ъвто беше и той... 8) )

ииии тъй... обаче тия животинки са мн притенциозни... (то кое ли животно не е, де) и все пак... полагай мн грижи за него, ако искаш да му се радваш по-дълго време... 8)

`Death`Whore``
05-30-2007, 12:53
Няма нужда да го поиш, така или иначе ще го храниш със зеленчуци. Ако е само на суха храна, му давай в паничка.

Valar
05-30-2007, 13:00
Много внимаваи да не го настъпиш! :-D

Ice_Queen_
05-30-2007, 17:59
Много внимаваи да не го настъпиш! :-D

Ама то не е за мен,за гаджето
:-D ,дано не вземе да прочете темата ! [-o<

То остана за утре бтв O:)


Няма нужда да го поиш, така или иначе ще го храниш със зеленчуци. Ако е само на суха храна, му давай в паничка.


Ох,каза каквото исках да чуя. :smt007 :-D

А то самото е едно колкото палец ,мънинко,сладко :smt007 .Но живеели малко. :(

malka_sladuranka
05-30-2007, 18:52
Аз на моето мишле не му давах вода. Само зеленчуци, овесени ядки, плодове, хляб, корн флейкс. Много обичаше магданоз, краставици и брокули.

GossipGirl89
05-30-2007, 19:13
Аз имам 2 хамстера :lol: Значи като ми ги подариха /което беше Септември месец/ бяха в 1 буркан, но на следващия ден им взехме клетка за да не се удушат щото то имаше дупки ама все пак... Заедно с клетката вървеше къщичка, няква стълба да се катерят и колело. Важно е да има колело, за да изразходва енергия. Това попринцип става през нощта-през деня спят,през нощта въртят колело. Първо бяха с капкомери, но след това им взехме специални купички.една за храна и една за вода. Пият си най-спокойно. 8) За храненето-почти всичко поглъщат-краставици,солети,всички видове соленки,месце,моите много обичат маруля и фъстъци, леле...особено за фъстъците като надушат и подивяват направо не знам защо им действа така :shock: + купуваме им специална храна от зоомагазин; Имат там едни като камъчета-трябва да ги ближат...Почиства им се през 2-3 дни най-много като им се сменя талажа, водата и т.н. :) Това е общо взето-не се гледа чак толкова трудно, но си е занимавка :wink:

Ice_Queen_
05-31-2007, 17:38
Купих всичко.Мн се зарадва :)
Ама имаме малък проблем.Като и сложим капкомера на стената(жената ми обясни че трябвало да е високо,да се надига за да пие,така трябвало?!) и не пие вода.Приятеля ми я е гушнал,дал и е да цока като бебе от капкомера до устичката й и е пила супер много.ПилА-момиченце е и се казва Съни ( да ви се похваля,близко до моето именце :-D ,а и понеже е едно малко слънчице) и е беличка със супер сладки червени очи.Направо не исках да я пускам :-D ,но съм му я купила за него иии сега той супер мн й се радва :

[20:34:14] Аз каза: бебе?
[20:38:12] Той каза: igrah si sas sunny
[20:38:20] Аз каза: ахахаха
[20:38:21] Аз каза: да сега
[20:38:21] Аз каза: какво
[20:38:23] Аз каза: повече
[20:38:25] Аз каза: внимание на нея
[20:38:27] Аз каза: а не на мен ; )
[20:38:31] Аз каза: шегувам се обичам те
[20:38:33] Аз каза: как си играете
[20:38:33] Аз каза: ?
[20:39:02] Той каза: na legloto

Той сигурно ще ми се сърди че го копирам,но ми пълни душата.Не съм си представяла някога че ще се радва така на хамстерче.

Сру че ви разказах вс,но съм просто Очарована! :-D