PDA

View Full Version : Проблем при инстал на linux 10.1



AnGeL_oF_dArKnEs
05-30-2007, 12:58
Значи почвам да инсталвам стигам до там кадето трябва да определя каде да го сложи самоче точно този локелен диск не ми показва другите ги дава NTFS FAT32! Защо ми прави т'ва дали защото го форматирах преди това и няма нищо в него или...?

AnGeL_oF_dArKnEs
05-30-2007, 16:30
Linux 10.1 ?!??!!?

Да т'ва е версията и давам да инсталва KDE.

Forslor
05-30-2007, 20:38
Aз до колкото разбрах той е инсталирал дистрибуцията (която за първи път чувам) и неможе да види останалите дялове които са под FAT32 или NTFS.
Просто трябва да ги маунтнеш под Linux ,за да ги виждаш и ползваш.
Препоръчвам ти да си изтеглиш друго дистро като напр. PCLINUXOS с графична среда КДЕ като при нея ще имаш най-малко ядове включително и при Ubuntu където дяловете ти ще бъдат маунтнати автоматично без допълнителна помощ и т.н.

AnGeL_oF_dArKnEs
05-31-2007, 04:20
Значи сега имам 5 локални диска: C, D, E, F и G. C, E и G са FAT32 а пък D и F са NTFS когато ме пита каде да инсталира ми изкарва всички други освен F? Защото съм го форматирал ли?

Forslor
05-31-2007, 21:52
Linux 10.1 ?!??!!?

Да т'ва е версията и давам да инсталва KDE. Коя дистрибуция?! Да не съм гадател?

Това не е точно от значение в момента. Трябва да изтриеш (delete) някой дял (partition) и на негово място да създадеш (create) дял (partition) със поддържана от Linux. Щом с това не можеш да се справиш надали си готов/а за линукс...
Прав беше не е направил още нито swap нито ext3 дял. :lol:

Та към автора на темата . Ако използваш Live CD и може да инсталираш дистрото директно от него ... в процеса на инсталация (още в началото) би трябвало да ти бъде предложено да създадеш и форматираш дял на който да се инсталира Linux, може да ти бъде предложено и автоматично са си създаде дяловете (което не ти го препоръчвам).
Разбира се за да ти е по- лесно може под Windows със помоща на PARTITION MAGIC да създеш swap-а който трябва да е голям поне 2 пъти колкото RAM-a ти и един ext2/3 дял който може да е някъде oт 3-7 GB пък ако искаш и повече няма проблем.
Обаче явно не си запознат много и незнаеш какво правиш, затова потърси в google.com "Инсталиране на Linux", "How to install Linux" и т.н.

*брех направо му разказах играта на това "може" :lol:

AnGeL_oF_dArKnEs
06-01-2007, 06:49
Оправих се! Трябвало да изтрия локала или нещо от тоя род и направо инстал! А някои знае ли от каде да му пусна нет-а? Всичките глупости опитах влязах с супер потребител с root пак не става има VPN акаунт а вече не съм на такъв има и DIALUP не съм и на такъв какво друго? Аз съм просто на най-обикновен кабел които се вързва в някав хуб на стената на блока! Какво иска т'ва подяволите? А да имаш линк как да му настроя нет-а? :?

Forslor
06-01-2007, 23:51
sudo
pppoeconfig
въвеждаш юэър name and password . ok->ok . Пробвай.

Forslor
06-02-2007, 22:41
Съжалявам може да съм попрескочил някой друг ред ... пиша от java браузърчето на GSM-a и нали разбирате това 128*120 изобщо не ми се нрави :lol:

Ta както казаха викни техническата поддръжка да ти направи настройките ако може (защото лично съм се убеждавал ,че има доста неквалифицирани работни лица които незнаят нищо за Linux - но това са само единични случаи :lol: )

Айде успех. Може да питаш в IRC в канал #linux.

AnGeL_oF_dArKnEs
06-06-2007, 12:20
Значи в форума на доставчика ми дадоха да напиша т'ва:

su root

ifconfig ethN 10.x.y.z netmask 255.255.0.0
route add default gw 10.x.0.1
echo nameserver 10.x.0.1 > /etc/resolv.conf

Само че ми дава че командата ipconfig не съществува! Та версията на линукса е SUsE 10.1 и ми казаха да търся някво си YAST от кадето да настроя нет-а самоче не го намирам! До колкото знам има команди в конзолата които те водят право в програмата знаете ли я за т'ва?