PDA

View Full Version : Вярвате ли в Бог?



dobrotomomche
05-30-2007, 13:06
И ако - да - защо?

05-30-2007, 13:23
Да,вярвам !

zloto
05-30-2007, 13:42
Да, вярвам! И аз нз защо, ама вярвам... не съм стъпвала в църква от няколко години и не обръщам голямо внимание на празниците, дори и на коледа и въпреки всичко вярвам в нещо...

Uptown_soldier
05-30-2007, 13:43
И ако - да - защо?

Да вярвам. но сега не ми се изброяват причини.

05-30-2007, 14:03
da varvam

deem
05-30-2007, 15:14
Да, защото ми спаси живота когато бях на 17. Или може би е по-точно да се каже,че ми показа правия път,пътя на светлината.

05-30-2007, 15:22
Vqrvam v Bog. Samo Toi e tozi, koito moje da prosvetli umovete ni i da ni naso4va kam pravilnata posoka, Toi e velik i ni obi4a, pomaga ni, makar ponqkoga da ne go razbirame, v posledstvie osaznavame, 4e Toi e tozi, koito ni e dal tazi svetlina, Bog e vsi4ko dobro i e s nas prez cqloto vreme, nie samo trqbva da povqrvame. A da vqrvame ne e izli6no. Dava ni sili i krile za nov jivot. To4no, kogato sme nai-ot4aqni mojem da se oprem na Bog i da potarsim Negovata pomo6t. Toi nikoga nqma da ni otkaje. ''Za6toto Lubovta e nai-velika...'', a Bog e Lubov!

Muse_of_Madness
05-30-2007, 16:22
Кой бог?

05-30-2007, 16:35
Кой бог?
Iehova :)
Inache bog - tova e samata priroda spored mene!

Rammstein
05-30-2007, 16:35
Кой бог?ЕДИНСТВЕНИЯ БОГ!Християнския Бог.

Muse_of_Madness
05-30-2007, 16:41
Кой бог?ЕДИНСТВЕНИЯ БОГ!Християнския Бог.
Има много единствени богове, християнският е един от тях.
Кефи идеята за логосът като субстанция на реалността.

Rammstein
05-30-2007, 16:43
Кой бог?ЕДИНСТВЕНИЯ БОГ!Християнския Бог.
Има много единствени богове, християнският е един от тях.
Кефи идеята за логосът като субстанция на реалността.Пич думата логос-наука от гръцки какво общо има тук?Написал си глупост.Ако греша разясни ми.

Muse_of_Madness
05-30-2007, 17:02
Кой бог?ЕДИНСТВЕНИЯ БОГ!Християнския Бог.
Има много единствени богове, християнският е един от тях.
Кефи идеята за логосът като субстанция на реалността.Пич думата логос-наука от гръцки какво общо има тук?Написал си глупост.Ако греша разясни ми.
http://philosophy.evgenidinev.com/logos_1/

Rammstein
05-30-2007, 17:14
Кой бог?ЕДИНСТВЕНИЯ БОГ!Християнския Бог.
Има много единствени богове, християнският е един от тях.
Кефи идеята за логосът като субстанция на реалността.Пич думата логос-наука от гръцки какво общо има тук?Написал си глупост.Ако греша разясни ми.
http://philosophy.evgenidinev.com/logos_1/Съжалявам.Явно никога не е късно човек да научи нещо ново. :D

dobrotomomche
05-30-2007, 17:17
Аз самият мисля, че след падението на човека и загубата на връзката му с Бога, споменът за тази случка и за общуването му с Твореца на вселената преди се е запазил много поколения напред като легенди, а е имало хора, които са и търсели Бога искрено и Той им се е откривал и е подновявал познанието за Него у тях и родовете им.

Други хора, които са помнели само от легенди, постепенно са започнали да се покланят на природните сили, влагайки в тях спомена за Бога и така полека са се появили всичките анимистични религии, както и идолопоклонството като феномен на най-древните времена.

По времето на Авраам може да видим човек от един семитски народ, който знае нещо за Бога и му се подчинява, както и друг човек - Авимелех, който е свещеник на Бога, без да е част от традицията на Мойсеевия закон, заобиколени от купища „фалшиви религии“, основно идолопоклоннически - от рода на шумерските религии, египетските култове и т.н, не съм запознат в детайли.

След като Бог говори на Мойсей за 40 дена на Хорив, Мойсей написва всичко и оттук започва писаната история и е документирано посланието на истинския Бог към човека, логичната и предсказана кулминация е раждането, смъртта и възкресението на Божия Помазаник според пророчествата, след което Той основава Своята църква, която да прогласява на света посланието, че Бог желае да спаси всеки човек и е направил план за това чрез кръстната смърт на Исус.

Всичко извън този план за мен причислявам към „фалшивите религии“, в това число всички примитивни вярвания, както и някои откровено демонично свързани (подкрепяни от реални свръхестествени злонамерени сили) като индузима, шаманизма и окултните практики.

Ислямът е интересен феномен, може би защото е най-късната „класическа“ религия, но смятам, че не е последното „откровение“ на Бога към човечеството, а плод на заблудителна работа на свръхествени същества чрез видения към Мохамед, както и събрана човешка традиция и етика, които сами по себе си са добри, но не водят към плод, който е ценен във вечността - познаване и общуване с истинския Бог.

С други думи - истинската религия, стремежът на човека към Бога, е тази, която Го достига, ако има само един Бог и Той е изявил кой е единственият път към Него, не можем да желаем да ни даде други резервни пътечки, само защото смятаме това за правилно....

Rammstein
05-30-2007, 17:20
Аз самият мисля, че след падението на човека и загубата на връзката му с Бога, споменът за тази случка и за общуването му с Твореца на вселената преди се е запазил много поколения напред като легенди, а е имало хора, които са и търсели Бога искрено и Той им се е откривал и е подновявал познанието за Него у тях и родовете им.

Други хора, които са помнели само от легенди, постепенно са започнали да се покланят на природните сили, влагайки в тях спомена за Бога и така полека са се появили всичките анимистични религии, както и идолопоклонството като феномен на най-древните времена.

По времето на Авраам може да видим човек от един семитски народ, който знае нещо за Бога и му се подчинява, както и друг човек - Авимелех, който е свещеник на Бога, без да е част от традицията на Мойсеевия закон, заобиколени от купища „фалшиви религии“, основно идолопоклоннически - от рода на шумерските религии, египетските култове и т.н, не съм запознат в детайли.

След като Бог говори на Мойсей за 40 дена на Хорив, Мойсей написва всичко и оттук започва писаната история и е документирано посланието на истинския Бог към човека, логичната и предсказана кулминация е раждането, смъртта и възкресението на Божия Помазаник според пророчествата, след което Той основава Своята църква, която да прогласява на света посланието, че Бог желае да спаси всеки човек и е направил план за това чрез кръстната смърт на Исус.

Всичко извън този план за мен причислявам към „фалшивите религии“, в това число всички примитивни вярвания, както и някои откровено демонично свързани (подкрепяни от реални свръхестествени злонамерени сили) като индузима, шаманизма и окултните практики.

Ислямът е интересен феномен, може би защото е най-късната „класическа“ религия, но смятам, че не е последното „откровение“ на Бога към човечеството, а плод на заблудителна работа на свръхествени същества чрез видения към Мохамед, както и събрана човешка традиция и етика, които сами по себе си са добри, но не водят към плод, който е ценен във вечността - познаване и общуване с истинския Бог.

С други думи - истинската религия, стремежът на човека към Бога, е тази, която Го достига, ако има само един Бог и Той е изявил кой е единственият път към Него, не можем да желаем да ни даде други резервни пътечки, само защото смятаме това за правилно....Напълни ми душата! Напълно е вярно написаното!

Muse_of_Madness
05-30-2007, 17:33
Аз самият мисля, че след падението на човека и загубата на връзката му с Бога, споменът за тази случка и за общуването му с Твореца на вселената преди се е запазил много поколения напред като легенди, а е имало хора, които са и търсели Бога искрено и Той им се е откривал и е подновявал познанието за Него у тях и родовете им.

Други хора, които са помнели само от легенди, постепенно са започнали да се покланят на природните сили, влагайки в тях спомена за Бога и така полека са се появили всичките анимистични религии, както и идолопоклонството като феномен на най-древните времена.

По времето на Авраам може да видим човек от един семитски народ, който знае нещо за Бога и му се подчинява, както и друг човек - Авимелех, който е свещеник на Бога, без да е част от традицията на Мойсеевия закон, заобиколени от купища „фалшиви религии“, основно идолопоклоннически - от рода на шумерските религии, египетските култове и т.н, не съм запознат в детайли.

След като Бог говори на Мойсей за 40 дена на Хорив, Мойсей написва всичко и оттук започва писаната история и е документирано посланието на истинския Бог към човека, логичната и предсказана кулминация е раждането, смъртта и възкресението на Божия Помазаник според пророчествата, след което Той основава Своята църква, която да прогласява на света посланието, че Бог желае да спаси всеки човек и е направил план за това чрез кръстната смърт на Исус.

Всичко извън този план за мен причислявам към „фалшивите религии“, в това число всички примитивни вярвания, както и някои откровено демонично свързани (подкрепяни от реални свръхестествени злонамерени сили) като индузима, шаманизма и окултните практики.

Ислямът е интересен феномен, може би защото е най-късната „класическа“ религия, но смятам, че не е последното „откровение“ на Бога към човечеството, а плод на заблудителна работа на свръхествени същества чрез видения към Мохамед, както и събрана човешка традиция и етика, които сами по себе си са добри, но не водят към плод, който е ценен във вечността - познаване и общуване с истинския Бог.

С други думи - истинската религия, стремежът на човека към Бога, е тази, която Го достига, ако има само един Бог и Той е изявил кой е единственият път към Него, не можем да желаем да ни даде други резервни пътечки, само защото смятаме това за правилно....
Ш ма извиниш, в друга тема съм защитавала религиите, но софистката (т.е. филюсофската к**ва) в мен се събуди и искам да поспоря малко срещу този вид вяра, щото досега не съм го правела...
Моля те, изложи ми доказателства за съществуването на християнския Бог, после разкривай учението му.

dobrotomomche
05-30-2007, 17:45
Muse_of_Madness изложи ми доказателства че не съществува :)

Muse_of_Madness
05-30-2007, 17:52
Muse_of_Madness изложи ми доказателства че не съществува :)
Има необорими доказателства, гласящи, че Той не съществува, както и на други удивителни такива, според които Бог съществува. Искам да знам върху какво се основава вярата ти, тъй силна, че да дойдеш да проповядваш в това безбожно форумче.

Rammstein
05-30-2007, 17:54
Muse_of_Madness изложи ми доказателства че не съществува :)
Има необорими доказателства, гласящи, че Той не съществува, както и на други удивителни такива, според които Бог съществува. Искам да знам върху какво се основава вярата ти, тъй силна, че да дойдеш да проповядваш в това безбожно форумче.Ти си учила философия и си фенка на Толкин,нали.
П.П.Мисля че си момиче.

dobrotomomche
05-30-2007, 17:58
Не искам да споря с никой.Вярвайте си в каквото искате.

Muse_of_Madness
05-30-2007, 17:59
Muse_of_Madness изложи ми доказателства че не съществува :)
Има необорими доказателства, гласящи, че Той не съществува, както и на други удивителни такива, според които Бог съществува. Искам да знам върху какво се основава вярата ти, тъй силна, че да дойдеш да проповядваш в това безбожно форумче.Ти си учила философия и си фенка на Толкин,нали.
П.П.Мисля че си момиче.
Не, не съм учила, имам мижав интерес към философията.
Фенка съм на Толкин, откъде разбра?

dobrotomomche
05-30-2007, 18:01
Не ми се спори с никой.Вярвайте си в каквото искате

Rammstein
05-30-2007, 18:01
Muse_of_Madness изложи ми доказателства че не съществува :)
Има необорими доказателства, гласящи, че Той не съществува, както и на други удивителни такива, според които Бог съществува. Искам да знам върху какво се основава вярата ти, тъй силна, че да дойдеш да проповядваш в това безбожно форумче.Ти си учила философия и си фенка на Толкин,нали.
П.П.Мисля че си момиче.
Не, не съм учила, имам мижав интерес към философията.
Фенка съм на Толкин, откъде разбра?От местожителството ти :-D

Muse_of_Madness
05-30-2007, 18:06
Muse_of_Madness изложи ми доказателства че не съществува :)
Има необорими доказателства, гласящи, че Той не съществува, както и на други удивителни такива, според които Бог съществува. Искам да знам върху какво се основава вярата ти, тъй силна, че да дойдеш да проповядваш в това безбожно форумче.Ти си учила философия и си фенка на Толкин,нали.
П.П.Мисля че си момиче.
Не, не съм учила, имам мижав интерес към философията.
Фенка съм на Толкин, откъде разбра?От местожителството ти :-D
:smt023
Ама ми се ще за малко да ида у Мандос да се видим с някой друг колорит....

Rammstein
05-30-2007, 18:11
Muse_of_Madness изложи ми доказателства че не съществува :)
Има необорими доказателства, гласящи, че Той не съществува, както и на други удивителни такива, според които Бог съществува. Искам да знам върху какво се основава вярата ти, тъй силна, че да дойдеш да проповядваш в това безбожно форумче.Ти си учила философия и си фенка на Толкин,нали.
П.П.Мисля че си момиче.
Не, не съм учила, имам мижав интерес към философията.
Фенка съм на Толкин, откъде разбра?От местожителството ти :-D
:smt023
Ама ми се ще за малко да ида у Мандос да се видим с някой друг колорит....Примерно с Фелагунд или Тингол???А може би самия Феанор? O:)

Muse_of_Madness
05-30-2007, 18:16
Muse_of_Madness изложи ми доказателства че не съществува :)
Има необорими доказателства, гласящи, че Той не съществува, както и на други удивителни такива, според които Бог съществува. Искам да знам върху какво се основава вярата ти, тъй силна, че да дойдеш да проповядваш в това безбожно форумче.Ти си учила философия и си фенка на Толкин,нали.
П.П.Мисля че си момиче.
Не, не съм учила, имам мижав интерес към философията.
Фенка съм на Толкин, откъде разбра?От местожителството ти :-D
:smt023
Ама ми се ще за малко да ида у Мандос да се видим с някой друг колорит....Примерно с Фелагунд или Тингол???А може би самия Феанор? O:)
Тингол и Феанор+ Маедрос, Финголфин, Финве, Нерданел и тя трябва да е там, Турин също ми се ще ама е човек за нещастие... Ти с кои би искал да се видиш 8)

Rammstein
05-30-2007, 18:27
Моргот най-вече,след него може би Феанор,Тингол,Финрод Фелагунд,Финголфин.А също и Хурин,обаче е човек и не става.А ти с кой би искала най-много да поговориш от Валарите, Елфите и Хората?

Muse_of_Madness
05-30-2007, 18:36
Ние съвсем на Толкин я обърнахме бре...
Иначе Моргот в Мандос ли е? Май го преместват в Пустотата след War of Wrath... И според някакво предсказание, когато Слънцето падне и Луната се сгромоляса, той ще се измъкне, ще се сбие с Тулкас и още няколко елфи+Турин, а Феанор най-после ще се върне от Мандос и ще се случи нещо ТЪПО....
Иначе Бате Феанор е номер едно...

Rammstein
05-30-2007, 18:43
бе в пустотата е ма си е жив и здрав.Само малко окован и с отрязани крака... :-D Дай скайп ако имаш?

dobrotomomche
05-30-2007, 19:12
Syglasno zakonite na elementarnata logika i na klasicheskata filosofiq vsqka pri4ina se qvqva syshtevremenno sledstvie ot druga prichina kato po tozi nachin se stiga do edna pyrvoprichina ot koqto proizlizat vsichki ostanali prichinno-sledstveni vryzki.Naprimer edno proizvedenie na iskustvoto trqbva da ima svoq syzdatel.Edna kompiutyrna programa trqbva da ima svoq programist i t.n.Moje da se dadat mnogo takiva primeri.Eto tri zakonomernosti spravedlivi po vyprosa:
-Vselenata kato neobqtno tvorenie ne trqbva li da ima svoq Tvorec?
-Jivotyt kato unikalen fenomen ne trqbva li da ima svoq syzdatel?
-prirodnite zakoni ne trqbva li da imat svoq zakonodatel?


Kazanoto ot Bojiite myje predi stoletiq ili hilqdoletiq se sbydva s golqma tochnost vyv vremeto za koeto to e prednachertano.Samo za lichnosta i deloto na Isus Hristos v Stariq zavet ima nad sto prorochestva koito sa izpylneni v deteili.Predskazaniqta za repatraciqta na evreite i vyzstanovqvane na dyrjavata Izrael se izpylnqvat bukvalno pred ochite ni.

Edin ot udivitelnite fakti v haraktera na bibleiskata informaciq e,che v bibliqta namirat mqsto universalnite zakoni na naukata:
1Zakon za syhranenie i transformaciq na masata na energiqta
2Vtori zakon na termodinamikata
3Osnovniqt zakon za syvremenniq qdren vek,ili zakonyt na Ainshtain

Muse_of_Madness ako mojesh mi kaji edno dokazatelstvo 4e Bog ne syshtestvuva.

Izvinqvam che pisha taka no sym po byrz :)

Mimka_sweet
05-30-2007, 20:01
Баси,пак почват големитее спорове.
Хубаво е човек да си има религия и да вярва в нещо.
А бог е един.......независимо че има различни имена (сещате се за какво говоря).........
И от тези различни имена аз съм си избрала да вярвам в ХРИСТИЯНСКИЯ БОГ ! :-D

kell
05-30-2007, 21:02
vseki edin vqrva makar i da ne si priznava... :!:

tears_of_anger
05-31-2007, 04:08
аз си признавам ;)

Poredniq
05-31-2007, 04:23
теорията как сичко е излезло от най-млаките часитици и клетки е толкова абсурнда колкото и тези в които богове създават света. Никой не може ти каже от къде излизат боговете или от къде излизат най-малките часитици. Еднакви са-просто зависи в кво вярваш. Аз вярвам в Джа-защото тая религия за мене е най-обективна. Като питах тая по биолгоия от къде са излезнали рганизмите тя ми каза от по млаки. Кат я питах от къде най-малките тя ми каза от по-малки. Сметате колко са омотани :smt017

Muse_of_Madness
05-31-2007, 12:44
Syglasno zakonite na elementarnata logika i na klasicheskata filosofiq vsqka pri4ina se qvqva syshtevremenno sledstvie ot druga prichina kato po tozi nachin se stiga do edna pyrvoprichina ot koqto proizlizat vsichki ostanali prichinno-sledstveni vryzki.Naprimer edno proizvedenie na iskustvoto trqbva da ima svoq syzdatel.Edna kompiutyrna programa trqbva da ima svoq programist i t.n.Moje da se dadat mnogo takiva primeri.Eto tri zakonomernosti spravedlivi po vyprosa:
-Vselenata kato neobqtno tvorenie ne trqbva li da ima svoq Tvorec?
-Jivotyt kato unikalen fenomen ne trqbva li da ima svoq syzdatel?
-prirodnite zakoni ne trqbva li da imat svoq zakonodatel?


Kazanoto ot Bojiite myje predi stoletiq ili hilqdoletiq se sbydva s golqma tochnost vyv vremeto za koeto to e prednachertano.Samo za lichnosta i deloto na Isus Hristos v Stariq zavet ima nad sto prorochestva koito sa izpylneni v deteili.Predskazaniqta za repatraciqta na evreite i vyzstanovqvane na dyrjavata Izrael se izpylnqvat bukvalno pred ochite ni.

Edin ot udivitelnite fakti v haraktera na bibleiskata informaciq e,che v bibliqta namirat mqsto universalnite zakoni na naukata:
1Zakon za syhranenie i transformaciq na masata na energiqta
2Vtori zakon na termodinamikata
3Osnovniqt zakon za syvremenniq qdren vek,ili zakonyt na Ainshtain

Muse_of_Madness ako mojesh mi kaji edno dokazatelstvo 4e Bog ne syshtestvuva.

Izvinqvam che pisha taka no sym po byrz :)
Ако ще говорим за християнския Бог... Мислене му е майката, не преписване от помагала по философия...
Добре, относно първият абзац на написаното от теб-нека приемем, че Бог е създал всичко, преди Него не е имало нищо. Тогава как (от какво)е създал Битието? Това означава, че Бог е Битието, но последното е абсурдно- Богът е съвършен, а светът ни не е. Значи Бог не е и Битието. Тогава Бог като съвършен и създател на всичко съществуващо не би могъл да съществува.
За втория абзац- хъм... а на египетски папирус(както четох на едно местенце) са предсказани горе-долу точно датите на великите събития на 20ти век- 1вата и 2рата световна война, Хитлер, Сталин... Езичници ли да ставаме? Шумерски писания пък разкрили, че Слънчевата система има 9 планети(да броим Плутон, планета е мамка му, чак и спътник си има).... Древни писания, правилно предсказали нещо или налучкали научен факт има колкото щеш, не се хващай само за Библията...

Kam4eto
05-31-2007, 13:06
Не знаем със сигурност, дали Бог съществува и тея спорове са мн тъпи. Хубаво е човек да вярва, независимо в кой Бог или в някаква сила, защото според мен вярата малко или много крепи хората. Когато отидеш на църква чувството е мн хубаво, вярвам че това наистина е свято място. Проблемите ти не могат да се решат ако отидеш на черква и запалиш свещичка, но поне ти дава надежда

Muse_of_Madness
05-31-2007, 13:12
Не знаем със сигурност, дали Бог съществува и тея спорове са мн тъпи. Хубаво е човек да вярва, независимо в кой Бог или в някаква сила, защото според мен вярата малко или много крепи хората. Когато отидеш на църква чувството е мн хубаво, вярвам че това наистина е свято място. Проблемите ти не могат да се решат ако отидеш на черква и запалиш свещичка, но поне ти дава надежда
Най-вярно беше първото-не би могло да се каже със сигурност кое съществува и кое не.

dobrotomomche
05-31-2007, 14:04
Ако прочетеш тези помагала ще намериш отговорите на въпросите ти.Не съм учител за да ти обяснявам и преписвам всичко.Първо каза че има необорими доказателства че той не съществува а пък сега че не би могло да се каже със сигурност.Противоречиш си.Ако не забеляза в темата имаше пояснение "И ако - да - защо?" защото много добре знаех какво ще стане.Не те задължавам да вярваш в Бог.Живей си както на теб ти е удобно и не ме занимавай повече.

your_fantasy
05-31-2007, 14:18
moje bi nqkude mnogo dulboko v men ima malko vqra v bog (ymi6leno ne e s glavna bukva) no opredeleno ne e toq bog, na koito se govori v bibliqta i na koito se klanqt xorata kogato otidat na curkva... vob6te taq dyma mi vduxva nedoverie...

hamilcar
05-31-2007, 14:18
Не вярвам в бог.

Rammstein
05-31-2007, 14:20
moje bi nqkude mnogo dulboko v men ima malko vqra v bog (ymi6leno ne e s glavna bukva) no opredeleno ne e toq bog, na koito se govori v bibliqta i na koito se klanqt xorata kogato otidat na curkva... vob6te taq dyma mi vduxva nedoverie...Трагедия.Народ забравил вярата си е обречен...Именно вярата ни е съхранила през 5-те века турско робство,не забравяйте това.

your_fantasy
05-31-2007, 14:28
moje bi nqkude mnogo dulboko v men ima malko vqra v bog (ymi6leno ne e s glavna bukva) no opredeleno ne e toq bog, na koito se govori v bibliqta i na koito se klanqt xorata kogato otidat na curkva... vob6te taq dyma mi vduxva nedoverie...Трагедия.Народ забравил вярата си е обречен...Именно вярата ни е съхранила през 5-те века турско робство,не забравяйте това.
moje da ni e suxranila, da, no tova ne moje da me nakara da povqrvam...

Muse_of_Madness
05-31-2007, 14:50
Ако прочетеш тези помагала ще намериш отговорите на въпросите ти.Не съм учител за да ти обяснявам и преписвам всичко.Първо каза че има необорими доказателства че той не съществува а пък сега че не би могло да се каже със сигурност.Противоречиш си.Ако не забеляза в темата имаше пояснение "И ако - да - защо?" защото много добре знаех какво ще стане.Не те задължавам да вярваш в Бог.Живей си както на теб ти е удобно и не ме занимавай повече.
Чела съм и препрочитала книжката, от която си преписал доказателството. Оборва се ЛЕСНО.
И си противореча, първо защото се правя на джуниър философска к**ва, после защото имам право- как ще обориш горното написано от мен, а как ще обориш някои картезиански доказателства:
Бог е абсолютната същност, притежаваща всички позитивни определения.
Съществуването е позитивно определение.
Следователно на Бог не му липсва съществуване,
т.е. Бог съществува.
А не бихме могли да бъдем сигурни, защото всяко доказателство дотук се основава на законите на тази Вселена. И още не е сигурно, че тази Вселена е истинска, че законите и отговарят на истинските закони и че тя не е просто един извратен сън- или нещо като в "Матрицата"- и извън нея абсурдните тук неща не са съвсем възможни.
И хайде не почвай да обиждаш, щом ти свършат аргументите. Правописът и граматиката ти куцат, но досега не го споменавах.

dobrotomomche
05-31-2007, 16:21
Ще ми покажеш ли къде точно съм те обидил???Не съм дотолкова запознат,за да ти оборвам някакви доказателства.Но съм сигурен че е имало хора,които са.

Благодаря ти за забележката свързана с правописа и граматиката. :roll:

krasivata_luvica
05-31-2007, 18:31
вярвам в БОГ естествено що за тъп въпрос

Boot
05-31-2007, 19:24
Аз няма да отговоря на въпроса, а просто ще помоля четящите да погледнат подписа ми. Това ми е мнението по темата ;)

RoyTheReaper
05-31-2007, 19:36
Евала подпис :-D

Rock & Roll Queen
05-31-2007, 20:22
Всъщност за мен Бог е надеждата, когато си в трудно положение. По принцип хората се уповават на Бог само когато са стигнали до крайно положение, когато нищо друго не може да им помогне. И аз съм така. Макар че по-скоро не вярвам толкова. Ама както отгоре казаха - нищо не се знае със сигурност.

krasivata_luvica
06-01-2007, 04:30
leleeeeeeeeeee "dobrotomomche" ako vidi ot4eto taq tema mnogo 6te se qdosa...... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Muse_of_Madness
06-01-2007, 10:17
leleeeeeeeeeee "dobrotomomche" ako vidi ot4eto taq tema mnogo 6te se qdosa...... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Що бе пракрасна? :lol:

spit
06-01-2007, 17:50
Хаха доста интересна тема има тук...
Понеже прочетох почти всички постове призовавам - стига с тези предразсъдъци!...Направо се отекчавам.Християнството специално промива мозъци(лично мнение)...Бих защитила тезата си и мисля, че няма смисъл да се спори, просто защото никой не може да знае каква е истината.
Забелязала съм, че в днешно време някой като каже, че не вярва в Господ и веднага попада в списъка на лудите.Не трябва да бъде точно така, всички имаме право на мнение и всеки има съвсем СВОБОДНО право да избира в какво да вярва независимо дали се отнася до религия или нещо друго.Аз смятам, че човек трябва да разчита единствено на себе си, само той може да промени това което желае, а не да разчита на някаква външна сила - в случая Бог.Явно хората масово са в конвенционален стадий на морална зрялост, но нищо - пак казвам, че става въпрос за гледна точка.
Няма да коментирам за "перфектността" на Господ, че ще стане много дълго и уморително :) Все пак някой ако се интересува от това нека погледне някои теми от Фридрих Ницше в които засяга въпроса за Бог и неговото съвършенство.Само ще спомена, че е голям противник на християнството.Казва "Морала превръща хората в еднакви същества.Християнските ценности също." , но би станало отекчително ако кажа мнението си :P
И най-накрая ще обобщя само едно - не вярвам в Господ.Не искам критики - излишни са, няма да ми повлияят по никакъв начин :wink:

Muse_of_Madness
06-01-2007, 18:12
Хаха доста интересна тема има тук...
Понеже прочетох почти всички постове призовавам - стига с тези предразсъдъци!...Направо се отекчавам.Християнството специално промива мозъци(лично мнение)...Бих защитила тезата си и мисля, че няма смисъл да се спори, просто защото никой не може да знае каква е истината.
Забелязала съм, че в днешно време някой като каже, че не вярва в Господ и веднага попада в списъка на лудите.Не трябва да бъде точно така, всички имаме право на мнение и всеки има съвсем СВОБОДНО право да избира в какво да вярва независимо дали се отнася до религия или нещо друго.Аз смятам, че човек трябва да разчита единствено на себе си, само той може да промени това което желае, а не да разчита на някаква външна сила - в случая Бог.Явно хората масово са в конвенционален стадий на морална зрялост, но нищо - пак казвам, че става въпрос за гледна точка.
Няма да коментирам за "перфектността" на Господ, че ще стане много дълго и уморително :) Все пак някой ако се интересува от това нека погледне някои теми от Фридрих Ницше в които засяга въпроса за Бог и неговото съвършенство.Само ще спомена, че е голям противник на християнството.Казва "Морала превръща хората в еднакви същества.Християнските ценности също." , но би станало отекчително ако кажа мнението си :P
И най-накрая ще обобщя само едно - не вярвам в Господ.Не искам критики - излишни са, няма да ми повлияят по никакъв начин :wink:
Кои теми точно? Не съм чела много негови неща(Антихристът, Човешкото и Заратустрата, при това не напълно), затова не съм попаднала на особено подробно разискване на Бога. В "Човешко, твърде човешко" той поосира метафизиката, тоест намира за излишно умуването над нещо, което няма проявления в този свят, следователно за него не мооже да се узнае...

find_m3
06-01-2007, 18:53
Не мога да кажа че съм вярваща защото да си такъв значи да спазваш всички правила или закони изредени в Библията,да се молиш ,да постиш и т.н. , аз не го правя следователно не съм вярваща .

spit
06-01-2007, 19:01
Значиии аз в момента чета Заратустра и съм към края, но там няма нищо особено.Всъщност това за съвършенството не знам къде точно го има...Аз го прочетох от записките на брат ми, дето си беше водил от лекции в СУ.Значи общо взето става дума, че ако съществува такава дума като "съвършенство" то значи има и Бог.Но на всички е пределно ясно, че няма такова нещо.Е да, за вярващите Господ е такъв, но има и друг момент...Той казва,че ако едно нещо е напълно съвършено то не подлежи на абсолютно никакви промени.Със въпросното създаване на света той променя мисленето си и от там всичко губи смисъл по отношение на идеалното в него...

spit
06-01-2007, 19:03
Не мога да кажа че съм вярваща защото да си такъв значи да спазваш всички правила или закони изредени в Библията,да се молиш ,да постиш и т.н. , аз не го правя следователно не съм вярваща .
Това не е критерии, и много вярващи не го правят така че...:)

Qnchety
06-01-2007, 19:08
Вярвам и мисля че го има и ме закриля някъде отгоре!

Shadow_Walker
06-01-2007, 19:51
Има някаква сила, която ни подкрепя и помага в живота.Всички религии я описват по различен начин.Аз я приемам по християнския.Християнство о може да е пълно с измишльотини, но това е друг въпрос...Та накратко-вярвам в Господ.

Vikitooo
06-02-2007, 03:28
Bog mi e nadejdata v trudna situaciq...i edin vid se uspokoqvam s fakta,che ima Bog, i che me zakrilq. Ima dni ,v koito se 4ustvam zabravena ot Boga..no pak ima dni ,v koito Bog me darqva s takava radost, che ponqkoga ne moga da i se naradvam dostata4no! Maika mi ima edna pogovorka" Bog napred, a nie sled nego"...Vqrvam v Bog!