PDA

View Full Version : Математика



magito{P}
05-30-2007, 15:16
hora pomognete tree da re6a 4 zada4i po geometriq a i na ideq si nqmam kak 6te stane iskam samo da me naso4ite otam natatak 6te si gi re6a sama trqbva mi samo malko help
1. Triagalnik ABC a=6 b=4 A:B=2:1(aglite). da se nameri sinB i R=?

2.Daden e razvnobedren opisan trapec ABCD AB=9CD=4 .Da se nameri viso4inata h , liceto S , sinA i diagonala AC

3.Tr. ABC c=10sm agal ACB=gama sin2gama=koren ot 3 varhu 2 . Namerete R=?

4. ABCD-romb alfa-ostar.Ako cos alfa= 2. koren ot 2 varhu 3 i r=3 da se nameri AD=? AC=? i S na ABCD pls ako nqkoi moje da mi dade ypatvane po nqkoq ot zada4ite 6te sam mn blagodarna...a ako moje i da q re6i o6te pove4e [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<

fetish_mi
05-30-2007, 15:52
Пиши ми в скайп на fetish_mi . Защото трябва да те питам за някои работи за да се оптам да ги реша

lmao
05-30-2007, 20:36
Първата правиш Синусова Теорема,изразяваш sin2(alpha) там чрез формулата от четиризначната и изразяваш косинус и след това от основно тригонометрично тъждество намираш синуса и после пак синусова само че с връзката с радиуса и готово

Третата от синус на 2 пъти гама си изрази само синус на гама чрез косинуса и после просто направи синусова за це към синус гама и готово

Втора - мисля че за описан трапец беше тази формула- едната основа по другата е равно на произведението на бедрата
9х4=bxb(бе е бедрото)
от тук намираш b,после питагорова в триъгълник ADH(DH-височината от Д към АБ) и намираш ДХ.
после просот си взимаш синуса в същият триъгълник
Лицето е едната основа плюс другата по височината върху 2
и АЦ можеш да си намериш от косинусова в триъгълник АЦД