PDA

View Full Version : Ставате ли в градския транспорт?



koalka
05-30-2007, 19:31
Не знам дали има такава тема, но ще попитам.
Отстъпвате ли място на възрастни хора, бременни жени, деца и т.н.?Ако да-защо и ако не-защо?

Сори, ако е имало такава тема.

krasivata_luvica
05-30-2007, 19:39
на бременни жени да :wink:
но на старци ТВЪРДО НЕ!
на старци НЕ защото само мрънкат гадни нахални нещо отвратително са :smt013

GossipGirl89
05-30-2007, 19:39
На бременни жени - да
На деца - само ако са малки
На възрастни - не на всички, има някои много нахални.Днес напримел една бабка в трамвая наконтила се, нагримирала се, със синя коса :shock: и качва се и чака някой да стане да й направи място.... Такива ме нервят и не им ставам. Ако са с бастун, патерици и т.н. естествено, че ще стана.

^FaiNt^F
05-30-2007, 19:40
На бременни жени-да.
На жени с много малки деца-ъъъ да кажем да.
На възрастни-зависи колко възрастни. Случвало ми се е да стана на някоя възрастна жена и тя да откаже да седне, защото 'Щом съм тръгнала така по пазарите има още хляб в мене' :lol: Хвала на такива 8)

krasivata_luvica
05-30-2007, 19:42
На бременни жени - да
На деца - само ако са малки
На възрастни - не на всички, има някои много нахални.Днес напримел една бабка в трамвая наконтила се, нагримирала се, със синя коса :shock: и качва се и чака някой да стане да й направи място.... Такива ме нервят и не им ставам. Ако са с бастун, патерици и т.н. естествено, че ще стана.

и аз не ставам на старце на деца да но на старци ТВЪРДО НЕ БАБИЧКИ ГАДНИ НАХАЛНИ

koalka
05-30-2007, 19:43
На бременни жени и деца и аз ставам.Но на старци, които уж едва ходят, а като се освободи място тичат-не ставам.То си личи.А и е имало случаи, в които на едно момче една баба му каза да става-започва да му нарежда.Вместо да го помоли...

malka_sladuranka
05-30-2007, 19:45
На деца - не.
Иначе на възрастни хора или на бременни жени отстъпвам, когато се чувствам добре, но съм доста болнава и доста често се чувствам зле и тогава не ставам.

A_JoLiE
05-30-2007, 19:46
Stavam i na bremenni i na deca i na vazrastni, no samo ako sa s bastun ili ne6to sa mi simpati4ni :) ... Dnes v avtobusa ima6e nekfa mn gotina babka sas sinq kosa i az stanah :-D ... Mn be6e sme6na nekfa :smt005 :smt005 :smt005

MusicIsTheKey
05-30-2007, 19:50
Понякога отстъпвам,друг път не.
Веднъж си слушах музика,мислейки си за най-различни глупости.
Дойде една по-стара жена, тип надувка,около 40 годишна и ми каза да стана,ако не искам да седне в мен.
Напук на нея се возих до последна спирка.

Ако някой се държи нагло няма да стана,независимо дали става дума за стар човек или жена с дете.

malka_sladuranka
05-30-2007, 19:54
Понякога отстъпвам,друг път не.
Веднъж си слушах музика,мислейки си за най-различни глупости.
Дойде една по-стара жена, тип надувка,около 40 годишна и ми каза да стана,ако не искам да седне в мен.
Напук на нея се возих до последна спирка.

Ако някой се държи нагло няма да стана,независимо дали става дума за стар човек или жена с дете. И седна ли в тебе? :-k :-s

Violenza
05-30-2007, 19:54
В повечето случаи да.
На възрастни хора най-вече, но не на 'нагримосани, нахални бабки' както казаха преди мен... а на хора, които 'едвам се държат на краката си'.

MusicIsTheKey
05-30-2007, 19:54
Понякога отстъпвам,друг път не.
Веднъж си слушах музика,мислейки си за най-различни глупости.
Дойде една по-стара жена, тип надувка,около 40 годишна и ми каза да стана,ако не искам да седне в мен.
Напук на нея се возих до последна спирка.

Ако някой се държи нагло няма да стана,независимо дали става дума за стар човек или жена с дете. И седна ли в тебе? :-k :-s

Не,разбира се. :wink:

Barbie
05-30-2007, 20:00
Отстъпвам място на възрастни хора и бременни жени. Дечурлигата са достатъчно енергични. :-)

bulgarche
05-30-2007, 20:14
На деца - ако са мънинки с родител.
На бременни и възрастни да, но ако има по-назад места - не

experiment_m
05-30-2007, 20:16
Мразя нагли и надути хора. На такива не ставам независимо на колко години са или в какво състояние са. Ако ме помолят очтиво няма проблем.
Иначе на бременни, майки и фърфълаци дето са ми до коляно ставам без да се замисля. Имам се за достатъчно способен да стоя на двата си крака.
На последък не ползвам много градски транспорт, но преди време в един тролей гледам един мъж на около 30 как нахоква момче на около 20 за това, че не бил станал на някаква жена. Първо жената не беше на повече от 55-60, второ мъжът ми изглеждаше достатъчно здрав, че ако има желание той да стане. И трето в тролея имаше поне още няколко свободни места. :shock: А кажете ми сега за какво става на въпрос. Доколкото видях никой от тримата не познаваше другите. :smt017

Mimka_sweet
05-30-2007, 20:16
Не се возя в такива неща,ама по принцип и аз кат вас. :-D

ninsy
05-30-2007, 20:28
на бременни или на малки дечица ставам.. но на старци не..последния път когато се возих в смотания градски транспорт една бабичка направо щеше да ме убие за едно място..да не казвам как направо тичаше и се буташе.. и след като аз се намърдах на него :-D почна да охка и пишка колко я боляли краката

vra4ka
05-30-2007, 21:22
Естествено, че ставам!
Страшно невъзпитано е разглезени глупендерчета да дъвчат дъвка, разперили се на седалката, пред възрастен човек!

Много сте велики всички като ги плюете, но ще дойдете и вие на това дередже!

За майки с малки деца е още по-срамно да не се стане, имайки в предвид колко им е трудно!

Всичко на този свят се връща, както се отнасяте сега към околните така ще се отнасят по-късно с вас!

RoyTheReaper
05-30-2007, 21:25
Рядко ползвам градски транспорт и не сам виждал да влизат бременни жени или майки с много малки деца, но на такива бих отстъпил. На старците - правя се на ударен, обикновено имам слушалки на ушите и тъмни очила и се правя на сляп и глух и така все се намира някой да стане вместо мен. :lol:

Това ако съм седнал. Но обикновено се возя прав, повече ме кефи. :wink:

pestilence
05-30-2007, 21:31

quench
05-30-2007, 21:32
Ами гледам - ако е мъж над 55 и се прави на корав, няма да го унижа, като му направя място. Но на дами - казвам на дами, защото съм правил място и на млади жени - както и на възрастни хора ставам задължително. На мен ми трябва само да застана на колелото, дори да съм се скъсал от ходене - да има къде да си опра кръста.

Колкото до мърморенето на баките и дядовците - те всички възрастни хора са така, няма за кво да им се сърдя.

Вижте обаче, ако сте нагли тийнейджъри, които говорят все едно рейса им е бащиния, тогава забележката е рязка и непосредствена.

hamilcar
05-30-2007, 21:38
По принцип ставам, но зависи от настроението ми и от това дали искащият да седне ще ме помоли учтиво. Изключение правя само за бременните жени, без значение дали са ме питали или не.

Glezanka
05-30-2007, 21:43
M tolkowa rqdko polzwam gradskiq transport ... ako go naprawq e wse w takiwa chasowe w koito nqma koi znae kolko pytnici i polowiniq awtobus e prazen ... taka che nqma na koi da otstypwam mqsto :)

koalka
05-31-2007, 06:05
Дразни ме това у старците, че са тръгнали в най-пиковите часове някъде, а младите ходят на работа.Допълнително става гъч и бутаница.Може някои да имат важна работа, но повечето са тръгнали на пазар в другия край на София, защото там е с 20 ст. по-ефтино примерно.И те са зле с финансите, но да го направят не като всички са тръгнали на работа, а когато вече не е толкова пълно.

teenkopele
05-31-2007, 06:21
На деца - ако са мънинки с родител.
На бременни и възрастни да, но ако има по-назад места - не

:)

krasivata_luvica
05-31-2007, 06:22
abe kak 6te sedne v teb!! :evil: :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :lol: :lol: :lol:

KiLLeR_InSTiNkT
05-31-2007, 06:26
Някой път като видя някой миловиден страец или някоя баба, която не ме подпира с торбите си, за да ме накара да стана, разбира се, че отстъпвам мястото си. На бременни жени също, на деца - не винаги. Също така ако някой ме помоли учтиво бих станала, а не да ми нарежда с някакъв тон, все едно съм малоумна.

Shadow_Walker
05-31-2007, 09:37
Ам досега не се е случвало май :shock: Но не съм сигурен.Иначе бих станал,ако няма места назад за да седне някое малко дете или бременна жена...и на някой въздрастен с патерици например, но не на някоя здрав и прав, който се натиска да ти седне на мястото.

SweetBunny
05-31-2007, 10:08
Естествено, че ставам!
Страшно невъзпитано е разглезени глупендерчета да дъвчат дъвка, разперили се на седалката, пред възрастен човек!

Много сте велики всички като ги плюете, но ще дойдете и вие на това дередже!

За майки с малки деца е още по-срамно да не се стане, имайки в предвид колко им е трудно!

Всичко на този свят се връща, както се отнасяте сега към околните така ще се отнасят по-късно с вас!
Колкото и малко да съм пътувала, винаги ми е било неудобно да седя седнала, предвит, че има човек, който повече се нуждае да седне от мен!

Valar
05-31-2007, 13:52
Абе през лятото дъртите плъзват само рано сутрин заради жегите!
През останалото време обаче не е така!
Колкото до ставането ами зависи от моментното ми настроени,но повечето случаи не го правя!

evil_lady_in_black
05-31-2007, 18:49
Незнам защо , но ставам на всички по-възрастни , деца или бременни .

white_chik
05-31-2007, 19:12
Значи за деца - не,на мен никой никога не ми отстъпваше място като малка.На бременни жени-да,но много рядко срещам такива в автобусите и още по-рядко съм седнала,когато ги видя,а за възрастни хора-зависи от настроението.Понякога ставам,но не винаги

I'm crazy
05-31-2007, 19:25
Ставам само за бременни жени и за малки деца... :-s :-D :D

Mo6no3
05-31-2007, 19:31
Отстъпвам мястото си на бремени жени или на инвалиди или хора със счупени части, но не отстъпвам на възпастни хора. След като бях със счупена рък в автобус пълен предимно със старци и нито един от всичките не ми отстъпи (след около 30 секунди след стана млад човек) не отстъпвам на възрастни хора.

emilythestrange
05-31-2007, 19:54
пътувам по два пъти на ден и не ми се е случвало да ставам,винаги се намира някой по-жизнен :lol: веднъж,като се прибирам от тренирофки в 5:30 и една бабка искаше да седне и аз не и дадох,а един дядо през цялото време ми чете конско и аз с слушалките ф ушите :smt005

krasivata_luvica
05-31-2007, 20:19
Незнам защо , но ставам на всички по-възрастни , деца или бременни .

a na STARCI NE TRQBVA DA STAVA6 pove4eto 85% ot tqx sa naxalni i gadni

krasivata_luvica
05-31-2007, 20:20
пътувам по два пъти на ден и не ми се е случвало да ставам,винаги се намира някой по-жизнен :lol: веднъж,като се прибирам от тренирофки в 5:30 и една бабка искаше да седне и аз не и дадох,а един дядо през цялото време ми чете конско и аз с слушалките ф ушите :smt005

taka i trqbva jivei si jivota i mani starcite

[B]a[N]D[i]T[k]a
05-31-2007, 20:59
da razbira se.. nai ve4e na vuzrastni... prosto naskoro mi se naloji da se postavq v edna takava situaciq 4e da se predstavq na mqstoto na drugiq... i znam 4e vuzrastnite trudno hodqt.. za tva :-s

vra4ka
05-31-2007, 21:05
krasivata_luvica ти каква си да обиждаш и да не уважаваш възрастните хора. 90% от тях са направи много достойни за уважение неща.
И ти ще остарееш, от там няма мърдане! Мери си приказките!
Ако можеха щяха да ходят с лумузини до пазара, но я нямат тази възможнсот! С 80лв. пенсия ще ходиш до другия край на града за 20ст., а няма да ги даваш за някаква дрешка!
Страшно грозно е да неуважаваш, да не говорим да се подиграваш, на хора, които нямат същите възможности като теб! Не защото са по-глупави, а защото обществото ги е поставило в тази ситуация!

krasivata_luvica
06-01-2007, 05:58
"vra4ka"ти незнаеш какви случаи съм имала със старци за това ги мразя толко :smt013

koalka
06-01-2007, 06:58
krasivata_luvica ти каква си да обиждаш и да не уважаваш възрастните хора. 90% от тях са направи много достойни за уважение неща.
И ти ще остарееш, от там няма мърдане! Мери си приказките!
Ако можеха щяха да ходят с лумузини до пазара, но я нямат тази възможнсот! С 80лв. пенсия ще ходиш до другия край на града за 20ст., а няма да ги даваш за някаква дрешка!
Страшно грозно е да неуважаваш, да не говорим да се подиграваш, на хора, които нямат същите възможности като теб! Не защото са по-глупави, а защото обществото ги е поставило в тази ситуация!Аз не се подигравам, ни най-малко.Уважавам ги.Но и те трябва да се съобразяват, че и млади хора използват градския транспорт, а не да тръгнат в най-голямата блъсканица в 7 часа!Аз далеч нямам големи възможности, но поне да изчакат 2 часа, когато има по-малко хора.

Kianna
06-01-2007, 12:57
Не ползвам градски транспорт. :shock:

miminia
06-01-2007, 13:27
рядко ставам повече ставам на бременни :wink: Тия дни имах една случка с една бабка.Вика ми момиченце може ли да станеш да седна аз с торбите за една спирка,при положение,че трамвая не беше пълен и седна за 2 спирки :lol: но всякакви ги има.Имаше една бабка,която ми се извиняваше,че ме е предредила :lol:

sherry
06-01-2007, 17:17
Ставала съм, нали знам, че след време и аз ще се чувствам зле, ще ми бъде ли хубаво да съм стара и болна и някакви млади хора да си стоят спокойно, докато аз едва се държа на краката си...Има много нахални и груби баби и дядовци, но не всички са такива, а ние трябва да сме малко по - добри и възпитани и да им отстъпваме, когато имат нужда.

Ellie
06-02-2007, 06:19
Ако има малко свободни места не сядам.

Mo6no3
06-02-2007, 06:33
Ставала съм, нали знам, че след време и аз ще се чувствам зле, ще ми бъде ли хубаво да съм стара и болна и някакви млади хора да си стоят спокойно, докато аз едва се държа на краката си...Има много нахални и груби баби и дядовци, но не всички са такива, а ние трябва да сме малко по - добри и възпитани и да им отстъпваме, когато имат нужда.
Виж сега...

не си права и ще ти кажа защо. Пенсионерите имат цял свободен ден за губене, които се чудят как да изразходват. Вместо да се качват в топ трафика и да ни пречат (за това им трябва малко акъм, но нали са изкуфели и не сещат) могат съвсем спокойно да се качат след 1-2 часа и да си пътуват в празен автобус.

Освен това на тях автобуса им е кажи речи безплатен и пътуват по 10 пъти на ден, а аз плащам по 60 стотинки и се возя рядко. И за това би трябвало да получавам по-качествена услуга от тях.

_donna_
06-02-2007, 08:15
винаги отстъпвам,когато някой има нужда,така съм възпитана И го смятам за правилно.по принцип би трябвало да се гледа така на нещата,че и двете сме си дупчили билет и имаме еднакво право да седим,оттам нататък-кой превари той завари.ама аз и без тва не си купувам никога билети пък и съм млада и здрава,нищо не ми пречи да стана..е,ако ми е лошо или е някво яко пого в рейса няма да стана естествено,саможертвата си има граници. :smt005

sherry
06-02-2007, 08:36
Ставала съм, нали знам, че след време и аз ще се чувствам зле, ще ми бъде ли хубаво да съм стара и болна и някакви млади хора да си стоят спокойно, докато аз едва се държа на краката си...Има много нахални и груби баби и дядовци, но не всички са такива, а ние трябва да сме малко по - добри и възпитани и да им отстъпваме, когато имат нужда.
Виж сега...

не си права и ще ти кажа защо. Пенсионерите имат цял свободен ден за губене, които се чудят как да изразходват. Вместо да се качват в топ трафика и да ни пречат (за това им трябва малко акъм, но нали са изкуфели и не сещат) могат съвсем спокойно да се качат след 1-2 часа и да си пътуват в празен автобус.

Освен това на тях автобуса им е кажи речи безплатен и пътуват по 10 пъти на ден, а аз плащам по 60 стотинки и се возя рядко. И за това би трябвало да получавам по-качествена услуга от тях.
Защо мислиш, че нямат какво да правят по цял ден и това им е прищявка? Ами ако отиват да си вземат пенсията? Ами ако отиват при роднините си? До някоя аптека? Те не могат да вървят на големи разстояния(говоря за много възрастни или болни стари хора). Ами ако отиват на лекар, на изследвания?

И те са хора като нас, имат право да ползват транспорта, а и те също имат желание да се срещат със семейството си, децата си, приятели...Не трябва да сме толкова рязки с тях. Срещала съм ужасно нагли старци, които те бутат, но съм виждала усмихнати, добри дядовци и баби, които стоят прави, едвам се крепят. Как да не стана?! Как да не направя тоя малък жест?! И даже да са нагли...Защо да не стана и да направя едно мъничко добро? Ако съм здрава, какво ще ми стане?! Достойнството ли ще си смачкам? Абсурд.

Mo6no3
06-02-2007, 08:47
Така...


и те са хора като нас само дето в повечето случаи някакви баби и дядовци са ми тръгнали сутринта в най-натовареното време за пазара примерно и автобуса се пренатъпква. Хората работещи не могат да изчакат 1-2 часа и тогава да отидат на работа, докато на възрастните нищо няма да им стане, ако отидат 1-2 часа по-късно на пазар. Краставичките и доматите, които те и без това рядко купуват пак ще са си там. За да отидеш да аптека не ти е нужен автобус. Аптеки има почти навсякъде на 5 минути път от дома; повечето млади роднини не искат да се срещат с бабите и дядовците си; Пенсията не я ли дават по цял ден?


Имам в предвид, че хората ходещи на работа им е необходимо да ходят на работа, докато при пенсионерите не е така. Чогат да изчакат 1-2 часа. А и те плащат много, много по-малко с тея карти => трябва да получават по-некачествена услуга.



За мен решението е автобусите да се направят безплатни за пенсионерите в непиковите часове, а в пиковете часове да се плаща нормално цена. И изведнъж ще се освободи място в автобусите.

_donna_
06-02-2007, 08:50
Забавно ми е,не можеш да кажеш на хората кога да се возят в автобуса.и аз мога да отида на разходка в Борисова след един час като са по-свободни рейсовете,тревичката пак ще си е там,ама на мен ми се разхожда сега..

плюс това доста възрастни хора работят или примерно отиват да си гледат внучето или нещо от тоя род..плащат си билет-возят се,тва е..
ти като не искаш да ставаш-не ставаш,тва е..хах..

sherry
06-02-2007, 08:55
Дона е права....

Не мисля, че трябва да се съобразяват с нас, може би избират да пътуват рано сутрин(примерно лятото), защото наобяд и следобяд е огромна жега, как ще се отрази лашкането в автобус и жегата на възрастен и болен човек? То на мен ми става лошо по това време, а не знам за тях...

Не всички пътуват по пиковите часове, а и както казах и те си имат задачи и си преценяват хората.

Mo6no3
06-02-2007, 08:58
Аз не забранявам. Бъркаш. Дават им се права да е безплатно в определено време. Както навремето в една компютърна зала бяха дали голямо намаление в рядко посещавано време, за да имат печалба, а и всички хлапаци от залата да играят тогава, защото това намаление беше само за хора под 16 години. И това ли беше дискриминация? Та и тук идеята е такава. Дават им се права в определено време, за да не става тъпканица в автобуса. Аз не решавам кой и кога, ами искам да се поизравнят правата. Защото в момента им е почти безплатно и те затова претъпкват автобусите по всяко време. Ако се направи, така че да е безплатно в ненатоварените часове, а в осталите да е равна цената с мен съм съгласен да отстъпвам, но тогава и възрастните няма да посещават автобуса по това време де. От това печелим всички и те ще има къде седнат, и ние.

_donna_
06-02-2007, 09:01
забавно ми е,това с безплатното време е жестока манипулация на хора с ниски пенсии.бъди човек,ако обичаш..

sherry
06-02-2007, 09:02
Аз съм от провинцията и тук възрастните хора си плащат(по мое наблюдение), колкото всички останали. Далеч не им е безплатно.

_donna_
06-02-2007, 09:03
не,той говори принципно,че ако се въведе един безплатен отрязък от време,всички баби ще се возят тогава и положението ще е на шест..

sherry
06-02-2007, 09:11
Да, а тогава пък младите пак ще скимтят, че им се наложило да пътуват по това време, а има много дърти. И ще се държат също като бабичките, които толкова не понасят.

Mo6no3
06-02-2007, 09:11
Да, точно това имам в предвид. Може и да е манупалация, ама им се въвежда безплатно пътуване, не е да им се забранява нещо.

Иначе човек, ако си плаща колкото останалите... окей, но във Варна има някакви карти, които за един месец излизат колкото 4-5 пътувания, а за шест месеца има още по-голямо намаление и им излиза почти безплатно на последният план. Да, те нямат пари, а и те трябва да имат и те ги имат, даже са им повече. Това което искам аз е в непиковата част те да нямат никакви задължения, а в пиковата същите като нас.

Вече се повтарям за пореден път, надявам се да сте разбрали идеята ми. Но тя така или иначе няма да стане реалност.


бтв смятам да ставам диктатор, за да изпълня идеите си за един по-хубав свят. :twisted: :lol:

sherry
06-02-2007, 09:16
Аз те разбирам и в никакъв случай не се заяждам с теб. Уважавам мнението ти, съгласна съм, че е кофти ако пътуват в пиковата част по прищявка, но както ти казах, че мисля, че в повечето случаи е така. Възрастните хора също имат техни си проблеми и задачи, принуждаващи ги да пътуват по това време. Като са стари, да не би да са без задължения и работа? Това мисля аз..

Може би един ден ще ги разберем.

Mo6no3
06-02-2007, 09:24
Офф:
Като са стари, да не би да са без задължения и работа?
Ами аз гледам как си измислят сами някаква глупава работа, за да да имат какво да правят. Не че е лошо, но все пак не трябва да се пречи на тези, които имат някаква реална работа.

Иначе това, което е лошо при тях е, че все още искат да бъдат полезни на някого, а обикновено не могат и става обратното ние сме им полезни на тях, а не те на нас и ако го осъзнават това ще ги измъчва много.


А по темата вече си изказах и мисля, че няма какво повече да кажа.

sherry
06-02-2007, 09:30
Офф:
Като са стари, да не би да са без задължения и работа?
Ами аз гледам как си измислят сами някаква глупава работа, за да да имат какво да правят. Не че е лошо, но все пак не трябва да се пречи на тези, които имат някаква реална работа.

Иначе това, което е лошо при тях е, че все още искат да бъдат полезни на някого, а обикновено не могат и става обратното ние сме им полезни на тях, а не те на нас и ако го осъзнават това ще ги измъчва много.


А по темата вече си изказах и мисля, че няма какво повече да кажа.
Хм, не мисля, че са безполезни. Баба като идва лятото на гости тук при нас, ужасно много помага на мама! Готви постоянно, чисти, когато се чувства добре, като съм била малка ме е гледала...Дядо ми на село...Болен е човека, стана на 70 и нещо, но намира сили да си поддържа двора и да се грижи за животните си. Възрастните хора не са безполезни...

LunaTriCk
06-02-2007, 09:31
Гледам винаги да сядам от вътрешната страна и оставям моралните дилеми на съседа до мен :-D

BEYOND
06-02-2007, 15:30
Ставам като видя, че някой има по-голяма нужда от мен да седи.Защо? Никога не съм се питала защо просто така съм възпитана.

Sam90
06-02-2007, 15:39
Само на бременни

Ollas
06-02-2007, 16:20
Обикновено ставам, а ако не съм изморена въобще не сядам. Отстъпвам място, защото иначе просто почва да ме гризе отвътре, че не съм го направила. След това ми е гузно. Кофти е да видиш някоя баба с бастун да няма къде да седне, пък ти на 15-16-17-18 да си клатиш краката. Трябва да има уважение и съчувствие.

N0_feAR
06-02-2007, 16:43
за бременни жени ставам, за децата-енергични са и могат да стоят прави. За възрастните-не за всички, защото има някои които са адски нахални и груби,но например някой който едва се държи на краката ставам разбира се, а когато хич не съм изморена стоя права дори и да има много свободни места.

malka_sladuranka
06-02-2007, 16:54
..а когато хич не съм изморена стоя права дори и да има много свободни места. Уф, това ми напомни за една случка преди 1-2 години. Отивам на даскало, 7 и 30 сутринта, едвам гледам с половин око, спи ми се, качвам се за 1 спирка в един автобус, в който по случайност имаше 5-6 всободни места, сядам си аз за около 2мин. и като наближава следващата спирка, 2 възрастни дами почват да ме обсъждат как съм седнала за една спирка... :smt013 Много им се ядосах, но не казах нищо само ги изгледах пренебрежително де, спеше ми се, не ми се разпрявяше, но пък някаква жена хубаво ги нахрани. :twisted:
Забравих да кажа, че въпросните дами също бяха седнали и не съм ги ощетила по някакъв начин.. :smt012

sWeEt_SeEd
06-02-2007, 18:59
ами за бременни и жъзрастни ставам или пък ако някой има спешна нужда да седне, не се правя. Понякога се дразня супер много, веднъж,чакам си да се кача и не се блъскам изобщо, движа се с тълпата,при което изведнъж от дясната ми страна се подава една сбръчкана ръка и тръгва да се хване за парапетчето и да се качи на стълбата,някфа бабичка.Аз естествено се помествам за да мине ,а отзад някфа баба пак ме бута и ми разправя: 'ма дете, помогни на жената да се качи' ...е...тя беше по-голяма от мене,кфо да я гушна и да я кача ли,все пак съм момиче и то не мащабно ...бутнах я там леко да се качи,ма нищо повече не мога да направя :mrgreen:

InitialD
06-02-2007, 19:23
Ставам на всички изброени..даже веднъж станах на една циганка която беше със съпруга си и бебето им в количка..ама то стана некво гадно.Те се качват и тя тъкмо да седне на едно свободно място и неква възрастна жена се промуши между количката само дето не я бутна и си сенда най-нахално на мястото.Циганката се примири и съпруга и той..не тръгнаха да се разправят...и аз и казах да дойде да седне на моето място .. тя седна и мъжът и ми благодари и каза че на някой хора ... и на там не чух щото скапания трамвай дрънчеше много.Сега някой хора ще кажат защо съм станал на циганка..еми беше с дете пък и неведнъж съм ставал свидетел как цигани на моята възраст отстъпват място на възрастни жени..така че не мисля че има нещо лошо.

LiL_Z
06-02-2007, 22:47
na bremenni jeni da
na malki deca da
na straci da ponqkoga kat se seta

gabrielka@a
06-03-2007, 19:31
Отстъпвам място на възрастни хора и бременни жени. Дечурлигата са достатъчно енергични. :-)
И аз така!

`BItCH`
06-03-2007, 19:41
Отстъпвам място само на бременни жени !

Momchence
06-05-2007, 08:57
Точно по тая причина рядко сядам в градския транспорт. Все ще има някой, който повече се нуждае от мен да седне. Ако не се чувствам ок или е сравнително празно и има места тогава сядам...иначе ми стига да се подпра някъде :)

gangbang
06-05-2007, 10:38
Само на бременни :smt023

krasivata_luvica
06-05-2007, 14:11
krasivata_luvica ти каква си да обиждаш и да не уважаваш възрастните хора. 90% от тях са направи много достойни за уважение неща.
И ти ще остарееш, от там няма мърдане! Мери си приказките!
Ако можеха щяха да ходят с лумузини до пазара, но я нямат тази възможнсот! С 80лв. пенсия ще ходиш до другия край на града за 20ст., а няма да ги даваш за някаква дрешка!
Страшно грозно е да неуважаваш, да не говорим да се подиграваш, на хора, които нямат същите възможности като теб! Не защото са по-глупави, а защото обществото ги е поставило в тази ситуация!Аз не се подигравам, ни най-малко.Уважавам ги.Но и те трябва да се съобразяват, че и млади хора използват градския транспорт, а не да тръгнат в най-голямата блъсканица в 7 часа!Аз далеч нямам големи възможности, но поне да изчакат 2 часа, когато има по-малко хора.

i az misla 4e koalka e prava ako ni uvajavaxa malko pove4e i nie 6tqxme da gi uvajavame.a do kolkoto do vra4ka..........sigurno e nqkoq stara lelka na 35,40 deto se 4udi kvo da pravi. :evil:

krasivata_luvica
06-05-2007, 14:14
Ставам на всички изброени..даже веднъж станах на една циганка която беше със съпруга си и бебето им в количка..ама то стана некво гадно.Те се качват и тя тъкмо да седне на едно свободно място и неква възрастна жена се промуши между количката само дето не я бутна и си сенда най-нахално на мястото.Циганката се примири и съпруга и той..не тръгнаха да се разправят...и аз и казах да дойде да седне на моето място .. тя седна и мъжът и ми благодари и каза че на някой хора ... и на там не чух щото скапания трамвай дрънчеше много.Сега някой хора ще кажат защо съм станал на циганка..еми беше с дете пък и неведнъж съм ставал свидетел как цигани на моята възраст отстъпват място на възрастни жени..така че не мисля че има нещо лошо.
emi kvo se u4udva6............te starcite sa tolko naxalno pleme 4e nqmat srama :evil: :evil: :smt013 :smt019

krasivata_luvica
06-05-2007, 14:17
Гледам винаги да сядам от вътрешната страна и оставям моралните дилеми на съседа до мен :-D ]

i az taka :smt005 :mrgreen: ili otgore kadeto ima edni po gore kato sedalki na kleloto litvam tam :smt005 :lol: :lol: :lol: :twisted:

krasivata_luvica
06-05-2007, 14:21
..а когато хич не съм изморена стоя права дори и да има много свободни места. Уф, това ми напомни за една случка преди 1-2 години. Отивам на даскало, 7 и 30 сутринта, едвам гледам с половин око, спи ми се, качвам се за 1 спирка в един автобус, в който по случайност имаше 5-6 всободни места, сядам си аз за около 2мин. и като наближава следващата спирка, 2 възрастни дами почват да ме обсъждат как съм седнала за една спирка... :smt013 Много им се ядосах, но не казах нищо само ги изгледах пренебрежително де, спеше ми се, не ми се разпрявяше, но пък някаква жена хубаво ги нахрани. :twisted:
Забравих да кажа, че въпросните дами също бяха седнали и не съм ги ощетила по някакъв начин.. :smt012
abe kvi ty dami be :smt013 :smt013 tupi prosty babi4ki :smt019 :smt019 :smt019 :smt019 :smt013 :smt013 :evil:

krasivata_luvica
06-05-2007, 14:23
Ставала съм, нали знам, че след време и аз ще се чувствам зле, ще ми бъде ли хубаво да съм стара и болна и някакви млади хора да си стоят спокойно, докато аз едва се държа на краката си...Има много нахални и груби баби и дядовци, но не всички са такива, а ние трябва да сме малко по - добри и възпитани и да им отстъпваме, когато имат нужда.
Виж сега...

не си права и ще ти кажа защо. Пенсионерите имат цял свободен ден за губене, които се чудят как да изразходват. Вместо да се качват в топ трафика и да ни пречат (за това им трябва малко акъм, но нали са изкуфели и не сещат) могат съвсем спокойно да се качат след 1-2 часа и да си пътуват в празен автобус.

Освен това на тях автобуса им е кажи речи безплатен и пътуват по 10 пъти на ден, а аз плащам по 60 стотинки и се возя рядко. И за това би трябвало да получавам по-качествена услуга от тях.




az pak su6to mislq taka,to nqma kvo da go mislime........to si e taka.........tupite durti gnusni pensii imat cql den da se motat a te ba6 kogato otivame i se vru6tame ot daskalo... :smt013 :smt013 :smt013 iskufeli tupi starci.............. :smt018 :smt018 :smt019 :smt013

krasivata_luvica
06-05-2007, 14:27
НЕ. Особено пък за пенсиите никога не ставам. Възрастта не е порок,но не е и предимство и според мен не трябва да им се правят никакви отстъпки на наглите и често НЕкъпани пенсионери. Голема работа като са стари :wink: Не стига че по цял ден лентяйстват,че и място в трамвая ше им правя :x
ATAKA BG e prav/a nestiga 4e lentqiastvat po cql den,a i da stavam zaradi tqx. :evil: :smt013

06-05-2007, 14:33
ОВцо тъпа няма да гледам само твоите тъпи мнения използвай бутона за промяна на мнение

die_die_my_darling_
06-05-2007, 14:52
на бременни жени-да
на малки деца-не,още са млади
на възрастни-само ако са с патерици или бастун
ама тъпите бабички дето ми държат речи как изглеждам и да ми казват какво да правя...те получават само моя среден пръст :)

girl_in_black
06-05-2007, 15:10
На бременни жени при всички случаи
На възрастни само ако ако наистина не могат да си стоят на краката или са с прекалено много багаж.

malka_sladuranka
06-05-2007, 15:28
Хм.. Тук всеки споменава, че става на бременни жени, пък аз до сега не съм засичала такива в транспорта... Явно повечето гледат да го избягват, като знаят в какво плачевно състояние е.

vikipf
06-05-2007, 16:25
Ами остъпвам място да.. Не стига че им надувам главатас глупусти, оставаше и да не ставам.. Обаче има и възрастни, които не искат да сядат.. Аз ставам казвам им : "Ето седнете.. ала-бала.. вие сте по-възрастна" И тя жената НЕ та НЕ... И мястото си остава празно докато не с енамери някой изморен младеж..

koalka
06-05-2007, 16:41
Аз на малки деца на по 2-3-4 годинки ставам, защото може и да са млади, но трудно ще се задържат в градския транспорт.А майка им тях ли да държи, та нея ли...

Jessika_MG
06-05-2007, 20:38
Ставам на бременни жени, на майки с малки деца и на баби с 2 бастуна. Евентуално някой е с патерици -> ДА
Всичко друго дето бяга за автобуса (визирам нахални лелки, баби и дъртаци), а вътре се прай, че не може да върви -> НЕ
Един път ми се случи да стана на една баба с някви бутилки с вода и й казах да дойде да седне, а тая "ми добре" ...егати възпитанието, тая внуци гледа сигурно :shock:

Бунтар
06-05-2007, 20:56
Аз пък въобще не сядам! :mrgreen:

MoHuTo
06-05-2007, 22:48
Ами аз не ползвам градски транспорт..е случва ми се веднъж в годината..и когато се е налагало съм отстъпвала мястото си :wink:

_donna_
06-06-2007, 12:59
забавно ми е,идеята ти хич не е толкова гениална,че да е сложна за разбиране.казвам ти,че такива мерки са унизителни.друго е решението на въпроса-да се синхронизират светофарите,градския транспорт да е редовен и не всеки втори автобус да се разваля оставяйки на някоя спирка всички пътници,които трябва да се качат заедно с другите на спирката на следващите рейсове..както и да вземат да го завършат най-накрая тва метро..бабите и дядовците си нямали работа.ха,че то и аз си нямам работа и се чудя коя градинка е по-готина за пийване на биричка,кво ще ми кажеш?недей така..много повърхностно разсъждаваш.

Kolio-Abiturienta
06-06-2007, 13:14
по често не ставам. нито на старци и баби, нито на бременни. може би само на слепи. има едни в метрото, ако пътувате често ще ги знаете

_donna_
06-06-2007, 13:24
хахах,едни дето вонят,пеят народни песни и държат чашка от две стинки с дребни монети вътре ли?.. =D> аз заради тия направо слизам от превозното средство..

06-07-2007, 17:45
на бременни жени отсъпвам място както и на деца.но на никакви бабици и дядовци не ставам щом са тръгнали на пазар значи могът да стоят прави.а и много ме дразни някфа бабичка като се качи в трамвая и дойде при мен и започне да ми пъшка :x :x :x :x няма начин тогава ставам.... :smt005

молец
06-07-2007, 17:52
Ставам моментално на инвалиди,бременни и майки с деца.

За бабките се замислям,ама и за тях ставам,защото започват да те гледат нагло и обидено все едно си им изял* десерта...
Гледам най-често да отида на колелото,за да не се налага да ставам
Сядам като съм скапана или е празно въпросното превозно средство

Angel_Girl
06-09-2007, 00:18
В повечето случаи да.
На възрастни хора най-вече, но не на 'нагримосани, нахални бабки' както казаха преди мен... а на хора, които 'едвам се държат на краката си'.
Да и аз така, и на бременни бих станала

Stuck In Reality
06-09-2007, 00:50
Ами аз всъщност като се замисля доста рядко седя.Обичам да стоя права ,да си се клатя в ритъма на мелодийката,която слушам,а от време на време дори може и да пея 8) ...По принцип когато все пак някой път реша да седна винаги се появява някой,заради който 'ми чувствам,че трябва да стана.За бременни и деца ставам,а и има някои много мили баби,но веднъж примерно една дойде.Аз станах,за да седне ,ча тя започна да ми опява нещо,че чанатата ми била голяма и пречела :o и все пак аз нищо не направих.Нека се порадват малко старците. :-k

Hri$
06-09-2007, 08:09
Много мразя такива бабки и дядовци дето се държат сякаш целия автобус е техен и могат да седят където си искат.Ама много.Е на такива хора и пари да ми дават няма да стана.Но на бременни жени и на хора с патерици и бастуни ставам разбира се.Стига да не е мн претъпкан и да няма как.

bloodybaby
06-09-2007, 13:49
Докато бях бременна един единствен път, една жена на средна възраст ми отстъпи място и едно момче на 16 - 17...
Имах случай, в който бабчика ми каза и подплъти искането си, като ме удари с бастун, да стана, защото съм седнала на мястото за инвалиди!Бременна - 9 месец!Станах и всички хора се нахвърлиха въхгу нея и я изритаха от автобуса!
Сега ставам само на майки с деца, разбира се ако съм без сина си и на бременни жени!Старите да се оправят както могат.Откак ме ме удари проклетата бабичка, при положение, че едва си седях на краката си, бременна, на тия изчадия няма да стана, ако ще да се осерат в транспорта!

sinful`girl
06-09-2007, 15:49
По принцип ставам,но има някой мн злобни,които най-нахално идват и ти казват да станеш. Веднъж бях с изкълчен крак и съм си седнала и идва една и ми вика да стана,казах й че не мога да стана и се обарна и тая продалжи да ме храни ква съм невъзпитана и нз си още кво,показах и подутият си крак,който беше два пъти колкото другия и оная млъкна. Нямам против да им отстъпвам мястото си,но така нахално да ми говорят при положение няма да го бъди. Други пък носят някво бастуни,а в същото време тичат да хванат трамвайте и тролейте,а иначе кат се качат се правят едвам държащи се на краката си ....

KiLLeR_InSTiNkT
06-09-2007, 16:34
Имах една случка преди години в столичния тролей 9 :lol: - отивах на даскало и нито седнах, нито нищо - просто застанах, така че да не преча и не си свалих раницата от гърба, защото не беше издута. Някаква бабичка дето беше седнала започна да ми вика как може да не си сваля пустата раница, че съм пречела, че ми липсвали първите 7 години и тем подобни... Не й обърнах почти никакво внимание - само й казах, че е седнала и да не се занимава с мен. Не мога да ги разбера :-s Толкова ли няма с кого да се заяждат... Тц Понякога имам чувството, че нарочно го правят, за да имат кого "да поучават" /нямам предвид всички възрастни/. Сега, ако някой се заяде с мен по този начин - няма да си мълча, защото тогава нищо лошо не бях направила... :smt093

pyx4eto
06-09-2007, 17:16
Аз ставам почти винаги,защото ми е неудобно да седи някое бабе до мен и едвам да гледа и аз да съм седнала.Но повечето бабички са с упер нахални...Някои може ли да ми каже защо градския транспорт е пълен с 80 годишни бабички и ние трябва да им отстъпваме?Ми те нито работят,нито учат,нито нищо...единственото,което правят е да гледат телевизия и да ходят до халите понеже им е по евтино с 5 стотинки...онзи ден имаше едно момиче на около 17,много мило и седна без да иска на седалата за бременните,но не се осети,че това е такава седалка и доиде една бабичка и почна да и крещи защо била седнала там.А то момичето просто и отстъпи мястото наи спокоино...аз затова си сядам винаги на кутията ....там поне нищо не могат да ми кажат..

06-09-2007, 17:44
в автобусите, с които аз пътувам рядко има бабички и дадовци, но ако има ставам... от учтивост.
Особено ако са с бастун... веднъж един такъв дядо влиза в автобуса - човека едвам седи и никой не стана, докато една жена не каза на едно момче да стане... супер мн се ядосах тогава, баси и хората има :x

Kolio-Abiturienta
06-14-2007, 18:59
хахах,едни дето вонят,пеят народни песни и държат чашка от две стинки с дребни монети вътре ли?.. =D> аз заради тия направо слизам от превозното средство..не тия. говорех за едни други.

като има миризливи бегам надалеч

alkobalko
06-14-2007, 19:55
За мое най-голямо щастие не пътувам с градския транспорт. Иначе бих ставала.

teenkopele
06-14-2007, 23:03
Ако не са ми симпатични или не съм в настроение ставам "винаги" ::: :mrgreen:

:lol: ...

06-15-2007, 04:38
da :-s