PDA

View Full Version : ДО Всичко студенти



05-30-2007, 20:04
Искам да попитам преди да станете студенти кога започнахте да учите по колко на ден и с какво влязохте и последния месец по цял ден ли четохте :)

Moderated by koalka
т.1 от Правилника!

RoyTheReaper
05-30-2007, 20:12
Започнах да уча през април и не съм се занимавал по повече от 2-3 часа на ден, като се има предвид, че съм от езикова гимназия и обучението по математика беше леко несериозно. Математиката не изисква много усилия ако ти върви. Резултатът: 5.90 на изпита в ТУ, влязох това което исках. В СУ не се представих толкова добре, но имаше хора които се готвеха от много по-отдавна и много по-сериозно от мен и имаха по 10-20 стотни повече. Това показва, че за тези изпити можеш да се подготвиш и с минимални усилия.

За зубрашките предмети не мога да ти кажа. Ама май там трябва по-задълбочена подготовка.

Sevt
05-31-2007, 05:15
не съм учил кой знае колко ;)

Shadowscape
05-31-2007, 10:45
Готвих се около година и кандидатствах с английски език в СУ и ПУ. В Пловдив изкарах 5.60 на предварителния изпит, а в София 5.12 на редовния. Сега следвам в Софийския университет една от езиковите филологии. Не съм ходил на никакви курсове, нито съм взимал частни уроци. Ако имаш желание и сериозно си седнеш на четирибуквието, ще успееш да влезеш в който университет пожелаеш ;) Късмет при кандидатстването!

_[LiFe-StiLe]_F
05-31-2007, 11:03
ами аз все още съм само кандидатстудентка, но ще отговоря все пак ;)
ще кандидатствам с теми по икономика. първата седмица на април бях на подготвителни във ВИНС-а във Варна, където ни издиктуваха 20-те теми. започнах да уча седмица по-късно след като се върнах, тоест малко почивка.
разпределила съм си така темите, че да уча по 2 на седмица, и по този начин ще приключа седмица преди първия ми изпит. уча по не повече от 2-3 часа на ден. засега нещата вървят по план и дай боже да ме приемат [-o<

deem
05-31-2007, 12:31
Ами аз всъщност по специалността,която уча не съм се подготвял за изпита изобщо. Става въпрос за английски език, но все пак бя завършил езикова гимназия. В СУ изкарах 5.17 доколкото помня.
А иначе се готвих много по история,учих около 4 месеца здраво. Не съм ходил на уроци и разчитах на едно помагало на преподаватели от СУ. За съжаление в СУ изкарах едва 3.50( е ,не е чак толкова зле де ) а в УНСС просто не станаха нещата. Инче исках там да уча туризъм. В крайна сметка съм доволен ,че така стана. Харесвам си специалността и съм си добре.

05-31-2007, 18:35
Влязох в УНСС с география.Почнах уроците есента. Сега промениха системата там и не се зубри толкова. Бях си разпределила на седмица по 1 тема,като се връщах и назад. Повтарях ги доста пъти.След бала четох много - с почивки разбира се! Иначе щеше да е доста трудно. Дай си повече зор сега,после ще видиш колко е готино като влезеш ,където искаш :)

TaBaTa
05-31-2007, 20:41
Между другото си направих специално акаунт за този сайт, ЗА ДА ИЗРАЗЯ ВЪЗМУЩЕНИЕ ОТНОСНО ИНСТИТУЦИЯТА НАРЕЧЕНА ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ!!!! ЗА БОГА НЕ ХОДЕТЕ ТАМ!!!!!!!!!!! ](*,) ](*,) :smt018 :smt018 ](*,)

Kianna
05-31-2007, 22:08
Аз съм кандидат-студентка,но приключих с изпитите си вече,тъй като кандидатствам само във Винса.Та..учих около 1 месец,но адски сериозно,дори от нас не съм излизала.Минах всичките си теми по 4 пъти (кандидатствам с география) и на предварителния изкарах 5.50 и сега пей сърцеееееее. :-D