PDA

View Full Version : Биг Брадър иска смърт



malka_sladuranka
05-31-2007, 13:39
Е, дойде ред и аз да се възмутя..
Та.. щракам си аз на ПиСи-то, търся си програмата на театрите и оперите, но явно не е толкова лесно да се намери в днес.бг или ир.бг и ще трябва да използвам гугъл. Както и да е, това са си моите "проблеми". Докато си цъкам и щракам попаднах на следната статия, която честно казано малко ме стресна:

Биг Брадър иска смърт
постепенното развитие на риалити формата става ясно, че нещата ще стават все по-дръзки и все по-интересни за милионите обикновени хора, следящи живота на себеподобните си по телевизията.

И ако досега беше въпрос на забавление, разочарование, срам, радост или кратка слава, то вече зрителят иска нещо повече.

Зрителят иска някой да умре.

Именно това може да стане факт, благодарение на продуцентските ръце на Endemol, фирмата създала Биг Брадър. Новият проект на Endemol се очаква да стартира в Холандия под заглавие The Big Donor Show.

Накратко: 37-годишна жена на име Лиза, неизлечимо болна от рак, ще трябва да реши на кой от трима млади кандидати за трансплантация на бъбрек да остави ценния си орган.

Всички те са в критично състояние на диализа и чакат донор, за да бъдат спасени.

Тримата кандидати трябва да спечелят симпатиите на умиращата, за да могат да бъдат избрани пред съперниците си. Публиката също ще помага в избора на умиращата и ще гласува с SMS, за своя фаворит.

"Шоуто" ще бъде излъчвано по холандската телевизия BNN.

Райнер Хофман, говорител на Холандската фондация за трансплантации, коментира: ”Това е скандал и не е по-добро от продаването на органи. Тези хора се възползват от хората в безизходна ситуация, за да продават забавление за други.”

В същото време холандската телевзия BNN се защити, като отговори, че това предаване е по-скоро опит да се обърне повече внимание на проблемите на хората, чакащи донор.

"Шоуто" стартира на 1 юни.

Dnes.bg

Пф.. Какво следва по дяволите? :-s

HopeLesss
05-31-2007, 13:47
Хората съвсем изперкаха вече #-o

exploitedneelognat...
05-31-2007, 13:56
Заради това не гледам телевизия...

най-низкото забавление за масите... просто нямам думи докъде стига тази пошлост... ](*,)

Sexapilna_kukla
05-31-2007, 13:57
:shock: Това е ужасно! До къде само може да доведе алчността на хората... #-o

Disrespect
05-31-2007, 13:59
:roll:

zloto
05-31-2007, 14:00
оф чудят се какво да измислят, за да се гаврят с хората... интересно ми е само на кой болен мозък ще му е интересно да гледа тва?

Rammstein
05-31-2007, 14:05
оф чудят се какво да измислят, за да се гаврят с хората... интересно ми е само на кой болен мозък ще му е интересно да гледа тва?На мен примерно...и на още няколко милиона човека.

Valar
05-31-2007, 14:14
Божее,Божее,Боже сами ще се унищожим! :roll:

sherry
05-31-2007, 14:31
Дано да не е истина това...
Каквото и да става, колкото и болни хора да има, не трябва това да го превръщат в "шоу", не трябва да търсят някаква печалба от това!
А тея зрители...Вместо да гледат болните хора и да решават кой от тях заслужава да живее, защо по - добре не се направят смс-линиии за вски един нуждаещ се и да се изпращат там смс за набиране на средства, да може всички да оцелеят...

Mo6no3
05-31-2007, 14:41
Ей за това избягвам да гледам просташки предавания. Когато вие ги гледате стимулирате простотията. След като масата хора гледат тъпотиите Биг Брадър може да се очаква, че скоро и ние ще имаме подобни предавания.

aniezina
05-31-2007, 15:02
оле тва си е направо гадно и гнусно..що направо не им дадът по един пистолет, не ги вкарат в къщата и да ги чакаме да ги гледаме как ще се изтрепан "наживо" :!: :?:

rusalkata_
05-31-2007, 15:21
да,знам.и аз се натъкнах на това в нета.ами какво да кажа...аз лично отдавна съм се убедила,че "Биг Брадър" е пълна помия. :roll:

koalka
05-31-2007, 16:52
Съгласна съм, че това вече наистина е прекалено.Те едва ли не решават съдбата на тези хора или по-точно само на един.

А пък и зрителите да гласуват.Идеята хич не ме кефи.

pestilence
05-31-2007, 17:01

Rammstein
05-31-2007, 17:41
Мретеее ай лове биг брадър ай лове вино и са съв пияяяннн!!!Хитлер е жив

KiLLeR_InSTiNkT
05-31-2007, 18:14
Явно, за да им е интересно на някои, ще измислят и по какъв начин да се самоубиват в Биг брадър, докато не остане един, който да го застрелят накрая зрителите... Пълни изродщини са тези шоута...

LunaTriCk
05-31-2007, 19:02
оригинално :roll:

miloto_girl_4e
05-31-2007, 19:12
Леле, ама това е нечовешко...
Супер жестоко е... :shock: :shock:
Тея хора са супер изродииии :!: :!: :evil: :evil:

RoyTheReaper
05-31-2007, 19:14
Докъде може да стигне жаждата за пари...

Mimka_sweet
05-31-2007, 19:16
Преди една-две години четох статийка в Хай Клуб за риалити шоутата по света.
Тогава ми стана супер гадно щото бяха описани супер ужасно.
Примерно(до колкото си спомням) в Китай(май беше) някакъв човек го вкарват в празна стая (уж че е отвлечен),събличат го и го карат да лепи там някви писма ли кво беше (не помня казах).
И всичко това е снимано с камери и хората се радват там , А ЧОВЕКЪТ ДОРИ НЕ ПОДОЗИРА!

Е..... това което прочетох сега :-#

[B]a[N]D[i]T[k]a
05-31-2007, 20:01
jestooooooooooooooooooooooooooooooko se sumnqvam :) vqrvate na vsi4ko koeto leti.. aide sega :smt005 :smt005