PDA

View Full Version : За думата "Благодаря"



06-01-2007, 08:20
Време е и аз нещо да напиша тук. За думата Благодаря... Имам висок успех в училище и помагам на много хора и ми е много драго когато някой каже Благодаря!. И то само защото съм му помогнала да изкара петица. Просто ми става мило. За разлика от това веднъж с най-добрата ми приятелка пресичахме един булевард и тя тръгна по-рано и щеше да я блъсне кола. Аз обаче я дръпнах и се размина на косъм. След това започна да крещи как е щяла да умре, но и едно благодаря не каза. Казах и, че аз и спасих живота, но тя си продължи нейното. Така си и остана. Гадно ми е, че хора, които не са ми приятели, ми благодарят, а най-добрата ми приятелка (вече бивша) - не. За вас важна ли е думата Благодаря?

Kianna
06-01-2007, 08:42
"Спасих ти живота" ли и каза?Доста позьорско ми звучи!Нормално е да се е паникьосало момичето!А ти не трябва да "помагаш",за да си просиш благодарности.Направи добро и го хвърли в реката!

marin4itu
06-01-2007, 09:48
"Спасих ти живота" ли и каза?Доста позьорско ми звучи!Нормално е да се е паникьосало момичето!А ти не трябва да "помагаш",за да си просиш благодарности.Направи добро и го хвърли в реката!

напълно съм съгласна..добър е този който прави добро и не се фука че го прави..

Reed
06-01-2007, 16:35
Да,естесвено.Много пъти неща,които съм правила за у-ще/проекти,презентации/ казвам,че съм го правила с някой от класа.. :-D .../е,аре са не се правя на Света вода ненапита ама.. :-D/ ...и примерно,че аз съм се мъчила вкъщи да го напрая,а някой е мерил улиците и едно благодаря не казва... :-D

06-01-2007, 19:48
Това с колата беше:
Тя: Леле, майка ми ако ме беше видяла, щеше да те пребие. Щеше да каже, че ти ме караш да минавам оттук. Ами акоб рат ми ни е видял?...
Аз:Ехоо, можеше поне едно благодаря да кажеш...
ОБщо взето е така. Знам, че не е правилно, но никой не е безгрешен.

06-01-2007, 19:56
I dvete ste mn zadrusteni :x

Shadow_Walker
06-01-2007, 20:22
Абе тая дума само на мен ли ми звучи гадно :roll: ??
Пък авторката да не се впряга за глупости.

Iv4eTy
06-01-2007, 20:44
"Спасих ти живота" ли и каза?Доста позьорско ми звучи!Нормално е да се е паникьосало момичето!А ти не трябва да "помагаш",за да си просиш благодарности.Направи добро и го хвърли в реката!

Съгласна съм. Се пак ти решаваш дали ще помогнеш или не. Вярно е че понякога ти става гадно когато останеш неоценен, но това че не са казали едно "Благодаря" неозначава че не оценяват това, което правиш. Някой неща не се казват те се чувстват. Пък и нали знаеш, че двете думи, които се казват много трудно са Благодаря и Извинявай.