PDA

View Full Version : Идват тежки времена.



06-01-2007, 13:44
София гони 3-те милиона
/
София ще стане тримилионен град след 5 години, прогнозира по време на дискусия за ролята на регионите и усвояването на структурните фондове зам.-кметът по транспорта на София Велизар Стоилов.
София ще стане тримилионен град след 5 години, прогнозира по време на дискусия за ролята на регионите и усвояването на структурните фондове зам.-кметът по транспорта на София Велизар Стоилов, предаде репортер на Агенция "Фокус". Стоилов посочи, че разрастването на столицата на България върви по “балкански модел”, подобен на този в Гърция, чиято столица вече стигна 6 млн. души. Според главния архитект Петър Диков възможност да се намали огромния приток на хора, които всяка година идват да живеят в София и добрата инфраструктура. По думите на Диков, изграждането на модерна и удобна транспортна инфраструктура в отдалечените от София населени места ще осигури на хората бърз достъп до големия град, така че те да могат да работят в него, без да им се налага да се заселват. В момента столицата е двумилионен град, а всяка година над 100 хиляди идват да живеят в нея. По улиците и булевардите й се движат 1 млн. автомобила всеки ден.



Спрете се бе, хора. Няма да можеме да дишаме в родния си град от вас бе! :evil:

i'm so excited!
06-01-2007, 13:46
никой не иска на село;))

frozenrose
06-01-2007, 13:53
ХАха спох аз няям намерение да се местя в София :mrgreen:

machoka
06-01-2007, 13:57
Спрете се бе, хора. Няма да можеме да дишаме в родния си град от вас бе!

Т'ва е град на всички българи бе, столичанино! :evil:

06-01-2007, 14:01
Спрете се бе, хора. Няма да можеме да дишаме в родния си град от вас бе! :evil:
Хахаха, какво самочувствие само...
Слез на земята "гражданино" :smt043

malka_sladuranka
06-01-2007, 14:11
Нека стане и 5милионен, но поне да разширят малко пътищата примерно, околовръстния път, разни по натоварени улици в центъра, които има на къде да се разширяват, за да се избегнат задръстванията и огромните изнервени колони. Да пуснат малко повече превозни средства от градския транспорт, да се създадът малко човешки условия. Не могат вечно да строят и да разширяват града, докато не се слее с Пловдив..
Е, какво ли говоря тук, все едно някой от нас може да направи нещо..

06-01-2007, 15:36
(3miliona-demek polovin BG 6te jiveqt v sofiq?eeee i polovinata BG 6te obijda drugata polovina 4e sa selqci 8) cool!)

machoka
06-01-2007, 16:21
спокойно...

Хората също започват да се ориентират към вилни зони и т.н.

Работят в града и живеят в покрайнините...
това е модела, към който вървим, но наистина трябва да се оправи пътната инфраструктура...

виж румънците - живеят си у тях, а работят в Украйна.. на 20 минути с кола им било, а заплатите по-високи.. да не говорим, че някои си купуват и имоти там - голяма вила - 4000евро.. , в Румъния поне 15 000..

RAWRRR
06-01-2007, 19:55
Ох,най-обичам някой да ми се прави на велик и то по елментарен начин..
Много е яко да се изкарваш жертва нали,мм,може би няма по-лесна позиция..?
Гротескова е картината,която си представям как ще уча наесен в СУ,ще изкарвам 6ци и някъв който е влезнал с връзки там и баща му има вила в Драгалевци ще ме мисли за по-долу от него..
:lol:

+ това София няма да стане 3 милиона,защото е 1 221 хил сега,а последните години сред аграрната реформа 1989 год,се наблюдава връщане на хората към селата,заради върнатите земи и тн.
и както казаха преди мен другата тенденция е на субурбанизация-на пренасяне жилищата в крайградски райони,а не точно в индустриалния център.

_donna_
06-01-2007, 20:02
Т'ва е град на всички българи бе, столичанино!
абе,ти нормален ли си?пичът не се дуе.то всеки град е на всички българи ама България не се е изнесла в долно нанагорнище,нали?!ти знаеш ли какво ми е като отворя сутрин прозореца?от кой град си ти?имаш ли представа какво е тука?навсякъде коли,задръствания и от хора и от коли..клаксони,кучета,боклу к,сгради,строежи,магазини,к афета..няма въздух,няма небе..всички се бутат,всичко мирише на пот и дезодорант примесено с миризма на дюнери..хората се настъпват,ръгат,извиняват се,карат се,бият се..за седалка в рейса или просто за място под слънцето!

нека скапаните ни политици да поемат инициативата да развиват всички градове,както и селата!да осигурят на хората хляб и цивилизация!нека се развиваме пропорционално!какво е тва-айде всички в София..ми че то след сто години България ше е обширно поле + София.

и защо махнаха гражданството?не обвинявам хората,те няма как да оцелеят примерно като отглеждат домати и им ги купуват по 30 стинки килограма..обаче недей да казваш,че София е на всички!София е само на софиянци!знаеш ли какво става като се съберат 4-5 почивни дни,някакви празници,като се изнесат всички по провинцията колко по-спокойно е!излизам и се чудя какво се е променило..вървя по улицата и ми е едно такова готино..после се сетих,че просто има малко хора,колкото преди/краен квартал съм/!преди не се оглеждах за да пресека малката уличка до нас,а сега има сфетофар!и задръствания!...

София била на всички...айде де!
хората нямат нужда само от храна и спане.
супермаркети и панелни блокове.
удобни коли,равни улици и големи вили..

не,скъпи!имаме нужда от въздух,дървета,спокойствие ..
аз съм се побъркала в тая София,бе,заради такива специалисти като тебе,дет разправят тъпотии..знаеш ли,да отидеш от краен квартал до центъра,че е цяло смъртоносно и изнервящо приключение?!...

още да обяснявам ли,щото мога?

RAWRRR
06-01-2007, 20:19
@донна
И защо като има толкова мръсотия задръствания блабала толкова си я браните Софията? :P

Да не се изкарате сега филантропи,че искате да защитавате бедните селянчета от прашния въздух?

_donna_
06-01-2007, 20:21
браним си я,за да не стане още по-зле,куха лейка такава.
отивай да гледаш сериал,за тва не се иска мозък..

RAWRRR
06-01-2007, 20:22
Нещо по-оригинално не можа ли да измислиш..? :-)

_donna_
06-01-2007, 20:24
не мога да повярвам,че си толкова тъпа!
аз се ядосвам,че няма въздух и пространство за живеене,
ти вместо да се позамислиш за тия проблеми/ама кво ти дреме нали си имаш гадже и готЯн телефон/ обсъждаш оригиналността ми..
ае у лево..

тва вече добре ли беше? [-o<

RAWRRR
06-01-2007, 20:40
не мога да повярвам,че си толкова тъпа!
аз се ядосвам,че няма въздух и пространство за живеене,
ти вместо да се позамислиш за тия проблеми/ама кво ти дреме нали си имаш гадже и готЯн телефон/ обсъждаш оригиналността ми..
ае у лево..

тва вече добре ли беше? [-o<

Не.
Всъщност надявах се на някоя софийска псувня..
да ги понауча преди да се преместя.

Ох,нека не се обиждаме на тема гаджета,защото и двете ще останем стари моми-това е ясно.Само дето аз съм си го решила моето като част от личното ми израстване,а ти ще останеш поради липса на кандидати :lol:

Kianna
06-01-2007, 20:43
Донче,не се пъни толкова,ще ти стане нещо-ДИШАЙ!
Айде пак се започна конфликта София и провинция..АМАН вече.Моме,приеми,че хората от по-малките градове са не по-малко човеци от софиянци!Кипите от непокрито самочувствие.Ти,дето ми се обясняваш как нямало въздух,небе,слънце,а и видиш ли си от крайните квартали какво се пениш толкова,бе?Голямата столичанка-по една туба бензин на ден ползваш докато стигнеш до същността на София,аз до селото си ходя за по-малко време. :evil: Баба ти и дядо ти кой знае кога са се преселили и ти сега много разбираш,ааамаха...пак казвам АМАН ОТ ВАС!

И ПАРИ ДА МИ ДАВАТ В СОФИЯ НЕ ОТИВАМ ДА ЖИВЕЯ!ТАМ Е ТРИ ПЪТИ ПОВЕЧЕ СЕЛЯНИЯ ОТКОЛКОТО В МАЛКИТЕ ГРАДОВЕ!

ПРОКЛЕТИ ШОПИ!

Mo6no3
06-01-2007, 20:53
Варна рулира, София съкс. :mrgreen:

напоследък виждам тензенцията Варна да става копие на София; даже и задръстванията са станали почти като тия в София. :?


бтв това, за което завиждам на софиянци са многото яки концерти. Досега в Каварна един як концерти имаше и толкоз, а пък тея в София бяха поне 5-6 и предстоящите са далеч повече от тия тук.

_donna_
06-01-2007, 20:55
@RAWRRR,скрий се,бе,хахахах..
@Kianna,"донче" ше викаш на майка ти,бе,комплексирана провинциалистка такава!аз не кипя от самочувствие,а обсъждам проблемите на София и ще се оплаквам колкото си искам!не смятам хората от провинцията за селяни,нито за глупави,нито за виновни,просто не им е мястото тук!а ти започваш да си мислиш как ние "софиянците" обиждаме вас "селяните",щото си свикнала да се браниш.а за тубата бензин и за тва колко разбирам няма да ти обяснявам,щот не си дорасла..

Kianna
06-01-2007, 21:01
:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 Дончето се нерви.И как няма?Комплексарка.Ние не сме били за София.А ТИ ЛИ СИ ЗА СОФИЯ,БЕ БУЦО?!?!Не виждаш по-далеч от носа си.То не ти и трябва.Ти и да видиш няма да хванеш за какво става въпрос.Смотла.За туба бензин нямало да ми обяснява,защото съм била недорасла-ДА,НЕДОРАСЛА СЪМ,АМА НЕ ЖИВЕЯ НА 10 КМ ОТ ЦЕНТЪРА НА ГРАДА.

_donna_
06-01-2007, 21:03
аз не мога да разбера какъв е проблемът,че живея далеч от центъра?!
всеки живее там,където се е родил.и не,ако можех да избирам нямаше да стоя и секунда в София.тя не е хубаво място,та да казваш "ти ли си за София" като че ли съм специална.казвам,че провинциалистите не са за тук,защото е пренаселено,а не защото са по-малко хора или нещо такова.айде отивай да си избиваш провинциалните комплекси по други форуми,че ми писна да ти обяснявам разликата между расизъм и геометрична прогресия..

Kianna
06-01-2007, 21:07
:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 Дончето се нерви.И как няма?Комплексарка.Ние не сме били за София.А ТИ ЛИ СИ ЗА СОФИЯ,БЕ БУЦО?!?!Не виждаш по-далеч от носа си.То не ти и трябва.Ти и да видиш няма да хванеш за какво става въпрос.Смотла.За туба бензин нямало да ми обяснява,защото съм била недорасла-ДА,НЕДОРАСЛА СЪМ,АМА НЕ ЖИВЕЯ НА 10 КМ ОТ ЦЕНТЪРА НА ГРАДА. И двете сте ми смешни, тя с преовеличаването си, а ти с ината си.


София нито е Ню Йорк, нито е Добрич. София е София. Място като всяко друго на малката ни скалиста планетка. За това спрете да се палите и двете. София се разраства, факт е. Това, че спорите коя е по-тъпа няма да промени факта.


Инат съм,да. :roll: И да споря и да не споря няма да я променя.Спирам. :-({|=

_donna_
06-01-2007, 21:07
аз не споря,а и обяснявам.

и не преувеличавам!
то си е казано:"комунистът трябва да мълчи!" :smt016

_donna_
06-01-2007, 21:12
пфф..аре не почвай и ти,че ми писна си моря пръстите.
ако искаш бъди и кондуктор,все тая..здраве. :-D

Mo6no3
06-01-2007, 21:12
Абе и двете си имате комплекси и си личи доста ясно от постовете...


Иначе Хората имат право да ходят където си искат. Не са за там или не ти си решават; не някой друг. Не хората, а държавата и политиката и на абсолютна централизация са виновни за притока на много хора в столицата.

RAWRRR
06-01-2007, 21:13
Предменструалният период не е шега работа,мдам ..

Kianna
06-01-2007, 21:14
Абе и двете си имате комплекси и си личи доста ясно от постовете...


Иначе Хората имат право да ходят където си искат. Не са за там или не ти си решават; не някой друг. Не хората, а държавата и политиката и на абсолютна централизация са виновни за притока на много хора в столицата.


Аман от разбирачи.Стани психолог.

_donna_
06-01-2007, 21:15
аре,бе,смешкиииии!
всичките разбирате от комплекси и мензиси.
хахахаха,айде браво на вас! :smt005

RoyTheReaper
06-01-2007, 21:18
казвам,че провинциалистите не са за тук,защото е пренаселено,а не защото са по-малко хора или нещо такова.

А обиждаш на провинциалист:

комплексирана провинциалистка такава

Само аз ли виждам противоречието? Май наистина страдаш от някакво неоправдано самочувствие и това съвсем не говори добре за теб.

Хората имат право да живеят където си искат. Града трябва да се приспособи за да се избегне пренаселването. Но да се отрича правото на хората да избират местожителството си заради твоя комфорт е недопустимо. София далеч не е единствения голям град; напротив - има и много по-големи. И те се разрастват и се приспособяват. Защото е нормално хората да търсят по-добри възможности, като идват в по-големия град. А това да се затвори града за пришълци за да се избегне разрастването е ретроградна комунистическа идея, която никъде не се прилага.

Kianna
06-01-2007, 21:24
казвам,че провинциалистите не са за тук,защото е пренаселено,а не защото са по-малко хора или нещо такова.

А обиждаш на провинциалист:

комплексирана провинциалистка такава

Само аз ли виждам противоречието? Май наистина страдаш от някакво неоправдано самочувствие и това съвсем не говори добре за теб.

Хората имат право да живеят където си искат. Града трябва да се приспособи за да се избегне пренаселването. Но да се отрича правото на хората да избират местожителството си заради твоя комфорт е недопустимо. София далеч не е единствения голям град; напротив - има и много по-големи. И те се разрастват и се приспособяват. Защото е нормално хората да търсят по-добри възможности, като идват в по-големия град. А това да се затвори града за пришълци за да се избегне разрастването е ретроградна комунистическа идея, която никъде не се прилага.


Прекланям се пред поста ти! =D>

_donna_
06-01-2007, 21:28
това не е противоречие,псувах недораслата пачавра,щот ме дразни!мога да я псувам и без да съм от София,цепиш ли?а й казах,че е провинциалистка,защото усещането,че софиянци се дуят непрекъснато се наблюдава само у провинциалистите.сега разбра ли?

колкото до София..
естествено,че трябва да ми се осигури комфорт!на мен и на всички други.ако страната се развиваше правилно нямаше да има такова пренаселване.само да те светна,че колкото и да се разраства един град не може да побере цяла България.и "ретроградната" както я нарече,идея е НЕОБХОДИМА,защото няма друг изход..защото хората не могат да живеят пълноценно така.не само аз,а и всички и тези от провинцията дошли тук да изкарват големите пари,те не живеят както би трябвало! ..

райдъре,няяш сливи в устата! (:


Прекланям се пред поста ти!
а така,издигни в култ кухата лейка с гей на аватара си..пфхахаха..направо не ми го побира ума..как може да сте такива..прекланяш се пред поста й,щот се дрънка с мен,а не щот е казала нещо кой знае колко умно,нали?след малко сигурно и мама ше извикаш?

Mo6no3
06-01-2007, 21:31
Аз от мензиси не разбирам.

Kianna - Не бъди толкова комплексирана относно градчето, в което живееш! :) Ясно ми е, че ще отречеш, че имаш комплекси относно градчето си, но то е видимо от 100 километра и не е нужно да съм психолог, за да гжо разбера. И не се възрвай на такива като Донна; така постигаш целта им. :)

Kianna
06-01-2007, 21:32
Много си ограничена,Донче.Ама много. :shock:

RoyTheReaper
06-01-2007, 21:33
Има друг изход и той е много по-цивилизован. И идеята ти не е необходима, а вредна, защото осигурява комфорт на един, отнемайки го на друг. Верния път е комфорта да се осигури и на двамата.

Ти употреби думата "провинциалист" в изречение, целящо да я засегне. Така еднозначно лъсна мнението ти за провинциалистите. И не смятам, че софиянци се дуят - смятам, че ТИ се дуеш.

Много умело водиш спор - като обиждаш. Мисля, че всички видяха коя е кухата лейка.

_donna_
06-01-2007, 21:34
@Забавно ми е,
ей,отворко,моята цел е да накарам някой да вдене нещо.
щот някои като тия розови курвички знаят само да се правят на много отворени,чушкопеци гадни..е за тва сме на тоя хал,щото не разсъждават,а само се заяждат безсмислено с всичко около тях..

@Lake_bodom,
ако се развиват останалите градове и селата,заедно със София ще има комфорт за всички,лейко.не е нужно да си в София,за да ти е комфортно..цепиш?употребих "провинциалист",защото НЕЙНИТЕ неоправдани твърдения,че софиянци са дуещи се боклуци се основават на това,че тя не живее в столицата.аз имам познати и приятели в много градове в България и много ги обичам!а ти си тъпа щом толкова време не зацепи за кво иде реч..

Kianna
06-01-2007, 21:34
Аз от мензиси не разбирам.

Kianna - Не бъди толкова комплексирана относно градчето, в което живееш! :) Ясно ми е, че ще отречеш, че имаш комплекси относно градчето си, но то е видимо от 100 километра и не е нужно да съм психолог, за да гжо разбера. И не се възрвай на такива като Донна; така постигаш целта им. :)


Така е,комплексирана съм,че не искам да живея в София или някъде на майната си. :shock: И да отричам,и да не отричам все там-в Добрич съм си родена и си живея и не го крия.

cosa_nostra
06-01-2007, 21:36
Kianna, щом нямаш комплекси относно местоживеенето си, защо така упорито спориш? :-D
И да, аз искам да уча в СУ, защото смятам, че само той от българските университети си заслужава.
Но да живея в София след това, да дишам мръсния въздух и да чакам средно по 2 часа, за да се придвижа с кола.. не, благодаря.
Варна, морето, сините вълни..
Маги, мачкай, машинааа! :-D

Kianna
06-01-2007, 21:39
Да бе,така е,аз съм комплексирана. :-D Кой спори?
СУ си заслужава,да.ВИНС-а рлз. :-D

Mo6no3
06-01-2007, 21:39
ей,отворко,моята цел е да накарам някой да вдене нещо.
щот някои като тия розови курвички знаят само да се правят на много отворени,чушкопеци гадни..е за тва сме на тоя хал,щото не разсъждават,а само се заяждат безсмислено с всичко около тях..
Май говориш за себе си... всичко освен розовото отговаря на личността, която показваш във форума. :)

_donna_
06-01-2007, 21:42
говоря за себе си?
абе,ти изпи ли си хапчето за менталните увреждания днеска? :shock:

RAWRRR
06-01-2007, 21:44
А на мен ми е интересно да гледам как 16 годишни казват какво трябва да се прави и какво не трябва да се прави в големите градове,кои са хора и кои са по-не хора.

Хайде наздраве с Каменица-местно провинциално производство. 8)

RoyTheReaper
06-01-2007, 21:46
Много добре зацепих за какво иде реч! Чула си разговор между пенсионери-комунисти в рейса и айде - да върнем софийското гражданство. Града ще се разраства колкото и да се повиши благосъстоянието на провинцията, по ред причини.


употребих "провинциалист"... бла бла бла

Употреби думата провинциалист за да я засегнеш. Колкото и да увърташ, вината ти е очевидна. Обиждаш на провинциалист.

И ако обичаш спри да говориш за мен в женски род.

RoyTheReaper
06-01-2007, 21:48
говоря за себе си?
абе,ти изпи ли си хапчето за менталните увреждания днеска? :shock:

Да не искаш да кажеш с това, че не се "заяждаш безсмислено с всичко около теб"? :smt005 :smt005 :smt005

_donna_
06-01-2007, 21:48
алоо,тоя с гея на аватара..да,точно ти.и ти ли си гей?:smt005
аре не ми говори за рейсове и за комунизъм,че си смешен..всеки си има виждания.твойте явно са-"защитавай братята провинциалисти до смърт!София или смърт!не на расизма!" .. айде чао.

RAWRRR,малко съм минала покрай 16,скъпа.
наздраве!аз съм с Пиринско!

Kianna
06-01-2007, 21:48
А на мен ми е интересно да гледам как 16 годишни казват какво трябва да се прави и какво не трябва да се прави в големите градове,кои са хора и кои са по-не хора.

Хайде наздраве с Каменица-местно провинциално производство. 8)


Аз съм на 8. :shock:

Mo6no3
06-01-2007, 21:49
Благодаря, че ми напомни. :D Щях да забравя да си пия лекарствата, но ти ме подсети. Говоря сериозно. :)

_donna_
06-01-2007, 21:52
айде моля :-D

RoyTheReaper
06-01-2007, 21:53
Дали съм гей или не съм, не е твоя работа. И не ти се получи формулировката на вижданията ми.

_donna_
06-01-2007, 21:56
дълбоко съкрушена съм.. :smt010

Шишарка
06-01-2007, 22:54
Не възможно е София да се разрастне още многозащото разположението не го позволяваКакто виждате вече застрояват всяко свободно местенце.
Аз викам да се сетят , че има и други градове в България и да инвестират и там.

06-01-2007, 23:18
donche, mnogo omraza i zloba si nasybrala, ne q izsipvai vyv foruma!!! :idea:

machoka
06-02-2007, 00:36
не,скъпи!имаме нужда от въздух,дървета,спокойствие ..
аз съм се побъркала в тая София,бе,заради такива специалисти като тебе,дет разправят тъпотии..знаеш ли,да отидеш от краен квартал до центъра,че е цяло смъртоносно и изнервящо приключение?!...

.. ама ти си било много ограничено детенце бре, пиле )))

Аз съм от Люлин... ВСЕКИ БОЖИ ден /за мен няма събота и неделя/ минавам около 100километра градско с кола... 100-да - до центъра, там се въртя, обратно, вечерта до центъра, до студентски град-младост, обратно до центъра, Хаджи Димитър и Люлин... и това е нон-стоп , с кола..

от сутрин до вечер ми се събира повече път с кола градско, от колкото спане или правене на каквото и да е.
Така, че не ми обяснявай на мен какво е, защото знам 10 пъти по-добре от теб и аз кисна по задръствания, не ти.

Като искаш 'дръвчеееета и спокойствие' отиди на манастир или в по-малък град.. примерно Сливен - спокойно, готино, млади хора - те ти Карандила да се катериш сред въздух и природа.

СОФИЯ Е НА ВСИЧКИ, които желаят да живеят или работят тук. За проблемите с пренаселеността не са винови гражданите на РП, а смотаната инфраструктура на града, лапачите на пари, които направиха целия център една абсурна синя зона и които дават разрешителни за строежи на абсурни места и така нататък...
Тръгнала да ми говори за жителство чак.. замълчи, щото нямаше да можеш да ПРИПАРИШ сега.. навремето е трябвало да работиш с години като миньор, за да ти позволят да живееш в София, камо ли да си купиш апартамент.. нима цялата ти рода са от тук?! Най-мразя млади хора с пре-старели морално комунистически възгледи.

айде спирам да нареждам, че и без това ми пищят ушите.. в тоя 'Ликьор' не си знаят силата на баса..

_donna_
06-02-2007, 07:07
даа,тва че ти пътуваш с кола из гадната София ме прави ограничена..
защо трябва да повтарям едно нещо по няколко пъти и да го обяснявам по различни начини,за да зацепи някой най-сетне?точно от тебе не съм очаквала да не разбереш за кво говоря..решението не е аз да отида в друг град,за никого не е решение,затова София е на тоя хал.казах,не са виновни хората,които искат да работят тук щом не им се дава възможност на друго място,а трябва да им се даде..и няма значение цялата ми рода дали е от тук /не е/,важно е,че става нетърпимо.явно са се преборили за гражданство едно време..тогава е имало поне НЯКАКВА пречка..ами перничани,които задръстват околовръстното всяка сутрин и вечер отивайки на работа?..аз не искам да обиждам никого и не искам да споря,просто отбелязвам,че е станало нетърпимо,щом го знаеш по-добре от мен и смяташ,че няма нужда да се направи нещо,още по-зле..

koalka
06-02-2007, 07:21
Да, но да се надяваме, че ще се справят със задръстванията, както другите големи градове.И метрото също ще облекчи донакъде трафика.А и ще има строителство, града ще се разширява.

Dr. Kazimbutt
06-02-2007, 08:35
това не е противоречие,псувах недораслата пачавра,щот ме дразни!мога да я псувам и без да съм от София,цепиш ли?а й казах,че е провинциалистка,защото усещането,че софиянци се дуят непрекъснато се наблюдава само у провинциалистите.сега разбра ли?
Странно, понеже аз съм роден и живея в София, но въпреки това имам същото усещане... На мене какво ще ми кажеш по върпоса? Сигурно и аз съм провинциален комплексар...

На мене не ми пречи това, че хора от провинцията идват да живеят тук. Щом някой иска - да идва. Столицата ще стане по-голяма в бъдеще, това е ясно, така че не виждам проблем в цялата тази работа.

Колкото до митовете и легендите, че София е станала значително по-мръсна след като е започнало масовото преселване на хора от другите градове - въпросната столица си е кочина от доста време преди това. Просто прехвърлянето на вината се вижда на софиянци удобен начин да се оправдаят за собствената си мърлявост...

quench
06-02-2007, 10:44
навремето всички глупаци плачеха за софийско гражданство, да се отвори градът за външни хора, а сега - обратното :)

идеята е,че на славянина му трябват водка/ракия, салата/туршия и някой, по когото да псува :)

machoka
06-02-2007, 12:37
Дона,

за 'безредиците' и неуредиците по инфраструктурата трябва да обвиняваме 'общинаците', кметове и т.н. Да не говорим, че самата столица не е проектирана за толкова автомобили, едно време каруци са се движили по тези булеварди, по които в момента не могат да се разминат автомобили.
Кой е виновен, че от двете страни на околовръстният път има постойки и не може да се разшири?! Ама поне ББ направи първата крачка с проект за разширяване и бяха затворили доста голяма дъга от пътя по едно време.. явно има надежда..

Не са виновни хората - всеки има право да живее и да работи къде иска - перничани да идват на работа тук сутрин и да си ходят вечер така, както румънците сутрин с колата за 20 мин. са в Унгария на работните си места и после се връщат.

Иначе си права в това, че ако имаше заплати като софийските по другите градове, надали толкова много хора щяха да си дирят късмета в тая претъпкана дупка. Ама при положение, че за една работа в Чирпан ти плащат 200лв. месечно, а тук ти броят 5-6 стотака примерно.. е как да останеш там?!

second_heartbeat
06-02-2007, 12:40
Спрете се бе, хора. Няма да можеме да дишаме в родния си град от вас бе! :evil:

Я сподели рода ти към кое село принадлежи..?

malka_sladuranka
06-02-2007, 13:16
Спрете се бе, хора. Няма да можеме да дишаме в родния си град от вас бе! :evil:

Я сподели рода ти към кое село принадлежи..? Разбивате ме така като едва ли не отричате софиянците като "вид". Все едно, няма такива които са кореняци. Е, автора може и да идва от някое селце де, а може пък и да си е от тук. Не е невероятно. :-s
Аз примерно нямам село или пък баби извън родния ми град. Сигурна съм, че има още доста такива....

06-02-2007, 13:36
абе,не ми се занимава с вас,бе...
мога да ви обяснявам няквите неща с години и кво?
нямаме една библиотека,един парк като хората..
айде живейте си в лайната..
и без това не мога да променя нищо.. :smt011
защо мислите само за себе си,по дяволите?
винаги,навсякъде,за всичко..
СПРЕТЕ!

pathetic
06-02-2007, 14:13
Хайде всички къмто столицата,а?
Простаааци.

Оставете за миг понятията си за отделните градове,бе,предубедени копелдаци такива.

Не мислите ли,че като се наръгаме всите говеда у една дупка накрая ще се задушим?

как пък няма..хаха

Вие сте грешка.Вие сте малоумни.Вие сте глупци.

Софиянци,силистренци,бурга злии,пловдивчани,варненци, ерничани..
какво е значението?Всички сме българи,просто трябва да си разпределяме териториите на държавата ни и толкова.

Не е до кой е по-моден,кой е по-знаещ и кой е по-гъзар.
Всичко е до това да дишаме чист въздух и да не се настъпваме по улиците,защото няма място да си отвориш устата.

Ебала съм ви в неразбиращите същества.

Бунтар
06-02-2007, 14:24
едно време каруци са се движили по тези булеварди, по които в момента не могат да се разминат автомобили.

Що ли си представям, че каруците и файтоните са широки колкот автомобил, че и повече? :::

machoka
06-02-2007, 16:22
едно време каруци са се движили по тези булеварди, по които в момента не могат да се разминат автомобили.

Що ли си представям, че каруците и файтоните са широки колкот автомобил, че и повече? :::

Дали са били 1 милион, колкото са автомобилите в момента?!

InitialD
06-02-2007, 19:06
Хора хайде да не започваме пак този стар спор София-Провинцията!!!

Има добри има и лоши хора навсякъде!

Най-гадното нещо което може да направи човек от провинцията заселил се тук в София..е да почне да се оплаква колко гадно е!Значи аз това съм го казвал на хора от провинцията които се изявяват такива шовинисти..като не ви харесва си ходете обратно по родните места!Но разбира се надявам не всички хора са такива?! ..и даже мога да дам за пример един мой познат който е от Бургас ..този човек се кефи на София повече от мен и я познава по-добре от мен а е само от година тук!!!Човекът не мрази родния си град но не мрази и София..вярно казвал ми е че не му харесват задръстванията и тем подобните проблеми на големия град...но поне подхожда както трябва към всичко..не се оплаква непрекъснато като повечето и не мрънка!!!
Аз като отида в някой друг град не почвам да се оплаквам като първото мрънкяло ами се държа с респект към града и неговите жители..затова и очаквам другите да се държат така с моя град..не съм ли прав????

malka_sladuranka
06-02-2007, 20:53
Initial_D, Прав си. :wink:

_donna_
06-06-2007, 12:08
Ама при положение, че за една работа в Чирпан ти плащат 200лв. месечно, а тук ти броят 5-6 стотака примерно.. е как да останеш там?!

спокойно,майка ми взима за висококвалифициран и вреден труд по 200лв. на месец,затова стачкуват.и то в най-голямата спешна болница в цяла България,която се намира в София..така че не е до заплащането,а изобщо до възможността да се работи.какво ми разправяш,че не са виновни хората,това го казах на няколко пъти.като няма какво да кажеш,замълчи си.хората не са виновни да.и имат право да правят каквото си искат-да.но да не страдаме и ние и те от тая свободия..

Mo6no3
06-06-2007, 14:45
Да бе... само дето като отидохме в София вбез направление и лекаря ни поиска 50 лева за прегледа и ние му ги платихме. А сега си представи да взима по няколко пъти (ако не и повече) на ден по такива суми къде са тия левове??? Иначе той ужким беше сред най-добрите в България и може би за това обади толкоз висока тарифа за един обикновен преглед, които е в държавната болница. ДА, Заплатите трябва да се увеличат, но дали парите които казват, че получават са толкова малко.