PDA

View Full Version : Помогнете ако можете моля ви!



mog
06-01-2007, 19:25
Здравейте на 17год съм и имам проблем сас цикъла.Почти всеки месец ми идва около 35-37 ден в продължение на година.Нямам отскоро менструален цикъл затова мисля че проблема не идва от това (дойте ми на 14год). Чувала съм че след като започнеш да водиш полов живот цикъла се променя, но пък въпроса тогава е - оправя ли се някога? знам че някой ще кажат, че трябва да отида при генеколог, но в моя случай - по скоро не искам да ходя. Е това е моят проблем, ако някой знае нещо по въпроса(случвало му се е или е чувал) нека да отговори, моля. мерси :)

Adwokat
06-01-2007, 20:44
Sorry nqmam cikul i ne moga da ti pomogna;)

Adwokat
06-01-2007, 20:48
Здравейте на 17год съм и имам проблем сас цикъла.Почти всеки месец ми идва около 35-37 ден в продължение на година.Нямам отскоро менструален цикъл затова мисля че проблема не идва от това (дойте ми на 14год). Чувала съм че след като започнеш да водиш полов живот цикъла се променя, но пък въпроса тогава е - оправя ли се някога? знам че някой ще кажат, че трябва да отида при генеколог, но в моя случай - по скоро не искам да ходя. Е това е моят проблем, ако някой знае нещо по въпроса(случвало му се е или е чувал) нека да отговори, моля. мерси :)
ъъъ...месеца няма нито 35 нито 37 дни,нещо си в грешка драга :smt005


Em tq moje da ne e ot tazi planeta i tam meseca da ima poveche ot 31 dena ;]

VyPRoS
06-01-2007, 20:49
хаха не бе момичето иамше предвид, че и идва след 35 дена не след 28 :))) тцтцтц :)) иначе на мен също не ми идва след 28, а след 30...

06-02-2007, 07:35
ставаше въпрос че не ми идва на 28ден както би трябвало, ами на 35 ден.ама се пак някои просто трябва да пишат квото им падне а не да помислят за смисъла.

bungle
06-02-2007, 07:38
Да, при започване на полов живот цикълът се регулира. Аз имах също нередовен цикъл и ми идваше когато си иска, но в последствие всичко се нормализира.

WaKo
06-02-2007, 07:53
Половия живот по никакъв начин не регулира цикъла, това просто си се регулира с времето, но при теб щом вече 1 година е било така, а пък и сега щом не ти идва е просто ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да идеш на гинеколог. Ако те е срам да идеш сама, казваш на майка ти и за ръчичка заедно отивате да преглед. При положение, че водиш полов живот и не ти идва изобщо може да си бременна. Второ - цикъл 35-37 дни изобщо не е нормален и дори само затова трябва да отидеш на гинеколог. Какво ви е толкова срам да идете на тоя гинеколог не мога да разбера? При твоето положение, дори няма да има нужда се събличаш нещо да те преглежда. Разберете го - гинеколога не е "срамен" лекар, пред лекар срам няма - още повече, че тука става въпрос за нередовен цикъл - нещо, което страдат да не кажа голяма дума, ама поне половината момичета в някакъв период от пубертата, та дори и по-късно. Така че отивай на лекар и не се ебавай с тия работи, защото тия отклонения от цикъла, ако не се коригират сега по-натам могат да доведат до много по-сериозни проблеми. Сега малко, за да те наплаша, за да идеш на лекар ще ти кажа малко причини за нередовен цикъл:
1. Хормонален дисбаланс
2. Кисти на яйчниците - казват се кисти, ама на практика са си доброкачествени тумори на яйчници, които в начален период се лекуват лесно с хапчета, ама ако не се лекуват може да се наложи по-натам операция и да се махне яйчника, а предполагам знаеш последиците от такова нещо.
Хормоналния дисбаланс и нередовния цикъл могат да доведат до безплодие, както и кистити на яйчниците. Така че не се ебавай с тия работи и заминавай на лекар веднага. Може и нищо да ти няма, ама може и да има някакъв проблем, да не говорим, че щом водиш полов живот и не ти идва може и да си бременна

06-02-2007, 11:06
Q stiga ste panirali momi4eto,ne vijdate li 4e e iznervena.A ti ,skupa,nqma da se trevoji6.I az sum na 17,po4ti 18,a mi doide na 13i polovina za pruv put.samo na okolo 10% ot jenite im idva na 28iq den,spoks.pri men e mejdu 30iq i 35iq,daje 40iq da ne kaja.tova si e normalno,zavisi si ot organizma.i ako vseki put e taka,nqma smisul da se trevoji6,ako oba4e ima razlika ot tova koeto za teb e normalno/toest m/u 35iq i 37iq den-za taq cel si vodi kalendar4e,nali znae6/togava ve4e ima nqkakav problem.za poloviq jivot ne mislq 4e e vqrno-az ne vodq za sega-pone ne i v bukvalniq smisul na dumata/xex,samo natiskane,nali znaete/po skoro cikula se promenq sled rajdaneto,zaradi nivoto na xormonite.
i kazva6 4e nqma6 cikul otskoro?za6to taka?6tom vodi6 polov jivot-da ne si napravila belqta/nedai si,boje/?no ako ima6 xranitelni smu6teniq-moje ot tova da ti spre cikula,ili ako pie6 nqkakvi xormoni.dai o6te malko info po vuprosa,6tom ne ti se xodi na lekar.a,da,i cikul moje da se regulira i sled pove4e ot 10 godini sled kato ti e do6lo za pruv put,vsi4ko opira do organizma

06-02-2007, 20:25
mog: ami zna4i ne vzimam nikakvi hap4eta.a v1v vr1zka s tova 4e ne mi e ot skoro cikula kazah go za6toto bi trqbvalo dosega da mi se normalizira pone taka s1m 4uvala 4e do 2god se opravq a pri men- ve4e 3ta god mi idva. mm naposled1k naistina kato se zamislih imam nqkvi smu6teniq- ne mi se qde t.e mn malko qm.nz dali moje da e ot tova -dano. naistina se molq da ne e bolest... a za tezi koito se 4udqt za6to ne mi se hodi na genekolog, ami nqma kak da otida s maika mi za6toto tq neznae za poloviq mi jivot taka 4e...ami re6ila s1m 4e ako do 1-2 dena ne mi doide 6te si kupq test za bremennost no s1m po4ti 90% sig 4e ne s1m za6toto s priqtelq mi mn se pazim no vse pak...nikoga ne moje 4ovek da e sig. aide mersi mn na vsi4ki koito izkazaha mnenieto si i se opitvat da mi pomognat.Blagodarq vi!

06-02-2007, 20:49
Изобщо не е задължително да водиш майка си при гинеколога заедно с теб. Това си е твоят лекар, твоето тяло, достатъчно голяма и зряла си, за да знаеш, че когато започнеш да водиш полов живот, трябва да започнеш и да посещаваш гинеколог. Казаха ти - няма не искам, срам ме е, притеснявам се, страх ме е и т.н. Минаваш през личния си лекар, казваш, че искаш направление, дават ти го (понеже на направлението обикновено се пише диагноза, сигурно ще ти впишат дисменорея - нередовен/болезнен мензис), записваш си час и заминаваш на гинеколог. Времето е топло, не е като зимата да се налага да се разкарваш с пола. Това трябва да го правиш независимо дали в момента имаш проблем или не... защото такъв може да съществува и без твоето знание.

bloodybaby
06-03-2007, 09:45
Да, при започване на полов живот цикълът се регулира. Аз имах също нередовен цикъл и ми идваше когато си иска, но в последствие всичко се нормализира.
Това е великата глупост!
Я ми обясни как се регулира цикъла от започването на полов живот?

06-03-2007, 09:47
e,za xranitelnite smu6teniq namekvax da ne si nqkoq anoreksi4ka/bulimi4ka-bez da se obijda6,izvinqvai ako sum te zasegnala-a 6tom se pazi6,ok.i osven tova maika ti ne e nujnu da bude uvedomena za ginekologa-osoebno ako li4niqt ti lekar/ka e gotin 4ovek.
az kato gledam moje i to jegata da e,vse pak smqna na sesonite i t.n.-i na men ne mi se qde po tova vreme-puk moje i pod stres da si,kraqt na godinata e,moje i drugi strani4ni problemi da si ima6 i te da te pritesnqvat..
abe cqlata rabota e komplexna,vuob6te ne se panirai,prosto idi do ginekologa kolkoto da si napravi6 edna prevantivna vizita,az li4no sum na mnenie 4e sled kato se vodi polov jivot,minimum 3-4 puti godi6no trqbva da se xodi,prosto za vseki slu4ai.ina4e ako pita6 men,vsi4ko ti e ok.
a vze li ve4e test i napravi li go ? kaji malko po temata

Exothermic
06-03-2007, 09:54
.........в продължение на година....
ъъъ нещо не разбрах от поста ти цяла година си в цикъл ли,ха ха не ми се вярва ,ама така си го написала ,че.... :smt005

брей най-тъпият ми пост да са :smt017 :smt016 #-o

`Death`Whore``
06-03-2007, 09:56
Нямам думи - толкова глупости в една тема. ТРЯБВА да посетиш гинеколог. До 31-32 дни е що-годе нормално, но 35 дни са много.

06-03-2007, 12:32
Po moe lichno mnenie, shtom ti idva na okolo 35 dena ne e neshto nenormalno. POne sym chuvala ot ginekolog, she normalnata prodyljitelnost na cikyl e ot 20 do 40 dena. Koeto shte reche, che na nqkoi jeni moje i po 20 dena da im e cikylyt, na drugi po 40! Tuk samo da utochnq, che od cikyl se razbira ot nachaloto na edna menstruaciq, do nachaloto na sledvashtata. Na men syshto mi idva na okolo 29-35 dena!