PDA

View Full Version : Спам в пощата



zloto
06-02-2007, 13:24
Всеки ден получавам около 20 писма със спам... непрекъснато блокирам подателите и на следващия ден съм получила писма със същите заглавия и същите податели... има ли някаква програмка, която проверява пощата и пречи на спама?

Forslor
06-02-2007, 21:50
Започни да избягваш писането на e-mail-a си навсякъде или просто пиши draganka(DOT)gmail(DOT)com и т.н
Къде ти е пощата и ползваш ли някакъв и-мейл клиент ?

zloto
06-03-2007, 09:04
Пощата ми е на dir.bg
А какво е и-мейл клиент?

Forslor
06-03-2007, 12:40
Ето един e-mail клиент Mozilla Thunderbird
Toва е програма която те улеснява като проверява пощата и сваля новата ти кореспонденция за да можеш да си я преглеждаш дори и във оф-лайн режим. Когато искаш да прикачиш към писмото даден файл това става много по-сигурно и удобно (че ще пристигне). Разполага със защита против спам и т.н.
Общо взето е едно улеснение което лично аз ползвам от много време.

Видях ,че в dir.bg дори са написали подробно обяснение как да се настрои e-mail клиента за работа .

http://help.dir.bg/faq_22.php?qid=458&cid=43&pid=61

Vikitooo
06-03-2007, 18:26
Az imam sashtiq problem sas Spama na poshtata mi. Ima nqkoi koito gi spira, no pak nqkoi sa tolkova nahalni i ne mogat da se blokirat. I az ste probvam tova koeto kaza Forslor :) No pak az imam i drug problem, che vzeh da poluchavam nqkakvi pisma ot AV MAILGATE BTC-NET kato mi saobshtava che nqkoi pisma sa bili zarazeni s virusi. :evil: I pismata mi ot noreply@abv.bg sashto mi gi dava che sa zarazeni s virus.. :-k Znachi pismata ot ABV imat virusi?! 8-[ #-o