PDA

View Full Version : гъбки



06-03-2007, 08:46
така колко струват халиуцогенните гъби или както се казваше там значи цената на съответния грамаж и грамажа който ти трябва За да те хване демек колко пари ще трябва да дам за да друсам с гъби :twisted:

06-03-2007, 11:07
hodi si gi naberi za kfo 6e dava6 pari

Tryptamine
06-03-2007, 11:44
демек колко пари ще трябва да дам за да друсам с гъби

Това е най-грозното изказване, което съм чувал напоследък. То е тоталната противоположност на философията на самите гъби...

AlphaPower
06-03-2007, 17:00
hodi si gi naberi za kfo 6e dava6 pari
е ако ми кажеш къде да ги търся и ми покажеш как изглеждат... може и да ида да търся ама най много да ме срещне някой мечок в гората :mrgreen:

sWeEt_SeEd
06-03-2007, 17:17
друсай с ряпа...дебил ](*,) 8-[

06-03-2007, 17:55
така колко струват халиуцогенните гъби или както се казваше там значи цената на съответния грамаж и грамажа който ти трябва За да те хване демек колко пари ще трябва да дам за да друсам с гъби :twisted:
Върви се хвърли от терасата! Определено гъбите не са за нискоинтелигентни и морално опаднали хора като тебе!

... искал да се "надруса" ...
Ай върси си слушай хауса и си жули амфетките!

06-03-2007, 18:26
така колко струват халиуцогенните гъби или както се казваше там значи цената на съответния грамаж и грамажа който ти трябва За да те хване демек колко пари ще трябва да дам за да друсам с гъби :twisted:
Върви се хвърли от терасата! Определено гъбите не са за нискоинтелигентни и морално опаднали хора като тебе!

... искал да се "надруса" ...
Ай върси си слушай хауса и си жули амфетките!ахаха кво имаш против хауса а ти кво да не слушаш поп фолк или чалга или можеби си рапър(Ха хА :smt005 ) или можеби слушаш джъстин тимбърлейк и си гейче божееееееееееееее колко мъка а и така и не чух един отгворо майка ви даеба тъпия форум мн знаете като стане дума за спам не ми било в ред изказването боже баси глупаците :smt005

leko_iztre6tqna
06-03-2007, 20:12
az sam si zimala 40 lv bqha ili 30 nepomnq to4no kolko be6e 1 porciq qko be6e dosta ima zdravi halucinacii

06-03-2007, 20:31
така колко струват халиуцогенните гъби или както се казваше там значи цената на съответния грамаж и грамажа който ти трябва За да те хване демек колко пари ще трябва да дам за да друсам с гъби :twisted:
Върви се хвърли от терасата! Определено гъбите не са за нискоинтелигентни и морално опаднали хора като тебе!

... искал да се "надруса" ...
Ай върси си слушай хауса и си жули амфетките!ахаха кво имаш против хауса а ти кво да не слушаш поп фолк или чалга или можеби си рапър(Ха хА :smt005 ) или можеби слушаш джъстин тимбърлейк и си гейче божееееееееееееее колко мъка а и така и не чух един отгворо майка ви даеба тъпия форум мн знаете като стане дума за спам не ми било в ред изказването боже баси глупаците :smt005
Чалга, поп-фолк, хаус и разни други музикални первезии слушат такива като тебе. За жалост те са голяма част от обществото :( Голяма част от горе споменатите дори са неграмотни... "можеби" се пише разделено - "може би". Но да беше само това...

06-03-2007, 21:12
така колко струват халиуцогенните гъби или както се казваше там значи цената на съответния грамаж и грамажа който ти трябва За да те хване демек колко пари ще трябва да дам за да друсам с гъби :twisted:
Върви се хвърли от терасата! Определено гъбите не са за нискоинтелигентни и морално опаднали хора като тебе!

... искал да се "надруса" ...
Ай върси си слушай хауса и си жули амфетките!ахаха кво имаш против хауса а ти кво да не слушаш поп фолк или чалга или можеби си рапър(Ха хА :smt005 ) или можеби слушаш джъстин тимбърлейк и си гейче божееееееееееееее колко мъка а и така и не чух един отгворо майка ви даеба тъпия форум мн знаете като стане дума за спам не ми било в ред изказването боже баси глупаците :smt005
Чалга, поп-фолк, хаус и разни други музикални первезии слушат такива като тебе. За жалост те са голяма част от обществото :( Голяма част от горе споменатите дори са неграмотни... "можеби" се пише разделено - "може би". Но да беше само това...ахаха я кажи ти кво слушаш бе аахаха чакай че ме размя музикални перверзи ти луд ли си :smt005

06-04-2007, 00:00
Гост : Как може да слагаш хаус и чалга по общ знаменател? Хаусът е електронна музика, призната в света. Чалгата е музикална перверзия, при това разрешена за непълнолетни :D .

П.П. Пък и какво против рапа? :-D

06-04-2007, 06:11
Гост : Как може да слагаш хаус и чалга по общ знаменател? Хаусът е електронна музика, призната в света. Чалгата е музикална перверзия, при това разрешена за непълнолетни :D .

П.П. Пък и какво против рапа? :-Dами нищо против пеят за неща кито въобще не са им ясни и се правят на гангстери а всъщност единственото което правят е да обират пари като се правят ланци,шапки фанелки и бог знае какво това е мнението ми

Gost2546
06-04-2007, 17:37
Гост : Как може да слагаш хаус и чалга по общ знаменател? Хаусът е електронна музика, призната в света. Чалгата е музикална перверзия, при това разрешена за непълнолетни :D .

П.П. Пък и какво против рапа? :-D
Абе мисля, че може да го сложи :) Голяма част от така наречените хаусъри дето се бият в гърдите гордо(за какво ли?) до преди време бяха някакви мазни чалгари дето се кефеха на циците на Гергана и алабала и се мотаха в мазни кръчми. Даже има такива дето ги съчетават двете неща - ходят по клубове и по долнопробни кръчми :)
На същите им е през х*я за вашия хаус, просто са научили, че сега това е модерно :roll:
Абе се едно, който както може да се спасява :)

korabokroshenec
06-07-2007, 21:02
Е друго си е вече Дръм енд Бейса и Хард техното... не като хауса немое му фанеш ритъма кат хората...бе хаус съкс

niGGa
06-08-2007, 09:31
Гост, само заради последното изречение всеки опитен би те отрязъл.
"Който търси - намира" е казал народа. Скоро след това създали гугъл.

06-08-2007, 15:13
25 леа е една порция от малките ама не струват. ако моеш да намериш холандски там е истината, тогава въображението ще ти разкрие много непознати страни

Co[mix]_Girl
06-08-2007, 15:32
I ot koga po muzikata koqto slusha daden chovek moje da se opredeli mantaliteta i lichnosta mu?poznavam hora koito slushat chalga (vupreki che mrazq tazi muzika) i tq po nishto ne vliqe na haraktera im...drugi hora koito slushat techno vav vsichkite pod stilove imat akul na 10 godishni....edna muzika ne moje da te napravi po tup ili po umen....kompaniata ii mn mn drugi neshta vliqqt.....kakto ne vsichki chalgari sa glupaci taka i ne vsicki koito slushat elektronna muzika sa narkomani......muzikata si e muzika i vseki ima pravo svobodno da slusha tova koeto mu haresva..vseki sam si izbira kakvo da pravi i kakvo ne....otne mi mnogo vreme da go proumeq i vse pak tva si e moeto mnenie nikoi ne e dlujen da go spodelq....i vse pak se otdalechihme mnogo ot temata :smt019

06-08-2007, 16:55
25 леа е една порция от малките ама не струват. ако моеш да намериш холандски там е истината, тогава въображението ще ти разкрие много непознати страни

Леле какво възхвалявате таз холандия... Всичко холандско било добро. Абе я бейте, ве! Всичко в случая е въпрос на селекция. Съдържанието на психоактивни вещества е в зависимост от гена. Да не би да си мислите, че в Холандия няма слаби генове? Има и още как... Друг е въпроса, че като си купувате не знаете какво ви дават... А това, че са 25 ”от малките” какво ми говори... Че вероятно някой е ходил та е брал P. semilanceata от гората и кой знае какво е набрал и после се е опитвал да изкарва пари... Че е глупак, глупак е, ама по-глупак е този, който купува...
Изобщо да купуваш гъби от дилъри е светотаство... Защото повечето са най-големите утрепки на обществото, а гъбите са дар... Тяхната стойност не се измерва в пари.

me4okosmonaft
06-23-2007, 14:32
най-хубаво
иди
има 5-6 места в България
растат
не са cubensis,макар че са по-яки
и си набери
някъде септември
зависи
после кефа да си ги хапваш
даже и на омлет
и на сухо е
идеален (:
и въпроса не е да се друсаш
ако искаш на лм да ти кажа где има
(:

06-23-2007, 16:40
:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 hxaxaha ko ste obyrnali temata ot narkotici na muzika eee :smt005 :smt005 :smt005 bahti glopacite ](*,)

ni6to_novo
06-24-2007, 19:41
Въй не...и аз нямам добро мнение за хауса,чалгата и повечето от хората,които ги слушат,ма не философствам тука нали?!Кво ви пука изобщо-тоя спор няма да се реши,тва разделение на хората няма да се промени,квото и да говорим,та трябва ли да обръщаме всяка тема на тва?!Или се примирявайте с различните или не ебавайте за тях :!:

По темата-необразован си!Нз що ще го правиш,но ако си решен поне се заинтересувай повече отколкото да питаш колко струва...

06-27-2007, 19:33
Off... kakvi sa tezi holandski gubi? Kato nqmate predstava pone ne pishete gluposti. Holandski... po moshtni bili... Nai veroqtno tova sa nqkakvi "ekzotichni" gubi kato Amazon, Panama i etc...
Holandski sa kolkoto "holandeca" :lol:

Lady_Chocolight
06-27-2007, 20:56
Това е най-грозното изказване, което съм чувал напоследък. То е тоталната противоположност на философията на самите гъби...
А в какъв мицел се корени точно философията на гъбите? Защото те упорито мълчат по въпроса.. :?

korabokroshenec
06-27-2007, 21:46
най-хубаво
иди
има 5-6 места в България
растат
не са cubensis,макар че са по-яки
и си набери
някъде септември
зависи
после кефа да си ги хапваш
даже и на омлет
и на сухо е
идеален (:
и въпроса не е да се друсаш
ако искаш на лм да ти кажа где има
(:я дай некфа снимка на такива гъбки че може да растат на селото ми и аз да не знам :D

Tryptamine
06-28-2007, 00:37
Това е най-грозното изказване, което съм чувал напоследък. То е тоталната противоположност на философията на самите гъби...
А в какъв мицел се корени точно философията на гъбите? Защото те упорито мълчат по въпроса.. :?

Нещо не разбрах въпроса... Питаш как се отглеждат гъби? Или какъв мицел да използваш за заразяване не субстрата? Ако е последното има някои характеристики според, които се определя качеството на мицела (но най-важното е да не е заразен с нещо)... Като цяло създаването на наистина качествен сорт отнема доста време и повечето пишман домашни култиватори го пренебрегват... Но все пак да не говоря празни приказки без да знам точната идея на въпроса...

SunnyG
06-28-2007, 05:56
така колко струват халиуцогенните гъби или както се казваше там значи цената на съответния грамаж и грамажа който ти трябва За да те хване демек колко пари ще трябва да дам за да друсам с гъби :twisted:

Първо,наричат се халюциногенни гъби(жалко ако неможеш да го прочетеш).Второ,ти изобщо знаеш ли как действат те на организма и какво ще ти се случи,след като ги приемеш?Гъбите спадат към групата на екзотичните наркотици и заради това са много скъпи.Разбира се,можеш да ги намериш и на по прилични цени,но няма да е оригинал.

06-28-2007, 09:09
i ako ti dadem snimka kakvo? shte si naberesh? ti shtoto sigurno si golqm gybar...
da si chuval za dvoinici :)?

06-28-2007, 09:11
"ekzotichni narkotici" :D
razbi me prosto...

Lady_Chocolight
06-28-2007, 10:06
Това е най-грозното изказване, което съм чувал напоследък. То е тоталната противоположност на философията на самите гъби...
А в какъв мицел се корени точно философията на гъбите? Защото те упорито мълчат по въпроса.. :?

Нещо не разбрах въпроса... Питаш как се отглеждат гъби? Или какъв мицел да използваш за заразяване не субстрата? Ако е последното има някои характеристики според, които се определя качеството на мицела (но най-важното е да не е заразен с нещо)... Като цяло създаването на наистина качествен сорт отнема доста време и повечето пишман домашни култиватори го пренебрегват... Но все пак да не говоря празни приказки без да знам точната идея на въпроса...
Явно не си ме разбрал/а, за което сигурно е моя вината. :oops: Просто ми хареса мисълта за "философията на самите гъби" и реших да доразвия темата, но в майтапчийска насока, в смисъл пошегувах се. :oops: Но ако решиш да дообясниш нещата, просто в най-обща насока, с радост ще прочета поста ти, защото по принцип всичко, що е живо - гъби, растения, животни, морфологията им, веществата, които отделят, метаболизъм, механизъм на отглеждане и т.н. силно ме вълнуват, към живото съм се насочила и в професионален план. :)

SunnyG
06-28-2007, 15:22
"ekzotichni narkotici" :D
razbi me prosto...

Като незнаеш що тряа да се обадиш... :roll: #-o

Изтрещял
06-28-2007, 16:11
АБе гъбките не са за всеки.Само ще кажа че изкривяват жестоко , но ако сте си изкривени по рождение (като мен това значи не ви пречи)

beb4ety
06-28-2007, 19:35
v gorata ima mnogo :-D

Lady_Chocolight
06-28-2007, 21:26
Знаем ги горските - Amanita muscaria, Amanita pantherina... обаче предвид това, че съдържат изключително токсичния мускарин, не са за препоръчване.

SunnyG
06-28-2007, 21:41
Има много видове гъби,които приличат на халюциногенните по външен вид,но са много отровни и смъртоносни

Tryptamine
06-29-2007, 01:11
Явно не си ме разбрал/а, за което сигурно е моя вината. Просто ми хареса мисълта за "философията на самите гъби" и реших да доразвия темата, но в майтапчийска насока, в смисъл пошегувах се. Но ако решиш да дообясниш нещата, просто в най-обща насока, с радост ще прочета поста ти, защото по принцип всичко, що е живо - гъби, растения, животни, морфологията им, веществата, които отделят, метаболизъм, механизъм на отглеждане и т.н. силно ме вълнуват, към живото съм се насочила и в професионален план.

Еми то за гъбите като цяло мога да изпиша доста дълги постове, че микологията ми е нащо като слабост, но ще карам накратко :) .

Гъбестите са нефотосинтезиращи организми еволюирали от морските водорасли (algae). Гъбите са малък клон от еволюцията на царство Гъби. И въпреки че са познати десетки видове гъбести, то самите гъби представлявлат една малка част, наброяваща около няколко хиляди вида.
Жизнения цикъл на една гъба започва от спора произвеждаща първичен мицел. Когато два първични мицела, произхождащи от две различни спори се срещнат се получава вторичния мицел. Този мицел продължава да нараства вегатативно и когато узрее, клетките са му способни на феноменални скорости на възпроизводство, което води до появата на гъбенето тяло. Това представлява последната функционална промяна и фактически се явява като третичен мицел.
Повечето гъби образуват спори които са едноядрени и имат хаплоиден брой хромозоми. Тези спори трябва да се "съчетаят" с мицел от друг спорен тип, за да са плодородни и да могат да имат поколение. Много спори (примерно тези на видовете Psilocybе), формират апикална зародишна пора (земи го тоз превод :) )... Тя представлява кръгла вдлъбнатина в края на спората, откъдето започва развитието на хаплоидна нишка мицел наречена hypha. Hypha-та продължава да създава разклонения и се получава мрежа от мицел. Когато две полово допълними мрежи се срещнат клетъчните стени отделящи двете системи изчезват и се обменя цитоплазма и генетичен материал. Резултата е двуядрен и дикариотен мицел, който може да произвежда гъбени тела.
Механизма на отглеждане е дълга и може би скучновата тема, в която има множество тънкости и като цяло изисква бая внимание и време. Ся да не се опитват някви да ми говорят как са отгледали гъби и е супер лесно. Ще напиша кратка ретроспекция, която включва базовите фази.
1. Приготвяне на агарната среда
2. Развитие на спорите и изолиране на чист мицел
3. Разрастване на мицела в агарната среда
4. Приготвяне субстрата
5. Заразяване на субстрата с чист мицел
6. Инкубация на заразения субстрат
7. "Постилане" на субстрата в/у подходяща повърхност
8. Покриване на субстрата с влажна смес от торф и др. материали
9. Инициация - понижаване на t, увеличаване влажността до 95%, уваличаване на въздушната циркулация, намаляване не CO2 и добавяне на светлина
10. Растеж - влажност 85-90%, поддържане на постоянни - t, въздушната циркулация, CO2 и светлината.
И най-важното е всичко да протича в стерилна среда. Може би най-трудното условие от всички...
Разбира се има и други техники, в които се пренебрегват цялостно или частично точки 1,2,3,7,8,9,10... Но те за мен не дават възможност на култиватора да разгърне възможностите си... Затова ги пренебрегвам.

Еми това засега, ако имаш по-конкретни въпроси можеш да драснеш едно ЛС. А към модераторите де обикновено правят пълни глупости и решават, че разни неща не са подходящи за раздела бих казал, че това не е "Grow Guide", а просто описва базовите стъпки, които използват повечето производители на гъби предзначени за търговската мрежа (примерно на Agaricus brunescens или Cantharellus cibarius)


Знаем ги горските - Amanita muscaria, Amanita pantherina... обаче предвид това, че съдържат изключително токсичния мускарин, не са за препоръчване.

Или Amanita phalloides и Amanita virosa де съдържат и аматоксини и фалотоксини... :twisted:

06-29-2007, 09:00
@^BAD_GIRL^, i az bih te popital sushtoto - zashto se obajdash kato ne razbirash? Ako si mislish che sled kato si qla 2-3 puti gybi i si prochela nqkolko stranici si na TI, se lujesh jestoko!

rosu
06-29-2007, 11:21
v gorata ima mnogo :-D


Напълно съгласна.За кво ще си купуваш-иди си ги набери.

SunnyG
06-29-2007, 12:21
@^BAD_GIRL^, i az bih te popital sushtoto - zashto se obajdash kato ne razbirash? Ako si mislish che sled kato si qla 2-3 puti gybi i si prochela nqkolko stranici si na TI, se lujesh jestoko!

Първо никога не сам яла и второ не съм прочела "няколко страници",а се занимавам доста по сериозно с тези неща.Извинявай,но знанията да вършиш нещо не идват само с това да си практикувал.Сигурна съм,че знам много повече неща от теб в тази сфера,нищо от това което съм казала не е грешно,нито пък смешно.Самите ти реакции говорят за това колко си просветен... :roll:

dark_player
06-29-2007, 14:18
Спора на първата страница за Хаус-а и Чалгата много ми хареса ... диваци... аз откогато си слушам хаус и техно... и си ме кефи и ше си ме кефи а не както каза единия пич, щото било модерно!
Електронното Транса, Хауса, Техното т'ва е велика музика, снощи се напукахме и бяхме във СВ.ВЛАС в една чалгарска дискотека ама... т'ва е др въпрос ](*,) ](*,)

Lady_Chocolight
06-29-2007, 16:08
Еми то за гъбите като цяло мога да изпиша доста дълги постове, че микологията ми е нащо като слабост, но ще карам накратко :) ...
Mного ти благодаря! Много неща ми бяха известни (особено таксономията и начина на размножаване), но други ги чувах за друг път. Имам два-три въпроса, но първо ще проверя в Encarta и Google за информация, преди да ти досаждам. ;-)

06-29-2007, 16:49
@^BAD_GIRL^, i az bih te popital sushtoto - zashto se obajdash kato ne razbirash? Ako si mislish che sled kato si qla 2-3 puti gybi i si prochela nqkolko stranici si na TI, se lujesh jestoko!

Първо никога не сам яла и второ не съм прочела "няколко страници",а се занимавам доста по сериозно с тези неща.Извинявай,но знанията да вършиш нещо не идват само с това да си практикувал.Сигурна съм,че знам много повече неща от теб в тази сфера,нищо от това което съм казала не е грешно,нито пък смешно.Самите ти реакции говорят за това колко си просветен... :roll:
I kak gi razbirash neshtata s chetene? Ima golqma razlika ot tova da chetesh razni raboti i trip reporti i ot tova da go izpitash sam. I ne bydi tolkova sigurnoa che znaesh poveche ot mene. Moje da ne sym prochel 10000 stranici no sym go praktikuvam ot 4 godini. Ne che 4 godini sa mnogo...
Ima golqma razlika mejdu teoriq i praktika :)

SunnyG
06-30-2007, 17:19
Няма да споря.Всеки от нас си излиза с доводите.До никъде няма да стигнем..

06-30-2007, 23:36
абе които иска гъби да идва сптмври на шпонгъл и халюциноген на опен еар и ше има гъбки за всички :)

shivacheva
07-01-2007, 11:20
_Girl]I ot koga po muzikata koqto slusha daden chovek moje da se opredeli mantaliteta i lichnosta mu?poznavam hora koito slushat chalga (vupreki che mrazq tazi muzika) i tq po nishto ne vliqe na haraktera im...drugi hora koito slushat techno vav vsichkite pod stilove imat akul na 10 godishni....edna muzika ne moje da te napravi po tup ili po umen....kompaniata ii mn mn drugi neshta vliqqt.....kakto ne vsichki chalgari sa glupaci taka i ne vsicki koito slushat elektronna muzika sa narkomani......muzikata si e muzika i vseki ima pravo svobodno da slusha tova koeto mu haresva..vseki sam si izbira kakvo da pravi i kakvo ne....otne mi mnogo vreme da go proumeq i vse pak tva si e moeto mnenie nikoi ne e dlujen da go spodelq....i vse pak se otdalechihme mnogo ot temata :smt019
Ами всеки се опитва да го каже по някакъв начин тва,обаче се някой ще каже друго...макар да ти е отнело много време да го проумееш,хубаво е,че все пак СИ го проумяла...и понеже и на мен ми писна да се разправям с всички затва ква музика слушат (че ако слушат хаус са наркомани непременно и че ако слушат чалга са някви простовати,недорасли натури...),ми се наложи и аз някакси да го проумея,и да си изградя мнение,което не пречи на другите...така е най-добре,да си по-надалеч от споровете... :wink:


Спора на първата страница за Хаус-а и Чалгата много ми хареса ... диваци... аз откогато си слушам хаус и техно... и си ме кефи и ше си ме кефи а не както каза единия пич, щото било модерно!
Електронното Транса, Хауса, Техното т'ва е велика музика, снощи се напукахме и бяхме във СВ.ВЛАС в една чалгарска дискотека ама... т'ва е др въпрос Слушай,слушай...чалгата е само за разнообразие...няма лошо...не си станал чалгар..все още... :lol: :wink: :lol:

Яka KaKa
07-01-2007, 23:43
Гост : Как може да слагаш хаус и чалга по общ знаменател? Хаусът е електронна музика, призната в света. Чалгата е музикална перверзия, при това разрешена за непълнолетни :D .

П.П. Пък и какво против рапа? :-D
Абе мисля, че може да го сложи :) Голяма част от така наречените хаусъри дето се бият в гърдите гордо(за какво ли?) до преди време бяха някакви мазни чалгари дето се кефеха на циците на Гергана и алабала и се мотаха в мазни кръчми. Даже има такива дето ги съчетават двете неща - ходят по клубове и по долнопробни кръчми :)
На същите им е през х*я за вашия хаус, просто са научили, че сега това е модерно :roll:
Абе се едно, който както може да се спасява :)

AAAAAAAAAAAAAAAA, NE TAKA BE !!!!! molq molq, da si imame uvajenieto, ima si i houseri/houserki, koito sa si houseri/houserki o6te ot predi pe6o 4algarq da razbere za su6testvuvaneto na elektronnnata muzika !!! x X x :evil:

BuzkatA
07-02-2007, 00:13
Тези гъби растат само в родопите ... ако имаш някой приятел който ще ходи там може да ти намери ефтино 15 лв за бройката ... иначе ти трябва 1 1/2 гъба зада се напрайш маняшки, но това трябва да го направиш когато си някъде на майната си и те няма при вашите защото ефекта е минимум 6 часа и отделно трябва да има някой човек който да не е зимал АБСОЛЮТНО нищо зада те наблюдава, че може да направиш някоя простотия ...
Дилърите в другите места по България ги продават по 40 лв дори има и по 60 лв порцията ... направо ужас ...

Отделно внимавай с тези гъби по хубу си земи нещо друго защото тези дет ги берат може без да искат да нацелят някоя отровна гъбка и нали се сещаш ... :)

Tryptamine
07-02-2007, 02:43
Тези гъби растат само в родопите ... ако имаш някой приятел който ще ходи там може да ти намери ефтино 15 лв за бройката ... иначе ти трябва 1 1/2 гъба зада се напрайш маняшки, но това трябва да го направиш когато си някъде на майната си и те няма при вашите защото ефекта е минимум 6 часа

Моля те кажи, че нарочно пишеш най-големите глупости на Земята! А не че си тотално некомпетентен човек, опитващ се да дава акъл. Първо не растат само в Родопите, а се срещат и в други наши планини. Второ тези неща не се мерят на бройки гъби, а на грамове. Защото от 1-2 Psilocybe semilanceata (това са тия от планината) вероятно няма да имаш каквито и да са ефекти. И трето ефекта като цяло е от 4-7 часа.

Addicted_to_dNb
07-02-2007, 15:20
най-хубаво
иди
има 5-6 места в България
растат
не са cubensis,макар че са по-яки
и си набери
някъде септември
зависи
после кефа да си ги хапваш
даже и на омлет
и на сухо е
идеален (:
и въпроса не е да се друсаш
ако искаш на лм да ти кажа где има
(:я дай некфа снимка на такива гъбки че може да растат на селото ми и аз да не знам :D
Хахах дам,дам и аз искам снимчица :Д

krasivata_luvica
07-02-2007, 15:59
hodi si gi naberi za kfo 6e dava6 pari

=D> :lol: =D>

07-02-2007, 21:23
gybi NE se razpoznawat po snimka (taka pone twyrdqt specialistite)
rastat NE samo w Rodopite, a wyw prakti4eski wsi4ki planini ot Ispaniq do Indiq.. i dozata NE e na brojka, a na GRAM- 1,5- grama su[eni gybi na 4owek.
basi idiotite, 6to ne begate da si igraete na piasy4nika s kamnion4eta i lopatki basi!

07-03-2007, 14:53
наитина гъбките не са за масова консумация.Имат малко по-дълбок смисъл от останалите халюциогенни :) наистина най-сигурния начин е да си ги набереш сам (естествено за начинаещите трябва и "учител").Растат по всички наши високи части (от опит казвам ПИСТИТЕ НА МАЛЪОВИЦА)не са мн подходящи за концумация в сурово състояние, от тях се прави мед, готвят се като обикновенните гъби(омлети оризи и тнт) необходими са не една- две гъбки а малко повечко и ефекта им наистина е доста продължителен, не ги препоръчвам на "новаци"