PDA

View Full Version : Диплома



find_m3
06-03-2007, 11:07
Някой може ли да ми каже кои оценки от 9 клас влизат в дипломата?Уча в езикова гимназия.И другия въпрос ми е от следващите години (10,11 и 12 клас) кои предмети отпадат и кога щото знам че физиката,музиката и някои други предмети отпадат по някое време.Ако някой знае моля да сподели :-)

cherinka
06-03-2007, 12:44
С прием след 7ми ли си или с прием след 8ми?
А и мисля, че за всяка паралелка е различно :shock:
А ти кво прави цяла година, та не успя да питаш учителите си или помощник директорката?

И аз бях езикова паралелка едно време, ама се смених с обикновена, и вече съм забравила кво беше и що беше и кои предмети влизат в дипломата за 12ти клас.

find_m3
06-03-2007, 12:57
Ами аз питах само дето мойте даскали за много умни и ми казаха че от 9 клас влизат само езиците,БЕЛ и математиката "ама не била сигурна" и отпадали музиката и физиката ама не знаела кога и кои други предмети тя една отнесена от вихъра мойта класна по изобразително и си няма представа от нищо ::: :mrgreen:

ProstoAz
06-03-2007, 18:52
Точно така - в дипломата за завършено средно образование (12кл.) влизат оценките по първи чужд език, втори чужд език, математика, БЕЛ, Психология и логика и физическо от 9-ти клас в езикова гимназия!
Музиката отпада от 10-ти клас. В 12-ти клас отпадат още няколко предмета, но за тях вече и аз не съм сигурна (зависи и от профила, който си). :wink:

sh3_1s_7h3_0n3
06-03-2007, 19:06
пфф т'ва с дипломите е мн тъпо...едно взимат, друго не взимат, ама трето нз си к'во... бла-бла

най-общо казано... влизат 1ви език (за 2ри не съм сиг) БЕЛ, мат, физическо и май както каза ^npocTo^a3^f^ психология и логика...

10ти клас - всичко
11ти клас - всичко
12ти клас - не учиш биология и химия, имаш 1ч география на седм и 1ч физика...

П.С. оценките по психология и логика, етика и право, философия и свят и личност са 4 различни оценки в дипломата, а не както мн хора си мислят, че има една обща - философия... така че си налягай парцалките и гледай да изкараш там високи оценки... и дипломата ти 'фърчи 8)

sh3_1s_7h3_0n3
06-03-2007, 19:11
П.С.2 в 11ти клас вече не се учат информатики и информационни технологиии... :smt026

Kianna
06-03-2007, 20:02
В дипломата ще ти трябват почти всички оценки,така че най-добре се старай.А и смятам,че щом си в ЕГ ще искаш да кандидатстваш и също оценките от дипломата ще ти трябват.
Предметите,които отпадат в 12 клас са малко-химия,биология например.Иначе история,физика,география и др. си остават.

find_m3
06-04-2007, 10:56
Ама за биологията сигурни ли сте че отпада щото аз съм с английски и биологията също ми е на английски.А и не си спомням много ама май господина по физика каза че тя не отпада в 12 клас

06-04-2007, 11:21
ами физика, химия, биолагия в 9 клас- влизат ли някъде или са само в дипломата за 8 клас
/става въпрос за 9 клас от езикова гимназия/ :(

find_m3
06-04-2007, 11:48
Еми казаха ,че не и аз така см чула.Не влизат а и да не ти пука за дипломата от 8 клас :-)

06-04-2007, 14:04
10x
тя тая диплома изобщо за кво ни е
но е супер че не влизат в гимназиалната диплома- догодина ще се стегна а и вече знам как да се справя с г-жата по биолоия
:wink:

06-04-2007, 16:36
хаха аз с билогията проблем нямам никакъв ама математиката и 2рия език ми изядоха ушите ](*,) #-o

meri88
06-05-2007, 08:43
Точно така - в дипломата за завършено средно образование (12кл.) влизат оценките по първи чужд език, втори чужд език, математика, БЕЛ, Психология и логика и физическо от 9-ти клас в езикова гимназия!
Музиката отпада от 10-ти клас. В 12-ти клас отпадат още няколко предмета, но за тях вече и аз не съм сигурна (зависи и от профила, който си). :wink:

otpadat ma samo 2 predmeta..pri nas otpadnaha biologiq i himiq.. :smt006

HopeLesss
06-05-2007, 09:07
Ама за биологията сигурни ли сте че отпада щото аз съм с английски и биологията също ми е на английски.А и не си спомням много ама май господина по физика каза че тя не отпада в 12 клас

Зависи какъв профил си. Аз бях география и икономика и профилиращите предмети ми бяха география, английски и математика. Дори сега не знам кое по колко се умножава. Едно е по 3, друго по 1... Най-добре питай класната си, защото за всеки клас е различно. В моето училище всяка паралелка формира дипломата си по различен начин.