PDA

View Full Version : Бахти сбъркания народ!



cherinka
06-03-2007, 15:49
Пишете със запетайки, бе, хора.
Бахти, нищо не се разбира без тях.
Пф. Неграмотни ли сте, или какво? Или просто неотдавате такова голямо значение на чат-езика ли?!..

06-03-2007, 15:53
а твоята тема е точно за тоя раздел, нали ..

Seducti0n
06-03-2007, 15:59
Въпреки че,темата не е за този раздел,съм напълно съгласна с авторката.Вярно е,че чат общуването не изисква официалност и спазване на правописните и пунктоациони норми,но все пак трябва да имаме поне малка езикова култура.Понякога само една невзрачна запетайка,обръща цялата идея на изречението.Така че нека се опитаме да демонстрираме по-често грамотност иза вбъдеще.Хаха докато писах отговора внивамах за запетайките. :lol:

06-03-2007, 16:01
Пишете със запетайки, бе, хора.
Бахти, нищо не се разбира без тях.
Пф. Неграмотни ли сте, или какво? Или просто неотдавате такова голямо значение на чат-езика ли?!..


i pred ili ne se slaga zapetaika tui 4e purvo nau4i kade se slaga i togava u4i horata da slagat

Valserp
06-03-2007, 16:03
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, - ето, да компенсирам загубите.

Донякъде съм съгласен, но хората са си тъпи... who gives a fuck?

Valar
06-03-2007, 16:05
Пишете със запетайки, бе, хора.
Бахти, нищо не се разбира без тях.
Пф. Неграмотни ли сте, или какво? Или просто неотдавате такова голямо значение на чат-езика ли?!..
По-спокоино коте ще те съсипят тези нерви! :-D

06-03-2007, 16:08
Пишете със запетайки, бе, хора.
Бахти, нищо не се разбира без тях.
Пф. Неграмотни ли сте, или какво? Или просто неотдавате такова голямо значение на чат-езика ли?!..

Така като гледам по добре да не слагаш запетая, че явно незаеш каде се слагат.!!!!

cherinka
06-03-2007, 16:15
Така като гледам по добре да не слагаш запетая, че явно незаеш каде се слагат.!!!!


i pred ili ne se slaga zapetaika tui 4e purvo nau4i kade se slaga i togava u4i horata da slagat

Боже, колко сте зле.
Тц-тц.

В изречението

Неграмотни ли сте, или какво?
се имаше предвид "Или сте неграмотни, или какво?"
Схфащате ли?
За или-или се учи в 6ти клас (ако не и в 5ти).

Ахахаха, сега, още повече, демонстрирахте неграмотността си.
Жал ме е за вас.

iNsaNE`giRL
06-03-2007, 16:16
Пишете със запетайки, бе, хора.
Бахти, нищо не се разбира без тях.
Пф. Неграмотни ли сте, или какво? Или просто неотдавате такова голямо значение на чат-езика ли?!..
Ами то като слагаш и след всяка дума запетайка, пак нищо не се разбира така че... :smt005

iNsaNE`giRL
06-03-2007, 16:18
За или-или се учи в 6ти клас (ако не и в 5ти).
Ахахаха, сега, още повече, демонстрирахте неграмотността си.
Жал ме е за вас.
Ами да... ако имаш едно "или" не се слага запетайка преди него. Ако в изречението има повече от едно "или", тогава слагаш запетайка преди второто, третото и т.н.

wanttoknow
06-03-2007, 16:19
В случая запетаите не са единственият и проблем. В последното изречение "или" и частицата "ли" представляват смислово повторение. Първо оправи своя изказ и правопис, тогава прави забележки на другите!

06-03-2007, 16:19
се имаше предви "Или сте неграмотни, или какво?"
Схфащате ли?
За или-или се учи в 6ти клас (ако не и в 5ти).

Ахахаха, сега, още повече, демонстрирахте неграмотността си.
Жал ме е за вас.


????? wtf tui kakvo si imal predvid, ne ozna4ava kakvo si napisal......po dobre spri da pishesh 4e se izlagash i neznaesh kade se slagat zapetaj

iNsaNE`giRL
06-03-2007, 16:22
Жал ме е за вас.
И се казва "Жал мИ е за вас."
:smt005 :smt005
Не знам кой е неграмотния в случая. ::: :smt005

06-03-2007, 16:23
Пишете със запетайки, бе, хора.

i sled be iskam da mi obesnish zashto trqbva da ima zapetaq

06-03-2007, 16:25
Пф. Неграмотни ли сте, или какво?

ПФ.!!!?????

06-03-2007, 16:32
Още една толкова тъпа тема.............................

cherinka
06-03-2007, 16:32
. Ако в изречението има повече от едно "или", тогава слагаш запетайка преди второто, третото и т.н.
Ами то има две или-та в моето изречение.
Хайде, бе, тъпа ли си.


wtf tui kakvo si imal predvid, ne ozna4ava kakvo si napisal
ХАХАХХХАХХАХАХАХАХА.
Ами, то се подразбира, но едва ли си достигнал това ниво, за да успееш да разбираш правилно написаното от другия.



И се казва "Жал мИ е за вас."
Попитай учителката си по български език и литература, и ще разбереш, че и двете неща стават.

cherinka
06-03-2007, 16:34
Ейш,няма да се отваряте на милото,че ше се караме :-D
Мило,остави ги тея неграмотници да си пишат,ако искат не запетайки,а двуеточия :idea: :lol:
Добре, злато.
:smt014

iNsaNE`giRL
06-03-2007, 19:22
:smt005 :smt005 :smt005
Мила, хората може да не знаят къде се пише запетая, но поне си пускат темите в който раздел трябва.

koalka
06-03-2007, 19:24
Темата не е за тук, а има важна за пунктуацията.Не мисля, че са неграмотни, а просто в чата не виждат смисъл да се слага запетая.