PDA

View Full Version : Топиране или преса?



iLoveChocolate
06-05-2007, 07:05
Винаги съм се чудила кое от двете съсипва повече косъма.
Топирането го накъсва,а пресата го гори.
Ако някой знае отговора да помага :)
Ако темата ви се струва тъпа - ключ.

rali4ka91
06-05-2007, 07:12
Ами топирането е доста вредно.Това четкане в обратна посока на косама олющва горния слой на косъма, в резултат на което косата губи блясъка си и става по уязвима на външните фактори.
Пресата също уврежда косъма.Високата температура изсушава и уврежда косъма.Въпреки, че на пазара се появиха керамични преси или тези с водно изпарение пак е доста вредно.Така че не може да се прецени кое е по вредно O:)

Seducti0n
06-05-2007, 07:57
Против и двата метода съм.По-добре е да прибягваш към тях,когато ще ходиш на някакво по-официално събитие и ти трябва прическа.Познавам момичета които всеки ден си правят косата с преса и е просто ужасно изголена,независимо от това,че пресите им са с някакви специални приставки,които уж предпазват косата от високата температура.Топирането също е не по-малко вредно.Така,челично мой съвет еда избягваш и двата метода. :wink:

iLoveChocolate
08-01-2007, 13:09
реших малко да съживя темата,за да видя какво мислите и вие :-k

Metal^^^fenka^^^
08-02-2007, 14:59
I dvete sa mn vredni za kosata . Az li4no mn rqdko si pravq kosata s presa, po4ti ne e polzvam taka si sedi, a za topirvane o6te ne sam probvala, no ne mislq i da opitvam :?

<YoUr_AnGeL>
08-02-2007, 16:34
mhm,spored men i dvete sa ednakvo vredni

no_doubt
02-16-2008, 21:53
Офф .. и аз се чудя кое е вредно и кое не е ,защото искам да си топирам косата. Стои ми много добре,обаче ме е страх, че ще си съсипя косата и май ще се откажа .... :(

kapinka
02-17-2008, 08:31
Всеки божи ден правя и двете неща .. първо я изправям и после я топирам ; ))

ПС. и не съм забелязала да си е загубила блясъка или каквото и да е друго нещо .. Много си е добре даже .. ама тва все пак зависи каква ти е косата .. ако ти е тънка може много да си я прецакаш :?

elitututu
02-17-2008, 10:34
изправям си косата с преса и преди да запо4на да използвам маска за коса .амбули и т.н ми беше мн изтощена и не прили4аше на нищо :?

Nadelina
02-17-2008, 11:24
Presata iztoshtava i uvrejda kosata poveche..

besnicataa
02-17-2008, 11:26
Presata iztoshtava i uvrejda kosata poveche..

jenity_bs
02-18-2008, 02:35
Изправям си косата всеки ден...знам че е изключително вредно,но....поне използвам маски и не се изтощава чак толкова...топирам я рядко,но когато го правя съчетавам и преса и топиране...пресата е по-вредна :(

CuRly_Doll
02-18-2008, 18:28
И двете я съсипват,но топирането ми се струва по-безвредно :-o

pepita87
02-19-2008, 08:28
Всеки божи ден правя и двете неща .. първо я изправям и после я топирам ; ))

ПС. и не съм забелязала да си е загубила блясъка или каквото и да е друго нещо .. Много си е добре даже .. ама тва все пак зависи каква ти е косата .. ако ти е тънка може много да си я прецакаш :?
И аз правя това всеки ден...опитвам се да я поддържам с маски..и кво ли не...серуми...изто6тава се и о6те как...но...чак пък да ти пада горния слой на косъма от топиране...зависи и от топирането,ако се топирва, с 4етките дет решат добитъка...така съм свикнала от край време,системно топирване и третиране с пресата...понякога си почива от второто,заменям го с пяна...но топирването си остава...не мога да се търпя без обем :x

LannyBarbie
02-19-2008, 10:51
Всеки божи ден правя и двете неща .. първо я изправям и после я топирам ; ))

ПС. и не съм забелязала да си е загубила блясъка или каквото и да е друго нещо .. Много си е добре даже .. ама тва все пак зависи каква ти е косата .. ако ти е тънка може много да си я прецакаш :?
И аз правя това всеки ден...опитвам се да я поддържам с маски..и кво ли не...серуми...изто6тава се и о6те как...но...чак пък да ти пада горния слой на косъма от топиране...зависи и от топирането,ако се топирва, с 4етките дет решат добитъка...така съм свикнала от край време,системно топирване и третиране с пресата...понякога си почива от второто,заменям го с пяна...но топирването си остава...не мога да се търпя без обем :x
и аз съм така всеки ден изправям и топирвам.. и не съм забелязала толкова мн да ми се е овредила косата:)

pepita87
02-19-2008, 11:27
Всеки божи ден правя и двете неща .. първо я изправям и после я топирам ; ))

ПС. и не съм забелязала да си е загубила блясъка или каквото и да е друго нещо .. Много си е добре даже .. ама тва все пак зависи каква ти е косата .. ако ти е тънка може много да си я прецакаш :?
И аз правя това всеки ден...опитвам се да я поддържам с маски..и кво ли не...серуми...изто6тава се и о6те как...но...чак пък да ти пада горния слой на косъма от топиране...зависи и от топирането,ако се топирва, с 4етките дет решат добитъка...така съм свикнала от край време,системно топирване и третиране с пресата...понякога си почива от второто,заменям го с пяна...но топирването си остава...не мога да се търпя без обем :x
и аз съм така всеки ден изправям и топирвам.. и не съм забелязала толкова мн да ми се е овредила косата:)
Мила,не мога да кажа,че не е увредена,но не до такава фаза,че да спра да се топирвам и изправям...после може и да си блъскаме главите..ма... :( ко да прайм,красотата изисква жертви

IBSG
04-12-2008, 19:22
vijte sq az s 300 zora sa topirvam 6toto kosata mi e na 8plasta i seki plast...... staa mn slojo ama mi e mn interesno kak sa topitva sas se6oar.... pi6ete mi na skype gigi_malko_aneposlu6no_angelche :-) :-) :D 8-) :smt003 :smt003 :smt003 :smt003 :smt003 :smt003 :-# :smt117 :smt109 :smt093 :smt093 :smt093 :smt093 :smt093 :smt093 :o :o :o :o :( :-)

SlAdKa_ShMaTkA_69
04-13-2008, 16:42
poprincip i dvete yvrejdat kosama .. oba4e ako se topira6 prekaleno dalgo smisal v prodaljenie na 1 sedmica seki den na sledva6tata moje i da ne ti ostane kosa ot samoto nakasvane koeto se poly4ava....
dokolkoto ako se darpa6 s presata ima veroqtnost krai6tata ti da izgorqt , no spored men po dobre krai6tata koito moje6 da skasi6 s 2 prasta otkolkoto cqlata kosa da ti zaprili4a na slama ....

SlAdKa_ShMaTkA_69
04-13-2008, 17:05
pepita87 ako pravi6 i dvete seki den te savetvam da si zeme6 maska i anpyli 6toto dvete v kombinaciq sa syper vredni!!! ti moje sega da ne go zabelqzva6 oba4e sled nqkoq dryga godina ... :?
pak i kato iska6 obem te savetvam kato izleze6 ot banqtaa po4va6 da se izpravq6 s se6oara oba4e vmesto da se darpa6 nadolo kam zemqta i da ti se spleskva probvai da q drapne6 nagore ... drapni taka 1 ki4yr 3-4 pati posle go prasni s lak v korenite i si gotova .... :)

IBSG
04-13-2008, 17:51
vi6iti sq iskam obem ama iskam i hubava kosa! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :-) :booooomb: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Carmen_Kass
04-13-2008, 17:53
Presata iztoshtava i uvrejda kosata poveche..

+1

IBSG
04-13-2008, 17:56
ei hora q kajete kak da si sloja i az kartinka na profila 6toto nqmam i nz kak pls pi6ete :smt106 :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k :-k

mimsssssss
04-13-2008, 19:00
ми според мен пресата вреди повече - тя изгаря целия косъм,докато топирането уврежда само една част от него

kateto_sladkata
04-14-2008, 11:01
и аз натиснах преса защото тя гори косата и е доста вредна докато топирането мисля че по не е вредно :)

iveto__91
04-14-2008, 11:11
Винаги съм се чудила кое от двете съсипва повече косъма.
Топирането го накъсва,а пресата го гори.
Ако някой знае отговора да помага :)
Ако темата ви се струва тъпа - ключ.
xaxax i dvete.no az gi pravq,znam 4e e vredno za kosataaa i tn.oba4e stoi mnoy gotino.

iveto__91
04-14-2008, 11:12
Всеки божи ден правя и двете неща .. първо я изправям и после я топирам ; ))

ПС. и не съм забелязала да си е загубила блясъка или каквото и да е друго нещо .. Много си е добре даже .. ама тва все пак зависи каква ти е косата .. ако ти е тънка може много да си я прецакаш :?
napulno sam suglasna!

KiSs_mY_LiPs
04-14-2008, 17:39
Всеки ден съм и с пресата.. и с гребенчето и лака..

amitq
04-14-2008, 18:27
taka po tazi tema moga da napi6a cqla istoriq i to moq samo ne se smeite mn pls! Taka bqh na 13-14 kogato zapo4nah da si prawq po taka pri4eski da re4em za petuk we4er subota we4er ala bala.Imah mn dulga do krusta i straaa6no gusta swetlokestenqwa kosa purwo zapo4nah za wseki petuk da q izprawqm towa produlji kum 1 mesec.Posle re6ih 4e ne mi stiga i re6ih na wsqko kupane da po4na miq si kosata prez den.Sled nqkade 2 meseca zapo4nah da q prawq na wafli w korenite a bratow4edka mi me topira6e s lak za petuk we4er, tq me nau4i posle zapo4nah sama da se topiram na wsqko kupane.Otdelno si naprawih sled twa mn rusi ki4ori toest kam 80% stanaha na 4etwartiq pat, we4e bqh nawar6ila 14.I tka kosata mi nali si izrastwa6e i tazi 4ast koqto be6e po4nata da e topirwana i s presa w korena sliza6e po duljinite.Be6e stra6no okusana i opurpana.Skusih si malko kosata naprawih q nqkade do nad busta poneje be6e mn dulga i mi pre4e6e po4nah na stupala da q prawq i q podstrigwah redowno, no prodaljawah da q topirwam i s presa w korenite i da q izprawqm prez den.Wmomenta skoro 6te naprawq 16 i kosata mi e nqkade do ramenete,rusa i powqrwaite ne q li naprawq kogato se izkupq izglejda mn tunka i opurpana.Taka 4e momi4eta 6tadete kosata si, nqkoi moje da kaje 4e ot malka sam po4nala ama waob6te ne sum si imala i ideq kolko e wredno powqrwaite!!!

iva_16
04-15-2008, 08:22
i az izpolzvam i dvata metoda no tova e samo za petak i sabota v drugite dni ne mi puka se pak sam na 13 :))))~ i mnogo malko topira a presa samo petak i sabota leko ak butna inache se s varzana kosichka i taka :))) nqkoi pat i q kadrq s masha ama tui e neshto drugo pak i za daskalo ne mi puka chesno kazano ;) :?

miShle
04-15-2008, 08:39
Против и двата метода съм.По-добре е да прибягваш към тях,когато ще ходиш на някакво по-официално събитие и ти трябва прическа.Познавам момичета които всеки ден си правят косата с преса и е просто ужасно изголена,независимо от това,че пресите им са с някакви специални приставки,които уж предпазват косата от високата температура.Топирането също е не по-малко вредно.Така,челично мой съвет еда избягваш и двата метода. :wink:


Мога да кажа,че всеки ден използвам преса и косата си ми е съвсем наред,защото я подхранвам... Аз пък съм против това да се примиряваш с това,което си ... Смисъл като не ти хъресва косата ти си я изправяш ... Много е тъпо да ходиш с неуформена коса,стърчаща наникъде ....

Fantomche
04-15-2008, 09:07
Против и двата метода съм.По-добре е да прибягваш към тях,когато ще ходиш на някакво по-официално събитие и ти трябва прическа.Познавам момичета които всеки ден си правят косата с преса и е просто ужасно изголена,независимо от това,че пресите им са с някакви специални приставки,които уж предпазват косата от високата температура.Топирането също е не по-малко вредно.Така,челично мой съвет еда избягваш и двата метода. :wink:


Мога да кажа,че всеки ден използвам преса и косата си ми е съвсем наред,защото я подхранвам... Аз пък съм против това да се примиряваш с това,което си ... Смисъл като не ти хъресва косата ти си я изправяш ... Много е тъпо да ходиш с неуформена коса,стърчаща наникъде .... vseki si ima sobsvteno mnenie mila nali taka spored men presata e po vredna isu6ava i izto6tava kosata dokolkoto znam moqta kosa v momenta e kusi4ka i si praq a stur4i oba4e polzvam vaksa pqna lak polzvai gel t1 ne se izto6tava samo ot teq raboti ami i ot kozmeti4nite produkti

BlueCat
04-15-2008, 13:48
Ами аз отговора на тоя въпрос го виждам така: с пресата косата се изгаря (говорим за преса само в корените, за повече обем), а при топирането по-скоро оплешивява, щото докато се срешиш половината коса си оскубваш.

И все пак топирането е по-добрият вариант, щото ако се срешиш внимателно, с много търпение няма да има видими последици.

J3n17o
11-18-2008, 17:54
molq vi trqbva mi speshen suvet....tui kato moqta kosa e adski rqdka i po princip samiq tip kosa mi e mazna....ako ne q miq vseki den znachi napraooo neshto ujasno e....molq vi pomognete mi i mi dadete suvet kak da si pravq kosata ....pravila sam q po sqkakav nachin ne stoi i ne stoi is presa,s presa i topirvane samo topirvane nishto ne stoi nai mnogo za 1 chas stoi i vsichko otiva po dqvolite :smt089 :smt089 :smt089

adizitk1
11-18-2008, 17:58
И двете са еднакво гадни и еднакво глупави.Дали ще имаш накъсана,или изгорена изтощена коса,е все тая.

BlueCat
11-19-2008, 07:36
molq vi trqbva mi speshen suvet....tui kato moqta kosa e adski rqdka i po princip samiq tip kosa mi e mazna....ako ne q miq vseki den znachi napraooo neshto ujasno e....molq vi pomognete mi i mi dadete suvet kak da si pravq kosata ....pravila sam q po sqkakav nachin ne stoi i ne stoi is presa,s presa i topirvane samo topirvane nishto ne stoi nai mnogo za 1 chas stoi i vsichko otiva po dqvolite :smt089 :smt089 :smt089
Ами може да пробваш ако си я сушиш със сешоар да спреш за известно време, или обратно - ако не я сушиш да почнеш. Така може да намалиш омазняването. А за обема след като се топираш/пресираш слагаш ли лак? Ако слагаш и въпреки това не ти стои, купи си лак с по-силна фиксация.

ChOcOlaTEsTar
11-19-2008, 07:44
I dvete sa mn vredni za samiq kosum.Imam priqtelka koqto be6e s gore dolu hubava kosa no se postriga i zapo4na da q izpravq vseki den s presa i sega i e mn mazna izto6tena postoqnnno cufti i kosuma i e mn slab kusa se sp lesno taka 4e po dobre s natural look i hubava kosa otkolkoto s nqkfa mijava kosica :) 8)

mynichka
11-19-2008, 09:20
Според мен пресата :P

J3n17o
11-19-2008, 11:58
molq vi trqbva mi speshen suvet....tui kato moqta kosa e adski rqdka i po princip samiq tip kosa mi e mazna....ako ne q miq vseki den znachi napraooo neshto ujasno e....molq vi pomognete mi i mi dadete suvet kak da si pravq kosata ....pravila sam q po sqkakav nachin ne stoi i ne stoi is presa,s presa i topirvane samo topirvane nishto ne stoi nai mnogo za 1 chas stoi i vsichko otiva po dqvolite :smt089 :smt089 :smt089
Ами може да пробваш ако си я сушиш със сешоар да спреш за известно време, или обратно - ако не я сушиш да почнеш. Така може да намалиш омазняването. А за обема след като се топираш/пресираш слагаш ли лак? Ако слагаш и въпреки това не ти стои, купи си лак с по-силна фиксация.

Znachi slagam si lak vsichko sam probvala minalata vecher probvah izsuhih si q s seshoar posle slagam lak na kichura koito presirah stana super qko i na sledvashatata sutrin pochti se beshe izgubil efekta ....a do kolkoto za laka pochti vsichki vidove lakove sam polzvala mn e stranna kosata mi imam chustvoto che vseki kosum e s negovo si mnenie :D:D:D:D:D

ILY
11-19-2008, 13:49
преса :)

sladko_teenche_v
11-19-2008, 14:41
Аз ОБИЧАМ и двете но повече си правя обем с пресата

dobity
11-19-2008, 14:53
преса много ясно :)

Tutmanik
11-19-2008, 16:12
Ами те и двете увреждат косъма.Но примерно за обем в корените може да се сплиташ на малки плитчици преди лягане.На сутринта като ги разплетеш има същия ефект като вафлите от пресата.

sisityy
11-21-2008, 17:24
ami nz koe ot dvete presata - gori kosata , a pri pove4to puti pri topiraneto kosata se nakusva

GabisiTa
11-21-2008, 18:58
И двете :?

Locci
11-21-2008, 20:28
Presata iztoshtava i uvrejda kosata poveche..

BoRe
11-21-2008, 21:04
хахах нищо и няма на косата кораво копеле е 1 година вече преса секи ден и иам чувство че става всее по здрава :D

adrenalinkataaa
11-27-2008, 14:55
преса :grin:

iLoveChocolate
11-29-2008, 09:29
преса :grin:
темата не е кое предпочитате,а кое е по-вредно за косата. по емотиконката ти съдя,че не си разбрала правилно :( :(

BigFakeSmile
11-29-2008, 09:43
аз от 6 месеца почти е нямало ден в който да не се изправям..ии топирам :shock:

aniii
11-29-2008, 10:26
според мен топирането ..

elityyyu
11-29-2008, 11:46
Много против топирането съм :) Аз лично всеки път когато се изкъпя се сресвам ХУБАВО!След това слагам кристали по посока на косата смисъл така надолу,за да има някаква форма.Изсушавам със сешоар и тя стои права,но и много стърчаща и бухнала :D Затова след като се изсуша издърпвам я отгоре отгоре с пресата,за да добие хубава форма и така си ми седи права до следващото къпане и и няма апсолютно нищо здрава си е :)

malka_diva4ka
11-29-2008, 12:21
Ми преса ест... :grin: :grin: :)

rosencetooo
11-29-2008, 13:28
И двете :?

therichbitch
11-29-2008, 13:29
mhm,spored men i dvete sa ednakvo vredni
dam

sosexy
11-30-2008, 12:33
Az s1m 4ela v internet 4e topiraneto e nai lo6oto ne6to za edna kosa i naistina e taka... :-x

sladka__droga
12-22-2008, 18:49
За пресата съм с две ръце !! ;)