PDA

View Full Version : Moderated: Трябва ми помощ за кандидатстването след 7кл.



spiderkaч
06-05-2007, 18:10
zna4i iskam da pomolq vsi4ki za pomo6t az sum 7 klas i 6te kandidatstvam 6te podredq u4ili6tata mi eto taka:
2 AEG
1 AEG
18 SOU
133 SOU iskam da mi dadete suvet dali tozi izbor e dobur i dali s bal okolo 31 i ne6to moga da vlqza nqkade tam na 1 2 ili 3 klasirane i ako moje nqkoi da mi dade malko pove4e informaciq za tova otkolko dokolko sa balovete ne ezikovite gimnazii #-o

Moderated by ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!

ProstoAz
06-05-2007, 20:15
Тази година, до колкото разбрах, ще е по-различно, защото изпитите са различни (т.е. баловете, с които можеш да се класираш в дадена гимназия на първо класиране могат да станат или малко по-високи или малко по-ниски, или рязко да паднат или да се качат).
А колкото до подредбата на училищата - консултирай се с по-възрастен човек (мама, татко...) и си вземи един справочник. НЯМА никакъв СМИСЪЛ да слагаш 1АЕГ след 2АЕГ. Защо? Защото на първо място се пише училището, в което най-много искаш да влезнеш и за което се изисква НАЙ-ВИСОК БАЛ. За 1АЕГ се изисква по-висок бал, от колкото за 2АЕГ. Т.е. по начина, по който си ги написала, когато почнат да се те "класират" в различните училища те ще видят първо дали ще се закачиш на първото си желание (т.е. 2АЕГ), ако се закачиш там процедурата спира до тук. Ако не се закачиш на първо желание се проверява дали ще се закачиш на второ (това те навежда на мисълта, че за второто ти желание трябва да се изисква по-нисък бал от колкото за първото ти желание, нали?)Така че или разместваш местата на двете английски гимназии в класацията си или просто едната отпада. При 18-то и 133-то незнам как седят нещата. Това са "Уилям Гладстон" с екзотичните езици и руското "Александър Пушкин", до колкото знам - при тях незнам за кое се изисква по-висок бал и за това ще ти трябва справочник! И все пак смятам, че си им объркала местата, мисля, че в 133-то беше по-трудно да се влиза.
Като в заключение ще кажа - влизай в 2АЕГ не се чуди! :lol:

ПП. Между другото как си сметна бала 31? Та ти още не си правила изпитите? Не мятай рибата на тигана още преди да си пуснала въдицата, че това ще ти изиграе лоша шега. :wink: И ако в крайна сметка оценките от изпитите на са ти цветущи пиши и още 5-6 училища (за които ти трябва по-нисък бал) след тези четирите, за да можеш да влезнеш някъде.

malko mace
06-06-2007, 10:26
Az sam uchila v 18 SOU :wink: