PDA

View Full Version : Сметката на GSM-а ми е голяма и незнам как да кажа на наще.



mackata_vd
06-06-2007, 13:49
:smt006 Значи не знам кво да правя. Сметката на телефона ми е 33лв. и ме е страх да кажа на наще. Щото постоянно им обещавам да не правя големи сметки и сега ми е некво кофти. Майка ми много се ядоса последния път и каза, че ще ми вземе картата и ще ми купи нова, за да съм на валчер. Аз имам некви 20лв. Мисля да не им казвам и да взема от баба ми и дядо ми още некви и да си я платя. Как е по-добре да им кажа ли или не? Моля ви дайте ми съвет! :(

tears_d0nt_fall^sexy_bebo
06-06-2007, 14:10
ами първо плати сметката ... и после им кажи ... :wink:

06-06-2007, 14:15
na6te mi kazvat smetkata mi da e nai mn 35 i az se saobrazavqm no kogato q nadhvarq prosto sabiram ostanalite pari koito ne e trqbvalo da izgovorq i im davam smetkata s parite koito sam sabrala :D dano da ti pomognah :wink:

Nobody
06-06-2007, 14:19
Ех, тези сметки за тези телефони :) Попринцип за мен е правилно да се казва всичко на родителите(е, всяко правило си има изключение), аз примерно не бих допуснал да прекаля с разговорите по телефона, ако това би ядосало родителите ми... Те и затова не се ядосват :P Според мен е хубаво да вземеш от някоя дружка, все пак да не е роднина и да си платиш самичка, пък след това да му мислиш как ще върнеш парите, тъкмо ще ти е за урок и ще внимаваш повече :) Аз лично по едно време сам поисках да мина на ваучер, щото видях че мн пари хабя за нищо... В крайна сметка си натрупах една карта с 50лв вътре, щото просто трябваше да я зареждам, за да не и мине срока, а тогава имаше некви офертички и все с по 30 зареждах... Сега вече ужким съм по-разумен и пак съм си на сметка и внимавам да не прекалявам... Е, като се сетя, че преди няколко дни си говорих 13 минути с бившата... :D Така че не е като да не те разбирам :) А ако все пак смяташ, че няма да ги ядосаш мн, може и да им кажеш. Все пак трябва да уцелиш подходящия момент, когато обстановката е спокойна и без да го увърташ много много...

Off - Чудя си се на себе си, ужким ще пиша 1 изречение и във всяка тема оставям ебати безмисления роман :D

Eagle_13
06-06-2007, 14:53
Казваш, че сметкати ти е 20 лв и с твойте пари доплащаш остатъка, ем и ти няма да си на 100% загуба ем и на тях няма да им се струва много сметката.А може да искаш и от приятел.Сама трябва да прецениш :)

Sam90
06-06-2007, 15:27
1. Ако родителите толкоз се палят за сметката ти просто да ти сложат месечен лимит или да ти земат ПРИМА.
2. 33лв не са толкова много. Е, зависи от финансовото състояние на семейството, но при всички случаи 33лв за един месец е нормално, а даже и малко...
3. Просто им кажи или да ти сложат лимит, или да ти вземат ПРИМА и готово....
4. А ти кат си обещала що си направила такава сметка??

asi_basi
06-06-2007, 18:04
4. А ти кат си обещала що си направила такава сметка??

Абе нали знаеш, че то при свършен факт... :(


Колкото до авторката, ами по-добре събери паричките, плати сметката и или си мълчи или просто им кажи след месец ;)

Seducti0n
06-06-2007, 18:22
Ако успееш да си събереш необходимите пари и сама да си я платиш,няма смисъл да им казваш.На мел лично,сметака не ми се вижда,чак толкова голяма. :-k Щом ти правят проблеми,ваще за вбъдеще се опитай да сведеш разговорите и смс-ите до минимум.

meri88
06-06-2007, 18:55
Ако успееш да си събереш необходимите пари и сама да си я платиш,няма смисъл да им казваш.На мел лично,сметака не ми се вижда,чак толкова голяма. :-k Щом ти правят проблеми,ваще за вбъдеще се опитай да сведеш разговорите и смс-ите до минимум.

zavisi na kakva tarifa e.....az sam na Loop ,baq govorq i dosta sms-i pra6tam i mi e 16 leva...

a po temata saberi si nqkakvi pari i opitai da q plati6,no e hubavo da kazva6 na va6te

Seducti0n
06-06-2007, 19:35
Ако успееш да си събереш необходимите пари и сама да си я платиш,няма смисъл да им казваш.На мел лично,сметака не ми се вижда,чак толкова голяма. :-k Щом ти правят проблеми,ваще за вбъдеще се опитай да сведеш разговорите и смс-ите до минимум.

zavisi na kakva tarifa e.....az sam na Loop ,baq govorq i dosta sms-i pra6tam i mi e 16 leva...

a po temata saberi si nqkakvi pari i opitai da q plati6,no e hubavo da kazva6 na va6te Да и твоя тарифен план е добро решение,аз ще минавам скоро на м-тел-релакс. :-D

GossipGirl89
06-06-2007, 20:10
Мойта на месец трябва да е до 35 лв. с ДДС и всичко, тоя месец е 47 лв. без ДДС :-D Майка ми знае и подудна малко, но след тва се примири-има ли избор \:D/ По темата: събери паричките сама ако можеш и си я плати пък след това им кажи като те е страх толкова :wink:

Reed
06-07-2007, 11:02
Аз бих им казала,че ако не искат да я платят,ще събирам от закуски.Попринцип става така : ) и се съгласяват/е,понякога/
П.П-От Видин ли си? :-s

krasivata_luvica
06-07-2007, 11:28
:smt006 Значи не знам кво да правя. Сметката на телефона ми е 33лв. и ме е страх да кажа на наще. Щото постоянно им обещавам да не правя големи сметки и сега ми е некво кофти. Майка ми много се ядоса последния път и каза, че ще ми вземе картата и ще ми купи нова, за да съм на валчер. Аз имам некви 20лв. Мисля да не им казвам и да взема от баба ми и дядо ми още некви и да си я платя. Как е по-добре да им кажа ли или не? Моля ви дайте ми съвет! :(]
i tova mu vika6 golqma :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :lol: :lol: :lol: :lol:

Slave4You
06-07-2007, 11:33
Поискай им пари за няква блуза или нещо такова и вместо това си плати сметката:)

Glezanka
06-07-2007, 11:41
Поискай им пари за няква блуза или нещо такова и вместо това си плати сметката:)

Da ... i wmesto bluza utqh da zanese kasowa belejka ... mn umen suwet.

meri88
06-07-2007, 12:58
Ако успееш да си събереш необходимите пари и сама да си я платиш,няма смисъл да им казваш.На мел лично,сметака не ми се вижда,чак толкова голяма. :-k Щом ти правят проблеми,ваще за вбъдеще се опитай да сведеш разговорите и смс-ите до минимум.

zavisi na kakva tarifa e.....az sam na Loop ,baq govorq i dosta sms-i pra6tam i mi e 16 leva...

a po temata saberi si nqkakvi pari i opitai da q plati6,no e hubavo da kazva6 na va6te Да и твоя тарифен план е добро решение,аз ще минавам скоро на м-тел-релакс. :-D

macku da ti kaja ot m-tel relax ne sam 4ula ni6to dobro..polovinata mi priqteli bqha i taka im naduvaha smetkite 4e napravo ...nqmam dumi .Sega si4ki si minaha na loop i sa stra6no dovolni.Az sam bez mese4na taksa , a s minimalno mese4no potreblenie ot 5 leva...mn sam dovolna pone az ot Loop stra6no mn govorq i sms-i qko kam globul i pak smetkite sa mi malki.Samo sega s tazi 4e 6te mi doide 20 leva se otpusnah , ma mn balove i rojdenni dni.Ina4e smetkata mi ne minava 10 leva i ne moga da si izgovorq 500 minuti kvoto i da pravq

gabrielka@a
06-07-2007, 13:03
На едно момиче от нашия клас сметката му беше 100 лева-това е вече голяма сума!!!
За твоя проблем-еми първо плати сметката и после им кажи,за да не ти бучат!
П.С Пише се ваУчер,а не валчер!

mid_get
06-07-2007, 14:36
Аз правя същото...мнооого големи сметки 8-[ ама наште само в началото са...недоволни :-D и много интересно - никога не ми викат :wink: е*ати нервите имат тия хорица, направо им се чудя :-k е, не се оплаквам, де :smt016 само че...аз дори и да искам да си платя сметката, те винаги отказват :| и я плащат те :roll: казват ми, че въпроса не е в парите, а аз трябва да се замисля имало ли е смисъл да изхарча толкова много...и са прави :wink: само дето аз и тоя месец имам 56лв. :smt037

06-08-2007, 07:53
az praaa po 120 lv na mesec i nashte nishto ne mi kazvat........

Ru
06-08-2007, 10:52
М според мен идеята на Eagle_13 е мн добър вариант...тя и мойта сметка е мн голяма и ест винаги ми викат и ми казват че ще ми земат картата ама само със заплашването си оставам :-D

Presley
06-08-2007, 12:40
Ако имаш пари или можеш да вэемеш от някого,плати я сама.После им кажи.Или пък вместо някоя дрешка или нещо подобно им кажи,че предпочиташ да ти платят сметката.Демек ,эа да получиш,трябва първо да дадеш.
Бтв мойта са е 100....яка ми душа :-D

ThePowerOfLove
06-08-2007, 13:55
Еми те сигурно ще те питат и трябва да си признаиш...а бе най-добре да я платиш някак си и после да има кажеш колко е била...
За мене 33лв не са мн пари за телефон... ;)

iNl0Ve_wItX_liFe
06-08-2007, 16:18
Хммм...... мойта обикновено е 60 - 100 лв......не нарочно, те ми се карат, ама кой да слуша .... 8-[

Master_88
06-11-2007, 17:42
Пробвай да си я доплатиш от твои пари,а ако нямаш и няма от кой да вземеш,тогава им кажи

07-13-2007, 17:41
Az imah edin period v koito za 2 meseca imah smetka ot 300 i neshty lv.. i ot togava nqmam po golqma ot 35 lv.. po prostata prichina che si razbrah greshkata i UJASNO mnogo syjalqvam, no ot edna strana togava ne bqh tolkova vinovna zashtoto baba mi beshe zvynela ot domashniq i v chujbina ama mene me izkaraha vinovna za vsichko(a az bqh vinovna samo za GSM.. no kakto i da e .. bqh sgreshila i syjalqvam)
A za syvet.. sega kato imah 36 lv i znaeh che bashta mi shte se qdosa pochnah da si sybiram pari za da si q platq az(no ne cqlata shtot shteshe da se usymni shtot nikoga ne pada pod 13 lv :D:D) i taka.. no toi me izprevari v plashtaneto i mi se razvika i mi vse tela i kartata(shte mi gi vyrne razbira se no trqbva da mi ima doverie ) i tka.. to po tochno telefona si sedi vkliuchen na masata.. :D A ako nqmash pari da platish i im se izvini che si q navyrtqla kaji che nqma poveche i kaji che mn syjalqvash :P :wink:
Btw.. izvinqvam se za dylgiq post no tfa mi e nqkfa bolna tema :D:D

KyKJlu4KaAa
07-13-2007, 18:01
plati si q sama...vse paka ti si q napravila ne roditelite ti :smt051

sladkata_presi
07-19-2007, 05:44
Събери пари и си плати сметката-така ще е изцяло на твойте разноски.
После им кажи,иначе ще те... :smt014