PDA

View Full Version : 2-ра Световна война



ninsy
06-06-2007, 15:03
Трябва ми малко помощ.Търсих насам натам,събрах малко информация но искам някой накратко ако може да ми помогне.. да ми каже кога започнала защо започналла..кой победил,еи такива по важни факти ,че тъпата по история нищо не обяснява като хората и сега някфо изпитване,.. а аз съм кръгла нула..

MusicIsTheKey
06-06-2007, 15:34
Втора световна война (Уикипедия) (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0_%D1%81% D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0_%D0%B2%D 0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B0)
България през военните години. Втора световна война (http://www.teenproblem.net/school/s/1060.html)
Втора Световна война - Войната в Европа (Сталинград ) (http://www.teenproblem.net/school/s/421.html)
Втора Световна война - Войната в Европа (Берлин) (12.1.1945г. - 2.5.1945г.) (http://www.teenproblem.net/school/s/423.html)

Тези неща вършат ли ти работа?

ninsy
06-06-2007, 15:46
първото не го бях намерила и ми върши работа благодаря :)
но не отказвам и още помощ :-D от толкова четене вече напрао се сбърках

Jamalska
06-06-2007, 17:12
Мда и на мен ми трябва...в уикипедиа май пише последици ама ми трбват синтезирано поне 5 причини...някой ако случайно е записвал в час(и има сФясна даскалка)

едит:хм и последниците не са точно това,което търся.

Jamalska
06-06-2007, 18:44
абе никой ли не си записва в час ;)

shadow4e
06-06-2007, 19:44
Хора...връщате ме много назад, тези неща преди ги знаех, ама вече съвсем съм ги забравила.

Предпоставки: Борба за сфери на влияние и завземане на нови територии
причини: недоволство от мирните договори след Първата СВ и съответно реваншизъм
повод: Тук не съм сигурна кое от двете беше, а май бяха и двете.
1. Плана "Вайс"- Германия твърди, че иска от Полша областта Гданск, а тя отказва
2. Германия твърди, че Полша са взели няколко немски войници.
Но поводът е само фиктивен.
Нещо от този род беше...ама въобще не съм сигурна.
Войната започва на 1.септември 1939 година като Германия напада Полша. Великобритания и Франция обявяват война на Германия, но не започват веднага военни действия. През това време Полша капитулира /Германски блицкриг- "светкавична война"/. Подписва се договор м/у СССР и Германия. Следващият период 1939-1940 е известен като "странната война", защото държавите уж са във война, а фактически почти липсват военни действия. Но Германия иска нови територии и не е доволна от положението и окупира Дания и Норвегия. Веднага след това и Белгия, Холандия и Люксембург също са окупирани. Хитлер се насочва към Франция най-после- и Франция капитулира. Започва нападение над Англия, бомбардировките почти съсипват Лондон, но Англия не капитулира и Германия не постига целта си. Германия и СССР са сключили договор, но Хитлер напада СССР 1941 год и СССР преминава на отсрещната страна.

До 1941 год са били заедно ГЕРМАНИЯ, ИТАЛИЯ, ЯПОНИЯ, СССР. /Италия в началото е била неутрална/.
А другите са Великобритания и Франция, САЩ.
1943 год е преломната!!! До този момент Германия печели, но нападайки СССР се формира "Антихитлеристка коалиця"
Основни битки и бомбардировки през този период са: За Москва, За Сталинград, Дрезден, Берлин, Херошима и Нагазаки, Тихоокеанските острови.
В крайна сметка Германия,-Япония и Италия губят и ние сме на тяхна страна. Всъщност се присъединяваме към тях, защото те ни казват, че ако победим ни дават Македония.
Сащ, Векобритания и СССР си разделят държавите- ние оставаме за СССР.

Последиците не ги помня.
1. Жертвите и ранените- мъжете умират на фронта и децата също трябва да работят.
2. Европа е разделена на Изток и Запад
3. Икономическа криза- и за победителки и за победени, защото зада могат да оцелеят и победителките губят много пари.
4. Психически травми-много години хората не са могли да се съвземат.
5. Може би разрушена инфраструктура- най-вече на местата, където е имало бомбардировки.

Това е, с което мога да помогна, но не гарантирам, че е вярно. Дано съм помогнала :)

Jamalska
06-07-2007, 10:15
Блаагодаря.Ама теста мина днес сутринта...мисля,че мина добре.
виж за мацката нз

ninsy
06-07-2007, 10:23
мерси мерси златни сте..мен ми трябва за понеделник..тогава е ужасяващия ден :-D