PDA

View Full Version : Chetete li ?



sista
06-06-2007, 18:26
e kazvaite,chetete li knigi koito ne sa vi zaduljitelni za uchilishte, ili samo gledate glupavi filmi????

Jeuelle
06-06-2007, 18:32
Aми чета.....но не винаги книгите дадени ми за четене от учителите.Разбира се това не са розовите романи на Даниел Стийл :D

Disrespect
06-06-2007, 18:35
Жул Верн :smt050

SuPeRSlaDkA
06-06-2007, 18:37
kvoto padne :-k

RoyTheReaper
06-06-2007, 19:51
Аз НЕ чета художествена литература, особено пък книгите които са ми били за училище. Твърде скучно ми се струва. Иначе доста ми харесва да чета за реалния свят който ни заобикаля: енциклопедии, учебници, научни текстове... За мен четенето е средство за задоволяване на любопитството ми. Но фикция... тц.

Rock & Roll Queen
06-06-2007, 20:14
Даа, чета! В момента чета 1984 на Оруел и една на Кинг - Мизъри.

gold lioness
06-07-2007, 12:56
Da - twa mi e edno ot lubimite zanimaniq. Hareswam pisateli kato Emile Zola, Balzac, Salinger i tn.

Uptown_soldier
06-07-2007, 13:04
Чета, но вече по-рядко.

vikipf
06-07-2007, 13:52
Преди врме четях много... Но сега в главата ми има само глупости...

`Death`Whore``
06-07-2007, 17:25
Както във всяко нещо, и по отношение на книгите съм капризна, т.е. малко такива ме грабват. Но тези, които го правят, ме пренасят в един друг свят, дават ми храна за размисъл и ме политат на крилете на усещания...обичам фантастиката. Накрая на"200 годищният човек" плаках, на края на всяка от частите /чудя се дали това е правилната дума/ на "Аз, роботът" се усмихвах, защото изходът беше много...хитър.

Иначе съм на периоди. Има и друго нещо, което правя и с музиката - с къщи почти не чета. Чета по рейсове, когато чакам някъде навън...

Бтв, и по това приличам на баща си. Чета неговите книги. :smt006

Boot
06-07-2007, 19:46
В момента чета 1984 на Оруел
> all
Чета, много обичан, обаче съвсем скоро имам изпити и не чета нищо в момента. Последно четох Windows to the world на Бегбеде.

young_rich_famous
06-07-2007, 20:03
Орхан Памук - Сняг ... Велика книга ! В момента я чета ... пробвайте я и вие, препоръчвам ви я ... !

teenkopele
06-08-2007, 04:13
Чета в нета. :)

maldini
06-08-2007, 08:31
Аз НЕ чета художествена литература, особено пък книгите които са ми били за училище. Твърде скучно ми се струва. Иначе доста ми харесва да чета за реалния свят който ни заобикаля: енциклопедии, учебници, научни текстове... За мен четенето е средство за задоволяване на любопитството ми. Но фикция... тц.
Дам и аз съм по същия начин :)

niGGa
06-08-2007, 08:47
чета.. вестник във всеки час..

mysi
06-08-2007, 08:56
Чета... Много :shock: :-)

AFT
06-08-2007, 09:31
Чета,ест!

eXtrem3-g1rl
06-08-2007, 09:59
Чета все още :-D Последната книга, която прочетох и наистина си заслужаваше, беше "Тайният шифър в Апокалипсиса".

SummeRLove08
06-08-2007, 13:34
Чета,да и обожавам това! :wink: Най-вече харесвам историческите романси. :smt007 Харесвам и българската класика.

aP0kAlIpSiS
06-08-2007, 13:53
Чета все още :-D Последната книга, която прочетох и наистина си заслужаваше, беше "Тайният шифър в Апокалипсиса".

Чета и то много. Преди два дни започнах да чета "Лунният камък" от Уилки Колинс.
Ще можеш ли да ми кажеш автора на тази книга "Тайният шифър в Апокалипсиса"? Звучи ми интересно.

06-08-2007, 14:19
Чета, но само книги, които са ми интересни. :wink:

Adwokat
06-08-2007, 16:56
Чета в нета. :)


Em to vsichki sa taka;]

gabrielka@a
06-09-2007, 13:13
Чета КНИГИ когато имам време,а в нета-много често!

dunapren
06-09-2007, 18:31
да обожавам
в момента съм на Христо бойчев - полковникът птица
и груги пиеси :-D

eXtrem3-g1rl
06-10-2007, 13:03
Чета все още :-D Последната книга, която прочетох и наистина си заслужаваше, беше "Тайният шифър в Апокалипсиса".

Чета и то много. Преди два дни започнах да чета "Лунният камък" от Уилки Колинс.
Ще можеш ли да ми кажеш автора на тази книга "Тайният шифър в Апокалипсиса"? Звучи ми интересно.

Съжалявам, че със закъснение ти отговарям..Та значи автора е французина Жерар Бодсон..В книгата е описано научното изследване, което провежда групата, в която и самия той участва. Пък за подробности - прочети книгата :wink:

[B]a[N]D[i]T[k]a
06-10-2007, 13:25
4eta da :} ama 4eta tva det mi e interesno :smt005 :smt005 .. sq sum po4nala s oskar waild .. nema kazvam kvo 4e ... :lol: :lol:

kimi_raikonen
06-10-2007, 17:56
САМО ШЕКСПИР

и Байрон , Толстой и Пушкин.

и все пак Шекспир е най великия поет (за мен)

Boot
06-10-2007, 18:01
Според мен Пушкин е ужасен самовлюбен поет. Макар че има някои нелоши неща като... Ее глаза, примерно.

MaRiNkA_16
06-10-2007, 18:24
ami 4eta postoqnno i to ve4er po 2-3 4asa 6toto prez denq nqmam vreme.lubimi vatori-ri4ard leimand.stivun king.diin kunc i an rais moje bi malko.koito e 4el nqkva tqhna kniga znae za kvo stava vupros,a koito ne e tva sa mn qki avtori nqkoi ako moje da im pro4ete tqhno proizvedenie.

emilythestrange
06-10-2007, 19:18
Според мен Пушкин е ужасен самовлюбен поет. Макар че има някои нелоши неща като... Ее глаза, примерно.
ами да,обади се критиката. ](*,) пушкин никога не е писал за себе си ,защо да е семовлюбен?

Boot
06-10-2007, 19:39
Ооооо не е писал за себе си ли?!
А "Памятник"? Позволи ми да цитирам:

Нет, весь я не умру — душа в заветной лире
Мой прах переживет и тленья убежит —
И славен буду я, доколь в подлунном мире
Жив будет хоть один пиит.

Слух обо мне пройдет по всей Руси великой,
И назовет меня всяк сущий в ней язык,
И гордый внук славян, и финн, и ныне дикой
Тунгус, и друг степей калмык.
Ето го и цялото тук (http://www.rvb.ru/pushkin/01text/01versus/0423_36/1836/0617.htm)
Абсолютно себично стихотворение според мен.

emilythestrange
06-10-2007, 19:46
той казва,че ще прослави цяла Русия със своят талант,и наистина е така.за тях по онова време таланта е бил дар Божи.но няма да споря с теб.

Boot
06-10-2007, 19:52
той казва,че ще прослави цяла Русия със своят талант,и наистина е така.за тях по онова време таланта е бил дар Божи.но няма да споря с теб.
Аз не отричам, че е прослави Русия и т.н., но за мен е адски нарцистично толкова убедено да заявява, че точно той е този, който ще го направи. Има и друго - звучи сякаш пише, заради Русия, а не заради себе си, удоволствието от писането и други такива много по-важни причини.

Rock & Roll Queen
06-10-2007, 20:20
Ц, ц, ц. Честно казано не разбирам ни от Пушкин, ни от Шекспир. Сега чета 1984- Оруел..неописуема книга!! Тази книга те мачка (поне мен). И е изпълнена със смисъл, стига да схващаш. Гадното е, че наближават изпити и нямам време да седна и да чета, както казвам аз - "качествено". Препоръчвам ви я горещо!

Stuck In Reality
06-10-2007, 20:33
Обичам да чета...страхотно е..лошото беше,че до миналата година не смятах така.Единственото,което бях чела тогава бяха книгите за Хари Потър (дам по5-6 пъти всяка) и 1-2 от у-ще...Смятах,че единствените добри книги са тези на ДЖ.К.Роулинг.Но миналата година се запознах с едно момче,голям сладур =P~ ,пък и ХП фенче,който ми показа,че има и други добри книги.Първите няколко месеца след откритието четях само хорър,после прочетох няколко научни книги,продължих с приключенски романчета и няколко романтични..Наскоро започнах да чета и Тери Пратчет(Изумителният Морис и неговите образовани гризачи;Нощна стража) :smt007 .Като цяло доста се запалих по четенето,но напоследък с края на годината ... :( :(

06-11-2007, 07:08
Само ако ми трябва за училище, умея да правя разлика между училище и истинския живот.

`Death`Whore``
06-11-2007, 07:10
Длъжна съм да спомена най-самовлюбения човек е българската литература - Вазов. 90% от произведенията му са толкова скучни.

06-11-2007, 07:36
Аз съм спортист и нямам време за четене, не ми и харесва.

`Death`Whore``
06-11-2007, 07:37
Аз съм спортист и нямам време за четене, не ми и харесва.
Колко е жалко млади хора да мислят по този начин. Но истината е една - щом книгите не ти харесват, значи си наистина много глупав човек.

Само ако ми трябва за училище, умея да правя разлика между училище и истинския живот.
Това мнение е еквивалентно.

06-11-2007, 07:39
Аз съм спортист и нямам време за четене, не ми и харесва.
Колко е жалко млади хора да мислят по този начин. Но истината е една - щом книгите не ти харесват, значи си наистина много глупав човек.

Само ако ми трябва за училище, умея да правя разлика между училище и истинския живот.
Това мнение е еквивалентно.

Кой казва? Плюс това момичетата си падат по тези с мускулите, дори и да не четат книги.

06-11-2007, 07:42
Абе не ми харесва четенето на сериозни книги, обичам детските книжки и още си ги чета, въпреки, че съм на 17. А, по принцип нямам много време за четене или защото спортувам, или защото съм навън с приятели.

`Death`Whore``
06-11-2007, 07:42
Плюс това момичетата си падат по тези с мускулите, дори и да не четат книги.
Това изказване е на глупав човек. Който не се интересува от своя ум и този на другите, е такъв.

06-11-2007, 07:44
Плюс това момичетата си падат по тези с мускулите, дори и да не четат книги.
Това изказване е на глупав човек. Който не се интересува от своя ум и този на другите, е такъв.
Добре, някой да ти е искал мнението?!? Като на някой не му харесва четенето да е така бе, нали уж е хубаво човек да е себе си, ами ако просто не му харесва да чете, това си е избор на индивида, ти нямаш абсолятно никакво право да налагаш мнението си на другите.

06-11-2007, 07:47
Вие пак сте добре, в чалга форума 50 % казват, че НЕ обичат да четат.

Boot
06-11-2007, 08:13
Длъжна съм да спомена най-самовлюбения човек е българската литература - Вазов. 90% от произведенията му са толкова скучни.
Едно е да си самовлюбен, друго е да си скучен ;)

Сача
06-11-2007, 08:23
Вие пак сте добре, в чалга форума 50 % казват, че НЕ обичат да четат.

намерил си къде да питаш...

ама се чудя как тогава четата Нов фолк, Стар фолк и другите периодични издания на музикално-пейзънска тематика
Е, те само това четат.

`Death`Whore``
06-11-2007, 08:56
Госте, това, че някой не ми е искал мнението, не значи, че нямам правото да го изказвам. Не го налагам, просто казвам каква е реалността.

А Буут, много добре знаеш, че не говоря за това. "...и моите песни все ще се четат"...

06-11-2007, 12:24
Госте, това, че някой не ми е искал мнението, не значи, че нямам правото да го изказвам. Не го налагам, просто казвам каква е реалността.

А Буут, много добре знаеш, че не говоря за това. "...и моите песни все ще се четат"...
Говориш пълни простотии. За всеки реалността е различна. За мен може да е една, за теб друга. Стига с тези обобщения.

yowmaan_niki
06-11-2007, 15:38
Малееее... още малко ще се сбиете [-X
Който иска да чете,който не иска-не и на който не му изнася да не влиза в тоя форум.
А по темата:
Аз много обичам да чета, но за съжаление нямам почти никакво време и затова се задоволявам само с един час преди лягане :( и то не всяка вечер щото по някой път имам много за учене и уча до късно :cry:
Но когато имам време обичам да чета фантастика или приключенски романи. В момента чета "Алергия към магия"-някакво комично фентъзи,но не ми харесва изобщо.Обаче така и така съм го почнал,ще го довърша а после ще чета "Хари Потър"-голям фен съм му и искам да прочета всички книги за него.След това може да си помисля за нещо като "Пътеводител на галктическия стопаджия" щото съм чувал че е мн хубава книга.
Иначе не се ограничавам само с художествената литература.Чел съм и обичам да чета книги от сорта на "Книга за всяко момче","Книга за всяко момиче","Пилешка супа"(всички книги),"Подсъзнанието може всичко" и т.н.

Boot
06-11-2007, 18:53
"Пилешка супа за душата" е написана абсолютно тъпо. Адски дървен стил, глупав изказ. Като ми обясняваха за нея ми изглеждаше супер готина, после я набарах, прочетох половината и исках да се издрайфам. Ужасно, ужасно глупав стил на писане :/

emilythestrange
06-15-2007, 18:30
Само ако ми трябва за училище, умея да правя разлика между училище и истинския живот.
:lol: даааа точно така,в истинския живот не се чете,само онея гадове в училище ви измъчват...

06-16-2007, 14:27
"Пилешка супа за душата" е написана абсолютно тъпо. Адски дървен стил, глупав изказ. Като ми обясняваха за нея ми изглеждаше супер готина, после я набарах, прочетох половината и исках да се издрайфам. Ужасно, ужасно глупав стил на писане :/

Не мога да коментирам "Пилешка супа за душата",защото все още не съм я чел,но прочетох "Пилешка супа за душата на тинейджъра" и много ми хареса имаше много готини и поучителни истории и въздействащи стихотворения,които ме накараха да се замисля.

Boot
06-16-2007, 16:37
Аз не ти говоря за самите истории вътре, а за начина по който са написани. ;)

Sam90
06-16-2007, 17:43
Еми повече "гледам глупавите филми"....тази година не съм прочел нито едно произведение от тези, които са ни дали....не съм прочел нито 1 книга.. нищо

Qnchety
06-16-2007, 20:22
Чета, но вече по-рядко.

miminia
06-17-2007, 08:16
Да много обичам да чета!Най вече приключенски,криминални,об ичам и бг романи мн ми харесаха "Снахата" и "Под Игото" .Някой път за развлечение чета някоя фантастика или нещо случайно.

teardrop
06-17-2007, 10:35
Да, чета. Въпреки че напоследък нямам почти никакво време и съм адски изморена. Иначе последно четох На Паоло Коелю новата книга, хареса ми, сега чета "Майстора и Маргарита".