PDA

View Full Version : Чисто лице...



Ellie-InF@m0u$
06-06-2007, 18:45
Здравейте...ами искам да ви питам какви продукти използвате за лицето си .. имам предвид да ми кажете като на глупава,защото аз не позвам нищо и не съм навътре с всичките екфолиранти,гелове,кремове и за какво служат пък още повече.Моля ви,постоянно е някакво сухо и имам червенини и лунички(и само не казвайте че са сладки,защото НЕ са!!),на места е по-тъмна,на места по-светла...и бузите ми винаги са червени ... Примерно ето една снимка дето лицето на това момиче е много готино,нито пъпка,нито червенина..с какво може да се постигне?(може би точно тази снимка е малко стряскаща,но само тази намерих).

И моля не взимайте темата ми като шега,найстина искам да знам какво трябва да ползвам за лицето си да изглежда добре.

http://i14.tinypic.com/67zejcn.jpg

:oops: :-)

btw ако ми кажете да отида на козметик,невъзможно е защото постоянно се караме с майка ми за това,за гримовете и т.н. ... и няма никога да ме заведе,а най-вероятно да ми се изсмее в лицето.А и искам да питам още нещо...значи аз постоянно си слагам черен молив(МНОГО черен молив) и после го махам с крем за лице(пак причината е,че не знам какво точно трябва да изпозвам) и кожата около очите стана някаква кафеникава,не е розова както на останалите места от лицето.Дали е от молива и с какво мога да си я върна пак както преди?

Направо се олях,но найстина вярвайте ми нищо не разбирам от такива неща.Повече ме бива във музиката и някои други теми,от колкото в козметиката...обедена съм че има хора тук които разбират от това и за това търся помощ от вас.

06-06-2007, 19:03
провери крема ти за по4истване на лицето за каква кожа е и това моми4е не е толкоз хубаво без фон диу тен :D уверявам те!! а иначе попитаи в някоя аптека какво предлагат :) аз ти препорyчвам Acne out струва 5 лева и го има в пове4ето аптеки, но тои много изсушава кожата :D

06-06-2007, 19:05
Освен това използваи ексфолиращ крем за лице поне 1 път в седмицата :) След няколко седмици ще има ефект обещавам :D :D

нЕрАзБрАлА
06-06-2007, 19:12
ами аз може би доста тъп въпрос задавам но искам да попитам за какво служат ексфолиращите кремове :oops: и моля да ми дадете някакъв пример нещо как се нанасят , помагат ли при акне, марки и цени ...мерси предварително :oops:

Seducti0n
06-06-2007, 19:50
ами аз може би доста тъп въпрос задавам но искам да попитам за какво служат ексфолиращите кремове :oops: и моля да ми дадете някакъв пример нещо как се нанасят , помагат ли при акне, марки и цени ...мерси предварително :oops:Ексфолиращите продукти се използват 1 или два пъти седмичо,за премахване на мървите клетки от кожата.

Seducti0n
06-06-2007, 20:01
Здравейте...ами искам да ви питам какви продукти използвате за лицето си .. имам предвид да ми кажете като на глупава,защото аз не позвам нищо и не съм навътре с всичките екфолиранти,гелове,кремове и за какво служат пък още повече.Моля ви,постоянно е някакво сухо и имам червенини и лунички(и само не казвайте че са сладки,защото НЕ са!!),на места е по-тъмна,на места по-светла...и бузите ми винаги са червени ... Примерно ето една снимка дето лицето на това момиче е много готино,нито пъпка,нито червенина..с какво може да се постигне?(може би точно тази снимка е малко стряскаща,но само тази намерих).

И моля не взимайте темата ми като шега,найстина искам да знам какво трябва да ползвам за лицето си да изглежда добре.

http://i14.tinypic.com/67zejcn.jpg

:oops: :-)

btw ако ми кажете да отида на козметик,невъзможно е защото постоянно се караме с майка ми за това,за гримовете и т.н. ... и няма никога да ме заведе,а най-вероятно да ми се изсмее в лицето.А и искам да питам още нещо...значи аз постоянно си слагам черен молив(МНОГО черен молив) и после го махам с крем за лице(пак причината е,че не знам какво точно трябва да изпозвам) и кожата около очите стана някаква кафеникава,не е розова както на останалите места от лицето.Дали е от молива и с какво мога да си я върна пак както преди?

Направо се олях,но найстина вярвайте ми нищо не разбирам от такива неща.Повече ме бива във музиката и някои други теми,от колкото в козметиката...обедена съм че има хора тук които разбират от това и за това търся помощ от вас.Здравей мила,това че не си наясно с козметичните средства,не бива да те притиснява.Но все пак,хубаво е поне малка заинтересованост да проявиш,може би тази тема е и първата крачка към това.И така сега по твоите въпроси-Трудно е тенът на кожата да бъде напълно равномерен,още повече що се късае до лицето.Хубаво е да използваш специални гелове за лице за ежедневна употреба и веднъж или два пъти седмично ексфолиант.Ако се гримираш задължително, почивствай лицето с тоалетно мляко,докато по памучето не остане никаква следа от замърсяване.Можеш да си слагаш и някакви кремчета с витамини и подхранващи кожата съставки.Избягвай употребата на фон-дьотени,пудри и прочие,защото,те допълнително запушват порите.Ако все пак прибегнеш до тях,нека бъдат анти-бактериални.За петната под очите нищо не мога да те посъветвам,освен това да спреш да използваш за известно време,черен молив и сама да прецениш дали,има някакво подобрение.Друго не се сещам какво да те посъветвам за лицето ти.Сигурна съм,че ако от сега се научиш да подържаш кожата си чиста,няма да имаш проблеми с нея за вбъдеще.Успех. :smt008

silvetka
06-06-2007, 21:12
po princip az li4no znam,4e e dobre za liceto da polzva6 izmiva6t krem za lice-predstavlqva krem,s koito mie6 liceto si sled kato go namokri6 s voda i sled tova izplakva6.tezi kremove ne sudurjat sapun i sledovatelno ne izsu6avat kojata!sled tozi krem e dobre da se po4isti liceto s tonik-toi po4istva porite v dulbo4ina i ne se otmiva-sipva se malko na edno pamu4e i zapo4va6 da po4istva6 liceto bez da natiska6 estestveno!sled tonika se slaga krem za lice.jelatelno e daje zaduljitelno sled kato e suha kojata ti,kakuvto i produkt za lice da si vzeme6 da bude ovlajnqva6t!!!za eksfoliantite-predstavlqva krem s mnogo finni draska6ti 4asti4ki,namokrq se liceto s voda,sled koeto slaga6 ot tozi krem i zapo4va6 s masajni dvijeniq na cqloto lice bez o4ite,za6toto tam kojata e mnogo po-finna ,a i za tazi zona se polzvat specialni produkti!celta na eksfoliantite e da otsranqt gorniq sloi na kojata-murtvite kletki,sled koeto liceto e po-gladko-izpolzva se 1 nai-mnogo 2 puti sedmi4no-za suhite koji e preporu4itelno vednuj sedmi4no!za neravnomerniq ten moga da ti preporu4am edinstveno fondioten!nadqvam se da sum bila polezna.jelaq ti uspeh!!! :D

Ellie-InF@m0u$
06-07-2007, 11:15
:smt008 Мерси на всички които писаха.Значи да видим какво съм разбрала...

Препоръчахте ми ексфолирант,тоник,измиващ крем,крем с витамини,който подранва,тоалетно мляко за грима и специални гелове.
Това не е ли малко много да се използва наведнъж?

Значи предполагам,че тоалетното мляко го има във всеки магазин за тоаленти продукти и кремове.

Но ексфолирант,тоник,и тия специални гелове от къде се купуват?Някаква марка ако можете да ми кажете,че да знам за какво да питам поне. :-D Знам,че от Ейвън мога да си купя,но там са много скъпи и ми казаха,че не са хубави.

И ексфолиранта е за премахване на мъртвата кожа,специалните гелове и тоника са за почистване??

:-)

Glezanka
06-07-2007, 11:36
:smt008
И ексфолиранта е за премахване на мъртвата кожа,специалните гелове и тоника са за почистване??

:-)

Ti murtwa koja nqmash ... murtwi kletki da !

06-07-2007, 12:33
Да де това имах предвид.

И ся се сетих има ли някакви сайтове където мога да видя какви продукти има,за какво служат и т.н.? :-)

П.П. Ей не спрях да занимавам,но сега ми е дошла музата и така или инъче нямам от къде другаде на науча повече.. O:)

hollaback_girl
06-07-2007, 14:15
Всеки продукт, който търсиш, може да го намериш в магазините за козметика. Не е нужно да ползвашш много скъпа. Марки като Авен, Гарниер, Джонсън & Джонсън, Нивеа, Freeman имат мн хубави продукти, на достъпни цени. Влез в някой по-хубав магазин, в който да има по-голям избор от марки и продукти и питай.

06-07-2007, 14:47
Моята препоръка.
1. Хубав и нежен измивен КРЕМ - аз ползвам на Noviderm Boreade-серията. По-скъпичак е /около 17лв/, но пък ползваш само по 1-2 капчици/има отгоре дозатор/ на цялото лице /хубаво се пени/. Ще си го ползваш със здраве поне 4-5 месеца.
2. Лосион/тоник - значи тук е моментът да препоръчам на всички Cleansing Lotion на Rose /Българска роза- Карлово/ - 2-3лв. струва и е много добър!!! Много е нежен към кожата! Може и с него да си махаш гримът, защото не дразни очите. Отзад пише, че трябва да се отмива, но мои познати не го правят и пак си е ефективно.
3. Кремче... тук вече е много индивидуално в зависимост от кожата ти. Честно казано аз сум чувал много хубави неща за българските кремчета - Бебе и там какви бяха. Като знаеш, че е евтиничък поне няма да пестиш, а именно количеството си е решаващо.
4. Ексфолиант - внимавай много с тези неща - може 1 път седмично да се окаже много! Твоята кожа си изглежда добре, така че и една пилинг маска ще ти е добре. Просто не прекалявай с ексфолиращите продукти! Кожата може да се нарани!
...и не забравяй да сменяш кремчето, за да не ти привикне кожата!

П.П. да не те притеснява, че това ти го пише момче, защото имам доста голям опит в тези неща... и доста приятелки също :D

06-07-2007, 14:57
Забравих да спомена...
1. го продават в някой по-добри аптеки само. Има го в аптеката на Поп-а /ако си от София, ако не - някой Санита... или не знам/
2. го продават на повече места, но като влезеш все имат другите неща от серията и точно той е свършил. Попринцип съм го виждал в подлеза на Президентството, а също в аптеките на Ремедиум

sexy_devil4e
06-07-2007, 15:50
ami,mila nqma ni6to sramno,4e ne si naqsno s kozmeti4nite produkti za lice,6te ti kaja nqkoi ne6ta i se nadqvam da pomogna!
zna4i sutrin izmivai liceto s gel za po4istvane s mikrokapsoli(po tvoi izbor,no gledai da e po-hubav,za6toto ina4e samo 6te ti omuzni kojata i 6e ti izleznat pupki)az polzvam na loreal i sum mn dovolna!posle cql den ne si dokosvai liceto s ni6to,za da ne go zamursqva6..ve4er ,izmivai s po4istva6ta pqna ili gel za lice,sled tova moje6 da slaga6 nqkakuv krem s vitamini,no ne ti preporu4vam!
1,2 puti v sedmicata pravi piling!
a,za lqtoto podberi hubava i ka4estvena kozmetika za liceto ,predpazva6ta ot uv lu4i ,za da ne ti izleznat,petna ili benki ot slunceto,a ina4e si produljavai s procedurite,no kato si na plaj ili nqkude izlojena na slunce e zaduljitelno da slaga6 ne6to predpazva6to liceto ot lu4ite!
nadqvam se da sum pomognala,ako ima ne6to pitam!

06-08-2007, 15:55
препоръчайте ми моля дълбоко почистваща маска

naia
06-08-2007, 15:59
krem zdrave ili nivei mn hubavo deistva na kojata i silicilov spirt

Интереснооо...
07-02-2007, 10:22
Ами аз и аз като не разбирам мн и се възползвах от темата,но като чета УОУ :shock:
Вижте какво сте препоръчали до сега:
1.Ексфолиращ гел
2.крем за лице
3.специален гел за лице за ежедневна употреба
4.тоалетно мляко
5.измиващ крем за лице
6.тоник
7.лосион(какъв обаче...)
8.гел за почистване с микрокапсули
9.почистваща пяна(гел)

Абсолютно сигурни ли сте,че това може да се използва за един ден?!?!
Пада се по 3-4 продукта за сутринта и вечерта.

Аз лично мисля,че кожата ще се увреди повече от толкова много третиране.


Примерно кое е основното което трябва да се използва,а не да се глези с това с онова,примерно за мен най-важното е крем за лице,тоалетно мляко за грима,ексфолирант,...другит не ги знам за какво служат...сиг и те са важни ама като не знам за какво се използват, и дали могат да са взаймнозаменяеми(в смисъл вместо почистваща пяна да се изпозлва тоник и т.н.)Просто много неща ми се виждат..
Можете ли да обясните...?:)

1N_l0v3_Pr1nCeSsS
07-02-2007, 10:38
mi samu si go miq s nqkaf eksofilian sys kafqva zahar (na avon) :-D i si slagam krem slynceza6titen na avon sys faktor 50 tfa e lqtoto izbqgvam fondutenite makar 4e s tqh kojata mi stava 6+.i 1 pyt v sedmicata se tyrkam s kestenovi trici.off za 6tastie nqmam pypki ama da ne kazvam golqma duma... :-({|=

07-02-2007, 12:45
ami sutrin i ve4er zadaljitelno go mii s nqkakv gel ili pqna za lice,moje i s izmiva6t krem kakto ti kazaha,az takav ne sum polzvala i nz :-k
sled tova slaga6 tonik ili losion,iz4akva6 da poizsahne malko i nanasq6 krem za lice 6tom kojata ti e suha si vzemi nqkakav ovlajnqva6t.Sled kato krema popie dobre v kojata ve4e moje da nanasq6 (ako 6te slaga6) fon doi ten ili pudra,kakto i ostanaliq grim,koito 6te polzva6.Nikoga ne slgai fon dio ten napravo na liceto,vinagi nanasqi parvo krem ina4e 6te si saspie6 kojata!
Ve4e po4istvai grima s toaletno mlqko sled koeto pak tonik i krem.
Vednaj v sedmicata izpolzvai eksfoliant za lice i si pravi nqkakva maska( piling npr.)
ami dr nz... :roll:
aaa ima i razni vidove trici za lice,az li4no mn otdavna ne sum polzvala,no mislq skoro da si vzema,za6toto predi se mieh s edni i bqh mn dovolna :)
aide uspeh! :smt006

07-07-2007, 01:27
Ами аз и аз като не разбирам мн и се възползвах от темата,но като чета УОУ :shock:
Вижте какво сте препоръчали до сега:
1.Ексфолиращ гел
2.крем за лице
3.специален гел за лице за ежедневна употреба
4.тоалетно мляко
5.измиващ крем за лице
6.тоник
7.лосион(какъв обаче...)
8.гел за почистване с микрокапсули
9.почистваща пяна(гел)

Абсолютно сигурни ли сте,че това може да се използва за един ден?!?!
Пада се по 3-4 продукта за сутринта и вечерта.

Аз лично мисля,че кожата ще се увреди повече от толкова много третиране.


Примерно кое е основното което трябва да се използва,а не да се глези с това с онова,примерно за мен най-важното е крем за лице,тоалетно мляко за грима,ексфолирант,...другит не ги знам за какво служат...сиг и те са важни ама като не знам за какво се използват, и дали могат да са взаймнозаменяеми(в смисъл вместо почистваща пяна да се изпозлва тоник и т.н.)Просто много неща ми се виждат..
Можете ли да обясните...?:)

Ти добре ли си? Хората са ви обяснили по 10 пъти
1.гел ИЛИ пяна/крем - използва се да почисти кожата вместо сапун - не я изсушава и я подготвя за ЕВЕНТУАЛНО нанасяне на козметични продукти - например фон-дьо тен, пудра и тн. Цръкни малко гел върху пръста си и го разнеси масажирайки по лицето - пази зоната около очите! След това изплакни лицето с леко топла вода
2.тоалетно мляко - върху памучен тампон сложи малко тоалетно мляко и изтрий очите
3.тоник ИЛИ лосион - напои памучен тампон с въпросния тоник/лосион и почисти лицето като НЕ натискаш твърде много. Относно кой лосион - препоръчвам ти почистващия лосион на Regal - върши работа и не е скъп - 3.20
4.крем / според мен не е нужно - зависи от кожата/ - предполагам знаеш как се нанася крем....
4. ЕВЕНТУАЛНО ексфолиант - изполвай го веднъж на 10-ина дни.
Ти спомена 3-4 пъти гел/пяна/крем.. не разбра ли че едно и също :
3.специален гел за лице за ежедневна употреба = 5.измиващ крем за лице = 8.гел за почистване с микрокапсули = 9.почистваща пяна(гел) Т.Е. вършат еднаква работа!!
Според мен след като изполваш почистващ ГЕЛ/ПЯНА/КРЕМ не е нужно след тва да позлваш почистващ тоник. По добре използвай почистващ лосион или лосион против акне.
Сутрин не се налага да третираш кожата с всичко това. Достатъчно е да измиеш лицето с гел/пяна/крем и евентуално да минеш с лосионче. Тва е. Надявам се че ти се изясни картинката