PDA

View Full Version : kra4enca



etka
06-06-2007, 19:27
mi ne mislq da zadavam osobeni vuprosi, kazvam eto edna temi4ka deto seki da pi6e kak se griji za kra4encata. ne6to po-specialno, ako pravite. i imam predvid celite kraka, a ne samo stupalata :) t.e. s kvo gi eksfolirate, ako gi eksfolirate, za kolenata ako izpolzvate ne6to po-taka ala bala :D :)

Seducti0n
06-06-2007, 19:39
Такам,мойте крачета си ги епилирам веднъж седмично.Мия ги 1 път в седчмицата с ексофиант-води се,че е за цялото тяло.През останалите 6 дни,само със сапунче.Иначе,като се сетя им слагам малко кремче.И така това е,общо взето. :D

gabrielka@a
06-07-2007, 12:59
Бръсна ги,мия ги с душ гел,понякога сладам и лосион..... 8-[

hollaback_girl
06-07-2007, 14:05
Нда...
1.Самите стъпала се мият всеки ден, лятото по 2-3 пъти. Тук таме ги мажа с крем. Лятото ноктите са ми ивнаги лакирани.
2.Краката епилирам до коляното, нагоре ги бръсна.
3.След къпане краката задължително ги мажа с крем, целите и абсолютно всеки път и то с по-мазен лосион, щото там кожата ми лесно изсъхва. Първите дни на лятото или ако ще се разхождам в някой голям пек ги мажа с плажно масло.
4.За ексфолиант...ем аз си правя една смес от кафе и зехтин, с която минавам цялото тяло няколко пъти месечно. Мн е добър тоя пилинг, кожата става копринена, а пък кафето действало и против целулит.
Мисля че е това. И да кажа че си обичам крачката :)

AnIcHkAtA
06-07-2007, 15:25
:oops: Моля ви не ми се смейте, ама какво значи да си ексфолираш краката :oops:

06-07-2007, 15:29
Нда...
1.Самите стъпала се мият всеки ден, лятото по 2-3 пъти. Тук таме ги мажа с крем. Лятото ноктите са ми ивнаги лакирани.
2.Краката епилирам до коляното, нагоре ги бръсна.
3.След къпане краката задължително ги мажа с крем, целите и абсолютно всеки път и то с по-мазен лосион, щото там кожата ми лесно изсъхва. Първите дни на лятото или ако ще се разхождам в някой голям пек ги мажа с плажно масло.
4.За ексфолиант...ем аз си правя една смес от кафе и зехтин, с която минавам цялото тяло няколко пъти месечно. Мн е добър тоя пилинг, кожата става копринена, а пък кафето действало и против целулит.
Мисля че е това. И да кажа че си обичам крачката :)
q razkaji malko pove4ko za tova s kafeto...kak to4no go prigotvq6....kakvo kafe i kolko zehtin .....

06-07-2007, 15:30
Ами значи имаш една течност, в която има малки частички-зрънца. Като си втриваш тази смес върху кожата, тя "драска" повърхностния слой клетки, повечето от които са умрели, и така след това при отмиване ти остават отгоре по-млади, живи клетки и по този начин те дишат и снабдяват долните слоеве клетки на кожата с кислород. Така просто се помага на кожата да диша, което е важно за нейното здраве.
И не се притеснявай, че някой може да ти се смее!

be3by
06-07-2007, 19:09
em da ko da kaja te ostanalite sa obqsnili...

Seducti0n
06-07-2007, 19:22
:oops: Моля ви не ми се смейте, ама какво значи да си ексфолираш краката :oops:-Да премахваш мъртвите клетки от кожата.Няма срамно в това,че не знаеш,срамно е когато не си наясно,но си мълчиш. :wink:

etka
06-07-2007, 19:33
абсолютно съм съгласна с цветито относно питането и незнаенето :) а аз не разбирам след като си ексфолирам кра4етата, мажа си ги със специално крем4е и т.н. , защо ми излизат разни петна без при4ина и след епилиране ми се раздразва мн яко кожата и ме сърби и ми стават рани :shock: ;(

dinosaur
06-07-2007, 20:05
Такам,мойте крачета си ги епилирам веднъж седмично.Мия ги 1 път в седчмицата с ексофиант-води се,че е за цялото тяло.През останалите 6 дни,само със сапунче.Иначе,като се сетя им слагам малко кремче.И така това е,общо взето. :D

и аз така

Presley
06-08-2007, 12:53
Не ги мажа с нищо,но кожата ми е мека.

AmyLee_
06-08-2007, 21:06
4.За ексфолиант...ем аз си правя една смес от кафе и зехтин, с която минавам цялото тяло няколко пъти месечно. Мн е добър тоя пилинг, кожата става копринена, а пък кафето действало и против целулит.
Мисля че е това. И да кажа че си обичам крачката :)
Аз също те моля да обясниш малко за това с кафето и зехтина? :D

ElinoR
06-09-2007, 00:02
Кафето е наистина добър вариант,именно и заради целулита.
...Това със зехтина е за суха кожа...
...Иначе става и с душ гел...още по-освежаващо.