PDA

View Full Version : NIGO pomagai !!!



s l a d k a
06-07-2007, 14:07
Zdravei mnogo 6te sam ti blagodarna za pomo6ta! Molqte dai mi savet kak da izrazq relefa na korema su ? Imam plo4ki no te ne se li4at zaradi mazninkite. Predi plo4kite mi si li4axa no bqx na dieta i q sprqx poneje sam mnogo slaba!

Ниго
06-07-2007, 14:36
Няма как без правилна диета. От друга страна при жените е много рядко явление да се виждат плочките. Културистките ги имат, но взимат доста химия, при това нямат бюст а силикони. Просто е напълно нормално да имаш повече мазнини.
Освен това едно по-нататъшно отслабване би се отразило на бюста.

Може да наблегнеш и много на упражнения за корем, обаче тогава забравяш за тънка талия. Просто женската физика е такава.
Плочките проличават при едно ~ 10% подкожни мазнини, което при жените е близко до критичното и по.ниско може да доведе до здравословни пробели като спиране на цикъла и безплодие.

s l a d k a
06-07-2007, 19:24
I o6te edno vapros4e kak da namalq taliqta si ne darja da imam plo4ki a samo da sam po slaba v tazi oblast molqte prepora4ai mi nqkakvi yprajneniq! Blagodarq predvaritelno!

Ниго
06-07-2007, 19:29
Ако можеш храни се 4-5-6 пъти на ден вместо 3. Не променяй количеството храна, просто приемай по-малки дажби по-често.
НЕ прави коремни преси. Прави вакуммки (описани са на втора страница края от "Секси тренировка за жени" - темата е най-горе). Скачането на въже прибира малко корема. Може да започнеш и лицеви упори. От тях ще се разшириш мъничко в рамената и гръдния кош и така талията ще изглежда по-малка.

06-08-2007, 12:55
NIGO ti si 4ydesen! Veliko e 4e pomaga6 na xorata ima6ti nyjda ot pomo6t! Imam samo o6te nqkolko vapros4eta 1-izob6to li da spra da pravq koremni presi? 2-imam steper ako treniram na nego s nailon na korema za da se potq dali ima efekt? 3-stepera zamestva li bqganeto, pitam za6toto predi bqgax no ot nego pove4e se ymoravam i potq?

S L A D K A
06-08-2007, 12:58
iskam da oto4nq za6toto mai ne se izrazix pravilno ymorqvam se i se potq pove4e ot stepera! I ako pravq samo tova za korema si dostata4no li e ?

Ниго
06-08-2007, 14:03
Коремните преси ги спри за известно време после прави по 2-3 серии по 20 бройки максимум.
Бягането е по-добър вариант за тренировка. Потенето не означава топене на мазнини. Потенето е просто обезводняване. Ако имаш проблем със ставите тогава степера е по-добра алтернатива.
Найлоните и термокалните са велика глупост. Те няма да доведат до локално сваляне на мазнини. От тях се обезвоняваш силно. вярно веднага след тренировка ще имаш 1-2 сантиметра по-малка талия, но това ще е за 2-3 часа максимум. От друга страна найлона спарва кожата, пречи й да диша. Пречи и на охлаждането на органите там. Един такъв колан загрява неимоверно бъбреците и яйчниците, което може да доведе до сериозни здравословни проблеми.
Виброколаните са много вредни за бъбреците. Един сантиметър от талията не си струва бъбречната криза или в най-лошия случай безплодие.

От коремните преси не се сваля корем. От тях се трупат мускули по коремната стена и тя расте напред (просто мускулите няма как да хипертрофират навътре към органите).

Степер или бягане е твой избор. Правиш, което ти харесва повеч. Сега лятото и плуването е чудесен вариант.

S L A D K A
06-08-2007, 17:25
Garantiran li mi e rezyltata ako treniram s steper i po kolko vreme? Da yto4nq naprednala sam i izdarjam po dalgo vreme. Ima li drygi na4ini za topene mazninite na korema bez da spazvam dieti poneje sam mnogo slaba i ne iskam da slabeq pove4e?

Ниго
06-08-2007, 17:31
Garantiran li mi e rezyltata ako treniram s steper i po kolko vreme? Da yto4nq naprednala sam i izdarjam po dalgo vreme. Ima li drygi na4ini za topene mazninite na korema bez da spazvam dieti poneje sam mnogo slaba i ne iskam da slabeq pove4e?
Хмм по интернет форум няма ка да дам гаранция.
По колко и с какво темпо сама си преценяш. Няма как да свалиш мазнините от корема без да отслабнеш от цялото тяло. Мазнини се свлят равномерно от цялото тяло. Ако искаш да си запазаиш сегашното тегло си запазваш сегашния начин на хранене.

S L A D K A
06-08-2007, 18:34
E ako moje6e da mi obqsni6 li4no togava ve4e 6te6e da ima rezyltat! :lol: Taka da yto4nim dali sam razbralapravilno ne moga da si maxna mazninkite na korema bez da oslabvam kato cqlo? Stepera ili bqganeto mogat da podobrqt do nqkade polojenieto i da po4na po po malko da pravq koremni taka li? A kakvo 6te mi kaje6 za podyvaneto na korema dori i ot malko xrana? Sytrin kato stana predi da sam qla mi e idealen vijda mi se lek relef no posle malko se podyva ako e ot xranata posavetvai me kakvo da xapvam!

06-08-2007, 18:44
E ako moje6e da mi obqsni6 li4no togava ve4e 6te6e da ima rezyltat! :lol: Taka da yto4nim dali sam razbralapravilno ne moga da si maxna mazninkite na korema bez da oslabvam kato cqlo? Stepera ili bqganeto mogat da podobrqt do nqkade polojenieto i da po4na po po malko da pravq koremni taka li? A kakvo 6te mi kaje6 za podyvaneto na korema dori i ot malko xrana? Sytrin kato stana predi da sam qla mi e idealen vijda mi se lek relef no posle malko se podyva ako e ot xranata posavetvai me kakvo da xapvam!
Да мазнините се свлят от цялото тяло. Различните хора свлят различно от различни места. зависи от организма.
Да степара и бягането ще помогнат. Ако искаш по-силна и по-голяма коремна стена прави преси. Но силна и здрава с плочки и едновременно тънка е мноого трудно постижимо.
Хапвай каквото искаш. Ако закуската ти е винаги една и съща може да я смениш и да видиш, дали пак ще се подуваш. Пробвай закуска само от яйца и сирене например.

S L A D K A
06-09-2007, 06:42
Qicata vareni li da sa? Ako znae6 izbroi mi xrani koito vliqqt na podyvaneto na korema za da spra da gi konsumiram? Ima li na4in da predodvratq podyvaneto? I ako nqma nqkakv na4in da go premaxna sled kato ve4e se e obrazyvalo? Sajelqvam ako vaprosite mi sa ti se storili glypavi ili prekaleno mnogo! :oops:

06-09-2007, 06:55
Qicata vareni li da sa? Ako znae6 izbroi mi xrani koito vliqqt na podyvaneto na korema za da spra da gi konsumiram? Ima li na4in da predodvratq podyvaneto? I ako nqma nqkakv na4in da go premaxna sled kato ve4e se e obrazyvalo? Sajelqvam ako vaprosite mi sa ti se storili glypavi ili prekaleno mnogo! :oops:
Яйцата варени, или на омлет например.
Принципно от газирано корема се подува. И от бобови култури - леща, бобо, грах, фъстъци, кашу (фъстъците и кашуто са бобови, а не ядки).
АЗ например се подувам от муюслита и овесени ядки. За всеки е различно. Ако подозираш точно определена храна изключи я от мнюто за 2 седмици и виж резултата.
Би трябвало да се прибере след като спреш да консумираш храните, които ти влияят зле.

S L A D K A
06-09-2007, 09:04
Nigo o6te 1 vapros4e kakva e polzata ot xraneneto po 5-6 pati na den? Za6toto az mislq 4e pomaga da ne se izdyva korema, da se smila po dobre xranata i sledovatelno da ne se palnee tolkova mnogo taka li e ima li o6te ne6to koeto ne znam? Pitam za6toto ejednevieto ne mi predostavq vajmojnost da se xranq po tozi na4in i osven tova qm mnogo barzo pre4i li tova na stryktyeata mi i na podyvaneto na korem4eto? Blagodqrq ti predvaritelno za pomo6ta! :D

06-09-2007, 11:21
Nigo o6te 1 vapros4e kakva e polzata ot xraneneto po 5-6 pati na den? Za6toto az mislq 4e pomaga da ne se izdyva korema, da se smila po dobre xranata i sledovatelno da ne se palnee tolkova mnogo taka li e ima li o6te ne6to koeto ne znam? Pitam za6toto ejednevieto ne mi predostavq vajmojnost da se xranq po tozi na4in i osven tova qm mnogo barzo pre4i li tova na stryktyeata mi i na podyvaneto na korem4eto? Blagodqrq ti predvaritelno za pomo6ta! :D
По-доброто усвояване на храната. например на едно ядене не може да се усвоят повече от 35 грама протеин. При 6 хранения усвояването е много по-добро.

Бързото хранене не епрепоръчително. Просто за мнгоо кратко време няма как да се синтезират всички ензими необходими за храносмилането. Яж по-бавно исдъвквай добре храната.

gabrielka@a
06-09-2007, 12:11
Като искаш да попиташ нещо конкретно ниго,защо не му изпратиш лично съобщение или поне направи темата обща,така че всички да могат да отговарят!

06-09-2007, 12:47
Takaaa... re6ih poneje taka i taka ima tema kum teb (Nigo), da produlja da pi6a v neq. Ta iskah da te pitam (znam,4e tova, koeto sum re6ila e izto6tenie za organizma, no mi se nalaga)... dve sedmici sum re6ila samo kiselo mlqko da qm, 2 4asa aerobni (sutrin ti4ane, sledobed pluvane) i ako mi skimne 2-3-4 puti na sedmica stqga6ti uprajneniq. Piq L-carnitin, Vitamini, minerali i otdelno magnezii... ob6to vzeto e tova kato programa, vuprosut mi be6e kolko precenqva6,4e moje da se svali, kato se ima v predvid,4e imam da mahna edno 20 kila, za da izglejdam perfektno. Ne moga da si pozvolq da qm meso za momenta, ne moga i qica, za6toto 6te stanat prekaleno mnogo za 2 sedmici, zatova izbrah kiselo mlqko...Dobavi ako ima6 ne6to, bez da mi se kara6 mn, znam,4e ne e polezno, no.. kakto kazah spe6no mi e. Mersi predvaritelno! :smt083

SLADK A
06-09-2007, 13:30
Gabrielka@a, ne moga da pratq li4no saob6tenie na NIGO ako si dosetliva bi trqbvalo da se doseti6 za6to! Po poleka s tona! I NIKOI ne e zabranil v temata da se vkly4vat i drygi xora! Ako ima6 da pi6e6 ne6to po temata pi6i a ne e zapolvai izli6no s gluposti! [-X

S L A D K A
06-09-2007, 13:38
NIGO a za dolnata 4ast na korema kakvi yprajneniq da pravq, poneje tam imam malko mazninki? I pre4i li ako se xranq po 3 pati na den, 1 pat v sedmicata qm sladko prez drygoto vreme ako mi se doqde qm plodovo mlqko, testeni izdeliq qm 4 pati i meso 4 pati! Kato rejim za podarjane na postoqno tego tozi dobar li e? Qm ymereni koli4estva i ve4er dori xapvam samo salata,kiselo mlqko ili kartofeno pure.

06-09-2007, 15:03
Takaaa... re6ih poneje taka i taka ima tema kum teb (Nigo), da produlja da pi6a v neq. Ta iskah da te pitam (znam,4e tova, koeto sum re6ila e izto6tenie za organizma, no mi se nalaga)... dve sedmici sum re6ila samo kiselo mlqko da qm, 2 4asa aerobni (sutrin ti4ane, sledobed pluvane) i ako mi skimne 2-3-4 puti na sedmica stqga6ti uprajneniq. Piq L-carnitin, Vitamini, minerali i otdelno magnezii... ob6to vzeto e tova kato programa, vuprosut mi be6e kolko precenqva6,4e moje da se svali, kato se ima v predvid,4e imam da mahna edno 20 kila, za da izglejdam perfektno. Ne moga da si pozvolq da qm meso za momenta, ne moga i qica, za6toto 6te stanat prekaleno mnogo za 2 sedmici, zatova izbrah kiselo mlqko...Dobavi ako ima6 ne6to, bez da mi se kara6 mn, znam,4e ne e polezno, no.. kakto kazah spe6no mi e. Mersi predvaritelno! :smt083 Диетата ти е много глупава. Ще свалиш килограми, но после ще си ги върнеш с добавка. 4 часа аеробни упражнения става още по-зле. 2 месеца след края на диетата ще имаш ужасно тяло - с много малко мускули и много мазнии, като теглото ти вероятно ще е същото.
Не разбрах какво не им харесваш на месото и яйцата?
Л-карнитина действа на мишките, но не и на хората. Тялото само си произвежда необходимият му л-карнитин.
По принцип при една диета винаги трябва да се праят и силови упражнения за запазване на мускулите, които при жени и без това са малко, но твоята диета не доставя достатъчно хранителни вещества за нищо.
Ако целта ти е две седмици хубаво на плажа може да пробваш, но спосле ще съжаляваш цял живот.



NIGO a za dolnata 4ast na korema kakvi yprajneniq da pravq, poneje tam imam malko mazninki? I pre4i li ako se xranq po 3 pati na den, 1 pat v sedmicata qm sladko prez drygoto vreme ako mi se doqde qm plodovo mlqko, testeni izdeliq qm 4 pati i meso 4 pati! Kato rejim za podarjane na postoqno tego tozi dobar li e? Qm ymereni koli4estva i ve4er dori xapvam samo salata,kiselo mlqko ili kartofeno pure.
Няма упражнеия с които да свалиш мазнини от точно определена част от тялото. АКо искаш по-силни мускули там пправи "повдигане на краката"
хубаво е, че ограничаваш сладкото, но плодовите млека са боклуци. купувай си чисто мляко и яж с него по малко ядки.
Тестените изделия не ги препоръчвам на никого, но ако става въпрос за макарано и тн, а не за бял хляб са приемливи. НЕ яж картофено пъре вечер. вечер е необходимо да си набавиш протеини от месо/пиле/риба. През ноща се синтезира хормона на растзежа, който помага за разграждане на мазнините.

06-09-2007, 15:06
S L A D K A za dolna 4ast - legni po grub i vdigai krakata do kum 70-80 gradusa i svalqi, taka 3 serii po 20 v umereno tempo. Drugiqt variant e da legne6 na ne6to kato naklonena duska nqkva pak po grub, no krakata da sa ti v gornata 4ast i da pravi6 obiknovenata koremna.
Kolkoto do qdeneto, az smqtam ,4e ne e lo6o kato variant, samo 4e izbqgvai vugklehidratite da sa ve4er ( hlqbut i piureto ne sa dobur variant za ve4erq), ina4e smqtam,4e ne trqbva da ima mn ograni4eniq,kakto si go izbroila e dobre. Ako vkliu4i6 i 1-2 ve4eri ribka, nqma da e zle. Kolkoto do 3te hraneniq - kolkoto po na4esto razdeli6 hranata, tolkova po-dobre (do 5-6 puti), no v kraen slu4ai,ako puk nqma6 vreme, mislq,4e i 3 puti ne e tolkova fatalno. Mejdu tqh ako moje6 da hapne6 po malko zelen4uk su6to e polezno. Az daje ve4er ponqkoga za da si napravq ve4erqta mn leka, malko maruli narqzvam i s 2-3 beltuka ot qice i tova e. Spq si idealno. :)

06-09-2007, 15:18
Zna4i, stava duma purvo samo za dva 4asa ob6to sport,a ne po 2 4asa. Meso prosto nqmam vuzmojnost da si kupuvam v momenta tolkova, kolkoto mi trqbva, a ot pove4e ot 2 qica mi stava zle. Kolkoto do muskulite - tova e edna ot celite mi, da mahna golqma 4ast ot obema im, za6toto dosega sum trenirala pove4e silovi i sega sa prekaleno mnogo. (btw az sum s dokazan malko pove4e testosteron, taka 4e ne mi kazvai,4e e nevuzmojno jena da ima mn muskuli!) Muskulite i na krakata i na rucete mi se li4at mn dori i pod sloq podkojna maznina... koremnite ne sa mi mnogo, ama tam puk ima malko pove4e za svalqne. A kolkto do sled tova, ve4e sum si patila i ne mislq,4e 6te si vurna kg-te, 6te produljavam sled tova na visokoproteinova. Plajut 6te e 4ak sled mesec i polovina, a dotogava puk 6te vidim kakvi 6te gi mudrq... ako ima6 ideq kak dotogava moga da se iz4istq, molq kaji.

06-09-2007, 15:43
След като иамш висок тестостерон и много мускули не би трябвало да е проблем да свалиш мазнините за кратко време. като си тренирала силове, не ти ли е идвало на ум, че не е тук мястото да обсъждаш диети? Един сериозно трениращ човек би питал в специализирани сайтове тип bb-team или spidersport.

06-09-2007, 16:23
Tc, ako sum seriozno trenira6ta,nqma6e da pi6a tuk, da... no poneje nqma6e koi da mi kaje kakvo moje da stane ot men, si hodeh na fitnes4e i si vdigah kakto mi haresva i stanah takava! Gre6ka e bilo, nqpravila sum go, sega trqbva da si nosq posledstviqta i blagodarq ti,4e se durji6 kato Gospod, poneje pomiolih za prost suvet!!!... na hora,koito imat takuv problem, koito moje bi ti nqma6 i ne znae6 kakvo e (bih kazala,4e me podtiska do stepen da ne izlizam navun) ne se vika po toq na4in... mrazq da obijdam, ama ti naistina qvno si s mn visoko samo4uvstvie...!!

S L A D K A
06-09-2007, 16:47
Az qm plodovi mleka poneje mi se qde sladko i za da ne qm drygo pone stavat li kato zamestitel na sladkoto? Ve4er iskam da qm po leka xrana! Kakva da bade osven salatki i kiselo mlqko?

06-09-2007, 16:53
Ami osven salata, nali ti kazah - riba, bqlo pile6ko meso ili puk qica, predimno beltucite. Izvara, ama tva ne e vkusno :wink: A vmesto gotovo plodovo mlqko, po-dobre si kupi praskovi i kiselo mlqko i gi smesi.

06-09-2007, 16:55
Aaa i v bb-team sum 4ela dobri recepti, porazrovi se.

S L A D K A
06-10-2007, 18:11
NIGO imam 1 vapros4e- vajmojno li e da mi se podyva korema ot vakymkite ? Ina4e kato gi pravq mi se stqga presata ama stra6no mnogo mi se pody korema napravo kato bremena sam !

Ниго
06-10-2007, 18:44
NIGO imam 1 vapros4e- vajmojno li e da mi se podyva korema ot vakymkite ?
НЕ!