PDA

View Full Version : Moderated: Има ли шанс да хвана булимия?



PY_MACKA
06-07-2007, 18:34
Слу4ва ми се примерно 4-5 пъти на месец да повръщам насилствено(мале и аз нз откуде го извадих тоз израз) например съм преяла или препила или пътувам с автобус...
Има ли шанс да хвана булимия

Само не ми отговоряите: Недей драйфа-кои те кара

Moderated by ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!

ProstoAz
06-07-2007, 20:16
Миличка, ти вече си булимичка. Потърси специализирана помощ, не оставяй проблема така, защото това може да доведе до тежки последствия. Обърни се към личния си лекар, нека той те насочи към добър психиатър и диетолог.

Jeuelle
06-07-2007, 21:10
Не съм компетентна , не искам да давам грешни съвети , НО много хора повръщат когато са преяли или пътуват с автобус , кола и тн.....
Булимията е много страшна болест.....
Ето тук ще ти напиша кои са основните признаци на Булимията:
"
- депресия, чувство за вина и омраза към самия себе си;
- усещане за липса на самоконтрол;
- неоправдано строга самокритичност;
- постоянна потребност от одобряване от другите хора на извършваните постъпки;
- нарушена представа за нормата на собственото тегло..."

PoLiToOo
06-07-2007, 23:10
ами според мен си в ранен стадий...няколко пъти месечно ще се превърнат няколко пъти седмично..или дневно...затова миличка внимавай..това не е шега работа..... :smt006

06-08-2007, 19:44
недей просто недей! изживяла съм този кошмар и знам какво е! напълно разбирам как се чувстваш - хапнала си малко повече (което на теб ти се струва като преяждане) и чувстваш вина, казваш си какво пък толкова ще повърна веднъж, а следващия път няма да ям толкова много, но докато се усетиш и стоиш наведена над тоалетната по няколко пъти дневно и това е само началото! започваш да изпадаш в депресии, ставаш все по самокритична, изпитваш апатия към всичко! в един момент всякаш всичко губи смисъл, животът ти върви, а ти го прекарваш в сълзи без дори да знаеш за какво плачеш! Още не съм съвсем сатбилна, но най близката ми приятелка ми помогна да осъзная проблема си и да се справя с него! Вече се храня нормално и не повръщам и честно казано щастлива съм че успях да преодолея болестта!