PDA

View Full Version : Прераждането...



bloodybaby
06-08-2007, 07:59
Здравейте!
Бих искала да разбера, вярвате ли в прераждането?
Ако вярвате - защо?
Ако не вярвате - защо?
Аз лично вярвам в прераждането.Чела съм много по тези въпроси, а и някък ми се струва нереално всичко да свърши в ковчег и да ме ядат червеите.Мисля, че над тялото стои душа, която е безсмъртна!

quench
06-08-2007, 08:12
нали? изглежда невъзможно нашто невероятно, полубожествено съзнание (та ние сме уникални!!!) да свършва чрез една проста смърт! не може една проста биохимия да изразява чувства и да ракзрива тайните на вселената! тези невероятни качества могат да са плод само на една метафизика от най-висше ниво!

:lol:

може би не си запозната толкова добре с истинския смисъл на будизма/джайнизма/индуизма, откъдето всъщност идва идеята за прераждането
- живота е страдание
- когато се прераждаш, не получаваш втори шанс, защото никое създание, освен няколко легендарни брахми, Равана - царят на демоните и по-късно в будизма - самия Буда, не са успявали да се справят с предизвикалтествата на творението и да спазят всички правила, за да се въздигнат до божествен статус
- когато страдаш, ти страдаш посредством своята анима, което означава, че дори да си червей без развита нервна система, твоето битие усеща страданието
- на всяка карчак от която и да е част от пътя на преражданията ти можеш да направиш грешка и да се върнеш цикъл назад

мисля,че не бих желал да вярвам в прераждането

оттук обаче черпят идеи разни хитроумни секти, които ти казват обикновено
"дай ни всичките си земни притежания и се самоубий, за да се преродиш по-чист и по-възвишен"

:lol:

quench
06-08-2007, 08:21
колкото до послендото ти изречение, че душата е безсмъртна - нека да разгледаме накратко наистина основните концепции на световните религии

Християнство - душата ти е безсмъртна, когато умреш, тя остава в състояние на безвремеие и очакване на деня на Страшния съд, когато Бог ще отсъди греховете на всички и тези, които са постигнали Божията любов и Божието познание ще се съединят със същността на Бог, докато тези, които са съгрешили и са недостойни, ще изчезнат
Раят и Адът са концепции на ислямът
Единственият АД в християнството е запазен само за падналите ангели и Сатаната

Ислям - душата ти е безсмъртна, когато умреш, попадаш пред вратите на рая, където архангел Азраел отсъжда съдбата на душата ти - ако си твърде грешен, отиваш в чистилището, където си подложен на по-скоро умствени, отколкото на физически мъки (нямаш тяло все пак) - например, припомняш си и осъзнаваш дълбоката си грешка, когато си съгрешавал; така чакаш деня на страшния съд, когато ако си се покаял, ще застанеш редом до ангелите и ще поведеш борба срещу шейтаните; ако си бил праведен, Азраел ще те изпрати в Рая до деня на страшния съд, когато ще застанеш редом до ангелите в борбата
Тези, коит до деня на апокалипсиса не са се покаяли, ще отидат в Ада, също като дяволите
Трябва да признаем обаче, че мисюлманите признават постиженията на велики хора от други религии и те също намират място в рая.

Всички други религии и култове в момента са твърде анимистични и лишени от философия на метафизиката им. Говоря за модерните напоследък уикка и разни други древни култове

bloodybaby
06-08-2007, 08:25
quench
Прав си, че съм доста повлияна от изтока, във вярванията си в прераждането.Бих искала да отбележа, че и съм доста добре запозната с източна литература.Допускаш няколко фактически грешки относно божественото и не божественото!Първо - Буда не е Бог, а духовен учите, с мисия на земята да спре ненужното избиване на живи същества, за консумация на телата им(месо).Той не е основоположник на нова или стара религия, затова да се говори за религия Будизъм е абсолютно погрешно!
Съгласна съм, че прераждайки се не получаваме втори шанс, а всъщност още страдания породени от грешки допуснати в предишен живот - говоря за закона на кармата или казано по друг начин закон за действие и противодействие и следствията от това!

оттук обаче черпят идеи разни хитроумни секти, които ти казват обикновено
"дай ни всичките си земни притежания и се самоубий, за да се преродиш по-чист и по-възвишен"
Тук съм напълно съгласна с теб!Не много известен факт е, че дори от Християнството са били извадени пасажите за прераждането и една от причините е точно тази, която си написал - че ще се появят много лъжепророци!Друга съществена причина, е че невярвайки в прераждането, човек може да бъде много по - лесно подчинен, а знае се че прераждането е било премахнато от християнството от римската църква!

quench
06-08-2007, 08:39
Методологичните ти забележки са взети предвид.

Постигането на нирвана е постигане на божествената есенция, макар наистина да не можеш да придобиеш атрибутите на боговете, които се даряват само то Индра и то не винаги :)

Буда не е бог, но той полага основите на друга религия, която е изведена извън пантеона на индуизма - тъй като и индуизма, и китайската митология са плод на примесване на древни легенди и на бюрократични измислици - индуизма е създаден въз основа на ведите, които са променени от арийците, завладели Индия; китайската митология е базирана на предания и на пантеистични култове, които са оформени умишлено от властта доста по-късно. Важното е,че и индуизма, и китайския пантеон и ред са така оформени, че да внушават вярата в съществуващия ред - господарите заповядват, слугите изпълняват - и то в доста по-силна степен от култа на християнската църква, например.
Та, Буда е създал религия, която дава надежда на обикновения човек - е нирвана е постижима, че постигането й зависи само от твоята воля. Макар учението му да не отрича директно боговете от стария пантеон, той на пракитка ги игнорира. Едната или двете референции в по-късни трудове въз основа на ученията му, споменаващи някой бог, не са почитане на пантеон. Дори, ако знаеш може би, в началните периоди след появата на будизма, неговите последователи са били преследвани от жреците на индийския пантеон. :)

Изобщо, това, което исках да внуша чрез приказките ми за това каква е тая или оная религия е,че самият култ е създаден винаги и само за да ти насади определна, чужда философия и гледна точка и да те накара да имаш определено отношение към външните въздесйтвия.
Например, погледни всички източни народи - през от антични времена до днес техните членове страдат заради гледната си точка - прекланяй се пред Господарите, сниши глава, мислейки си за собствената си обреченост.

RoyTheReaper
06-08-2007, 08:42
Съвсем реално си е да те ядат червеите след като умреш. Смъртта е края на живота и след нея няма нищо. Живеем в материален свят и такова животно като безсмъртна душа няма.

На това мое становище се основава и отношението ми към смъртта: тя е най-лошото нещо което може да се случи на човек.

quench
06-08-2007, 08:43
защо? има далеч по-лоши неща, които могат да се случат на някой човек - вж. Clockwork orange :twisted:

koalka
06-08-2007, 09:04
Не вярвам в прераждането.Не мисля, че то е възможно.

bloodybaby
06-08-2007, 09:09
Бих споменала, че за да придобиеш определени божествени атрибути, трябва да служиш на боговете, които имат властта да ги дадат, а не само на Индра.Предимно бих казала на Шива!
Будистите наистина са били буквално изгонени от Индия и голяма част от тях са се пръснали из Китай.Причините за изгонването на будистите от Индия са, че те изповядват всъщност предписания допълващи ведите, наричайки ги религия и служат на личност, която не е Бог - имам в предвид Буда!Не съм сигурна какво точно имаш в предвид с "пантеон" - би ли пояснил?
Не знам колко са променени ведите през годините, но знам че са едни от първите писмени източници на определен тип информация и датират от преди около 5000 години!В много голяма степен в тях се проповядва подчинението на слугите, към господарите, но от друга страна там са описани и качествата на истинските господари.Всъщност подчинявайки се безпрекословно на истински господар, слугата бива предпазен от допускането на нови волни грешки и трупането на нова карма!
И във връзка с последният абзац, на писаното от теб!Тъй като съм била на изток, бих могла само да кажа, че въпреки мизерията и кофти условията на живот, хората там са много по - щастливи отколкото ние на запад!Най - малкото - никъде в Индия не видях депресиран или сдухан човек....Причини за тези неща - непонятни!
И да - съгласна съм - наистина религиите и според мен са създадени, за да има някакъв контрол на обикновенните хора...Кой знае защо ли съм до някъде религиозна...
А за прераждането ... може би не ми се иска всичко да свърши, затова ми е чужда идеята да умра и край!Има и много примери за хора спомнящи си предишни животи.По склонна съм да приема тази версия, отколкото червеите :-D
И друго - наистина смятам, че има и по - гадно от смъртта!По - гадното са болестите, при които нито си жив с живите, нито си умрял с умрелите...

_donna_
06-08-2007, 09:10
не разбирам цялата идея на тия измислици с прераждането.
не разбирам защо на хората са им нужни,какво точно представляват като религия или вярване,как изобщо се е появила такава безумна идея и нормално ли е едни хора на цивилизацията/колкото и гей да звучи/ да вярват в такива неща.естествено,че не сме само тяло и физически нужди,инстинкти..имаме разум,развиваме всичко онова у нас,което наричаме с общото име "душа",но ..тя не би могла да се прероди,най-малкото,защото не може да се докаже,че тя се преражда..

"какво искаш да кажеш,че в момента стадо царствени типове ни наблюдават отгоре?" това е смисъла.помним хората които обичаме,животите им и съветите им.а те вече са тор за нарцисите..

LunaTriCk
06-08-2007, 09:30
колкото кучетата се прераждат, толкова и хората.

Swinkenhoffer
06-08-2007, 09:40
някои сте толкова скучни... :roll:

не може просто да пукнеш. физически - да, но душевно - тц! както обичам да казвам - искам да вярвам. трябва да има нещо след това. иначе не е интересно. :-D

mysi
06-08-2007, 09:49
Определено вярвам,в момента чета езотерична литература..всъщност тов а правя от 2 години насам,и смятам,че е НЕвъзможно да се изпари цялата енергоинформационна енергия от нас... ,НЯма начин. Всичко това ...всички ние,сме едни Огромни енергии събрани благодарение на други енергии ТОчно в този ред на клетките Точно по този начин,В едни тела,които псоле може да изгният но енергията не е нещо,което изчезва.
Дори това е научно доказано,само нензнам защо не се изучава.Толкова Физици са направили,просто невероятни открития за Тази Енергия(Всъщност нашият Дух както го наричаме),Но наистина сложное да се възприеме от всички,шредполагам за това не е нещо ,което да се учи.
При мен всичко започна когато започнах да практикува Ребъртинг...една книга,се отвори ..сякаш в съзнанието ми...
Който има възможност да отдели няколко годинки от своето Физическо съществуване,няма да съжалява ,ако реши да се образова на тази тематика.Няма да съжалява ..и за следващият живот :wink:
Смятам,че един малд човек в днешно време,има нужда от едно такова духовно издигане на Собствения си дух и тяло :wink:

quench
06-08-2007, 10:53
А за прераждането ... може би не ми се иска всичко да свърши, затова ми е чужда идеята да умра и край!Има и много примери за хора спомнящи си предишни животи.По склонна съм да приема тази версия, отколкото червеите :-D


анимата ти се преражда, а не съзнанието ти - така че след смъртта ти си напълно мъртва :)

само аватарите на Вишну могат да си припомнят предишните форми на анимата си, защото есенцията на Вишну е божествена

Индра е този, който чрез своята ваджра дава атрибутите на останалите ведически богове - Чандра, Агни, Рудра, Сома, Варуна и т.н.
Брама, Вишну и Шива (Тримурти), както и Кали, са богове от пост-ведическия период, които са донесени и наложени от арийските племена. Техните дарове са в духа на философските религии. Докато старите ведически богове даряват шампионите си и по-малковажните богове с т.нар. атрибути - например, Чандра е оригиналния ведически бог на луната и раждането - но той дарява Сома с атрибута да приготвя божествената нашитка със същото име - сома - която боговете пият, за да запазят безсмъртие и да могат да размишляват над смисъла на Вселената на друго ниво; по-късно арийския пантеон измества Чандра и го заменя изцяло със Сома :)

Пантеон е набора от всички божества в дадена религия.

mysi,
:)
тази т.нар. енергия е измервана от руски учени за първи път и са използвали изключително фини радиологични инструменти - в последствие повторното преглеждане на дължината на вълната, измерена тогава - говорим за 30-ина години по-късно - открива, че тази енергия в действителност е изключително слаба радиация на алфа частички (!!!) - което само по себе си е учудващо, защото не се предполага, че човешкото тяло е способно изобщо да отделя продукти на ядрен разпад!!! :D
но като вземе предвид общия фон на радиация, идваща от кората на планетата и от космоса (т.нар. естествена), мисля, че освен в контролирана среда не е възможно да се измери подобно отделяне - например, при ексхумация на гроб на гробищата :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Rebirthing-Breathwork

това ли практикуваш? щото да ти кажа, че това е като да пушиш марихуана, само че постигаш мозъчната наркоза чрез високи нива на въглероден двуокис

mysi
06-08-2007, 11:02
www.hypnoza.org/courses.html+%D1%80%D0%B5%D0%B1%D1%8A%D1%80%D1%82% D0%B8%D0%BD%D0%B3&hl=bg&ct=clnk&cd=1&gl=bg]За (http://209.85.129.104/search?q=cache:A54u10zaiH0J:[url) Ребъртинг[/url]

И наред със всичко това съм изяла бая литература,виж на мен съзнанието вече няма кой да ми го прмени.Всъщност склонна съм да се съгласяя,че в тези книги и учение се крие една малка маниполация,но съм убедена,че човек преживява ли всичко това се издига духовно :-)

LunaTriCk
06-08-2007, 11:02
някои сте толкова скучни... :roll:

не може просто да пукнеш. физически - да, но душевно - тц! както обичам да казвам - искам да вярвам. трябва да има нещо след това. иначе не е интересно. :-D

някои сте толкова наивни... :roll:

Човек има органи, няма душа. А органите имат срок на годност без гаранция или право на рекламация. А когато годноста им свърши, свършваш и ти. Живота ти минава на кинолента малко преди да затвориш за последно очите си и толкова. Край. Простичко е. Незнам защо хората си усложнавят живота с богове, рай, ад, карми и други подобни. От скука, от липса на секс ли от какво ? :-k

quench
06-08-2007, 11:09
но съм убедена,че човек преживява ли всичко това се издига духовно :-)

кое ти се издига? духа?

аз познавам 2 функции на ЦНС - интелектуалност и воля

духът още никой не го е измерил на килограм

щом талантливите духовни водачи още от зората на човечеството пробутват "духа" като евтина стока, защото тея умни хора не са открили доказателства, с които да се защитят от злите учени и чрез които да помогнат на повече хора да се Издигнат? :lol:

мистификация....

RoyTheReaper
06-08-2007, 11:20
някои сте толкова скучни... :roll:

не може просто да пукнеш. физически - да, но душевно - тц! както обичам да казвам - искам да вярвам. трябва да има нещо след това. иначе не е интересно. :-D

Ако трябва да избирам между това да живея в измислен свят и да ми е интересно и да живея в реален свят и да не ми е интересно, определено бих избрал второто. Да, не е интересно да умреш. Но кой ни пита? Това просто се случва.

Смъртта е страшна, но това не означава, че трябва да си измисляме някакви абсурдни теории, за да успокоим този страх.

iNl0Ve_wItX_liFe
06-08-2007, 11:32
)OФ .. на мн места се споменава за прераждането и не може да няма нещо вярно! Просто и религиите са различни,а говорят за това......
и човек има душа(хахха или почти всеки :-D ! .... откъде идват всички тези чувства и емоции .....
НО никой неможе да каже! Така че какво спорите тук! ;)

mysi
06-08-2007, 11:34
някои сте толкова скучни... :roll:

не може просто да пукнеш. физически - да, но душевно - тц! както обичам да казвам - искам да вярвам. трябва да има нещо след това. иначе не е интересно. :-D

Ако трябва да избирам между това да живея в измислен свят и да ми е интересно и да живея в реален свят и да не ми е интересно, определено бих избрал второто. Да, не е интересно да умреш. Но кой ни пита? Това просто се случва.

Смъртта е страшна, но това не означава, че трябва да си измисляме някакви абсурдни теории, за да успокоим този страх.
Смъртта не е страшна.... Никога не е била.... Смъртта е Факт!!!!

quench:
ЗАпочвам да си мисля,че повърхностно гледаш на нещата..Много учени са застъпили тези теории.
За много от хората това е едно сложно понятие,защото обикновенно енергията се определя като нещо "нефизическо",и те или не могат да разберат какво означава това,илине могат да си обясняткак така нещо ,което е с нефизическа природа,може да има материолни осезателни ефекти.
Ситуацията,в която се намираме по отношение на енергията,е аналогична на тази,която е създала в началото на изледванията на електрияеската енергия,примерно.
Ок казваш духът никой не го е измерил на килограм,но мога да ти кажа че фотонът също не притежава маса,но въпреки това бомбардировка с поток от фотони може да доведе до ТВЪРДЕ осезаеми ефекти....
Както ида е виж..така можем и оше чаосве да пишем..нито аз нито ти ще можем да си прменим мниението..но помни едно...стига съзнанието да се запазва с духа,ще пеем други песни ,когато дойде момента :wink:

quench
06-08-2007, 12:01
гледам доста дълбоко на нещата, драга - това, че не желая да приема жреческите мамбо-джамбо простотии, върху които разни хора вземат докторати в някой съмнителен университет в Тайланд, а после пишат 10 книги, с които зарибяват хората със слаба воля и ментално нестабилните, не означава, че не съм разучил достатъчно добре въпроса, по който говоря

:)

every time someone says "God", an angel stands up and applauses!!!

:P

когато някой заговори за душата и нейните измерения, това автоматично означава, че:
А. е опитен манипулатор, който се стреми към завладяване на най-долните страхове и опасения на хората и експлоатиране на комплексираните им домогвания до това да са значими
Б. е ментално болен, който търси сепцифично изразяване на халюцинациите си (звездите ми го говорят), или пък търси просто подкрепа всред подобните нему
В. съчетава по специфичен начин увереността си в собствените си болни фантазии с вродените си манипулативани способности, харизма или социален нюх

как ще отговориш на това?

RoyTheReaper
06-08-2007, 12:10
някои сте толкова скучни... :roll:

не може просто да пукнеш. физически - да, но душевно - тц! както обичам да казвам - искам да вярвам. трябва да има нещо след това. иначе не е интересно. :-D

Ако трябва да избирам между това да живея в измислен свят и да ми е интересно и да живея в реален свят и да не ми е интересно, определено бих избрал второто. Да, не е интересно да умреш. Но кой ни пита? Това просто се случва.

Смъртта е страшна, но това не означава, че трябва да си измисляме някакви абсурдни теории, за да успокоим този страх.

Има толкова много неща извън разбирането на хората... Та, казваш, че ако го няма, значи не съществува?

Ъъъ... ако го няма, значи не съществува? Какво имаш предвид?

RoyTheReaper
06-08-2007, 12:24
Не мисля, че истината е нещо субективно. Има неща които са и неща които не са. А нещата които са, могат да се видят/пипнат/усетят. Примерно, ако ти кажа, че в стаята ти се намира летяща крава с розови очила, ще ми повярваш ли? :lol:

Вероятно не (наблягам на вероятно :twisted: ). Защото не я виждаш.

mysi
06-08-2007, 12:24
гледам доста дълбоко на нещата, драга - това, че не желая да приема жреческите мамбо-джамбо простотии, върху които разни хора вземат докторати в някой съмнителен университет в Тайланд, а после пишат 10 книги, с които зарибяват хората със слаба воля и ментално нестабилните, не означава, че не съм разучил достатъчно добре въпроса, по който говоря

:)

every time someone says "God", an angel stands up and applauses!!!

:P

когато някой заговори за душата и нейните измерения, това автоматично означава, че:
А. е опитен манипулатор, който се стреми към завладяване на най-долните страхове и опасения на хората и експлоатиране на комплексираните им домогвания до това да са значими
Б. е ментално болен, който търси сепцифично изразяване на халюцинациите си (звездите ми го говорят), или пък търси просто подкрепа всред подобните нему
В. съчетава по специфичен начин увереността си в собствените си болни фантазии с вродените си манипулативани способности, харизма или социален нюх

как ще отговориш на това?
Хахах Скъпи..Жестоко бъркаш за моята личност.... :smt005

[B]a[N]D[i]T[k]a
06-08-2007, 12:27
ne vqrvam.. zashto li :smt017 nz.. :lol: :lol: izglejda mi super neveroqtno 8-[

hamilcar
06-08-2007, 12:40
Както не вярвам в бог и суеверия, така и в прераждането не вярвам. Не мисля, че всичко е толкова сложно, смятам че след смъртта няма нищо.

RoyTheReaper
06-08-2007, 12:53
След като не можеш да ги усетиш със сетивата си, откъде знаеш, че ги има?

RoyTheReaper
06-08-2007, 13:30
Ако са достатъчно големи, да, можеш да ги усетиш. Ако не са, можеш да ги измериш с апаратура. Това също се свежда до усещане със сетивата, защото виждаш показанията на уреда.

mysi
06-08-2007, 13:34
Ако са достатъчно големи, да, можеш да ги усетиш. Ако не са, можеш да ги измериш с апаратура. Това също се свежда до усещане със сетивата, защото виждаш показанията на уреда.
А ако приеме,че това което усещаме ние...,това което не го разборате вие...е достаъчо голямо,и сетивата ни са достатъчно обострени..така ще се съгласиш ли?

RoyTheReaper
06-08-2007, 13:50
Ако са достатъчно големи, да, можеш да ги усетиш. Ако не са, можеш да ги измериш с апаратура. Това също се свежда до усещане със сетивата, защото виждаш показанията на уреда.
А ако приеме,че това което усещаме ние...,това което не го разборате вие...е достаъчо голямо,и сетивата ни са достатъчно обострени..така ще се съгласиш ли?

Ако ми кажеш, че виждаш или чуваш как мъртвите се прераждат, ще се съглася, че състоянието ти е извън моите компетенции.


Кажи ми, с очите ли си виждаш, с носа ли помирисваш?

Да! А мозъка идентифицира сигнала, който получава. И кво?

mysi
06-08-2007, 13:56
Ако са достатъчно големи, да, можеш да ги усетиш. Ако не са, можеш да ги измериш с апаратура. Това също се свежда до усещане със сетивата, защото виждаш показанията на уреда.
А ако приеме,че това което усещаме ние...,това което не го разборате вие...е достаъчо голямо,и сетивата ни са достатъчно обострени..така ще се съгласиш ли?

Ако ми кажеш, че виждаш или чуваш как мъртвите се прераждат, ще се съглася, че състоянието ти е извън моите компетенции.


Кажи ми, с очите ли си виждаш, с носа ли помирисваш?

Да! А мозъка идентифицира сигнала, който получава. И кво?
Не съм чула мъртъвци,но съм прумяла и смея да твърдя УСЕТИЛА неща,които може да разбереш,ако заопчнеш да практикуваш..!!не искам да убеждавам никой наистина,да не ме обвинят в манипулатор :-D Да го наречем така: Въпрос на вкус

fulldelight
06-08-2007, 14:13
Хм...ами какво да ви кажа - трудно ми е да повярвам, че може да живееш и като друг човек... но пък звучи интересно. Неприятно ми е, че някой ден живота ще свърши и всичките ни преживявания и всичко, което сме постигнали ще отиде на вятъра. За това се надявам, че има прераждане..или нещо друго след смъртта - нещо хубаво :)

quench
06-08-2007, 14:21
гледам доста дълбоко на нещата, драга - това, че не желая да приема жреческите мамбо-джамбо простотии, върху които разни хора вземат докторати в някой съмнителен университет в Тайланд, а после пишат 10 книги, с които зарибяват хората със слаба воля и ментално нестабилните, не означава, че не съм разучил достатъчно добре въпроса, по който говоря

:)

every time someone says "God", an angel stands up and applauses!!!

:P

когато някой заговори за душата и нейните измерения, това автоматично означава, че:
А. е опитен манипулатор, който се стреми към завладяване на най-долните страхове и опасения на хората и експлоатиране на комплексираните им домогвания до това да са значими
Б. е ментално болен, който търси сепцифично изразяване на халюцинациите си (звездите ми го говорят), или пък търси просто подкрепа всред подобните нему
В. съчетава по специфичен начин увереността си в собствените си болни фантазии с вродените си манипулативани способности, харизма или социален нюх

как ще отговориш на това?
Хахах Скъпи..Жестоко бъркаш за моята личност.... :smt005

да съм направил констатация? :?

quench
06-08-2007, 14:23
Да! А мозъка идентифицира сигнала, който получава. И кво?

Само не ми се карай!

Не, не миришеш с носа си, не вкусваш с езика си! Всичко е базирано на идеята на ума ти! Когато видиш нещо, ти не виждаш отражението на светлината от него, а виждаш думата, която го дефинира в съзнанието ти! Ако ти вържа очите и ти защипя носа, като ти подам да хапнеш нещо няма дори да знаеш какво е ако не ти кажа! И дори ако те излъжа ще ми повярваш. Ти не знаеш как осъзнаваш нещата, а си тръгнал да ми говориш за материи.. на атеистите им се вика глупаци, не друго.

аз като съм атеист, глупак ли съм?

виж ся, всичко тръгва от физическото усещане - самото осъзнаване на невронния имулс е просто допълнителна обработка

по начина, по който го казваш, излиза, че първо осъзнавам, а тогава, да кажем, вкусвам храната ;)

така ще кажеш,че концепцията за познанието в Дао е вярна ;)

quench
06-08-2007, 14:40
хех, нали знаеш - ако не се пазиш, могат да те изненадат много рязко

та, идеята е,че "душата" ти не е дошла от бог, а после около нея да се е изградило тяло

разумът ти е проекция на невронните ти импулси

съмненията ти идват от функцията на разума, наречена абстрактно мислене

не знам за кой 1000-ен път го казвам това на тоя форум специално

абстрактното мислене ти дава благословията/проклятието да мислиш извън зададените ти факти, откъдето се проявяват и всички идиотщини като душа и т.н., за които говорим сега
те са просто ирелевантни на съществуването ти и ако мислеше като ИИ, например, няамеш изобщо да се знаимаваш с това - и пак щеше да си пълоценен индивид

Muse_of_Madness
06-08-2007, 14:41
Лунартик! О, Лунатрик? Кога ще се научиш да мислиш или да се поинтересуваш от такива въпроси и последа и зразиш мнението си? Кога ще спреш да изказваш мнението си с такава категоричност? И поне да можеше да си докажеш тезите. За Бъдуумчето важи същото.

Според мен категоричност по тези въпроси е напълно невъзможна. Който иска да оборва тази теза, да го направи АРГУМЕНТИРАНО, Лунатрик.

mysi
06-08-2007, 14:51
Сещам се и за още нещо важно и ДОКАЗАНО.....
психолози са доказали,че децата до 3 годинки имат изцепки,казват неща,които може да ги каже само възрастен човек за минали неща....това ще рече коже би от минал живот.

quench
06-08-2007, 14:54
когато си напудря носа, получавам прозрения!!!

:twisted:

Muse_of_Madness, доводът с бсолютността е неприемлив във всеки спор и не се приема

Muse_of_Madness
06-08-2007, 14:55
Не си само ти... Доста такъв материал може да се прочете в "Магията, вечната", чийто автор не си спомням.

Muse_of_Madness
06-08-2007, 14:56
когато си напудря носа, получавам прозрения!!!

:twisted:

Muse_of_Madness, доводът с бсолютността е неприемлив във всеки спор и не се приема
А не, Куенч, той се изтърка твърде много и вече не го ползвам.

quench
06-08-2007, 15:00
ох, толкова съм не-романтичен, че трябва може би да се засрамя!

как мога да не вярвам в толкова прекрасни неща като душата и бог? и магията в света!

света през моите очи е толкова сив и еднообразен, че трябва да се самоубия

но тежко ви и горко, ако се преродя ;) като ракша

Muse_of_Madness
06-08-2007, 15:04
ох, толкова съм не-романтичен, че трябва може би да се засрамя!

как мога да не вярвам в толкова прекрасни неща като душата и бог? и магията в света!

света през моите очи е толкова сив и еднообразен, че трябва да се самоубия

но тежко ви и горко, ако се преродя ;) като ракша
Познаваш ме толкова добре и успяваш да се изказваш така? Това по мой адрес ли беше?

quench
06-08-2007, 15:09
с подобни дребнави закачания аз не се занимавам! [-(

скандално!

опитвате се да пренесете темата на някакво несериозно ниво!!!

Valar
06-08-2007, 16:59
:roll:

А по темата не вярвам!
За това пиите яжте и си носете новите дрехи...

06-08-2007, 17:53
трябва да има нещо след това. иначе не е интересно.
ами направи си го интересно.не чакай да умреш,за да те огреят вечните блаженства на отвъдното ..

RoyTheReaper
06-08-2007, 18:19
Да! А мозъка идентифицира сигнала, който получава. И кво?

Само не ми се карай!

Не, не миришеш с носа си, не вкусваш с езика си! Всичко е базирано на идеята на ума ти! Когато видиш нещо, ти не виждаш отражението на светлината от него, а виждаш думата, която го дефинира в съзнанието ти! Ако ти вържа очите и ти защипя носа, като ти подам да хапнеш нещо няма дори да знаеш какво е ако не ти кажа! И дори ако те излъжа ще ми повярваш. Ти не знаеш как осъзнаваш нещата, а си тръгнал да ми говориш за материи.. на атеистите им се вика глупаци, не друго.

Това което казваш е вярно и логично. Не се бях замислял за това, но възприемането на сигнала от мозъка е точно въз основа на някаква предварително изградена идея.

Но не разбрах, по какъв начин това те убеждава в съществуването на свръхестествени неща?


Според мен категоричност по тези въпроси е напълно невъзможна.

Така е, но това, което ме притеснява е, че човек може да измисли всякакви неща, които да не могат да се докажат като реални или нереални. Ето, на някого му хрумнало да измисли бог и вече хилядолетия не се намира аргумент, който да го обори или потвърди. точно заради невъзможността за категоричност.

Muse_of_Madness
06-08-2007, 18:31
Да! А мозъка идентифицира сигнала, който получава. И кво?

Само не ми се карай!

Не, не миришеш с носа си, не вкусваш с езика си! Всичко е базирано на идеята на ума ти! Когато видиш нещо, ти не виждаш отражението на светлината от него, а виждаш думата, която го дефинира в съзнанието ти! Ако ти вържа очите и ти защипя носа, като ти подам да хапнеш нещо няма дори да знаеш какво е ако не ти кажа! И дори ако те излъжа ще ми повярваш. Ти не знаеш как осъзнаваш нещата, а си тръгнал да ми говориш за материи.. на атеистите им се вика глупаци, не друго.

Това което казваш е вярно и логично. Не се бях замислял за това, но възприемането на сигнала от мозъка е точно въз основа на някаква предварително изградена идея.

Но не разбрах, по какъв начин това те убеждава в съществуването на свръхестествени неща?


Според мен категоричност по тези въпроси е напълно невъзможна.

Така е, но това, което ме притеснява е, че човек може да измисли всякакви неща, които да не могат да се докажат като реални или нереални. Ето, на някого му хрумнало да измисли бог и вече хилядолетия не се намира аргумент, който да го обори или потвърди. точно заради невъзможността за категоричност.
А сещаш ли се защо категоричността е невъзможна?

RoyTheReaper
06-08-2007, 18:32
Тъй като и двете страни не разполагат с необорими доказателства.

Shadow_Walker
06-08-2007, 18:36
След като умреш има три възможности:
1.Край,няма те,съзнанието ти изчезва, а тялото ти го ядат червеите...
2.Отиваш в рая, съответно - в ада.В такъв случай не тази места ще е супер пренаселено...
3.Прераждаш се.
Ами какво да кажа...ще се разбере все някога какво ще стане :lol:

kuber
06-08-2007, 19:21
Като пукна ще разбера дали има прераждане?

"Единственото сигорно нещо в живота е смъртта"

Disrespect
06-08-2007, 19:24
има далеч по-лоши неща, които могат да се случат на някой човек...

да станеш емо... :D

бе не знам...чудно ми е кво има наистина идва след смъртта...никой от вас мисля, че е умирал и пак се е връщал за да каже...така че няма как да сте сигурни...малко неприемливо ми се струва да не става нищо...само една чернота и нищо повече... :roll: някак си...weird! O_o сори за глупостите в поста...Улигофрен съм :-)

bloodybaby
06-08-2007, 20:25
А за прераждането ... може би не ми се иска всичко да свърши, затова ми е чужда идеята да умра и край!Има и много примери за хора спомнящи си предишни животи.По склонна съм да приема тази версия, отколкото червеите :-D
анимата ти се преражда, а не съзнанието ти - така че след смъртта ти си напълно мъртва :)
само аватарите на Вишну могат да си припомнят предишните форми на анимата си, защото есенцията на Вишну е божествена
Индра е този, който чрез своята ваджра дава атрибутите на останалите ведически богове - Чандра, Агни, Рудра, Сома, Варуна и т.н.
Брама, Вишну и Шива (Тримурти), както и Кали, са богове от пост-ведическия период, които са донесени и наложени от арийските племена. Техните дарове са в духа на философските религии. Докато старите ведически богове даряват шампионите си и по-малковажните богове с т.нар. атрибути - например, Чандра е оригиналния ведически бог на луната и раждането - но той дарява Сома с атрибута да приготвя божествената нашитка със същото име - сома - която боговете пият, за да запазят безсмъртие и да могат да размишляват над смисъла на Вселената на друго ниво; по-късно арийския пантеон измества Чандра и го заменя изцяло със Сома :)
Пантеон е набора от всички божества в дадена религия.

Извини ме, но не мога да се съглася!В тялото на човек присъства душата - тя е ум+съзнание в едно, и свръх душата, която е страничният наблюдател на случващото се с тялото и носителя на цялата информация!Свръх душата е безсмъртна!
Вишну е Богът поддържащ материалното творение!Той не умира и не се преражда - той е вечен, така че съпоставката ти всъщност е напълно погрешна!
Брахма, ВИшну и Шива са боговете, отговорни за материалното творение - Брахма създава, Вишну поддържа и Шива разрушава.Всички останали са техни поданици.Индра е цар на райските плането в материалният свят, но включително и той е под контрола на Вишну.Вишну пък е инкарнация на Върховната Божествена Личност в индуските религиозни вярвания, а именно Кришна - в превод Кришна означава всепривличащ!След като Вишну е директна инкарнация на Кришна, няма Бог или полу Бог в материалният свят, който да притежава повече мистични сили, умения, таланти и тн. от него!
Според ведите всяка душа е част от тялото на Бога, на Кришна и притежава всички негови качества, включително и безсмъртието, но в по - малък размер.Нещо като примера с капката и океана.Капката притежава качествата на окена, но в много ограничен размер, защото е просто една малка капка в един огромен океан.Иначе все е вода....Самата душа е има и изключително малък размер - 1/10000 от върха на косъма!
Бога няма нужда от напитки, които да го правят безсмъртен, защото той е върховният контрольор на всичко, той няма начало, няма и край, въпреки, че от наша човешка гледна точка изглежда много невъзможно!Древногръцките Богове са пили, напитка, която да поддържа безсмъртието им, но ако се гледа някъква йерархия, при тях главният им Бог Зевс, е равностоен, на Св.Илия в Християнството или на Индра в индуизма.Може да се каже, че древногръцките Богове отговарят на описанието, което даваш за индуските!
изучавам ведите повече от 10 години, последните 5 доста задълбочено и съм напълно сигурна, че в момента не описваш ведите, а вероятно други писания!
Дано не съм те засегнала с нещо!Извини ме, ако е така

LunaTriCk
06-08-2007, 20:28
Лунартик! О, Лунатрик? Кога ще се научиш да мислиш или да се поинтересуваш от такива въпроси и последа и зразиш мнението си? Кога ще спреш да изказваш мнението си с такава категоричност? И поне да можеше да си докажеш тезите. За Бъдуумчето важи същото.

Според мен категоричност по тези въпроси е напълно невъзможна. Който иска да оборва тази теза, да го направи АРГУМЕНТИРАНО, Лунатрик.

Кое от твърденията ми трябва да аргументирам ? Че човека се състои от органи, тъкани, кости и т.н. или че свещенниците нямат редовен полов живот ? Много ми е интересно как ти ще се аргументираш "категорично" за нещо, което се основава само на догадки и хипотези... :-k и то не от кой да е, а от древни източни философи...хора без работа.



Вишну е Богът поддържащ материалното творение!Той не умира и не се преражда - той е вечен, така че съпоставката ти всъщност е напълно погрешна!
Брахма, ВИшну и Шива са боговете, отговорни за материалното творение - Брахма създава, Вишну поддържа и Шива разрушава.Всички останали са техни поданици.Индра е цар на райските плането в материалният свят, но включително и той е под контрола на Вишну.Вишну пък е инкарнация на Върховната Божествена Личност в индуските религиозни вярвания, а именно Кришна - в превод Кришна означава всепривличащ!След като Вишну е директна инкарнация на Кришна, няма Бог или полу Бог в материалният свят, който да притежава повече мистични сили, умения, таланти и тн. от него!
Според ведите всяка душа е част от тялото на Бога, на Кришна и притежава всички негови качества, включително и безсмъртието, но в по - малък размер.Нещо като примера с капката и океана.Капката притежава качествата на окена, но в много ограничен размер, защото е просто една малка капка в един огромен океан.Иначе все е вода....Самата душа е има и изключително малък размер - 1/10000 от върха на косъма!
Бога няма нужда от напитки, които да го правят безсмъртен, защото той е върховният контрольор на всичко, той няма начало, няма и край, въпреки, че от наша човешка гледна точка изглежда много невъзможно!Древногръцките Богове са пили, напитка, която да поддържа безсмъртието им, но ако се гледа някъква йерархия, при тях главният им Бог Зевс, е равностоен, на Св.Илия в Християнството или на Индра в индуизма.Може да се каже, че древногръцките Богове отговарят на описанието, което даваш за индуските!

И в края на филма какво стана, че заспах ? Убиха ли го ?

bloodybaby
06-08-2007, 20:37
някои сте толкова скучни... :roll:

не може просто да пукнеш. физически - да, но душевно - тц! както обичам да казвам - искам да вярвам. трябва да има нещо след това. иначе не е интересно. :-D

Ако трябва да избирам между това да живея в измислен свят и да ми е интересно и да живея в реален свят и да не ми е интересно, определено бих избрал второто. Да, не е интересно да умреш. Но кой ни пита? Това просто се случва.

Смъртта е страшна, но това не означава, че трябва да си измисляме някакви абсурдни теории, за да успокоим този страх.
Бих искала да те попитам - любовта нещо реално ли е според теб и какво преставлява, как точно успяваме да разберем кой е точният човек, в който да се влюбим, по какво нашето тяло ум съзнание правят своята преценка?
Какво представлява късмета?Опиши от къде идват мислите ти - къде се генерират?
Толкова много неща в реалният ни свят не могат да бъдат измерени или доказани, но въпреки това не подлагаме на съмнение съществуването им!
Ако някой от невярващите в прераждането, успее да ми обясни как Моцарт на 5 години е пишел музиката си, без образование, без предварителна подготовка.Просто дете на 5...Талант?А защо аз и вие нямаме този талант?
За да стане диригент, някой трябва да учи 5 години музикално училище и след това още толкова академия.Това прави 10 години, а Моцарт е бил само на 5 когато вече е знаел тези неща.талантите, така мисля аз са нещата, които сме правили в предишен живот и които продължаваме да правим от там където сме спрели в мига на смъртта.Ние вече ги знаем тези неща, просто ги наричаме с други имена.казваме примерно "отдава ми се","бива ме за това", но всъщност аз не мога да обясня, защо по литература съм изключително добра, а по математика кръгла нула, а ако имаше под нулата сигурно там някъде щях да съм!наричаме тези необясними влечения наклонности, таланти и тн., но всъщност това са знанията придобити от нас в предишен живот!Така мисля аз!

Swinkenhoffer
06-08-2007, 20:37
някои сте толкова скучни... :roll:

не може просто да пукнеш. физически - да, но душевно - тц! както обичам да казвам - искам да вярвам. трябва да има нещо след това. иначе не е интересно. :-D

някои сте толкова наивни... :roll:

Човек има органи, няма душа. А органите имат срок на годност без гаранция или право на рекламация. А когато годноста им свърши, свършваш и ти. Живота ти минава на кинолента малко преди да затвориш за последно очите си и толкова. Край. Простичко е. Незнам защо хората си усложнавят живота с богове, рай, ад, карми и други подобни. От скука, от липса на секс ли от какво ? :-k

ми, не ми харесва така пък! тъпо ми е ... ако всичко си има обяснение, не е интригуващо. :-) просто не мога да го приема, а дори да е така, както казваш, аз продължавам да си вярвам... дори вярвам в дядо Коледа, за какво си говорим... ? :lol:

Lake_bodom, да живееш в измислен сят е глупаво, да, но пък и да не приемаш друго, освен това, което виждаш, също е такова. :)

bloodybaby
06-08-2007, 20:41
когато някой заговори за душата и нейните измерения, това автоматично означава, че:
А. е опитен манипулатор, който се стреми към завладяване на най-долните страхове и опасения на хората и експлоатиране на комплексираните им домогвания до това да са значими
Б. е ментално болен, който търси сепцифично изразяване на халюцинациите си (звездите ми го говорят), или пък търси просто подкрепа всред подобните нему
В. съчетава по специфичен начин увереността си в собствените си болни фантазии с вродените си манипулативани способности, харизма или социален нюх
как ще отговориш на това?
Това е напълно абсурдно!
Трябва ли, говорейки за душата, задължително нещо да ни куца?

bloodybaby
06-08-2007, 20:44
След като не можеш да ги усетиш със сетивата си, откъде знаеш, че ги има?
Докосни любовта в сърцето си!Докосни любовта, която изпитваш към нещо скъпо за теб, независимо какво е то!Докосни я и кажи след това, че след като не можеш да я докоснеш тя не съществува...

mysi
06-08-2007, 20:44
когато някой заговори за душата и нейните измерения, това автоматично означава, че:
А. е опитен манипулатор, който се стреми към завладяване на най-долните страхове и опасения на хората и експлоатиране на комплексираните им домогвания до това да са значими
Б. е ментално болен, който търси сепцифично изразяване на халюцинациите си (звездите ми го говорят), или пък търси просто подкрепа всред подобните нему
В. съчетава по специфичен начин увереността си в собствените си болни фантазии с вродените си манипулативани способности, харизма или социален нюх
как ще отговориш на това?
Това е напълно абсурдно!
Трябва ли, говорейки за душата, задължително нещо да ни куца?
И този младеж един ден ще се извиси :wink:

Child_In_Time
06-08-2007, 20:46
Мда преродих се от кретен в олигофрен

bloodybaby
06-08-2007, 20:47
Да! А мозъка идентифицира сигнала, който получава. И кво?

Само не ми се карай!

Не, не миришеш с носа си, не вкусваш с езика си! Всичко е базирано на идеята на ума ти! Когато видиш нещо, ти не виждаш отражението на светлината от него, а виждаш думата, която го дефинира в съзнанието ти! Ако ти вържа очите и ти защипя носа, като ти подам да хапнеш нещо няма дори да знаеш какво е ако не ти кажа! И дори ако те излъжа ще ми повярваш. Ти не знаеш как осъзнаваш нещата, а си тръгнал да ми говориш за материи.. на атеистите им се вика глупаци, не друго.
:smt023

RoyTheReaper
06-08-2007, 20:51
Любовта също има своя материален носител - хормоните. За таланта не мога да ти кажа точно, но сигурно е до развитие на мозъка. Ама със сигурност не е някаква магия.

bloodybaby
06-08-2007, 20:51
Сещам се и за още нещо важно и ДОКАЗАНО.....
психолози са доказали,че децата до 3 годинки имат изцепки,казват неща,които може да ги каже само възрастен човек за минали неща....това ще рече коже би от минал живот.
Вярно е!Подкрепям :smt023
Всъщност, когато започнат да проговарят, децата започват да забравят предишният си живот1Преди да го забравят обаче освен, че сетивата им са супер изострени, те са започнали да изгреждат и своят характер въз основа на предишни преживявания - имам в предвид страхове, предпочитания и тн.
Подкрепям :smt023

bloodybaby
06-08-2007, 21:07
Любовта също има своя материален носител - хормоните. За таланта не мога да ти кажа точно, но сигурно е до развитие на мозъка. Ама със сигурност не е някаква магия.
Любовта няма материален носител!Какви хормони определят да кажем любовта на майката към детето.Назови ги по име и качества!
При положение, че всички сме заченати, развивали сме се в утробата на майката, родени сме по един и същи начин, би трябвало всички да имаме еднакви качества и едно и също развитие на мозъка!Сега ще кажеш - различни гени!А от къде идват тези различни гени?Кое ги прави различни?
Брат и сестра, толкова различни, а родителите им са едни и същи, съответно и гените им са едни и същи!От къде идват различията в способностите им в една или друга насока?Израстват под един покрив, получават от родителите си в общи линии еднакви насоки, но са твърде различни!От къде идва тази строга индивидуалност, която всеки от нас притежава?
Аз мога да дам отговор на всички тези въпроси с няколко думи, недоказани от науката, но изписани на много места, в много религии и в много вярвания!Душата е тази, която ни прави уникални и строго индивидуални!Как науката и развитието на човечеството ще даде отговори на тези въпроси?

LunaTriCk
06-08-2007, 21:08
Бих искала да те попитам - любовта нещо реално ли е според теб и какво преставлява, как точно успяваме да разберем кой е точният човек, в който да се влюбим, по какво нашето тяло ум съзнание правят своята преценка?
Какво представлява късмета?Опиши от къде идват мислите ти - къде се генерират?
Толкова много неща в реалният ни свят не могат да бъдат измерени или доказани, но въпреки това не подлагаме на съмнение съществуването им!
Ако някой от невярващите в прераждането, успее да ми обясни как Моцарт на 5 години е пишел музиката си, без образование, без предварителна подготовка.Просто дете на 5...Талант?А защо аз и вие нямаме този талант?
За да стане диригент, някой трябва да учи 5 години музикално училище и след това още толкова академия.Това прави 10 години, а Моцарт е бил само на 5 когато вече е знаел тези неща.талантите, така мисля аз са нещата, които сме правили в предишен живот и които продължаваме да правим от там където сме спрели в мига на смъртта.Ние вече ги знаем тези неща, просто ги наричаме с други имена.казваме примерно "отдава ми се","бива ме за това", но всъщност аз не мога да обясня, защо по литература съм изключително добра, а по математика кръгла нула, а ако имаше под нулата сигурно там някъде щях да съм!наричаме тези необясними влечения наклонности, таланти и тн., но всъщност това са знанията придобити от нас в предишен живот!Така мисля аз!

Има може би 100, ако не и повече "Моцатовци" на света, раждат се и умрат непрекъснато,просто не всеки от тях има достъп до пияно :wink:
За любовта. Любовта е дума. Отначало е страст, превръща се в привързаност и завършва като навик.

bloodybaby
06-08-2007, 21:10
За любовта. Любовта е дума. Отначало е страст, превръща се в привързаност и завършва като навик.
Тук ти не говориш за любов!Говориш за секс!

LunaTriCk
06-08-2007, 21:15
Баш за онова чувство, което много хора надценяват, а някой даже го възпяват, че и пари печелят от него говоря :wink: Чувствата, които изпитваш, когато си "влюбена" са причинени от химични вещества стимулиращи части от мозъка ти, които мноооого лесно могат се симулират изкуствено, коооолкото и да ти е неприятно :roll:

bloodybaby
06-08-2007, 21:30
Баш за онова чувство, което много хора надценяват, а някой даже го възпяват, че и пари печелят от него говоря :wink: Чувствата, които изпитваш, когато си "влюбена" са причинени от химични вещества стимулиращи части от мозъка ти, които мноооого лесно могат се симулират изкуствено, коооолкото и да ти е неприятно :roll:
Да ти обяснявам каквото и да било би било напълно безполезно!
Ще спомена само, че не можеш да избереш в кой да се влюбиш - това просто се случва, защото по закона на кармата, който включва прераждането в себе си, ти просто следваш своята карма(съдба)!
Не избираш сам и когато почувстваш любов от пръв поглед!Тя просто идва без да те попита, колкото и изтъркано да звучи!Избора ти е нулев!
Имаше една поговорка "Хубавите ябълки, прасетата ги ядат!"Дали е материален закон, случайност или нещо подобно няма значение!Защото никоя хубава ябълка не би избрала умишлено свинската кочина, вместо царската трапеза!Явно има нещо и извън възможностите на нашият мозък!
Би ли ми обяснил, кои химични вещества стимулират мозъка ми, когато се влюбвам?Поименно моля!

RoyTheReaper
06-08-2007, 21:31
Точно гените са доста определящи в развитието на човека. Защо са такива? Ами вероятност. Има хиляди възможни комбинации. Оттам нататък индивидуалността се изгражда въз основа на преживяното, което е различно за всеки човек. Други въпроси?

И веществата може да си ги погледнеш сама. Не всички сме биохимици.

bloodybaby
06-08-2007, 21:33
Точно гените са доста определящи в развитието на човека. Защо са такива? Ами вероятност. Има хиляди възможни комбинации. Оттам нататък индивидуалността се изгражда въз основа на преживяното, което е различно за всеки човек. Други въпроси?
Гените на близнаците са особено "уеднаквени" от природата, но обикновенно единият е водеща фигура над другия!Защо и как се определя, кой от двамата да е това?
Би ли отговорил и на другите ми въпроси, от няколко поста преди този?
Аз защитавам тезите си, с точни източници на информация и мога да дам източниците си, на всеки поискал тази информация!След като така убедено убеждаваш, в своята теза, би трябвало и ти да можеш да дадеш точни отговори на въпросите!Иначе тезата ти остава просто недовършена и половинчата!

Glezanka
06-08-2007, 21:33
Ne wqrwam ... prosto sum mnogo skeptichno nastroena kum tezi wqrwaniq ... edno neshto ako ne go widq s ochite si ne go priemam za realno.

RoyTheReaper
06-08-2007, 21:35
Това се определя от преживяното, както вече казах. Близнаците и те са различни хора.

RoyTheReaper
06-08-2007, 21:37
Точно гените са доста определящи в развитието на човека. Защо са такива? Ами вероятност. Има хиляди възможни комбинации. Оттам нататък индивидуалността се изгражда въз основа на преживяното, което е различно за всеки човек. Други въпроси?
Гените на близнаците са особено "уеднаквени" от природата, но обикновенно единият е водеща фигура над другия!Защо и как се определя, кой от двамата да е това?
Би ли отговорил и на другите ми въпроси, от няколко поста преди този?
Аз защитавам тезите си, с точни източници на информация и мога да дам източниците си, на всеки поискал тази информация!След като така убедено убеждаваш, в своята теза, би трябвало и ти да можеш да дадеш точни отговори на въпросите!Иначе тезата ти остава просто недовършена и половинчата!

Факта, че емоциите се определят от хормони е достатъчен за да подкрепи тезата ми. Поименното им изброяване не е необходимо.

А за половинчатост - моята теза е половинчата в основата си. Както и твоята. Вече обясних защо.

quench
06-08-2007, 21:40
хаха

Нека да се изразя така.

1. Индийската митология и философия на религията е далеч повече от това, което пише в трактатите на учени, живели преди 1000 години. Но не ми се обяснява защо Вишну умира или кой командва парада. Това е ирелевантно на посоката, която пое разговора.

2. Когато търсиш духовното израстване, явно нещо ти куца - според мен най-често това е нежеланието ти да обърнеш внимание и да намериш собствената си занчимост в скучния тривиален живот

3. Когато някой ми заговори за Бог, явно той се опитва да изкара на бял свят слабостите ми и да ги използва за негова лична облага, а това на мен не ми харесва. Затова винаги трябва да се има предвид, че това са измислени съчинения на някой хитрец.

4. Емоциите и разумът могат да се обяснят без присъствието на термини като душа и дух. Те са функция на работата на ЦНС + ендокринните жлези

bloodybaby
06-08-2007, 21:41
Точно гените са доста определящи в развитието на човека. Защо са такива? Ами вероятност. Има хиляди възможни комбинации. Оттам нататък индивидуалността се изгражда въз основа на преживяното, което е различно за всеки човек. Други въпроси?
Гените на близнаците са особено "уеднаквени" от природата, но обикновенно единият е водеща фигура над другия!Защо и как се определя, кой от двамата да е това?
Би ли отговорил и на другите ми въпроси, от няколко поста преди този?
Аз защитавам тезите си, с точни източници на информация и мога да дам източниците си, на всеки поискал тази информация!След като така убедено убеждаваш, в своята теза, би трябвало и ти да можеш да дадеш точни отговори на въпросите!Иначе тезата ти остава просто недовършена и половинчата!

Факта, че емоциите се определят от хормони е достатъчен за да подкрепи тезата ми. Поименното им изброяване не е необходимо.
С последното си изречение, доказваш само своята неосведоменост дори по въпросите, които се опитваш да защитиш!
Това на прост български език, се нарича "Чесане на езика без никаква стойност" или с други думи "Пълнене на пространството с думи"!
Смисъл от това няма!
Аргументите ти са напълно безпочвени!
Извини ме ако съм те засегнала с нещо!
Лека нощ на всички :D
До утре :D

quench
06-08-2007, 21:42
Точно гените са доста определящи в развитието на човека. Защо са такива? Ами вероятност. Има хиляди възможни комбинации. Оттам нататък индивидуалността се изгражда въз основа на преживяното, което е различно за всеки човек. Други въпроси?
Гените на близнаците са особено "уеднаквени" от природата, но обикновенно единият е водеща фигура над другия!Защо и как се определя, кой от двамата да е това?
Би ли отговорил и на другите ми въпроси, от няколко поста преди този?
Аз защитавам тезите си, с точни източници на информация и мога да дам източниците си, на всеки поискал тази информация!След като така убедено убеждаваш, в своята теза, би трябвало и ти да можеш да дадеш точни отговори на въпросите!Иначе тезата ти остава просто недовършена и половинчата!

ахааа

ти как си представяш близнаците? семпер фиделис, винаги заедно и с копи-пейстнати емоции ли?

или единия се е преродил? ;)

_donna_
06-08-2007, 21:47
*въздиша и закрива очите си с длан..*

Muse_of_Madness
06-08-2007, 21:52
Лунартик! О, Лунатрик? Кога ще се научиш да мислиш или да се поинтересуваш от такива въпроси и последа и зразиш мнението си? Кога ще спреш да изказваш мнението си с такава категоричност? И поне да можеше да си докажеш тезите. За Бъдуумчето важи същото.

Според мен категоричност по тези въпроси е напълно невъзможна. Който иска да оборва тази теза, да го направи АРГУМЕНТИРАНО, Лунатрик.

Кое от твърденията ми трябва да аргументирам ? Че човека се състои от органи, тъкани, кости и т.н. или че свещенниците нямат редовен полов живот ? Много ми е интересно как ти ще се аргументираш "категорично" за нещо, което се основава само на догадки и хипотези... :-k и то не от кой да е, а от древни източни философи...хора без работа.


Ще се аргументирам КАТЕГОРИЧНО, че не е възможна катоегоричност по този въпрос. Твоите отговори ме дразнят с тази категоричност...
Та нека да започвам... Всяко доказателство за съществуването или несъществуването на човешката душа или прераждането би се крепяло на едни основни закони- законите на този свят, на това Битие. Но тук възниква интересен въпрос- как ще познаем доколко е реално то, та да говорим за нещо повече или по-малко реално от него? И като помислим мъничко, ще се досетим, че всичките аксиоми, закони, истини и етц. всъщност се крепят на една догма-че Вселената, която обитаваме в момента е реална, а не индивидуална илюзия на мислещия субект или нещо като Матрицата, но и в двата случая основните закони и същността на нещата да са различни от истинското Битие.
+
Eдни изключително готини разсъждения на Рене Декарт:


Методът на Декарт е следният - поставяне под съмнение на абсолютно всяко знание, за да се открои на фона на всичко съмнително нещо несъмнено, в случай че наистина има такова.

Декарт поставя под съмнение и съществуването на външния свят. Какво разбираме под външен свят? - неща, които съществуват независимо и вън от моето съзнание. Всички неща обаче, за които може да се претендира, че съществуват вън от моето съзнание могат да се редуцират до сетивни качества. Ето например аз мога да твърдя, че "това" розово и заоблено на вид и меко на допир нещо съществува вън от моето съзнание. Обаче всички тези определения: "розово", "заоблено" и "меко" са представи, които аз непосредствено възприемам вътре в моето съзнание. Какво ми дава основание, пита Декарт, да твърдя, че това, което възприемам като моя представа, съществува вън от мен?

Някой би могъл да каже - всичко, което съществува в пространството, съществува вън и независимо от мен самия. Декарт отговаря: обаче ако самото пространство не е нищо повече от представа в мен, тогава и всички неща, които са в пространството също се редуцират до представи в моето съзнание.

Един вид Декарт не се е осъмнявал в това, че навън е студено, а в това, че зад усещането за студено стои някаква независима от това усещане действителност.
Някой би могъл да възрази - ами като се разболееш от плевмония много добре ще разбереш дали стои или не. Обаче какво е плевмонията - тя е съвкупност от представи, които аз имам за своето вътрешно състояние, представа за силна болка в гръдния кош (който също е представа), представа за затруднено дишане, треска, температура - все представи в моето съзнание. Един вид опонентът на Декарт твърди, че това, че едни представи (тази за студ) причиняват други представи (тази за болка в гърдите) било доказателство за съществуването на неща извън моето съзнание. Декарт обаче би отговорил така: аз в случая не се съмнявам, че едни представи могат да причиняват или да са свързани с други представи, а се съмнявам дали зад съвкупността от моите представи стои една независима от мен действителност.

Същото и с танка - аз се самнявам дали сетивното възприятие, което имам за танк, обозначава една съществуваща вън от мен действителност. Някой би могъл да каже: ами като те смаже танка ще разбиреш. Какво има предвид този опонент? - може би има предвид, че визуалната представа за приближаващия танк ще бъде последвана в моето съзнание от неимоверно силна болка и шум от разчупващи се кости. Какво казва собствено той? - че едни представи ще бъдат последвани от други представи. Ами добре, никой не се е съмнявал точно в това, това в което сме се съмнявали е, че зад тези представи стои някаква независима от мен действителност.

Някой би могъл да оспори - ами това че се страхуваш пред приближаващия танк е доказателство за неговото реално съществуване. Обаче страхът е също една представа. Как може наличието на една представа в моето съзнание (страх) да бъде доказателство за това, че друга представа (танк) съществува вън от него? И изобщо има ли критерий да разграничим двете представи и да твърдим, че едната представа (страх) съществува само и единствено в моето съзнание, а другата представа (танк) обозначава нещо съществуващо вън от него.

Някой би могъл да каже - ами другите хора също виждат танка и могат да потвърдят, че той съществува. Обаче какво са другите хора освен - представи в моето съзнание. И това, че ми се струва, че те ми говорят нещо за някакъв "танк" не е никакво доказателство за съществаването на нещо външно спрямо моята представа за танк, а е само доказателство, че аз си говоря със себе си.

Някой пък би могъл да възрази - ако паркирам танка си пред блока, на другия ден ще го намеря на същото място (освен ако някой не го е откраднал). Това означава, че танкът съществува независимо от моето съзнание. Декарт ще отговори: ами аз не съм се съмнявал, че някои представи могат да се явяват периодично в моето съзнание в един същ вид (например представата "танк пред блока" сега и представата "танк пред блока" на следващия ден.) Аз съм се съмнявал единствено, че зад двете представи стои някаква независима от моето съзнание действителност.

Някой би могъл да възрази - ами когато пред мен наистина има танк, аз не мога да избирам дали да го възприемам или не, докато ако той беше само фантазия, щях да мога да избера да си преставям нещо по-хубаво - например една жена. Декарт обаче би опровелгал по следния начин - това, че аз не мога да се абстрахирам от една представа в моето съзнание, а от други представи мога, не е никакво даказателство за това, че първите съществуват вън от него, а вторите вътре в него. Това е само аргумент в полза на твърдението, че в моето съзнание съществуват два различни вида представи - такива, от които не мога да се абстрахирам и такива, от които мога да се астрахирам.

Следователно всички привидни докадзателства за съществуването на външен свят вън от мен отпадат. Декарт справедливо отбелязва - значи ние имаме пълно основание да се съмняваме във външния свят. Следователно неговото съществуване не е първата и несъмнена истина.
Първата и несъмнена истина е: Cogito ergo sum, т.е. мисля следователно съществувам
Но всичко това изписано по-горе от мен и от неизвестен картезианец е свито в едно малко изречение от китайски философ: "Дали аз сънувах, че съм пеперуда, или пеперудата сънуваше, че е Чжуан Дзъ?"

ПС Луни, вземи си оправи граматиката моля ти се, сега съм в седми клас баш преди изпита, скъсват ме с тоя правопис и всяка неграмотност ми боде на очичките...

RoyTheReaper
06-08-2007, 21:57
Това е много труден въпрос и към този момент не съществува еднозначен отговор, а само теории. Дали е материя, физична величина, енергия или каквото и да било, има само хипотези. Но аз лично смятам, че съзнанието е информация, тоест има материален носител. Какъв е той, не съм запознат с дълбините на мозъка.

_donna_
06-08-2007, 21:59
сега съм в седми клас баш преди изпита, скъсват ме с тоя правопис и всяка неграмотност ми боде на очичките...

мдаа..и аз съм преди кандидат-студентските си изпити ии наистина е ужас..не че преди не си ги знаел тез неща за правописа ама като ги четеш и пишеш по цял ден страшно се набиват на очи..направо лудваш и започваш да поправяш всички около теб.а най-лошото е,че по телевизията говорят безобразно и дори имаше някакво предаване,в което задаваха въпрос:"На КОЙ приличаш?" на някакви деца..уф..уотевъ..

quench
06-08-2007, 22:37
Това е много труден въпрос и към този момент не съществува еднозначен отговор, а само теории. Дали е материя, физична величина, енергия или каквото и да било, има само хипотези. Но аз лично смятам, че съзнанието е информация, тоест има материален носител. Какъв е той, не съм запознат с дълбините на мозъка. Когато не си запознат с нещо, било то мозъкът или свръхестествените явления не би ли трябвало да замълчиш?

той ще мълчи, а аз ще говоря ;)

Textbook of biological psychiatry - Jaak Panksepp

p. 33

On the nature of emotions

....In deep subcortical regions of mammalian brain there exist a variety genetically prescribed circuits that mediate basic emotional behaviors....

p. 34

....Emotions have a variety of attributes, including autonomic-bodily, behavioral-expressive, cognitive-learned, and affective-experiential components....

p. 35

The brain's emotional infrastructure is concentrated in midline, visceral regions of the brain (Papez, 1937) that were enshrined in the concept of limbic system (McLean, 1990)....

same page

The cortical-subcortical interactions create a special richness for human emotional life, as well as existential forms of emotional turmoil unknowable to other species.The various socially derived emotions include a vast number of variants - including shame, guilt, jealousy, envy, embarrassment, pride, LOVE and many others - that provide a special sublety to human emotional life.
....
The possiblity of imaging such processes in the human brain, using position emission tomography (PET) and functional magnetic resonance imaging (fMRI) technologies, has helped trigger the "affect revolution" that is currently sweeping across the mind sciences.

ист. забележка - т.нар. "революция" се свежда именно до това, че емоциите могат да се зимерват - което, допреди най-новите постижения на НТП е било считано за долна мистификация, тъй като никой не е мислил, че нещо може да наблюдава невронните импулси

следва Emotional changes following brain damage trauma, което няма да прилагам

в следващата глава проф. Hammerhand от Лондонския Кралски Медицински Институт разяснява процедурите, включващи употребата на методите ПЕТ и фМРИ, които отразяват чрез моментални изображения промяната в емоционалното състояние на тестовите субекти (стр 37 - 43).

За хората, които се интересуват повече от подобни изследвания - мога да запиша срещу даден ми ДВД диск цялата база от 4,5 ГБ документи.
Самият учебник, който използвах тук, е от 750 страници и е като Библията за всички модерни учени-психолози.


International encyclopedia of Social & Behavioral sciences
Letter S
Page 13 946 (!!!)

Sex hormones and their brain receptors

Nerve cells react not only to electrical and chemical signals from other neurons, but also to a variety of steroid factors arising from outisde the brain. Steroids, particularly gonadal steroids, have profound effects on many effects of mautre brain, including cognition (държа да се отбележи!!!) and even memory.

The brain contains receptors for all five classess ofsteroid hormones: estrogens, progestins, androgens, glucocorticoids and minerlocorticoids.

p. 13 948

Classical mechanism of sex steroid action

Classically, sex steroids exert their effects by binding to intracelullar receptors and modifying gene expression (Tsai and O’Malley, 1994). In the presence of the hormone, two receptor monomers dimerize and bind to short DNA sequences locatedin the vicinity of hormone-regulated genes.

R. D. Brinton & J. T. Nilsen

Мисля, че тези наистина кратки извадки от трудовете на водещи учени в областта на биологичната психология и бихейвиористичната наука подкрепят съвсем ясно моето и това мнение на Lake bodom – а именно – емоциите се контролират от мозъка; емоциите, дори и най-възвишените, се зараждат в невроните на централната нервна система под влияние на невроелектрически и биохимически сигнали от страна на невроните на лимбичната нервна система, активирани от ендокринните жлези, а именно гонадните, отделящи основните сексуални хормони.

Ако искаш ПОИМЕННО да ти изброим отделните сексуални стероиди, влизащи в гупата на естрогените, тестостероните и пргестероните, то аз съм говот да ти доставя диск с прелестните учебници по биохимия, които имам – може би между 1000 и 1200 страници – за да задоволиш сама и непосредствено, без чужда перспектива, любопитството си.

И така, нека дадем нов конкретен тласък на спора:
Какви доказателства можеш да ми предоставиш, че продуктите на собственото ми тяло се „записват” на някакъв нематериален носител, който оцелява дори след физическото унищожение на корпулентната част от моето „висше същество”?

Другия вариант е отново, в състояние на афект, да ме заклеймиш като повърхностен невежа, който не мое да отвори очи за божествената светлина, която може да въздигне душата ми по пътя към отхвърляне на кармичното ми обременяване.

RoyTheReaper
06-08-2007, 22:43
Не би следвало, защото от наблюденията ми за това как работи света имам право да изкажа хипотеза за това дали има прераждане или не. За това не е необходимо да имам познания на генетик, биохимик или неврохирург.

quench
06-08-2007, 22:46
Не би следвало, защото от наблюденията ми за това как работи света имам право да изкажа хипотеза за това дали има прераждане или не. За това не е необходимо да имам познания на генетик, биохимик или неврохирург.

когато опонентите искат знания, ще им ги показваме :)

така диктуват правилата на реториката

Ziezi
06-08-2007, 23:09
Ох Боже....Тука някои хора ме застреляха от упор с колосалната си простотия освободена в опит да се изтъкнат като интелектуалци...Поради каква логика куренчи и леке-bottom смятате,че човекът е над всичко в този свят и е в състояние да усети и разбере всичко?Трудно ли ви е да приемете,че мозъците ви са устроени да приемат само светът,в който са еволюирали телата ви,но това по никакъв начин не означава,че не съществуват други "светове"?Или нима един титан на човешката мисъл и прякото следствие от нея-интернет,какъвто е чичо куренчи би искал да ми каже,че човекът с мизерните си 5000 години(образно казано) "съзнателен" живот е в състояние да разбере и опише всички явления в нещо еволюирало поне 12 000 000 000 години?И какво точно означава думичката "свърхестествено"?

LunaTriCk
06-09-2007, 00:35
Да ти обяснявам каквото и да било би било напълно безполезно!
Ще спомена само, че не можеш да избереш в кой да се влюбиш - това просто се случва, защото по закона на кармата, който включва прераждането в себе си, ти просто следваш своята карма(съдба)!
Не избираш сам и когато почувстваш любов от пръв поглед!Тя просто идва без да те попита, колкото и изтъркано да звучи!Избора ти е нулев!
Имаше една поговорка "Хубавите ябълки, прасетата ги ядат!"Дали е материален закон, случайност или нещо подобно няма значение!Защото никоя хубава ябълка не би избрала умишлено свинската кочина, вместо царската трапеза!Явно има нещо и извън възможностите на нашият мозък!
Би ли ми обяснил, кои химични вещества стимулират мозъка ми, когато се влюбвам?Поименно моля!

Твоят живот си го живееш ти. Ти избираш. Живота е такъв, какъвто ти си го направиш. Кармата(съдбата) е оправдание. Много удобно оправдание на хората, за всичко случващо се с тях. Изкупителна жертва. Нещо, върху което да прехвърлим вината. Много пъти ми се се случвало да се сблъсквам с хора казващи си "еми, така е било писано" след като са преживяли някаква травма или загуба, еми съжалявам ама не е. Не е.
Искаше химичните вещества ? Заповядай част от тях: допамин(това нещото, което те кара да се чувстваш щастлива), феромон(всъщност е хормон, но така или иначе това е онова, което те привлича в другия пол).
Може ли един въпрос да ти задам ? Да речем, че живота ти е предначертан. Карми, съдби ала-бала и т.н. Целият ти живот от раждането ти, до смърта в една книга. И тази книга да речем е пред теб ? Ще я прочетеш ли ?

Muse_of_Madness
06-09-2007, 06:38
Дами и господа, не спорете с Лунатрик-дори и след като му докажете нещо, той започва да спори с някой друг по същата тема...

teenkopele
06-09-2007, 06:56
Смъртта е края на живота и след нея няма нищо.
...

Тук не съм съгласен с теб. Светът, в който живеем не е предпоставка за това, което ни очаква след смъртта. А какво точно е то...никой не се е върнал, за да каже. Е, имало е хора, които разправят, че по време на операция са излизали от тялото си и са го виждали...на част от тях съм склонен да повярвам. Защо?...с подробности разказват какво точно се е случвало- в детайли, който не може просто ей така да се знаят. Изводът от това- излизане от тялото предполага, че има нещо след смъртта, нещо непознато за нас, нещо от което може би голяма част от нас се страхуват.

IlLuSi0nS`
06-09-2007, 09:09
а може би човешкият живот е само един сън.. преди това сме били само душа.. сега сънуваме.. смъртта е събуждането, когато отново ще бъдем свободният си дух.. и всичко е просто сън.. или по-скоро халюцинация, илюзия.. ами ако нищо не е такова, каквото ние го виждаме?!
а има ли минало, има ли бъдеще.. какво е времето? от къде и кога е била първата секунда.. а кога ще дойде последната.. а къде сме ние във времето? движим ли се във времето? не стоим ли всъщност на едно времево място, а това,че времето минава е просто илюзия? а пространството? само три измерения ли съществуват или просто ния възприемаме само три? възможно ли е пространството да се пречупи? а как да настроим сетивата си за останали измерения и какви възможности би ни дало тяхното възприемане?
ха.. май много се оплетох в собствените си мисли.. но ако приемем, че всичко може да не е такова каквото изглежда, значи и смъртта изобщо не е това, което ние можем да допуснем.. може би след това получаваш всички отговори.. може би.. всяко предположение е само плод на човешки разсъждения и вярвания.. а Човекът няма как да знае, живеейки в субективната реалност..

Valar
06-09-2007, 09:57
Защо някой се мислят за по умни от колкото са!

bloodybaby
06-09-2007, 10:26
Точно гените са доста определящи в развитието на човека. Защо са такива? Ами вероятност. Има хиляди възможни комбинации. Оттам нататък индивидуалността се изгражда въз основа на преживяното, което е различно за всеки човек. Други въпроси?
Гените на близнаците са особено "уеднаквени" от природата, но обикновенно единият е водеща фигура над другия!Защо и как се определя, кой от двамата да е това?
Би ли отговорил и на другите ми въпроси, от няколко поста преди този?
Аз защитавам тезите си, с точни източници на информация и мога да дам източниците си, на всеки поискал тази информация!След като така убедено убеждаваш, в своята теза, би трябвало и ти да можеш да дадеш точни отговори на въпросите!Иначе тезата ти остава просто недовършена и половинчата!

ахааа

ти как си представяш близнаците? семпер фиделис, винаги заедно и с копи-пейстнати емоции ли?

или единия се е преродил? ;)
Представям си ги, като хора с абсолютно един и същ старт в живота, но различни индивидуални качества, въпреки, че природата им е "дала" да са "почти еднакви" на пръв поглед!
Моя приятелка има близнаци, в момента са на по година и два месеца.Погледнати от страни са като две капки вода, но прекарвайки 20 минути с тях, ясно разбираш, кой кой е защото те извършват съвсем различни действия - докато единият си стои в количката, другия постоянно го бута, пресяга се през него,взима му тази или онази играчка и тн.Тоест единият вече показва качествата на "водач" грубо казано, а другият на "подчинен".И това е винаги!Защо едното дете е винаги така спокойно и кротко, а другото винаги така буйно?Те са само на по година и два месеца, живеят в една къща, спят един до друг, хранят се заедно с едни и същи неща,имат едни и същи играчки, получават еднакво ласки от родителите си, но единият винаги иска повече, а другият се задоволява с по - малко?Каква е тази индивидуалност, на материален носител, която притежават толкова малки,така "еднакви" в много отношения деца?Би ли ми отговорил ясно ?

bloodybaby
06-09-2007, 10:34
хаха

1Но не ми се обяснява защо Вишну умира или кой командва парада.

2. Когато търсиш духовното израстване, явно нещо ти куца - според мен най-често това е нежеланието ти да обърнеш внимание и да намериш собствената си занчимост в скучния тривиален живот

3. Когато някой ми заговори за Бог, явно той се опитва да изкара на бял свят слабостите ми и да ги използва за негова лична облага, а това на мен не ми харесва. Затова винаги трябва да се има предвид, че това са измислени съчинения на някой хитрец.

4. Емоциите и разумът могат да се обяснят без присъствието на термини като душа и дух. Те са функция на работата на ЦНС + ендокринните жлези
1.Би ли обяснил, защо Вишну умира, как умира и кой командва парада?Ако си запознат с ведите, кактто се опитваше да изглеждаш в началото на дискусията, трябва да ти е ясно,че Вишну не може да умре!
2.Познавам много хора и в България и извън, които посредством духовното си израстване твърдят са станали по - щастливи във всяко едно отношение, по - спокойни и по - уравновесени!Всеки от тях знае, колко е значим в живота си и никой не мисля се е обърнал към религията, просто от незначимоста си без нея в живота си!
3.Ето аз заговорих за Бог!Къде се опитах да изкарам твои слабости?
4.А това е абсолютна глупост.Я обясни малко по - точно от къде точно се раждат емоциите, от къде идват мислите, как се генерират, кои са хормоните на любовта, омразата и тн. ?Как се генерира любов към напълно непознат или пък омраза към същият?Как съзнанието ти, с помоща на хормони успява да генерира неприязъм към някой, който нищо лошо, не ти е направил, дори не те е бутнал в тролея, просто си го видял и ти е станал моментално неприятен, въпреки чудесната си външност и завладяваща усмивка да кажем?Защо не се влюбваш в него, а ти става антипатичен или обратното?от къде идва този избирателен подбор на съзнанието и хормоните ти?

bloodybaby
06-09-2007, 10:35
Lake_bodom, човешкото съзнание материя ли е?
=D> =D> =D>
И аз това искам да попитам.И ако е материя, каква, как се нарича, къде се намира, как се поддържа?

06-09-2007, 10:38
Защо някой се мислят за по умни от колкото са!

ти ли? :|

bloodybaby
06-09-2007, 10:42
Това е много труден въпрос и към този момент не съществува еднозначен отговор, а само теории. Дали е материя, физична величина, енергия или каквото и да било, има само хипотези. Но аз лично смятам, че съзнанието е информация, тоест има материален носител. Какъв е той, не съм запознат с дълбините на мозъка.
До преди малко твърдеше, че дори чувствата имат груб материален създател - хормоните, от което следва, че и те са материални.Сега обаче казваш, че не знаеш какъв е материалният носител на съзнанието.Как тогава можеш да си сигурен, че е материално, след като не знаеш, кой е носителят му,какви са качествата му и как се определят?

bloodybaby
06-09-2007, 10:53
Това е много труден въпрос и към този момент не съществува еднозначен отговор, а само теории. Дали е материя, физична величина, енергия или каквото и да било, има само хипотези. Но аз лично смятам, че съзнанието е информация, тоест има материален носител. Какъв е той, не съм запознат с дълбините на мозъка. Когато не си запознат с нещо, било то мозъкът или свръхестествените явления не би ли трябвало да замълчиш?

той ще мълчи, а аз ще говоря ;)

Textbook of biological psychiatry - Jaak Panksepp

p. 33

On the nature of emotions

....In deep subcortical regions of mammalian brain there exist a variety genetically prescribed circuits that mediate basic emotional behaviors....

p. 34

....Emotions have a variety of attributes, including autonomic-bodily, behavioral-expressive, cognitive-learned, and affective-experiential components....

p. 35

The brain's emotional infrastructure is concentrated in midline, visceral regions of the brain (Papez, 1937) that were enshrined in the concept of limbic system (McLean, 1990)....

same page

The cortical-subcortical interactions create a special richness for human emotional life, as well as existential forms of emotional turmoil unknowable to other species.The various socially derived emotions include a vast number of variants - including shame, guilt, jealousy, envy, embarrassment, pride, LOVE and many others - that provide a special sublety to human emotional life.
....
The possiblity of imaging such processes in the human brain, using position emission tomography (PET) and functional magnetic resonance imaging (fMRI) technologies, has helped trigger the "affect revolution" that is currently sweeping across the mind sciences.

ист. забележка - т.нар. "революция" се свежда именно до това, че емоциите могат да се зимерват - което, допреди най-новите постижения на НТП е било считано за долна мистификация, тъй като никой не е мислил, че нещо може да наблюдава невронните импулси

следва Emotional changes following brain damage trauma, което няма да прилагам

в следващата глава проф. Hammerhand от Лондонския Кралски Медицински Институт разяснява процедурите, включващи употребата на методите ПЕТ и фМРИ, които отразяват чрез моментални изображения промяната в емоционалното състояние на тестовите субекти (стр 37 - 43).

За хората, които се интересуват повече от подобни изследвания - мога да запиша срещу даден ми ДВД диск цялата база от 4,5 ГБ документи.
Самият учебник, който използвах тук, е от 750 страници и е като Библията за всички модерни учени-психолози.


International encyclopedia of Social & Behavioral sciences
Letter S
Page 13 946 (!!!)

Sex hormones and their brain receptors

Nerve cells react not only to electrical and chemical signals from other neurons, but also to a variety of steroid factors arising from outisde the brain. Steroids, particularly gonadal steroids, have profound effects on many effects of mautre brain, including cognition (държа да се отбележи!!!) and even memory.

The brain contains receptors for all five classess ofsteroid hormones: estrogens, progestins, androgens, glucocorticoids and minerlocorticoids.

p. 13 948

Classical mechanism of sex steroid action

Classically, sex steroids exert their effects by binding to intracelullar receptors and modifying gene expression (Tsai and O’Malley, 1994). In the presence of the hormone, two receptor monomers dimerize and bind to short DNA sequences locatedin the vicinity of hormone-regulated genes.

R. D. Brinton & J. T. Nilsen

Мисля, че тези наистина кратки извадки от трудовете на водещи учени в областта на биологичната психология и бихейвиористичната наука подкрепят съвсем ясно моето и това мнение на Lake bodom – а именно – емоциите се контролират от мозъка; емоциите, дори и най-възвишените, се зараждат в невроните на централната нервна система под влияние на невроелектрически и биохимически сигнали от страна на невроните на лимбичната нервна система, активирани от ендокринните жлези, а именно гонадните, отделящи основните сексуални хормони.

Ако искаш ПОИМЕННО да ти изброим отделните сексуални стероиди, влизащи в гупата на естрогените, тестостероните и пргестероните, то аз съм говот да ти доставя диск с прелестните учебници по биохимия, които имам – може би между 1000 и 1200 страници – за да задоволиш сама и непосредствено, без чужда перспектива, любопитството си.

И така, нека дадем нов конкретен тласък на спора:
Какви доказателства можеш да ми предоставиш, че продуктите на собственото ми тяло се „записват” на някакъв нематериален носител, който оцелява дори след физическото унищожение на корпулентната част от моето „висше същество”?

Другия вариант е отново, в състояние на афект, да ме заклеймиш като повърхностен невежа, който не мое да отвори очи за божествената светлина, която може да въздигне душата ми по пътя към отхвърляне на кармичното ми обременяване.
Голяма част от коментара ти са абсолютни глупости!
Относно доказателствата, които искаш, заповядай \:D/ и не са единствени случаи!Това са само 4 случая, а има хиляди!
Първи случай

В настоящата история се разказва за едно момиче от началото на века, известно с извънредно странното си поведение. Сестрата на малката Ан живеела в Минеанополис, САЩ и по следния начин пресъздава невероятните случки с по-малката си сестра:

"Когато беше на четири години Ан се разсърди на баща ни заради някаква дреболия и заяви, че ще ги изостави завинаги.

- Да не се готвиш за рая, откъдето се спусна при нас? - попита я татко шеговито.

- Аз и не съм дошла оттам - сопна се Ан - била съм вече и на Луната и на Земята. Много пъти съм била ту мъж ту жена.

Татко се кискаше, а сестричката ми още по-убедително продължаваше:

- Веднъж, когато живеех в Канада, бях мъж. Даже и името си помня, казвах се Лишус Фабер, бях войник и превзех портите.

Тази история не ми даваше покой и цяла година се рових в най-различни книги, засягащи канадската история, с надеждата, че ще попадна на описанието на някаква битка, в която някой е превзел някакви крепостни врати. Търсенето ми се оказа напразно, не открих нищо. Накрая един библиотекар ми пъхна в ръцете един овехтял документ, в който се разказваше за най-различни вълнуващи събития и една от историите наистина ме заинтригува. Разказваше се за превземането на стените на някакво малко градче. Малкият отряд се сражавал геройски, макар че не разполагал с необходимите за атаката боеприпаси. На очи се набиваше едно изречение: "отрядът на младия лейтенантпревзе портите", нещо повече там прочетох и името на младия лейтенант - Лишус Фабер...''

(The American Magazine, 1915 , юли)

Втори случай




Британският лекар д-р Артур Гирхам описва следния случай от практиката си. През 1961 г. се среща с пациентка, чието поведение го убеждава недвусмислено в съществуването на прераждането.

"Тридесет и седем годишна пациентка се оплакваше от кошмарен, непрекъснато повтарящ се сън. Години наред натрапчиво сънувала един и същи сън, изпълнен с кървави масови убийства. Започнах да я изследвам, съмнявайки се, че страда от невроза, но се оказа здрава. Кошмарните сънища я измъчваха от дванадесетата й година и я изпълваха с все по-нарастваща тревога. След няколко месеца спомена, че в детството си е описала съновиденията си, обърканите си мисли, примесени с картини и събития, непонятни за самата нея. В записките й намерих стихове, писани на средновековен френски от самата нея, в ученическите й години, макар че тя никога не е изучавала този език и по-точно това наречие. Обърнах се към един професор от университета в Тулуза, описвайки случая на моята пациентка и той незабавно ми отговори, че описанията се отнасят до членовтете на еретическото движение на тулузките катари от XII век, изповядващи пуританска философия.

Пациентката ми съобщавала за кръвопролитното унищожение на катарите, както и за собствената си гибел на кладата. През 1967 г. реших да замина за Южна Франция и на място да продължа проучванията си. Сравнявайки изворите за тулузките катари от XII век с описаното от моята пациентка, се убедих, че разказът й е напълно точен и прецизен. Дума по дума съвпаднаха и стиховете, писани от нея, с една от песните, които открих в средновековните документи. С прецизна точност тя описваше тогавашните френски пари, накитите, плановете на сградите, характерни за епохата. Спомняше си за семейното и обществено положение на хора, които не са били популярни исторически личности и можеха да бъдат открити само в списъците на светата инквизиция. Съвсем достоверни бяха описанията й за много малко известни ритуали на катарите, нещо повече съобщаваше, че катарите-духовници не винаги носели черни раса. Един от нейните приятели, например, доста често носел тъмно синьо расо с качулка. Това нейно твърдение ми се стори доста неправдоподобно, тъй като от историческите източници е всеизвестно, че катарите са носели черни дрехи. Това убеждение се считало за достоверно чак до 1966 г., когато се появил един превод от латински език на протокол на инквизицията, в който многократно се споменавало, че катарите-духовници освен черни, можели да носят и тъмно сини или зелени раса.

За мен съновиденията на едно тринайсетгодишно момиче, съдържащи такава подробна и достоверна информация за движението на катарите, позната само на ограничен брой специалисти, представляваха неопровержимо доказателство за пътешествиата на душата".



Трети случай


Робин Хил бил петгодишно момче. Неговата история разказал американският филмов актьор Малвин Дъглас.

Малкиат Робин говорел добре за възрастта си, но понякога в речта му се прокрадвали напълно неразбираеми думи. Майка му забелязала колко често момчето произнася странни думи така, като че те имат някакъв смисъл Тя изразила тревогата си пред една гостенка, която се интересувала от прераждането и проявила интерес да чуе малкото момче. Още на другия тя посетила детската стая. Робин бил доста разговорлив и наговорил дузина непознати думи. Посетителката се убедила, че детето не бръщолеви глупости, а влага смисъл в произнесените думи, само трябвало да намерят човек, който да разбира речта му. След седмица поканили професор полиглот, който също с интерес изслушал бръщолевенията на Робин.

- Няма никакво съмнение, Робин говори на местно наречие, характерно за Северен Тибет. За по-голяма част от изреченията нямам никакво колебание, макар че не разбирам повечето думи. Да не би момчето на по-малка възраст да е ходило в Тибет, или някой от семейството да е пътувал дотам?

Естествено отговорът бил отрицателен, тъй като никой не бил посещавал Тибет.

- Къде си научил тези думи? - продължавал да разпитва детето професорът.

- В училище

- Но, миличък, ти още не ходиш на училище - прекъснала го майката.

- Не говоря за сега, а за по-рано, когато ходех на училище.

- И какво беше това училище? Помниш ли как изглеждаше?

Робин помислил малко и отговорил:

- Да, помня. Намираше се в планината, но не в тази, където бяхме през лятото, мамо.

- И от какво беше построено от камък или от дърво?

- От камъни.

- А какви бяха учителите?

- Всички бяха мъже и не бяха облечени като татко. Носеха дълги ризи, завързани на кръста с въже.


Подробното описание на детето удивило професора, който така се въодушевил, че предприел дълга експедиция. Той заминал за едно лесно достъпни място в Северен Тибет, недалеко от Китай, с цел да проучи училищата. Не след дълго родителите на Робин получили писмо:

"Намерих училището, за което говори Робин, разположено е в планината Куен-лун, в една скалиста местност, която съвсем не прилича на планинския район, където Робин е прекарал ваканцията си, заедно с Вас. Описанието на Вашето дете е изключително точно, що се отнася и за преподавателите-лами".


Наричаното в парапсихологията ''ксеноглосия" явление, характеризиращо се със способността да се говорят никога неизучавани езици, било наблюдавано и през тридесетте години при близнаците на известния лекар , д-р Маршал Мак Дъфи от Ню Йорк. За най-голяма изненада на родителите си децата си говорели на непознат за околните език. Опитали се да разгадаят тайната им в катедрата по чужди езици в тамошния университет, но никой от преподавателите не успял да разпознае езика на който си говорели децата. За щастие тогава постъпил един лектор, преподаващ древни езици и той успял да разпознае в речта на близнаците използвания по времето на Христа ''арамски'' език.



Четвърти случай


На 15 март 1910 година в Палермо, Сицилия, за най-голяма скръб на неутешимите си родители, починала от менингит петгодишната Александрина Шамона. Три дни по-късно тя се присънила на майка си, убеждавайки я, че не ги е напуснала завинаги и че се върне като съвсем малко дете. Сънят отново се повторил, но нова бременност била почти невъзможна, туй като г-жа Шамона била подложена на сложна гинекологична операция, след първото си раждане. Въпреки това след година тя родила две близначки. Едното от децата поразително приличало на починалата Александрина, затова и я нарекли с нейното име. Приликата била не само физическа, тя се проявявала и в поведението и предпочитанията. И двете деца били левачки, въпреки, че останалите деца в семейството пишели с дясната ръка. Лицата им била еднакво асиметрични.

- Решително заявявам - казала г-жа Шамона - второто ми момиченце има изненадваща прилика с починалата Александрина, с изключение на това, че очите и косата й са малко по-светли. Предпочитанията им са еднакви, например и двете обичат да си играят повече с деца на тяхната възраст, отколкото с кукли. Особено много държат на чистотата; по един и същ начин искаха да им измия ръцете ако са изцапани. Второто ми момиченце също не обича сирене подобно на първата Александрина.

Когато втората Александрина станала на осем години, семейството решило да направи екскурзия до близкото градче Монреале. Момиченцето отказало да отиде с тях, под предлог, че вече е ходило там. Майката почти не си спомняла, но детето подробно й разказало как са посетили града, заедно с още една госпожа, която имала рог на главата си, а когато влезли в една църква се срещнали с ниски на ръст попове в червени одежди. Този разказ помогнал и на г-жа Шамона да си спомни, че преди смъртта на първата Александрина са ходили в Монреале, придружавала ги една нейна приятелка, дошла в Палермо за лекарска консултация, тъй като някакъв израстък загрозявал челото й. Спомнила си и когато влезли в една църква и наистина се срещнали с група млади гръцки попове, облечени в сини одежди, украсени с пищна пурпурна украса.

Тъй като момиченцето си спомняло не само за мястото, но и за събитията, то не е можело да получи информацията си от снимка или пощенска картичка. Госпожа Шамона също едва си спомняла за пътуването, тъй че е много малко вероятно да е разказала на детето за него.
:!:
Без да съм в състояние на афект, съвсем категорично, ще те обвиня, че си абсолютен невежа, както по горе предположи, че ще го направя!Не подлагам на съмнение интелигентността ти, просто въпросите, по които се изказваш, а именно изтока, прераждането и необяснимите от материална гледна точка неща, явно не са ти силна страна и явно не си запознат досбре с литературата описваща тези въпроси!На пръв поглед изглеждаш, що годе запознат, но познанията ти се базират на измислиците на Бог знае, чии болен мозък!Провери си източниците на информация!Бъркаш гръцка митология, индийски веди, китайска митология и нещата описани в тях!Ако наистина си запознат с ведите, би трябвало да са ти ясни тези неща, които в последните няколко поста обсъждаме.

bloodybaby
06-09-2007, 10:56
Не би следвало, защото от наблюденията ми за това как работи света имам право да изкажа хипотеза за това дали има прераждане или не. За това не е необходимо да имам познания на генетик, биохимик или неврохирург.
Никой не казва, че нямаш право да се изкажеш по въпросите, които обсъждаме.твърде категорично се изказваш обаче, без да даваш никакви доказателства или въобще някъква защита на изказванията си!Ако не можеш да защитиш тезата си, би следвало да не я даваш толкова категорична, както го правиш! :D

bloodybaby
06-09-2007, 10:57
Не би следвало, защото от наблюденията ми за това как работи света имам право да изкажа хипотеза за това дали има прераждане или не. За това не е необходимо да имам познания на генетик, биохимик или неврохирург.

когато опонентите искат знания, ще им ги показваме :)

така диктуват правилата на реториката
Правилата също диктуват да си показвате знанията, на езика на който разговаряме!Добре съм с английския, но ако става дума за медицински английски, едва ли би се справила, кой знае колко ли успешно с разгадаването на разните термини!

LunaTriCk
06-09-2007, 11:00
Дами и господа, не спорете с Лунатрик-дори и след като му докажете нещо, той започва да спори с някой друг по същата тема...
Вижданията на някакъв си философ, не са доказателства...
Религията дава временни отговори. Преди хората са мислели, че Земята е плоска, че Слънцето се върти около нея, но сега всички знаем че не е така, нали ? Същото е и с душата. Имайте търпение ще дойде категоричен неоспорим отговор от науката. Дотогава, ходете палете свещички щом ви е по-удобно.

bloodybaby
06-09-2007, 11:11
Твоят живот си го живееш ти. Ти избираш. Живота е такъв, какъвто ти си го направиш. Кармата(съдбата) е оправдание. Много удобно оправдание на хората, за всичко случващо се с тях. Изкупителна жертва. Нещо, върху което да прехвърлим вината. Много пъти ми се се случвало да се сблъсквам с хора казващи си "еми, така е било писано" след като са преживяли някаква травма или загуба, еми съжалявам ама не е. Не е.
Искаше химичните вещества ? Заповядай част от тях: допамин(това нещото, което те кара да се чувстваш щастлива), феромон(всъщност е хормон, но така или иначе това е онова, което те привлича в другия пол).
Може ли един въпрос да ти задам ? Да речем, че живота ти е предначертан. Карми, съдби ала-бала и т.н. Целият ти живот от раждането ти, до смърта в една книга. И тази книга да речем е пред теб ? Ще я прочетеш ли ?[/quote]
Правилно, аз си живея живота, но явно има друг, който контролира отгоре нещата.Чудя се, как към точно определена личност, мозъкът ти проявява желание да произведе хормоните, от които следва привличане и любов?Ти ли казваш :"хайде сега ще се влюбя в тази, защото ми доскуча да не съм влюбен!" или просто разбираш, че вече си извън тази част от хора, които не са влюбени.По каква причина и как точно тялото определя момента, в който да произведе определени хормони?Ти ли му казваш "Тяло, жлези, хайде произвеждайте хормони, да се влюбя, че ми е скучно вече да не съм влюбен!"
Относно въпроса ти - за предначертания живот!Ако книгата е пред мен няма да я прочета.Живота ми би бил скучен, ако го направя, а за мен живота е постоянно предизвикателство, което го прави изключително интересен.Защо да съсипвам интересният си живот, с цялото знаение, което така или иначе ще дойде при мен посредством времето, изминалите години и изживян живот!Ако прочета книгата, би значело сама да се вкарам в Ада!
Сестра ми се удави преди години!Не се намери дори един човек, който да каже "ами така било писано".Две години след смъртта и, майка ми посети астроложка, и без дори да спомене, че малката и дъщеря е починала, беше дала данните на мен, брат ми сестра ми, за да ни направи астроложката хороскопи на живота!Отивайки да ги вземе, аз бях с нея и с ушите си чух астроложката"Малкото Ви дете не може да е живо!То е имало само 4 години на този свят!".Майка ми щеше да припадне, защото нямаше от къде тази жена да е получила тази информация!Би ли обяснил, как успя точно да "познае", как седят нещата, без дори да е някъде близо до нас?Някакъе материален носител на нейните познания?Някакъв хормон може би?

bloodybaby
06-09-2007, 11:13
Смъртта е края на живота и след нея няма нищо.
...

Тук не съм съгласен с теб. Светът, в който живеем не е предпоставка за това, което ни очаква след смъртта. А какво точно е то...никой не се е върнал, за да каже. Е, имало е хора, които разправят, че по време на операция са излизали от тялото си и са го виждали...на част от тях съм склонен да повярвам. Защо?...с подробности разказват какво точно се е случвало- в детайли, който не може просто ей така да се знаят. Изводът от това- излизане от тялото предполага, че има нещо след смъртта, нещо непознато за нас, нещо от което може би голяма част от нас се страхуват.
Бих искала да добавя нещо - извод още е, че има нещо и извън материалното, освен извън смъртта!

bloodybaby
06-09-2007, 11:22
Дами и господа, не спорете с Лунатрик-дори и след като му докажете нещо, той започва да спори с някой друг по същата тема...
Вижданията на някакъв си философ, не са доказателства...
Религията дава временни отговори. Преди хората са мислели, че Земята е плоска, че Слънцето се върти около нея, но сега всички знаем че не е така, нали ? Същото е и с душата. Имайте търпение ще дойде категоричен неоспорим отговор от науката. Дотогава, ходете палете свещички щом ви е по-удобно.
Едва ли ще дойде такъв ден!Въпреки, напредъка на науката, въпреки всички открития нейни, въпреки всички тези, теории, доказателства и тн., науката все още не може дори една малка жива клетка да създаде.Все още не може да обясни как след съединяването си сперматозоида и яйцеклетката имат толкова информация, че да се превърнат в ново живо същество, нито пък как и от къде знаят, точно коя част трябва да се превърне в бели дробове, жлези, мозък и тн....
Та едва ли някога ще дочакаме адекватни отговори от науката!
Аз лично живея сега и искам отговори на нещата, които ме вълнуват сега!Не ме интересува, какво ще открият или докажат учените след 1000 години, защото по теорията за непрераждането и прашинка няма да е останала от мен тогава!Интересува ме сега, а не в бъдеще.След като науката не може да даде отговори, няма ли смисъл да си ги потърся другаде?Ами за мен лично това е по - удачният вариант, а не да чакам и никога да не получавам отговори, на въпросите, които ме вълнуват!

quench
06-09-2007, 11:22
аз се предавам, с магжарета не може да се спори..... :smt011

bloodybaby
06-09-2007, 11:27
аз се предавам, с магжарета не може да се спори..... :smt011
Когато свършат готовите отговори, обикновенно другата страна "става" прекалено проста, че да си губиш времето с нея, така ли?
Какво значи "магжарета"?Ако е някъква обида, това ли би бил подходящия край, на някой оттеглящ се от определена дискусия?
Браво =D>

quench
06-09-2007, 11:38
Хм, обикновено, когато някой квалифицира всеки отговор на отсрещната страна като "глупост" и "простотия", това отговаря на посочения от теб случай. :)

Магарета е думата, ако си горда с ината и твърдата си глава, можеш да го приемеш и като комплимент.

Оттеглям се, защото просто не виждам смисъл да си чекна пръстите по клавиатурата в опит да убедя един тотален инат. Ти си абсолютната господарка на отрицанието. :smt006

Ааа, да - съзнанието е материя - а на ниво елементарни частици границите между енергия и материя са много малки.

quench
06-09-2007, 11:41
Ааа, да - и друго. Ако спорът се сведе само до инструментите на философията и логиката - защото явно другите науки, като психология и биология не са подходящи да се обяснява тялото и разума :) - тогава да ви спестя усилията:
Вселената може да се обясни само със съществуването на Бог.
Както казах на Райдъра снощи в чата, това е атомната бомба на всички философи, с която те унищожават гледната точка на опонента, защото концепцията за съествуването на Бог е необорима посредствном логика и философия.

LunaTriCk
06-09-2007, 12:06
Правилно, аз си живея живота, но явно има друг, който контролира отгоре нещата.Чудя се, как към точно определена личност, мозъкът ти проявява желание да произведе хормоните, от които следва привличане и любов?Ти ли казваш :"хайде сега ще се влюбя в тази, защото ми доскуча да не съм влюбен!" или просто разбираш, че вече си извън тази част от хора, които не са влюбени.По каква причина и как точно тялото определя момента, в който да произведе определени хормони?Ти ли му казваш "Тяло, жлези, хайде произвеждайте хормони, да се влюбя, че ми е скучно вече да не съм влюбен!"
От мъжка гледна точка веднага мога да ти кажа защо "А", а не "Б". Защото "А" е руса или чернокоса, с големи гърди, сочни устни или друго предимство пред "Б". Личен вкус се нарича това и сексуален нагон са причините за привличане. Не защото, ония отгоре така е казал.

Относно въпроса ти - за предначертания живот!Ако книгата е пред мен няма да я прочета.Живота ми би бил скучен, ако го направя, а за мен живота е постоянно предизвикателство, което го прави изключително интересен.Защо да съсипвам интересният си живот, с цялото знаение, което така или иначе ще дойде при мен посредством времето, изминалите години и изживян живот!Ако прочета книгата, би значело сама да се вкарам в Ада!
И няма да се изкусиш от възможноста да промениш живота си, да отложиш смъртта си или тази на някой друг ?


Сестра ми се удави преди години!Не се намери дори един човек, който да каже "ами така било писано".Две години след смъртта и, майка ми посети астроложка, и без дори да спомене, че малката и дъщеря е починала, беше дала данните на мен, брат ми сестра ми, за да ни направи астроложката хороскопи на живота!Отивайки да ги вземе, аз бях с нея и с ушите си чух астроложката"Малкото Ви дете не може да е живо!То е имало само 4 години на този свят!".Майка ми щеше да припадне, защото нямаше от къде тази жена да е получила тази информация!Би ли обяснил, как успя точно да "познае", как седят нещата, без дори да е някъде близо до нас?Някакъе материален носител на нейните познания?Някакъв хормон може би?
И на мен са ми правили астроложки хороскоп като много малък, но нищо не се сбъднало засега ? Как така ? Не си е платила месечния абонамент към отвъдното явно.

Едва ли ще дойде такъв ден!Въпреки, напредъка на науката, въпреки всички открития нейни, въпреки всички тези, теории, доказателства и тн., науката все още не може дори една малка жива клетка да създаде.Все още не може да обясни как след съединяването си сперматозоида и яйцеклетката имат толкова информация, че да се превърнат в ново живо същество, нито пък как и от къде знаят, точно коя част трябва да се превърне в бели дробове, жлези, мозък и тн....
Та едва ли някога ще дочакаме адекватни отговори от науката!
Аз лично живея сега и искам отговори на нещата, които ме вълнуват сега!Не ме интересува, какво ще открият или докажат учените след 1000 години, защото по теорията за непрераждането и прашинка няма да е останала от мен тогава!Интересува ме сега, а не в бъдеще.След като науката не може да даде отговори, няма ли смисъл да си ги потърся другаде?Ами за мен лично това е по - удачният вариант, а не да чакам и никога да не получавам отговори, на въпросите, които ме вълнуват!
Както и казах, временни решения. Щом ти е по-приятно да вярваш в тях, добре. Разбирам те, по-лесно е. Аз лично мисля сам да открия отговорите.

bloodybaby
06-09-2007, 12:25
Ааа, да - и друго. Ако спорът се сведе само до инструментите на философията и логиката - защото явно другите науки, като психология и биология не са подходящи да се обяснява тялото и разума :) - тогава да ви спестя усилията:
Вселената може да се обясни само със съществуването на Бог.
Както казах на Райдъра снощи в чата, това е атомната бомба на всички философи, с която те унищожават гледната точка на опонента, защото концепцията за съествуването на Бог е необорима посредствном логика и философия.
Аз лично не съм изтъкнала, че биология, физика, химия и тн. не обясняват нещата!Изтъкнах само, че не могат да дадат цялостен отговор на въпросите!Ако не могат да дадат отговор на въпросите, или са недостатъчно развити, или са непълни като цяла теория, как може да им се гласува пълно доверие?
Бих ти препоръчала трудовете на един "скандален" учен - Майкъл Кремо, който обяснява и доказва тази абсолютно погрешна насока и непълност на много неща, която обаче бива скрита от учените!Затова и е известен като "скандален", защото доказва с откритията си, че в много научни среди, има много скрити и покрити тайни, по простата причина, че няма и не може да се открие цялостен и приемлив отговор на въпросите, които вълнуват човечеството.При това положение, голяма част от науката, я има само , за да замазва очите на "простолюдието" и да храни "учените" установили определени неща!
Всъщност какво представлява съвременната наука?теории и доказателства.20 години по - късно обаче, вече има нови теории и доказателства, които пък отричат предишните!Как може сляпо да се вярва на нещо, което се сменя и променя насоката си толкова често?Смяната на настроението на определени среди, означава ли, че нещата са се сменили?На това му се казва мода, а не знание!Знанието е нещо, което не се променя - то е такова, каквото е в първоизточното си значение!Не може днес едно да е вярно, а утре обратното!
Ще дам само един дребен пример!
Противниците на вегетарианството твърдят, че растителната храна не доставя достатъчно протеини на организма. По този повод д-р Пааво Айро, един от водещите авторитети в областта на диетологията казва: “Препоръчваните дневни нужди от протеини спаднаха от 150 g преди 20 години на 45 g днес. Това е така, защото редица проучвания показаха, че човешкият организъм се нуждае само от 35-45 g белтъчини дневно. Излишните протеини, не само че не се усвояват, но имат неблагоприятно влияние върху организма като в крайна сметка водят до различни заболявания.
Та питам аз - това ли е науката, с която парадираш?Тази, която преди 20 години е вредяла на хората, с откритията си, и тази която след 20 години, вероятно ще открие, че пак е вредяла с други открития?За каква наука говорим при толкова големи неточноссти?
А хората продължават да вярват, на нещо което така бързо сменя мнението си!...

bloodybaby
06-09-2007, 12:26
И още нещо - не съм вироглава, нито инат, още по - малко магаре!това, че търся отговори на въпросите си, без да се налага тези отговори да се променят с времето, прави ли ме автоматично глупава?

malka_sladuranka
06-09-2007, 12:33
Склонна съм да вярвам в прераждането.
Интересувала съм се от източните учения, прочела съм това онова и мисля, че до някъде имат право.

bloodybaby
06-09-2007, 12:41
От мъжка гледна точка веднага мога да ти кажа защо "А", а не "Б". Защото "А" е руса или чернокоса, с големи гърди, сочни устни или друго предимство пред "Б". Личен вкус се нарича това и сексуален нагон са причините за привличане. Не защото, ония отгоре така е казал.
След като е личен вкус и подбор, защо и "грозноватичките" и "глуповатичките" често получават вниманието и любовта на хора "над тяхното ниво", пред красивите и умните?Историята е пълна със случаи на грозна + красив, красива + грозен и тн.Какъв сексапил са намирали жените в Ален Делон?А е имал много успехи сред тях, въпреки отвратителната си външност!За мен лично това, значи, че има и друго, освен външните фактори!

И няма да се изкусиш от възможноста да промениш живота си, да отложиш смъртта си или тази на някой друг ?
Не няма да се изкуша, защото не мога да променя написаното в книгата!Не мога да задраскам едното и да напиша друго отгоре,,защото това, което ще се опитам да напиша, няма да е истинската, първоначална информация, и дори да успея да направя "копие", то няма да бъде със стойноста на оригинала!
Ако прочета книгата, само ще си докарам страдания, знаейки, какво предстои да се случи, а не мога да го предотвратя!Както някой беше казал "Ако ти е писано да се удавиш, няма да се обесиш!"

И на мен са ми правили астроложки хороскоп като много малък, но нищо не се сбъднало засега ? Как така ? Не си е платила месечния абонамент към отвъдното явно.
Много е важен астролога, който се занимава с направата на хороскоп!Ако той няма знанието да го направи, както си трябва, то и хороскопът, няма информацията, поради, която се съставя!Преди две години, майка ми и съпругът и бяха на другия край на света при някакъв гадател или де да го знам какъв!Той е успял да разбере, чрез особено дребна информация - име, дата и час на раждане, толкова неща, които е нямало от къде да знае, включително и причините за тях!Явно защото е имал истинно знание, за нещата!

Както и казах, временни решения. Щом ти е по-приятно да вярваш в тях, добре. Разбирам те, по-лесно е. Аз лично мисля сам да открия отговорите.
Кое е временно решение, от изписаното от мен досега?Черпя информация, от източници непроменени за хиляди години!Защитниците на съвременната наука, черпят информация от източници, които променят гледната си точка през 5 - 10 - 20 години!Кое би трябвало да е истинско знание - това, което не се променя въпреки единицата време, или това, което се променя при всеки полъх на вятъра?
Ще ми е интересно, какво мислиш да откриеш!Ако разбира се, желаеш да споделиш!

gabrielka@a
06-09-2007, 13:26
Съвсем реално си е да те ядат червеите след като умреш. Смъртта е края на живота и след нея няма нищо. Живеем в материален свят и такова животно като безсмъртна душа няма.

На това мое становище се основава и отношението ми към смъртта: тя е най-лошото нещо което може да се случи на човек.
=D> =D> =D> Най-сетне един нормален човек!

Muse_of_Madness
06-09-2007, 13:37
Дами и господа, не спорете с Лунатрик-дори и след като му докажете нещо, той започва да спори с някой друг по същата тема...
Вижданията на някакъв си философ, не са доказателства...
Религията дава временни отговори. Преди хората са мислели, че Земята е плоска, че Слънцето се върти около нея, но сега всички знаем че не е така, нали ? Същото е и с душата. Имайте търпение ще дойде категоричен неоспорим отговор от науката. Дотогава, ходете палете свещички щом ви е по-удобно.
Ти прочете ли и разбра ли поста ми?

Muse_of_Madness
06-09-2007, 13:38
Въобще някой направи ли си труда да хвърли едно око на постчето ми?
Луни, ми намери контрадоказателство бе...

bloodybaby
06-09-2007, 14:23
Въобще някой направи ли си труда да хвърли едно око на постчето ми?
Луни, ми намери контрадоказателство бе...
По - лесно е да не се хвъли едно око на постчето ти, защото ако се хвърли трябва да се търсят нови доказателства и идейки :D , а понякога откривателите на новото се бавят доста време...

06-09-2007, 15:13
Аз лично имам много проста причина да вярвам в безсмъртието, в преражданията и в още доста неща.Още от дете винаги ме е интересувало как така всички живеят работчт учат се без да имат идея за какво.Нали така и така накрая според тях ще си умрат и няма да има значение как са живяли как са умрели и кого са обичали...колко са били богати известни ли са били, изобщо всичко от което се валнуваме.Послереших че има два вариянта или умираш или се прераждаш.И реших че ако умираш, тогава няма значение как си живял направо мога да се самоубивам ако ми стиска.Но ако има, тогава кои знае какв беля ще напрая ако се самоубия също ако е така тогава живота има някаква цел...данаучиш нещо.Логично не е ли.И така реших че искам да науча повече заа паранормалните явления. :roll:

bloodybaby
06-09-2007, 15:22
Аз лично имам много проста причина да вярвам в безсмъртието, в преражданията и в още доста неща.Още от дете винаги ме е интересувало как така всички живеят работчт учат се без да имат идея за какво.Нали така и така накрая според тях ще си умрат и няма да има значение как са живяли как са умрели и кого са обичали...колко са били богати известни ли са били, изобщо всичко от което се валнуваме.Послереших че има два вариянта или умираш или се прераждаш.И реших че ако умираш, тогава няма значение как си живял направо мога да се самоубивам ако ми стиска.Но ако има, тогава кои знае какв беля ще напрая ако се самоубия също ако е така тогава живота има някаква цел...данаучиш нещо.Логично не е ли.И така реших че искам да науча повече заа паранормалните явления. :roll:
:smt023
Разсъжденията ти, показват, точно наличието на това, което ни отделя от животните - съзнание за нещата!
По другите неща ... общо взето сме си като животните...

sinful`girl
06-09-2007, 15:40
Не знам защо просто си вярвям. Някъде бях чела,че всъщност Deja Vu-to всъщност е нещо,което ти се е случвало през предишен живот. За това накои моменти ти се струват познати :)

LunaTriCk
06-09-2007, 21:28
След като е личен вкус и подбор, защо и "грозноватичките" и "глуповатичките" често получават вниманието и любовта на хора "над тяхното ниво", пред красивите и умните?Историята е пълна със случаи на грозна + красив, красива + грозен и тн.Какъв сексапил са намирали жените в Ален Делон?А е имал много успехи сред тях, въпреки отвратителната си външност!За мен лично това, значи, че има и друго, освен външните фактори!
Защото, красотата е относителна за всеки човек. За мен Пенка може да е грозна, но за Иван - Пенка е Мис Свят. Има и друго освен външните фактори, да. Лични облаги.

Не няма да се изкуша, защото не мога да променя написаното в книгата!Не мога да задраскам едното и да напиша друго отгоре,,защото това, което ще се опитам да напиша, няма да е истинската, първоначална информация, и дори да успея да направя "копие", то няма да бъде със стойноста на оригинала!
Ако прочета книгата, само ще си докарам страдания, знаейки, какво предстои да се случи, а не мога да го предотвратя!Както някой беше казал "Ако ти е писано да се удавиш, няма да се обесиш!"
Ако ти е писано да се удавиш, няма да ходиш на плаж!

Много е важен астролога, който се занимава с направата на хороскоп!Ако той няма знанието да го направи, както си трябва, то и хороскопът, няма информацията, поради, която се съставя!Преди две години, майка ми и съпругът и бяха на другия край на света при някакъв гадател или де да го знам какъв!Той е успял да разбере, чрез особено дребна информация - име, дата и час на раждане, толкова неща, които е нямало от къде да знае, включително и причините за тях!Явно защото е имал истинно знание, за нещата!
Тук мога и да не ти повярвам, нали ? Имам правото на съмнение.

Кое е временно решение, от изписаното от мен досега?Черпя информация, от източници непроменени за хиляди години!Защитниците на съвременната наука, черпят информация от източници, които променят гледната си точка през 5 - 10 - 20 години!Кое би трябвало да е истинско знание - това, което не се променя въпреки единицата време, или това, което се променя при всеки полъх на вятъра?
Ще ми е интересно, какво мислиш да откриеш!Ако разбира се, желаеш да споделиш!
Естествено, че не се променят. Приказките си остават класика. Когато Червената Шапчица започне да носи бански, тогава ще повярвам че някой ме гледа отгоре.
Аз каквото съм открил то си се отнася лично, само и единствено за мен. Дългите биографични романи ще ви ги спестя. Вие щом се прераждате - браво! Сигурно е забавно, и на мен би ми било интересно какво е да имаш цици.

Muse_of_Madness, когато започнеш да имаш собствено мнение за нещата и започнеш да сънуваш пеперуди и танкове пред блока, а не да ми цитираш нон-стоп хора които даже не познаваш, тогава ще започна да чета постовете ти изцяло. Когато ти самата почнеш да мислиш и съществуваш без да четеш и вярваш на другите, тогава виж мога да ти обърна внимание. Тогава вече ще имаш някаква самоличност. Сега си едно обикновенно копие. Кухненска гъбичка, която като я стиснеш, пуска това което е напоила около себе си.

Valar
06-09-2007, 21:39
Много ми е интересно като притежавате толква бистра мисъл ,кво правите по цял ден пред компютъра!? :roll:

LunaTriCk
06-09-2007, 21:44
И на мен ми е интересно, щом ти нямаш какво правиш навън по цял ден !? :roll:

Valar
06-09-2007, 21:50
И на мен ми е интересно, щом ти нямаш какво правиш навън по цял ден !? :roll:
:shock:
Ми на вън няма кво да правя не съм джипчиа! :-D
Излизам с приятели бачкам не кеся тук 24 часа да изливам УЖ дълбоко мислениата си!
Като сте толква мъдри и всезнаещи работете върху себе си станете нещо и ни оправете изклатената държавица!

LunaTriCk
06-09-2007, 21:56
Каквото ни е писано, това ще стане, не разбра ли ? :-D
Може и да искам да стана европолитик, ама щом е казано ще редя тухли на строежа. Кофти, не е ли ?

LunaTriCk
06-10-2007, 00:19
Аха. Аз го разбирам като премирение в момент на слабост, липса на воля за стремеж към нещо по-добро и/или прехвърляне на отговорноста.

teenkopele
06-10-2007, 00:42
Нека да погледнем на човешкото съзнание, душа, като енергия. Всички знаем, че енергията не се изхабява, а се превръща от един вид в друг...

quench
06-10-2007, 07:47
Бог Тангра ще прибере всички достойни и доблестни български войни и те ще ядат на неговата маса!!!

Muse_of_Madness
06-10-2007, 08:06
Muse_of_Madness, когато започнеш да имаш собствено мнение за нещата и започнеш да сънуваш пеперуди и танкове пред блока, а не да ми цитираш нон-стоп хора които даже не познаваш, тогава ще започна да чета постовете ти изцяло.[/color] Когато ти самата почнеш да мислиш и съществуваш без да четеш и вярваш на другите, тогава виж мога да ти обърна внимание. Тогава вече ще имаш някаква самоличност. Сега си едно обикновенно копие. Кухненска гъбичка, която като я стиснеш, пуска това което е напоила около себе си. [/b]
Налиии... професионалният философ се обади... Ако и ти си беше направил труда да прочетеш нещо, щеше да забележиш, че първи абзац са лично мои разсъждения. И дори да не е така-какво ти пречи да помислиш? Ако не си способен да зацепиш елементарните изказвания на въпросните хора, що за дървена глава си? Философията е като математиката, макар първата да е твърде свободна. Ако те бива в едното, ставаш и за другото, защото и в двете се иска мислене и анализиране, тоест ти си пън.(да, и аз мога да обиждам, но още не са мо свършили аргументите) Освен пън си и промит мозък, защото забелязвам да ме обвиняваш несправедливо в нещо, от което ти страдаш най-много.
И така да е, аз разполагам с доказателства, които ти не си способен да обориш, следователно губиш спора.

Muse_of_Madness
06-10-2007, 08:07
А всъщност някой схвана ли идеята на поста ми?

LunaTriCk
06-10-2007, 08:48
Налиии... професионалният философ се обади... Ако и ти си беше направил труда да прочетеш нещо, щеше да забележиш, че първи абзац са лично мои разсъждения. И дори да не е така-какво ти пречи да помислиш? Ако не си способен да зацепиш елементарните изказвания на въпросните хора, що за дървена глава си? Философията е като математиката, макар първата да е твърде свободна. Ако те бива в едното, ставаш и за другото, защото и в двете се иска мислене и анализиране, тоест ти си пън.(да, и аз мога да обиждам, но още не са мо свършили аргументите) Освен пън си и промит мозък, защото забелязвам да ме обвиняваш несправедливо в нещо, от което ти страдаш най-много.
И така да е, аз разполагам с доказателства, които ти не си способен да обориш, следователно губиш спора.

Не можеш да изкараш философията за доказателство. Философията се крепи на хипотези и предположения. Това са плаващи мисли. За втори път ти го казвам(пиша).
Връщам се в началото на темата с топ въпрос за първа сигурна сума - Някой тук чувства ли се прероден ? Как и защо ?

Muse_of_Madness
06-10-2007, 09:27
Налиии... професионалният философ се обади... Ако и ти си беше направил труда да прочетеш нещо, щеше да забележиш, че първи абзац са лично мои разсъждения. И дори да не е така-какво ти пречи да помислиш? Ако не си способен да зацепиш елементарните изказвания на въпросните хора, що за дървена глава си? Философията е като математиката, макар първата да е твърде свободна. Ако те бива в едното, ставаш и за другото, защото и в двете се иска мислене и анализиране, тоест ти си пън.(да, и аз мога да обиждам, но още не са мо свършили аргументите) Освен пън си и промит мозък, защото забелязвам да ме обвиняваш несправедливо в нещо, от което ти страдаш най-много.
И така да е, аз разполагам с доказателства, които ти не си способен да обориш, следователно губиш спора.

Не можеш да изкараш философията за доказателство. Философията се крепи на хипотези и предположения. Това са плаващи мисли. За втори път ти го казвам(пиша).
Връщам се в началото на темата с топ въпрос за първа сигурна сума - Някой тук чувства ли се прероден ? Как и защо ?
Абсолютен пън... нищо не си разбрал от написаното.

1N_l0v3_Pr1nCeSsS
06-10-2007, 09:33
ami glasuvah za da no se kolebaq.bqh 4ela nqkyde,4e 4ovek kato umre tqloto mu stava po-leko sys 25 ili 26 grama i smqtali,4e tova e du6ata mu.ako 4ovek ima du6a nz kakvo stava s neq kogato umre dali ne vliza v dr tqlo..?no ot druga strana ako du6ata ne sy6testvuva i vsi4ko tova si e prosto ot mozyka i izgrajdaneto na harakter nz kak to4no da go obqsnq de ...ina4e po-sklonna sym da vqrvam :?

06-10-2007, 12:00
Muse_of_Madness, подкрепям поста ти обаче в това е и големия проблем-мищо никога не би могло да е сигурно.Или, всичко винаги е сигурно, тоест всичко е вярно...в някоя реалност...ако ме разбра :?

bloodybaby
06-10-2007, 12:55
TheNightRiderОпределено не живея в измислен свят!Това, което винаги съм се стремяла да разбера е света, в който живея!С наркотици и алкохол не стана.С философията, която изучавам, май има по - голяма вероятност да се случи!
Защо реши, че живея в измислен свят?

LunaTriCk
06-10-2007, 13:09
Абсолютен пън... нищо не си разбрал от написаното.

Прочетох го, успокой се. Ти просто не можеш да приемеш, че не споделям твойте възгледи.
:roll:
Аз съм друга личност. Той нека си се съмнява в реалното. Аз не се съмнявам. Проблем ?

Muse_of_Madness
06-10-2007, 13:36
Абсолютен пън... нищо не си разбрал от написаното.

Прочетох го, успокой се. Ти просто не можеш да приемеш, че не споделям твойте възгледи.
:roll:
Аз съм друга личност. Той нека си се съмнява в реалното. Аз не се съмнявам. Проблем ?
Моите възгледи са различни от всичко казано дотук. А, все те търсех да ти предам няколко урока как да доказваш, че Бог не съществува, защото това "не съм го виждал" е повече от селяшко/просташко:http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=96928&postdays=0&postorder=asc&highlight=%F4%E5%E0%ED%EE%F0&start=0
А за съмнението- премаш го на доверие, поради липса на друго доказателство, нали? Е, така са правели древните с боговете. Разликите между двата вида премане на доверие ще проличи или няма да проличи, защото е възможно да не съществува.

gabrielka@a
06-10-2007, 13:53
Оф!Писна ми от вас!Не разбрахте ли,че се живее веднъж???НЯМА други животи и разни паранормални явления!Живееш веднъж и толкова-после се разлагаш и КРАЙ!Малко гадно звучи,ама е истина!

Muse_of_Madness
06-10-2007, 13:55
Оф!Писна ми от вас!Не разбрахте ли,че се живее веднъж???НЯМА други животи и разни паранормални явления!Живееш веднъж и толкова-после се разлагаш и КРАЙ!Малко гадно звучи,ама е истина!
Вече поспорих за това и както виждаш съм спечелила спора.

malka_sladuranka
06-10-2007, 14:00
Оф!Писна ми от вас!Не разбрахте ли,че се живее веднъж???НЯМА други животи и разни паранормални явления!Живееш веднъж и толкова-после се разлагаш и КРАЙ!Малко гадно звучи,ама е истина! И как по-точно я установи тази истина. Не може да си толкова убедена при условие, че хората поддържат какви ли не теории.
ОК.. Ти за себе си знаеш, че има един живот и така нататък, но...увереността в думите ти е леко смешна и неуместна.

ПП. Като ти е писнало не е нужно да влизаш в темата, ясно си пише за какво става въпрос, лесно е просто да я подминеш...

sexy_devil4e
06-10-2007, 14:41
Защо някои тотално отписват нещата,които не са видяли и не са пипнали(примерно)??Защо се достига до такова ограничение?били ли сте на Марс?-е,като не сте били значи ли,че не същесвува?
и много хора си спомнят предишните си животи!не мога да съм сигурна,че прераждането съществува,но не го и отписвам като вариант!въпреки всичко,аз вярвам,че има нещо такова било или не така както го описват религиите!а не може наистина всичко да свърши в един гроб,света и всичко останало е твърде сложно и необяснимо,така че според мен е излишно да обеждаваме другите с мнения като -млъквай,бе ,тъпак!в кой свят живееш?доколкото знам живеем в свободна страна и всеки може да изразява мнението си спокойно!какво лошо има,че момичето е пуснало тема за нещо ,което я интересува?който проявява интерес към темата да пише,другите просто да не се занимават,като е толкова тъпо! :-k

quench
06-10-2007, 15:40
the strongest faith is unquestioned one

faith rejects reason

LunaTriCk
06-10-2007, 21:20
Моите възгледи са различни от всичко казано дотук. А, все те търсех да ти предам няколко урока как да доказваш, че Бог не съществува, защото това "не съм го виждал" е повече от селяшко/просташко:http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=96928&postdays=0&postorder=asc&highlight=%F4%E5%E0%ED%EE%F0&start=0
А за съмнението- премаш го на доверие, поради липса на друго доказателство, нали? Е, така са правели древните с боговете. Разликите между двата вида премане на доверие ще проличи или няма да проличи, защото е възможно да не съществува.

Много заблудено дете си ти ееей, няма спасение. Сега като те тресне пубертета едно хубаво, знаеш ли какви философи ще ти се превиждат...нямаш си на представа. Недей си изкарава генерални изводи за живота и всичко около него, 'щот от има-няма 10 години ходиш права и не ядеш пюренца. Живота не е, както го пишат в книгите...

zubi
06-10-2007, 23:08
да вярвам ама .. немога да кажа защо ... просто си вярвам :-)

krasivata_luvica
06-11-2007, 04:49
Да

krasivata_luvica
06-11-2007, 04:51
Да

krasivata_luvica
06-11-2007, 04:53
Да

06-11-2007, 07:46
Хмм ок,ако предположим че има прераждане,защо хората на Земята не остават същия брой,а се множат постоянно.Влизат нови души в употреба ли?

Muse_of_Madness
06-11-2007, 07:47
Моите възгледи са различни от всичко казано дотук. А, все те търсех да ти предам няколко урока как да доказваш, че Бог не съществува, защото това "не съм го виждал" е повече от селяшко/просташко:http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=96928&postdays=0&postorder=asc&highlight=%F4%E5%E0%ED%EE%F0&start=0
А за съмнението- премаш го на доверие, поради липса на друго доказателство, нали? Е, така са правели древните с боговете. Разликите между двата вида премане на доверие ще проличи или няма да проличи, защото е възможно да не съществува.

Много заблудено дете си ти ееей, няма спасение. Сега като те тресне пубертета едно хубаво, знаеш ли какви философи ще ти се превиждат...нямаш си на представа. Недей си изкарава генерални изводи за живота и всичко около него, 'щот от има-няма 10 години ходиш права и не ядеш пюренца. Живота не е, както го пишат в книгите...
Затова се боя да признавам възрастта си пред простаците-отказват да ме приемат като нормален събеседник после.

bloodybaby
06-11-2007, 09:20
Хмм ок,ако предположим че има прераждане,защо хората на Земята не остават същия брой,а се множат постоянно.Влизат нови души в употреба ли?
По закона на кармата си има обяснение за всичко :D Просто трябва да го прочетеш и да разбереш как действа!

bloodybaby
06-11-2007, 09:24
Muse_of_Madness
Просто не обръщай внимание...
Преди 3 години говорих за религии с едно българско момиче, на 10 години по това време, живеещо в арабска държава и изповядващо мохамеданство!Това дете, с 10 години по - малко от мен, ме изуми, защото излагаше идеите си, сякъш цял живот е правило само това!Беше много по - напред с материала и от мен и от голяма част от познатите и приятелите ми!Да не говорим, колко по - напред с материала беше от роднините си!
От тогава разбрах, че всъщност възрастта е без значение!Значение има, само това което знаеш!
Таааааааа... не се връзвай :D

LunaTriCk
06-11-2007, 09:38
bloodybaby
Научила си е домашното и ти го е разказала. Кое му е странното ? Че го е научила наизуст, ли ? Мохамеданите са фанатици.

bloodybaby
06-11-2007, 10:08
bloodybaby
Научила си е домашното и ти го е разказала. Кое му е странното ? Че го е научила наизуст, ли ? Мохамеданите са фанатици.
И аз мислех, че мохамеданите са фанатици, преди да си полафя с това хлапе!И не просто си полафих с нея - поживях с нея към 2 месеца...Мнението се променя!А едва ли някъде дават за домашно, съжденията, които правеше и включително и досега подкрепя!

bloodybaby
06-11-2007, 10:10
Bloodybaby, вярваш ли в Бог?
Това е труден въпрос.Вътре в себе си съм убедена, че го има, както и че има голяма власт над всичко в света, но понякога се разколебавам!Защо и аз не знам!

bloodybaby
06-11-2007, 10:12
Bloodybaby, вярваш ли в Бог?
Това е труден въпрос.Вътре в себе си съм убедена, че го има, както и че има голяма власт над всичко в света, но понякога се разколебавам!Защо и аз не знам! Съдейки по това, което си писала дотук ти не вярваш в Бог.
Би ли пояснил, къде точно можеш да съдиш, че не вярвам в Бог?

bloodybaby
06-11-2007, 10:48
По това, че тъпкуваш всичко с "кармата". Както казах, удобно е да вярваш, че всичко ти е писано да се случи и да не носиш отговорност пред себе си. Карма в Православната църква няма.
Това, че е писано нещо да се случи, не значи, че ти не носиш отговорност!Освен това има дни, в които кармата може да се промени, стига да знаеш, кои са и да искаш да промениш нещата...

LunaTriCk
06-11-2007, 11:07
И аз мислех, че мохамеданите са фанатици, преди да си полафя с това хлапе!И не просто си полафих с нея - поживях с нея към 2 месеца...Мнението се променя!А едва ли някъде дават за домашно, съжденията, които правеше и включително и досега подкрепя!
Съждения на базата на това, което е прочела. Следователно това не са били нейни лични изводи. Разбирам да е мислила в съвсем друга насока - да, но по това което ми казваш, горкото момиченце е било с промит мозък. А това, че подкрепя и досега вярата си означава точно едно - фанатици. :roll:
Религията е мноого опасно нещо.

Muse_of_Madness
06-11-2007, 11:15
И аз мислех, че мохамеданите са фанатици, преди да си полафя с това хлапе!И не просто си полафих с нея - поживях с нея към 2 месеца...Мнението се променя!А едва ли някъде дават за домашно, съжденията, които правеше и включително и досега подкрепя!
Съждения на базата на това, което е прочела. Следователно това не са били нейни лични изводи. Разбирам да е мислила в съвсем друга насока - да, но по това което ми казваш, горкото момиченце е било с промит мозък. А това, че подкрепя и досега вярата си означава точно едно - фанатици. :roll:
Религията е мноого опасно нещо.
Искаш ли да се пробвам да оборя това?

LunaTriCk
06-11-2007, 11:23
Кое :?:

Muse_of_Madness
06-11-2007, 11:28
Нека продължим на ЛС...

bloodybaby
06-11-2007, 11:34
И аз мислех, че мохамеданите са фанатици, преди да си полафя с това хлапе!И не просто си полафих с нея - поживях с нея към 2 месеца...Мнението се променя!А едва ли някъде дават за домашно, съжденията, които правеше и включително и досега подкрепя!
Съждения на базата на това, което е прочела. Следователно това не са били нейни лични изводи. Разбирам да е мислила в съвсем друга насока - да, но по това което ми казваш, горкото момиченце е било с промит мозък. А това, че подкрепя и досега вярата си означава точно едно - фанатици. :roll:
Религията е мноого опасно нещо.
Това, че изповядваш определена религия прави ли те автоматично с промит мозък???
А ти християнин ли си?Защото ако си християнин, значи си с промит мозък!ПО твоите собствени съждения!
Въобще, май религиозните хора, са с промити мозъци според теб, а?
Всъщност, би ли дал определение, на "промит мозък"?

quench
06-11-2007, 12:09
"— Собствената ви слепота ви лъже — произнесе той. — Нищо не виждате и си мислите, че и другите не могат да го видят. Нашият Господ не е име. Той е смисълът на всичко. Ето защо в църквите ни няма да видите никаква украса, никакви прозорци между нас и Него. Нашите Старейшини и предводители, независимо че са Избрани и Посветени, си остават обикновени, смъртни хора. На никого от тях не се подчиняваме, когато става въпрос за вярата ни. Само на Гласа Господен вътре в нас. — Млъкна за малко, но аз, кой знае защо, не успях да вметна нито дума. Продължи с още по-мек глас: — Нека приемем, че всичко е така, както го тълкувате вие. Че всичко, което казахте, е вярно и нашите Старейшини са само жадни за власт диктатори, а самите ние сме изоставени тук на произвола на съдбата заради техния егоизъм и сме принудени да изпълняваме една горда, но фалшива роля. Не! — гласът му зазвуча много по-твърдо. — Разрешете ми да ви уверя, че това е така, но само за вас. Нека предположим, че представите доказателства за това, че нашите Старейшини са лъжци, а самата Конвенция е фалшива. Да приемем, че ми докажете, че същността ни е извратена и напълно фалшива — повдигна брадичката си и погледна в мен, а гласът му сякаш ме натисна физически. — И че никъде сред Избраните, дори в дома на родителите ми, не съществува нито вяра, нито надежда! Дори да ми докажете, че никакво чудо не би могло да ме спаси, че до мен нямам нито един съмишленик и насреща ми се е изправила цялата Вселена, въпреки това аз — при това сам, мистър Олин! — бих тръгнал в атака, както ми е заповядано, до края на Мирозданието, до ръба на безкрайността. Защото без моята вяра аз представлявам обикновен прах, разпилян от вятъра. Но когато имам вярата си, няма сила, която да ме спре!"

Gordon Dickson, Ask Not

LunaTriCk
06-11-2007, 16:59
Това, че изповядваш определена религия прави ли те автоматично с промит мозък???
А ти християнин ли си?Защото ако си християнин, значи си с промит мозък!ПО твоите собствени съждения!
Въобще, май религиозните хора, са с промити мозъци според теб, а?
Всъщност, би ли дал определение, на "промит мозък"?

Водя се атеист. Вярата е хубаво нещо стига да не се прекалява с нея. Повечето ми приятели + роднини са християни и ходят да палят свещички по празници. Лошо няма, всеки трябва да вярва в нещо. Но, до някаква степен. Това да са тотално обгърнат от религията(която и да е тя) за мен е абсолютна глупост. Тази вманиаченост ме дразни. Да черпиш готови отговори, по въпроси които още не ти се е налагало да си задаваш...еми, тъпо е. :roll:

06-11-2007, 17:06
bloodybaby, ти в този форум като някакъв водач ли се изживяваш? Говориш, колко е хубаво вегетарианството, тук развиваш теории за прераждание и религии...

О, изворе на безкрайна мъдрост, о, пътеводна светлина, ти баща, ти майка, ти духовен водач, да те питам, слипове, или боксерки да си купя?

Баси сбирщината комплекси си наптрапваш мнението си на всички по всеки проблем по всяко време. Точния форум си намерила за умственото си развитие.

Muse_of_Madness
06-11-2007, 17:13
Това, че изповядваш определена религия прави ли те автоматично с промит мозък???
А ти християнин ли си?Защото ако си християнин, значи си с промит мозък!ПО твоите собствени съждения!
Въобще, май религиозните хора, са с промити мозъци според теб, а?
Всъщност, би ли дал определение, на "промит мозък"?

Водя се атеист. Вярата е хубаво нещо стига да не се прекалява с нея. Повечето ми приятели + роднини са християни и ходят да палят свещички по празници. Лошо няма, всеки трябва да вярва в нещо. Но, до някаква степен. Това да са тотално обгърнат от религията(която и да е тя) за мен е абсолютна глупост. Тази вманиаченост ме дразни. Да черпиш готови отговори, по въпроси които още не ти се е налагало да си задаваш...еми, тъпо е. :roll:
Това с готовите отговори не е много добре обмислено.
Например ти, Лунатрик, бил ли си в открития космос, та знаеш, че земята е кръгла? Изглежда ни плоска, значи би трябвало да е плоска. Кой ти каза, че звездите, които виждаме по нощното небе, са приблизително с размерите на нашето ярко Слънце, та дори и по-големи, когато очевидно е, че нито са толкова големи, нито толкова силно светещи... Да продължавам ли?
Всичко си го прочел, ах ти, сюнгере, а не си стигнал сам, размишлявайки, до тези изводи!

LunaTriCk
06-11-2007, 17:58
Първо на мен не ми изглежда плоска и знам, че не е със сигурност от приятели. Второ, звездите не ме интересуват големи ли са, малки ли са. Там са си. Факт. Не ми пречат, следователно не са обект на моето внимание. На който са му интересни, да ги изучава. Когато тръгна да проучвам даден въпрос, гледам да проверя всичките възможни версии за отговор. Чак тогава сам си преценявам на коя версия да повярвям. Понякога и сам стигам до решение, но все пак прибягвам до проверка.

Muse_of_Madness
06-11-2007, 18:25
Първо на мен не ми изглежда плоска и знам, че не е със сигурност от приятели.
Но мнението не е лично твое, нали? Правиш се, че не ме разбираш... Къде си и видял извивката, та не ти изглежда плоска?
И не си проучил всички възможни отговори на положитерен процент от въпросите, на които си дал своя отговор в този форум, знаеш защо.

http://www.lebanonlinks.com/ia/lamitta.jpg
А, тази жена красива ли е?

LunaTriCk
06-11-2007, 18:36
Щом можеш да тръгнеш от една точка и следвайки права линия да стигнеш пак до нея, значи не е плоска. Аз не съм го правил, но познати мои са го правили, което е долу-горе същото без усещанията.
И съм проучил възможните отговори, това че не съм се спрял на твоя толкова ли те дразни ?
Относно снимката: не е по моя вкус.

Muse_of_Madness
06-11-2007, 18:46
Щом можеш да тръгнеш от една точка и следвайки права линия да стигнеш пак до нея, значи не е плоска. Аз не съм го правил, но познати мои са го правили, което е долу-горе същото без усещанията.
И съм проучил възможните отговори, това че не съм се спрял на твоя толкова ли те дразни ?
Относно снимката: не е по моя вкус.
Но обиколил ли си Земята? Как можеш тогава да имаш доверие на приятелите си? Хора са, както хората, които са ми преподавали различни идеи.

LunaTriCk
06-11-2007, 21:56
Как можеш тогава да имаш доверие на приятелите си?
Мисля, че не можеше по-тъп въпрос да ми зададеш.
:roll:

bloodybaby
06-12-2007, 09:02
Това, че изповядваш определена религия прави ли те автоматично с промит мозък???
А ти християнин ли си?Защото ако си християнин, значи си с промит мозък!ПО твоите собствени съждения!
Въобще, май религиозните хора, са с промити мозъци според теб, а?
Всъщност, би ли дал определение, на "промит мозък"?

Водя се атеист. Вярата е хубаво нещо стига да не се прекалява с нея. Повечето ми приятели + роднини са християни и ходят да палят свещички по празници. Лошо няма, всеки трябва да вярва в нещо. Но, до някаква степен. Това да са тотално обгърнат от религията(която и да е тя) за мен е абсолютна глупост. Тази вманиаченост ме дразни. Да черпиш готови отговори, по въпроси които още не ти се е налагало да си задаваш...еми, тъпо е. :roll:
Аз също съм на мнение, че да се фанатизира човек, независимо дали във връзка с вяра или каквото и да е, не е хубаво нещо!
Да черпиш готови отговори, по въпроси, които не се е налагало да си задаваш?Аз например още от дете се питам, защо съм на този свят, каква е причината и търся отговорите.За съжаление, трудно се намират отговори, които да удовлетворят личностно някого!И честно казнао откакто започнах да изучавам източни философии, открих отговори на въпросите си,, въпреки, че някой от тях не ми харесват!Все пак всеки си запазва правото да вярва или не вярва в определени неща!

bloodybaby
06-12-2007, 09:04
"— Собствената ви слепота ви лъже — произнесе той. — Нищо не виждате и си мислите, че и другите не могат да го видят. Нашият Господ не е име. Той е смисълът на всичко. Ето защо в църквите ни няма да видите никаква украса, никакви прозорци между нас и Него. Нашите Старейшини и предводители, независимо че са Избрани и Посветени, си остават обикновени, смъртни хора. На никого от тях не се подчиняваме, когато става въпрос за вярата ни. Само на Гласа Господен вътре в нас. — Млъкна за малко, но аз, кой знае защо, не успях да вметна нито дума. Продължи с още по-мек глас: — Нека приемем, че всичко е така, както го тълкувате вие. Че всичко, което казахте, е вярно и нашите Старейшини са само жадни за власт диктатори, а самите ние сме изоставени тук на произвола на съдбата заради техния егоизъм и сме принудени да изпълняваме една горда, но фалшива роля. Не! — гласът му зазвуча много по-твърдо. — Разрешете ми да ви уверя, че това е така, но само за вас. Нека предположим, че представите доказателства за това, че нашите Старейшини са лъжци, а самата Конвенция е фалшива. Да приемем, че ми докажете, че същността ни е извратена и напълно фалшива — повдигна брадичката си и погледна в мен, а гласът му сякаш ме натисна физически. — И че никъде сред Избраните, дори в дома на родителите ми, не съществува нито вяра, нито надежда! Дори да ми докажете, че никакво чудо не би могло да ме спаси, че до мен нямам нито един съмишленик и насреща ми се е изправила цялата Вселена, въпреки това аз — при това сам, мистър Олин! — бих тръгнал в атака, както ми е заповядано, до края на Мирозданието, до ръба на безкрайността. Защото без моята вяра аз представлявам обикновен прах, разпилян от вятъра. Но когато имам вярата си, няма сила, която да ме спре!"

Gordon Dickson, Ask Not
Честно казнао не разбирам каква точно е връзката, с въпросите, които ти зададох!Фанатизъм?

bloodybaby
06-12-2007, 09:07
bloodybaby, ти в този форум като някакъв водач ли се изживяваш? Говориш, колко е хубаво вегетарианството, тук развиваш теории за прераждание и религии...

О, изворе на безкрайна мъдрост, о, пътеводна светлина, ти баща, ти майка, ти духовен водач, да те питам, слипове, или боксерки да си купя?

Баси сбирщината комплекси си наптрапваш мнението си на всички по всеки проблем по всяко време. Точния форум си намерила за умственото си развитие.
А теб какво те засяга, като какво се изживявам?
Аз пиша и коментирам нещата, които ме интересуват!За какво се заяждаш?
Боксерки си купи!

bloodybaby
06-12-2007, 09:19
Първо на мен не ми изглежда плоска и знам, че не е със сигурност от приятели. Второ, звездите не ме интересуват големи ли са, малки ли са. Там са си. Факт. Не ми пречат, следователно не са обект на моето внимание. На който са му интересни, да ги изучава. Когато тръгна да проучвам даден въпрос, гледам да проверя всичките възможни версии за отговор. Чак тогава сам си преценявам на коя версия да повярвям. Понякога и сам стигам до решение, но все пак прибягвам до проверка.
Е добре де!Ако приятелите ти са толкова големи авторитети, защо не даваш тях, като такива, когато защитаваш тезите си, а даваш учени и изследвания!Нима всичко, което знаеш си научил откривайки го сам?Сам си открил може би "Чувствата, които изпитваш, когато си "влюбена" са причинени от химични вещества стимулиращи части от мозъка ти, които мноооого лесно могат се симулират изкуствено, коооолкото и да ти е неприятно(Заповядай част от тях: допамин(това нещото, което те кара да се чувстваш щастлива), феромон(всъщност е хормон, но така или иначе това е онова, което те привлича в другия пол). )", след упорити изследвания по този въпрос и без да прочетеш нищичко?
Задавайки ти въпроси Muse_of_Madness, ти отговори, че вярваш и приемаш само собствените си проучвания и заключения!Защо тогава въпроса му за доверието ти към приятелите ти да е тъп?Нали вярваш само на себе си...или бъркам?

LunaTriCk
06-12-2007, 10:31
Прочети пак, ето това мое изречение, моля те:"Когато тръгна да проучвам даден въпрос, гледам да проверя всичките възможни версии за отговор. Чак тогава сам си преценявам на коя версия да повярвям. Понякога и сам стигам до решение, но все пак прибягвам до проверка."
На въпроса за доверието към приятелите ми можете и сами да си отговорите....ако имате приятели.

Muse_of_Madness
06-12-2007, 10:38
Или друго лично негово разсъждение:

Реалноста е всичко това около теб, което можеш да пишнеш, видиш, помиришеш. Да тръгна да обяснявам съставните части на всеки един предмет ли ?

Ако реалността представлява Вселената, може да се каже, че Бог е космическото яйце.

Според теб. За мен е просто вселена.

Нашата материална вселена като цяло има слабо яйцевидна форма и би било редно да е в непрекъснато ритмично движение. Тя плува в безкрайно голямо кълбовидно енергийно поле и е в равновесно състояние със съседна антиматериална вселена. Взаимодействието между тях се изразява в математическа формула, представляваща равенство между абсолютната стойност по количество и качество на съседна антиматериална вселена. Ако това равновесие се наруши, възможно е малката вселена да стане спътник на голямата, което вероятно ще доведе до катаклизъм във всемира.
Колкото до въпросния "Голям взрив", той вероятно е станал вследствие приближаването на две различни по състав вселени - материална и антиматериална. След пресичането на критичната граница между енергийно свързаните вселени е последвал страхотен космически взрив. От изпаряването им са се получили равностойни по състав и енергийност мъглявини с различни знаци, които впоследствие формират материална (нашата) и антиматериална вселени, енергийно свързани в необятния всемир.
подкрепям младежа :-D

bloodybaby
06-12-2007, 11:13
Прочети пак, ето това мое изречение, моля те:"Когато тръгна да проучвам даден въпрос, гледам да проверя всичките възможни версии за отговор. Чак тогава сам си преценявам на коя версия да повярвям. Понякога и сам стигам до решение, но все пак прибягвам до проверка."
На въпроса за доверието към приятелите ми можете и сами да си отговорите....ако имате приятели.
След като самият ти проучваш всички възможно версии, тогава защо наричаш фанатици и другите, които го правят?Защо другите "просто са си написали домашното", а ти си проучил нещата в дълбочина?
Всъщност, как правиш своите проучвания?До тук разбрахме - имаш добри приятели и голямо доверие в тях, в което разбира се няма нищо лошо!Твоите приятели, са ти казали, че земята е кръгла, разни хора(учени) са доказали, че земята е кръгла, ти не си обиколил земята, за да го провериш, но въпреки това си направил проучване, без да използваш източници на информация и си стигнал до откритието, че земята е кръгла?
май стана малко объркано, а?

LunaTriCk
06-12-2007, 12:39
Хаха, ама вий и двете май сте точно кон с капаци.
Под "направил проучване" вие какво разбрахте ? Че съм влизал в лаборатории и тествал теории в епруветки ? :roll:
Събирам информация от други източници. Как мога да им имам доверие ? Еми, да кажем че Бог не ми действа много убедително за сега.

Muse_of_Madness
06-12-2007, 12:46
Хаха, ама вий и двете май сте точно кон с капаци.
Под "направил проучване" вие какво разбрахте ? Че съм влизал в лаборатории и тествал теории в епруветки ? :roll:
Събирам информация от други източници. Как мога да им имам доверие ? Еми, да кажем че Бог не ми действа много убедително за сега.
Но това не е твоето собствено мнеие, нали? Повлияно е от толкова много, как би могло да бъде?

bloodybaby
06-12-2007, 12:51
И аз мислех, че мохамеданите са фанатици, преди да си полафя с това хлапе!И не просто си полафих с нея - поживях с нея към 2 месеца...Мнението се променя!А едва ли някъде дават за домашно, съжденията, които правеше и включително и досега подкрепя!
Съждения на базата на това, което е прочела. Следователно това не са били нейни лични изводи. Разбирам да е мислила в съвсем друга насока - да, но по това което ми казваш, горкото момиченце е било с промит мозък. А това, че подкрепя и досега вярата си означава точно едно - фанатици. :roll:
Религията е мноого опасно нещо.
Твоите съждения и проучвания и изводи, на каква база данни лежат?
Ако е само на изживяното от теб, значи кръгозора ти е адски ограничен!Ако е на писмени източници, значи и ти просто си заучаваш домашното и си го преразказваш след това, твърдейки, че това е твое лично заключение...

quench
06-12-2007, 13:03
и кой е прав и кой крив в крайна сметка? ;)

мисля,че темата е за нещо друго - вземете си скайповете и си направете конферентен чат [-X

LunaTriCk
06-12-2007, 18:44
Твоите съждения и проучвания и изводи, на каква база данни лежат?
Ако е само на изживяното от теб, значи кръгозора ти е адски ограничен!Ако е на писмени източници, значи и ти просто си заучаваш домашното и си го преразказваш след това, твърдейки, че това е твое лично заключение...

На микс от двете. Писмени източници + мой личен опит. Прероден човек не съм видял досега, нито чужди души, нито Бог под каквато и да е форма. Доверието се печели. Засега религията не е много убедителна. Само празни обещания. Бъди добър, отиди в рая. Моли се, ще бъдеш здрав. Кажете ми защо да вярвам на обещанията на някой, на който нямам доверие ?

Muse_of_Madness
06-12-2007, 20:38
На микс от двете. Писмени източници + мой личен опит. Прероден човек не съм видял досега, нито чужди души, нито Бог под каквато и да е форма. Доверието се печели. Засега религията не е много убедителна. Само празни обещания. Бъди добър, отиди в рая. Моли се, ще бъдеш здрав. Кажете ми защо да вярвам на обещанията на някой, на който нямам доверие ?


На микс от двете. Писмени източници + мой личен опит.
Призна сиии!
А и ми кажи с колко точно религии си се занимавал задълбочено(т.е. прочел си по 5-10 трактата и тълкувания +свещената им книга), та можеш да отхвърлиш всичките и да ги сложиш под общ знаменател? Аз, която познавам съвсем малко само от обща култура, от споровете си с теб съм разбрала, че си запознат по-малко от мен.

LunaTriCk
06-12-2007, 21:15
Че, аз кога съм казвал нещо обратно :shock: :?:
Религията запълва временно дупките, които науката все още не е успяла. Защо трябва да се интересувам от хрумванията на всеки един ? Имал съм по сериозни контакти с Християнството, Исляма и Будизма. Но това не е защото аз съм се интересувал, а защото имат добър ПР 8)