PDA

View Full Version : Нещо да хрупаам



Barbie
06-08-2007, 16:55
О, нещастна съм. Имам в момента един булюк проекти и изпити, а времето няма да ми стигне :smt009 Затворила съм се в стаята и по цял ден се дзверя в компютъра. Липсва ми движение - единственото, което правя е да се раздвижа и да правя по някое упражнение от време на време. Освен това съм ужасно притеснена и нервна - следователно съм и гладна. И то дори не е глад - нервен глад е. Направо полудявам. Кажете ми нещо, което мога да хрупам...но по възможност да не е особено калорично. Вече два дена се тъпча с някакво гадно обезмаслено кисело мляко и плодове...но в момента ми става лошо дори да си помисля за това. (А съквартирантът, който също учи, се е запасил с бисквитки ) Или пък нещо, което да ми притъпи глада... :smt022 Чувствам се подтисната :smt022

cherinka
06-08-2007, 17:04
Активията с мюсли или с плодове -> засища що-годе, а и задейства отделителната система.
И овесените ядки стават, ама са супер гадни на вкус.
А и бтв като си свариш една шепичка ориз, и той от варенето става доста обемен и ша има да го ядеш.. ядеш.. ядеш..

И обикновени бисквити може да си вземеш.

ох, не мога да се сетя още кво друго.

Barbie
06-08-2007, 17:29
Мерси...да ве, аз някаква активия ям...ама поне да си бях в България - тази тук е отвратителна. :smt012

cherinka
06-08-2007, 18:18
аа, знам, че в тиквените семки има по-малко мазнини, отколкото в слънчогледа.

ее, режи си ябълки на малки хапчици и ги папай с вилица (щото да не ти лепкат пръстите).
или там каквото и да ядеш, режи го на малки парчета, щото примерно един нормален домат като го изядеш цял и ти се струва, че е било малко количество, а ако го нарежеш на хапки и се създава илюзията, че е повече..
ахха, тва като четох за разни диети, го прочетох и го запомних. :-D


:-D

Ниго
06-08-2007, 18:33
Всичко, което има фибри задържа дълго сит. Интересно, като си в сесия и имаш да учиш не ти ли трябва и малко храна за мозъка? В твоя случай на въглехидратно хранещ се човек е добре да приемаш сложни въглехидрати като овесени ядки, пълнозърнести истории и такива.
Иначе перфектно за между другото - кисело мляко с овесени трици (не ядки) и плодове по вкус. Рупай краствици - хидратират супер.

НИе мазно адаптираните дъним кетоза и не ни бърка много. Пък и винаги имам възможност да тренирам

charovnata_
06-09-2007, 18:08
ami az ili qm slanchogledche ili ima edni dietichni i mn vkusni biskvitki koito obicham mn da pohapvam

rali4ka91
06-09-2007, 21:20
Хапвай повечко плодове.Хем по малко калории, хем засищат, а и са полезни.Черешите засищат много бързо :)

Briseis
06-10-2007, 00:27
Морковите са добър вариант.Тях наистина ги хрупаш, а са и вкусни :-D

little-wild-lady
06-10-2007, 17:43
И аз съм за морковите,а може и краставичка. :smt016

---
06-13-2007, 04:16
недей яде активия не ми се обеснява що обаче просто няма да се съсредоточиш от нея :) карай на нещо с шоколад /вафли тва онова/ а ако държиш да е не е калорично плодове ./без банани/. и гинко билоба :)
всмисал ако искаш да си концентрирана малко трудно на диета...... мозака се храни с ваглехидрати а от тях се дебелее попринцип :)