PDA

View Full Version : Всякакви мнения за музикалният стил Метъл.



AlphaPower
06-09-2007, 05:51
Здравейте и добре дошли!Надявам се да няма спамери и да ви е приятно преглеждането на тази тема.

-Коя ви е любимата /метъл/хевиметъл/ група?

AlphaPower
06-09-2007, 05:53
Лично моите любими метъл групи са Helloween,Iron maiden,Avantasia, Motor head и други. :smt020

koalka
06-09-2007, 06:15
Има адски много такива теми.Иначе ММ и Tristaniа.

Disrespect
06-09-2007, 06:51
Какво е метъл? :?

06-09-2007, 07:19
AlphaPower, айде поне да научиш как се изписват имената на любимите ти групи, че за смях ставаш...

Boot
06-09-2007, 07:22
Деиш... :lol:

Меноуор са ми любимата група. ](*,)

Alcohooligan
06-09-2007, 07:45
Motorhead > All

Shadow_Walker
06-09-2007, 08:09
Какво е метъл? :?
Въх не знам...некво...метално :roll: С много жици...

Кефя се най-много на Cradle Of Filth,Gorgoroth,Immortal,Paradise Lost,Tristania,Rotting Christ,Within Temptation,Skyfire =]

Бунтар
06-09-2007, 08:35
Деиш... :lol:

Меноуор са ми любимата група. ](*,)

http://vbox7.com/play:490512c5

Менулар! :twisted: :lol:

ScionOfStorm
06-09-2007, 09:26
...And no sign of life in...
....Dim Carcosa....

brain_stew
06-09-2007, 11:07
Лично моите любими метъл групи са Helloween,Iron maiden,White snake, Motor head и други. :smt020


whitesnake метъл ли са?? ](*,)



Те са глем метъл :lol: !Глемари..... :smt007

Jeuelle
06-09-2007, 11:33
Judas Priest

AlphaPower
06-09-2007, 14:47
Какво е метъл? :?
Въх не знам...некво...метално :roll: С много жици...

Кефя се най-много на Cradle Of Filth,Gorgoroth,Immortal,Paradise Lost,Tristania,Rotting Christ,Within Temptation,Skyfire =]
Как може да сте толкоз зле?!?!?!??!Има голяма ОГРОМНА разлика между метЪл и метАл :smt011

AlphaPower
06-09-2007, 14:48
Judas Priest
Шапка ти свалям бро! =D>

Swinkenhoffer
06-09-2007, 15:09
Какво е метъл? :?
Въх не знам...некво...метално :roll: С много жици...

Кефя се най-много на Cradle Of Filth,Gorgoroth,Immortal,Paradise Lost,Tristania,Rotting Christ,Within Temptation,Skyfire =]
Как може да сте толкоз зле?!?!?!??!Има голяма ОГРОМНА разлика между метЪл и метАл :smt011

така ли? и каква е? :lol:

Shadow_Walker
06-09-2007, 16:20
Какво е метъл? :?
Въх не знам...некво...метално :roll: С много жици...

Кефя се най-много на Cradle Of Filth,Gorgoroth,Immortal,Paradise Lost,Tristania,Rotting Christ,Within Temptation,Skyfire =]
Как може да сте толкоз зле?!?!?!??!Има голяма ОГРОМНА разлика между метЪл и метАл :smt011

така ли? и каква е? :lol:
Въх как може някои да са толкова зле, че да не разбират от майтап :lol:
П.П. Пор, кефиш ме 8)

Mo6no3
06-09-2007, 16:27
Cypress Hill са любимите ми "метъли".

ScionOfStorm
06-09-2007, 17:35
www.last.fm/user/duskwarrior ;>

Mo6no3
06-09-2007, 18:27
www.last.fm/user/duskwarrior ;>
http://www.last.fm/user/Mooo6no/

brain_stew
06-09-2007, 18:30
Judas Priest
Шапка ти свалям бро! =D>


ПХАХАХАХХААХХХАХАХА!
Верно ли бе маафъка?!Само така, прическъъъ...не съ предавай ти си ЯкА МацКъЪЪъЪъЪ!



www.last.fm/user/duskwarrior ;>
http://www.last.fm/user/Mooo6no/

http://www.last.fm/user/Mad_Flufi/

шсе фукаме ли?! 8)

1N_l0v3_Pr1nCeSsS
06-09-2007, 19:16
mrazq metyl :lol:

Jeuelle
06-09-2007, 23:31
.......Deep Purple,БТР
Ти за ROCK да си чувал/а???

`Death`Whore``
06-10-2007, 06:34
абе покрай този концерт всички са с тениски на мейдън..

баси тия по магазините как си продадоха залежалата стока еййй...
Мда, и аз го забелязах. Сульо и пульо беше на Мейдън. Един познат, който май се кефи яко само на Fear of the Dark, е бил. И всички ме питат с учудване и ужас защо аз не съм била...

Иначе "метъл" е обширно понятие. Има хеви метъл, има блек метъл, траш метъл и т.н. Аз си падам по дйета, напоследък и доста по траша. Хеви...май Hammerfall са хеви, ако са, значи се брои, че и хеви слушам.

ScionOfStorm
06-10-2007, 07:53
Пауър са по-скоро, но са яки, да :)
Това с Мейдън си е пълна истина, баси, пред даскалото ми преди концерта се бяха събрали толкова хора, колкото не бях виждал преди да са метъли там...И всички издокарани с чисто нови тениски на мейдън, заеби.
Аз пък не ходих :>

Mo6no3
06-10-2007, 10:26
Явно са взели да се множат метълите в София покрай коцерта на Мейдън. :D Не виждам какво му е лошото, освен че някои хора искат да са "уникални".

quench
06-10-2007, 10:38
"слушаш ли Мейдън?"
"йе па как ва, я саму мейданете слушам!!!"

brain_stew
06-10-2007, 11:27
"слушаш ли Мейдън?"
"йе па как ва, я саму мейданете слушам!!!"


:lol: :lol: :lol:
Херцога пак се изказа!
Аз пък не съм видяла чак пък толкова метъли!Поне в мойто даскало таквиз изцепки няма....
Но че с емножат метълити в Софията да...тва е вярно!Кой е поза, койе тру....все тая много са!Вече почти навсякъде можеш да видиш метъли...не е като в Гърция метълите да се крият от анархистите и нацитата! :lol:

quench
06-10-2007, 12:08
и тук ще ви научим 8)

ти ли бе? =;

ако знаеш в градинката при Паметника за тебе кви истории разкзват едни хора, че си бил някъв слабак и редовно са те биели като си се отварял

щото аз разпитвам ;)

Shadow_Walker
06-10-2007, 12:22
Айде стига с тая Желязна Девица - само за това ли ще говорим...

Nightwish_fen
06-10-2007, 12:31
Аз викам че тая тема не може да мине без Slipknot i Chimaira

brain_stew
06-10-2007, 12:37
и тук ще ви научим 8)

хахаха!Тръпнем в очакване....

Disrespect
06-10-2007, 13:10
Аз викам че тая тема не може да мине без Slipknot i Chimaira

ееее айде без slipknot де...моля те
кимайра по-стават ама... :roll:

Muse_of_Madness
06-10-2007, 13:24
и тук ще ви научим 8)

ти ли бе? =;

ако знаеш в градинката при Паметника за тебе кви истории разкзват едни хора, че си бил някъв слабак и редовно са те биели като си се отварял

щото аз разпитвам ;)


:lol: :lol: :lol:
Стар баща скинхед говори на сина си:
-Синко, представи си, че се разхождаш по улицата и виждаш един такъв... абе, пораздрипан, с дълга коса, брадясал, с китара на гръб. Това, момчето ми, е хипи. Те нито обичат да се карат, нито го могат. Можеш спокойно да го набиеш.
След това, синко, представи си, че срещаш един такъв странен екземпляр, с оцветена във всички цветове коса, стърчаща навсякъде. Това е пънкар. Те обичат да се карат, но не им се отдава. И него можеш да го набиеш спокойно.
Представи си сега, че се разхождаш по улицата и срещаш облечен в черно човек, с дълга коса и бира в ръка. Това, синко, е метал. Те не обичат да се карат, но им се отдава. Не се занимавай с него.
Сега, синко, представи си, че си в гора. Срещу теб се задава един леко брадясал, дългокос мъж, подпиращ се на тояга и носещ китара на гърба си. Това, синко, е толкинист. НЕ ГО ЗАКАЧАЙ!!

06-10-2007, 14:40
Метала = Емото


И двата стила са лайна нищо повече от безмислена и безцелна музика ! 8)

Disrespect
06-10-2007, 14:48
Метала = Емото


И двата стила са лайна нищо повече от безмислена и безцелна музика ! 8)

да кажеш, че метъла е безцелна музика трябва да си бая ограничено копеле :lol:
хауса не е ли безцелна музика? или пък може би чалгата е с някви възвишени въздействащи положително на младото поколение цели?

06-10-2007, 15:24
Метала = Емото


И двата стила са лайна нищо повече от безмислена и безцелна музика ! 8)

да кажеш, че метъла е безцелна музика трябва да си бая ограничено копеле :lol:
хауса не е ли безцелна музика? или пък може би чалгата е с някви възвишени въздействащи положително на младото поколение цели?

А случайно да пеят за революция в метала ? :-D
Изобщо не намесвай тия лайна чалгата и тн...
Метала си е чисто емо но с повече зжици... има само няколко изключения и се пак е твърде комерсиална :smt006

oTPoBHa
06-10-2007, 15:55
Здравейте и добре дошли!Надявам се да няма спамери и да ви е приятно преглеждането на тази тема.

-Коя ви е любимата /метъл/хевиметъл/ група?

копелееее тоя яко знае закво става въпрос обаче ^^

brain_stew
06-10-2007, 16:38
Метала = Емото


И двата стила са лайна нищо повече от безмислена и безцелна музика ! 8)

да кажеш, че метъла е безцелна музика трябва да си бая ограничено копеле :lol:
хауса не е ли безцелна музика? или пък може би чалгата е с някви възвишени въздействащи положително на младото поколение цели?

А случайно да пеят за революция в метала ? :-D
Изобщо не намесвай тия лайна чалгата и тн...
Метала си е чисто емо но с повече зжици... има само няколко изключения и се пак е твърде комерсиална :smt006

WTF?!

:shock:

Кви революции бе, кретен!?За кво ни е в метъла да се пее за революция?!
И как изобщо смееш да сравняваш метъла с имото?!Ти си баси злето!
Не ти не си зле...ти си мега зле!
Ако под метъл разбираш Линкин Парк, Bullet For My Valentine, Лимб Бизкит и т.н. се разбира защо наричаш емтъла комерс, ама иначееее....абее зле!

Boot
06-10-2007, 16:41
Я се ядосайте на смотания гост :mrgreen:

Метълът си е прекрасен и невероятен и точно по тази причина не му трябва революция. Толкоз.

Mo6no3
06-10-2007, 17:05
Моите любимци Евъргрей. http://avimcmusic.web.data.bg/phpbb/images/smiles/ml_wub.gif
Защо не можах да отида на концерта им? :cry: :?


Относно комерса... Металика, Iron Maiden, Judas Priest, Ozyy Osbourne, Black Sabbath, Cradle of Filth, Disturbed, Korn, Sustem of a Down, Megadeth, Lacuna Coil, Slipknot, Marilyn Manson, Faith No More... Тези групи сякаш не са до една комерс. Някой ще викнат против нео-метъл, но дори и да го махнем него другите банди пак си остават комерс.

brain_stew
06-10-2007, 17:15
Относно комерса... Металика, Iron Maiden, Judas Priest, Ozyy Osbourne, Black Sabbath, Cradle of Filth, Disturbed, Korn, Sustem of a Down, Megadeth, Lacuna Coil, Slipknot, Marilyn Manson, Faith No More... Тези групи сякаш не са до една комерс. Някой ще викнат против нео-метъл, но дори и да го махнем него другите банди пак си остават комерс.

Може да са комерс, но са велики!Пък ии не всичките албуми например на Джудас, на Сабат или Мейдън са комерс!Просто тва е риска на хубавата музика...да се превърне във вид комерс!

Blacklisted
06-10-2007, 17:36
А случайно да пеят за революция в метала ? :-D
Изобщо не намесвай тия лайна чалгата и тн...
Метала си е чисто емо но с повече зжици... има само няколко изключения и се пак е твърде комерсиална :smt006

REVOLUTION IS MY NAME (http://youtube.com/watch?v=C6J9XhgfUUY) :twisted:, so STFU :lol:

PS Slipknot rulz, изобщо не ме интересува, че някви малки лайнца ги харесват :lol:

Скинар седял на покрива на къща с пушка и торба трева. След известно време заредил пушката, започнал да хвърля трева пред къщата и да вика "Хипи, хипи, хипи, хипи..." :-D

Muse_of_Madness
06-10-2007, 17:52
Метала = Емото


И двата стила са лайна нищо повече от безмислена и безцелна музика ! 8)

да кажеш, че метъла е безцелна музика трябва да си бая ограничено копеле :lol:
хауса не е ли безцелна музика? или пък може би чалгата е с някви възвишени въздействащи положително на младото поколение цели?

А случайно да пеят за революция в метала ? :-D
Изобщо не намесвай тия лайна чалгата и тн...
Метала си е чисто емо но с повече зжици... има само няколко изключения и се пак е твърде комерсиална :smt006
Ами в доста песни баш за такива работи се пее.
Crematory-Revolution

They'll never stop our will to live
free from pain and fear
they cannot bring us down
all your gird
go out and justify the revolution

The beginning of the age - to start revolution
now break and leave their cage - time for revolution
take those traitors away from us - and start revolution
giving back belief and trust - so live the revolution

This reign of fear built of not ending empty promises
strange liars old betrayers because they've failed the aim
there is just one world we live in - justify the revolution

Teaching mankind to fight each other (never again)
but would you like to kill your brother?
never - never again

The beginning of the age - to start revolution
now break and leave their cage - time for revolution
take those traitors away from us - and start revolution
giving back belief and trust - so live the revolution

It's time for - so start a - and live the - revolution
it's time for - so start a - and live the - revolution
[www.lyricsmania.com]

Boot
06-10-2007, 17:56
Моите любимци Евъргрей. http://avimcmusic.web.data.bg/phpbb/images/smiles/ml_wub.gif
Защо не можах да отида на концерта им? :cry: :?

Ако не си гледал, задължително си свали DVD-то A night to remember.

Mo6no3
06-10-2007, 18:09
Моите любимци Евъргрей. http://avimcmusic.web.data.bg/phpbb/images/smiles/ml_wub.gif
Защо не можах да отида на концерта им? :cry: :?

Ако не си гледал, задължително си свали DVD-то A night to remember.
Оооо... аз го гледах доста преди да разбера, че въобще ще миа концерт. ДВД-то е доста добро и за това ми стана още по-гадно като знаех, че няма да ги гледам. Иначе повечето песни, на които се кефя не присъстват там, но доста от тях изпълниха на концертите си тук.

Boot
06-10-2007, 18:13
Хубавото на една група да е толкова гениална е, че имаш много любими песни и вероятността да ги чуеш live е по-голяма. :-D
Леле не мога да повярвам колко са гениални.... просто не мога. И още повече не мога да повярвам че съм ги видяла. И че ме е прегръщал Том :smt060 :smt060 :smt060 :smt060 :smt060 :smt060 :smt060 (Да прегърна ме като се снимахме) me > all

AliceSw
06-10-2007, 18:16
Скинар седял на покрива на къща с пушка и торба трева. След известно време заредил пушката, започнал да хвърля трева пред къщата и да вика "Хипи, хипи, хипи, хипи..." :-D

:smt043 :smt043 :smt043 :smt043 :smt043

brain_stew
06-10-2007, 18:47
Скинар седял на покрива на къща с пушка и торба трева. След известно време заредил пушката, започнал да хвърля трева пред къщата и да вика "Хипи, хипи, хипи, хипи..." :-D

:smt043 :smt043 :smt043 :smt043 :smt043

мухахаха
гениалности!

Rock & Roll Queen
06-10-2007, 20:41
Метала = Емото


И двата стила са лайна нищо повече от безмислена и безцелна музика ! 8)
Казаха ли ви го?! Всички сте шибани имота!!

`Death`Whore``
06-10-2007, 21:14
ЪЪЪ...извинете, от колко време има метъл? Да кажем, че от 30 години. А от колко време има имо? Място за сравнение няма.

`Death`Whore``
06-10-2007, 22:39
Най-малкото има дет метъл от 20 години...

`Death`Whore``
06-10-2007, 22:44
Слушал ли си първите албуми на Carcass? какъв грайнд правят...пак преди 20 години. Иначе сигурно си прав, още по-добре, че са толкова много. :)

Mo6no3
06-11-2007, 05:06
Аз така и не разбрах какво е имо... освен на външен вид.

`Death`Whore``
06-11-2007, 06:47
Групите от 80-те са се обличали педалски, но не са били имота. Има огромна разлика. Имотата са жени.

`Death`Whore``
06-11-2007, 07:06
Знам, знам :) Ама той и Фреди е носел интересни костюми...има един червен с очи - много мъжествено. А блек метълите съм ги признала за педали отдавна. :)

`Death`Whore``
06-11-2007, 07:29
Той си има прекрасен глас и без подобни визии. :)

magesniko
06-11-2007, 07:42
а бе я гяяяяяя.

Dr. Kazimbutt
06-11-2007, 07:51
Най-малкото има дет метъл от 20 години... Има. :) Началото на хеви метъла е през '67 с проявите на The Jimi Hendrix Expirience и Led Zeppelin. Първия Хеви Метъл. Това правят колко? 40 годинки. :) Имото да смуче топки.


Иначе - дет метъл! \m/
Колега, осъзнай се. Нито Джими е свирил метъл, нито Лед Цеплин... Метълът се появява чак през седемдесетте години на миналия век. Но все пак има нещо вярно в цялата работа - хора като Джими и пичовете от Лед Цеплин имат заслуга за неговото появяване, понеже те първи са просвирили по-тежки неща на електрическата китара (това важи в пълна сила за дядо ни Хендрикс).

Виж, за имото съм съгласен. :-D

Rock & Roll Queen
06-11-2007, 08:08
Ъъ абе, това с имото беше шега... Всичко пак се обърна на спор относно тея педеруги. Стига с тая имо-пропаганда.

Shadow_Walker
06-11-2007, 08:38
Относно комерса... Металика, Iron Maiden, Judas Priest, Ozyy Osbourne, Black Sabbath, Cradle of Filth, Disturbed, Korn, Sustem of a Down, Megadeth, Lacuna Coil, Slipknot, Marilyn Manson, Faith No More... Тези групи сякаш не са до една комерс. Някой ще викнат против нео-метъл, но дори и да го махнем него другите банди пак си остават комерс.

Може да са комерс, но са велики!Пък ии не всичките албуми например на Джудас, на Сабат или Мейдън са комерс!Просто тва е риска на хубавата музика...да се превърне във вид комерс!Ае Шу,къв комерс ви гони бе :lol: малеее....
Да, тези банди са популярни, но САМО сред МЕТЪЛ обществото.Ако излезеш по улицата и попиташ някой рапЕр, някой чалгар, някой фИешън, някое имо, някой хаусър, или просто някой, който слуша поп няма да знае тези банди.Може и да им е чувал имената, но надали е слушал нещо тяхно...най-много 1-2 песни.


А блек метълите съм ги признала за педали отдавна.

Вече не те обичам :smt011


И що намесихте имото в метъла :shock: Мале вече ми писна от тези Имоционални изцепки....

Mo6no3
06-11-2007, 09:49
Ае Шу,къв комерс ви гони бе :lol: малеее....
Да, тези банди са популярни, но САМО сред МЕТЪЛ обществото.Ако излезеш по улицата и попиташ някой рапЕр, някой чалгар, някой фИешън, някое имо, някой хаусър, или просто някой, който слуша поп няма да знае тези банди.Може и да им е чувал имената, но надали е слушал нещо тяхно...най-много 1-2 песни.b]
Продажбите говорят доста красноречива за това кой е комерс и кой не. Да, има песни, които стават много популярни и без да са комерсиални, но да повтаряш успеха толкова пъти. Има си причина за това.

Металика - над 90 милиона продадени копия в света
Iron Maiden - над 80 милиона копия в света
Judas Priest - над 35 милиона копия в света
Ozzy Osbourne - над 75 милиона копия в света
Black Sabbath - Не им знам точната бройка ностатутите на албумите говорят достатъмно добре - Цък тук (http://en.wikipedia.org/wiki/Black_Sabbath_discography)
Cradle of Filth - Не им знам продажбитe
Disturbed - Над 5 милиона копия само в САЩ (само с 3 албума)
Korn - Над 32 милиона копия в света
System of a Down - Не знам точната бройка, но е много голяма. Те са една от най-продаваните групи изобщо (не само в метъла) напоследък.
Megadeth - над 20 милиона копия в света
Lacuna Coil - Е на тях продабжите съм им малки, защото са известни само в Европа. Към 1 милион копия от последните 2 албума.
Slipknot - Над 10 милиона копия в света
Marilyn Manson - Над 6 милиона копия само в щатите.

Dr. Kazimbutt
06-11-2007, 10:07
Най-малкото има дет метъл от 20 години... Има. :) Началото на хеви метъла е през '67 с проявите на The Jimi Hendrix Expirience и Led Zeppelin. Първия Хеви Метъл. Това правят колко? 40 годинки. :) Имото да смуче топки.


Иначе - дет метъл! \m/
Колега, осъзнай се. Нито Джими е свирил метъл, нито Лед Цеплин... Метълът се появява чак през седемдесетте години на миналия век. Но все пак има нещо вярно в цялата работа - хора като Джими и пичовете от Лед Цеплин имат заслуга за неговото появяване, понеже те първи са просвирили по-тежки неща на електрическата китара (това важи в пълна сила за дядо ни Хендрикс).

Виж, за имото съм съгласен. :-D

Не, колега, точно така си е. ;) Точно Purple Haze на Дядо ни е почнала хеви метъл движението. Заедно с една на Led Zeppelin, но не помня коя беше. Съдържаше класическия похват на хеви метъл китарата - Palm Mute + Power Chord. На този похват са изградени 50% от метъл песните. Не съм сигурен, че се казва похват, де. Нека някой по-висш музикант да каже. =) (Joey Tempest)
В Purple Haze няма пауър акорди... :wink: Пък и самата песен си е чист хард рок, защото хем звучи по-тежко, хем звучи блусово.

Shadow_Walker
06-11-2007, 18:54
Ае Шу,къв комерс ви гони бе :lol: малеее....
Да, тези банди са популярни, но САМО сред МЕТЪЛ обществото.Ако излезеш по улицата и попиташ някой рапЕр, някой чалгар, някой фИешън, някое имо, някой хаусър, или просто някой, който слуша поп няма да знае тези банди.Може и да им е чувал имената, но надали е слушал нещо тяхно...най-много 1-2 песни.b]
Продажбите говорят доста красноречива за това кой е комерс и кой не. Да, има песни, които стават много популярни и без да са комерсиални, но да повтаряш успеха толкова пъти. Има си причина за това.

Металика - над 90 милиона продадени копия в света
Iron Maiden - над 80 милиона копия в света
Judas Priest - над 35 милиона копия в света
Ozzy Osbourne - над 75 милиона копия в света
Black Sabbath - Не им знам точната бройка ностатутите на албумите говорят достатъмно добре - Цък тук (http://en.wikipedia.org/wiki/Black_Sabbath_discography)
Cradle of Filth - Не им знам продажбитe
Disturbed - Над 5 милиона копия само в САЩ (само с 3 албума)
Korn - Над 32 милиона копия в света
System of a Down - Не знам точната бройка, но е много голяма. Те са една от най-продаваните групи изобщо (не само в метъла) напоследък.
Megadeth - над 20 милиона копия в света
Lacuna Coil - Е на тях продабжите съм им малки, защото са известни само в Европа. Към 1 милион копия от последните 2 албума.
Slipknot - Над 10 милиона копия в света
Marilyn Manson - Над 6 милиона копия само в щатите.Имат големи продажби-нещо лошо?Но пак ти казвам-само сред слушащите метъл.Комерс са банди като black eyed peas и pussycat dolls.

PlamenMEN
06-11-2007, 20:54
ЪЪЪ...извинете, от колко време има метъл? Да кажем, че от 30 години. А от колко време има имо? Място за сравнение няма. Всъщност с какво маркираш началото на метъла, за да кажеш, че са 30 години? И Emocore съществува от 20, но в последните години стана доста известен .. както и неговите "ваирации".

Доста "местни" теми прегледах и останах "очарован" от туземците, но и ми е доста забавно. Четох как метъла е комерсиална музика ( хахахах, няма да се майтапя, буквлно се въргалях пред компютъра от смях), как произлизал от Имо (май за някои хора рока и блуса не съществуват). Но това мнение (цитираното)ме накара да прекъсна четенето на следващите и направо да дам отговор. И не го правя, за да се заяждам, а за да няма грешки и обърквания. Първата метЪл банда в света е небезизвестната Black Sabath с великия Ози. Някъде четох нещо за Deep Purple, WhiteSnake, Motorhead... братя мои, това е хард - рок. Айде с мир...

Mo6no3
06-11-2007, 21:17
Ами комерс си е метъла, както и всяка друга музика.

Blacklisted
06-11-2007, 21:23
Комерс е когато тръгнеш да павиш нещо с ясната идея да печелиш пари, когато правиш нещо от любов към него, а в последсвие се окаже, че то е много добро и го харесват много хора - изкуство.

`Death`Whore``
06-11-2007, 21:26
Изкуство може да е и ако не го харесват милиони просто защото никой не те е подкрепил със средства. За мен изкуство е всичко, което идва от сърцето.

Mo6no3
06-12-2007, 06:01
Да, така е в началото. Но после като станат известни и видят какво е да се печелят пари и фенове или си оставят същия стил, въпреки че имат други идеи, просто защото печелят добре от него. Или го сменят с някой по-лесно купуваем. Така е с доста групи. И това не значи, че не правят музика и не им излиза все нещо от сърцето. :)


А че аз съм комерс. Комерс съм си. Само пари са ми в главата. :mrgreen:

Shadow_Walker
06-12-2007, 06:40
Да, така е в началото. Но после като станат известни и видят какво е да се печелят пари и фенове или си оставят същия стил, въпреки че имат други идеи, просто защото печелят добре от него. Или го сменят с някой по-лесно купуваем. Така е с доста групи. И това не значи, че не правят музика и не им излиза все нещо от сърцето. :)


А че аз съм комерс. Комерс съм си. Само пари са ми в главата. :mrgreen:И така да е, метълът си остава ъндърграунд колкото и популярни да са станали някои банди :)
Да виждаш метъл по Сити :lol: ? Или плакати с метъл звезди по списанията?Или метъли под път и над път? Аз - не.

Mo6no3
06-12-2007, 07:22
Виждал съм...

ох какъв як и голям плакат е имало на Алис Купър в "хай клуб", ама съм го изпуснал. Останах с това да го видя в една чуждо атилие. :?

PlamenMEN
06-12-2007, 07:49
Виждал съм...

ох какъв як и голям плакат е имало на Алис Купър в "хай клуб", ама съм го изпуснал. Останах с това да го видя в една чуждо атилие. :?

Алис Купър е минал покрай метъла, поне според мен. А и като става дума за метъл изпълнители на кориците, предполагам, че не се говори за Linkin Park или Slip Knot, а за истински метъл. Обади ми се като сложат Manowar на корицата на ХайКлуб или като пуснат Judas Priest по СитиТВ...

Shadow_Walker
06-12-2007, 08:46
Алис Купър е шок рок (пак почнахме с тъпите стилови определения), но пак е много по-добър от всичките му там блЯк метълчета, които се гримират и пият много повервин...Шок рок са всички рок,метъл и пънк банди, които имат екстравагантна визия и шокират с присъствието си на сцената.
Шок рок са Мисфитс, шок рок е и Менсън, шок рок са и Крейдъл, да и Алис Купър.
И не обиждай блЯк метъла :smt011
Immortal forever !

Mo6no3
06-12-2007, 09:01
Много добре знам какъв е Алис Купър. Все пак ми е на първо място в last.fm-а. :lol: Но любимите ми два негови албума са си точно метъл (Brutal Planet и Dragontown).


Иначе това да си анти- на всичко също е комерс. Доста хора обичат да са анти и да се правят на бунтари. Мисля, че такива са и доста от пънкчетата, които първо прослушват пънк (за експлойтед това може и да е псевдо-пънк) правят се 5 години на бунтари и след това си продължават нормалния живот. Такива са и метъл групите. Поддържат имидж интересни са и печелят добре. :)

PlamenMEN
06-12-2007, 09:15
Много добре знам какъв е Алис Купър. Все пак ми е на първо място в last.fm-а. :lol: Но любимите ми два негови албума са си точно метъл (Brutal Planet и Dragontown).


Иначе това да си анти- на всичко също е комерс. Доста хора обичат да са анти и да се правят на бунтари. Мисля, че такива са и доста от пънкчетата, които първо прослушват пънк (за експлойтед това може и да е псевдо-пънк) правят се 5 години на бунтари и след това си продължават нормалния живот. Такива са и метъл групите. Поддържат имидж интересни са и печелят добре. :)

Абсолютно си прав, че се навъдиха доста псевдо метълчета и пънкарчета, които просто го правят, за да различни от останалите. Но знаеш ли каква е основната черта на комерса? Изтърква се. LP са комерс и да ти кажа аз вече не знам какво става с тая банда, издадоха нов албум, но никой вече не говори за тях. А да правиш нещо 40години (Purple) хич не е комерсялно, това е любов. Защото рока/метъла е любов, поне за мен...

Mo6no3
06-12-2007, 09:23
В грешка си за ЛП. 3-тата по големина тема за група, след тези на Red Hot Chilip Peppers и Iron Maiden, с около 45 страници говорилня във форума на Зи-рок са те. :mrgreen: И виж кой е на второ място в българският last.fm - http://www.last.fm/place/Bulgaria :lol:


Не съм съгласен, че комерса са изтърква и може да се дадат много примери за това, например Metallica. Иначе, че Deep Purple съм съгласен.


exploitedteen - Последният албум на Пърпъл е страхотен. Може и да не е велик, но е доста добър и съм го слушал доста пъти. бтв поздрав с тамошната песен - MTV.

Rock & Roll Queen
06-12-2007, 16:55
А на вас не ви ли омръзна да определяте кой какъв стил е?! Що не слушате музиката просто.. :x

quench
06-12-2007, 17:26
А на вас не ви ли омръзна да определяте кой какъв стил е?! Що не слушате музиката просто.. :x

щото сме комплексирани ;)

PlamenMEN
06-12-2007, 19:17
В грешка си за ЛП. 3-тата по големина тема за група, след тези на Red Hot Chilip Peppers и Iron Maiden, с около 45 страници говорилня във форума на Зи-рок са те. :mrgreen:

Знам темата, помня и като я пуснаха. Но виж какво мислят истинските ценители там...

Blacklisted
06-12-2007, 19:19
^ И кой ги окачествява като истински ценители? :roll:

Boot
06-12-2007, 19:46
В грешка си за ЛП. 3-тата по големина тема за група, след тези на Red Hot Chilip Peppers и Iron Maiden, с около 45 страници говорилня във форума на Зи-рок са те. :mrgreen:

Знам темата, помня и като я пуснаха. Но виж какво мислят истинските ценители там...
И кфо мислят?

Mo6no3
06-13-2007, 06:50
Чел съм всичките 45 страници и знам какно мислят. :) То там е е дна голяма свада между "великият" им ултра-фен и останалите включително и тези, които харесват ЛП. То не бяха всякакви изказвания като това, че Честър пеел по-добре от Брус Дикинсън, които бил голям боклук. И че Iron Maiden и AC/DC били доста по-слаби от Линкин Парк. Голям смях общо взето.

Иначе ценителите ги остави, защото и аз се имам за ценител, а ги слушам. :) Сам може да се увериш в това (отново саморуклама) тук - http://www.last.fm/user/Mooo6no/

AlphaPower
06-13-2007, 07:40
Ами комерс си е метъла, както и всяка друга музика.

=D> =D> =D>

`Death`Whore``
06-13-2007, 07:43
Тя е комерс, обаче за много по-тесен кръг от хора. И такива шизофрении, каквито измислят понякога мозъците на метъл групите, представителите на повечето други стилове никога няма да изсвирят, защото те мислят за това дали тълпата ще го хареса, а музиката не идва от душата им.

`Death`Whore``
06-13-2007, 07:48
И в метъла има доста шизофрении. Това, че ти си решил, че уейв бандите правят "по-истински" такива, не означава, че за всички е така.

`Death`Whore``
06-13-2007, 07:52
Какъв е смисълът, след като знам колко си твърдоглав? :)

`Death`Whore``
06-13-2007, 08:11
Не знам, но не мога да се спра да ям :)

`Death`Whore``
06-13-2007, 08:15
Не е толкова приятно, колкото яденето. :)

`Death`Whore``
06-13-2007, 08:20
Не се предавам, просто ми е писнало да споря с хора, които не приемат мнението ми. Особено за музика. И все аз да съм тази, която не разбира. :)

`Death`Whore``
06-13-2007, 08:31
Е, аз и за метълите говоря. Иначе не съм споменавала за новаторство. :)

`Death`Whore``
06-13-2007, 08:36
Cradle са признати тъпаци и комерсиалисти. И те разбрах и първия път. :) Шизофрениите ги дадох като пример просто, защото на тълпите не им понасят.

Mo6no3
06-13-2007, 09:01
Кредъл са яки. Вярно, че прекаляват с позата от всякъде, но аз слушам музиката им. Не ми гледам клиповете. Гледах един от началото до край 2-3 пъти и това ми стига.

Boot
06-13-2007, 09:55
На дет курвата и експлойтед просто са им много различни представите за шизо музика.
Като е така за кфо спорите, ебати?

И бтв, вили малко изопачаваш думите й, за да си намериш причина за спор. :lol:

Boot
06-13-2007, 10:39
пънкари. нагли :smt011

Boot
06-13-2007, 10:44
И скунксове от най-миришещите. :lol:

quench
06-13-2007, 11:04
Експлойтед, къв пънк си бе, ти си хипар

magesniko
06-13-2007, 12:25
Настане вечер и Мейдън изгреят
метъли обсипят стадиона небесен
коси се веят,глава се люжка
тълпата пее страшна песен!!!

Disrespect
06-13-2007, 12:26
от фашисти критики не приемам... :lol:


uuuuuuuuuuu that's gotta hurt :lol:

quench
06-13-2007, 12:40
от фашисти критики не приемам... :lol:

айде, върви си вярвай в Бог и ме остави на мира да кроя планове за избиването на 10 000 000 евреи и 1 жираф :D

quench
06-13-2007, 12:47
играеш на дребно...

поне два жирафа!!

апропо, знаеш вица, нали? ;)

нмк
06-13-2007, 14:06
я я я го кажете тоя виц!!моля!

quench
06-13-2007, 14:37
Върви си един човек през пустинята и гледа - насред нея бункер. Влиза вътре, а там над едни чертежи седят и се взират Хитлер и д-р Менгеле.
- Абе хора, вие не сте ли мъртви? - попитал човекът.
- Както виждаш не сме - отговорили му.
- И какво правите?
- Разработваме оръжие, което ще убие 10 милиона евреи и 2 жирафа.
- А защо 2 жирафа?
Хитлер побутнал Менгеле и му казал:
- Докторе, казах ли ти че никой няма да пита за евреите!

quench
06-13-2007, 19:58
трябва да отбележа,че след като написах този следобед вица, видялите темата се увеличиха двойно!!!

моя глас се слуша тука!

Mo6no3
06-14-2007, 14:24
Виждали ли сте какво яко видео имат Pain към "Shut Your Mouth". И песента и клипа са супер яки.


http://youtube.com/watch?v=F3BpGJgrwBU

Boot
06-14-2007, 14:50
Хахахахахах, клипа не го бях гледала, много забавен хаахахх :-D

Disrespect
06-14-2007, 18:57
Виждали ли сте какво яко видео имат Pain към "Shut Your Mouth". И песента и клипа са супер яки.


http://youtube.com/watch?v=F3BpGJgrwBU

готиноооо :D

Blacklisted
06-14-2007, 18:58
и на Just Hate Me e много як :) с пластелинови човечета.

Disrespect
06-14-2007, 19:13
и на Just Hate Me e много як :) с пластелинови човечета.

сега съм на Nothing :D

AlphaPower
06-25-2007, 19:11
и на Just Hate Me e много як :) с пластелинови човечета.


Е пратете тогава някое линкче не се стискайте :wink:
Дайте и аз да вида ко толкоз е клипчето 8)

Blacklisted
06-25-2007, 22:04
http://youtube.com/watch?v=YJuMO_g2JYU

DoPye
06-26-2007, 04:49
Dokken
http://www.vbox7.com/play:b76d6a80

AlphaPower
07-04-2007, 19:05
[quote=Fuckin'Hostile]и на Just Hate Me e много як :) с пластелинови човечета.
Много ясно! Супер е!

faster_pr
07-04-2007, 21:13
метъл рулз :wink:

mariiche
07-31-2008, 20:30
Metallica :smt007

blader
07-31-2008, 22:56
metala vuv vsi4kite mu proqvleniq e veliko qvlenie
az sum fen na newmetala ama se kefq na industrial nqkoi trash,power,heavy i dori gothic metal ne6ta
i uvajavam vseki 6to nari4a sebesi metalist puk ako 6te i my chemical romance da slu6a
(samo az li se kefq na imena na grupi kato korpiklaani illi dimmu borgir :razz: )