PDA

View Full Version : Вегетарианство...



Страници : [1] 2

bloodybaby
06-09-2007, 12:52
Здравейте!
Бих искала да разбера дали сте "За" или "Против" вегетарианството!
Ще се радвам, ако всеки включил се в дискусията, поясни причините, поради, които е "За" или "Против" вегетарианството!
Аз лично съм вегетарианка, от около 17 години!Смятам, че това е по - здравословен начин на живот, по - хуманен, по - етичен, и по - морален!

IlLuSi0nS`
06-09-2007, 13:04
ям всичко, което ми е вкусно, без да мисля дали е вредно или полезно, дали се дебелее, дали е животно или растение.. щом ми харесва ще го ям!

gabrielka@a
06-09-2007, 13:24
Аз не съм вегетарианка,защото ям пилешко,пуешко и риба,но подкрепям вегетариянството с две ръце!

Uptown_soldier
06-09-2007, 13:25
Здравейте!
Бих искала да разбера дали сте "За" или "Против" вегетарианството!
Ще се радвам, ако всеки включил се в дискусията, поясни причините, поради, които е "За" или "Против" вегетарианството!
Аз лично съм вегетарианка, от около 17 години!Смятам, че това е по - здравословен начин на живот, по - хуманен, по - етичен, и по - морален!

Аз също съм вегетарианец, но от около 5 години. И станах такъв по същите причини.

Ollas
06-09-2007, 13:34
Много обичам животните... и на свобода... и в чиния :-D Все са ми едни такива сладинки! Абе хубаво е човек да си прочиства организма от животинската храна, обаче пък съвсем без месо не ме радва. Много обичам всякакви месни продукти.

Muse_of_Madness
06-09-2007, 13:48
Емовска ви работа... http://youtube.com/watch?v=Lo-e_n10S4I

Blacklisted
06-09-2007, 13:56
Нямам нищо против вегетарианството, но никога няма да стана, аз съм хищник 8)

Jamalska
06-09-2007, 14:02
Аз съм твърдо За...Понякога съм си правила паузи от месо,ама тука от както я имаше тая темата за видистите...та след това филмче ми е доста сложно да ям месо...Гади ми се.
От друга страна се водя сортна натура и без месо може и д колабирам на игрището ама ще замествам с човешко:)

Sexapilna_kukla
06-09-2007, 14:04
ям всичко, което ми е вкусно, без да мисля дали е вредно или полезно, дали се дебелее, дали е животно или растение.. щом ми харесва ще го ям!
Напълно подкрепям :-D

malka_sladuranka
06-09-2007, 14:21
Не бих станала вегетарянка. 1во защото ми е вкусно, съдържа полезни вещества, чувствам се по-добре като ям месо. По едно време се беше случило така, че един период бях основно на зеленчуци, определено не се чувствах добре.
Наистина е малко грубо да ядем горките животинки, аз много обичам фауната, но....ям ги. 8-[
Когато в менюто ми няма месо все едно не съм яла. :-s

bloodybaby
06-09-2007, 14:26
Аз съм твърдо За...Понякога съм си правила паузи от месо,ама тука от както я имаше тая темата за видистите...та след това филмче ми е доста сложно да ям месо...Гади ми се.
От друга страна се водя сортна натура и без месо може и д колабирам на игрището ама ще замествам с човешко:)
Ако това е, което те притеснява, бих искала само да спомена, че голяма част от световните шампиони, в не една категирия, са вегетарианци:о)

KiLLeR_InSTiNkT
06-09-2007, 14:27
Ще прозвучи жестоко, но без месо не мога.

bloodybaby
06-09-2007, 14:28
Вегетарианците са глупаци. :twisted:
Би ли пояснил, защо смяташ така?

Swinkenhoffer
06-09-2007, 14:53
някъде около година бях спряла да ям, но пак почнах... шкембето е виновно! :lol:
иначе много уважавам хората, неядящи месо, защото аз се провалих в това си начинание. :?

eXtrem3-g1rl
06-09-2007, 15:07
Аз лично не се лишавам от правото да ям месо..Организмът на всеки се нуждае от разнообразна и същевременно полезна храна, която съдържа полезни вещества.. Пък и месото е доста вкусно :)

Boot
06-09-2007, 15:14
Вегетарианството... ммм, не ми е по-вкуса.
И все пак ям само пилешко и от време на време свинско. Агнешкооо телешко бляяяя.
И практиката ми е - не ям нищо, което бих гушката. Особено за зайци се отнася.

Jamalska
06-09-2007, 15:18
Пък и месото е доста вкусно :)Поне част от месото хах...Свинско,ангешко,телеш о,риба и тн всичко различно от риба мога да го понеса ако е в мн смляно състояние..иначе даже ми е гадно да го гледам.

Blacklisted
06-09-2007, 15:22
темата за видистите...та след това филмче ми е доста сложно да ям месо...Гади ми се.
Oh my goth! :shock: В момента го гледам това и.. даже не мога да го коментирам :shock:

bloodybaby
06-09-2007, 15:55
Аз лично не се лишавам от правото да ям месо..Организмът на всеки се нуждае от разнообразна и същевременно полезна храна, която съдържа полезни вещества..
Би ли пояснила кой точно ти е дал правото да ядеш плътта на невинните животни?Кой ти е дал правото да ги убиваш и да ядеш тялото им?Не казвай, че не го правиш - давайки парите си за месо, ти индиректно убиваш, защото напълно умишлено подпомагаш месната индустрия и с парите на всеки консуматор, се плащат заплатите на убийците на животни!
Ако мислиш, че месото е полезна храна в грешка си!Просто вредата от месото не се разтръбява, както пропагандата на месопроизводителите!

malka_sladuranka
06-09-2007, 15:57
Ако мислиш, че месото е полезна храна в грешка си!Просто вредата от месото не се разтръбява, както пропагандата на месопроизводителите! Това е най-голямата глупост която съм чувала.... Рибата например е доста полезна.....

bloodybaby
06-09-2007, 16:01
Ако мислиш, че месото е полезна храна в грешка си!Просто вредата от месото не се разтръбява, както пропагандата на месопроизводителите! Това е най-голямата глупост която съм чувала.... Рибата например е доста полезна.....
Влез в google.com и напиши вегетарианство!Ако четеш внимателно и целта ти е да обогатиш поне общата си култура, ако не да промениш навиците си, ще научиш много за месото!

malka_sladuranka
06-09-2007, 16:07
Ако мислиш, че месото е полезна храна в грешка си!Просто вредата от месото не се разтръбява, както пропагандата на месопроизводителите! Това е най-голямата глупост която съм чувала.... Рибата например е доста полезна.....
Влез в google.com и напиши вегетарианство!Ако четеш внимателно и целта ти е да обогатиш поне общата си култура, ако не да промениш навиците си, ще научиш много за месото! Ако са писали вегетарянци... Няма да се учудя... Представям си каква агитация е. Нормално е да има две мнения по въпроса(дори и повече), но не споделям твоите възгледи.


ПП. Общата ми култура си е на ниво.
Ще ме извиняваш, но искам да отправя една лична забележка към теб. Това, че явно си малко по-възрастна не те прави по-интелигентна, по-знаеща и така нататък. Излишно е да се държиш снизходително. Казвам го защото забелязвам изтъкването ти вече в няколко теми. Айе със здраве. :wink:

Boot
06-09-2007, 16:14
А кой ви дава право да ядете милите беззащитни зеленчуци и пловоде? Щото както и да го погледнеш те са по-беззащитни от животните. :smt010
Освен това доматите, краставиците и ябълките не са полезни - това е пропаганда на зеленчукопроизводителите и зеленчукоразпространители те.

Ниго
06-09-2007, 16:18
Ахаха вегетарианците. Човека е създаден ВСЕЯДЕН. Той има кучески зъби за да ръфа месо. Освен това човек не може да усвоява фибрите от храната. Тук идва големия проблем на вегетарианците. Те не приемат достатъчно протеини. Имало световни шампиони вегетарианци? Кои? Мисля Морис Гриин беше/е вегетарианец.

Кравите, козите и тн. си набавят протеина по много интересне начин. В техните храносмилателни системи живеят микроорганизми, които преобразуват фибрите в протеин. Обаче при хората това е невъзможно. Без месо се лишавате от витамини А и Д. Не приемате и пурини.
Приматите са тръгнали да евоюлират от месоядни маймуни. Шимпанзетата са месоядни и налитат осбено много на мозък, освен това при някои подвидове има и канибализъм. Месото е изиграло важна роляв еволюцията.
През палеолита, когато човека се е хранил изцяло с месо (ледников период, ко да праиш) средната продължителност на живота е била по-голяма (въпреки екстермните условия) отколкото през палеолита, когато основната прехрана е била растителна.

Я сега споменете са ползите от вегетаринаството като:
анемията (особено при жените. При месечния цикъл се губи много желязо)
липсата на протеини, която се компенсира със соя. *удната соя, която предизвиква рак на стомаха.
Липсата на важни животински мазнини.
Абсолютния недостиг на Омега 3.
Недостига на калции.

АКо искаш да си мерим медицинските изследвания и източници - твой съм.
Само не ми излизай с изследванията проведени върху индианците от поречието на Амазонка поазващи повишжн рист от рак на стомаха след консумация на месо. Тези индианци се хранят от векове с насекоми и растения - не стават за обект за подражание.

Не си пропагандирайте идеите наляво-надясно. Вегетарианстово не е естественото състояние на човека. Човека се е изправил, за да вижда своята плячка. Ако бяхаме тревопасни до сега да сме още на четири крака, или по дърветата.

bloodybaby
06-09-2007, 16:20
Ако мислиш, че месото е полезна храна в грешка си!Просто вредата от месото не се разтръбява, както пропагандата на месопроизводителите! Това е най-голямата глупост която съм чувала.... Рибата например е доста полезна.....
Влез в google.com и напиши вегетарианство!Ако четеш внимателно и целта ти е да обогатиш поне общата си култура, ако не да промениш навиците си, ще научиш много за месото! Ако са писали вегетарянци... Няма да се учудя... Представям си каква агитация е. Нормално е да има две мнения по въпроса(дори и повече), но не споделям твоите възгледи.


ПП. Общата ми култура си е на ниво.
Ще ме извиняваш, но искам да отправя една лична забележка към теб. Това, че явно си малко по-възрастна не те прави по-интелигентна, по-знаеща и така нататък. Излишно е да се държиш снизходително. Казвам го защото забелязвам изтъкването ти вече в няколко теми. Айе със здраве. :wink:
Не става въпрос за агитация, а за информация!
Наистина е нормално да има поне две мнения по даден въпрос!Обикновенно едното е правилно а другото погрешно!В случая, ако не си се интересувала от вредата на месото, едва ли ще си запозната каква е тя!А вредата е голяма и доказана с много изследвания на учените, много наблюдения и много доказателства - не става въпрос за просто променяща се във времето теория, става въпрос за знание!
Не се държа снисходително с никого!Това, че посочвам някъква грешка или допълвам нещо, означава ли, че се държа снисходително?При положение, че от много години живея определен начин на живот е съвсем в реда на нещата да съм запозната с този начин на живот!Ако да кажем ме попита някой за месни деликатеси сигурно ще гледам опулено и няма да знам какво да кажа!Ако обаче ме попита за нещо свързано с вегетарианството, със сигурност мога да кажа много!Това ли наричаш изтъкване?Защото ако е така, значи имаш проблем с понятията...извини ме, ако съм те обидила с нещо!

LunaTriCk
06-09-2007, 16:26
Аз съм консуматор. Консумирам каквото ми харесва. Месото ми е вкусно, месо ям. Няма нищо вредно стига да се спазва мярка.

malka_sladuranka
06-09-2007, 16:33
Ами освен да ти отвърна "Обогати си общата култура за месото". Хах. Същото е. Не мисля, че месото би могло да ми навреди. Моя приятелка е вегетарянка, ами....прилича на таква, която има глисти(не казвам, че задължително това е от вегетаряството, но то не и е и помогнало). Друг пример дядо ми е на 80 години и изглежда доста добре за възрастта си, цял живот яде месо, е не му е навредило за почти 1век...
Мисля, че и от една страна не е толкова неестествено да се яде месо. В природата хищничеството е доста често срещано. Е, хората сме хищници с право на избор.


А, по другия въпрос... Мен лично не си ме засегнала, но мисля, че е смешно да се изтъкваш в тийн форум, като говориш за обща култура и за интелигентност. :wink:

Ниго
06-09-2007, 16:33
!В случая, ако не си се интересувала от вредата на месото, едва ли ще си запозната каква е тя!А вредата е голяма и доказана с много изследвания на учените, много наблюдения и много доказателства - не става въпрос за просто променяща се във времето теория, става въпрос за знание!

Моля за научните изследвания! Стига общи приказки. Предложих да си мерим изследванията, ама явно те е шубе. ЩЕ ТЕ ЗАКОПАЯ! Не си пропагандирай глупостите!

bloodybaby
06-09-2007, 17:09
Ахаха вегетарианците. Човека е създаден ВСЕЯДЕН. Той има кучески зъби за да ръфа месо. Освен това човек не може да усвоява фибрите от храната. Тук идва големия проблем на вегетарианците. Те не приемат достатъчно протеини. Имало световни шампиони вегетарианци? Кои? Мисля Морис Гриин беше/е вегетарианец.

Кравите, козите и тн. си набавят протеина по много интересне начин. В техните храносмилателни системи живеят микроорганизми, които преобразуват фибрите в протеин. Обаче при хората това е невъзможно. Без месо се лишавате от витамини А и Д. Не приемате и пурини.
Приматите са тръгнали да евоюлират от месоядни маймуни. Шимпанзетата са месоядни и налитат осбено много на мозък, освен това при някои подвидове има и канибализъм. Месото е изиграло важна роляв еволюцията.
През палеолита, когато човека се е хранил изцяло с месо (ледников период, ко да праиш) средната продължителност на живота е била по-голяма (въпреки екстермните условия) отколкото през палеолита, когато основната прехрана е била растителна.

Я сега споменете са ползите от вегетаринаството като:
анемията (особено при жените. При месечния цикъл се губи много желязо)
липсата на протеини, която се компенсира със соя. *удната соя, която предизвиква рак на стомаха.
Липсата на важни животински мазнини.
Абсолютния недостиг на Омега 3.
Недостига на калции.

АКо искаш да си мерим медицинските изследвания и източници - твой съм.
Само не ми излизай с изследванията проведени върху индианците от поречието на Амазонка поазващи повишжн рист от рак на стомаха след консумация на месо. Тези индианци се хранят от векове с насекоми и растения - не стават за обект за подражание.

Не си пропагандирайте идеите наляво-надясно. Вегетарианстово не е естественото състояние на човека. Човека се е изправил, за да вижда своята плячка. Ако бяхаме тревопасни до сега да сме още на четири крака, или по дърветата.
Ако човека е създаден, за да ръфа месо, както се изразяваш, защо цялата му храносмилателна система е като на тревопасно?
Ето ти това :
Месоядни : нямат пори по кожата;организма се охлажда, чрез езика
Тревопасни : много пори по кожата, чрез, които се осъществява потоотделянето
Човек : много пори по кожата, чрез, които се осъществява потоотделянето
2.Месоядни : остри предни зъби(резци)за разкъсване на месото
Тревопасни : тъпи резци
Човек : тъпи резци
3.Месоядни : много слабо развити слюнни жлези(тъй като месото не се нуждае от предварително храносмилане
Тревопасни : добре развити слюнни жлези,необходими за предварителното смилане на зърнените храни и плодовете
Човек : добре развити слюнни жлези,необходими за предварителното смилане на зърнените храни и плодовете
4.Месоядни : кисела слюнка, несъдържаща птиалин,който е необходим за предварителното смилане на зърнени храни и плодове
Тревопасни : алкална слюнка,съдържаща птиалин,който е необходим за предварителното смилане на зърнени храни и плодове
Човек : алкална слюнка,съдържаща птиалин,който е необходим за предварителното смилане на зърнени храни и плодове
5.Месоядни : нямат плоски кътници,необходими за предъвкването на храната
Тревопасни : имат плоски кътници,необходими за предъвкването на храната
Човек : имат плоски кътници,необходими за предъвкването на храната
6.Месоядни : силна солна киселина в стомаха, необходима за смилането на изяденото месо и кости
Тревопасни : солната киселина в стомаха им е 10 пъти по - слаба от тази на месоядните
Човек : солната киселина в стомаха им е 10 пъти по - слаба от тази на месоядните
7.Месоядни : стомашно - чревният тракт е само 3 пъти по - дълъг от тялото и позволява гниещото месо да бъде своевременно изхвърлено от организма
Тревопасни : стомашно - чревният тракт е 8 - 10 пъти по - дълъг от тялото им(растителната храна се разлага много по - бавно от месната,затова може да стои по - дълго в червата)
Човек : стомашно - чревният тракт е 8 пъти по - дълъг от тялото.
8.Месоядни : Челюстите се отварят и се движат само нагоре и надолу
Тревопасни : Челюстите се движат нагоре, надолу и настрани
Човек : Челюстите се движат нагоре, надолу и настрани
Сега на другият въпрос - за световните шампиони, вегетарианци :
9.Месоядни : Пият вода лочейки с език
Тревопасни : Пият засмуквайки водата с устата си
Човек : Пие засмуквайки водата с устата си
Сега на другият ти въпрос - за световните шампиони :
Дейв Скот – единственият човек печелил повече от два пъти триатлонът “Железен човек” – шест пъти победител.
Едуин Мосес – непобедим осем години на 4оо м. бягане с препятствия.
Пааво Нуртми – двадесет световни рекорда по бягане на разстояние – девет олимпийски медала.
Робърт Суитгол – световен шампион по спортно ходене.
Сиксто Линарес – световен рекорд на 24 часовият триатлон ( плуване 4,8 мили, колоездене 185 мили и маратон 52,5 мили)
Пиеро Верот – световен рекорд по скоростно ски спускане.
Мърей Роуз - най-младият трикратен носител на златен медал от Олимпийските игри. Обявен е за един от най-добрите плувци на всички времена.
Джони Вайсмюлер – шестнадесет световни рекорда по плуване.
Риджли Абел – победител в осем национални шампионата по карате.
Андреас Калинг – шампион “Мистър свят” – културизъм.
Рой Хилиган – шампион “Мистър Америка” – културизъм.
А. Андерсон – поставил много световни рекорди по вдигане на тежести.
Гергана Брънзова – най-младата баскетболистка в НБА (WNBA), десета във вечната ранглиста.
Още?Мога да открия още доста!
А по въпросите за анемиите, недостига на не знам си какви витами и тем подобни, ще те разочаровам вероятно, казвайки ти, че повече от милиард души в света живеят изцяло и само с вегетарианска храна и са живи здрави, пъргави и тн...По твоята логика, аз би трябвало да съм труп вече или човешка развалина, след като от 17 години не съм помирисвала месо, яйца, риба, че дори и гъби!
За тези индианци, които споменаваш, не съм и чувала даже.Относно това, че вегетарианството не е естественото състояние на човека бих искала да цитирам Плутарх, който казва това : "Нима наистина питаш защо Питагор се е отказал от месото?Лично аз по - скоро се чудя, в какво психическо състояние е бил този, който пръв е поднесъл към устата си окървавената плът и е докоснал с устни трупа;какви обстоятелства са го принудили да нареди на масата си мъртви, разлагащи се тела и да нарече "храна" това, което до скоро е блеело, мучало, движело се е, дишало е...Защо не ядем вълци и лъвове, които застрашават живота ни,а убиваме безобидни покорни създания, които не могат да ни сторят никъкво зло, защото нямат ни нокти, ни бивници.Заради парче плът ние ги лишаваме от слънце,светлина и живот, на които те имат същото право, което и ние!",после Плутарх добавя предизвикателство към всички, които ядат месо : "Ако сте толкова сигурни, че животните са предназначени за ваша храна, тогава сами убийте това същество,чиято плът искате да изядете.Но го убийте с голи ръце и със зъби,както би направил тигъра, не с тояга, сатър или брадва!"
Та ето - отдавна са го казали хората.Ако толкова искаш да предизвикваш с медицинските си познания, аз също те предизвиквам - убий със зъби и нокти, месото което искаш да сложиш в устата си!Ако видя как го правиш, вероятно ще се съглася с теб, че сме устроени да ядем месо.Стиска ли ти това предизвикателство?
май не ти стиска дори да се регнеш,а ?

bloodybaby
06-09-2007, 17:15
!В случая, ако не си се интересувала от вредата на месото, едва ли ще си запозната каква е тя!А вредата е голяма и доказана с много изследвания на учените, много наблюдения и много доказателства - не става въпрос за просто променяща се във времето теория, става въпрос за знание!

Моля за научните изследвания! Стига общи приказки. Предложих да си мерим изследванията, ама явно те е шубе. ЩЕ ТЕ ЗАКОПАЯ! Не си пропагандирай глупостите!
Започвам :D
ЕВЕРЕТ КУП – професор по педиатрия и детска хирургия. Дълги години заемал важен пост в американската здравна система. Използва своя авторитет и присъствието си в медиите за здравно образование и продължава да е движеща сила за подобряване на общественото здраве.
“Вашият избор на хранене може да повлияе върху вашето здравословно състояние
повече от всяко друго действие, което бихте могли да предприемете.”
Съвременната медицинска общност като цяло все още не е единодушна в отговора на въпроса здравословно ли е или не за човека да яде месо. И все пак през последните десетилетия все повече уважавани представители на медицинската наука убедително твърдят, че вегетарианското хранене е по-здравословно. Тяхното мнение се основава на личния им опит и на множеството научни изследвания, провеждани по цял свят от утвърдени научни колективи. Все повече научни факти сочат, че вегетарианското меню поддържа по-добре здравето на човека и го предпазва от множество болести (сърдечен инфаркт, атеросклероза, мозъчен инсулт, рак, затлъстяване и др.), които са бич за съвременното човечество.

Месодобивната промишленост в световен мащаб е една жестока, но добре разработена и много печеливша машина за печелене на пари. Последните, които биха признали, че яденето на месо е нездравословно, са именно заетите в месопроизводството и търговията с месо, защото това признание работи против техните материални интереси. Дори може да бъдете сигурни, че по-невежите или безскрупулни представители на този оцапан с кръв бранш ще се опитват с реклами и други посредници до последно да ни убеждават, че непременно се нуждаем от месо. Затова ви съветваме: НЕ обръщайте внимание на платените реклами и заинтересованите мнения – търсете истината при неподкупените. И сред неподкупените търсете мнението на добре осведомените.
Можете да бъдете сигурни, че фактите в полза на вегетарианското хранене са вече достатъчно категорични и неопровержими, щом това вече са принудени да признаят дори официални държавни служители, ангажирани в месния бранш
ДЕЙВИД СТРОУД от Американския институт за месото казва:
“Някои хора ще продължат да искат да ядат месо... Ние сме съгласни, че вегетарианството е по-здравословно.”

Следват факти и мнения на специалисти, които говорят достатъчно сами по себе си и ние няма да ги коментираме. Представяме ви една съвсем малка част от огромното количество информация, която доказва здравословния ефект на вегетарианството. Нека добре осведомените учени говорят. Тяхна е задачата да обясняват нещата, търсейки по научен път истината. Нека и практическият опит говори, защото винаги има факти, които науката не може да обясни, но не може и да отхвърли.

Може ли вегетарианското меню да подобри или възстанови здравето и да предотврати някои заболявания? Отговорът е: “ДА!”

ПРАВИЛНОТО ВЕГЕТАРИАНСКО ХРАНЕНЕ СЪС СИГУРНОСТ ПОДОБРЯВА ЗДРАВЕТО И ПРЕДПАЗВА ОТ МНОГО ЗАБОЛЯВАНИЯ. Това твърдят както милиони вегетарианци от цял свят, така вече и съвременната наука. Допреди 40 години повечето европейски медици не са мислели така. Но днес множество достоверни медицински изследвания вече са доказали предимствата на вегетарианската диета и връзката между месоядството и такива убийци като сърдечно-съдовите болести и рака, поради което на вегетарианството вече се гледа с друго око.

Д-р УИЛЯМ КАСТЕЛИ
“Вегетарианците имат най-добрата диета. Те имат най-ниските нива на сърдечно-съдови болести в сравнение с всяка друга група в страната (САЩ)... Някои хора се подиграват на вегетарианците, но те имат най-ниско ниво на сърдечните удари (сърдечните инфаркти) и 60% по-малко случаи на рак. Сега те надживяват другите хора с около 6 години.”



Още от 60-те години учените са предполагали, че месната диета е свързана по някакъв начин с развитието на атеросклерозата и болестите на сърцето. През 1961 г. Journal of the American Association (орган на американския лекарски съюз – бел. пр.) отбелязва: “От 90 до 97% от сърдечно-съдовите заболявания могат да бъдат предотвратени чрез вегетарианска диета.”
Оттогава досега множество добре организирани научни изследвания са доказали, че в Западна Европа, САЩ, Австралия и други развити страни по света, месото е най-големият убиец след тютюна и алкохола.

НИЙЛ БЪРНАРД – Президент на лекарския комитет за отговорна медицина (САЩ):
“Месодобивната индустрия е довела до повече смъртни случаи на американци, отколкото всички войни на този век, всички природни бедствия и всички автомобилни катастрофи, събрани заедно. Ако месото е твоята идея за “храна за истински хора”, по-добре е да живееш наистина близо до много добра болница.”

Доказано е, че човешкият организъм не е приспособен да се справя с големи количества животински мазнини и холестерол.
Една анкета, проведена сред 214 учени, които се занимават с изследвания върху атеросклерозата в 23 страни, показва почти пълно съгласие по въпроса за връзката между начина на хранене, нивото на холестерола в кръвта и сърдечно-съдовите заболявания.
Консумирането на голямо количество животински мазнини (те съдържат холестерол) причинява ранна и силно изразена атеросклероза, което нарушава кръвообращението и най-често води до сериозни заболявания (високо артериално кръвно налягане, исхемична болест на сърцето, мозъчен инсулт и др.)

Т. КОЛИН КЕМБЪЛ
“Аз израснах във ферма за млекопроизводство и ядях в изобилие месо и яйца до преди 20 години. Аз започнах да правя изследване за храненето и десет години след това моето семейство направи огромни промени в храненето. Аз само обърнах внимание на това, което фактите ми казват: научните доказателства дойдоха на първо място.”


Учени от университета в Милано и болницата в Маджоре са доказали, че растителният протеин допринася за понижаване нивото на холестерола. В една дописка до британското медицинско списание The Lancet, D.C.R. Sirtori заключава, че хората с високо ниво на холестерола, водещо до сърдечно-съдови заболявания “могат да постигнат подобрение чрез диета, която включва белтъчини само от растителен произход.”

ДИИН ОРНИШ:
“Не разбирам защо някои смятат, че е драстично да съветваш хората да ядат добре балансирана вегетарианска храна, когато в медицината е традиция да се оперират хора и да се дават понижаващи холестерола лекарства до края на живота им” (това е по-драстично и може да се избегне в повечето случаи чрез вегетарианското хранене).



ВРЪЗКА МЕЖДУ МЕСОЯДСТВОТО И РАКОВИТЕ ЗАБОЛЯВАНИЯ
Изследванията от последните 20 години показват, че съществува връзка между месоядството и рака на дебелото черво, на ректума, на гърдите и на пикочния мехур. Тези видове рак се срещат рядко сред хората, които малко или изобщо не употребяват месо, като например адвентистите от седмия ден, японците и индийците, но преобладават сред народите, които се хранят с месо.
Една друга статия в британското медицинско списание Lancet съобщава, че “хората, които живеят в области с висока смъртност от карцином (злокачествен рак) на дебелото черво, консумират предимно храни с високо съдържане на мазнини и животински белтъчини, докато хората, които живеят в области с ниска смъртност от карцином, се хранят предимно с вегетарианска храна с ниско съдържание на мазнини и животински продукти.”

ГАРИ ПЛЕЙЪР
“Колкото по-близо до вегетарианството сте, толкова по-добре.”


Роло Ръсел в своите “Бележки върху причините за рака” пише: “Констатирах, че от 25 народности, които употребяват много месо, при 19 се среща висока заболеваемост от рак и само при една - ниска, докато от 35 народности, които употребяват малко или никакво месо, при нито една не се среща висока заболеваемост от рак.”

ЗАЩО МЕСОЯДЦИТЕ БОЛЕДУВАТ ПО -ЧЕСТО ОТ ТЕЗИ БОЛЕСТИ?
Редица специалисти, имайки предвид анатомията и физиологията на човека смятат, че месото е неестествена и затова вредна за човека храна.

Д-р УИЛИЯМ С. РОБЕРТС:
“Когато убиваме животни, за да ги изядем, те накрая убиват нас, понеже тяхната плът никога не е била предназначена за човешките същества, които са растителноядни по природа.”

Биолозите и специалистите по хранене посочват главно, че човешкият храносмилателен тракт не е приспособен към храносмилане на месо. Месоядните животни имат къс чревен тракт (около 3 пъти дължината на тялото на животните), който позволява бързо да се изхвърли токсичното, разлагащо се месо. Растителните храни се развалят по-бавно от месото, затова растителноядните имат черва поне 6 пъти дължината на тялото. Човек има дълъг чревен тракт, подобно на тревопасните. Затова, ако яде месо, той се интоксикира (отравя) и това води до множество сериозни заболявания и дори рак.
Необходимо е да се обърне внимание и на химикалите, които се добавят в месото. След като животното бъде заклано, плътта му веднага започва да се разлага и след няколко дни добива болнав сиво-зелен цвят. Месната промишленост прикрива това обезцветяване, като добавя към месото нитрати, нитрити и други консерванти, за да му предаде яркочервен цвят. Но изследванията вече са показали, че много от тези консерванти са канцерогенни.
Това, което прави проблемът още по-сериозен, е огромното количество химически вещества, които се добавят в храната на добитъка. Гари и Стивън Нъл в книгата “Отровите във вашето тяло” казват следното: “Животните се отглеждат и угояват, като непрекъснато се тъпчат с успокоителни, хормони, антибиотици и още 2 700 други лекарства. Тази обработка започва още преди раждането и продължава много след смъртта. Въпреки че тези лекарства все още се съдържат в месото, когато го ядете, законът не изисква те да бъдат упоменати върху опаковката.”
Поради подобни разкрития, както и на базата на други научни изследвания, Американската национална академия на науките през 1983 г. докладва, че хората могат да предотвратят много от най-разпространените видове рак, ако ядат по-малко тлъсто месо и повече зеленчуци и зърнени храни.”

ХАРВИ ДАЙМАНД:
“Сложете бебето в кошчето с ябълка и заек. Ако изяде заека и си играе с ябълката, аз ще ви купя нова кола.”



ЧОВЕЦИТЕ ПО ПРИРОДА СА РАСТИТЕЛНОЯДНИ.
Американската асоциация на диетолозите отбелязва, че “По-голямата част от човечеството през по-голямата част от историята се е хранило с вегетарианска или почти вегетарианска храна.”
И по-голямата част от света все още живее по този начин. Дори в повечето промишлено развити страни голямата консумация на месо датира от по-малко от сто години. Тя започва с хладилните камиони и консумативното общество на XX век.
Дори и през XX век човешкото тяло не се е приспособило към яденето на месо. Именитият шведски учен Карл фон Линей заявява: “Сравнението между устройството на човека - вътрешно и външно - и това на другите животни показва, че плодовете и сочните зеленчуци са естествената за човека храна.”

ДОСТАВКАТА НА ПРОТЕИНИ (БЕЛТЪЦИ)
Що се отнася до протеините, д-р Пааво Айрола, изтъкнат авторитет в областта на храненето и биологията, казва следното: “Официално препоръчваната дажба белтъчини е спаднала от 150 гр преди 20 години до 45 гр днес. Защо? Защото сериозни изследвания по целия свят са доказали, че нашият организъм няма нужда от толкова много протеини, че действителните му потребности са само от 30 до 45 гр на ден. Белтъчините, консумирани в излишък, не само се похабяват, но нанасят сериозна вреда на организма и дори стават причина за такива убийствени болести като рак и сърдечно-съдови заболявания. За да получите 45 гр протеини дневно, не е нужно да ядете месо; може да си ги набавите от стопроцентово вегетарианско меню, съставено от различни зърнени храни, леща, орехи, зеленчуци и плодове.”

Млечните продукти, зърнените, бобовите храни и ядките са естествени концентрати от протеини. Сиренето, фъстъците и лещата например съдържат повече белтък в единица тегло, отколкото хамбургерът, свинското или телешката пържола. Въпреки това, специалистите по хранене доскоро считаха, че само месото, рибата, яйцата и млечните продукти, съдържат пълноценен белтък, включващ осемте незаменими аминокиселини, които не се синтезират от човешкия организъм, и че всички растителни протеини са непълноценни (т. е. не съдържат поне една от тези аминокиселини). Но последните научни изследвания показват, че доста растителни храни съдържат незаменими белтъчини.


Например изследвания в Каролинския институт в Швейцария и Института Макс Планк в Германия са доказали, че повечето зеленчуци, плодове, семена, орехи и зърнени храни представляват прекрасен източник на пълноценни белтъчини. Всъщност техните протеини се усвояват по-лесно от месните и не съдържат никакви токсини. Практически е невъзможно да изпитате недостиг на белтъчини, ако ядете достатъчно натурална, нерафинирана храна.

Д-р НАТАН ПРИТКИН - Доктор по медицина. Основател на световноизвестен център по дълголетие. Програмата му е базирана на наука и изследвания и предлага цялостен метод, който комбинира специално хранене и физически упражнения. London Business Times определя методът на Приткин като “Безспорно най-ефективната в света програма за промяна, която включва диета, упражнения и промяна в начина на живот.”:
“Вегетарианците често се безпокоят за приемането на достатъчно протеини, но аз не познавам нито един експерт по хранене, който може да даде диета от природни храни, която да даде в резултат недостиг на витамини, стига да няма недостиг в калориите. Вие се нуждаете само от 5 или 6% калории от протеини общо... и то е практически невъзможно да се получат под 9% в обикновените диети.”

ДЖОН МАКДУГЪЛ:
“Важен факт, който трябва да се запомни е, че всички природни диети, включително чистите вегетариански диети без следа от млечни продукти, съдържат количества калций, които са над необходимото за задоволяване на хранителните нужди. Всъщност липса на калций, причинена от недостатъчното му количество в диетата, е неизвестно да се е случвала при хората.”

АЛБЕРТ АЙНЩАЙН:
“Нищо няма да допринесе за човешкото здраве и да повиши шансовете за оцеляване живота на земята толкова, колкото еволюцията на вегетарианското хранене.”



Статията е подготвена по материали от Интернет и от книгите:

“Резерви на нашия организъм” на Агаджанян и Котков, МФ, София, 1985;
“Вегетарианството - кратко научно изследване”, Хелиопол.

bloodybaby
06-09-2007, 17:18
Заблуди относно вегетарианството :
1.Мнението, че човек не може да живее пълноценно, ако не яде месо, е широко разпространена заблуда. Тя не почива на никакви конкретни научни и емпирични доказателства. Дори напротив - хилядолетният опит на човечеството и изследванията на съвременната наука ясно сочат, че балансираното вегетарианско хранене прави човека по-здрав, по-жизнен и по-дълголетен.
2.Твърдението, че човек по естество е устроен да яде месо, е заблуда, оборена от най-видните анатоми и физиолози още през XIX век. И тогавашната, и днешната наука не може да отрече фактите: устройството и функцията на човешката храносмилателна система има доста съществени отлики от тази на хищните животни. Храносмилателната система на човека е много по-близка до тази на висшите тревопасни и плодоядни бозайници и най-вече до тази на маймуните, които винаги са били вегетарианци
Доктор УИЛИЯМ С. РОБЕРТС (доктор по медицина):
“Когато убиваме животни, за да ги изядем, те накрая убиват нас, понеже тяхната плът никога не е била предназначена за човешките същества, които са растителноядни по природа.”
3.Заблуда е да се смята, че растенията не съдържат достатъчно количество белтъчини за човека. Най-новите научни факти сочат, че в доста растения се съдържат белтъчини, които в някои случаи са не само колкото в месото, но дори повече от него. И нещо повече - растителните белтъци са по-лесно усвоими и много по-здравословни
4.Твърдението, че вегетарианците не могат да си набавят с храната така наречените “незаменими” аминокиселини е най-смешната и най-модерна заблуда. Защото как са оцелели и още повече как са живели пълноценно хилядите вегетарианци по цял свят, някои от които поколения наред не са вкусвали месо? Правилно подбраната растителна храна в съчетание с млечна храна (необходима при децата) осигурява абсолютно всички нужди на организма, включително и нуждите от белтъчини.
Доктор НАТАН ПРИТКИН - доктор по медицина, основател на световноизвестен център по дълголетие. Програмата му е базирана на наука и изследвания и предлага цялостен метод, който комбинира специално хранене и физически упражнения. London Business Times определя методът на Приткин като “Безспорно най-ефективната в света програма за промяна, която включва диета, упражнения и промяна в начина на живот.”:
“Вегетарианците често се безпокоят за приемането на достатъчно протеини, но аз не познавам нито един експерт по хранене, който може да предпише диета от природни храни, която да даде в резултат недостиг на витамини, стига да няма недостиг в калориите. Вие се нуждаете само от 5 или 6% калории от протеини общо... и то е практически невъзможно да се получат под 9% в обикновените диети.”
5.Заблуда е мнението, че вегетарианската храна не съдържа достатъчно калций.
Д-р ДЖОН МАКДУГЪЛ:
“Важен факт, който трябва да се запомни е, че всички природни диети, включително чистите вегетариански диети, без следа от млечни продукти, съдържат количества калций, които са над необходимото за задоволяване на хранителните нужди... Всъщност липса на калций, причинена от недостатъчното му количество в диетата, е неизвестно да се е случвала при хората.”
6.В заблуда могат да изпаднат и новите вегетарианци, ако мислят, че единствено отказването от месна храна им гарантира здравословно хранене. И като вегетарианци можете да се храните неправилно. Ако ядете само кифли, вафли и банички, едва ли ще се радвате на най-добро здраве. Дори като вегетарианци е необходимо да подбирате и приемате разнообразна и висококачествена храна, която обичате.

bloodybaby
06-09-2007, 17:23
Още за спорта и вегетарианството :
Робърт Суийтгъл – световен рекордьор по ходене на свръхдълги разстояния;
Бил Пикъринг – световен рекордьор в преплуването на Ламанша;
Мърей Роуз – световен рекордьор по плуване свободен стил на 400 и 1 300 метра;
Рой Хилигън – спечелил титлата “Мистър Америка” в шампионата по бодибилдинг;
Перо Веро – световен рекордьор по ски спускане;
Естел Грей и Черил Марек – световни рекордьори в колоездачна тандем обиколка;
Риджли Абел – победител в 8 шампионата на САЩ по карате.
Ето ти и още спортисти вегетарианци, световни шампиони!Още ?
Billie Jean King – тенис шампион;
Killer Kowalski – борец;
Katerine Monbiot – световна шампионка по канадска борба;
Jonathan Boyer – колоездач;
Jutta Miller – многократен световен шампион по уиндсърф;
Geoff Rowley – професионален скейтбордист;
Fiona Oakes – олимпийска шампионка по колоездене, сега бяга маратон;
Andreas Cahling – бодибилдър;
Bill Pearl – един от най-известните културисти, печелил титлите мистър Америка и мистър Вселена;
Simon Cope – колоездач;
Robert de Costella – маратонско бягане;
Kristine Evert – тенис шампионка;
Jamie Lim – професионален сноубордист;
Cheryl Marek – колоездене;
Jamie Thomas – професионален скейтбордист
Още ?
Разяснение ?
Вегетарианската храна е превъзходна – и за здравето, и за спорта, и за живота. Тя дава максимално количество енергия и жизненост – на практика тя ме зарежда с всичко, което ми е нужно да се поддържам в най-добрата си физическа форма и да се съревновавам с най-добрите.”
Робърт Милар, професионален колоездач от световна класа
Вегетарианството е най-подходящият начин на хранене за кънкьорите-маратонци.
Дейвид Филипс, вегетарианец и маратонец-кънкьор от световна величина от Ню Йорк е един от малкото в САЩ кънкьори бегачи на дълги разстояния. Филипс е и вегетарианец. Неотдавна той участва в изтощителния маратон 200К в гр. Рованиеми, Финландия, в Северния полярен кръг. “Не отидох, за да спечеля. Единственото ми желание бе да оцелея”, казва Филипс, който в продължение на 8 ч. и 20 мин. се борил с жестоките пориви на арктическия вятър, докато се е мъчил да избягва коварните за всеки кънкьор цепнатини в леда. За да придобие издръжливостта, необходима му за този изтощителен маратон, Филипс или е карал колело по 402,25 км, или е покривал разстояния от 160,90 км с кънки на лед всяка седмица в продължение на цяла година. Да развиваш мускулите на краката е важно, но да се запасяваш с енергия, която да движи тези мускули в продължение на толкова много часове, е не по-малко важно. До началото на маратона Филипс се е зареждал с енергия благодарение на богатите на въглехидрати тестени изделия, картофи и други зеленчуци. По време на състезанието той носил енергийни пръчки и бутилки със зареждаща с енергия напитка, чиято основна съставка е глюкозата. Освен това изял огромно количество “почти вкочанени” банани, които организаторите на маратона подавали на участниците в кънки-маратона.
Вегетарианството е начинът на хранене, който прогонва умората. Увеличаването на енергията продължава да се нарежда на едно от първите места в списъка на положителните промени, които настъпват при хората, възприели вегетарианството. “Почти на всеки трима вегетарианци един съобщава за по-голям прилив на сила и енергия и по-голяма издръжливост, като това са най-често посочваните плюсове на вегетарианството за здравето”, пишат проф. Пол Р. Амато и Соня А. Партридж, в книгата им озаглавена “Новите вегетарианци: укрепване на здравето и запазване на живота.” Много хора, които усещат прилив на нова енергия, започват да се занимават със спорт и скоро установяват, че зачеркването на месото в менюто им е свързано с по-добри постижения, което не е никак изненадващо
Спортистите вегетарианци без съмнение са напълно равностойни на останалите спортисти и дори нещо повече – при всички спортове, изискващи продължителна физическа работа, вегетарианците имат преимущество поради начина си на хранене. За това говорят следващите интересни факти.



ЕКСПЕРИМЕНТ С ВОДАЧИ НА РИКШИ
В началото на XIX век професор Релз направил интересен експеримент с участието на двама млади японски водачи на рикши. И двамата били вегетарианци по неволя, смятайки месната храна за забранен разкош. Две седмици професорът наблюдавал как младежите ежедневно пробягвали в горещината около 40 километра, теглейки зад себе си рикшата с 80-килограмовия стопанин, без да чувстват умора. Телесната им маса практически оставала постоянна, макар че се хранели с растителна храна, калорийността на която била два пъти по-малка от нормата. След това на младежите започнали да дават толкова месо, колкото им се искало. В резултат на това след три дни и у двамата се появила добре изразена умора при изпълнението на привичната за тях тежка физическа работа. Щом обаче се върнали към вегетарианското нискокалорийно меню, физическата им работоспособност отново станала висока.
ДРУГ ФАКТ
Американският изследовател Ървинг Фишер наблюдавал 15 души, хранещи се с месо, и 32 вегетарианци и стигнал до извода, че у вегетарианците физическата издръжливост е два пъти по-голяма.
СЪТЕЗАНИЯ ПО СПОРТНО ХОДЕНЕ
Правят впечатление резултатите от специалните състезания, проведени в Германия. През 1898 г. 8 вегетарианци и 14 месоядци се състезавали по спортно ходене на разстояние 112,5 км. Всички вегетарианци успешно преминали това разстояние, при което първият от тях постигнал време 14 часа и 11 минути. Едва 1 час след като последният, осмият, вегетарианец пресякъл финала, съдиите дочакали първия и единствен представител на месоядците, който съумял да премине разстоянието. Останалите се отказали на половината път.
През 1902 г. месоядците се опитали да се реваншират. Този път за спортното ходене бил избран маршрутът от Берлин до Дрезден. От 18 вегетарианци 10 преодолели цялото разстояние, а от 14 месоядци – само трима. Абсолютен шампион станал вегетарианец, който изминал разстоянието 7 часа по-бързо, отколкото лидерът на отбора на месоядците.
Третото и последно състезание между представителите на двете направления в диетологията се състояло през 1908 г. На участниците в това състезание предложили да изминат пешком 200 км. От 11 вегетарианци с тази задача се справили 8, а от 13 месоядци – 5. Вегетарианците финиширали с номера 1, 2, 3, 6, 8, 9, 10, 11. Месоядците достигнали финала с номера 4, 5, 7, 12, 13.

КАКВО ДА ЯДЕМ ПРЕДИ СТАРТА?
“Като гледам как някои бегачи се хранят с бифтеци преди старта, – казва новозеландския треньор Артур Лидиърд - струва ми се, че те се страхуват да не умрат от глад още на първите 50 м от разстоянието.”
В продължение на много години повечето хора са смятали, че щом мускулите са съставени от белтъци, допълнителната порция белтъчини в храната ще спомогне за нарастването на мускулите и на тяхната сила. Оказва се обаче, че за мускулната работа много по-важна е храната, богата на въглехидрати, благодарение на които се попълват запасите от гликоген в мускулите.

ПО-БОГАТАТА НА ВЪГЛЕХИДРАТИ ХРАНА ДАВА ПО-ГОЛЯМА ИЗДРЪЖЛИВОСТ
Приемането на твърде много протеини отслабва силите на организма. В една серия от тестове за издръжливост, проведени от д-р Ървин Фишер от Университета в Йейл, вегетарианците са се представили два пъти по-добре от месоядците. След като д-р Фишер намалил с 20% дневната дажба белтъчини на невегетарианците, те показали с 33% по-добри резултати.
Много други изследвания са доказали, че едно пълноценно вегетарианско меню има по-висока хранителна стойност от месото. Едно изследване на д-р Дж. Йотекво и В. Кимани в Брюкселския университет е доказало, че вегетарианците имат 2-3 пъти по-голяма издръжливост на физически натоварвания от месоядците и се възстановяват напълно от умората 5 минути по-бързо.
Интересни в тази връзка са изследванията на шведския учен Пер-Олаф Остранд. Девет спортисти доброволци работили до пълно изнемогване на велоергометър. След обичайното хранене, препоръчвано на спортистите (при първоначално съдържание на гликоген в границите на 1,75 гр на 100 гр влажна мускулна тъкан), доброволците издържали в продължение на 114 минути натоварване, при което потреблението на кислород е 75% от максималното. След 3 дни, в които храната се състояла само от въглехидрати, съдържанието на гликогена било по-високо (3,51 гр на 100 гр влажна мускулна тъкан). Същото натоварване спортистите издържали в продължение на 167 минути (53 минути повече от първия път).

ЛЕКА АТЛЕТИКА - МАРАТОН
Не е чудно тогава, че английският маратонец Томпсън на състоялия се в началото на 70-те години шампионат на Европа по лека атлетика в Рим, завоювал златен медал. Той пробягал маратонската дистанция за 2 часа 13 мин. и 12 сек., благодарение не само на редовните тренировки, но и на преимуществото на вегетарианската си диета.
Много маратонци от тогава до днес също са били вегетарианци за постоянно или за кратък период преди състезанията с цел по-добри постижения
НАЙ-ГОЛЕМИТЕ, НАЙ-ИЗДРЪЖЛИВИТЕ И СИЛНИ ЖИВОТНИ СА “ВЕГЕТАРИАНЦИ”. За това, че вегетарианският режим на хранене дава и великолепни физически възможности, свидетелстват и примери от животинския свят.
Конят – това красиво, силно и издръжливо животно се храни с трева и зърно. Нима конят отстъпва по издръжливост на кучето? Не случайно съществуват изразите “работи като кон”, но “уморен като куче”.
И хищникът ястреб не може да се състезава по издръжливост с хранещия се със зърно пощенски гълъб, който прелита от Англия в Северна Америка.
Слонът, който е най-голямото животно на планетата, е растителнояден.
Човекоподобната маймуна горила (също като орангутанът и шимпанзето) има сходен с човешкия строеж на зъбите и на стомашно-чревния тракт. Горилата се храни с растителна храна и въпреки това е 4 пъти по-силна от човека. Независимо от своята ловкост и подвижност, горилата е лишена от инстинкта да преследва другите животни.

bloodybaby
06-09-2007, 17:25
!В случая, ако не си се интересувала от вредата на месото, едва ли ще си запозната каква е тя!А вредата е голяма и доказана с много изследвания на учените, много наблюдения и много доказателства - не става въпрос за просто променяща се във времето теория, става въпрос за знание!

Моля за научните изследвания! Стига общи приказки. Предложих да си мерим изследванията, ама явно те е шубе. ЩЕ ТЕ ЗАКОПАЯ! Не си пропагандирай глупостите!
Хайде, почети малко и след това ела да ме закопаеш!
Мисля, че дадох информация, за всичко, за което попита, и това не е цялата информация, която някой може да получи!
Ти гониш!

Ниго
06-09-2007, 17:26
казах медицински изследвания.
Аз на допир си усещам резците сравнително остри. ОСвен това тревопасните почти нямат резци.
За какво са ни кучешките зъби?
ЧОВЕКА Е ВСЕЯДЕН!
Тревопасни - преживат. Ти преживяш ли?
Джони Вайсмюлер само във вегетариански сайтове го пишат вегетарианец.

Вегетарианстово е типичния избор за някои атлети, за който е важно ниското тегло. като маратонци, беачи на дълги расзсояние и катерачи.


Плутарх добавя предизвикателство към всички, които ядат месо : "Ако сте толкова сигурни, че животните са предназначени за ваша храна, тогава сами убийте това същество,чиято плът искате да изядете.Но го убийте с голи ръце и със зъби,както би направил тигъра, не с тояга, сатър или брадва!"
За съжаление еволюцията ни е лишила от острите зъби на приматите, които са ни предци. Но съм извивал врата на кокошка - не енищо особено. Освен това съм ловил риба с ръце.

Яж както искаш. Явно можеш да цитираш само популярни сайтове и на ниво биохимия ти куцат много здраво нещата.

А аз след 21 години усилено ядене на месо и яйца. В момента половин килограм месо и поне 5 яйца на ден не съм боледувал сериозно, имам великолепни кръвни изследвания, имам желязно кръвно и абсолютно никакви здравословни проблеми. Както и Др. Аткинс, който дожива 98 и умря от мозъчно сътресение понеже падна на лед и си удари главата лошо. както и българските столетници набиващи месо и яйца по планините. ПОнеже столенците живеят в планините и често ядат месо за разлика от хората по полето.

и като се регна какво? Ананоминоста остава същата. АКо се регна мога да те затрупам с МЕДИЦИНСКИ изследвания относно вегетарианството, но не виждам смисъл.
Тъни в невежество, овцо!

bloodybaby
06-09-2007, 17:27
!В случая, ако не си се интересувала от вредата на месото, едва ли ще си запозната каква е тя!А вредата е голяма и доказана с много изследвания на учените, много наблюдения и много доказателства - не става въпрос за просто променяща се във времето теория, става въпрос за знание!

Моля за научните изследвания! Стига общи приказки. Предложих да си мерим изследванията, ама явно те е шубе. ЩЕ ТЕ ЗАКОПАЯ! Не си пропагандирай глупостите!
И още нещо - бих предпочела да се покажеш, не като гост, а като регистриран потребител, ако това разбира се, не те притеснява!

bloodybaby
06-09-2007, 17:29
казах медицински изследвания.
Аз на допир си усещам резците сравнително остри. ОСвен това тревопасните почти нямат резци.
За какво са ни кучешките зъби?
ЧОВЕКА Е ВСЕЯДЕН!
Тревопасни - преживат. Ти преживяш ли?
Джони Вайсмюлер само във вегетариански сайтове го пишат вегетарианец.

Вегетарианстово е типичния избор за някои атлети, за който е важно ниското тегло. като маратонци, беачи на дълги расзсояние и катерачи.


Плутарх добавя предизвикателство към всички, които ядат месо : "Ако сте толкова сигурни, че животните са предназначени за ваша храна, тогава сами убийте това същество,чиято плът искате да изядете.Но го убийте с голи ръце и със зъби,както би направил тигъра, не с тояга, сатър или брадва!"
За съжаление еволюцията ни е лишила от острите зъби на приматите, които са ни предци. Но съм извивал врата на кокошка - не енищо особено. Освен това съм ловил риба с ръце.

Яж както искаш. Явно можеш да цитираш само популярни сайтове и на ниво биохимия ти куцат много здраво нещата.

А аз след 21 години усилено ядене на месо и яйца. В момента половин килограм месо и поне 5 яйца на ден не съм боледувал сериозно, имам великолепни кръвни изследвания, имам желязно кръвно и абсолютно никакви здравословни проблеми. Както и Др. Аткинс, който дожива 98 и умря от мозъчно сътресение понеже падна на лед и си удари главата лошо. както и българските столетници набиващи месо и яйца по планините. ПОнеже столенците живеят в планините и често ядат месо за разлика от хората по полето.

и като се регна какво? Ананоминоста остава същата. АКо се регна мога да те затрупам с МЕДИЦИНСКИ изследвания относно вегетарианството, но не виждам смисъл.
Тъни в невежество, овцо!
Май овцата си ти, не аз...Защото въпреки медицинските изследвания, които искаш, ти не даваш ни един основателен довод, човек да е създаден да яде месо!
Иначе може да се обиждаме...и да дърдорим глупости...Явно в това те бива повече, отколкото в доказване на глупостите, които говориш!Невежата в случая си ти, не аз!

Valar
06-09-2007, 17:31
:shock: :shock:

Mo6no3
06-09-2007, 17:38
Не съм чел цялата тема. Просто казвам личното си мнение поприцип. Така сме устроени, така живеем. Както едни животни изяждат други, така и едни животни (ние) изяждаме други. Още повече, че за да ги отглеждме и ръзвъждаме по-добре малко или много им осигоряваме по-качествен живот и сигурност за оцеляване на вида. Така че не виждам нищо лошо.

Ниго
06-09-2007, 17:41
Ами витамините, А,Д, Ц (от меките вътрешносити очите), Б комплекс (от черния дорб), пурините, протеините, незаменимите есенциални мастни киселини, незаменимите Аминокиселини не са ли достатъчни основания????



А ето как стоят нещата:
Преди много, много, много години един вид маймуни се направили на много хитри, спрямо останалите видове маймуни и започнали да ядат месо, то взело че им харесало и те продължили да го ядът. Обаче имало странични ефекти, с течение на доста, доста време, протеините които се съдържали в него, накарали тялото и най-вече мозъка им да мутира по особен начин ........... сега тези маймуни са добре известни на всички - наричаме ги хора и според тази "история" им е напълно противоестествено да не ядът месо!

Как вегетарианците атлети си набавят нужните белтъци?

неприятно впечатление ми прави, че въпросният режим за "станве на голям и силен" на г-н Малер, за да компенсира невъзможността на веганския режим на хранен да достави необходимото количество белтък на организма, използва "естествени" храни от рода на - "белтъчен изолат от грах", "белтъчен изолат от ориз" и прочи подобни "храни", които могат да бъдат намерени на всяка втора крачка в Природата.

какъв е процента успешни спортисти вегетарианци спрямо другите спортисти? НИЩОЖЕН. Преди да се появят синтезираните протеини и хранителните добавки процента успешни вегетарианци спортисти е 0!

Ниго
06-09-2007, 17:55
Съответно вадя на показ мед. изследвания
ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez?cmd=Retrieve&db=PubMed&list_uids=10702160&dopt=Abstract

Едно скромно ссписъче от ~900 книжки за месоядните ни предци
acs.ucalgary.ca/~helmer/biblio. html

Малко общо инфо за наивните вегетарианци
second-opinions.co.uk/vegetarian. html

да вземем нашия най-близък родственик (99,8% генно съвпадение) шимпанзето. Ах какви кучешки зъби имат, пък и не само те Пък колко тона месо унищожава едно стадо за месец. Абе абсолютни вегетарианци.

малко за соята - любимата храна на вегетарианците

1. Atanassova N (2000). Comparative Effects of Neonatal Exposure of Male Rats to Potent and Weak (Environmental) Estrogens on Spermatogenesis at Puberty and the Relationship to Adult Testis Size and Fertility: Evidence for Stimulatory Effects of Low Estrogen Levels. Endocrinology Vol. 141, No. 10 3898-3907


Освен това е възможен синтез на глюкоза от глицерол - съставна част на триглициридите (триглицерид - молекула, под чиято форма съществуват мазните, съдържа тривалентния алкохол глицерол със закачени за него 3 мстни киселини, или 2 мастни киселини и фосфатен остатък, или холестерин или ... ). Което ще рече, че при определни обстоятелства от мазните може да се синтезира глюкоза. Освен това организмът може да синтезира глюкоза (освен от глицерола) и от аминокиселините (нещо, което не е добре да се допуска, но все пак се случва) и от лактата (всичко това при неоглюкогенезата)
Тоест човека може и само от месо да си набави нжеобходимата глюкоза, но не може да си набави от марули необходимите мазнини.

МОля да ми бъдат предоставени медицински изследвания потвърждаващи вредите от местото, които отговарят на следните изисквания:
1. Не сса провеждани върху изолирано групи (индианци о поречието на Амазонка, туземци от остров с 500 души население)
2. провеждани са достатъчно дълго (поне 3 месеца, за да се адаптира огранизма)
3. Взимани са под влияние странични фактори и е изведена корелация
4. Не са правени върху растителноядни животни. Понеже смохотворната хипотеза за вредате на холестерола тръгва от един руснак на име Аничков, който тъпче зайчета с по 200 грама сланина на ден (енергия достатъчна на зряла жена) и те взели, че умрели от инфаркт. Ако аз тъпча лъвчета с по 100 кг броколи (пропорционално количество енергия) и те ще пукнат от рак на стомаха (ако издържат толкова), или от отказване на бъбъреци/ сърце ...

bloodybaby
06-09-2007, 17:57
Ами витамините, А,Д, Ц (от меките вътрешносити очите), Б комплекс (от черния дорб), пурините, протеините, незаменимите есенциални мастни киселини, незаменимите Аминокиселини не са ли достатъчни основания????



А ето как стоят нещата:
Преди много, много, много години един вид маймуни се направили на много хитри, спрямо останалите видове маймуни и започнали да ядат месо, то взело че им харесало и те продължили да го ядът. Обаче имало странични ефекти, с течение на доста, доста време, протеините които се съдържали в него, накарали тялото и най-вече мозъка им да мутира по особен начин ........... сега тези маймуни са добре известни на всички - наричаме ги хора и според тази "история" им е напълно противоестествено да не ядът месо!

Как вегетарианците атлети си набавят нужните белтъци?

неприятно впечатление ми прави, че въпросният режим за "станве на голям и силен" на г-н Малер, за да компенсира невъзможността на веганския режим на хранен да достави необходимото количество белтък на организма, използва "естествени" храни от рода на - "белтъчен изолат от грах", "белтъчен изолат от ориз" и прочи подобни "храни", които могат да бъдат намерени на всяка втора крачка в Природата.

какъв е процента успешни спортисти вегетарианци спрямо другите спортисти? НИЩОЖЕН. Преди да се появят синтезираните протеини и хранителните добавки процента успешни вегетарианци спортисти е 0!
Няма незаменими аминокиселини!
А ти смяташ, че витамините, се набавят от месната храна ли?Май спора нататък е напълно излишен!Вегетарианците, не само атлети си набавят нужните белтъци от храната!от вегетарианска храна!
За витамините, които споменаваш :
А : Особено значение се отдава на баластните вещества, които се съдържат в обвивката на зърното. Те подобряват перисталтиката, снижават нивото на холестерола в кръвта и според някои учени имат важно значение в профилактиката на рака на дебелото черво. Тези баластни вещества се съдържат в пълнозърнестия хляб, кафявия неполиран ориз, в различните видове булгур. Ненаситените мастни киселини, съдържащи се в житните растения противодействат на животинските мазнини, които са главната причина за развитие на атеросклероза. Освен това в тях се съдържат и витамините от група В, както и витамин А е Е, които са важни антиоксиданти.

Б : В структурата на храненето на българина зърнените храни задоволяват около 50% от дневните енергийни потребности. Към тях се отнасят пшеница, ръж, ечемик, овес, царевица, ориз и др. Зърното се състои от зародиш - 1.5%, ендосперм - 85% и обвивка - около 14%. Най-висока биологична активност притежава зародишът, който съдържа всички вещества необходими за развитието на бъдещото растение. Следват обвивките, поради високото съдържание на витамини (предимно от група В), минерали и целулоза. Основната маса на зърното - ендоспермът е съставена предимно от скорбелени зърна.

Ц : И децата знаят, че витамин "це" се набавя от цитрусови плодове и тн., които са особено богати на този витамин.Ако щещ за пример - люти чушки, съдържат 36 пъти повече витамин це, от един лимон!
Д : Царевичните зърна съдържат висок процент (до 10%) мазнини, около 85% въглехидрати и витамините В1, В2, В6, Д. Царевичното масло има силно понижаващо нивото на холестерина действие.
А ти витамините от месото ли си ги набавяш?Даже и невегетарианците знаят, че в месото няма витамини!
Ето още малко инфо, от къде и как могат да се набавят много от "незаменимите" за човека вещества :
За около половината от населението на Земята оризът е от основно значение. В страните с традиционна консумация на ориз се използва предимно кафявият неполиран ориз. Обвивката и зародишът, които се отстраняват при полирането съдържат два пъти повече белтък, отколкото останалата част на зърното, десетки пъти повече мазнини, органични фосфорни съединения, включително лецитин и много витамини от групата В. Оризовата отвара подтиска моториката на червата и е с добър ефект при остри стомашно-чревни разтройства.

Просото е една от булгурените култури, която за съжаление почти не се използва у нас. Ястията с просо са с висока хранителна и лечебна стойност. Съдържа до 3% мазнини, около 10% белтъчини и по-малко целулоза от пшеницата и овеса. Съчетанието на аминокиселини в него е изключително благоприятно, като в това отношение отстъпва само на елдата. Съдържа значителни количества никотинова киселина, която има съдоразширяващо и понижаващо липидите в кръвта действие. Сравнително високо е съдържанието на мед, никел, манган, цинк.

Покълналите зърна отдавна са познати на източните народи. Напоследък се засили интересът към тях и у нас. С какво все пак се отличават покълналите зърна от непрорасналите и храните от тях, с които изобилства трапезата ни. Полезните свойства на покълналите зърна се дължат не само на спестяване на преработката им, но също и на активизиране на редица ензимни процеси, съпроводени с натрупване на големи количества биологично активни вещества. Нараства количеството на витамините. При това всички те са в лесно усвоима форма, в оптимална комбинация и дори при приемане на по-големи количества кълнове няма опасност от предозиране, защото съществуват естествени антагонистични взаимоотношения между някои витамини. Например холинът, съдържащ се в кълновете, при определени условия неутрализира витамин В1 и РР, увреждащи в големи дози черния дроб. Съществуват и процеси на взаимно засилване на ефектите - витамин Е увеличава натрупването на витамин А в организма, а метионинът, холинът и инозитолът засилват ефектите на витамин Е. Процентното съдържание на витамините А и Е в кълновете, особено в царевичните е значително. Покълналите зърна се използват за профилактика на такива сериозни заболявания като рак, диабет, анемии, хронични инфекции, а също при безплодие, интоксикации с тежки метали, затлъстяване, нарушения в растежа и зрението. Доказано е също така и лъчезащитното им действие. От тях не се пълнее. Нещо повече, баластните вещества в тях регулират перисталтиката и нормалната микробна флора на червата и редуцират усвояването на излишните калории. В домашни условия могат да се покълнат всички видове семена, като единственото условие е те да са със запазена обвивка и зародиш и да не са подлагани на никаква обработка. Семената предварително се накисват във вода за няколко часа, след което се разстилат в неметален затворен съд, като се следи през цялото време да са влажни. Изплакват се един или два пъти дневно. При стайна темература те покълват за 24-48 часа. Оптималната дължина на кълновете е около 2 мм. Преди употреба се измиват обилно с течаща вода.
Прочети внимателно също и това :
Получаване на повече желязо

Някои скорошни проучвания показват, че сърдечните атаки са по-чести при хора с повишени нива на складираното в организма желязо. Учените забелязват, че при жените преди менопаузата, сърдечните заболявания са по-редки и нарастват значително след спиране на менструацията. Смяташе се, че това се дължи на спадане нивото на хормоните, с което намалява и количеството на “добрия”

Хемохроматозата, която е генетично-обусловено заболяване, се характеризира с повишена абсорбция на желязо, което се отлага във вътрешните органи (черен дроб, сърце, бъбреци). Нивото на желязо надвишава 5 до 50 пъти нормата. Заболяването се открива късно, тъй като се проявява с нехарактерни симптоми. Лечението е свързано с ограничаване приема на желязо и някои лекарствени препарати подтискащи абсорбцията му и спомагащи за извличането му от железните депа.

Недостиг на желязо
Желязото е съставна част на хемоглобина, пренасящ кислорода до всяка клетка на организма, затова то е незаменим компонент в диетата. Недостигът на желязо е един от най-честите хранителни дефицити. От него е засегната около 10 % от популацията, като рискови групи са бременни, кърмачки, новородени, тийнейджъри. Недостъгът на желязо води до анемия, раздразнителност, лесна умора, главоболие.

Добър начин за недопускане намаляването на железните нива в организма е спазването на балансирана вегетарианска диета с достатъчен прием на желязо. Повечето хора погрешно смятат, че вегетарианците са по-застрашени от различни хранителни дефицити. Това обаче не е вярно. Редица проучвания показват, че желязодефицитната анемия не е по-честа сред вегетарианците, в сравнение с общата популация. Причина за това е, че вегетарианската диета включва храни богати на желязо и витамин С. Ако количеството на желязото се изрази в mg / 100 калории се вижда че някои от вегетарианските храни са много по-богати на желязо в сравнение с месните храни.

Храна Желязо в mg / 100 калории
Спанак 5.4
Леща 2.9
Броколи 2.1
Сушени смокини 1.6
Хамбургер 0.8
Пиле (печено) 0.6
Свинска пържола 0.2
Сухо мляко 0.1

Препоръчваните дневни нужди от желязо са 10 mg за мъже и жени в менопауза и 15 mg за останалите групи. Добър източник на желязо са бобовите храни, тъмно зелените листни зеленчуци, меласа, булгур, сини сливи и мн.др. В храносмилателната система обаче се абсорбират едва 2-20 % от постъпващото желязо. За повишаване на усвояването му се препоръчва прием на плодове и зеленчуци богати на витамин С при всяко ядене. Такива са цитрусовите плодове (грейпфрут, портокал, лимон, мандарини), ягоди, боровинки, пъпеш, манго, киви, папая, диня, листните зеленчуци, броколи, брюкселско зеле, карфиол, гулия, картофи, сладък пипер, домати.

Друг начин за повишаване абсорбицията на желязо е избягването на кафе и чай. Установено е, че кафето намалява абсорбцията на желязо с над 39 %, а чаят над 64 %. Смята се, че това се дължи на танина и някои други субстанции, които образуват комплекси с желязото и блокират всмукването му от лигавицата на стомашно-чревния тракт. Това се наблюдава, дори когато кафето е изпито 1 час след хранене. Добавянето на мляко към кафето още повече намалява абсорбцията на желязо. Така че по-добре се насладете на чаша портокалов сок, вместо на кафе. Ако все пак не можете без кафе, изпийте го най-малко 1 час преди ядене.

Калцият в храните, но най-вече в хранителните добавки също подтиска усвояването на желязото.

На следващата схема са показани някои от вегетерианските източници на желязо.



Храна Количество Желязо в mg
Цвекло 1/2 чаша 1.4
Булгур (сварен) 1 чаша 1.8
Меласа 1 с.л. 3.5
Сушени смокини 5 2.1
Бобови (сварени) 1 чаша 5.2
Леща (сварена) 1 чаша 6.6
Сок от сини сливи 1 чаша 3.0
Спанак 1/2 чаша 3.2
Соеви зърна (сварени) 1 чаша 8.8
Тофу 100 грама 0.7-6.6
Нахут (сварен) 1 чаша 4.7
Стафиди 1/2 чаша 2.2
Сушени кайсии 5 1.6
Домат голям 1.4
Бадеми 1/4 чаша 1.3
Грах (сварен) 1 чаша 1.2
Сусам 2 с.л. 1.2
Слънчогледови семки 1/4 чаша 1.2
Броколи (варени) 1 чаша 1.1
Брюкселско зеле (варено) 1 чаша 1.1
Просо (сварено) 1 чаша 1.0
Сини сливи 5 1.0
Диня 1 резен 1.0

Източници на витамин В 12 във вегетарианската диета

Витамин В 12 е необходим за разделянето на клетките и образуването на кръвните елементи. Препоръчваните дневни нужди от витамин В 12 са много малки – 1 m

Вегетарианци, които преди това са консумирали месни продукти разполагат със запаси от витамин В 12, които са им достатъчни за 20-30 и повече години.

Източник на витамин В 12 е бирената мая, която се предлага и под форма на таблетки. Добър източник на витамин В 12 са овесените ядки и всички останали житни растения. Някои от предлаганите на пазара продукти са обогатени на витамин В 12, затова предварително се уведомявайте за съдържанието на купуваните от вас храни. Соевото мляко и соевите аналози на месото също са обогатени с витамин В 12. Добър източник на витамин В 12 са водораслите.

Някои вегетарианци набавят витамин В 12 чрез хранителни добавки, различни комбинирани мулти – витаминни препарати и др. Понякога те съдържат много по-големи от необходимите количества витамин В 12, който не се абсорбира в стомашно-чревния тракт. Затова тези добавки трябва да се приемат няколко пъти седмично.

Нуждите от калций

Калцият е много важен минерал в човешкото тяло. В костите се съдържат големи количества калций, което ги прави здрави и устойчиви. Той се използва и при съкращенията на мускулите, при предаването на нервните импулси и други процеси в организма, които са толкова важни, че при недостатъчен прием на калций с храната, той се извлича от костите, за да осигури осъществяването на тези процеси.
Освен млякото и млечните продукти има и много други източници на калций от растителен произход.



Храна Количество Калций в mg
Соево (оризово) мляко
1 чаша 150 – 500
Пълноценни зърна (сварени)
1 чаша 357
Меласа
2 с.л. 342
Тофу (с калциев сулфат)
100 гр. 80-230
Портокалов сок
1 чаша 300
Соеви зърна (сварени)
1 чаша 175
Сусам
2 с.л. 160
Смокини
5 средни 135
Бадеми
1/4 чаша 97
Броколи (сварени)
1 чаша 94
Бадемово масло
2 с.л. 86

Добре е да се знае, че оксаловата киселина, която се съдържа в някои растения се свързва с калция и намалява абсорбцията му.

Тофу е един от най-често препоръчваните източници на калций за вегетарианци. Количеството на калция в него зависи от начина на коагулация на соевия протеин. Като преципитиращи агенти се използват калциев сулфат или магнезиев хлорид, което е отразено на опаковката. Тофу получен след въздействие с калциев сулфат съдържа повече калций.

Препоръчваните дневни дози от калций са следните: за възрастта 19 – 50 години, те са 1000 mg, а над 51 години – 1200 mg. Калциевите нужди се определят и от дневния прием на протеини и сол. Диета с високо съдържание на протеини значително повишава дневните загуби на калций от организма. Доказано е, че за всеки грам протеин, загубите на калций в урината нарастват с около 1 mg. Тъй като в стомашно-чревния тракт се абсорбират само 10 % от приетия с храната калций, лесно може да се пресметне, че за всеки грам протеин, трябва да прибавим още 10 mgкалций към дневното си меню. От тук може да се направи извода, че хората консумиращи месо (повече протеини) се нуждаят от по-големи количества калций. Друг важен факт за вегетарианците е, че соевият протеин, дори приет в големи количества, не води до загуби на калций с урината. Диета с ниско съдържание на протеини (около 44 грама на ден) има също неблагоприятен ефект върху калциевият метаболизъм.

Готварската сол също повишава загубите на калций с 5 – 10 mg за всеки грам сол приет с храната.

Вегетарианците трябва да включват в диетата си качествени източници на калций, като успоредно с това приемат умерени количества протеини. Полезни са също ежедневната гимнастика, аеробика, разходки, бягане, които спомагат за поддържане на здрави кости.

Редица проучвания показват, че повишеният прием на калций не води до предпазване от остеопороза и намален риск от фрактури. Установени са редица рискови фактори, които водят до намаление на плътността на костите – женски пол, напреднала възраст, тютюнопушене, прием на големи количества алкохол, Кавказка и Ориенталска раса, прием на стероиди, ранна менопауза, продължително обездвижване, недостатъчно количество на витамин Д.

Протеините във вегетарианската диета

Вегетарианците са засипвани от въпроси по какъв начин набавят необходимите им протеини и дали те са в достатъчно количество. Въпреки че протеините са незаменими хранителни вещества, играещи ключова роля за функционирането на организма, дневните нужди от тях не са толкова големи. Само една от десет калории трябва да се набавят за сметка на протеините. Диетата на спортистите е богата на въглехидрати, а не на протеини както много от хората смятат. Препоръчваният прием на протеини е 8/10 от грама за всеки килограм тегло. Вегетарианците получават разнообразни растителни протеини в количество около 0.8 до 1 грам за килограм тегло (напр. Мъж с тегло 79 килограма, трябва да получи 63-79 грама протеини на ден, за жена с тегло 63 килограма тези нужди са 50-63 грама белтъчини дневно). Ако се спрем на продуктите, които консумират вегетарианците ще се окаже, че те получават около 10-12 % от калориите си от протеини, докато при невегетарианците те са около 15-17 % от калориите. От тук следва, че диетата на вегетарианците е с по-ниско съдържание на протеини, но консумацията на повече белтъчини не е предимство, тъй като повишава рискът от остеопороза и бъбречни заболявания.

На следващата схема са показани някои от източниците на пълноценни белтъчини и количиството протеини съдържащи се в тях, както и грамовете протеин на 100 калории от съответния продукт.



Храна Количество Грам Протеини
Грам/100 калории

Соеви зърна (сварени) 1 чаша 29 9.6
Леща (сварена) 1 чаша 18 7.8
Тофу 8-15 10-12.2
Бобови (сварени) 1чаша 15 6.8
Грах (сварен) 1 чаша 15 5.4
Соево мляко 1 чаша 3-10 3-12
Какаово масло 2 с.л. 8 4.1
Спагети (сварени) 1 чаша 7 3.4
Спанак (сварен) 1 чаша 6 11
Булгур (сварен) 1 чаша 6 3.7
Слънчогледови семки 1/4 чаша 6 3.3
Бадеми 1/4 чаша 6 2.8
Броколи (сварени) 1 чаша 5 10.5
Пълнозърнест хляб 2 филии 5 3.9
Бадемово масло 2 с.л. 5 2.4
Кафяв ориз (сварен) 1 чаша 5 2,1
Картофи 1 средно голям 4 2.6



От тук се вижда, че не е трудно да се набавят необходимите белтъчини чрез храна с растителен произход. Всички зеленчуци, зърнени и бобови храни, ядки и семена съдържат протеини, а някои от тях в голямо количество. Плодовете, захарта, мазнините и алкохола не осигуряват достатъчно протеини, така че диета съставена само от тези храни ще бъде бедна по отношение на белтъчините.
На следващата схема са дадени за сравнение някои животински източници на протеини.





Храна Количество Грам Протеини
Грам/100 калории
Пиле (печено) 28 17.9
Свинско (печено) 25 11.4
Патица (печена) 21 20.6

Краве мляко 1 чаша 8 5.1
Кашкавал 7 6.2
Яйце 1 брой 6 8.4





Препоръчваните дневни нужди от протеини за мъже са около 63 грама, а за жени около 50 грама. Препоръчват се не повече от 4.5 грама протеин на 100 калории.

От тук следва, че болшинството от не-вегетарианските източници на протеини имат твърде високо белтъчно съдържание, докато разнообразната вегетарианска диета осигурява необходимото, ненадхвърлящо дневните нужди количество протеини.

Белтъците са изградени от аминокиселини (20 различни по химичен строеж), които всъщност са необходимите структурни елементи на човешкото тяло. Девет от тях са незаменими, т.е. не се синтезират в човешкия организъм и трябва да си ги набавим чрез храната. Кравето мляко, соята и спанака съдържат всички аминокиселини. Останалите вегетариански източници на протеини също съдържат всички аминокиселини, но количеството на някои от тях не е достатъчно. Например, зърнените храни съдържат малко количество лизин, а лещените храни са бедни на метионин. Затова се препоръчва разнообразно хранене, включващо непреработени зърнени и бобови храни, ядки, семена и зеленчуци, така че ако една храна съдържа малко количество от дадена аминокиселини, то да бъде компенсирано от друга с високо съдържание на същата аминокиселина. Следователно не трябва да разчитаме само на един източник на протеини в дневното си меню.
Ето как вегетарианците си набавят, незаменимото!
Процента, на успели спортисти вегетарианци, може да ти се струива нищожен, но те са най - добрите в областа си!Освен това има още много, не ми се търси да ти ги показвам!
Ако си толкова добре осведомен, за колкото се изтъкваш, би трябвало да знаеш, че между "веган" и "вегетарианец" има една много сериозна разлика!Ти въобще знаеш ли, че това са различни в същността си системи на хранене?

bloodybaby
06-09-2007, 18:02
Ниго
Гост
Нямам особени познания, в медицинската част на английския, та моля те, както аз давам информацията си на български, така можеш да го направиш и ти, защото при друго положение, не всеки в тази дискусия, може да разбере цялостният смисъл на написаното от теб!

06-09-2007, 18:05
Няма незаменими аминокиселини!
Това противоречи на всеки един от учебниците по биохимия, които имам в къщи, но явно те биохимиците нищо не знаят.
А ти смяташ, че витамините, се набавят от месната храна ли?Май спора нататък е напълно излишен!Вегетарианците, не само атлети си набавят нужните белтъци от храната!от вегетарианска храна!
Напълно е възможно. Как са си набавяли витамини през ледниковия период? От месото, очите и вътрешностите. Аз ям само месо, ияца и много малко млечно продукти (предимно масло и сметана).
Имам в изобилие от всички витамини. Имам чудесни здрави кости, нямам нито една пломба.

Ако беше предоставила медицинско изследване отговарящо на критериите ми да продължа спора, ама


In Framingham, Mass, the more saturated fat one ate, the more cholesterol one ate, the more calories one ate, the lower the person's serum cholesterol
запознай се с Framingham Heart Study - най-обширното за момента продължава почти 60 години.

Мога да те запозная и с мойто кръвни изследвания. "Най-доброто съотношения LDL:HDL холестертол и най-ниски нива на триглицериди, които съм виждал от години" - доктора ми го каза.

Я кажи кофти ли е да си със суха кожа? малко е гадно да ти е нисък витамин А, ама кво да се прави горките животни.

Като толкова ги обичаш не им яж от храната!

Ниго
06-09-2007, 18:17
Ниго
Гост
Нямам особени познания, в медицинската част на английския, та моля те, както аз давам информацията си на български, така можеш да го направиш и ти, защото при друго положение, не всеки в тази дискусия, може да разбере цялостният смисъл на написаното от теб!
Що помоля тогава лаиците да си траят в дупките и да приемат фактите от новите медицински изследвания. Книги от 1985 не ми вършат работа. Тогава още не се е предполагала вредата от тренс мазнините дори!

Аз давам информация на англииски понеже:
1. Всички големи научни изследвания се провеждат или в англоговорящи страни, или имат превод на англииски
2. научната база в България е безнадеждно остаряла и в Медицински ВУЗ-ове учат по учебници отпреди 20 години (аз чета от по-нова биохимия, макар да уча съвсем друго)
3. Няма медицински журнали на български достъпни в интернет.

Всички виждат докъде стигнаха американците с тяхната "low in animal fat" (бедна на животински мазнини) диета.

С хора, които не четат медицински журнали и специализирана литература не ми се спори.

Малко инфо на Български:

няколко нови научни изслевания показват интересна връзка между консумацията на животински наситени мазнини и риска от сърдечно-съдови заболявания.
Приема на наситени мазнини НАМАЛЯВА нивата на холестереол и триглизериди в кръвта, като същевременно увеличава обема на молекулите на холестерола, което затруднява оксидацията му.

малко мъдрост от древноста.

Херодот пише за срещата между Персийска делегация и кралят на Етиопия 5 век преди Христа: "..Най-накрая кралят на Етиопия опита от виното и му се стори вкусно, след като научи за процеса му на производство. И накрая за последен въпрос той попита кралят на Персия какво яде и до каква възраст живеят Персийците. Следва обяснение за житото и хляба, и че кралят яде хляб и че Персийците обикновенно не оживявали повече от 80години.... От своя страна Персийците питали тиопците колко дълго живеят и какво ядат. Отговорът на Етиопците ил, че живеят обикновено 120 години и ядат сварено месо и мляко..".

Ескомосите, които ядат само месо и мазнини никога не страдат от инфаркт, инсулт, рак. Не знаят какво е безплодие. Това важи та тези, които не са опознали въглехидратите и растенията.

Я сега обясни на децата акак влияе на инсулина една закуска от плодове и какво е влиянието на инсулина върху здравето!

bloodybaby
06-09-2007, 18:35
да вземем нашия най-близък родственик (99,8% генно съвпадение) шимпанзето. Ах какви кучешки зъби имат, пък и не само те Пък колко тона месо унищожава едно стадо за месец. Абе абсолютни вегетарианци.

малко за соята - любимата храна на вегетарианците


Освен това е възможен синтез на глюкоза от глицерол - съставна част на триглициридите (триглицерид - молекула, под чиято форма съществуват мазните, съдържа тривалентния алкохол глицерол със закачени за него 3 мстни киселини, или 2 мастни киселини и фосфатен остатък, или холестерин или ... ). Което ще рече, че при определни обстоятелства от мазните може да се синтезира глюкоза. Освен това организмът може да синтезира глюкоза (освен от глицерола) и от аминокиселините (нещо, което не е добре да се допуска, но все пак се случва) и от лактата (всичко това при неоглюкогенезата)
Тоест човека може и само от месо да си набави нжеобходимата глюкоза, но не може да си набави от марули необходимите мазнини.

МОля да ми бъдат предоставени медицински изследвания потвърждаващи вредите от местото, които отговарят на следните изисквания:
1. Не сса провеждани върху изолирано групи (индианци о поречието на Амазонка, туземци от остров с 500 души население)
2. провеждани са достатъчно дълго (поне 3 месеца, за да се адаптира огранизма)
3. Взимани са под влияние странични фактори и е изведена корелация
4. Не са правени върху растителноядни животни. Понеже смохотворната хипотеза за вредате на холестерола тръгва от един руснак на име Аничков, който тъпче зайчета с по 200 грама сланина на ден (енергия достатъчна на зряла жена) и те взели, че умрели от инфаркт. Ако аз тъпча лъвчета с по 100 кг броколи (пропорционално количество енергия) и те ще пукнат от рак на стомаха (ако издържат толкова), или от отказване на бъбъреци/ сърце ...
Ако вземем примета ти от преди няколко поста, че няколко маймуни са прояли месо и са се превърнали в човеци, би трябвало от сегашният ти пример за месоядните шимпанзета, да следва, че и те са бъдещи човеци.Обаче си остават шимпанзета - не еволюират!
Любимата храна на вегетарианците, май не е само любимата на теб соя!Поне аз досега в живота си соя не съм вкусвала, а ти постоянно ми я навираш в очите!По - склонна съм да вярвам, че е твоя любима храна!
по въпросите ти, за медицинските изследвания, ще дам един пример!През 1961г. в списанието на Американската асоциация на лекарите, е побликувано следното : "90-97% от сърдечно - съдовите заболявания, могат да бъдат предотвтарени чрез вегетарианска диета"(Journal of the american association/JAMA176:134 - 5,1961)Oт тогава насам редица сериозни изследвания доказват, че след тютюнопушенето и алкохолизма, консумацията на месо е главната причина за рискова смъртност в Западна Европа,САЩ,Австралия и развитите страни от други континенти!Анкета сред 214 учени,занимаващи се с изследвания на атеросклерозата в 23 страни по света,показва, че практически всички признават съществуването на пряка зависимост,между начина на хранене, равнището на холестерина в кръвта и сърдечно - съдовите заболявания(Kaare R. Norum, "What is the Experts'Opinion on Diet and Coronary heart Diseases?" Journal of the Norwegian Medical Association,12 Feb 1977)
В книгата си "За причините за раковите заболявания" Роло Ръсел пише : "Установих, че от 25 страни, чието население използва предимно месна храна, 19 се характеризират с много висок процент на раковите заболявания и само в една страна този процент е относително нисък.И в същото време от 35 страни, където населението консумира месо в съвсем ограничени количества или изобщо не консумира месо, няма нито една, в която процентът на раковите заболявания да е висок!"("Cancer and other Diseases from Meat Consumption,Blanche Leonardo,Ph.D.1979,p 12)
Ако тъпчеш лъвчета с броколи , вероятно няма да са много здрави и ще погинат - за тях месото е естествена храна!Неоспоримо.Но ти лъвче ли си , или си човек?Същата структура на тялото ли имаш като лъва или различна?май не са съвсем еднакви....

malka_sladuranka
06-09-2007, 18:39
Ако тъпчеш лъвчета с броколи , вероятно няма да са много здрави и ще погинат - за тях месото е естествена храна!Неоспоримо.Но ти лъвче ли си , или си човек?Същата структура на тялото ли имаш като лъва или различна?май не са съвсем еднакви.... Хм.. Същото май може да се каже и за теб. Ти овца ли си или човек? Същата структура на тялото ли имаш като овцата или различна? Май не са съвсем еднакви...

bloodybaby
06-09-2007, 18:41
Ако тъпчеш лъвчета с броколи , вероятно няма да са много здрави и ще погинат - за тях месото е естествена храна!Неоспоримо.Но ти лъвче ли си , или си човек?Същата структура на тялото ли имаш като лъва или различна?май не са съвсем еднакви.... Хм.. Същото май може да се каже и за теб. Ти овца ли си или човек? Същата структура на тялото ли имаш като овцата или различна? Май не са съвсем еднакви...
В момента просто се опитваш да обиждаш.малко по - нагоре даодх схема на сходствата и различията в телата на месоядните и на тревопасните.Човека всъщност е с организъм като на тревопасните, отколкото на месоядните!
както моето тяло е сходно до това, на тревопасните, така и твоето!Ще се огранича в употребата на епитети!
Трябва ли да съм овца, за да мисля различно от повечето хора?

koalka
06-09-2007, 18:43
Аз лично нищо против вегетарианството нямам, нещка хората, които искат да живея така да го правят.Но лично аз не мога без месо.Не се засищам само със целенчуци, ние се нуждаем от месо.Човешкият организъм е такъв.Не мисля да става вегетарианска.Пилешкото си е най-хубаво. :)

malka_sladuranka
06-09-2007, 18:43
Трябва ли да съм овца, за да мисля различно от повечето хора?
Разбира се, че не, но трябва да си овца да си губиш времето цял ден да се опитваш да убедиш мнозинството, че ти си права...

bloodybaby
06-09-2007, 18:52
Трябва ли да съм овца, за да мисля различно от повечето хора?
Разбира се, че не, но трябва да си овца да си губиш времето цял ден да се опитваш да убедиш мнозинството, че ти си права...
=D> =D> =D>
Всъщност радвам се, че мога да дам знанието, което имам на другите!Бих се радвала ако го прочетат повече хора,защото това най - малкото значи, че повече хора ще го получат.Не се опитвам да убедя никой в нищо - просто споделям това, което знам с другите и смятам, че това, е нещо похвално!Цял ден "загубих" да давам на другите!Ти колко време загуби, за да дадеш нещо на някой днес?
Щом смяташ, че съм овца, изказвайки убежденията си, "губейки" времето си, за да ги изкажа, твоя си работа!Аз имам достатъчно време, да правя, каквото ми харесва, за някой може да е загубено време, за мен е удоволствие!Освен това правейки това, което ми харесва, мога да дам нещо, което някой търси!
Надявам се, че поне в егоизъм няма да ме обвиниш сега...До момента само си ме обиждала и си ми правила забележки, което по - скоро говори не добре за теб, отколкото за мен!

Ниго
06-09-2007, 18:55
Препоръчваните дневни нужди от протеини за мъже са около 63 грама, а за жени около 50 грама. Препоръчват се не повече от 4.5 грама протеин на 100 калории.
Всъшност под 1,5 грма протеин на килограм телго става мазало. Спортисите приемат по 2,5-3 грама протеин на килогра тегло!


Препоръчваният прием на протеини е 8/10 от грама за всеки килограм тегло. за отслабващи. и то за невероятно затлъстели отслабващи. Питай някой спортист колко протеин приема.

Рискът от бъбъречни заболявание се получава при продължително приемане на над 3 грама протеин на килограм тегло.

Соята е на 99% генно манипулирана и доказано предизвиква рак на стомаха.

Чувала ли си за мастно адпатирани спортисти? мазнините са предпочитания източник на енергия за тялото. Спрвака - виж какво имаш около корема. не прилича на глюкоза или фибри.

Протеин без мазнини не се усвоява пълноценно!


Процента, на успели спортисти вегетарианци, може да ти се струива нищожен, но те са най - добрите в областа си! Всеки с вкуса си. за мен Eugene Sandow е най-великия!


През 1961г. в списанието на Американската асоциация на лекарите, е побликувано следното : "90-97% от сърдечно - съдовите заболявания, могат да бъдат предотвтарени чрез вегетарианска диета оттогава процента сърдечно съдови заболявания нараства някоко пъти. писах ти за изседването от Фрамингхам. Именно заменянато на маслото с маргарин и рафинирани растителни мазнини докара САЩ до ситуацията на най-дебелата и най-болна нация на света.

1977, 1979 - източниците ти са на по 30 години




И децата знаят, че витамин "це" се набавя от цитрусови плодове и тн., които са особено богати на този витамин. А децата знаят ли каква е концентрацията на витамин "Це" в очните ябълки? Ще им се завие свят :-D

Обаче си остават шимпанзета - не еволюират Хмм след 60 000 години може да евоюлират до нивото на първобитните хора. Да не искаш да евоюлират за две поколения? Човеския геном се е изменил 0,02% за последните 10 000 години. за десет пъти по-голяма промяна ще е нужно повече време. А за 2-та процента делящи ни от шимпанзетата бая време ще почакаме :)



животинските мазнини, които са главната причина за развитие на атеросклероза. Това е доказано невярно.
Чети сайта на Др. Меркола.

Разликата между мен и теб е, че аз чета медицински сайтове, където под сатията е изведен списък "References". В този списък са цитирани научните изследвания на които се базира статията.
Популярните сайтове не ме интересуват.

Повече няма да се изакзвам по темата. Съветвам те преди да даваш съвети на хората как да се хранят да се образоваш солидно. Храненто и физическата активност са най-важните фактори за човешкото здраве! Като недостатъчно запозната с материята си играеш със здравето на хората. Твърденията ти са плоски и не са подкрепени със сериозни научни изследвания. Данните са ти ужасяващо стари. Има ли нужда да обяснявам как копмютъра Ядреномагнитния резонанс и тн са променили медицината последните 20 години? Явно те е грижа повече за животните, отколкото за хората и в частност децата, които тук са мнозинство.

Принципно нямам нищо против вегетарианците. Просто МРАЗЯ наглия начин по който тръбят идейте си. Аз не натрапвам нищо на никого.

Лека вечер желая. Да сте живи и здрави независимо как се храните.

bloodybaby
06-09-2007, 19:12
Ниго
Гост
[i]Явно те е грижа повече за животните, отколкото за хората и в частност децата, които тук са мнозинство.[/]
В грешка си, ако мислиш, че ме е грижа повече за животните, отколкото за хората и в частност децата, които тук са мнозинство!Много повече ме е грижа за хората, затова разтръбявам идеите си!Била съм на не едно места по света, където хората са около 95% вегетарианци от населението и знаеш ли, с очите си видях, че те са много по здрави, жизнени и пълни с енергия от нас - на Запад, където сме толкова цивилизовани!Те се хранят изключително просто, но са изключително здрави!Наскоро се върнах от Индия, където въпреки ужасната мръсотия и мизерия, хората са здрави и с очите си съм виждала как бачкат като волове по цял ден, хапват някъкви странни на вид каши вечер, заспиват и на следващият ден пак същото.Видях силата и енергията от която пращят, видях чудесните им бели зъби, въпреки, че нямат нашите модерни пасти за зъби, видях прекрасните им коси, въпреки, че нямат и модерните ни шампоани, видях липсата на депресия при тях, въпреки цялата мизерия...Видях каква основна част от живота им е лудото бачкане, каква мизерна в нашите очи каша или ориз ядат, но въпреки това видях тибетски дядо и питайки племеника му, на колко е, получих отговор 97, а дядото изглеждаше на не повече от 60...И виждайки тези здрави и пълни с енергия вегетарианци, мисля, че техният начин на живот е по - добър от нашият на запад!
Не чета Биохимия, нито кой знае колко ли модерна последните години литература, на тема медицина.не ме интересуват хартийки, на който е написана поредната глупост откритие на учените, която се сменя след 20 - 30 години.както ти казваш - източниците ми на информация са доста стари - твоите ще бъдат стари след не много дълго време и вероятно ще промениш възгледите си по някое ново течение на науката...наука която не може да предложи знание, което да не се сменя на всеки 20 - 30 години, и да не се отрича от новите учени, не е цялостна наука!Щом толкова се интересуваш от медицина, препоръчвам ти да прочетеш "Аюрведа", но в оригинал!Това е медицина, записана преди 5000 години, но непроменена досега!Това е медицина, която лекува търсейки причините, а не само следствията!Ще ти бъде от полза.

Ниго
06-09-2007, 19:23
Хмм да си беше остнала в Индия. Причината да са много по-здрави там е в 100% непреработена храна. НЕщо не виждам много индииски атлети на световните първенства, но както и да е.
Ела да видиш и мойте бели зъбки.
Не бъркай медицина и биохимия. Знанието в медицината никога не се е променяло, просто се е давала гласност на определени изследвания нагаждани според вкусовете на медицинските компании и производителите на храни.

Мнението ти за медицината е смехотворно. Просто на планетата не владее Status Quo. До преди 30 години не беше познато като заболяване СПИН например. В древноста едрата шарка е била страшна болест- днес е изчезнала. Чумата. Апендисит се появява за пръв път през 18 век - причината е много интересна, но това не е темата.

МЕДИЦИНАТА СЕ ПРОМЕНЯ! ЧОВЕКА СЕ ПРОМЕНЯ! Преди 5000 години не е имало електричество, индустрия и тн.

Вече ставаш смешна!

Mo6no3
06-09-2007, 19:33
bloodybaby - Колкото и да спориш няма да ни обедиш да спрем да ядем месо. То ни харесва. :mrgreen:

hamilcar
06-09-2007, 20:31
В професионална гимназия по хранително вкусови технологии уча специалност месо, ям месо, транжирам и обезкостявам меса. Обичам месото, то е важна част от менюто ми и не бих го махнал от него. Има достатъчно животни (от тези, които ядеме) и това, че ги убиваме не е проблем. Нямам нищо против вегетарианците.

Octofunk
06-09-2007, 21:32
Требе месо, баткааа

Exothermic
06-09-2007, 22:12
Лично аз вече от около година не ям месо.

Exothermic
06-09-2007, 22:34
Аз не съм вегетарианка,защото защитавам животните,ами защото е по-здравословно от някой гледни точки!
::: Така,че не можеш да слагаш всички под общ знаменател! [-X

Exothermic
06-09-2007, 22:41
Не ,не е глупаво,всичко си има и положителни и отризателни страни.Така че какъвто и избор да направиш все е тая,важното е да се чувтваш добре !

pestilence
06-10-2007, 03:56

SweetBunny
06-10-2007, 07:39
Ако мислиш, че месото е полезна храна в грешка си!Просто вредата от месото не се разтръбява, както пропагандата на месопроизводителите! Това е най-голямата глупост която съм чувала.... Рибата например е доста полезна.....
Влез в google.com и напиши вегетарианство!Ако четеш внимателно и целта ти е да обогатиш поне общата си култура, ако не да промениш навиците си, ще научиш много за месото!
Абе ти добре ли си :lol:
Гледам, че парадираш с интелекта си, ама явно не знаеш колко си смешна с простотиите, които говориш :lol:
Ти "Биология" за 8клас, чела ли си??? Явно ти липсват тези знания. ЧИСТОТО МЕСО е изключително полезно за подрастващите. ТОВА СА БЕЛТЪЦИ. А белтъците в храната са особено необходими за развитието на организма, за растежа, за възстановането ми след заболяване или нараняване. ЗА ОБРАЗУВАНЕ НА ПЪЛНОЦЕННИ И СПОСОБНИ ЗА ОПЛОЖДАНЕ ПОЛОВИ КЛЕТКИ НАЙ-ГОЛЯМО ЗНАЧЕНИЕ ИМАТ БЕЛТЪЦИТЕ ОТ ЖИВОТИНКИ ПРОИЗХОД. Това го пише В УЧЕБНИЦИТЕ, В КНИГИТЕ :-k
Рибата не била полезна???? Полезна е за кожата, косата, ноктите...да не говорим колко полезни вещества има в нея. За какво постоянно казват, че трябва да се яде минимум 2пъти в седмица риба ](*,)
То и да пушиш трева е полезно - чела съм такива статии в Интернет - ади кфо чакаш.... :shock:
То и бобът, лещата, соята, да също са белтъци. Обачеее трябва да си малоумен, за да си мислиш, че можеш да си набавиш нужните са организма белтъци от тези растения.........
То ти, ако си истински вегетарианец не би трябвало да ядеш никакви млечни продукти - сирене, кашкавал, мляко... ](*,)

Съжалявам за грубия тон, обаче виждам, че се правиш на много компетентна......а всъщност...

quench
06-10-2007, 07:45
Когато ядеш месо, ти си косвено отговорен за убийството на едно живо същество!!!!

Цивилизованите хора не могат да ядат месо!

Скандално!!!

Mo6no3
06-10-2007, 07:45
xaxo_xixi - Как да нямаш нищо против вегетарионците? Та те ти убиват бизнеса. :lol:

teenkopele
06-10-2007, 09:38
Месото си е месо. Сочната пилешка пържола на скара, доволно вкусните пилешки шишчета, свински ребра с барбекю сос...замислете се- ако вие не ядете месо, някой друг ще яде вместо вас. :) Забравих...кебапчета и кюфтета. :-D :-D

quench
06-10-2007, 09:48
всъщност аз имам решение - вземаме с някой вегетарианец/ка доброволец/ка по един комапс и една карта и се състезаваме в непознато и на двама ни място в Балкана

;)

teenkopele
06-10-2007, 09:50
всъщност аз имам решение - вземаме с някой вегетарианец/ка доброволец/ка по един комапс и една карта и се състезаваме в непознато и на двама ни място в Балкана

;)

Брутално...

bloodybaby
06-10-2007, 12:08
Вегетарианците са глупаци. :twisted:
Би ли пояснил, защо смяташ така? Защото, миличко уанаби, растенията са толкова живи колкото и животните, които толкова защитавате! :evil:
Абсолютно прав си - растенията са толкова живи, колкото и животните!Няма разлика.Все нещо обаче трябва да се яде!Предпочитам да са разстенията, най - малкото, защото смятам, че е по - здравословно!Друга основателна причина е, че в кланица съм влизала, и страданията на животните съм ги виждала с очите си, докато все още не съм видяла и усетила страданията на растенията!Не, че ги няма, просто не мога да ги видя!
Освен това, да защитавам животните, не е основната ми причина да съм вегетарианка!
А в крайна сметка и аз трябва да ям нещо :D

bloodybaby
06-10-2007, 12:12
:D Грешка

bloodybaby
06-10-2007, 12:21
Абе блъди бейби, к'во си налагаш мнението ве... :evil:

Човекът е всеяден! Факт. Да се опитваш да се лишаваш от веществата, които ги има само в месото и да ги търсиш в растенията, е все едно да се мъчиш да измислиш колело с нова форма, така че най-добре ползвайте квото са ви дали. А да не говоря за тия тъпи майки и бащи, дето оставят малките си деца без месо... ](*,) та то тогава е най-нужно от всякога... А тия простотии с вегетарианството могат да се прилагат, когато вече организмът е изграден. От такива неща можеш да се лишаваш само в краен случай - ако имаш алергии или изобщо ако ти е противопоказано по една или друга причина..
Ако си прав, трябва отдавна да съм умряла, защото от много дълго време съм вегетарианка, а каквито и запаси да е имал организма ми от незаменимите вещества, които месото дава, трябва отдавна да са се изчерпали - едва ли за 6 те години на живота ми, в който съм яла месо, съм успяла да се презапася за целия си съзнателен живот!
Чувате ли се какво говорите, защитниците на месоядството???та според вас трябва над милиард души по света, че и повече да са слаби, болни, анемични и ходещи трупове!А те са здрави и силни, като вас - тези, които ядете месо и си набавяте, това, което не може да се набави без месо!Я се осведомете по - добре, дали човек може или не може да живее без месо, преди да обяснявате, колко болнави са ужким вегетарианците!
Освен това синът ми никога не е лизвал месо през живота си и е много по - здрав от децата на приятелките ми месоядки.Досега не е боледувал, постоянно тича, скача и е пълен с енергия.Децата на повечето ми приятелки, не мърдат от количката и блеят в една точка, докато моя малкия не се спира!Наистина - всеки е индивидуална личност, но още не съм влизала в аптека да му купя друго освен памперси!И точно защото е вегетарианец и лекарят му е притеснен от този факт, му прави кръвни изследвания всеки месец - резултатите му по нищо не се различават от резултатите на останалите деца на неговата възраст!Само дето ние ходим само за изследванията при педиатъра, а другите си прекарват голяма част от времето там!
Освен всичко друго искам да спомена, че давам на сина си толкова избор в храненето, колкото и всеки останал родител.Май никой не пита детето си иска ли месо или не иска, ами го захранва с каквото прецени!Какъв е избора на другите деца?Нулев, точно колкото и на моя син!
Цели нации по света живеят без месо - откакто са се родили, докато умрат!Можеш ли да кажеш за над милиард души, че са тъпи и безмозъчни, защото имат друг начин на живот?Ако можеш, значи даваш определение сам за себе си!
А аз явно съм от тъпите родители, които не дават на децата си месо, но поне за щастие съм от тъпите родители, чието дете е по - здраво от тези на умните родители!

hamilcar
06-10-2007, 12:26
xaxo_xixi - Как да нямаш нищо против вегетарионците? Та те ти убиват бизнеса. :lol:

Все още не са толкова много, а и имах няколко приятелчета вегетарианци, но с течение на времето проядоха месо :).

Понеже намесихте и кланниците, какъв е проблема с тях ? Има много начини за хуманно убиване на животните. За мен това не е причина, някой да се отврати от месото.

Това как се правят колбасите вече е друг въпрос, зависи от мясото на приготвяне и рецептата. Не всички продукти съдържат голям процент вода и не на всички места условията за приготвянето им са лоши.

Месо си трябва, но не бива и да се прекалява.

bloodybaby
06-10-2007, 12:32
Ако мислиш, че месото е полезна храна в грешка си!Просто вредата от месото не се разтръбява, както пропагандата на месопроизводителите! Това е най-голямата глупост която съм чувала.... Рибата например е доста полезна.....
Влез в google.com и напиши вегетарианство!Ако четеш внимателно и целта ти е да обогатиш поне общата си култура, ако не да промениш навиците си, ще научиш много за месото!
Абе ти добре ли си :lol:
Гледам, че парадираш с интелекта си, ама явно не знаеш колко си смешна с простотиите, които говориш :lol:
Ти "Биология" за 8клас, чела ли си??? Явно ти липсват тези знания. ЧИСТОТО МЕСО е изключително полезно за подрастващите. ТОВА СА БЕЛТЪЦИ. А белтъците в храната са особено необходими за развитието на организма, за растежа, за възстановането ми след заболяване или нараняване. ЗА ОБРАЗУВАНЕ НА ПЪЛНОЦЕННИ И СПОСОБНИ ЗА ОПЛОЖДАНЕ ПОЛОВИ КЛЕТКИ НАЙ-ГОЛЯМО ЗНАЧЕНИЕ ИМАТ БЕЛТЪЦИТЕ ОТ ЖИВОТИНКИ ПРОИЗХОД. Това го пише В УЧЕБНИЦИТЕ, В КНИГИТЕ :-k
Рибата не била полезна???? Полезна е за кожата, косата, ноктите...да не говорим колко полезни вещества има в нея. За какво постоянно казват, че трябва да се яде минимум 2пъти в седмица риба ](*,)
То и да пушиш трева е полезно - чела съм такива статии в Интернет - ади кфо чакаш.... :shock:
То и бобът, лещата, соята, да също са белтъци. Обачеее трябва да си малоумен, за да си мислиш, че можеш да си набавиш нужните са организма белтъци от тези растения.........
То ти, ако си истински вегетарианец не би трябвало да ядеш никакви млечни продукти - сирене, кашкавал, мляко... ](*,)

Съжалявам за грубия тон, обаче виждам, че се правиш на много компетентна......а всъщност...
Добре съм не се притеснявай!А я ти ми обясни къде можеш да си намериш чисто месо, освен на село при баба и дядо?
Животните в месо индустрията биват тъпкани с химикали още преди да се родят, докато растат, след като бъдат заколени и докато стигант до купувача!И ти на това чисто месо ли му викаш?Егати чистотията.Знаеш ли колко химикали се използват в производството на месо?Над 2800 химикала!За твоето чисто месо, което ти е толкова полезно!
на мен биологията за 8 ми клас не ми липсва!Това за белтъците, което пишеш е вярно, но случайно да знаеш, че растителните белтъци се усвояват много по лесно от животинските?Май на теб ти куцат знанията, не на мен!Аз съм вегетарианка от 17 години, гаджето ми от 5 и като решихме да си правим дете, за 1 седмица беше факт!Има много невегетарианци, които се мъчат години на ред и пак не става!Може да го пише в учебниците, но на практика, май се разминава истината и учебника?Я ми обясни защо индийците например, имат поне по 10тина деца, а са вегетарианци?Май не им куца нищо на оплождането...За сметка на това в Европа и Америка, е пълно с хора страдащи от безплодие, въпреки огромните количества месо, които консумират...
И между другото - истински вегетарианец съм, но ти явно не знаеш разликата между веган и вегетарианец, та си тръгнала да обясняваш, че вегетарианците, не трябва да ядат и млечни продукти...Дори бъркаш понятията, да не говорим за обърканата информация, която просто си получила от учебниците си, без дори да успееш да я проумееш!

bloodybaby
06-10-2007, 12:41
За вегетарианците- знаете ли, че не е полезно да ядете много плодове и зеленчуци, които са расли в географски район различен от вашият...
или по-точно ако набивате турски домати и уругвайски картофи е доста нездравословно

Напълно прав си тук, но това важи не само за вегетарианците, а и за месоядците!По принцип е добре, човек да се храни точно с тези неща, които мястото където живее, произвежда - тоест в България е добре да ядем нещата произведени в България, виреещи в България!
Тъй като имам малко дете и съм се интересувала от схемите за захранване, попаднах на някъква испанска, която тукашните лекари биха отрекли като погрешна, но половин да не кажа цял аиспания захранва по този начин.Имам в предвид - това, което за нашите ширини е полезно, за техните може би не е, както и обратното!
За нещастие обаче, вече хората като цяло сме прекалено разглезени и искаме да получим всичко под слънцето!И срещу известни суми не е невъзможно...но не е и полезно!
Тук в България бананите имат вкус, който не мога да понасям и съответно когато съм била навън, по места където бананите ги отглеждат, както ние тук ябълките, се скъсвах да ги ям.Просто бяха различни, климата беше различе, тялото ми се приспособяваше към тамошните храни...

bloodybaby
06-10-2007, 12:45
[quote="quench"]Когато ядеш месо, ти си косвено отговорен за убийството на едно живо същество!!!!
quote]
Нямаш си и представа, колко си прав!

bloodybaby
06-10-2007, 12:47
всъщност аз имам решение - вземаме с някой вегетарианец/ка доброволец/ка по един комапс и една карта и се състезаваме в непознато и на двама ни място в Балкана

;)
Става!Кажи как да се уговорим, за да се срещнем и да го направим!
Между другото, ако искаш и в алпинизъм можем да се посъстезаваме!Навита съм :D

quench
06-10-2007, 12:59
ама в големите преспи,нали? :twisted: и на дълга отсечка! на пресечен терен

и тъй като е спортно ориентиране, да има и повече контролни точки :twisted:

shadow4e
06-10-2007, 12:59
Никога няма да стана вегетариантка.

П.п. Месото, което пък аз ям е "чисто" :) Само домашно от на баба ми животните ям :)

bloodybaby
06-10-2007, 13:01
ама в големите преспи,нали? :twisted: и на дълга отсечка! на пресечен терен

и тъй като е спортно ориентиране, да има и повече контролни точки :twisted:
Нямаш проблем!
Само да не забравиш да се обадиш!Скайпа ми е Cora0522 , потърси ме!

quench
06-10-2007, 13:02
ама в големите преспи,нали? :twisted: и на дълга отсечка! на пресечен терен

и тъй като е спортно ориентиране, да има и повече контролни точки :twisted: Визирах Зимата като ад за "вегетарианците", защото (vegetation) растителност няма. И през лятото и през Зимата има месо. ;)

хуморът ит е твърде дълбок за моето плиткоумно boastful мозъче ;)

bloodybaby
06-10-2007, 13:04
ама в големите преспи,нали? :twisted: и на дълга отсечка! на пресечен терен

и тъй като е спортно ориентиране, да има и повече контролни точки :twisted: Визирах Зимата като ад за "вегетарианците", защото (vegetation) растителност няма. И през лятото и през Зимата има месо. ;)
Думата "вегетарианец" не идва от "растение!Корена идва от латинската дума vegetus,което в превод означава "крепък,здрав,свеж,бодър"

quench
06-10-2007, 13:06
ама в големите преспи,нали? :twisted: и на дълга отсечка! на пресечен терен

и тъй като е спортно ориентиране, да има и повече контролни точки :twisted: Визирах Зимата като ад за "вегетарианците", защото (vegetation) растителност няма. И през лятото и през Зимата има месо. ;)
Думата "вегетарианец" не идва от "растение!Корена идва от латинската дума vegetus,което в превод означава "крепък,здрав,свеж,бодър"

ин карне веритас

bloodybaby
06-10-2007, 13:06
TheNightRider какво очакваш да кажа?

quench
06-10-2007, 13:09
мъж срещу момиче...

имам един приятел, който е веган стрейт едж... сигурно би се навил да ви размаже...

не давай повод и за тема-анкета за еманципацията ;)

освен това, ако вегите са "здрави, крепки", предполагам, че няма да й се опре едно кросче

pestilence
06-10-2007, 13:28

LunaTriCk
06-10-2007, 13:29
Когато ядеш месо, ти си косвено отговорен за убийството на едно живо същество!!!!

Щом все още е законно, къде е пречката ? :roll:

LunaTriCk
06-10-2007, 13:34
В личните предпочитания е пречката :roll:
А и не навсякъде е законно, което го прави отделен случай.

Muse_of_Madness
06-10-2007, 13:38
Когато ядеш месо, ти си косвено отговорен за убийството на едно живо същество!!!!

Щом все още е законно, къде е пречката ? :roll: От майтап не разбирате.. :lol:
емото и метълът обсъждат вегетарианството (http://youtube.com/watch?v=Lo-e_n10S4I)

bloodybaby
06-10-2007, 13:43
Ако можеш, значи даваш определение сам за себе си!

Интересно становище. И много загубеняшко.

П.п: човек с такова поведение и ник ми говори за детето си? :-s
Какво ми е поведението?А какво му е на ницка ми?
Или нямам право на личен избор?
А детето ми, по какъв повод го намесваш в поста си?

Mimka_sweet
06-10-2007, 13:49
Аз съм за ,макар че си ям месо.

Обаче някои хора ми развиват теориите че не е чак толкова здравословно,защото в месото има съставки,полезни за организма...........и като се замисля е така :roll:

bloodybaby
06-10-2007, 13:52
С държанието си във форума може да си помсиля, че си на 13-14....
Какво му е на държанието ми във форума?Вече бях обвинена в гордост, в тъпота, в простотия...какво още ще добавиш?Давай!
С участието си въобще във форуми, не само този, споделям и научавам нови неща!И мисля, че затова ги има форумите!Кое в отношението ми към нещата говори , че съм на 13 - 14 ?
Да съм обидила някой, без да ме е предизвикал?
Да съм се опитала умишлено да омаловажа думите на някого, без конкретните доводи по случая?
Да съм навредила на някого съзнателно или несъзнателно с нещо?
Не казвам, че 13 - 14 годишните само това правят, но често им се случва, защото често не обмислят нещата, които говорят и правят!Не слагам под един знаменаел и всички на тази възраст!
Обясни, какво ми е на държанието, моля!Осъди ме и ти :D
За справка - на 23 съм!

bloodybaby
06-10-2007, 14:52
я Но вегетарианските теми винаги са били любопитни- винаги някой е чел-недочел нещо и се ръководи според собствените си предпочитания и вкусове и тръгва на кръстоносен поход срещу неверниците...
За жалост прав си!Трудно се създава дискусия, когато се появи дори един фанатизиран!А тук май се събрахме доста...Защото май и аз съм сред фанатизирани, а :D

bloodybaby
06-10-2007, 15:05
според мен си от Вегинквизицията...
Това ме разсмя :D благодаря!
Не съм от вегинквизицията - единственното, което правя, е да дам някаква част от инфомацията, която имам!Бих се радвала ако поне един човек разбере, защо изписах толкова много по този въпрос!
Не желая да агитирам никого, просто излагам своите възгледи и давам потвърждение на тях, с извадки от "разни съмнителни сайтове" :D

quench
06-10-2007, 15:39
хм, щом не искаш да ни агитираш, кое те кара така да се палиш по темите? силно се надявам да не е опит за компенсиране

bloodybaby
06-10-2007, 15:55
хм, щом не искаш да ни агитираш, кое те кара така да се палиш по темите? силно се надявам да не е опит за компенсиране
Вероятно съм доста емоционална, затова се паля така, особено защитавайки идеите си, ако може да се нарече защита, това, че ги излагам в подробни детайли!
Не ми харесват изцепки от рода на "глупава си", "ще те закопая","ще те изям с парцалките" и тн...Вероятно затова се опитвам да дам колкото мога повече инфо, по отношение на идеите си!Преди да употребя израз от този сорт, към някого, винаги първата ми стъпка е да обясня, какво имам в предвид и след това да "нападна" с порой от думи!
Сега ме "закопайте" още повече, като осъдите и това, че съм емоционална :D

malka_sladuranka
06-10-2007, 16:49
хм, щом не искаш да ни агитираш, кое те кара така да се палиш по темите? силно се надявам да не е опит за компенсиране
Вероятно съм доста емоционална, затова се паля така, особено защитавайки идеите си, ако може да се нарече защита, това, че ги излагам в подробни детайли! Всъщност не е защита, а натрапване.... :-k

zloto
06-10-2007, 16:57
Няма смисъл да се опитваш да убедиш някой че не трябва да се яде месо - никой няма да те послуша. Който иска да стане вегетарианец, ще стане. Аз например от 4 години не ям месо, просто защото не изпитвам нужда от него...

Ниго
06-10-2007, 17:08
bloodybaby, сама призна, че не четеш медицински журнали и не разбираш англииски. Тогава ЯВНО не си запозната с резличните видиове диети и техните плюсове и минуси. Фанатизма ти е смехотворен. За 6 страници дискусия не си показала нито едно МЕДИЦИНСКО изследване (да има контролна група, да е проведено под постоянен надзор и тн.)

Да взме да цитирам Др. Аткинс и неговите диети само от месо?



.Вероятно затова се опитвам да дам колкото мога повече инфо, по отношение на идеите си!
Ами дай го де. не ми цитирай изказвания. Цитирай ми изследвания. Но не можеш. Каза, че не си запозната.

Каква тси ти, че да прокарваш идеите си, акто не си специалист в областа?

Даваш извадки от "пристрастни" сайтове. Сайтове рпавени от коне с капаци наречени вегетарианци.

Мойте извадки са от мрдицински сайтове - там не правят разлика между вегетарианец и месояден, а между здрав и болен.

Неядането на месо докарва кожни проблеми, поради лиспсата на витамин А. ФАКТ!

quench
06-10-2007, 18:50
Сега ме "закопайте" още повече, като осъдите и това, че съм емоционална :D

не са ти харесвали изказвания от типа на "глупава си"?

значи да мерим с двойния аршин,а?

не знам в една друга тема, в която публикувах медицински доказателства за това, че нервната система е отговорна за проявата на емоции и размисли, някой на 2 пъти квалифицира изказванията ми, и то доста категорично, като "глупости" и "простотии"....

Mo6no3
06-10-2007, 19:03
форумите са място, където хората се заяждат за дребни глупости, пропагандират "едри" глупости и просто си се псуват...
Абсолютно съгласен. Много полезни нещо от форумите не съм научил. Действат ми като нещо за отпускане, но вече не смятам, че мога да науча нещо от тях.

Научавам разни неща от статии в Уикипедия. Като ги няма на български чета на англииски, но рядко посмявам да чета от други сайтове, защото съдържат суматии невярна информация, която ще ме заблуди тотално.


бтв относно спортистите. Имах едно позната вегетарианка, която беше републиканска шампионка по сумо не знам коя категория, а се явяваше и на републикански по карате. Та на нея само като и кажеха, че в яденото има месо и вече не и се ядеше. Не знам защо, но я беше гнус. :shock:

06-10-2007, 19:23
Научавам разни неща от статии в Уикипедия. Като ги няма на български чета на англииски, но рядко посмявам да чета от други сайтове, защото съдържат суматии невярна информация, която ще ме заблуди тотално.
Уикипедия е пълна с невярна информация и повчето от стаиите са много зле. Прочети например сатията за холестерола в българската и англииската версия. Има няколко противоречия. Българскате е вярна, но англииската куца.

SweetBunny
06-10-2007, 19:54
Най-малкото, което ще направя, е да тръгна да си губя времето да убеждавам някаква си самонадеяна и инатеста, тръгнала в тийн форум да ми пише, дето си знае своето.
Ама живота си в твой, прави каквото искаш.
Много ясно, че има единични случаи, които ти обесни...
Като те гледам, май нямаш какво друго да правиш, освен да пишеш по тийн форуми :lol: :smt017
е аз имам...

Mo6no3
06-10-2007, 20:06
Като те гледам, май нямаш какво друго да правиш, освен да пишеш по тийн форуми :lol: :smt017
е аз имам...
Ако не си разбрала авторката си има дете, което може би в момента отглежда. Така че не говори кой какво има и какво няма да прави, защото нейното е найстина отговорно (не я знам как го върши де), за разлика от твое или моето.


бтв невярно е според теб, но официално може би е по-различно. Не съм чел и нямам намерение да чета конкретно тази статия, но Уикипедия обикновено се поовава на официални факти. Обикновено българската версия е тази с грешна, а в английската е вярната информация.

Rock & Roll Queen
06-10-2007, 20:28
Ям месо! Обичам месо, но само иситинско. Не някакви буламачи като кремвирши, салами, пастети. :smt019 Пък и баща ми като е бил по-млад -към 20 е работил за кратко в месокомбинат и знае какви лайна слагат навсякъде. Който иска да става вегитарианец, още по-хубаво, ама аз обичам животните на фурна.

SweetBunny
06-10-2007, 21:09
Като те гледам, май нямаш какво друго да правиш, освен да пишеш по тийн форуми :lol: :smt017
е аз имам...
Ако не си разбрала авторката си има дете, което може би в момента отглежда. Така че не говори кой какво има и какво няма да прави, защото нейното е найстина отговорно (не я знам как го върши де), за разлика от твое или моето.
Точно за това, че си има дете..
Просто сте ми странни...на 23години какво въобще правите тук???
Е на мен не ми пречите :) Стойте си - за мен тук е губене на време...
Спирам да пиша!

Blacklisted
06-10-2007, 21:26
^помагат.

Boot
06-10-2007, 21:41
Аз познавам хора, които на 23 са с мозъка на 14 годишни. Не е ли логично кфо правят в подобен форум? :lol:

zubi
06-10-2007, 23:07
деята за вегетарианството е доста здравословна и полезна , но все пак малко месце неможе и без него то също носи минерали и разни раобти които в зеленчуците ги няма ..

krasivata_luvica
06-11-2007, 04:56
Да бих станала ама ми е малко трудно без месо :)

bloodybaby
06-11-2007, 05:46
malka_sladurankaНе натрапвам нищо на никого!Ако на някой не му харесва обсъждането на нещо в темата за това, може просто да не влиза в темата.Тези, които четат са до някъква степен заинтересовани - или като опоненти или като поддръжници, на даденият спор!
Ниго
Гост казах да, че не чета всичко, което е изписано тук или там, че не ме интересуват поредните теории на науката, както и казах, че щом се дискутира с официален български език, трябва нещата да се излагат на този език!Никъде не съм казала, че не разбирам английски,казах че с мед. английски бих се затруднила, и мисля, че и ти би се затруднил, ако ти предоставя материали на испански, обаче ти не си запознат с мед. искапнският!Ако искаш медицинските ти изследвания да имат малко тежест, трябва да ги предложиш в вариант, разбираем за всички!Бих искала да попитам, колко от пишещите по тази тема, влезнаха и се кьоравиха да четат медицинските журнали на Ниго
Гост
Не знам, дали спрямо медицинската култура и осведоменост, за която претендираш се смята за медицинско изследване, структурата на тялото, която явно дядо Иван и баба Пена от село, са направили, за да разберат разликата между тревопасните, месоядните животни и човека!
Дадох също, няколко престарели заключения на медицински лица, както и няколко на съвременни.Общо взето съм дала научни заключения, на 2 и 3 страница от кавгата(защото това не беше дискусия), включих в материалите, дадени от мен включително и експеримент!
В отговор на това, което дадох като информация, ти написа че си на 21 и си в перфектно здраве!Добре, но сега и ти и аз сме в младостта си!Майка ми претърпя тежка катастрофа с трамвай преди 2 години и правеки и изследвания и тн., се наложи два пъти да и правят кръвна картина - лекарите решиха, че са и объркали излседванията, защото на 49(беше) майка ми имаше кръвна картина като на 20 годишен човек!Като започнеш да минаваш и преминаваш средна възраст, тогава се фукай, колко си здрав и как всички зъби са ти на място и без пломби!Сега голяма част сме такива!Факта, че дори не знаеш източниците на белтъци, витамини и тн., говори
Има ли някой друг в този форум, освен уважаемият гост медик, който да не знае как тялото си набавя витамини?
Според твоите научни изследвания, както казах над милиард души по света са едва ли не ходещи трупове!Е не знам ти къде си бил и какво си видял, но аз съм била насам натам по света и съм виждала живота на много хора!Много от хората са били и продължават да са вегетарианци!Ти колко вегетарианеца познаваш или въобще си виждал от далече!И всичките са болнави, с ъмнителни обриви по кожата, с разклатено здраве и тн.Фактите който предлагаш, са най - малкото в абсолютен разрез с реалноста!Значи нещо куца - или фактите или реалноста!
quench напълно възможно е да съм твърдяла, че нещо е глупаво, но къде съм нападнала някой открито "глупав си", без разбира се вече да съм била обидена по - този начин?
Това, че някой има много информация, независимо дали е правилна или погрешна, автоматично го изключва от лоното на глупаците, според мен!НИкъде не съм ти писала, че си глупав,тъп или някое животно, за определение на същноста ти!
sineoka_kuklaНикой не те е задължил да седиш и да четеш или пък въобще да обърнеш внимание, кои, какво и къде пише!След като не ти харесва тази тема, аз ли насила те карам да седиш и да ми четеш писанията?И за разлика от теб, която явно седиш и четеш, пък после и се обясняваш, по времето когато ти се обясняваш,аз се забавлявам :D
Вероятно си мислиш, че на 23 човек е престарял, само бачка, прибира се, сяда с вестника пред телевизора,яде,спи и на следващият ден същото :-D Не е така!
exploitedteenОтносно избора на детето ми - моето дете има толкова избор, колкото и детето на всеки друг!Мисля, че няма да срещнеш родител, който да пита 6 месечното си бебе, с какво предпочита да го захрани!Всеки сам преценява, каква храна да му даде и дефакто прави избора вместо детето си!До определена възраст родителите са тези, които избират вместо нас, след това всеки сам си прави избора!Синът ми е на година и половина и просто не виждам как може сам да си прави избора!
Иначе и аз съм за свобода на избора и на информацията :D
Boot напълно подкрепям exploitedteen - търсим помощ в подобен форум!

teenkopele
06-11-2007, 06:55
Днеска ядох велики пилешки пържоли! :twisted:

teenkopele
06-11-2007, 07:24
...

http://www.time.com/time/photogallery/0,29307,1626519_1373680,00.html
...

Доста интересно...
Темата за здравословното хранене и за хранителните навици въобще е необятна.

teenkopele
06-11-2007, 07:43
Днеска ядох велики пилешки пържоли! :twisted:

там, където живееш ти ме е страх да ям месо... ;)

особено пилешко... ;)

Еее, ама аз...такова...на барбекюто... :twisted:

Марината, в която ги бях праснах беше просто... ВЕЛИКА! :-D

Що те е страх бре? :-k

HopeLesss
06-11-2007, 07:54
Вегетарианка съм от 1 година и се чувствам доста добре. Минах през какви ли не препятствия, за да отстоя решението си, тъй като всички, а най-вече майка ми, бяха против това и смятаха, че ще се разболея от нещо... Понякога е доста трудно да обясниш на някой "месояден", че нямаш нижда от месо и че така се чувстваш по-добре. Гадно ми е, защото аз не ги карам да спрат месото, а те при всяка удобна възможност ми го тикат в устата :evil: Последното нещо, което направиха, беше да ми предложат 500 лв ако изям 1 риба... Е, не успяха да ме подкупят :wink: Мисля, че вегетарианството, както всяко друго нещо, е въпрос на личен избор...

HopeLesss
06-11-2007, 08:15
не знам дали ти е направило впечатление, че пилешките бутчета са доста по-големи от тези в БГ...


Бутчетата им са по-големи, защото американците ядат само тях. Пилетата им са специална порода, която трупа само там, а гърдите им стоят доста малки. Тук в България е обратното - повече гърди и не толкова големи бутчета :wink:

HopeLesss
06-11-2007, 08:20
не знам дали ти е направило впечатление, че пилешките бутчета са доста по-големи от тези в БГ...


Бутчетата им са по-големи, защото американците ядат само тях. Пилетата им са специална порода, която трупа само там, а гърдите им стоят доста малки. Тук в България е обратното - повече гърди и не толкова големи бутчета :wink:

Това е официалната версия... кой знае кво правят.

Родителите ми се занимават с това - производство и пласмент на пилешки продукти... мисля, че знам за какво става на въпрос...

bloodybaby
06-11-2007, 09:13
не е точно по темата, но все пак:

http://www.time.com/time/photogallery/0,29307,1626519_1373680,00.html

разгледайте внимателно продуктите, които присъстват на трапезата на различни хора по земята...

След това може да поговорим за здравословно хранене, включващо и изключващо месо, млечни продукти и т.н.

Относно избора на бебето- няма избор, но и ти му влияеш пряко на изграждането на мнение, защото хранейки го по определен начин и несъмнено втълпявайки му, че месото е вредно влияеш на избора му след време...
Аз му влияя толкова, колкото и родител месоядец.Аз съм убедена, че вегетарианството е най - доброто и затова се опитвам да дам най - доброто на детето си!Както всеки родител се старае!Родителят месоядец е убеден в обратното и затова храни детето си с месо!
Какъв ще е неговият избор, след години, си е негова работа!Моите родители не бяха вегетарианци, когато станах такава!Баща ми никога не пожела, да приеме факта, че не ям месо, майка ми ми даде право на избор, въпреки, че бях на 6!Смятам да постъпя както майка ми с мен, и аз със своя син!Аз не втълпявам нищо на сина си, показвам му само личният си пример, най - вече защото смятам, че това е най - добрият начин да разбере, нещата, на който бих искала да го науча...
Смятам, че ролята на родителя в живота на детето е, да го насочи към най - доброто!Кое е най - доброто, всеки сам решава за себе си!Колкото повече информация получим обаче, толкова по - правилен може да бъде избора ни!Ако мога така да се изразя!

bloodybaby
06-11-2007, 09:14
http://www.time.com/time/photogallery/0,29307,1626519_1373680,00.html

А това е наистина доста интересно и мисля съвсем на място!

Ниго
06-11-2007, 09:26
Трябваше да снимат моята маса - освен месо и яйца друго няма.

_PuNk`PrInCeSs_
06-11-2007, 09:32
ами аз не съм нито ПРОТИВ, нито ЗА...донякъде е правилно да си вегетарианец, зашото така не се избиват животни, но не бих казала, 4е е много по-здравословно, защото в месото също има позелни вещества, които не могат да се набават от другаде!

06-11-2007, 09:46
ами аз не съм нито ПРОТИВ, нито ЗА...донякъде е правилно да си вегетарианец, зашото така не се избиват животни, но не бих казала, 4е е много по-здравословно, защото в месото също има позелни вещества, които не могат да се набават от другаде!

кои са тези полезни вещества, които не могат да се набавят от другаде или говориш наизуст??
Витамин А, пурини, аминокиселини, есенциални мастни киселини.

Mo6no3
06-11-2007, 11:03
Не убивай животните! Избий шибаните растения! Те нали не са живи?! :evil: :evil:
Ти си правиш майтап, но това е интересно. Това, че растенията са неподвижни, не са сладки на въшнен вид и не можеш да разбереш дали ги боли не значи, че не ги боли много повече от животните. Трябва дда потърся нещо по този въпрос - дали растенията изпитват болка.

LunaTriCk
06-11-2007, 11:21
Не убивай животните! Избий шибаните растения! Те нали не са живи?! :evil: :evil:
Ти си правиш майтап, но това е интересно. Това, че растенията са неподвижни, не са сладки на въшнен вид и не можеш да разбереш дали ги боли не значи, че не ги боли много повече от животните. Трябва дда потърся нещо по този въпрос - дали растенията изпитват болка.

Изпитват даже и удоволствие, оргазъм. Като почеша кактуса ми на терасата, потреперва малко и пръска тичинки навсякъде...

Ниго
06-11-2007, 15:51
Едно сравнение на две групи хора, живеещи при еднакви условия, но имащи напълно различни хранителни навици:
В Кения живеят две племена: масай и кикую. и двете живеят в една и съща страна, при еднакъв климат, същата политическа система и околна среда. Масайте са изцяло месоядни. пият само кръв и мляко от техния добитък. масайте са много високи, силни, имат малко подкожни мазнини и живеят дълго. Гледали сте ги пофилмите. Известни са като най-добрите африкански воини. Кикую са пълни вегетарианци. Те са дребни, болнави, шкембести и имат ниска продължителност на живота.
От 1960 до сега масайте са намалили чувствително месото в диетата си и са започнали да ядат царевица и боб. здравето и добрият им външен вид са само спомен.
От своя страна Кикую започват да консумират месо и от тогава здравето им се подобрява непрекъснато.

Повече четете в McCormick J., Elmore-Meegan M.. Maasai diet. Lancet 1992; 340: 1042-3.



За жени над 50 е доказано, че приемането на месо намалява риска от рак на гърдата. При жените неприемащи достатчно месо имаме 70% повече случай на рак на гърдата. Това се дължи на свързаната линолеумна киселина, която е силен антиоксидант и се среща само в животински мазнини. (1), (2), (3)

КОнтролирано изследване на над 5000 жени в Италия проведено между 1991 и 1994 наблюдава влиянието от високия прием на мазнини и въглехидрати върху риска от рак на гърдата. Резултата: Риска от рака на гърдата намалява с увеличеното поемане на манзини, но се увличава при висок прием на въглехидрати.
Храните от растителен произход са богати на въглехидрати. (4)

Витамин Д е жизненоважен за имунната система. Като се има предив, че той се набавя главно от месо можете да се сетите за последствията от една лишена от месо диета върху имунната система. (5)

1. Holmberg L., Ohlander E. M., Byers T., Zack M., Wolk A., Bergstrom R., et al . Diet and breast cancer risk. Arch Intern Med 1994; 154: 1805-11.

2. Shultz T. D., Chew B. P., Seaman W. R.. Differential stimulatory and inhibitory responses of human MCF-7 breast cancer cells to linoleic acid and conjugated linoleic acid in culture. Anticancer Res . 1992; 12: 2143-5

3. Ip C, Scimeca J. A., Thompson H. J.. Conjugated linoleic acid. A powerful anticarcinogen from animal fat sources. Cancer. 1994; 74(3 Suppl): 1050-4

4. Lutz W.J. The Colonisation of Europe and Our Western Diseases. Medical Hypotheses 1995; 45: 115-120

5. Strachan D. P., Powell K. J., Thaker A., Millard F. J. C., Maxwell J. D.. Vegetarian diet as a risk factor for tuberculosis in immigrant south London Asians. Thorax 1995; 50: 175-80

quench
06-11-2007, 16:32
:smt023

Strachan D. P., Powell K. J., Thaker A., Millard F. J. C., Maxwell J. D.. Vegetarian diet as a risk factor for tuberculosis in immigrant south London Asians. Thorax 1995

Тая я нямам, Ниго - ще ми кажеш ли, има ли начин да се снабдя с нея free?

06-11-2007, 16:40
thorax.bmj. com/cgi/content/abstract/50/2/175

Само abstrakt, цялата я има май само на хартия.

teenkopele
06-11-2007, 17:35
Днеска ядох велики пилешки пържоли! :twisted:

там, където живееш ти ме е страх да ям месо... ;)

особено пилешко... ;)

Еее, ама аз...такова...на барбекюто... :twisted:

Марината, в която ги бях праснах беше просто... ВЕЛИКА! :-D

Що те е страх бре? :-k

...пилешките бутчета са доста по-големи от тези в БГ...


Сега, като се замисля, май наистина са по-големи. :shock:

Shadow_Walker
06-12-2007, 08:24
Вегетарианството може да е здравословно, може да е етично спрямо животните...ама аз не мога да се откажа от месото... :roll:

teenkopele
06-12-2007, 08:42
Вегетарианството може да е здравословно...

Тц...

Shadow_Walker
06-12-2007, 08:53
Вегетарианството може да е здравословно...

Тц...
Абе знам, че месото е доста важна част от менюто и че не е добре да се лишаваме от него, но доста хора пък твърдят, че вегетарианството било по-полезно и здравословно :shock:

teenkopele
06-12-2007, 09:09
Вегетарианството може да е здравословно...

Тц...
Абе знам, че месото е доста важна част от менюто и че не е добре да се лишаваме от него, но доста хора пък твърдят, че вегетарианството било по-полезно и здравословно :shock:

То много хора говорят какво ли не, но ако се погледне реално на нещата, месото е изключително важна част от диетата на човек- състав.

Какво мислиш за следната причина, поради която много хора минават на безмесен режим- като ядеш месо едва ли не ти си убил животното...а за "блестящата" логика- като не ям месо, ще спомогна за намаляването на броят на избитите животни.

teenkopele
06-12-2007, 09:36
Вегетарианството може да е здравословно...

Тц...
Абе знам, че месото е доста важна част от менюто и че не е добре да се лишаваме от него, но доста хора пък твърдят, че вегетарианството било по-полезно и здравословно :shock:

То много хора говорят какво ли не, но ако се погледне реално на нещата, месото е изключително важна част от диетата на човек- състав.

Какво мислиш за следната причина, поради която много хора минават на безмесен режим- като ядеш месо едва ли не ти си убил животното...а за "блестящата" логика- като не ям месо, ще спомогна за намаляването на броят на избитите животни.

А животните продължават да бъдат избивани и ако месото им не изчезне от рафтовете, то бива изгаряно.

Именно...заблудени хора.

bloodybaby
06-12-2007, 09:44
Ниго Гост добре, разбрах, за ползата от месото!Бих искала да те попитам, според медицината има ли въобще някъква вреда от него :wink: Ако знаеш положителните черти, би трябвало да си запознат и с отрицателните!И да ти спомена - изследванията, които си представил са ужасно стари - от преди 15 тина години [-X Не са актуални вече [-X Ако искаш да доказваш нещо, медицината се развива постоянно, дай нещо от вчера да кажем :::
И още нещо - животински мазнини, месни продукти ли означава?Защото маслото също е животинска мазнина...
Италианското ти изследване също не важи - 1994 ехееееееееее #-o това е миналия век!Дай нещо актуално [-X
Витамин Д, ако не знаеш дори киселото мляко съдържа в не малко количество!
Много са ти стари източниците на информация и изследванията на разни учени!Вече започнах да се повтарям :wink:
Ако ще обсъждаме медицина, нека да е съвременната медицина - 2- 3 -5 години назад...какви са тия работи от миналия век...Цял век - това не е шега работа, медицината много се е променила за цял век [-X

bloodybaby
06-12-2007, 09:57
Ето няколко човека, които скоро са си правили изследвания, въпреки "ужаса" на вегетарианството!Не са изследвания на учени, но са медицински и са на не повече от няколко месеца!
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=185005.msg3782818#msg3782818
Ето тук, пък малко или много притеснение майки споделят
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=136426.msg2580367#msg2580367
Много лоши резултати, нали :( Ужас, как могат тия хора да не ядат месо...И децата ще си поболеят и те самите, няма да доживеят... :cry:
Тук пък даже и бебетата вкараха в това проклето вегетарианство брей
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=17955.msg340683;topicseen#msg34068 3
На лошо отива света, на много лошо :evil:

Ниго
06-12-2007, 10:00
bloodybaby, като качество на храната и проценти преработена храна няма големи изменения от 1990 досега. Твойте са на по 40 години, мойрт са направо пресни, пресни.

От вчера - иди виж ескимосите, който ядат само месо и мазнини. Опитай се да им обясниш какво е рак, какво е инфаркт, какво е безплодие, понеже не знаят.

Ето ти нещо от преди 1 седмица. Мойте кръвни изследвания:

CHOL 4.52
TRIGL 0.6
HDL 1.6
LDL 3.03

Ям само месо, яйца и по малко млечни и зеленчуци. Не съм боледувал от повече от 3 години, кръвното ми е 120/80, пулса ми е 65.

Не съм запознат с отрицателните страни на месото. АЗ не съм срещнал такива в месоядното ми ежедненивие. При мен мазнините са ~60% от дневния прием на калории. Премино сланинка са, маслото идва с яйцата на закуска и евентуално още мазнини от някоя заквасена сметана.

Месото е единствено вредно за бюджета, много скъпо. Да се навъждат повече вегетарианци, че да поевтинее.


Я обясни сега и за Витамин Б-12, как го има в морковите. Щото аз знам него да го има само в месо и животински продукти. Най-вече в черния дроб.

Вземи представи и ти някое изследване, дето да е поне връстник, а не дядо на моите, моля!

Ето ти още няколко:

Ness A R, Powles J W. Dietary habits and mortality in vegetarians and health conscious people: Several uncertainties still exist. Br Med J 1997; 314: 148.

Holmberg L., Ohlander E. M., Byers T., Zack M., Wolk A., Bergstrom R., et al . Diet and breast cancer risk. Arch Intern Med 1994; 154: 1805-11.

quench
06-12-2007, 10:16
bloodybaby, за 15-те години, през които тези изследвания са загубили актуалността си, вероятно ще потвърдиш, че хората са извършили еволюционен скок и коренно са променили телесната си структура, както и биохимичните връзки в тялото си? Хм, от 120 на 45 ккал - това ще е доста масивен скок! Не знаех, че факторите на средата могат да повлияят по толкова радикален начин на генотипа на хомо сапиенсите. :)

Основната отрицателна черта на месото е, че при неправилно отглеждане/приготвяне, в тялото постъпват допълнителни количества хормони, които, след разграждането си, преминават в стабилни мастни образувания - макар и едва около 1/5 от поетите в/ва - което е около няколко грама на килограм обезкостено месо. Естествено, говорим за холестерола - толквоа известен и толкова често дъвкан по разни треторазрядни програми (визирам Канал 2001 - "виждам, че имате проблеми с черния дроб и с холестерола").

Но! Холестерола бива бавно разграждан от тялото. Проблемът е,че всички животни в масовите ферми биват тъпкани целодневно с хормони на растежа, които синтезират вторични хормони, които пък, дори и след най-старателна обработка, достигат до организма. Тоест - ядене в McDonalds = билет за гробищата на 50.

Самите животински мазнини са строго препоръчителни за един активен индивид - ако сте повлекани и повлеканчовци, изобщо не яжте такива!!! :twisted:

Самата структура на животинските и растителните вещества е коренно различна. Освен това, тялото ви не е генератор за ядрен синтез - не можете да ядете въглища и да ги превръщате в "чиста енергия" (хм :lol: ). 100 ккал растителни въглехидрати не са равни на 100 ккал животински, защото не можете да накарате тялото ви да насочи например разградената скорбяла към съвсем различен биохимичен рецептор и така, със силата на волята си и с положителна нагласа да не тъпчете в гъзъ и корема, а в ръцете и краката.

bloodybaby
06-12-2007, 10:17
Ниго Гост честно казано наистина ми омръзна!
Ето ти витамин Б12, http://free.bol.bg/fitness/vitb12.htm който се намира, само в месото!Ето още една статия - ти обичаш английския вярвам няма да се затрудниш! http://en.wikipedia.org/wiki/Vitamin_B12#Sources
Би ли споменал, каква е средната продължителност живота на ескимосите, моля?
Всяко нещо в този свят има както положителни, така и отрицателни черти!След като не си запознат с отрицателните, значи си само на половина запознат!
И ако смяташ, че да си вегетарианец е много евтино, в грешка си :-D Не питай, колко струват, много от нещата, които поне аз обичам да ям!
От кръвните ти изследвания, честно, нищо не разбрах!

quench
06-12-2007, 10:18
Ето няколко човека, които скоро са си правили изследвания, въпреки "ужаса" на вегетарианството!Не са изследвания на учени, но са медицински и са на не повече от няколко месеца!
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=185005.msg3782818#msg3782818
Ето тук, пък малко или много притеснение майки споделят
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=136426.msg2580367#msg2580367
Много лоши резултати, нали :( Ужас, как могат тия хора да не ядат месо...И децата ще си поболеят и те самите, няма да доживеят... :cry:
Тук пък даже и бебетата вкараха в това проклето вегетарианство брей
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=17955.msg340683;topicseen#msg34068 3
На лошо отива света, на много лошо :evil:

и анитдепресанти!!! :lol:

резултатите ще се проявят след 10-15 години ;)

bloodybaby
06-12-2007, 10:21
и анитдепресанти!!! :lol:

резултатите ще се проявят след 10-15 години ;)
Дали?
Ще поживеем, ще видим :D
При мен още не са се появили всички ужасни неща, следващи вегетарианството по петите...а са минали 17 години...и още продължават да се точат :D

quench
06-12-2007, 10:26
добре бе, ще те викна след 15 години на моето погребение, за да кажеш над гроба ми мъдри слова - за това как заради ужасното месо съм си отишъл млад и зелен....

ще бъде въздействащо, особено, след като опреш пистолет в лицето на опечалените и игнорираш протестите им, принуждавайки ги да ядат зеленила, за да пречистят кармата си

;)

Ниго
06-12-2007, 10:30
bloodybaby, 19237486239462384 пъти казах, че искам научни източници!
При екстремните условия в които живеят ескимосите имат доста добра средна продължителност на живота. Освен това различните раси имат и различна продължителност на живота. Индианците имат по-ниска такава и столетниците сред тях са рядкост. Плюс това средната продължителност е за всички ескимоси, включително тези, които цивилизацията е запознала с хляба, картофите и захарта и е прецакала тотално.


Очаквах нищо да не разбереш от изследванията, все пак много пъти каза, че не разбираш, обаче упорстваш. Хем не разбираш, хем си вреш гагата, където не й е мястото.

Да ти го кажа на чист български - наститените мазнини и холестерола от храната не повишават холестерола в кръвта и не повишават риска от заболявания на сърдечно съдовата система.

Рафинираните растителни мазнини, транс мазнините и голямото количество Омега-6 (които са растителни мазнини) го повишават!

bloodybaby
06-12-2007, 10:30
добре бе, ще те викна след 15 години на моето погребение, за да кажеш над гроба ми мъдри слова - за това как заради ужасното месо съм си отишъл млад и зелен....

ще бъде въздействащо, особено, след като опреш пистолет в лицето на опечалените и игнорираш протестите им, принуждавайки ги да ядат зеленила, за да пречистят кармата си

;)
АХаххахаххаххахахахаххаха хаха
Не смесвай "прераждане" и "вегетарианство"!
Не се знае, кой пръв ще си отиде...Може пък сега като отида да си взема кафе, да ме повали някой заблуден, полупиян шофьор :-D
Няма сигурност в този свят брей...лоша работа...
Много черен ми се вижда днес света хахахаххахахаха :D :D :D

Ниго
06-12-2007, 10:37
Е, аз преработена храна не ям. В менюто ми няма никакви Е-та.

И за bloodybaby малко оресни медицински изследвния:

Mercola, Joseph. Mercola. com: Dangers of a Vegetarian Diet in Teens. (2005).

Mercola, Joseph. Mercola. com: Strict Vegetarians can Develop Blindness and Brain Damage. (2005).

Mercola, Joseph. Mercola. com: Vegetarian Diet Increases Alzheimer's Risk. (2005).

Mercola, Joseph. Mercola. com: Is Being a Vegetarian Part of Living Healthy and Longer? (2005).

Wang, H. X. Neurology. org: Vitamin B12 and Folate in Relation to the elopment of Alzheimer's Disease. AAN Enterprises, Inc. (2001).

Няма някое на повече от 3 години.

Blacklisted
06-12-2007, 10:39
^Да, а растенията изобщо не ги наторяват с изкуствени торове, не са генно модифицирани и няма вредни вещества в тях :wink:

bloodybaby
06-12-2007, 10:39
Ниго Гост колко е тази доста добра средна продължителност на живота?Както студа е екстремно условие на живот, така и жегата!
Къде си вра "гагата", където не и е мястото - в темата за вегетарианството, обсъждам по въпросите свързани с темата!

bloodybaby
06-12-2007, 10:45
exploitedteen за съжаление хранителните добавка са дълбоко навлезнали в храненето на всички по света!
Аз лично, не мога като Ниго Гост да се похваля, че в храната, която консумирам няма никъкви Е-та, но обикновенно избягвам нещата, които ги съдържат!По навик от години, чета внимателно, абсолютно всичко, което слагам в кошничката си с продукти в магазина, и бих казала, че 95% от нещата в кошничката ми са без нито едно Е - поне без нито едно изписано на опаковката!Смятам, че дори "безвредните" Е-та носят своите отражения върху организма!

Ниго
06-12-2007, 10:47
последната е от 2001-ва, но ще се радвам, ако все пак дадеш и линк, защото в България трудно се намират такива книги...
Всички ги има в интернет питай гугъл. Сайта е Mercola dot com.


bloodybaby, казах, че проблема е нвъзможноста да се определи средната продължителност на живота на ескимосите, които нямат контакт с цивилизацията и са на чисто местна диета.

Искам медицински изследвания!!!!!!!!
Покажи миподкрепено с изседвния, какво е вредно на месото. Не ми говори за химиалите, с които тъпчат животните. С такива тъпчат и растенията. такива пиете с кола лайт. Кажи ми за пурините.

Blacklisted
06-12-2007, 10:49
Единственото нещо без което не мога - хляб :), а това за Е-тата не го знаех и ми беше много интересно, ще почна да се заглеждам какво си купувам :lol:

bloodybaby
06-12-2007, 10:50
Е, аз преработена храна не ям. В менюто ми няма никакви Е-та.

И за bloodybaby малко оресни медицински изследвния:

Mercola, Joseph. Mercola. com: Dangers of a Vegetarian Diet in Teens. (2005).

Mercola, Joseph. Mercola. com: Strict Vegetarians can Develop Blindness and Brain Damage. (2005).

Mercola, Joseph. Mercola. com: Vegetarian Diet Increases Alzheimer's Risk. (2005).

Mercola, Joseph. Mercola. com: Is Being a Vegetarian Part of Living Healthy and Longer? (2005).

Wang, H. X. Neurology. org: Vitamin B12 and Folate in Relation to the elopment of Alzheimer's Disease. AAN Enterprises, Inc. (2001).

Няма някое на повече от 3 години.
Ето да :evil: Дори в самите заглавия на твоите медицински изследвания присъства "вегетарианците","вегетарианство", което вече само по себе си говори, че това не са безпристрастни медицински изследвания, а насочени точно към вегетарианците!
Изкопал си ги от някъкви сайтове със съмнителна репутация, меко казано, нали :evil:
Дай медицински изследвания, които напълно безпристрастно(без да присъстват в тях "вегетарианци" , "месоядци" и тн.) да анализират тази или онази храна!
Не, не, не мога да се доверя на твоите източници!Наистина, новички са, но са твърде пристрастни!!! [-X [-X [-X

bloodybaby
06-12-2007, 10:52
Аз пък ви казах отдавна, че не трябва да се прекалява с никаква храна, както и да се впускаш в крайности...

Винаги са ми били интересни хората, които не сядали на маса без месо, без месо все едно не са яли...

Но са ми любопитни и хората, които през зимата дъвчат пластмасови домати и всякакви подобни парникови боклуци...
На мен също винаги са ми били любопитни този тип хора!Радвам се, че зимата дъвча, само нещата, които през зимата могат да се консумират, без да се налага да се отглеждат в оранжерии, да се внасят отвън или тем подобни глупости!

bloodybaby
06-12-2007, 10:54
^Да, а растенията изобщо не ги наторяват с изкуствени торове, не са генно модифицирани и няма вредни вещества в тях :wink:
За жалост, права си, много права :(

Blacklisted
06-12-2007, 10:55
Ей, аз съм момче :lol:

Ниго
06-12-2007, 10:56
Ето да :evil: Дори в самите заглавия на твоите медицински изследвания присъства "вегетарианците","вегетарианство", което вече само по себе си говори, че това не са безпристрастни медицински изследвания, а насочени точно към вегетарианците!
Изкопал си ги от някъкви сайтове със съмнителна репутация, меко казано, нали :evil:
Дай медицински изследвания, които напълно безпристрастно(без да присъстват в тях "вегетарианци" , "месоядци" и тн.) да анализират тази или онази храна!
Не, не, не мога да се доверя на твоите източници!Наистина, новички са, но са твърде пристрастни!!! [-X [-X [-X
Всъщност mercola е най-реномирания сайт за природосъобразно хранне в света. Предлага най-голямата база данни и то напълно безплатно. Сайта съвсем няма за цел единствено вегетарианците, има статии както за кокосовите орехи, така и за пилешкото. Др. Меркола е преподавател и чете лекции ц най-реномираните университети в света и присъства почти всеки ден в новините в САЩ. Самият Др. Меркола не е против вегетарианците, а само насочва към вредите от лишаване от месо и животински продукти. Др. Меркола се храни доста различно от мен и яде месо много рядко.

освен това сайтовете, който ти даваше бяха все vegeta.... точка нещо си.

Аз вярвам на очите си. А очите ми са отпред на лицето - като на всеки хищник, който преследва жертва. Тревопасните имат очи в страни.

bloodybaby
06-12-2007, 10:57
bloodybaby, казах, че проблема е нвъзможноста да се определи средната продължителност на живота на ескимосите, които нямат контакт с цивилизацията и са на чисто местна диета.

Искам медицински изследвания!!!!!!!!
Покажи миподкрепено с изседвния, какво е вредно на месото. Не ми говори за химиалите, с които тъпчат животните. С такива тъпчат и растенията. такива пиете с кола лайт. Кажи ми за пурините.
Ами искай си медицински изследвания, аз пък искам да те видя да тропаш с крак, за тези медицински изследвания и чак тогава ще ти ги дам ::: ::: :::
Аз пък си искам средната продължителност, живота на ескимосите!!!
И още нещо - кола не пия [-X Гадна ми е!

bloodybaby
06-12-2007, 10:58
Ей, аз съм момче :lol:
О, извинявай :oops:

bloodybaby
06-12-2007, 11:03
[освен това сайтовете, който ти даваше бяха все vegeta.... точка нещо си.
Аз вярвам на очите си. А очите ми са отпред на лицето - като на всеки хищник, който преследва жертва. Тревопасните имат очи в страни.
Ох, ох, ох... я ми посочи само един сайт, който съм дала и е имал в себе си "vegeta" точка, нещо си?Моля посочи, къде съм дала такъв саит!

Ниго
06-12-2007, 11:06
Очаквана продължителност на живота на инуит 60,3 години
Източник :
bmj. com/cgi/content/full/318/7176/133

Очаквана продължителност на живота в Индия (за която говореше, колко жизнени били хората и колко весеи и здрави) 60-61 години
Източник:
ndiatogether. org/health/infofiles/life. htm

ПЛез

Ниго
06-12-2007, 11:16
[освен това сайтовете, който ти даваше бяха все vegeta.... точка нещо си.
Аз вярвам на очите си. А очите ми са отпред на лицето - като на всеки хищник, който преследва жертва. Тревопасните имат очи в страни.
Ох, ох, ох... я ми посочи само един сайт, който съм дала и е имал в себе си "vegeta" точка, нещо си?Моля посочи, къде съм дала такъв саит!
Повечето неща, които си написала са от vegabg [dot] org
какво да нарпавя, че не си посочила източника?
Евентуално мже и да си го наизустила де, знам ли...

bloodybaby
06-12-2007, 11:18
Очаквана продължителност на живота на инуит 60,3 години
Източник :
bmj. com/cgi/content/full/318/7176/133

Очаквана продължителност на живота в Индия (за която говореше, колко жизнени били хората и колко весеи и здрави) 60-61 години
Източник:
ndiatogether. org/health/infofiles/life. htm

ПЛез
Само не разбрах "плез" какво значи, но както и да е!
А я пък аз да ти кажа, от опит, поне в Индия съм била, там има ужасно много хора не над 60 - 61, а над 80 - 90!Ако не можеш да се довериш на мен иди и провери на място, защото аз с очите си го видях, а ти говориш през очите на някой, писал в интернет...Пък нека някой твърди, че очакваната продължителноста на живота им е около 60...
Плез :D

Ниго
06-12-2007, 11:26
Само не разбрах "плез" какво значи, но както и да е!
А я пък аз да ти кажа, от опит, поне в Индия съм била, там има ужасно много хора не над 60 - 61, а над 80 - 90!Ако не можеш да се довериш на мен иди и провери на място, защото аз с очите си го видях, а ти говориш през очите на някой, писал в интернет...Пък нека някой твърди, че очакваната продължителноста на живота им е около 60...
Плез :D
И аз гледах ужасно много ескимоси на по 80-90 години. Нали ми искаше средната продължителност на живота? Дадох ти я!

А писаното в интернет за Индииците са дани на техните статистически служби - хората сами си го признават.

Registrar General of India (2003) SRS Based Abridged Lefe Tables, SRS Analytical Studies, Report No. 3 of 2003, New Delhi: Registrar General of India.

иснтата боли, нали? Може да са били на по 60, но да са изглеждали на 90 :lol: :lol: :lol: :lol:

Вярвам на обкетивно мнение нарпавено на базата на събрани статистически данни, а не на нечие субективно мнение. Била ли си на Индииските гробища, да видиш, колко са умрели преди да станат на 50? При тяханта пренаселеност е логично да видиш и доста стари хора.

Умрелите преди да навършат 40-50 няма как да си ги видяла. Айде стига ми разправя приказки.

bloodybaby
06-12-2007, 11:45
Ниго Гостчудесен си :smt007
Отново ме разсмя!Сега пък индийски гробища :D :D :D Да не кажеш след малко, че и опело си правят?
Ти знаеш ли, че там службите, за които говориш не могат дори да преброят, хората?Да не говорим, за друго, ама населението не могат да си преброят, та камо ли статистика за смъртноста да правят!Знаеш ли, че милиони хора там нямат дори документи за самоличност - за какви статистики говориш при това положение???
Хаххахахаххах :D наистина ме разсмя днес.Сега разбирам, колко забавен, освен досаден можеш да бъдеш :D

bloodybaby
06-12-2007, 11:53
[освен това сайтовете, който ти даваше бяха все vegeta.... точка нещо си.
Аз вярвам на очите си. А очите ми са отпред на лицето - като на всеки хищник, който преследва жертва. Тревопасните имат очи в страни.
Ох, ох, ох... я ми посочи само един сайт, който съм дала и е имал в себе си "vegeta" точка, нещо си?Моля посочи, къде съм дала такъв саит!
Повечето неща, които си написала са от vegabg [dot] org
какво да нарпавя, че не си посочила източника?
Евентуално мже и да си го наизустила де, знам ли...
Човек, като не е сигурен или не знае, не напада :!:

Ниго
06-12-2007, 12:12
Ок, а ескимосите всички ги водят на отчет ;)

Доводите ти се стопяват като лед на слънце. Нямат документи, обаче гробове със сигурност имат. Видяла си дъртаци, но няма как да видиш по улиците тези, които са умрели на по 40 години.

А в Индия дори регистрираните стигат, за да се нарпави една представителна извадка. Дали ще разгледат 1,3 милиарда, или 1 милиард статистическта грешка е минимална.

Статистики за населението и смъртноста са се водили още в древен Китай - има си начини, не се притеснявай. Тогава не е имало документи, през средновековна България също не е имало документи за самоличност, но е имало преброявания на населението. Тези статистики се правят от много години. Освен това тези, които нямат документи нямат достъп до нашата медицина и нашият начин на живот - не са интересни за нас.

Не е нужно цялото население, за да се направи статистика, стига и представителна извадка. Ако беше учила статискита, нямаше да спориш с такива глупави аргументи.

Иронията никак не ти се отдава, пробвай се в трагедията.

bloodybaby
06-12-2007, 12:21
Ниго Гост е добре, аргументите ми се топят като лед :D , няма проблем!Ти си стой с твоите статистики и медицински изследвания и проучвания, пък аз ще си обикалям по света и ще вярвам на очите си :D
Значи - от 1,3 милиарда души, тази 3чица не влияе статистически?
А като намериш гробище или въобще гроб в Индия, ела ми се обади - ще почерпя нещо :D
Пак ме разсмя :D наистина си забавен в невежеството си!Извини ме, но ти някъде освен пред компютъра си, ходил ли си?Или всичко, което някога си научил си го научил от Интернет?
Както каза, че се доверяваш само на очите си, май само на чуждите очи се доверяваш...Гледам само Интернета ти е целият жизнен опит, а?
Ставаш смешен вече с тези твои статистики!Поне на мен ми ставаш доста смешен!
Сори, че пиша в темата, но на господин гост, няма как да се праща на лични!

Ниго
06-12-2007, 12:42
Точно това казвам, че тройчицата не влияе статистически. Прочети учебник по статистика, за да разбереш, какво е представителна извадка!

Извинена си. Ходил съм на доста места. В момента не живея в България.

Ще се доверя на статистиката. Сигурен съм, че в нея са обхванати повече хора за по-дълюг период от врме, отколкото ти си видля с очите си.

Интернет не е нищо друго освен информация. Информацията събрана от много хора и предоставене на други. Естествено ти не би се доверила на някоя карта правена от 50 картографа, а на себе си, понеже според теб там има планина, нищо, че на картата стой езеро.

А като се има пед вид това:
Mercola, Joseph. Mercola. com: Strict Vegetarians can Develop Blindness and Brain Damage. (2005).
Аз не бих вярвал на твоите очи ;)

bloodybaby
06-12-2007, 12:47
Аз не бих вярвал на твоите очи ;)
Аз на твоите също....Защото според твоята информация, трябва да съм едва ли не жив труп, само имайки в предвид, това от колко време съм вегетарианка :D

Ниго
06-12-2007, 12:51
Аз не бих вярвал на твоите очи ;)
Аз на твоите също....Защото според твоята информация, трябва да съм едва ли не жив труп, само имайки в предвид, това от колко време съм вегетарианка :D Няма такова нещо. Просто имаш повишен риск от много заболявания.
Разбира се ти никога няма да признаеш, че това е следствие от вегетаринаството. Дано не те намразят децата ти

bloodybaby
06-12-2007, 12:57
Аз не бих вярвал на твоите очи ;)
Аз на твоите също....Защото според твоята информация, трябва да съм едва ли не жив труп, само имайки в предвид, това от колко време съм вегетарианка :D Няма такова нещо. Просто имаш повишен риск от много заболявания.
Разбира се ти никога няма да признаеш, че това е следствие от вегетаринаството. Дано не те намразят децата ти
Върни се малко по напред и виж ти самият колко си изписал за вредата от безмесното меню!Спрямо твоите медицински проучвания и тн., аз съм направила изводите в това мнение...Някой спомена, и че трябва да се поизчакат 10 - 15 години, за да се реализират истинските вреди...Е аз вече 17та година ги чакам тия вреди и още нищо не се е появило... :smt009

quench
06-12-2007, 12:57
India's median age is 24.9

:shock:

оризът им действа яко

сигурно богатите индийци ядат месо,а? ;) тея, дето не умират на 24.9

bloodybaby, достигаш до отрицание, което не ти прави чест - просто ни кажи с голям шрифт, че каквито и доказателства да ти представим, в защита на каквото и да е твое мнение, ти няма да отстъпиш от позицията си

Ниго
06-12-2007, 13:08
Върни се малко по напред и виж ти самият колко си изписал за вредата от безмесното меню!Спрямо твоите медицински проучвания и тн., аз съм направила изводите в това мнение...Някой спомена, и че трябва да се поизчакат 10 - 15 години, за да се реализират истинските вреди...Е аз вече 17та година ги чакам тия вреди и още нищо не се е появило... :smt009
Някой чакат по 120 години да ги убие месото и то не ще пустото.
Аткинс доживя до 98 без проблем и щеше поне още 10 да живее, ако не беше инцидента. А той ядеше само месо.

Аз не мога да си набавя всичката необходима енергия от въглехидрати. Предпочитам мазнините като най-добър източник на енергия. Предпочитам и месо, като най-добър източник на протеин.

Нямам нито една пломба в устата си, за разлика от много хора, които ядат "по-здравословно" от мен. Нямам проблеми с теглото, нито с концентрацията, нито с каквото и да е.

quennch,
медиана не е фактор, по който може да се съди за здравето и продължителноста на живота. Медиана е точката под/над която се намират половината от обхванатоите в изследването. Такъв нисък медиан е нормален за страна с голям естествен прираст на населението. просто имат по много деца.

Това не е средна продължителност. Медиана е точка избрана така, че половината да са под нея и половината над нея.

bloodybaby
06-12-2007, 13:18
India's median age is 24.9

:shock:

оризът им действа яко

сигурно богатите индийци ядат месо,а? ;) тея, дето не умират на 24.9

bloodybaby, достигаш до отрицание, което не ти прави чест - просто ни кажи с голям шрифт, че каквито и доказателства да ти представим, в защита на каквото и да е твое мнение, ти няма да отстъпиш от позицията си
Аз живея това, което много хора, просто четат в интернет, и това, което някой наричат просто статистика, в която няколко си хиляди или милиона нямат значение!Аз съм част от обществото на тези болнави, застрашени и слаби хора, които обсъдихме тук!Аз зная и за ползите(колкото и миниатюрни да са) от месото, зная и за вредите!
Някой, който както казах е само на половина запознат с определена материя, не може да промени възгледите ми.Ако уважаемият гост, бе наистина толкова осведомен, колкото се пише, вероятно щеше да открие в журналите си, поне една положителна черта на вегетарианството!Как мога да променя възгледите си въз основа на нещо, което медицината доказва, но практиката отрича?Човекът, който се пише научен гений едва ли не, не знае как да си набави витамин А,Д,Ц,Б12 с друго освен с месо!От мнението на някой с толкова, извинете ме, но ограничен кръгозор, ли трябва да променя мнението си?
Аз не оспорих никъде ползите от месото!Обърнах внимание на вредите!Уважаемият гостенин за сметка на това, обясни подробно вредите от липсата му.
До тук добре!
успяхме да обсъдим вредите от вегетарианството и от месоядството...А ползите?как да си сменя мнението, след като не чух нищо за никъкви ползи от месоядството :D

quench
06-12-2007, 13:24
така е! ние само муаме кебапи плюем по разумните ора!

:smt009

хехе, ако не водиш активен живот и си затоверна между 4 стени в по-голямата част от ежедневието си, може би месото ще ти навреди

сигурно и тигрите в зоопарка в София имат холестеролни запушвания

аз не съм твърдял, че не бива да се ядат зеленчуци и в това е голямат разлика между моето умерено възмущение и твоят краен фанатизъм

приматите са всеядни, ако не ядеш месо, ти си вредиш

идиотско е да се ограничаваш до 1 вид дейсност и до 1 вид хранене, при положение, че ти се предоставя възможност да се наслаждаваш на тялото си

ако ти обаче си висше същество, изградило тялото си от космическа енергия по отражение на душата ти, тогава твоята диета може да е съвсем друга! :lol:

а какво ще кажете за диетата от калмери и ибезопасни игли? :-k

Ниго
06-12-2007, 13:33
успяхме да обсъдим вредите от вегетарианството и от месоядството...А ползите?как да си сменя мнението, след като не чух нищо за никъкви ползи от месоядството :D
най-добрият протеин и то в достатъчно количество. Аминокиселини, пурини, мазнини. Енергичност, витамини и тн. Естествено можеше да се сетиш от ползите изхождайки от вредите от неяденето на месо, но ...

освен това няма по-вкусно от свинска вратна пържола на скара.

Аз знам как да си набавя витамини от месо, понеже ям само месо. Медицината никога не е доказвала вредите от месото, само вредите от липсата му.

интересно, но моят кръгъзор е ограничен до няколко хиляди различни мнения, които съм прочел, а твоят е ограничен до личния ти опит. но явно ти имаш по-голям опит, отколкото няколко хиляди човека. Поне самочувствие имаш, жалко, че е без покритие.

bloodybaby
06-12-2007, 13:36
quenchИмам избора да ям или не ям това или онова!Дали си вредя времето ще покаже!Както и за всеки - не само за мен важи това!Освен това не съм на някъква диета, липсата на месо в менюто ми е начин на живот, който не натрапвам на никой!Темата се казва "Вегетарианство..."Вероятно бих била фанатизирана, ако лепях банери за подпис"Спрете месото,то убива" или пък "месоядци = трупове"или пък влизах навсякъде, и дращех само за това,независимо от теми, мнения и тн.!Пиша относно този начин на живот, точно в една тема, пуснах тази една тема, защото искам да говоря за това!Не съм вкарала насила никого тук!Тези, които са тук вероятно имат причина да седят и да четат - любопитство, интерес, опонент и тн.!
както ти можеш да ме наречеш фанатизирана, така мога и аз да нарека теб, както и всеки друг!Имат ли подобни думи обаче покритие?
Прочети в тълковният речник!

bloodybaby
06-12-2007, 13:40
Медицината никога не е доказвала вредите от месото, само вредите от липсата му.

Просто няма смисъл от дискусия с теб!С тази фраза доказа, колко зле всъщност осведомен си #-o
Повече няма да пиша относно твой коментар!

06-12-2007, 13:50
Медицината никога не е доказвала вредите от месото, само вредите от липсата му.

Просто няма смисъл от дискусия с теб!С тази фраза доказа, колко зле всъщност осведомен си #-o
Повече няма да пиша относно твой коментар! Трябваше да спреш отдавна. Просто нямаш нито едно медицинско изследване, което да потвърди думите ти.

Предоставих ти няколко потвърждаващи възможноста от сериозни проблеми при липса на животински продукти, но явно не са ти достатъчни.
Гледам словореда почна да го докарваш като Йода от Междузведни войни.

Моето осведомяване по медицинските въпроси го черпя от няколко доказани саита (едният го оплю, а когато ти обясних за какво става въпрос млъкна, понеже щеше да станеш за смях, ако беше отговорила).
Имам и учебници по биохимия в къщи, при нужда винаги мога да се консултирам с някой доктор от семейството (мама (общопрактикуващ), леля (детски), вуйчо (хирург), сестра ми (вътрешни) или братовчедка ми (завършва тази година)).

Чета редовно и специализирани сайтове за спорт (t-nation, dragondoor и други)и съм запознат с диетите на доста спортисти.

Естествено не съм имал възможноста да ходя да ги гледам как ядат и как тренират. Предпочитам да приличам на тях, отколкото на някой мършав миризлив индиец. Вонят ужасно тези хора, колкото пъти имам досег с такива винаги ми иде да повърна от воня, но на теб са ти любими.

Ниго
06-12-2007, 14:03
За сметка на това аз съм виждал медицински изследвания ПОКАЗВАЩИ вредата от месото, но понеже не съм медик не ги разбирам и не представляват интерес за мен..

Ще се опитам да ги намеря пак...
Те тези изследвания като честния митничар. Всички говорят за тях, ама никой ги няма черно на бяло!

Между другото има и изследвания твърдящи, че аспартам е безвреден. Естествено никой от преовелите ги няма смелоста да каже това на 12 годишните американчета с множествена склероза.

anastacia89
06-12-2007, 14:13
Аз лично не се лишавам от правото да ям месо..Организмът на всеки се нуждае от разнообразна и същевременно полезна храна, която съдържа полезни вещества..
Би ли пояснила кой точно ти е дал правото да ядеш плътта на невинните животни?Кой ти е дал правото да ги убиваш и да ядеш тялото им?Не казвай, че не го правиш - давайки парите си за месо, ти индиректно убиваш, защото напълно умишлено подпомагаш месната индустрия и с парите на всеки консуматор, се плащат заплатите на убийците на животни!
Ако мислиш, че месото е полезна храна в грешка си!Просто вредата от месото не се разтръбява, както пропагандата на месопроизводителите!


А какво ще кажеш за това,че в джунглата животни ядат животни?В джунглата с какво да се прехранват месоядните животни?Колкото и да е жестоко,така е.В джунглата основния закон е по-силния оцелява.Аз съм гледала филми, в които грабливи птици открадват малки леопардчета за да ги ядат.Така че месоядството си е в реда на нещата.

bloodybaby
06-12-2007, 14:22
Аз лично не се лишавам от правото да ям месо..Организмът на всеки се нуждае от разнообразна и същевременно полезна храна, която съдържа полезни вещества..
Би ли пояснила кой точно ти е дал правото да ядеш плътта на невинните животни?Кой ти е дал правото да ги убиваш и да ядеш тялото им?Не казвай, че не го правиш - давайки парите си за месо, ти индиректно убиваш, защото напълно умишлено подпомагаш месната индустрия и с парите на всеки консуматор, се плащат заплатите на убийците на животни!
Ако мислиш, че месото е полезна храна в грешка си!Просто вредата от месото не се разтръбява, както пропагандата на месопроизводителите!


А какво ще кажеш за това,че в джунглата животни ядат животни?В джунглата с какво да се прехранват месоядните животни?Колкото и да е жестоко,така е.В джунглата основния закон е по-силния оцелява.Аз съм гледала филми, в които грабливи птици открадват малки леопардчета за да ги ядат.Така че месоядството си е в реда на нещата.
Ако си чела по - напред щеше вероятно да си спестиш този коментар!
Ти смяташ ли се за цивилизована?Защото ако се смяташ за цивилизована, но даваш като пример, закона на джунглата, значи цивилизоваността нещо ти куца!Ако пък се смяташ за цивилизован, но живееш според закона на джунглата, тогата цивилизоваността въобще ти липсва!

anastacia89
06-12-2007, 14:28
Щом вегетарианството за теб е символ на цивилизацията ок.Няма какво повече да споря с теб.Всеки човек си има мнение.Така че ок.

bloodybaby
06-12-2007, 15:23
Щом вегетарианството за теб е символ на цивилизацията ок.Няма какво повече да споря с теб.Всеки човек си има мнение.Така че ок.
Не само на цивилизацията, но и на нея, да!
А за теб, вегетарианството символ на какво е?
Без да се заяждам!Просто питам!

anastacia89
06-12-2007, 15:27
Не бих казала,че е символ на каквото и да е.Но аз го асоциирам с диета.Защото нали когато един човек реши да бъде вегетарианец,той го прави това нещо за да си изчиста организма от вредните токсини.

bloodybaby
06-12-2007, 15:47
Внимание: ужасяващо видео :smt022 :smt022 :smt022
http://www.glumbert.com/media/dolphin

Подпиши петицията:
http://www.petitiononline.com/golfinho/petition.html

Дотук са събрани над 1 милион подписи !

quench
06-12-2007, 16:21
о, боже, тюлените се завърнаха....

[-(

HopeLesss
06-12-2007, 16:26
Каква е разликата между коленето на прасета всяка зима и убиването на делфини?!? Никаква... все са живи същества :|

quench
06-12-2007, 16:31
чувствам как като месоядец съм косвено отговорен за убиването на невинни животни, при положение, че имам избор да ям растения без развита нервна система

освен това се признавам за отговорен за 1/3 от изнасилванията, за детската порнография, за трафика на хора, за падането на кулите-близнаци, за появата на СПИН, за войната в Косово и главно за Чернобилската криза!!!

:smt010

HopeLesss
06-12-2007, 16:37
чувствам как като месоядец съм косвено отговорен за убиването на невинни животни, при положение, че имам избор да ям растения без развита нервна система

освен това се признавам за отговорен за 1/3 от изнасилванията, за детската порнография, за трафика на хора, за падането на кулите-близнаци, за появата на СПИН, за войната в Косово и главно за Чернобилската криза!!!

:smt010

Сега присъда ли чакаш :twisted:

Ниго
06-12-2007, 17:05
Винаги ми е било интересно да разбера, кой са аджеба тез токсини, за които всички говорят. кой са? защо да се очистваме от тях? Как се натрупват?

Ако пуснат делфинско на цените на свинското бих пробвал. Обаче не вярвам да е достатъчно мазно.

Не ще аз Европа
не ща аз пари.
искам си свинския врат
на старите цени!

teenkopele
06-13-2007, 06:23
о, боже, тюлените се завърнаха....

[-(

Те не са си тръгвали. :lol:

Кивито
09-12-2007, 18:08
Аз лично съм вегетарианка, обаче не зара ди пълнеенето. Наречете ме тъпа, обаче не мога да ям месо като си представя, че някога е било живо. Просто ми става жал за горката животинка.

09-12-2007, 18:14
кво толкова, вегита или не...все сме хора.

имам си своите причини да съм това, което съм, както вие имате вашите. и не разбирам кой пак е подхванал да дрънка кокалите на старата тема.

09-12-2007, 19:31
Очите на хищниците са отпред, за да виждат точно растоянието до жертвата.
Очите на тревопасните са отстрани, за да се оглеждат за хищници по-добре.
Мойте са отпред и дъвча яко месо, а вашите?

09-12-2007, 19:47
Очите на хищниците са отпред, за да виждат точно растоянието до жертвата.
Очите на тревопасните са отстрани, за да се оглеждат за хищници по-добре.
Мойте са отпред и дъвча яко месо, а вашите?

къде са очите на шимпанзетата? и какво ядат те? :lol:

zvezdichkaaa
09-12-2007, 21:52
Евала просто на хората,който са успели да живеят и без месо.Аз просто повече от 2 дни не издуржам обичам животните,но явно съм без воля и немога да не хапвам месо.

09-12-2007, 22:27
Очите на хищниците са отпред, за да виждат точно растоянието до жертвата.
Очите на тревопасните са отстрани, за да се оглеждат за хищници по-добре.
Мойте са отпред и дъвча яко месо, а вашите?

къде са очите на шимпанзетата? и какво ядат те? :lol:
Просто гледайте повече анимал планет, окей?

tItEufFf
09-12-2007, 22:27
Против съм вегетерианците!!! Месотот е толкова полезно...пък и едно животно няма да се замисли дали да ви изяде или не... :lol: Ама вие тука говорите все за полу-вегетарианците..ае тях по ги възприемам...ама...пълните вегетарианци...без мляко, яйца и такива неща... Е това вече е психическо отклонение!

Михаил Горбачов
09-12-2007, 22:51
Твърд месояд съм :-D
Ох в момента ми се яде една сочна пържолка :smt016

HopeLesss
09-13-2007, 09:40
Против съм вегетерианците!!! Месотот е толкова полезно...пък и едно животно няма да се замисли дали да ви изяде или не... :lol: Ама вие тука говорите все за полу-вегетарианците..ае тях по ги възприемам...ама...пълните вегетарианци...без мляко, яйца и такива неща... Е това вече е психическо отклонение!

Кхахах... ебати изказването! :shock: Против съм проститутките, нарко дилърите, корумпираните митничати, изчаткалите даскали - ВСИЧКИ НА КЛАДАТА! ](*,)

Ти наясно ли си с терминологията относно вегетарианството?!? Защото такъв термин като полу-вегетарианци от теб чувам! Има 4 вида вегетарианци - лактоововегетарианци, лактовегетарианци, веганци и суровоядци. Нямам намерение да ти разяснявам значението на 4-те вида, защото едва ли ти пука... А ако се интересуваш, може и сама да провериш!

А да, ще съм ти благодарна ако ми разясниш кое е тоооолкова полезното на месото ;)

09-13-2007, 09:42
Очите на хищниците са отпред, за да виждат точно растоянието до жертвата.
Очите на тревопасните са отстрани, за да се оглеждат за хищници по-добре.
Мойте са отпред и дъвча яко месо, а вашите?

къде са очите на шимпанзетата? и какво ядат те? :lol:
oтпред и са всеядни. Най-ценената от тях храна е мозъка на друго шимпанзе.

09-13-2007, 10:26
Против съм вегетерианците!!! Месотот е толкова полезно...пък и едно животно няма да се замисли дали да ви изяде или не... :lol: Ама вие тука говорите все за полу-вегетарианците..ае тях по ги възприемам...ама...пълните вегетарианци...без мляко, яйца и такива неща... Е това вече е психическо отклонение!

Кхахах... ебати изказването! :shock: Против съм проститутките, нарко дилърите, корумпираните митничати, изчаткалите даскали - ВСИЧКИ НА КЛАДАТА! ](*,)

Ти наясно ли си с терминологията относно вегетарианството?!? Защото такъв термин като полу-вегетарианци от теб чувам! Има 4 вида вегетарианци - лактоововегетарианци, лактовегетарианци, веганци и суровоядци. Нямам намерение да ти разяснявам значението на 4-те вида, защото едва ли ти пука... А ако се интересуваш, може и сама да провериш!

А да, ще съм ти благодарна ако ми разясниш кое е тоооолкова полезното на месото ;)

Ок!
Аз съм месоядовегиатрианец. :lol: :lol: :lol: :lol:
Заливам се от смях с тези "под вегитарианства" измислени от някой, който една сутрин си е казал "I SHALL BE VEGETERIAN!!!"
И на другата сутрин е искал да лапа яйца и да пие мляко, докато си пържи бекона.
"лакотоововегетарианци" - измислени от някой , на който му липсва лактоза(или там квото е) и не може да издържи , но иска и да е вегиатрианец! И хоп, измисля си под тип!
И все пак, месоядни братя, както се казва "Дори в ада има място за грешниците".
От днес измислям нов под тип вегиатарианство.
Месовегиатрианството! :smt005 :smt005 :smt005 :smt005

HopeLesss
09-13-2007, 10:28
Не е лесно да си тъп и невеж ](*,) Успокоявам се с факта, че трябва да има и такива като теб :wink:

09-13-2007, 10:35
Не е лесно да си тъп и невеж ](*,) Успокоявам се с факта, че трябва да има и такива като теб :wink:
Ахахахахахаха.
Доста зле си моето момиче.
Не си мисли , че знаеш нещо повече от Вилхем монке (по-грамотна си, ай адмит ит).
Предполагам, всичките ти приятели са безумно тъпи и понеже си малко по-умна от тях си се надъхала , че си нещо повече?
Или си учила в някое доста лошо училище с много тъпи хора?
Или просто в къщи, вашите са доста глупави и понеже имаш интернет ебаси и четеш Уйкипедиа (JEWPEDIA!) по цял ден, се мислиш за по-умна?
Човешкото тяло не е измислено за някакви изгъзици ала "вегетерианство".
Ние сме хишници, не гадни тревопасни.
Я , да те финтирам с такъв въпрос (предполагам го пише в Уйкипедията, тъйче провери там :smt005 )
Де се е зародило вегитарианството, моето момиче?

Агент "Йосиф"
09-13-2007, 10:38
Не бих станал!
Прекалено обичам печени прасенца!

HopeLesss
09-13-2007, 10:42
Да бе, зле съм, че на всичкото отгоре съм тъпа, ама поне съм се научила да чета (Благодаря на учителката ми от 1-ви до 4-ти клас). Уикипедиа всъщност е доста добър сайт, какво против него имаш? Виж, нямам намерение да те убеждавам в каквото и да било. Нито те карам да бъдеш вегетарианец, нито пък ти ще ме убедиш, че хората сме хищници. А ако ти е интересно, прочети тая статия.

http://oceansoul.truden.com/vegetarian.htm

Казах че си тъп и невеж, заради доста откритата ти ирония по адрес на видовете вегетарианци... Но както и да е, не ми се занимава с такива като теб ;) Яж си мазните пържолки и кюфтенца и си карай живота!

09-13-2007, 10:56
Cool^Girl, линка който даде е пълна измишльотина!




Но нашите предшественици винаги са се хранили с месо, нали?

НЕ! След много изследвания и проучвания, учените са установили, че нашите древни предшественици са били вегетарианци, които не са яли месо, освен само в особено критични периоди.
Точно обратното - от еволюционна гледна точка най-значимият прогрес се извършва по време на периодо, когато се яде само месо. Пример ледниковия период.


И все пак, не е ли естествено за хората да ядат месо?

НЕ! Учените знаят, че начинът на хранене на отделните животни съответства на тяхната анатомо-физиологична структура. Анатомията и физиологията на човека, телесhttp://www.teenproblem.net/forumните функции и храносмилателната му система са напълhttp://www.teenproblem.net/forumно различни от тези на месоядните животни.
Не са напълно различни, но са различни. Разликите между човрека и тревопасните са в пъти по-големи от тези с месоядните.


Кратко сравнение на месоядно (куче), всеядно (Човек) и тревпосано (овца)

Първо са белезите при човека, после прикучето и накрая при овцата.

ЗЪБИ:
Резци: човек и куче - и на двете челюсти, овца - само на долна челюст
Кътници: човек и куче - набраздени, овца - равни

Стомах: Капацитете при човека и кучето е един и същ. Про овцата е няколко пъти по-голям

Движението на челюстите при човека и месоядните е нагоре-надолу. Про тревопасните е въртеливо (човек може да премести челюстите си в страни по 1 см максимум, оввата може по 7-8)
Слюнката не е жизнено важна за човека и месоядните, при тревопасните ебз слюнка не може да се усвой храната.

При човека и месоядните апандисита няма никаква функция, при тревопасните е жизнено-важен!!!

Човека и месоядните се хранят само при нужда. Тревопасните се хранят винаги (преживяне да ви говори нещо?)

В заключение ще кажа, че отношението на стомашно-чревния тракт към общата дължина на тялото за човека е много по-близка до тази на месоядните, отколкото на ревопасните.

за любознателните:
1. Walter Voegtlin, The Stone Age Diet, Vantage Press, Inc, New York, NY, 1976

2. MacGregor R. Structure of the Meat Animals . The Technical Press Ltd. London, 1952.

^Sam90^
09-13-2007, 11:07
Аз само не разбирам защо не можете да приемете, че всеки сам си избира какъв живот да живее. Който иска да яде месо, който иска - не. Какъв е проблема? Защо държите да си пробутате вашата теза и не приемате чуждото мнение?

-> Аз съм ЗА, защото всеки има право да яде каквото си иска. Не съм вегетарянец и надали ще стана, защото не мога да си наложа такава самодисциплина относно яденето. Въпреки това, не ям мазни сланини, както и повечето видове меса - общо взето ям само пилешко. Оооо а на салатки мога да карам цял живот :smt007 Обожавам :P

^Sam90^
09-13-2007, 11:10
Мисля, че и на децата е известно, че човека е всеядно.

HopeLesss
09-13-2007, 11:13
Хаха... ти ме уби. Егати сравнението? А за каква порода кучета говорим? Защото аз имам две и едното яде колкото мен, а другото само на едно ядене изяжда половин кило пилешки гърди. Това ли е еднаквия капацитет на стомаха?

Не съм нито биолог, нито лекар и не мога да споря по тоя въпрос, пък и честно казано нямам желание. Факт е обаче, че хората не сме месоядни. Ако бяхме, аз отдавна да не съм сред живите. Пък и като каза кучета... щом сме като тях, да си видял някое куче, което да е живяло само на трева ?

HopeLesss
09-13-2007, 11:15
Аз само не разбирам защо не можете да приемете, че всеки сам си избира какъв живот да живее. Който иска да яде месо, който иска - не. Какъв е проблема?

Проблема е, че говорят глупости. Били сме тревопасни...

Къде съм го казала?!? :-s

09-13-2007, 11:21
Хаха... ти ме уби. Егати сравнението? А за каква порода кучета говорим? Защото аз имам две и едното яде колкото мен, а другото само на едно ядене изяжда половин кило пилешки гърди. Това ли е еднаквия капацитет на стомаха?

Не съм нито биолог, нито лекар и не мога да споря по тоя въпрос, пък и честно казано нямам желание. Факт е обаче, че хората не сме месоядни. Ако бяхме, аз отдавна да не съм сред живите. Пък и като каза кучета... щом сме като тях, да си видял някое куче, което да е живяло само на трева ?
Капацитета е спрямо общия обем на тялото. КО беше виждала стомах на теле и стомах на куче щеше да разбереш за какво става въпрос.

А ако хората бяха тревопасни ескимосите нямаше да съществуват.

Кучето е чисто месоядно. ТО не би оцеляло на трева понеже ще хване рак от фибрите в зеленчуците.

Факта е, че хората сме всеядни. Всеки може да избира какво да яде.

HopeLesss
09-13-2007, 11:25
Да, спрямо общия обем ;) Кучето ако тежи 40 кг, телето - 400 :lol: Нормално е стомаха му да е доооста по-голям. Факт е че човек се нагажда спрямо обстановката и условията на живот. Пак питам - къде съм казала, че хората са тревопасни?!? Спроех защото оня Маджестик каза, че сме хищници!!!

09-13-2007, 11:34
Да, спрямо общия обем ;) Кучето ако тежи 40 кг, телето - 400 :lol: Нормално е стомаха му да е доооста по-голям. Факт е че човек се нагажда спрямо обстановката и условията на живот. Пак питам - къде съм казала, че хората са тревопасни?!? Спроех защото оня Маджестик каза, че сме хищници!!!
Стомаха на един човек побира по 3-4 литра за 80 кг тегло. На кучето е 1-2 литра за по-големите ~40 кг. На 300 кг теле стомаха му е ~35 литра.

Истината за нашите къси кучешки зъби (къси, но кучешки) и слаби челюсти е една - огъня. Откриването на огъня позволява намаляването на челюстната мускулатура (първоначално тя е било доста мощна, точно като на хищник), което пък е позволило развиването на по-голям мозък и нашето поумняване. Това е проследено по намерените черепи.
Сега за кътните зъби, дето хищниците ги нямали hysterical.gif , ами това поне е лесно за проверка, домашни кучета и котки колкото щеш, иди и провери дали нямат кътни зъби hysterical.gif Ти запитвал ли си зъбите за какво служат, много е просто, очевадно даже. Резците (както показва и самото име) режат храната, кътниците я сдъвкват, а кучешките зъби са за убиване. Затова всички бозайници имат резци (да си отрязват парче месо или листо), кътници за да сдъвчат въпросното парче. А кучешки зъби имат само тези, които убиват, в това число влизаме и ние.

Справка назад в еволюцията- Aegyptopithecus

До преди да започенм да се занимаваме със земеделие сме били точно това - йищници, но за хората се казва ловци и събирачи. Според теб прабългарите с номадския си начин на живот с какво са се изхранвали? Месо и мляко!

Забележките ми бяха насочени към линка, който пусна, а не към теб. Няма нужда да приемаш нещата толкова лично!

09-13-2007, 12:43
Хаха... ти ме уби. Егати сравнението? А за каква порода кучета говорим? Защото аз имам две и едното яде колкото мен, а другото само на едно ядене изяжда половин кило пилешки гърди. Това ли е еднаквия капацитет на стомаха?

Не съм нито биолог, нито лекар и не мога да споря по тоя въпрос, пък и честно казано нямам желание. Факт е обаче, че хората не сме месоядни. Ако бяхме, аз отдавна да не съм сред живите. Пък и като каза кучета... щом сме като тях, да си видял някое куче, което да е живяло само на трева ?
Защо очите са ни отпред? ( пак почвам, но филма беше много интересен :smt005 )
Защо имаме такъв вид челюсти?
М/у аз мога и без да съм гладен да погълна половин килограм гърдички :lol:
Ако бяхме само тревопасни, доста от физологията ни нямаше да е такава , каквато е сега ;)
"нямаше да съм сред живите"... това беше доста тъпо изказване :>
Канабализмът, не се е практикувал от почти никое от вараврските племена (дори житовните, осъзнават , че като ядът нещо и се разболяват, е лошо :smt005 )

Neo-Communist Power
09-13-2007, 12:47
Никога няма да стана вегетарианец :lol:

bloodybaby
09-15-2007, 15:31
Откакто гледах преди няколко седмици това :
http://video.google.com/videoplay?docid=-6176563723666627529&q=Earthlings+bulgarian&subtitle=on&pr=goog-sl
Разбрах, че има два вида човеци - вегетарианци и убийци!
Плюйте ме в коментарите си, все ми е тая!
Това ми е мнението!Всеки консуматор на месо освен, че не знае собственият си интерес е и абсолютно чудовище!

09-15-2007, 15:47
Това ми е мнението!Всеки консуматор на месо освен, че не знае собственият си интерес е и абсолютно чудовище!

Смърт на прасетата и говедатааааааааа! Месо, месо, месо!

Заради тези убиици няма масов глад. Човечеството не може да се изхрани само от земеделие. Освен, ако не изкореним всички гори...

bloodybaby
09-15-2007, 15:53
Това ми е мнението!Всеки консуматор на месо освен, че не знае собственият си интерес е и абсолютно чудовище!

Смърт на прасетата и говедатааааааааа! Месо, месо, месо!

Заради тези убиици няма масов глад. Човечеството не може да се изхрани само от земеделие. Освен, ако не изкореним всички гори...
Това пък е егати тъпотията!
Точно ако овееството се изхранва от земеделие, а не с меса и тем подобни неща, ще има за всички.Защото и в момента се произвеждат много повече консумативи за изхранване на овееството, но за съжаление вместо за гладуващите хора, отиват за угояване на животните...

09-15-2007, 15:55
Това пък е егати тъпотията!
Точно ако овееството се изхранва от земеделие, а не с меса и тем подобни неща, ще има за всички.Защото и в момента се произвеждат много повече консумативи за изхранване на овееството, но за съжаление вместо за гладуващите хора, отиват за угояване на животните...
Кажи ми, колко от земната площ е обработваем почва. Колко тона риба и морски дарове се ядат от месоядните. Какъв процент от обработваемата площ ще е обработваема след 15 години земеделие?

namina
09-15-2007, 15:56
Да :-D

the_max
09-15-2007, 16:05
Нищо против вегетарианците... Но лично аз не бих станал!

09-15-2007, 16:15
Площта на земята е 179,941,270 квадратни километра. Ха сега да вадим от тях не обработваемите площи. Антарктида -13,335,740 (8% само от нея), вадим тундрите, пустините, планините, реките и езерата, градовете, пътищата, жп линиите, фабриките, полу-пустините, саваните, джунглите (опа половин Южна Америка си отиде), площите, който често се наводняват (а отглеждай нещо, когато земята е 6 месеца под 4 метра вода).
Сметнахме ли?

Е 11% от тези ~180 000 000 квадратни километра са годни за земеделие.
Обаче по-голямата част от земята, която не става за земеделия е чудесен дом на няколко стотици видове животни.
Примерно Нова Зеландия – там земеделие почти няма. Страната се изхранва главно от животновъдство. Просто релефа е хълмист и не е годен за обработване. Е те са 3 милиона глави и гледа 42 милиона овце. Просто няма какво друго да гледат. Хммм – е ако всички станат вегетарианци – умират 60% от тях минимум.
А това е просто пример – на много места е така. Пример – Андите. А накарайте хората в Чили или Перу да живеят без животни. Какво ще ядат? Корн флейкс?
А милионите тонове риба, които изяждаме. Японците ядат доста риба. А те са едно 280 милиарда …

Абе евтина вегетарианска пропаганда.

Bloodybaby, извинявай, но просто удари на камък. В момента специализирам Sustainable management и съм запознат с тези неща.

09-15-2007, 16:57
Не ме ебе за тезите ми за и против вегетарианството.

Моята причина е проста - жестокостта. Тя ме отвращава, а затова не понасям и месото. Нямам проблем с това животно да бъде убито за храна, защото това е естествено и нормално. Иам против живи същества да бъдат експлоатирани по начина, който месната индустрия е наложила.

Хората са всеядни. Следователно имаме избор. Докато някои се водят от физиологията , аз - не. Поне не изцяло. Имам своите етични възгледи и не бих ги престъпила, за да се натъпча с плът.

Няпоследък започват да ме дразнят и двата лагера. Единия използва за аргумент единствено физиологията (тъп, тъп и сляп егоизъм, мен ако питате), а другите са тръгнали да спасяват целия свят (айде бе, светци). Еми, съжалявам, в света,който живеем, нещата не са така прости. Замислите ли се ще откриете, че всякак вредим. Така е устроено обществото ни. Вредим на себе си, на другите, на природата, на животните....

В крайна сметка изборът се свежда до малкото зло или голямото добро. И е насочени към двата лагера, нито съществува една вярна позиция.

09-15-2007, 17:40
Месото е двигател на прогреса! Не мога да се наям само с гарнитурата.

LiveFlower
09-15-2007, 17:44
ям всичко, което ми е вкусно, без да мисля дали е вредно или полезно, дали се дебелее, дали е животно или растение.. щом ми харесва ще го ям! to4no i as taka :wink:

caRamelO_cHicA
09-17-2007, 09:09
Гласувах за НЕ защото аз съм вегатарианка.Непонасям месо повдига ми се от него защото е месето на друго живо същество

i am not okay
09-18-2007, 09:46
Не, да не съм луда

bungle
09-18-2007, 09:47
ям всичко, което ми е вкусно, без да мисля дали е вредно или полезно, дали се дебелее, дали е животно или растение.. щом ми харесва ще го ям!

И аз така.

OtherDimension
09-18-2007, 09:48
Гласувах за НЕ защото аз съм вегатарианка.Непонасям месо повдига ми се от него защото е месето на друго живо същество

и растенията са живи, ама ги ядеш? :-s

Sm00th`0pEra7oR
09-18-2007, 10:01
Спомням си темите в Сблъсък пак на същата основа обаче тогава Майстор Миро ги затапваше много мъжката с мешана скара :twisted: :twisted: 8)

Kote6koooo
09-18-2007, 16:32
bih stanala vypreki 4e tva 6e stane mn trydno :) ama mi se iska kato se ima v predvid 4e mn obi4am jivotnite :) gadnoto e 4e kato qm pr pyrjola i kato si predstavq kak sa ubivali sladkoto pilence zaradi moita pyrjola...kak se e my4ilo i t.n mmm gadni4ko e da si mesoqdno! ama da si priznaq 4esno bez meso ne moga da jiveq :) kolkoto i brutalno da zvu4i

VerryBerry
09-18-2007, 17:00
mn obi4am meso,ne bih se otkazala ot nego [-X

oTPoBHa
09-20-2007, 10:40
Приятелят ми е вегетарианец.. . не иска и да чуе за месо или за някакво ядене , в което има месо . Смисъл той е спортист , сигурно му е готино , знам ли .. :-) ама аз неща да ям само зелении, обичам яденета с месо, особено някфи омлетчета там, бульончета, печено пържено варено абе всичко ям , квото ми е вкусно :twisted: 8)

KARELIA
05-21-2008, 20:48
Гласувах за НЕ защото аз съм вегатарианка.Непонасям месо повдига ми се от него защото е месето на друго живо същество

и растенията са живи, ама ги ядеш? :-s ако можех шях да карам на фотосинтеза ама не мога.А относно това i am not okay Пуснато на: Вто Сеп 18, 2007 11:46 am Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

Не, да не съм луда

И аз не сам луда,но информирай се по-добре знаеш ли колко изжестни ли4ноасти са подкрепяли и подкрепят тази кауза,хора като САМОСКИ ПИТАГОР,КУНДЗЪ КОНФУЦИЙ,ПЛАТОН,ЛЕОНАРДО ДА ВИНЧИ , Граф ЛЕВ НИКОЛАЕВИЧ ТОЛСТОЙ,ДЖОРДЖ БЪРНАРД ШОУ,АЛБЕРТ ШВАЙЦЕР,АЛИСИЯ СИЛВЪРСТОУН , Сър ПОЛ МАККАРТНИ и още много други нека не изклю4жаме,4е 80% от населението в Индия сащо.

Kassu
05-21-2008, 20:56
Я съм хищник и без месо не мога.
Месото е полезно и вкусно, ако искате да се лишавате от него - ваша си работа.

Canis_Dirus
05-22-2008, 07:37
Мощно пържоли бе!

А вие, жените, дето правите свирки на гаджетата си, никакви вегетарианки не сте! С това парче месо, дето го лапате в Сомалия цел месец ще се изхранят!

Особено, ако гълтате... мхм.


Яжте само картофи, ако искате - ама от кочина!

Christ
05-22-2008, 08:08
Ха така. :)

Puky
05-22-2008, 11:51
Нямам нищо против вегетарианството, но никога няма да стана, аз съм хищник 8)
+1 :grin: :grin:

pepita87
05-23-2008, 23:17
Ne.

Christ
11-03-2008, 22:27
NECROMANCE THE TOPICS!

:smt117

HardcoreSyndrome
11-04-2008, 11:58
Не ям месо откакто се помня. Просто ми е гнусен вкуса... :?

ScionOfStorm
11-04-2008, 18:16
NECROMANCE THE TOPICS!

:smt117

/cast bone spirit

jj.

KariZma
11-04-2008, 18:25
NECROMANCE THE TOPICS!

:smt117

/cast bone spirit

jj.


май на някой му се яде месоооооо :D

11-04-2008, 18:37
Ако съществува прераждането искам всички който ядът месо и го подкрепят да се преродят в животни а всички вегетарианци (включително и аз) да сме месари ! :booooomb: и ще ви оставям малките след родителите ви !

LiveFlower
11-04-2008, 20:17
A бе,не е ли си мръвка 8-)

Arista
11-05-2008, 16:22
Не случайно сме на върха на хранителната верига и не защото сме най-силни или най-бързи а защото имаме интелект.Това е природата.Въпрос на личен избор е да се принизиш до тревопасно!

Arista
11-05-2008, 16:23
Не случайно сме на върха на хранителната верига и не защото сме най-силни или най-бързи а защото имаме интелект.Това е природата.Въпрос на личен избор е да се принизиш до тревопасно!

hardball
11-05-2008, 16:33
1. Ачо, мълчи
2. Да се ПРИНИЗИШ до тревопасно?
Като умреш ще те изядат червеите.

Абе много глупости са писани по тая тема, като сте толкова горди всички, че сте месоядни, защо се правите на адски компетентни по въпросите на вегетарянството?

KariZma
11-05-2008, 16:50
Не случайно сме на върха на хранителната верига и не защото сме най-силни или най-бързи а защото имаме интелект.Това е природата.Въпрос на личен избор е да се принизиш до тревопасно!

Вегетарианците НЕ са тревопасни!!!
Твойта представа за това е изкривена.
Те не пасат трева като козите, а ядат всякакви полезни за тялото храни.
В месото какво има?!? мазнини, въглехидрати и всякакви други отрови от животното...
Хората които ядат месо стават гробница за животни, за мърша! щом искате да се принизявате до нивото на самите животни, които ядете - ОК, но не ми разправяйте че вегетарианците са тревопасни козички!!!

Arista
11-05-2008, 17:05
Искам нещо да допълня....
Никого не нападнах камоли персонално...просто изразих мнение ,както авторката беше написла!!!

Когато умра червеите ще изядът и мен и теб и всички останали , защото това е нормално!! И както казах в предния си пост - това е природата.

Нямам грешна представа за вегетарянците просто ми обясни какво ядеш ти което не го яде 1 крава например (и да не ми се обидиш случайно защото нещо всички в този форум се взехте за велики)

И накрая:Аз освен че ям месо и му се наслаждавам ами и пуша и пия и не спортувам активно защото съм човек а не роб на нечии принципи...Без месо ще ме надживееш със сигурност.. и приятно ти дълголетие..но само внимаваите някоя катастрофа да не ви обърка плановете за дълголетие :)

hardball
11-05-2008, 17:19
И аз пуша, не ям месо не за "дълголетие" и да изкажеш мнение намирам за ок, но така и да го оспоря след това също.
Не карам никой да отказва месото и т.н., просто не ми е кеф някой да показва неуважение към ИЗБОРА ми и противно на това, което ти намекна- да се взема на важен, защото не е направил същия избор.
Разбира се, че ще ни изядат червеите, нас "върха на хранителната верига".
Няма такива глупости.
Само растенията могат да съществуват самостоятелно. Всички останали сме зависими от нещо. Ти ядеш крави, без растения няма крави и теб също те няма.

И друго нещо, като не ям месо (и като цяло животински продукти) животът ми по дефолт е по- скучен, еднообразен и се върти около това да доживея по- голяма възраст?

HardcoreSyndrome
11-05-2008, 17:25
Абе и за това ли почнахте да спорите. За какво изобщо трябва да оспорвате чуждото решение! И аз не ям месо, но не за да живея по -дълго, а просто, защото мразя вкуса му!!! Има разлика между тези, които просто не обичаме месо и другите фанатици, които гледат да надживеят динозаврите!!!

Arista
11-05-2008, 17:33
нас "върха на хранителната верига". Ами ако ти си мислиш че си равна със всички останали организми то аз не мисля така.Смятам че сме надарени със разума което ни отличава от другите организми


Само растенията могат да съществуват самостоятелно. Всички останали сме зависими от нещо. Дай тогава да ги изядем защото са по висши от нас.(нали именно това ядеш ти)


И в крайна сметка искам да приключа спора , защото поне аз не целя да те убедя в обратното а до колкото разбрах и ти :) Радвам се че си намерила своето място и начин на живот и че си взела решенито си сама да се откажеш от месото и месните продукти.Аз не бих могла защото вкуса и качеството на месото не можеш да намериш в една марула.