PDA

View Full Version : Kak da porasna?



06-09-2007, 20:13
Temata ne e ebavka,na 16 godini sym i sym 160cm,tova kraino ne mi haresva i sym 4yvala 4e 4rez ioga,no mnogo bavno moje da se porasne...Malko moje i da vi se stryva typo no mnogo hora imat tozi problem

hip Hop Mace
06-09-2007, 22:03
Първо обърни внимание на храните,хранителния режим трябва да включва зърнени храни,фасул,грах,леща.За предпочитане са черния и ръжения хляб.Трябва да се храниш със разнообразни храни,богати на въглехидрати,мазнини и преди всико белтъчини,соли и витамини.
Препоръчва се няколко минути на ден да се увисва на лост,гимнастическа стена или клон на дърво.

Ето и няколко упражнения:

1.Заемете стоеж с книга в ръцете.Повдигнете книгата горе,съчетано с вдишване.Върнете в изходно положение и издишайте.
2.От стоеж повдигнете ръцете горе обтегнати и допрете дланите.При повдигането на ръцете вдишайте при снемането им издишайте.
3.Заемете колянна опора.Повдигнете лявата ръка напред и десния крак назад обтегнати.Върнете се в изходно положение и повторете с другия крак.Диашайте свободно.

Ако правиш редовно всички упражнения,съчетани с храните може и да постигнеш поне малък успех. :-)
А...също можеш и от време на време да цъкаш баскетбол,а също и волеидбол.Стискам палци :wink:

06-10-2007, 07:02
qj neskuik \:D/

malkoto_sladur4e
06-10-2007, 08:43
Yfs1! [-X Ti 1.60 ve4e si visoka a si na 16,a da ne govorim,4e se raste do 20 p1k iska6 da porasne6 o6te #-o Minionite sa mn po v1rvejni :D

krasivata_luvica
06-10-2007, 17:40
Temata ne e ebavka,na 16 godini sym i sym 160cm,tova kraino ne mi haresva i sym 4yvala 4e 4rez ioga,no mnogo bavno moje da se porasne...Malko moje i da vi se stryva typo no mnogo hora imat tozi problem
ne se bezpokoi.........az sam na 17 i nqmam 1/60 :smt005 :-D :lol:

Winterfresh
06-14-2007, 14:13
Yfs1! [-X Ti 1.60 ve4e si visoka a si na 16,a da ne govorim,4e se raste do 20 p1k iska6 da porasne6 o6te #-o Minionite sa mn po v1rvejni :D

Не е ли до 25? :lol:

По темата:
Ами според мене насилставено ръстене не може да се постигне освен чрез операции и правилен спорт. Е важна е и диета ама запиши се да тренираш женски волейбол, а колкото до уогата - няма такова нещо. Преди 1 година мноого хора си бяха вталпили че деиства но всъщност- не, пък и за 16 ти изобщо не си ниска, освен ако не искаш да си по-висока от приятеля си :) по-добре по-ниска от колкото по-висока :-D

christina_aguilera
06-15-2007, 09:17
Yfs1! [-X Ti 1.60 ve4e si visoka a si na 16,a da ne govorim,4e se raste do 20 p1k iska6 da porasne6 o6te #-o Minionite sa mn po v1rvejni :D

Не е ли до 25? :lol:

По темата:
Ами според мене насилставено ръстене не може да се постигне освен чрез операции и правилен спорт. Е важна е и диета ама запиши се да тренираш женски волейбол, а колкото до уогата - няма такова нещо. Преди 1 година мноого хора си бяха вталпили че деиства но всъщност- не, пък и за 16 ти изобщо не си ниска, освен ако не искаш да си по-висока от приятеля си :) по-добре по-ниска от колкото по-висока :-D
Аз пък мислех, че до 18 г се расте :roll: На мен ми е мн интересено как така с операция ще ти удължат ръста, някой ако може да обясни? На мен баба ми ми показа едно упражнение, с което казва, че се расте. Значи заставаш до масата, слагаш си двете ръце на нея и започваш да си тръскаш краката. Не съм го пробвала все още, но ти ако искаш опитай :wink:

Reed
06-15-2007, 10:12
Ами значи то от една страна всичко си е до ген.АКо родителите ти са ниски,няма да пораснеш повече сигурно.Защо не се запишеш на волейбол,баскетбол...ала-бала...все пак си длъжна да опиташ :)

06-26-2007, 11:30
Mi zna4i ba6ta mi e visok 1.87,a maika mi 1.60..a puk vsi4ki kazvat 4e sym odrala kojata na ba6ta si ,ai po fizika sym kato nego,maika mi e pulna,az dosta qm i ako ne bqh kao ba6ta si do sega da se tarkalqm vmesto da hodq ,a i maika mi kato dete e bila leko zakryglena...

06-26-2007, 12:01
Вземаш тежести, 10-15 килограма, намираш начин да си ги сложиш на кръста или на краката и увисваш на един лост, по 30-40 минути, малко почивка и после пак :)

07-15-2007, 19:41
Az su6to sum na 16 godini i sum visok 1.74 i zn li nqkakvi na4ini da stana pone 1.78 osven tezi v temata

KaTinCeTy
07-15-2007, 20:03
Po princip mom4etata rastut do 21 godini, a momi4etata do po-malko. O6te ima6 6ans da porastne6. Zapi6i se na ioga, ot oprajneniqta za raztqgane moje6 da porastne6 malko, hodi na basketball ili voleyball. 4uvala sam, 4e ima i operativen na4in za uveli4avane na rusta. Zna4i pravi se operaciq za oduljavane na bedrata i pri neq moje da se postigne oduljavane do 4 sm. maksimum, no se pravi na hora, na koito ediniq krak e po-kus ot drugiq i e mnogo boleznena.

07-15-2007, 20:27
Yfs1! [-X Ti 1.60 ve4e si visoka a si na 16,a da ne govorim,4e se raste do 20 p1k iska6 da porasne6 o6te #-o Minionite sa mn po v1rvejni :D

Не е ли до 25? :lol:

По темата:
Ами според мене насилставено ръстене не може да се постигне освен чрез операции и правилен спорт. Е важна е и диета ама запиши се да тренираш женски волейбол, а колкото до уогата - няма такова нещо. Преди 1 година мноого хора си бяха вталпили че деиства но всъщност- не, пък и за 16 ти изобщо не си ниска, освен ако не искаш да си по-висока от приятеля си :) по-добре по-ниска от колкото по-висока :-D
Аз пък мислех, че до 18 г се расте :roll: На мен ми е мн интересено как така с операция ще ти удължат ръста, някой ако може да обясни? На мен баба ми ми показа едно упражнение, с което казва, че се расте. Значи заставаш до масата, слагаш си двете ръце на нея и започваш да си тръскаш краката. Не съм го пробвала все още, но ти ако искаш опитай :wink:


Аз пък мисля че е до 20 :-D

N0_feAR
07-16-2007, 05:45
аз пък мислч, че е до 21 :smt016
Според мен най-ефикасния начин е да чакаш до 21 и ше пораснеш :wink: И 160 е добре