PDA

View Full Version : Благотворителен концерт в Пловдив



sherry
06-10-2007, 15:31
Попаднах на това в сайта на Дарина... www.save-darina.org
Както знаете, момиченцето не успя да се рпебори с болестта, въпреки направената й трансплантация и почина...Сега обаче има други деца, които искат да се борят и да живеят...Един от тях е Светльо.

Ето и статията от сайта:


На предишния благотворителен концерт за Светльо в Пловдив в залата не всички места бяха заети. Празните седалки навяваха доста подтискащи чувства... Нека в понеделник да не е така! Наша приятелка от Пловдив сподели, че това било нормално, защото в Пловдив по принцип на каквито и да е концерти публиката била оскъдна. Не знам дали това наистина е така, но вярвам, че този град е прекрасен преди всичко заради хората, които живеят в него. Вярвам, че в многохилядната втора столица на България все ще се намерят поне хиляда души със сърца, които да изпълнят до пръсване една зала със 700 седящи места и да покажат, че съдбата на един техен седемгодишен съгражданин не им е чужда.
Пловдив, покажи голямото си сърце - на 11 юни, в 19 часа, в залата на Синдикалния дом!

Нека не остане нито едно празно място в залата! Нека не остане нито един Интернет-форум, в който да няма пуснат призив за концерта! Нека не остане и капка съмнение в човещината и голямото сърце на пловдивчани!

Тези от вас, които са далече от Пловдив и не могат да отидат реално на концерта, могат да го направят виртуално - просто изпратете 6 SMS-а на номер 1365 и все едно сте си купили билет за концерта! Нали крайната цел е да съберем час по-скоро оставащата сума за лечението на Светльо и той за замине колкото се може по-бързо за клиниката във Франкфурт?! Разстоянието до там е няколко хиляди километра - всеки от нас може да помогне да скъсим това разстояние поне с метър! И поне със минута...

Ако за българската държава Светльо е някакво си чуждо дете, един от многото, за нас той е много повече - нека да го докажем!
Аз вярвам в добротата на всеки от вас! А преди много години, един велик руски писател е казал, че: „За да повярваш в доброто, трябва да започнеш да го правиш."

Сега е моментът!

kuber
06-10-2007, 15:32
:smt010

Ollas
06-10-2007, 16:38
Не знам колко от вас знаят, но създателите на сайта за Дарина и другите деца и организатор на тези събития са хора от форумите на абв.бг. Преди няколко дни раздавах листовки с инфо за Светльо в центъра на града и в училище. Направи ми впечатление, че по-малките ученици се трогнаха повече. Нека всеки помогне!

sherry
06-10-2007, 18:11
Да, така е.
Призовавам тези, които са от Пловдив да отидат, а ако някой няма възможност, то нека пише смс...Едва ли можем да си представим каква болка изпитват родителите на болното момче. Никой не може да разбере, докато не го изпита. Нека бъдем съпричастни и дадем надежда на това дете! 1365....

MorrigueTheFreak
06-10-2007, 18:23
Az sum za.Samo nz za6to po takuv na4in trqbva da se sabirat pari kude e durjavata v takaiva slu4ai?

RAWRRR
06-10-2007, 20:06
Състрадателна съм към болката на хората,но цялата идея с концерта,както и теливизионната реклама,призоваваща към дарение за Дарина ме дразнят адски много.

Защото е НЕСПРАВЕДЛИВО по този начин да насочват ЦЯЛОТО ВНИМАНИЕ върху себе си.Има хора с широки сърца,които биха помогнали на хора в нужда,но с тази *реклама* на няколко деца,всичките помощи отиват при тях.Другите остават забравени в тъгата си.

Много по-полезно е това което аз ще правя лятото,с българо-френска група ще помагаме на деца в домовете за сираци в Пловдивска област в пордължение на месец.