PDA

View Full Version : kajete si menieto



MaRiNkA_16
06-10-2007, 17:05
ami pisah edno esence na 16g sum i iskam da razbera kvo mislite za nego kak e priemama i negativni mneneiq.eseto ne se otnasq po nikakuv na4in za men i ne e svurzano s nikoi moi blizuk.temata mi e dadena po literatyra ot gospojata.aide nasladete se na 4eteneto.


Хубаво ли е да си различен?

Размисли на една самоубийца

ese


По принцип есето трябва да бъде мисли и разсъждения по даден въпрос от автора.В това есе обаче ще включа мисленето не на един човек-мен,а на много млади хора,изпаднали в такова положение.Те не могат да бъдат определени като болни,защото мозъкът неможе да се лекува.От лекарствата състоянието им се притъпява,но след спирането им ефект няма.Състоянието им се влияе от обкръжението,в което са и е само на психологическа основа.Всеки може да попадне в такъв момент,просто някои не издържат и се предават.В есето ще пиша в първо лице единствено число,за да докажа,че дори аз бих могла да се намирам в такава ситуация.
Живота не винаги е такъв,какъвто изглежда.Ние неможем сами да променим света.Съдбата ни е предначертала пътя,по който трява да минем.Ако всички хора на Земята бяха еднакви,то тогава света нямаше да се развива и всичко щеше да е праволонейно.Смисъл на нашето съществуване-не,нямаше да има,защото нямаше да допринасяме с нищо различно.
Пак се замислям за досегашния ми живот.Винаги,когато нещо или някой ме е правил щастлива,си е отивал.Винаги,когато съм искала нещо и съм му се радвала,след кратък период става точно обратното-нещата се обръщат и хубавото преминава в лошо.Искам веднъж в живота ми да има нещо идеално и да не мисля за него-просто да се случи и да не се притеснявам.Това,разбира се,никога няма да стане.Повечето от живота ми е минал в сълзи.Като правя равносметка ,сега в какво положение се намирам и преди какво е било-живота ми не се е променил.Иска ми се веднаж за винаги всичко да спре и да живея като нормален човек.Знам,че това няма да стане,но поне да спра да чувствам и да мисля.Тогава може да ми е по-леко.Вече знам,че нищо и никой не може да ми помогне.Знам,че съм на ръба и мисля,колко време мога още да издържа.Иска ми се веднъж да събера смелост и да сложа краи на това,но немога.Аз не живея заради някои или нещо,но някои хора живеят заради мен.Затова не мога да им причиня това.Ако знам,че биха ме последвали-ще го направя,но не мисля,че и те ще съберат смелост и ще го направят-те просто ще потънат в мъката си и няма да ме забравят.Тогава и техният живот ще бъде изпълнен с мъка и горчивина.Но сега как да живея като вече не издържам?!От почти всеки мои въпрос,отговора му е "незнам".Дано измисля нещо,защото има вероятност после да е твърде късно.
Всеки човек има различен характер,затова и мисли различно от другите.Малко хора биха ме изслушали.Много малко биха ме разбрали,а никои не би ми помогнал.Винаги има някакво извинение-неискам,немога,незнам как???Знам,че има много хора с такива проблеми,но когато се струпат повече от един-два незнаеш какво да правиш.Ако си възрастен и си живял много,знаеш,че живота праща изпитания и знаеш как да ги преминеш.Но когато тепърва започва твоя живот,всичко ти се струва един голям хаос.Знаеш,че живееш в ада и чакаш с нетърпение да умреш,за да идеш в рая.За такива хора смъртта е последният им шанс.Смъртта е избавление на мъките им.Такива хора като мен,желаят живота им на Земята да свърши бързо.
Когато си различен-си уникален.Винаги притежаваш нещо,което никой друг няма.Някои хора поддражават на други.Имитират ги,защото им харесва нещо в тях и искат и те да го притежават.По касно обаче разбират,че и те имат много положителни качества и забравят за отрицателните.Аз се опитвам да мразя,но мога само да обичам.Искам веднъж да крещя и да се ядосам на някого,но немога.Винаги съм добра и живея според правилата на други.Знам,не съм идеална,но и другите не са.Незнам защо всичко се случва изведнъж и ме хваща неподготвена.Всеки ден се сабуждам с мисълта,че ще се чуя или ще видя любимите си хора за последен път.Знам,че някои ден ще се събудя и това ще стане.Ще доиде края и този ден наближава.Винаги се хващам за нещо и продължавам напред,но рано или късно късмета ще ме напусне и ще остана сама.Неможе винаги да се измъквам на косъм.Скоро този ден ще доиде и няма да издържа.Знам това,но нямам смелост да го направя и всичко да свърши по-скоро.
Знам,че някои ден ще съжелявам за изписаните думи в редовете.Знам,че мисленето ми ще се промени с годините.Но също знам,че може този ден да не доиде за мен,защото искам да съм различна.Всичките жертви,които съм направила,за да бъда различна разбиха моя свят и ме накараха да живея в измислен.Всеки човек е различен и няма смисъл да се старае да се промени.Не винаги целта оправдава средствата.

free_cool_GirL
06-10-2007, 17:32
mn qko si go izmislila =D> =D> =D> nakara me da pomislq malko za nqkoi ne6ta blagodarq :wink: naprao e super 100% ima6 6 na tva nali ?

Presley
06-10-2007, 17:36
Добро е и много иэчерпвателно.

MaRiNkA_16
06-10-2007, 18:10
ami blagodarq vi imam 6 da oba4e 2 moi suy4eni4ki se razplakaha i kaza 4e gi e raz4yvtsvalo dosta.mama kato go 4ete me popita taka li misli6?a az im kazah 4e tva e prosto tema ot y4ili6te a ne se otnasq za men a naistina ostanah dovolna ot sebe si prosto iskah da 4yq i vie kakvo mislite.ako nqkoi ima su6ty nqkvi takiva esenca da gi pusne tyka v temata da gi pro4etem vsi4ki.blagodarq.

free_cool_GirL
06-10-2007, 19:29
mi az imam edno takova podobno razs1jdenie ama go napisah predi dve godini ne znam dali 6e vi haresa na tema "6tastie" ili po to4no "kakvo e 6tastieto" nab1rzo go napisah sry za pravopisnite gre6ki

щастието е едно чувство, което се споделя.от срани като видиш човек разбираш ,че е щастлив по усмивката,по неговото настроение.но да си щастлив не винаги е това.щастието се постига понякога само с една целувка,понякога с едно приятелско рамо или просто като получиш добра новина.всичко това става само за секунди.Но понякога и губиш щастието само за секунди.понякога да постигнеш щастието е в наши ръце ,понякога обаче имаш щастие но не го виждаш.и тръгваш на лов .търсиш го в парите,в забавлението.не всеки би се почувствал щастлив от това което притежава.не всеки би могъл да цени това което има.а когато се усетиш че си имал всичко ,че си притежавал много ценни неща е твърде късно… не можеш да видиш щастието но може да го почувстваш.не можеш да го докоснеш но можеш да го споделиш.не можеш да го купиш но можеш да го подариш .с жест,поглед или ти самия като се усмихнеш.щастието не винаги се изразява с усмивка. Когато една майка види детето си след дълги години раздяла ще се разплаче а това за нея ще е щастието.много художници са се мъчили да изобразят в една картина щастието много писатели са размишлявали върху темата и аз съм поредната но разказвам за моето щастие,а те за тяхното и така разбирам че всеки различно чувства щастието.за всеки е различно за музиканта музиката, за детето играчката, за мен семейството за тях компанията.понякога си щастлив като дариш щастие или само надежда.или си щастлив като видиш че и другите са щастливи.и пак няма да ми стигнат страниците за да ти кажа какво е щастието за да ти го опиша,защото то няма край, защото то се изживява,защото думите ще са недостатъчни.щастието е в твои ръце.

stel4eto__
06-10-2007, 19:34
Браво!Много добро!По литератуа съм на моменти-когато ми дойде музата,но и дори и тогава не винаги се справям изключително добре,но моето некомпетентно мнение е,че е добре написано :) =D>

06-10-2007, 19:37
Много е добре. Май и ти като мен не смесваш живота с училището. Работата си е работа, животът си е живот.

sasha_90
06-10-2007, 19:49
Много е хубаво.

_PuNk`PrInCeSs_
06-11-2007, 08:09
СУПЕРСКО!!!

Много ми харесва :о)... =D> \:D/

MaRiNkA_16
06-12-2007, 17:06
nqkoi nqma li da pusne nqkoe ese o6te. ?? :smt019