PDA

View Full Version : Вярвате ли в Бог?



_PuNk`PrInCeSs_
06-11-2007, 08:22
А ле искам да ви питам, вие вярвате ли в Бог?...а замисляли ли сте се дали той наистина съществува и как сме се появили на тоя свят?Откъде се е взела Библията и т.н.?

SunnyG
06-11-2007, 08:42
az vqrvam,a na tezi vaprosi kak e vazniknal sveta i ot kade se e vzela bibliqta ima otgovori,koito shte ti stanat qsni ot chasovete po literatura v 9 klas.estestveno ima i nauchno obqsnenie po tezi vaprosi,no ti ne pitash za tova.Taka che neznam na kolko si godini,no ako vse oshte ne si bila v 9 klas pochakai opshte malko i shte uchish podrobno za tezi neshta.

LunaTriCk
06-11-2007, 08:43
ffs, не пак :shock:

Muse_of_Madness
06-11-2007, 08:44
УУУУФ, пълно е с такива теми... Лунатрик нека не осира и тази с голеемия си професионализъм. Като знак на благодарност и аз ще се държа настрани.

Blacklisted
06-11-2007, 08:47
Не вярвам в Бог, а дори и да има, не му дреме особено за нас :lol: чрез свободната воля, си е измил ръцете :-D вярвам в себе си :P

Shadow_Walker
06-11-2007, 08:49
Да, вярвам.И аз така.
Иначе в библията има доста фантасмагории...но със сигурност има някаква сила, която крепи този свят.Е, аз я виждам по християнския начин въпреки всичко.

Briseis
06-11-2007, 09:11
УУУУФ, пълно е с такива теми... Лунатрик нека не осира и тази с голеемия си професионализъм. Като знак на благодарност и аз ще се държа настрани.

Мило момиче, не мисли, че знаеш всичко, защото си прочела някоя друга книга. Лунатрик знае много повече от теб и може да си прави анализи не на базата на книжки, а на опит.Ти нямаш такъв опит.И не се сърди като ти казват малка.Няма нищо лошо в това, но не се мъчи да се пишеш да много знаеща.

А иначе съм атеистка.Не вярвам в богове и догми.Религията е създадена, за да маниполира масите.Мисля, че е изиграла своята роля в миналото, но просто няма място в бъдещето.

_[LiFe-StiLe]_F
06-11-2007, 09:18
Да, вярвам.И аз така.
Иначе в библията има доста фантасмагории...но със сигурност има някаква сила, която крепи този свят.Е, аз я виждам по християнския начин въпреки всичко.

;)

`Death`Whore``
06-11-2007, 09:19
Вярвам в много неща. В любовта, в приятелството, в искреността. Вярвам в тях, защото ги нося в себе си. Не вярвам в измишльотини.

Шишарка
06-11-2007, 09:25
Даже в няколко

bulgarche
06-11-2007, 09:54
Не съм вярващ. Християнин съм, защото нашите са ме покръстили като малък. Не се интересувам от религия. За мен тя е нещо което ни е обединявало по време на 5 вековното робство.

Muse_of_Madness
06-11-2007, 09:58
УУУУФ, пълно е с такива теми... Лунатрик нека не осира и тази с голеемия си професионализъм. Като знак на благодарност и аз ще се държа настрани.

Мило момиче, не мисли, че знаеш всичко, защото си прочела някоя друга книга. Лунатрик знае много повече от теб и може да си прави анализи не на базата на книжки, а на опит.Ти нямаш такъв опит.И не се сърди като ти казват малка.Няма нищо лошо в това, но не се мъчи да се пишеш да много знаеща.

А иначе съм атеистка.Не вярвам в богове и догми.Религията е създадена, за да маниполира масите.Мисля, че е изиграла своята роля в миналото, но просто няма място в бъдещето.
Защо всичко си беше наред в този форум преди да си кажа годините? Сега всички ми се нахвърляте, задето имам наглостта на тази възраст да не ходя по гаджета и да не плещя само за сладура от осми клас.
Относно Лунатрик-налииии, де да беше като Куенч, Експлойтед и Роската(засега само за тях се сещам, но има и други като тях във форума) или половината потребители във форумите за сатанизъм, въобще хора, които ме превъзхохдат по интелект и знания в пъти, в хиляди пъти, и на които съм се научила да се прекланям и да се възхищавам, с които винаги бих отделила време да общувам, надявайки се да ми предадат малко от техния интелект... Ако Лунатрик се смята за равен на тях първо трябва да ме бие в някой спор, както гореспоменатите правят чеестичко...

LunaTriCk
06-11-2007, 10:14
С радиото мама ми е казвала да не споря. :roll:

Muse_of_Madness
06-11-2007, 11:04
Вярвам! И ако трябва насила и вас ще накараме да повярвате! :twisted: :twisted:
Такъв човек ни требваше!

quench
06-11-2007, 11:11
За мен Лидерът е моят Бог!

:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005

quench
06-11-2007, 12:12
За мен Лидерът е моят Бог!

:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
а той е??? :-k

http://www.davno.ru/posters/1967/img/poster-1967a.jpg

quench
06-11-2007, 12:18
пак ме напъна да ходя към кенефа...

хм ,като гледаш лайното, в него има ли бог? нали той е навсякъде? ;)

krasivata_luvica
06-11-2007, 12:19
Да

Muse_of_Madness
06-11-2007, 12:25
пак ме напъна да ходя към кенефа...

хм ,като гледаш лайното, в него има ли бог? нали той е навсякъде? ;)
Е не... Поне не намесвай чувството си за естетика, когато става дума за Дао, щото `баси безмислицата излиза :lol:

06-11-2007, 14:11
Вярвам!
В други теми виждам, че Muse_of_Madness е голяма ентусиастка за спор - лошо няма.. само че темата има или няма Бог не мисля, че е мн подходяща за спор. Всеки говори от собствено убеждение и искам да ви кажа, че един атеист никога не може да разбере един вярващ и обратното. Защо ли? Ами защото сме твърде ограничени, защото не можем да погледнем през очите на другите, а сме се закоравили и мислим, че само нашата теза е вярна. Човешкото мислене и знание е ограничено, човешкото мислене се формира на базата на информацията, кото може да извлече от заобикалящата го среда. Как ще ми докажете, че 2+2 е 4? Кой казва, че е 4.. ако от малки ви казват, че е 6, дали някога ще приемете друго становище? Същото е и с вярата. Ако от малки ви учат да вярвате в Бог, вие ще вярвате. Но ако не ви учат, трябва сами да достигнете до извода има или няма Бог.
Вярата в Бог е вътрешно усещане, вътрешна нужда - тя не се базира на научни закони, тя е нещо по-висше от това и не на всеки въпрос, човек може да намери отговор, за това по-добре да не се опитва, защото се получават смешни теории и "доказателства".

koalka
06-11-2007, 14:24
Вярвам, да.

Muse_of_Madness
06-11-2007, 15:19
Вярвам!
В други теми виждам, че Muse_of_Madness е голяма ентусиастка за спор - лошо няма.. само че темата има или няма Бог не мисля, че е мн подходяща за спор. Всеки говори от собствено убеждение и искам да ви кажа, че един атеист никога не може да разбере един вярващ и обратното. Защо ли? Ами защото сме твърде ограничени, защото не можем да погледнем през очите на другите, а сме се закоравили и мислим, че само нашата теза е вярна. Човешкото мислене и знание е ограничено, човешкото мислене се формира на базата на информацията, кото може да извлече от заобикалящата го среда. Как ще ми докажете, че 2+2 е 4? Кой казва, че е 4.. ако от малки ви казват, че е 6, дали някога ще приемете друго становище? Същото е и с вярата. Ако от малки ви учат да вярвате в Бог, вие ще вярвате. Но ако не ви учат, трябва сами да достигнете до извода има или няма Бог.
Вярата в Бог е вътрешно усещане, вътрешна нужда - тя не се базира на научни закони, тя е нещо по-висше от това и не на всеки въпрос, човек може да намери отговор, за това по-добре да не се опитва, защото се получават смешни теории и "доказателства".
Човече... по коя тема не е така?

malka_sladuranka
06-11-2007, 16:38
Вярвам... да.. Вярвам, че има някаква виша сила, енергия...че има пред кого да си отговорен за постъките си през земния си живот, но не вярвам в описанието на създаннието, описано в библията, наречено Господ Бог...

SunnyG
06-11-2007, 16:50
az vqrvam,a na tezi vaprosi kak e vazniknal sveta i ot kade se e vzela bibliqta ima otgovori,koito shte ti stanat qsni ot chasovete po literatura v 9 klas.estestveno ima i nauchno obqsnenie po tezi vaprosi,no ti ne pitash za tova.Taka che neznam na kolko si godini,no ako vse oshte ne si bila v 9 klas pochakai opshte malko i shte uchish podrobno za tezi neshta. Прекалено буквално си тълкуваш нещата... :roll:
ne mislq che gi talkuvam prekaleno bukvalno,az gledam realno na neshtata.Kazah che vqrvam v Bog,ne sam se samnqvala v negovoto sashtestvuvane.A kolkoto do tova ot kade idva bibliqta i sveta i t.n. ... nima cql svqt nqma edno obesnenie za vsichko tova?

_PuNk`PrInCeSs_
06-11-2007, 17:38
хихи...само питам...нали все пак за тва е форум - щото вси4ки си имат разли4но мнение O:) :wink:

Shadow_Walker
06-11-2007, 18:34
За мен Лидерът е моят Бог!

:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
а той е??? :-k

http://www.davno.ru/posters/1967/img/poster-1967a.jpgАбе според тоя пич бог няма :lol:

06-11-2007, 19:32
Вярвам!
В други теми виждам, че Muse_of_Madness е голяма ентусиастка за спор - лошо няма.. само че темата има или няма Бог не мисля, че е мн подходяща за спор. Всеки говори от собствено убеждение и искам да ви кажа, че един атеист никога не може да разбере един вярващ и обратното. Защо ли? Ами защото сме твърде ограничени, защото не можем да погледнем през очите на другите, а сме се закоравили и мислим, че само нашата теза е вярна. Човешкото мислене и знание е ограничено, човешкото мислене се формира на базата на информацията, кото може да извлече от заобикалящата го среда. Как ще ми докажете, че 2+2 е 4? Кой казва, че е 4.. ако от малки ви казват, че е 6, дали някога ще приемете друго становище? Същото е и с вярата. Ако от малки ви учат да вярвате в Бог, вие ще вярвате. Но ако не ви учат, трябва сами да достигнете до извода има или няма Бог.
Вярата в Бог е вътрешно усещане, вътрешна нужда - тя не се базира на научни закони, тя е нещо по-висше от това и не на всеки въпрос, човек може да намери отговор, за това по-добре да не се опитва, защото се получават смешни теории и "доказателства".
Човече... по коя тема не е така?
По тема, в която науката е отделно от духовното.. по краткия начин да го обясня :). Защото мога да ти кажа, че много учени са стиганали до заключението, че има някава висша сила и не всичко е само суха материя, която се задвижва от самосебе си.

HopeLesss
06-11-2007, 20:48
Вярвам... а в какво... няма значение :roll:

n1ght_shadow
06-11-2007, 20:57
ne i ni6to ne moje da me nakara da povqrvam

06-11-2007, 21:08
A защо тогава учителят ми по Философия ми каза, че е мярнал книга, в която 15 нобелови лауреата доказват съществуването на Бог чрез науката и между тях няма нито един философ?! Сред тези учени са Чарлс Дарвин и Алберт Айнщайн.
защото чрез философията до никъде не стигаш, а се въртиш в затворен кръг.
А това аз Дарвин и Айнщайн и аз го знам.

LunaTriCk
06-11-2007, 21:41
Доколкото знам, Айнщайн само се опитва да го докаже. Май не успява. А и е бил силно религиозен, следователно не е бил безпристрастен. :roll:

LunaTriCk
06-11-2007, 21:47
Аз за германеца питам, не белобрадия :-D

LunaTriCk
06-11-2007, 21:57
И ти ли си с вижданията, че Бог е във всичко и той е началото и края ?
Та, все пак кажи за Айнщайн :roll:

LunaTriCk
06-11-2007, 22:08
Добрем. Явно пак ще трябва да питам чичко Гуугъл. Лека вечер. Дано този път заспя, че тази гледка от Поликлиниката още е пред очите ми. :shock:

Ziezi
06-12-2007, 03:11
Никой не вярва в Бог,докато не опре ножа до кокала му!И после се чуди защо Господ не му помага!

http://www.s-cool.ru/images/photos/christ.jpg

ПП:Куенчи,пише се илЮминати бе,пиле!

`Death`Whore``
06-12-2007, 04:50
Аз не се чудя защо Господ не ми помага. Обвинявам себе си или друго човешко същество за случилото се. А понякога и няма виновни. Но все пак имам акъл и поне в един следващ момент анализирам нещата, а не моля Господ да ми помага.

Sevt
06-12-2007, 08:22
Да

hamilcar
06-12-2007, 09:23
Незачитам нито един бог. Слабо ме интересуват темите свързани с бог, църква и тем подобни.

Muse_of_Madness
06-12-2007, 09:52
И ти ли си с вижданията, че Бог е във всичко и той е началото и края ?
Та, все пак кажи за Айнщайн :roll: Кво да кажа за Айнщайн? Не ми се ходи да зема книгата... не съм я чел.

Бог не е белобрад старец, който определя кво става. Той не е материален, нито е енергия.
Какво бива той по твоите виждания?

зиези
06-13-2007, 02:06
Вярвам в много неща. В любовта, в приятелството, в искреността. Вярвам в тях, защото ги нося в себе си. Не вярвам в измишльотини.
пфф романтики...Стига пози бе,мъртва курво,истината е,че всички вярват в Бог,когато имат нужда от него!!!!!

Blacklisted
06-13-2007, 05:40
^ и кога бих имал нужда от него? :)

quench
06-13-2007, 06:27
Вярвам в много неща. В любовта, в приятелството, в искреността. Вярвам в тях, защото ги нося в себе си. Не вярвам в измишльотини.
пфф романтики...Стига пози бе,мъртва курво,истината е,че всички вярват в Бог,когато имат нужда от него!!!!!

защо мислиш така???

хм, аз си признавам, че когато ме изкарат от нерви, казвам "о,боже" - но гледам да не изричам името на съмнителни идоли

special_girl_SS
06-13-2007, 07:35
Аз вярвям, въпреки че не съм много набожна. Смятам, че все пак има нещо по-висше от нас и всеки го нарича по различен начин. Всъщност не е толкова важно да си религиозен, колокотo да вярвяш нещо и това да ти дава опора в тежък момент.

`Death`Whore``
06-13-2007, 07:40
А моя милост го споменава по време на приятни изживявания. :smt059

06-13-2007, 07:52
Вярвам в Бог - обаче трябва да се вярва не с разума а със сърцето / защото чевишкия ум е прекалено немощен за да си обясни всичко чрез разума / затова има невярващи защото те се опитват да си обяснат вярата с разум а не да почустват със сърце те търсят някакви чудеса и знамения за да повярват но всичко около нас и самия ни живот не е ли чудо ,а и Бог е казал че само този който не ме е видял и е повярвал само той е блажен.

~egoistiC~sister
06-13-2007, 08:18
Вярвам че има някфа сила дето се опитфа сутрин да ме дигне...и т.н. ама не е майка... :-) :mrgreen:

_donna_
06-13-2007, 08:51
вярващите,вие сте ебaти егоистите,бре. :lol:

pink_champagne
06-13-2007, 10:04
Вече съм загубила каквато и да е вяра..ка моли в Бог!!!



вярващите,вие сте ебaти егоистите,бре. :lol:

А ти изобщо знаеш ли значението на думата "егоист"????

quench
06-13-2007, 10:34
ка моли да не знаем ;)

Disrespect
06-13-2007, 12:15
http://forum.marmalad.com/html/emoticons/shifty.gif

алидола
06-13-2007, 12:44
Едим много луд пич разправяше преди "Мамка му,Господ е толкова комерсиален" ... :lol:
Смях се много,но всъщност е прав.
Моята философия е,че съм щастлива просто защото всичко се случва- красиво и прекрасно или скапано и мрачно- случва се- ние сме някъде,някъде в безкрая и просто съществуваме и повече няма как да постигнем ...защото сме ужасно незначителни и малки.
Единственото,за което можем наистина да се борим е да бъдем щастливи.
Хората ги е страх.И искат дасе успокояват с нещо- че няма да изчезнат,че някой някъде ще се грижи за тях след като тялото им умре.
Даже са създали религии от този страх ... :-)
Аз не вярвам. Не вярвам в това,в което вярват хората ...
Не вярвам,че има всемогъща сила,която движи света. Света се движи.
А ние можем само да му се радваме.
Вярвам в щастието и светлината :-)
Извинявай Уискас,но ти искаш да кажеш,че сме дошли от нищото ли,или пък просто подкрепяш,че от маймуните?! :smt012

quench
06-13-2007, 12:45
нали? и като разбереш откъде си дошъл, изведнъж всичко ще ти се нареди в живота, нали? ;)
уау!

Muse_of_Madness
06-13-2007, 13:01
Едим много луд пич разправяше преди "Мамка му,Господ е толкова комерсиален" ... :lol:
Смях се много,но всъщност е прав.
Моята философия е,че съм щастлива просто защото всичко се случва- красиво и прекрасно или скапано и мрачно- случва се- ние сме някъде,някъде в безкрая и просто съществуваме и повече няма как да постигнем ...защото сме ужасно незначителни и малки.
Единственото,за което можем наистина да се борим е да бъдем щастливи.
Хората ги е страх.И искат дасе успокояват с нещо- че няма да изчезнат,че някой някъде ще се грижи за тях след като тялото им умре.
Даже са създали религии от този страх ... :-)
Аз не вярвам. Не вярвам в това,в което вярват хората ...
Не вярвам,че има всемогъща сила,която движи света. Света се движи.
А ние можем само да му се радваме.
Вярвам в щастието и светлината :-)
Извинявай Уискас,но ти искаш да кажеш,че сме дошли от нищото ли,или пък просто подкрепяш,че от маймуните?! :smt012
Дошли от нищото... След като сме проследили историята на Земята, Слънчевата ни система и на нашата галактика, та и на свръхкупа, даже на Вселената, знаем, че всяко едно е създадено и следвайки причинно следствената връзка все ще трябва да се стигне до несъздаденото. Но идея си нямам защо някои народи са определили несъздаденото като Бога, Съвършения, Вечния, Управляващия Битието... Политеистите, хенотеистите и пантеистите имат повече право.

quench
06-13-2007, 13:12
не бе,идеята е,че хората не са запознати - те си мислят, че в началото, преди големия взрив, едва ли не е имало цяла вечност, в която не е имало материя и енергия....

периода преди Взрива е продължил безкрайно кратко време - защото имаме, макар и маргинални, доказателства, че Вселентата се разширява, а после ще се свие и т.н.

Muse_of_Madness
06-13-2007, 13:24
не бе,идеята е,че хората не са запознати - те си мислят, че в началото, преди големия взрив, едва ли не е имало цяла вечност, в която не е имало материя и енергия....

периода преди Взрива е продължил безкрайно кратко време - защото имаме, макар и маргинални, доказателства, че Вселентата се разширява, а после ще се свие и т.н.
Е това за свиването не е тъй сигурно де...

quench
06-13-2007, 13:32
така е, ще чакаме Господ да вдъхне сътворение във вселената, за да се свият ;)

Muse_of_Madness
06-13-2007, 13:47
така е, ще чакаме Господ да вдъхне сътворение във вселената, за да се свият ;)
Виж колко е просто, Куенчи. (КЛИК) (http://www.youtube.com/watch?v=Da2byMoEG30)

06-13-2007, 14:09
Да

quench
06-13-2007, 14:20
така е, ще чакаме Господ да вдъхне сътворение във вселената, за да се свият ;)
Виж колко е просто, Куенчи. (КЛИК) (http://www.youtube.com/watch?v=Da2byMoEG30)

rofl

take that phart, u dumbass :P

06-13-2007, 14:37
да вярвам

Muse_of_Madness
06-13-2007, 14:38
така е, ще чакаме Господ да вдъхне сътворение във вселената, за да се свият ;)
Виж колко е просто, Куенчи. (КЛИК) (http://www.youtube.com/watch?v=Da2byMoEG30)

rofl

take that phart, u dumbass :P
ъ?

Blacklisted
06-13-2007, 17:45
http://i68.photobucket.com/albums/i36/sinkandie/Jesus.jpg :lol:

ScionOfStorm
06-13-2007, 19:35
:lol: :lol: :lol:
Джийзъс ис ей суперхироу!!11

Shadow_Walker
06-13-2007, 19:39
:lol: :lol: :lol:
Джийзъс ис ей суперхироу!!11
Не, той е мистър мускул :lol:

_donna_
06-14-2007, 07:24
както е казал Пратчет,бъркате посоката на вярата.
един ден Бог просто се появява и всички започват да вярват като луди.все едно да вярваш на рекламите на ве ес телешоп.просто един ден достатъчно много хора са повярвали в нещо,което след това са нарекли Исус/примерно/..


А ти изобщо знаеш ли значението на думата "егоист"????

не,моля те,ще ми го обясниш ли?
как се радвам,че на света съществуват такива розови същества като теб дет не вярват в нищо,поради някоя непреодолима трагедия в незапочналия им и вече изроден живот,че да ги питам за разни сложни думички дето не знам,но използвам.пхахаха..

много кафе,мноооого...

Ziezi
06-14-2007, 22:42
Вярвам в много неща. В любовта, в приятелството, в искреността. Вярвам в тях, защото ги нося в себе си. Не вярвам в измишльотини.
пфф романтики...Стига пози бе,мъртва курво,истината е,че всички вярват в Бог,когато имат нужда от него!!!!!

защо мислиш така???
Е ти па кво каза...Не е ли така?На 95% от невярващите като им се запече задника и стават по вярващи от папата!

Тука някой спомена,че е проследил развитието на Вселената...Може ли да ми обясни какво е то?Аз лично съм чувал(без да се правя на много умен) за едно нещо наречено теория на вероятностите,което слага всичките формули,теореми и тн. тамън в дебелия космат задник на тая Вселена,ама по принцип само...Да не говорим за нещата,които предсказва Айнщайн...Куенчи-пак ти казвам,прекалено е нагло(типично,като за уж комунист) да се опитваш да обясниш всичко с две-три теории...Просто приеми,че действителният свят е много по-различен от този,който обикновеният човек си преставя!

Пък и никой не е казвал,че Бог трябва задължително да съществува за да вярваш в него!

"Не вярвам,че съществуват призраци,но се страхувам от тях"....

quench
06-15-2007, 06:31
Куенчи-пак ти казвам,прекалено е нагло(типично,като за уж комунист) да се опитваш да обясниш всичко с две-три теории...Просто приеми,че действителният свят е много по-различен от този,който обикновеният човек си преставя!

А да те попитам един още по-есенциален въпрос: кому е нужно да знае смисъла на Вселената (който всъщност е 42) и кой печели от това да се създават теории и хипотези за Бог/Майка Гайа и т.н.?

Мисля, че не ти е стигнал интелектуалния потенциал и до ден днешен да разбереш кое стои в основата на моята гледна точка, но това е, защото си като баба с 2 зъба останали - навиваш и навиваш само около едно и също, без да се замисляш или да се опитваш да вмъкнеш нов елемент в разсъжденията си.

CVETELLINA
06-15-2007, 07:06
Да,изключително вярващта съм!

06-15-2007, 08:39
кому е нужно да знае смисъла на Вселената (който всъщност е 42) (quench)
42 ? Aide de... I kvo e tova, ako ne e taina ?

експлойтед..
06-15-2007, 09:16
кому е нужно да знае смисъла на Вселената (който всъщност е 42) (quench)
42 ? Aide de... I kvo e tova, ako ne e taina ?

чети книги... и ще разбереш...

06-15-2007, 09:20
Naprimer ?

quench
06-15-2007, 10:49
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Answer_to_Life,_the_Universe,_and_Everything

:lol:

и наистина, размислете: кому е нужно да се рови толкова дълбоко в някакви АКАДЕМИЧНИ теми, които нямат връзка със света и с живота на нормалния човек!

06-15-2007, 10:57
10x :roll:

Отчето
06-16-2007, 09:41
Скъпи деца, Бог се грижи за всички хора (не само вярващите), Библията многократно споменава за това (нпр. "Благ е Господ към всички; И благите Му милости са върху всичките Му творения." Псалми 145:9). Нещо повече: Бог помага дори когато човек Го отрича.

Muse_of_Madness
06-16-2007, 09:49
Скъпи деца, Бог се грижи за всички хора (не само вярващите), Библията многократно споменава за това (нпр. "Благ е Господ към всички; И благите Му милости са върху всичките Му творения." Псалми 145:9). Нещо повече: Бог помага дори когато човек Го отрича.
Господине, свещеник ли сте?

_donna_
06-16-2007, 09:49
И рече Бог "НЕКА БЪДЕ РОК"

Отчето
06-16-2007, 09:51
Скъпи деца, Бог се грижи за всички хора (не само вярващите), Библията многократно споменава за това (нпр. "Благ е Господ към всички; И благите Му милости са върху всичките Му творения." Псалми 145:9). Нещо повече: Бог помага дори когато човек Го отрича.
Господине, свещеник ли сте?
Не, но това не пречи на вярата ми.

_donna_
06-16-2007, 09:52
е кат не си свещеник кво се рЕдиш? :smt011

Muse_of_Madness
06-16-2007, 09:53
Скъпи деца, Бог се грижи за всички хора (не само вярващите), Библията многократно споменава за това (нпр. "Благ е Господ към всички; И благите Му милости са върху всичките Му творения." Псалми 145:9). Нещо повече: Бог помага дори когато човек Го отрича.
Господине, свещеник ли сте?
Не, но това не пречи на вярата ми.
Колко сте годишен? Това форумче е безбожно местенце, от мен да знаете.

_donna_
06-16-2007, 09:54
Колко сте годишен? Това форумче е безбожно местенце, от мен да знаете.

завързваш добро познанство с господина,а? :smt016

quench
06-16-2007, 10:49
Help me, an old priest is trying to become intimate with me! :twisted:

Padre, are you a hypocrite? ;) :twisted:

Ziezi
06-16-2007, 21:30
Куенчи-пак ти казвам,прекалено е нагло(типично,като за уж комунист) да се опитваш да обясниш всичко с две-три теории...Просто приеми,че действителният свят е много по-различен от този,който обикновеният човек си преставя!

А да те попитам един още по-есенциален въпрос: кому е нужно да знае смисъла на Вселената (който всъщност е 42) и кой печели от това да се създават теории и хипотези за Бог/Майка Гайа и т.н.?

Мисля, че не ти е стигнал интелектуалния потенциал и до ден днешен да разбереш кое стои в основата на моята гледна точка, но това е, защото си като баба с 2 зъба останали - навиваш и навиваш само около едно и също, без да се замисляш или да се опитваш да вмъкнеш нов елемент в разсъжденията си.Пиле,пак пикаеш срещу вятъра!Въобще не ми дреме,на кой му трябва да знае произхода на Вселената.Просто казвам,че хората в момента знаят точно толкова колкото преди 200 години.Единствената разлика между тогава и днес е,че "мозъците" днес знаят със сигурност,че не знаят нищо,а не се заблуждават както предците им...И за това е прекалено тъпо(в същност предвид източника не е толкова странно) да се отрича Бог!
А ако в основата на твоята гледна точка седи числото 42 значи трябва да се замислиш дали аз съм този,на който не му достига умствен потенциал...

gabrielka@a
06-17-2007, 04:15
Разбира се,че вярвам!

_donna_
06-17-2007, 06:46
А ако в основата на твоята гледна точка седи числото 42 значи трябва да се замислиш дали аз съм този,на който не му достига умствен потенциал...

нелош спор сте си подхванали.
зиези,защо пък да не вярва в 42,ти вярваш в положителната еволюция и умственото развитие на човешката раса. = )

/"вярва" образно казано/

quench
06-17-2007, 06:57
Куенчи-пак ти казвам,прекалено е нагло(типично,като за уж комунист) да се опитваш да обясниш всичко с две-три теории...Просто приеми,че действителният свят е много по-различен от този,който обикновеният човек си преставя!

А да те попитам един още по-есенциален въпрос: кому е нужно да знае смисъла на Вселената (който всъщност е 42) и кой печели от това да се създават теории и хипотези за Бог/Майка Гайа и т.н.?

Мисля, че не ти е стигнал интелектуалния потенциал и до ден днешен да разбереш кое стои в основата на моята гледна точка, но това е, защото си като баба с 2 зъба останали - навиваш и навиваш само около едно и също, без да се замисляш или да се опитваш да вмъкнеш нов елемент в разсъжденията си.Пиле,пак пикаеш срещу вятъра!Въобще не ми дреме,на кой му трябва да знае произхода на Вселената.Просто казвам,че хората в момента знаят точно толкова колкото преди 200 години.Единствената разлика между тогава и днес е,че "мозъците" днес знаят със сигурност,че не знаят нищо,а не се заблуждават както предците им...И за това е прекалено тъпо(в същност предвид източника не е толкова странно) да се отрича Бог!
А ако в основата на твоята гледна точка седи числото 42 значи трябва да се замислиш дали аз съм този,на който не му достига умствен потенциал...

ти като капиталист или като националсоциалист ще се държиш? ако искаш, наречи го и национализъм, ако те е страх да се наречеш нацист - но идеята е - ти искаш доброто на народа си, или искаш ти да си на върха и всички да ти лижат подметките, а ти да твърдиш, че El Presidente се грижи за народа?

всъщност, ако трябва да съм честен, ти никога не си казвал накъде залиташ - изказвал си някви частични мнения по някви отдалечени теми, 2-3 заучени фрази тип "Да живее България!" с огнен патос в очите - но не сме били свидетели на разкриване на твоите идеи

пиле мое :lol:

lady_bird
06-17-2007, 17:29
ne,ne vqrvam v Bog! no vqrvam v izvunzemni! :-D naistina vqrvam!
imam si i vuobrajaem priqtel,kazva se Rudi! :-D

Totalitarianist
06-17-2007, 17:33
Вярвам, проблем? 8)

Exothermic
06-17-2007, 17:54
А ле искам да ви питам, вие вярвате ли в Бог?...
50:50 и да, и не!

Ziezi
06-18-2007, 00:36
ти като капиталист или като националсоциалист ще се държиш? ако искаш, наречи го и национализъм, ако те е страх да се наречеш нацист - но идеята е - ти искаш доброто на народа си, или искаш ти да си на върха и всички да ти лижат подметките, а ти да твърдиш, че El Presidente се грижи за народа?

всъщност, ако трябва да съм честен, ти никога не си казвал накъде залиташ - изказвал си някви частични мнения по някви отдалечени теми, 2-3 заучени фрази тип "Да живее България!" с огнен патос в очите - но не сме били свидетели на разкриване на твоите идеи

пиле мое :lol:
ъъъ това какво общо има с темата?Отново бегъл опит да прикриеш некомпетентността си?

И все пак-никога не съм се смятъл за нацист...

sinful`girl
06-19-2007, 15:09
Вярвам,разбира се ... макар и да не е доказано :)

w0sh
06-19-2007, 16:03
В кой от сичките богове? Всъщност съм склонен да вярвам в съседите на горния етаж, а не на оня там горе дет уж знае сичко и ни обича пък после ни праща в ада. Голям батак а? Пък и кат е толкзо готин поне да ми беше спасил кучето.

kobrichka
06-19-2007, 16:38
Да вярвам

Rock & Roll Queen
06-19-2007, 17:36
Да

w0sh
06-19-2007, 17:49
Бог е един. Ти да си беше спасил кучето. Бог не ни освобождава от отговорност.

Мрън мрън мрън. Само общи приказки слушам. Тука сичките станахте мн набожни а 50% от вас твърдят че мразят или нйа-малнюкото не искат да живеят разни самоубииства и т.н. Вярата е за човек който не може сам да си помогне.

Rock & Roll Queen
06-19-2007, 17:56
Бог е един. Ти да си беше спасил кучето. Бог не ни освобождава от отговорност.

Мрън мрън мрън. Само общи приказки слушам. Тука сичките станахте мн набожни а 50% от вас твърдят че мразят или нйа-малнюкото не искат да живеят разни самоубииства и т.н. Вярата е за човек който не може сам да си помогне.
Понякога е така, но друг път не е. Аз не вярвам щот съм изпаднала в някакво тежко положение.

_donna_
06-19-2007, 18:49
Вярвам,разбира се ... макар и да не е доказано :)
научно доказателство ли искаш? :smt005

Disrespect
06-19-2007, 18:51
къде е снимковия материал?? искам черно на бяло висчко да е доказано :!:

RhytmiX
06-20-2007, 06:20
Padam si ateist. Za6to da vqrvam v ne6to koeto po nikakuv na4in ne e dokazano 4e su6testvuva ? Nqkoi da go e vijdal i da e ubeden v dumite si i pred sebe si 4e naistina go e vijdal za da moje da potvurdi 4e su6testvuva ? Religiqta e ne6toto na koeto 4ovek trqbva d a se opira za6toto ako ne vqrva 4e ima jivot sled smurtta bi se srinal ;) Vsi4ki drugi jivotni nqmat 4uvstvo za smurt i strah ot neq dokato 4ovekut ima...eto za6to trqbva po nqkakuv na4in da kompensira i da se upovava na ne6to vupreki 4e to moje i da ne e vqrno ;)

ScionOfStorm
06-20-2007, 06:26
^И Хитлер е нашият Бог, нали? Той е решил кои да живеят и кои не хъхъ...:>
Не, не вярвам. Ако ще вярвам във вашия Бог, тогава ще мога да вярвам и в моите Богове :)

_donna_
06-21-2007, 12:11
Padam si ateist. Za6to da vqrvam v ne6to koeto po nikakuv na4in ne e dokazano 4e su6testvuva ? Nqkoi da go e vijdal
да си виждал надеждата,обичта,омразата, ъздуха?
ти сигурно не си виждал и африканския вожд умрял преди 200 години в еди кое си село,но това не значи,че не съществува.

плюс това вярата в Бог или вярата в Нещо е точно за това.
вярата създава нещото.простичък е смисълът й,да търсиш опора,да си даваш сам кураж.а вяра в доказано съществуващи неща не може да има-те така или иначе си съществуват.все едно да вярваш във масата,стола,дървото и т.н..

RhytmiX
06-21-2007, 12:21
Padam si ateist. Za6to da vqrvam v ne6to koeto po nikakuv na4in ne e dokazano 4e su6testvuva ? Nqkoi da go e vijdal
да си виждал надеждата,обичта,омразата, ъздуха?
ти сигурно не си виждал и африканския вожд умрял преди 200 години в еди кое си село,но това не значи,че не съществува.

плюс това вярата в Бог или вярата в Нещо е точно за това.
вярата създава нещото.простичък е смисълът й,да търсиш опора,да си даваш сам кураж.а вяра в доказано съществуващи неща не може да има-те така или иначе си съществуват.все едно да вярваш във масата,стола,дървото и т.н..
Da ne iska6 da mi kaje6 4e moje da se vqrva samo v nematerializirani ne6ta :smt017 Mn. glupavo bi bilo ?!No sus si4kite "vuzduh liubov..." i t.n. ima6 dopirini to4ki a s bog ima6 li ? ;)

quench
06-21-2007, 12:24
ти искаш доброто на народа си, или искаш ти да си на върха и всички да ти лижат подметките, а ти да твърдиш, че El Presidente се грижи за народа?
ъъъ това какво общо има с темата?Отново бегъл опит да прикриеш некомпетентността си?

хаха, не

просто си защитник на идеи, които винаги са служели на дадена клика да управлява цели народи и да ги експлоатира

а заяждането относно идеите ти идва оттам, че когато става дума за сериозните теми, по които се дрязгаме, всичко има значение
например, че се увеличават шансовете да се появи един лидер, който да фанатизира вярващият народ и да го командва като марионетка
което пък значи, че не можеш просто да кажеш, че правиш или вярваш, трябва да се доказваш на всякак крачка

човек, който обича народа си, няма да е защитник на гледни точки, косвено или пряко свързани с "юздите", които властимащите му налагат, за да го впрегнат в каруцата

:)

_donna_
06-21-2007, 12:30
Da ne iska6 da mi kaje6 4e moje da se vqrva samo v nematerializirani ne6ta Mn. glupavo bi bilo ?!No sus si4kite "vuzduh liubov..." i t.n. ima6 dopirini to4ki a s bog ima6 li ?
ами по принцип хората,които вярват в къщите,колите,парите си..ги наричат ограничени.не че не можеш да вярваш в каквото си искаш.
но няма да е точно ВЯРА,а някакъв вид увереност,опора..

някои хора нямат допирни точки с обичта например..
а доста хора имат много по-силно усещане и вяра за Бог,
отколкото други имат допирни точки със семейството си например..
всичко си е до хората..

RhytmiX
06-21-2007, 13:05
Da ne iska6 da mi kaje6 4e moje da se vqrva samo v nematerializirani ne6ta Mn. glupavo bi bilo ?!No sus si4kite "vuzduh liubov..." i t.n. ima6 dopirini to4ki a s bog ima6 li ?
ами по принцип хората,които вярват в къщите,колите,парите си..ги наричат ограничени.не че не можеш да вярваш в каквото си искаш.
но няма да е точно ВЯРА,а някакъв вид увереност,опора..

някои хора нямат допирни точки с обичта например..
а доста хора имат много по-силно усещане и вяра за Бог,
отколкото други имат допирни точки със семейството си например..
всичко си е до хората..
Ne stava duma za tova. Ide re4 za tova 4e ne moje6 da dokaje6 4e Bog su6testvuva po na4ina po koito moje6 da dokaje6 4e su6testvuva vuzduha ;)...horata mogat d aimat use6tane no ne m0gat da sa 100% sigurni 4e su6testvuva ( drug e vuprosa koi kolko e vqrva6t no kato cqlo nqma na4in za dokazvaneto mu i zatova Bog ostava po skoro deja vu ;) ( nz dali se pi6e taka :-D ) )

_donna_
06-21-2007, 13:08
какво означава СИГУРЕН?

RhytmiX
06-21-2007, 13:11
какво означава СИГУРЕН?
Ubeden v dadeno ne6to ;) I v nqkoi aspekti ne podlaga6t sigurniq fakt na sumnenie ;)

RhytmiX
06-21-2007, 13:21
какво означава СИГУРЕН?
Ubeden v dadeno ne6to ;) I v nqkoi aspekti ne podlaga6t sigurniq fakt na sumnenie ;) Всичко може да бъде подложено на съмнение... :)
Imenno :), no za sujalenie nqkoi hora ne go podlagat

Sam90
06-21-2007, 13:49
Ами не знам, дали вярвам в Бог.... но знам, че вярвам в себе си :)

06-21-2007, 16:07
Ами не знам, дали вярвам в Бог.... но знам, че вярвам в себе си :)
V gazyksata si du6ica :smt005 Nqa lo6y :smt005

06-21-2007, 16:08
*gayskata

_donna_
06-22-2007, 06:44
Imenno , no za sujalenie nqkoi hora ne go podlagat

пфф..ти или не разбираш или се правиш,че не разбираш
разликата между вярата и печените картофи с лютеница ..