PDA

View Full Version : Narkomanite i obshtestvoto



SunnyG
06-11-2007, 10:26
Smqtate li che obshtestvoto ima vazdeistvie varhu narkozavisimite i kakvo e to?Molq,koito moje da podkrepi otgovora si s nqkakav primer

IlLuSi0nS`
06-11-2007, 10:34
хахаха :smt005 предчувствам, че тая тема ще стане мн забавно отново хахаах

06-11-2007, 10:37
stra6naa

SunnyG
06-11-2007, 10:37
moje i da ti e zabavno ama tova sa seriozni neshta i sa chast ot deistvitelnostta v koqto jiveesh...

IlLuSi0nS`
06-11-2007, 10:39
moje i da ti e zabavno ama tova sa seriozni neshta i sa chast ot deistvitelnostta v koqto jiveesh...

не, човече, в моята действителност обществото се ебе отзад и ме гледа от долу на горе..

SunnyG
06-11-2007, 10:43
mi prosto si izrazi poziciqta togava nqma smisal da me ironizirash...kaji kakvo mislish po temata i tolkova.i taq deistvitelnost ne e samo tvoq,tq e za vsichki!

IlLuSi0nS`
06-11-2007, 10:54
в моя свят съществува само онова, което аз допусна да съществува, другото просто го игнорирам.. сега, след като излязох вече от системата на образованието се радвам, че няма да се налага да общувам с хора, които са всичко онова, което мразя.. обществото е грешно, цялата система е толкова неадекватна, че ако имаше как щях да си отида на един самотен остров.. ама няма как да стане.. мислиш ли, че искам да живея в общество, което ти казва как трябвало да се държиш, какви мечти трябвало да имаш, към какво трябвало да се стремиш, ккоето налага модели на поведение и превръща хората в комерсиализирани роботи, които се интересуват самоот това как да прецакат някой за повече кинти.. е не, мерси, не искам такова общество.. не се чувствам част от него.. а колкото до тфа за което ти говориш.. аз може би спадам към групата на наркозависимите от твоя гледна точка.. ха и може би ти искаш да ми помагаш.. може би си мислиш че това е болест и т.н. не ви знам в обществото мнението ама май е така.. е аз не ви преча - игнорирам ви - и вие не се месете в живота на другите.. може би не искаме да сме част от шибаното ви общество.. е изразих ли ясно позицията си.. аре пийс

mastaa
06-11-2007, 11:38
narkoman = bokluk !

Klefuci
06-11-2007, 13:38
какво въздействие да има обществото върху наркоманите. За мен тва си е право на личен избор, никой не ти слага помпата в ръката ти сам си я зимаш, ако искаш жули, ако искаш пуши, лично право.
Да не говорим, че тука е някво мега грешно мнението, разни лапета дет ми са издегустирали с амфети или някой бонбон и са мислят вече за наркомани. Или хората дет друсат по партита за мен не са наркомани. А стафарките дет си бият помпите обществото му е през оная за тях, колкото и на тях им е през оная за обществото. В България секи гледа себе си и не го ебе другия. И не само тука е така, като водят разни статистики, че България една от най-продрусалите държави, тва са пълни глупости. Бил съм в доста страни и знам как стоят нещата. Тука само можем да мечтаем за наркотици дет са чаткат в Холандия или в Щатите например.
Така че спокойно може да са каже, че не сао в българия ми цялото световно общество изобщо не го ебе.

NFW`
06-12-2007, 01:53
А може ли да им го набия на кампаниите "Да помогнем на наркоманите" "Да се преборим с дрогата" ...

Можеш. И си добре дошла в клуба. :D

Ми да, аз виня обществото за пропадналия си, обвързан с наркотиците начин на живот. :-D Пфхахах, еб*хти глупостта. Сам съм си направил избора, сам съм си начертал пътя. И съм си адски доволен от живота като цяло. Какво общо има обществото с цялата работа? Един ден мина обществото край нас и ме накара да запаля първия масур ли? :smt017 :smt005

PlamenMEN
06-12-2007, 08:59
Факт е, че в България дрогата е боклук. Дойде некой пикльо и ти връчи един коз в раката с думите "дръпни от тоз холандец, брат", а то всъщност е Костинбродтец. А за индивидуалната простотия не е виновно обещството. Човек сам, каквото си направи и Господ не може да му го направи (така ли беше поговорката или пак се бъркам)...

Seducti0n
06-12-2007, 09:26
Така по темата.Обществото ни е прекалено,консервативно и ограничено.Да речем виждаш някой човек напушен и веднага го обвиняваш за наркоман.Казваш си той е пропаднал,само защото утотребява наркотици.Аз съм над него и трябва да държа децата си далеч от него за да не станат и те ,,наркомани,,.Наркоманът е зависим човек,такъв който е готов да продаде всичката покъшнина,да краде,да убива дори за да си намери пари за поредната доза.А тези,които просто използват наркотици-те не винаги са зависими.Всеки има право на личен избор и ние не бива да го опрекваме за това.Всеки сам решава,как да живее.Така,че бъдете по-либерални и оставете-хората с различния от вашя мироглед да бъдат щастливи,дори и чрез вещества,които вие не приемате.

06-12-2007, 11:07
Da, ima, ob6testwoto SAZDAWA narkomanite, a ne samite drogi,
s represiite i s towa 4e prinuvdawa potrebitelite da pazaruwat niskoka4estwena droga ot profesionalni mo6enici!

Trewata da se prodawa w magazinite za cigari sre6tu li4na karta, amfetite da se prodawat w aptekite sre6tu recepta i nema da ima narkomani.

06-13-2007, 12:40
няма въздеиствие,6ото като си друсан мн те ебе за об6теството-да бе.пък и то ве4е цялото об6тество се продруса така 4е наркоман на наркоман,''наркоман'' вика ли?

DMG
06-13-2007, 14:53
Така по темата.Обществото ни е прекалено,консервативно и ограничено.Да речем виждаш някой човек напушен и веднага го обвиняваш за наркоман.Казваш си той е пропаднал,само защото утотребява наркотици.Аз съм над него и трябва да държа децата си далеч от него за да не станат и те ,,наркомани,,.Наркоманът е зависим човек,такъв който е готов да продаде всичката покъшнина,да краде,да убива дори за да си намери пари за поредната доза.А тези,които просто използват наркотици-те не винаги са зависими.Всеки има право на личен избор и ние не бива да го опрекваме за това.Всеки сам решава,как да живее.Така,че бъдете по-либерални и оставете-хората с различния от вашя мироглед да бъдат щастливи,дори и чрез вещества,които вие не приемате.
Напълно съм съгласен че трябва да сме по-либерални и да оставим всеки сам да направи избора, но има една подробност. Това че се опитваме да избягаме от стереотипното мислене, не означава задължително че то е неправилно. Това, че мислим различно, не означава че сме прави, но също така (в зависимост от случая и ситуацията) не означава че и грешим. Звучи парадоксално? Да, така е. Затова според мен нещата не трябва да се гледат общо, да не се слагат под 1 знаменател, сякаш трябва да се мисли за тях така, както се очаква. Всеки проблем е единичен, трябва да му се обърне специално внимание и да се търси изход от ситуацията като се стремим да стигнем поне до няколко изхода, като използваме и стереотипното и различното, демократичното мислене.

rootsniky
06-14-2007, 22:50
moje i da ti e zabavno ama tova sa seriozni neshta i sa chast ot deistvitelnostta v koqto jiveesh...
hahahahahahahahahahahhahaha

b0Nb0n
06-15-2007, 21:55
boli ma h.q za ob6testvoto i ma boli h.q kvo misli za men ob6testvoto i drugite hora se mi e taq