PDA

View Full Version : ЯбЪлКи!!



Лил
06-11-2007, 12:01
започнах една диета с ябълки а някде бях чела че помагат за нещо ама не мога да се сета за какво някой знае ли а също така и за морковите

krasivata_luvica
06-11-2007, 12:18
от ябълките както от риба и орехи се поумнява а от ябълките и се отслабва :wink:

UnaBletoLoVeU
06-11-2007, 12:31
Не се поумнява :smt005 , а просто спомага благоприятно за мисловната дейност :wink:

Reed
06-11-2007, 13:33
Ъъ ти не злоупотребявай с ябълките,защото една от класа беше карала така само на диета с ябълки и сега май има гастрит/не знам така ли беше/.Тъй че си хапвай,но не яж само това...

лил
06-11-2007, 14:17
Ъъ ти не злоупотребявай с ябълките,защото една от класа беше карала така само на диета с ябълки и сега май има гастрит/не знам така ли беше/.Тъй че си хапвай,но не яж само това... ами то се ядат и мюсли и сирене и хляб ..... не само ябълки ,но как мислиш мога ли да хвана гастрит

06-11-2007, 14:19
Ако имаш по-малко от 20% енергия от мазнини в менюто нищо чудно да хванеш гастрит.

Reed
06-11-2007, 18:58
Ъъ ти не злоупотребявай с ябълките,защото една от класа беше карала така само на диета с ябълки и сега май има гастрит/не знам така ли беше/.Тъй че си хапвай,но не яж само това... ами то се ядат и мюсли и сирене и хляб ..... не само ябълки ,но как мислиш мога ли да хвана гастрит
Ами не знам...никога не съм спазвала диета,но това момиче около месец караше на ябълки...доста често ядеше-виждала съм я в даскало все с ябълка...сигурно и вкъщии...абе не знам,ама накрая беше в болница.Така че според мен трябва да си създадеш режим на хранене,а не сега да се лишаваш само с тези храни.Не знам,лично на мен би ми било много трудно.Яж по малко от всичко и стомаха ти ще се свие и няма да можеш да ядеш кой знае колко : )Не съм компетента,така че яко съм говорила глупости-не ме плюйте :-D

лил
06-12-2007, 11:19
Ъъ ти не злоупотребявай с ябълките,защото една от класа беше карала така само на диета с ябълки и сега май има гастрит/не знам така ли беше/.Тъй че си хапвай,но не яж само това... ами то се ядат и мюсли и сирене и хляб ..... не само ябълки ,но как мислиш мога ли да хвана гастрит
Ами не знам...никога не съм спазвала диета,но това момиче около месец караше на ябълки...доста често ядеше-виждала съм я в даскало все с ябълка...сигурно и вкъщии...абе не знам,ама накрая беше в болница.Така че според мен трябва да си създадеш режим на хранене,а не сега да се лишаваш само с тези храни.Не знам,лично на мен би ми било много трудно.Яж по малко от всичко и стомаха ти ще се свие и няма да можеш да ядеш кой знае колко : )Не съм компетента,така че яко съм говорила глупости-не ме плюйте :-D mersi mn ama vie ne mi se smeite --mojesh li da mi obesnish kakvo to4no e gastrita

DeaD_AngeL
06-12-2007, 11:30
nujen e sport i mlqko i meso...taka ni6to ne stava...nqma li 1 4as potene na den vyv fitnesa...

BeBsItO
06-12-2007, 19:00
:smt005 sigurno za tva sam tolko umna.......:D az bez qbuki ne vireq, n gi obi4am izqjdala sam s kilogrami za dni......prosto samotva mi trea....

Reed
06-12-2007, 19:02
Надявам се да ти помогна с това:
В ябълката се съдържат почти всички необходими на организма витамини и минерали. Затова се препоръчва на всички за профилактика и повишаване на имунитета и за 1-2 разтоварващи дни
Ябълкова диета

Калориите в ябълката
1 малка ябълка - 65 калории
1 средно голяма ябълка - 85 калории
1 голяма ябълка - 115 калории
Ябълков сок 1/2 чаша - 55 калории

Енергийното съдържание на ябълките е малко - те съдържат малко калории. Ако се интересувате от диета, с която наистина да отслабнете използвайте ябълки. Сега е сезона на ябълките, които съдържа в себе си почти всички необходими на организма витамини и минерали.

Ябълката е най-подходящият плод ако сте решили да направите т.н. разтоварващи дни в своето седмично меню. Ако искате да отслабнете е добре ябълковите дни да се провеждат 1-2 пъти в седмицата, а ако целта ви е просто да запазите теглото си - 1-2 пъти в месеца. Има различни варианта за разтоварващи дни:
За деня да изяждате толкова ябълки, колкото можете. Приемането на течности е много важно – вода, билков или зелен чай (може да го подсладите с мед).

Особено ефикасни са “ябълковите дни“, а това означава консумацията на 1,5 кг ябълки за един ден, разделени на 4 до 6 порции, които се изяждат на двучасови интервали. Като тази ябълкова диета може да продължи до 3 дена.

През цялото време не бива да забравяте да поемате много течности като водата и чаят са най-препоръчителни. Ако изпитвате голям глад може да си позволите няколко парченца черен хляб (най-добре сухар) на ден.
След приключването на разтоварващата ябълкова диета е много важно внимателно да се захрани организмът Ви с по-леки храни.

Важно е да знаете, кой сорт ябълки е за вас. Ако страдате от язва на стомаха киселите ябълки са забранени за вас, консумирайте само сладки сортове. Ако пък страдате от гастрит с ниска киселинност, то за вас важи обратното правило. При диабет се предпочитат кисели ябълки.

Аз самата с желание и участието на природата тази година отгледах много и хубави ябълки в градината. Те са вкусни, сочни и на шега ги наричаме “аромотерапия” защото изпълват стаята с аромата си. При такава вкусна храна аз ще бъда на ябълкова диета.
Пожелавам на всеки да намери вкусни ябълки по свой вкус и един-два приятни разтоварващи ябълкови дни.

Преди да започнете, която и да е диета, ако имате възможност се посъветвайте с лекар диетолог или с книгите.

Ябълката като храна
Най-хранителни са пресните ябълки. За това обаче се изискват особени грижи. Берат се внимателно, без да се нараняват, да бъдат здрави и добре узрели (семките им да са черни или кафяви). Поставят се в щайги на един или два реда. Ако всяка се увие в хартия запазва се по-дълго. Щайгите се държат в помещение, където температурата през зимата не пада под нулата и не се повишава над 10′.Влажността да е 70-90%. Ябълките се преглеждат и загнилите се изхвърлят