PDA

View Full Version : Парна баня



06-11-2007, 14:19
Мисля скоро да отида на парна баня,но до сега не съм ходила и не съм наясно.Та ако може някакви подробности да ми кажете.Например хора с ниско кръвно наистина ли не могат да ходят?Колко често в седмицата е препоръчително да се посещава?Какви принадлежноссти точно ще са ми нужни,за самата процедура и след това?Наистина ли трябва да се взима студе душ след парна баня?И наистина ли много помагат парните бани в борбата с целулита?Също така ако се сещате нещо друго,което е вайно,а аз не съм попитала.Ще ми е от полза.Благодаря Ви предварително!

06-11-2007, 14:43
Парната баня не е препоръчителна за хора с високо кръвно налягане, поради високата температура. след това можеш да си вземеш какъвто душ пожеляеш ;). Помагат бдо някаква степ в борабата с целулита(се пак от потенето и мастните клетки се разграждат), както и за отпушвне на клетките на цялото тяло.

-MiSs Sixty-
06-11-2007, 16:21
Предпочитам сауната, но и на парна баня съм ходила. Приятно е. С ниско кръвно съм, но нямах никакви проблеми. Бях решила да остана около час, но на почивки. Стоя вътре, след 20 минути излизам и си хвърлям хладко душче. После пак влизам и така. На другия ден чувствах кожата на тялото ми успокоена. Много при това :))