PDA

View Full Version : Относно Косата



06-11-2007, 16:41
Оп пичове и пички съответно....бе следният проблем имам....От целата рода немам никой плешив.....Освен дедото де (на майката бащатата) моя баща е с дълга коса от както го помня.....неговият баща преди да почине също некфа яко къдрава коса..и по сички белези сички виакт че съм се метнал на бащатата........Обаче не знам що при мене е почнала да понамалява....смисъл не че по слепоочието ми като стандартното Оплешивяване ами просто е почнала да оредява...поне като си спомня преди 1-2 години косата ми беше повече и по гъста......не знам...помагайте.....е то ако има как де :-D смисъл нещо да се мажея ли и аз не знам.....Оо по протокол да кажа...17 съм Октомври 18.....с дълга коса сом

Поздрави

Idalgo
06-11-2007, 17:00
Пич, спокойно не е болка за умиране... Да найстина е притеснително, но ако си тръгнал да оплешивяваш, няма връщане назад. Има някакви мазила дето ти запазва сегашната коса, всмисъл няма да ти порасне нова, но тази се запазва до колкото е възможно ( не се знае колко са ефикасни ;) ) Аз имам същия "проблем" дядо ми и чичо ми са плешиви, и при мен не е стандартното оплешивяване( над веждите) просто ми е по рядка косата, но това не е признак за оплешивяване, Имам доста познати които до преди 1-2 години бях с много густа коса сега е сравнително по рядка, така че не се бой свиркай си и това е 8) Все пак потърси помощ от Лекар

06-11-2007, 17:09
Щях да питам дали ползваш гелове разни, но щом си с дълга коса, това отпада...

На мен почва значително да ми пада косата, когато е за подстригване. Заплита се страшно много, започва да се изтощава и си капе... След като е подстрижа си се оправя и намалява видимо косопада. Ето какво ти препоръчвам: ако можеш да си жертваш дългата косица(то зависи колко е дълга де) го направи, просто за да си почине самата коса. Или преди да се хвърлиш в това питай някоя опитна фризьорка от какво може да е така :wink:

06-11-2007, 18:49
Относно геловете и прочие простотии не съм ползвал от .....7-8 години сигурно.....един единсвен път съм ползвал и то ного малък бех да сваля некфа девойка :-D иначе тя косата беше яко дълга...под раменете стигаше....един пат я подстригах с близо 10-15см....после пак бавно бавно растя....после пак отрязах 7-8 см....и сега не бих казъл че е дълга...дължината да е колко........Около долната челюст....
иначе идеата ми не е ко ще Оплешивявам да си присадя коса като Оня Боби михайлов....ами просто ако не съм предпоставен да Оплешивея да не Оплешивея.....понеже знам че е възможно да не ти е заложено но от некфи заболявания...неподдържане. ..и прочие фактори да Оплешивееш Отново..... благодаря се пак пичове! поздрави

``DaLiTo0``
06-11-2007, 21:28
ima mazila s k0it0 6te se maji6 i g0t0va
p1k vij vzemi se i pregledai da ne ti ima ne6t0

batkodoki
06-14-2007, 19:58
Оп пичове и пички съответно....бе следният проблем имам....От целата рода немам никой плешив.....Освен дедото де (на майката бащатата) моя баща е с дълга коса от както го помня.....неговият баща преди да почине също некфа яко къдрава коса..и по сички белези сички виакт че съм се метнал на бащатата........Обаче не знам що при мене е почнала да понамалява....смисъл не че по слепоочието ми като стандартното Оплешивяване ами просто е почнала да оредява...поне като си спомня преди 1-2 години косата ми беше повече и по гъста......не знам...помагайте.....е то ако има как де :-D смисъл нещо да се мажея ли и аз не знам.....Оо по протокол да кажа...17 съм Октомври 18.....с дълга коса сом

Поздрави

здр:)
поводи за сериозна тревога нямаш.
ще "оплишевееш" сериозно, но това ще стане след мн мн години. разреждането, което те притеснява е вследствие на свръхчувствителност на специфични рецептори към една от формите на мъжки полов хормон.
за сега: косата ти просто силно ще се разреди, но няма да отвори оголени зони ако:
- я подстригваш системно много късо;
- не я измъчваш с всевъзможни гелове, шампоани и сапуни "стимулиращи растежа" уж;
- не гълташ разни "безвредни" уж неща увеличващи мускулната маса.


зарежи визията с дълга коса и се пренастрой на революционно нова в стил бат'Бойко :)

pisi84
06-17-2007, 21:13
Ujasen problemi az go imam ot 3meseca za momi4e e ujasno i si pravih hilqdi izsledvaniq no nikakuv napredak.Ako nqkoi iska moje da probva sas hininova voda ili koreni ot kopriva mai deistva az ot 2dena go prilagam dano ima rezultat.No nai se pritesnqvam da ne e ot nqkakva bolest.

korabokroshenec
06-19-2007, 20:54
хой на лекар нз тука кой разбира от коси.. а не мисля че е наследствено толкоз...баща ми е с права коса майка ми леко къдрава а аз съм като избягал от сървайвър :-D буйна къдрава коса :-D