PDA

View Full Version : самостоятелност-или пък може би не =)



Seducti0n
06-11-2007, 22:55
Привет.Какви според Вас,са условията за да бъде един човек,наистина САМОСТОЯТЕЛЕН и Вие,възприемате ли се като такива :?: :D

D M X
06-11-2007, 22:58
Самостоятелност означава независимост. Тук едва ли има напълно независими от родителите си, така че можем да си говорим за степен на самостоятелност.

LunaTriCk
06-11-2007, 23:00
Само да си изкарваш прехраната и наема за покрива над главата си. Сам да правиш изборите си.

teenkopele
06-12-2007, 09:17
Привет.Какви според Вас,са условията за да бъде един човек,наистина САМОСТОЯТЕЛЕН и Вие,възприемате ли се като такива :?: :D

Най-накратко - да си върши нещата сам и да не разчита нон-стоп на другите да му вървят подир гъза.

"На вълкът вратът му е дебел, защото си върши работата сам." :wink:

Sevt
06-12-2007, 09:26
Предполагам не става дума за национално, геостратегическо или геополитическо равнище.

В по опростения смисъл - да изкарваш сам парите, които са ти необходими за да живееш, да имаш поставени ясни цели и да се стремиш към тяхното осъществяване без да позволяваш чужда намеса.

Sevt
06-12-2007, 09:59
Ми тва ти викам - " да си изкарваш сам парите които са ти необходими за да живееш" . Тва че изкарваш някои пари, които харчиш за глупости, а живееш на гърба на вашите естествено не означава самостоятелност.

Sam90
06-12-2007, 10:07
Ами зависи за каква самостоятелност става дума...материално съм напълно зависим от родителите си, но имайки предвид, че не съм ги виждал от 6 месеца и живея общо взето сам, мисля, че съм доста самостоятелен хаха

Barbie
06-12-2007, 10:14
Не съм самостоятелна. Живея в друга държава, но семейството ми поема всички разходи по живота и образованието ми. Изобщо не съм независима.

Sevt
06-12-2007, 10:27
Ми тва ти викам - " да си изкарваш сам парите които са ти необходими за да живееш" . Тва че изкарваш някои пари, които харчиш за глупости, а живееш на гърба на вашите естествено не означава самостоятелност.

не, не живея на гърба на родителите си, но живея в техния апартамент, въпреки че пазарувам и плащам сметки...

независим е човек, който има собствено жилище и доход...

А човекът , който живее под наем не е така ли ?

Sevt
06-12-2007, 10:38
под наем се води за собствено жилище...

юридически и нотариално принадлежи на друг, но ти си основен ползвател, който заплаща наем/възнаграждение за ползването...

Именно.
По твоите думи у вас си плащаш сметки, даваш пари за храна и тн => твойто е повече или по-малко равностойно на ситуацията под наем. При това положение + факта че работиш и изкарваш пари си самостоятелен ?

Sevt
06-12-2007, 10:47
Ми тука идваш на втората част от първия ми пост " имаш поставени ясни цели и да се стремиш към тяхното осъществяване без да позволяваш чужда намеса."
и в крайна сметка за кво беше целия безсмислен спор :o

malka_sladuranka
06-12-2007, 12:08
Каквото и да означава самостоятелността- Аз не съм.. Живея с родителите си, не работя, дори малко се срамувам да си кажа някои неща които не правя(ще ги спестя..). Абе за сега съм голям "паразит", но има време. Пък аз съм на 19 с някакво средно-специялно(което ще го взема след 2седмици даже).. Какво да работя, за да бъда поне малко независима...? Знам, че няма срамна работа, но не искам да съм сервитьорка примерно... Пари, пари.. Всичко се свежда до тях.... :?

Presley
06-12-2007, 16:20
Еми условиата не са много,но пък са съществени.
Порвото и може би най-важното е средата и обкръжението ,в които е живял като дете.Тогава се формира характера,средата доста повлиява эа това.Ако те направят мамино детенце ще е трудно да станеш самостоятелен...но раэбира се не и невъэможно.А ако си отгледан ,така че да е трябвало сам да се оправяш е по-лесно.Абе навикът си е страшна работа.
И второто е как ще се стече животът ти.Може да си отговорен и принципен,но ако срещнеш някого ,които да ти предложи всичко...самостоятелността отива на кино.Тук вече е въпрос на воля,ама нали энаете-големите неща блаэнят...
Относно вторият ти въпрос: Да ,мисля че съм самостоятелна.Поне доколкото е въэможно...пък ,че родителите ми ме иэхранват-това е ясно. :)

Valar
06-12-2007, 16:26
Как дойде!

sherry
06-12-2007, 17:00
Самостоятелност...Да може що - годе да се издържа със свои собствени средства, да може да справя сам с проблемите, които животът му поставя. Да е отговорен и оправен.

На този етап не съм самостоятелна, изключително мнгоо завися от семейството си, не само във финансов план. Много си ги обичам, не мога без тях дълго време и все още не мога да се откъсна от тях...

Seducti0n
06-12-2007, 17:41
Хахах е добре де аз пуснах темата и не отговорих сама на нея.Видях и че леко спорче се получи,което ме радва защото именно в такива моменти се раждат най големите истини.Та така за мен самостоятелност е -да си напълно независим от околните в това число и родители,близки и т.н.Да можеш да се издържаш матрлиално без чужда помощ.Доходите ти да са въз основа на честни и почтении дела, а не на измами и мушеничество.Да си способен самостоателно да взимаш важни решения,които предопределят твоето развитие като човек в бъдещето.Има още много други неща,но за момента,само за това се сещам.И на въпроса-не съм самостоятелна,зависима съм от родителите ми и това,понякога ме натъжава. :(

IlLuSi0nS`
06-12-2007, 17:48
хах зависима съм от супер мн хора, не само семейството.. всъщност не мога да си представя да се оправям самичка.. а и не искам..

koalka
06-12-2007, 18:09
За мен независим човек е, който се издържа сам и живее сам.Така е и самостоятелен.