PDA

View Full Version : Работа за лица под 18 ...



iskam rabotaaa
06-12-2007, 12:45
Ами търся си работа,защото ми треат кинти за китара...,а немога да намеря.На 15 съм и всички искат 18 дори и раздавачите на брошури...Ако някой знае къде може да се намери работа за 15 г да отг. на темата или да пише на скайп : cof_fen_m ,а приемат се и предложения ;)
Миси предварително

bulgarche
06-12-2007, 12:55
ЦЪК (http://teenproblem.net/f/search.php)

06-12-2007, 15:20
Евала :) ! Най-накрая някой, който не мрънка , а се опитва сам да се оправи (и то за китараа :smt007 ) Аз за да си купя китара не работех постоянно ,но от другото или по-другото лято ще гледам постоянна работа да си намеря...защото искам да съм независим и да мога сам да се оправям от сега...Работа ...трябва да може да се нагажда (освен ,ако не търсиш за лятото) ,защото като си на даскало няма как...сещам се само за McD където може да си нагаждаш работното време... (но не знам дали от към заплащане си струва...) Но ако е за лятото има доста алтернативи...

Миси много за отговора...за лятото говора иначе съм на училище...след 15 съм свобода и нестава само с пестене от джобни ...станах хърба :D сека стинка заделям...
Аз съм българче...исползвах търсачката,но щом съм пуснал темата явно не съм намерил нищо...все пак 10кс

sherry
06-12-2007, 15:32
От къде си? :P Имаше някакви работи за раздаване на листовки, потърси такива обяви за твоя град.

06-12-2007, 15:43
София...ами те по улица Витошка раздават брошури ...намерих обадих се и ми казаха "Над 18" и...

niGGa
06-13-2007, 19:26
под 16 по закон нямаш право да работиш. Тоест, незаконно е.

aaaHaaa
06-15-2007, 00:05
e hubu az pak sam na 17 pak sashtata raota she gi eVa

Sam90
06-15-2007, 06:04
има много работа, стига да потърсиш. не си мисли, че нещата стават като пуснеш тема тук и чакаш някой да ти каже - пробвал съм го и не става ;) хаха има купища сайтове за работа, агенции за набиране на персонал и т.н. Просто трябва да търсиш. Аз търсих и намерих.... аз съм на 17 почти тъй че проблем с годините няма ;)

06-15-2007, 09:37
под 16 по закон нямаш право да работиш. Тоест, незаконно е.

Няма проблем,само да имаю съгласието на родителите.За над 16 е тва.Всичко можеш да работиш без тежка работа.Само да искат да те вземат,тва е по преценка на работодателя.

niGGa
06-15-2007, 19:31
под 16 по закон нямаш право да работиш. Тоест, незаконно е.

Няма проблем,само да имаю съгласието на родителите.За над 16 е тва.Всичко можеш да работиш без тежка работа.Само да искат да те вземат,тва е по преценка на работодателя.
Човече, повярвай ми, не взимат под 16. Нямам файда да седна да те лъжа. По закон няма право да се наемат малолетни на работа, независимо от часовото разпределение. Наемат се непълнолетни, със разрешение от общината, медицинско и разрешение от родител и то на не повече от 7 часов работен ден.
Уча икономика.. мисля че знам законите..