PDA

View Full Version : Коремните преси...



fak_you_maafaka
06-12-2007, 18:29
Първия ми пост от чужбина, иеееи :Р
Та имам въпроси за свещените коремни преси които правя за да поизпъкнат малко плочките на корема ми. Вече ДВА месеца а никакъв ефект. Пия и какви ли не глупости, карнитин, добавка.

КАК точно трябва да се правят? По колко? Как да са опънати краката? Или да са свити? С каква скорост трябва да се правят?

Аз правя по 50-60 на 30 минути няколко пъти всеки ден, вече 2 месеца обаче както споменах, няма ефект. Питам тези които знаят, а не тези които знаят да дрънкат глупости.

Ако някой от вас е постигнал видим резултат от коремните моля да сподели и да каже колко време му е отнело...

Moderated by ^npocTo^a3^f^
1 и 6 точка от правилника!

mesmer
06-12-2007, 18:35
Ама никои не взе да прочете някъде.
Това ако искаш да ти се покажат "плочките"
Първо. и 5 месеца да правиш само коремни няма да стане.
Второ. трябва си кардио за да ти се оформи корема.
Трето. трябва и хранителен режим.
Четвърто. на тази част от тялото има и коси мусколи.
Ако имаш предвид, че самият мускол не нараства може да е от начина на действие, но не мога да ти помогна, има един чичко "Ниго", може би той ще ти помогне, и да ме поправи ако греша някъде.

mesmer

06-12-2007, 18:39
praish po 4-5 serii po kolkoto (50) mojesh 1 min pochivka MAX

06-12-2007, 18:53
praish po 4-5 serii po kolkoto (50) mojesh 1 min pochivka MAX
Кардиото е задължително!! 20-30 мин на ден бягане.

06-12-2007, 19:17
mesmer дам... само от 2 седмици търся тая информация, мерси за пълноценната помощ и информация която не я знае всеки.

Аз съм на хранителен режим (тоест почти не ям).

mesmer
06-12-2007, 19:47
Почти не ядеш какво? пържено, сладко или въобще не ядеш, защото не е добре за организма да се гладува.


mesmer

Reed
06-12-2007, 19:52
Ами,скиф ко намерих в нета-за начина,по който се правят:
Начин на изпълнение
1. Заемете позиция от тилен лег на пейката/лежанката. Сложете ръцете на гърдите/тила.
2. Бавно и контролирано се изправете, като бавно издишате при сгъването на тялото.
3. Отпуснете трупа назад, но не рязко - контролирайте движението и отпускайте трупа плавно. При отпускане назад вдишайте.
Изпълнявайте пълните преси с умерено темпо, а частичните – с бързо, но не изгърбвайте гръбнака, за да не претоварите кръста.
Старайте се да държите гърба изправен - така ще натоварите корема по-ефективно.
Когато напреднете, може да опитате и вариант на пресите с допълнителна тежест. Ако използвате допълнителна тежест, правете пресите по-бавно. Нека тежестта не е голяма – като целта Ви бъде интензивно стимулиране на коремните мускули.

pink_champagne
06-12-2007, 20:13
Абе аз съм на мнение,че изобщо не помагат. Даже четох в едно списание, че и по 1000 на ден да правиш и то всеки ден, няма да си докараш никакъв ефект освен този на мускулната треска.Заложи на някой спорт по-добре..

Ниго
06-12-2007, 20:16
Коремните преси са най-безполезното упражнение заедно с кик-бек.

Има много истински и трудни упражнения за корем. Иначе без нисък процент мазнини няма как да се покажат плочките.

Master_88
06-13-2007, 08:59
Ако имаш дори и 1-2 сантиметра мазнинки по корема, и по 200 коремни да правиш,плочки няма да видиш. Преразгледай си и храненето,защото ако тъпчеш яко сладко,шоколади и високо въглехидратни неща,също ще е много трудно.

fak_you_maafaka
06-13-2007, 10:51
Както казах, не ям сладко, и почти нищо като цяло специално за процеса.
И аз почнах да се убеждавам, че коремните преси са безполезни... какво да предпочета за корем тогава? Много упражнения, ама кое има ефект...

cecko_boy
06-13-2007, 16:21
Hah korema ne se pravi za .. 2 ili 3 dena ... trqbva vreme za tova ... bih ti preporu4al da hodish na fitnes tam shte si pravish kardioto si4ki vidove koremni presi .. shte zimash i elkarnitin i shte vidish kakuv dobur efect shte imash ;)

Ниго
06-13-2007, 17:44
Кои упражнения за корем познавате?

Говорите само за коремни преси и техните вариации, понеже не знаете никакви други. Е има и други и то по-ефективни.

Коремни преси, повдигане на краката и навеждане встрани с дъмбел - това ли е всичко?

1N_l0v3_Pr1nCeSsS
06-13-2007, 18:41
ae nerazbrahte li 4e teq koremni presi ti praqt samo po golqm korema :smt005 (pi6e6e go u 1 tema daje ima6e primeri s britney spears..)

black_mamba
06-14-2007, 20:08
В КАРДИОТО му е цаката... 30 минути на крос тренажора :-D

cecko_boy
06-16-2007, 11:01
В КАРДИОТО му е цаката... 30 минути на крос тренажора :-D хаха 30 минути като за начало после 15 мин. на колелото .. 10 мин на степера ... после коремни и после 15 минути пак на крос тренажора и край на тренировката за днес :D:D:D:D:D

Ниго
06-16-2007, 13:40
Какво му е толкова хубавото на кардиото? Има си и други тренировки за отслабване, които не горят мускули и не повишават кортизола.

find_m3
06-16-2007, 14:23
Коремните преси са най-безполезното упражнение заедно с кик-бек.

Има много истински и трудни упражнения за корем. Иначе без нисък процент мазнини няма как да се покажат плочките.

И кои са тия упражнения?? :-k

Ниго
06-16-2007, 15:11
Чакам специалистите по фитнес да ги кажат, понеже те друго освен коремни преси не знаят.

Дори и без директни упражнения за корем средната част на тялото (core) участва като стабилизатор в много движения. Тяга и клек натоварват корема перфектно, също и кофички с успоредни на земята крака, набирания с тежест в краката.

Корем се тренира както всеки друг мускул с максимум 10-12 повторения, другото е загуба на време. имаше един Мр. Планета май дето правеше по 5000 коремни в серия и нямаше плочки. Освен това мнгоо хора правят така коремните, че натоварват краката (hip flexors).

Списъкют е много дълъг и който се интересува ще потърси в специализирани саитове.

gabrielka@a
06-16-2007, 15:36
Коремните преси нямат голям резултат,така че по-добре не се мъчи!

06-16-2007, 16:49
Дрънкайте купища простоти.... Ако искате да знаете на мене коремните преси ми помогнаха страшно много бях напълняла и корема ми се беше отпуснал след това миналото лято започнах диета и правех по сто коремни преси сутрин като стана и вечер и скачах по 10-15 мин. на въже и само за 3 месеца корема ми се стегна страхотно. Плочки нямам, но корема ми е страхотен така че.. за мене лично коремните преси помагат страшно много, но е много важно как се правят аз си ги правех на лежанка.

MomoCA
06-16-2007, 18:07
Znachi samo koremni presi ne stava, ako pravilno trenirash burzo she napravish. Az sum klyoshtav, nablegnah na muskolite deto mi trqbvaha i purvo bicepsi i tricepsi posle krakata i sega si treniram vrata, ramenata, gurba perkite kitkite i plochkite. Za 1 sedmica mi se poqviha plochkite i za oshte edna sedmica mi stanaha hubavi. Vagnoto e pravilno da se trenirash i neshtata burzo mogat da stanat. A ako si slab tova e golqm plus zashtoto nqma debelina i vsi4ko e samo muskoli.

Inache az pravq 5 seriiki ot po 40 koremni posle 5 serii ot po 30 licevi i posle s girite treniram ostanaloto. A ako iskash krakata da trenirash skachai na vuge, mnogo pomaga.