PDA

View Full Version : Английски език



chillin'_babe
06-13-2007, 13:05
Здравейте на всички от форума.Извинявам се от сега,че е толкова объркано,но направо ми е гръмнала главата.

Значи аз сега изучавам английски за 8ма година.Почти девета вече,де...и съм в езикова гимназия.И толкова съм се зарибила,че направо няма на къде повече.И от 1 година твърдо съм решила да уча в Щатите като завърша тук.И искам там да живея(живот и здраве) там. Искам да питам какви навици на учене имате,в смисъл не някакви зубарски,а найстина ако ви доставя удоволствие английския.Искам да го науча много добре.Защото аз не,че хабер си нямам от него,но просто в Америка и ся по нета навсякъсе се говори на английски и хората ми пишат,а аз все не отговарям,защото да не объркам нещо,спелинг,граматика,дум и т.н..Те си говорят съвсем свободно такова как да го обясня не знам и аз искам така да го знам добре....Знам,че има някакви олимпиади ли какво е,но тъй като съм от малък град и тука няма такива екстри....Офф дори не можах да обясна какво искам да кажа....ще опитам съжвем накратко.ИСКАМ да знам английски и да го науча не чак 11 клас като хората,а колкото се може по-бързо.Искам искам искам искам искам :(
Ся сигурно ще ме помислите за егати тъпата зубарка,но найстина ми доставя удоволствие...И да питам още нещо...мислите ли,че има някакви стипендии които ако ги спечелиш да можеш да отидеш да учиш там...знам,че имаше на Кембридж нещо,но аз не искам в Англия....охх като ми стане по-леко ще се опитам да обясня....

Presley
06-13-2007, 13:34
Еми аэ съм в английската Шекспир.Харесвам английският и го уча,нооо не съм чак толкова вманиачена.Естествено искам да го науча,эа да имам повече шансоме эа реалиэация.И аэ го уча от 8 годинки и съм доста на `ти` :-D !Няма лошо ,че имаш такова голямо желание,даже е похвално!Радвай се,щото някои хора учат насила,или иэобщо не учат!Най-добре ще се справяш,ако например лятото отидеш эа 1-2 весеца в щатите.така ще се поотпуснеш,а и там е нейэбежно да го употребяваш.Иначе какво друго ти остава ,освен да си учиш граматиката и раэбира се думите,эащото е важно да имаш богат речник,а не ня всако иэречение да има `Ъъъъъъъ` :-D
Късмет

mila_pila
06-13-2007, 13:46
и защо се притесняваш да разговаряш с други хора на английски? точно практика ти трябва, а ти се срамуваш. тва е много глупаво. на мен ми е супер забавно да си лафя с англичани и да правя speaking с изпитващи хора, пък и сега покрай изпита ми на 02.06 голямо говорене падна....
и като си от малък град не означава, че не можеш да речем да се явиш на toefl и sat за стипендии и т.н. просто трябва да проучиш условия за изпити и евентуално университети, в които искаш да учиш и да действаш. за кво ти е тоя нет, като не го използваш по предназначение? аз те виждам, че много искаш да учиш в щатите, но все пак не е зле да си помислиш добре преди подобно решение, защото в европа има много добри условия, особено след приемането ни в ЕС. трябват ти добри резултати на CAE и си близо до успешно приемане в университет в европа.

btw късмет на хората, които днес се явяват за CAE и на другите в събота вкл. и на мен за FCE

chillin'_babe
06-13-2007, 17:13
Ами аз не,че съм вманиачена ами мн ме кефи да приказвам с хора от други страни и за това искам да го науча бързо :o
А това да отида в щатите -" просто забрави" е това което казва майка ми...но и найстина няма да ме пуснат защото няма при кого да отида,наще не знаят английски пък и ще излезе толкова скъпо сиг че няма на къде повече,а и майка ми си мисли "че е толкова трудно да стигнеш до там".Опитах се да й обясня,че на 85-90% от българите дават визи,а тя "не" и това си е.И да найстина сумите са ми най-големия проблем бих казала,от 2 месеца насам думичка не съм седнала да уча...но пък ще наваксам лятото заото ще имаме да четем книги на английски.

мila_pila еми защото аз по принцип съм някакъв странен характер и винаги гледам всичко да ми е вярно каквото казвам и накрая супер се обърквам особено като се смесват граматика,разни изрази,should have done ,перефразиране и не знам си какви още .. пък и понякога изглежда много смешно защото те приказват разговорно,а аз със всичките правила и някфо...смешно се получава..пък и не си пиша с кого да е,а си подбирам хората и гледам да ми е изрядно всичко и мисля,че в общи линии тфа е причината да не пиша много на английски...тъпо,а? :oops:

chillin'_babe
06-13-2007, 17:18
и като гледам някой какви тъпи грешки правят като "He tell she" вместо "he is telling her" и като си представя,че и аз правя такива(не точно от тия най-глупавите де) и....

А toefl и sat имат ли някакви ограничения за класа и специално по учебния материал ли са или като олимпиадите-логика и т.н. Аз ще поразпитам,но да си имам все пак някаква представа.;]